LibFM 1.2 - en to fo translation catalogue (104 entries)

en: Preferred Applications
fo: Framumtiknar nýtsluskipanir

en: Use selected application to open files
fo: Nýt tað valdu nýtsluskipaninna at lata fílur við

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
fo: <b>Hesa serligu kotur, kunnu nýtast á stýriboðslinjuni:</b>
      <b>%f</b>: Merkir eitt einstakt fílunavn
      <b>%F</b>: Merkir fleiri fílunøvn
      <b>%u</b>: Merkir ein einstøk URI av fílunavninum
      <b>%U</b>: Merkir fleir URI

en: Execute custom command line to open files
fo: Koyr tilgjørdu stýriboðsregluna til at lata upp fílur við

en: _Skip
fo: _Leyp um

en: _Rename
fo: _Endurnevn

en: _Overwrite
fo: _Skriva omaná

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
fo: <b>Har finnst longu ein fíla við sama navni, á hesum staði.</b>
    
    Vil tú seta eina aðra fílu í staðin

en: with the following file?
fo: við hesari fílu?

en: Execute File
fo: Inna fílu

en: Execute in _Terminal
fo: Inna í ú_tstøð

en: File Properties
fo: Fílueginleikar

en: <b>Location:</b>
fo: <b>Lega:</b>

en: <b>Open _with:</b>
fo: <b>Lat upp _við:</b>

en: Select the application used to open files of this type
fo: Vel nýtsluskipanina ið nýtast skal til at lata upp fílur av hesum slag

en: _General
fo: _Alment

en: <b>Access Control</b>
fo: <b>Atgongu eftirlit</b>

en: _Permissions
fo: _Loyvi

en: None
fo: Eingi

en: <b>Web Browser</b>
fo: <b>Net kagari</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
fo: Framumtikni vevkagarin verður nýttur at lata upp alnetsbústaðir við.

en: <b>Terminal Emulator</b>
fo: <b>Útstøðarhermari</b>

en: Command line:
fo: Stýriboðaslinja:

en: System Applications
fo: Kervis-nýtsluskipanir

en: File Associations
fo: Fílusambindingar

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
fo: <b>Til:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
fo: Fyrireiki...

en: <b>Time remaining:</b>
fo: <b>Tíð eftir:</b>

en: Network
fo: Net

en: Trash Can
fo: Ruskspann

en: %u byte | %u bytes
fo[0]: %u být
fo[1]: %u být

en: Customize
fo: Tilsniða

en: Installed Applications
fo: Innlagdar nýtsluskipanir

en: XDirectSave failed.
fo: XDirectSave miseydnaðist.

en: byte | bytes
fo[0]: %u být
fo[1]: %u být

en: Please enter a valid user name or numeric id.
fo: Vinarliga skriva inn eitt lógligt brúkaranavn ella talsamleika.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
fo: Vinarliga skriva inn eitt lógligt bólkanavn ella talsamleika.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
fo: Vil tú endurkvæmiliga nýta hesar broytingar til allar fílur og undirskjáttur?

en: Files of different types
fo: Fílur av ymsum slagi

note: columns visible to the users
en: Name
fo: Navn

en: Description
fo: Frágreiðing

en: Size
fo: Stødd

en: Modified
fo: Broytt

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
fo: Hendan fílan '%s' er inningarfør. Vil tú inna hana?

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
fo: Brek

en: Only system administrators have the permission to do this.
fo: Einans kervisfyrisitarir hava rættindi til at gerða hetta.

en: Rename File
fo: Nýnevn fílu

en: Please enter a new name:
fo: Vinarliga skriva eitt nýtt navn:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
fo: Er tú viss/ur í at tøma ruskspannina?

en: Desktop
fo: Skriviborð

en: Applications
fo: Nýtsluskipanir

en: Rename Bookmark Item
fo: Nýnevn bókamerkisliðin

en: Enter a new name:
fo: Skriva eitt nýtt navn:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
fo: Slag: %s
    Stødd: %s
    Broytt: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
fo: Slag: %s
    Broytt: %s

en: Cancelled
fo: Avbrotið

en: Finished
fo: Liðugt

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
fo: Summar fílur kunnu ikki flytast til ruskspannina, tí at tað undirliggjandi kervið ikki stuðlar hesari atgerð.
    Vil tú strika tær í staðin?

en: Source and destination are the same.
fo: Kelda og mál eru tey somu

en: Cannot move a folder into its sub folder
fo: Kann ikki flyta ein faldara í sín egna undirfaldara

en: Cannot copy a folder into its sub folder
fo: Kann ikki avrita ein faldara til sín egna undirfaldara

en: Destination is a sub folder of source
fo: Máli er ein undirfaldar av kelduni

en: _Restore
fo: _Endurstovna

en: Restore trashed files to original paths
fo: Endurstovna strikaðar fílur til teirra upprunaligu leið

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
fo: CD-ROM diskur

en: Blank CD-ROM Disc
fo: Blank CD-ROM dirkur

en: CD-R Disc
fo: CD-R diskur

en: Blank CD-R Disc
fo: Blankur CD-R diskur

en: CD-RW Disc
fo: CD-RW diskur

en: Blank CD-RW Disc
fo: Blankur CD-RW diskur

en: DVD-ROM Disc
fo: DVD-ROM diskur

en: Blank DVD-ROM Disc
fo: Blankur DVD-ROM diskur

en: DVD-RW Disc
fo: DVD-RW diskur

en: Blank DVD-RW Disc
fo: Blankur DVD-RW diskur

en: DVD-RAM Disc
fo: DVD-RAM diskur

en: Blank DVD-RAM Disc
fo: Blankur DVD-RAM diskur

en: DVD+R Disc
fo: DVD+R diskur

en: Blank DVD+R Disc
fo: Blankur DVD+R diskur

en: DVD+RW Disc
fo: DVD+RW diskur

en: Blank DVD+RW Disc
fo: Blankur DVD+RW diskur

en: DVD+R DL Disc
fo: DVD+R DL diskur

en: Blank DVD+R DL Disc
fo: Blankur DVD+R DL diskur

en: DVD+RW DL Disc
fo: DVD+RW DL diskur

en: Blank DVD+RW DL Disc
fo: Blankur DVD+RW DL diskur

en: Blu-Ray Disc
fo: Blu-Ray diskur

en: Blank Blu-Ray Disc
fo: Blankur Blu-Ray diskur

en: Blu-Ray R Disc
fo: Blu-Ray R diskur

en: Blank Blu-Ray R Disc
fo: Blankur Blu-Ray R diskur

en: Blu-Ray RW Disc
fo: Blu-Ray RW diskur

en: Blank Blu-Ray RW Disc
fo: Blankur Blu-Ray diskur

en: HD DVD Disc
fo: HD DVD diskur

en: Blank HD DVD Disc
fo: Blankur HD DVD diskur

en: HD DVD-R Disc
fo: HD DVD-R diskur

en: Blank HD DVD-R Disc
fo: Blankur HD DVD-R diskur

en: HD DVD-RW Disc
fo: HD DVD-RW diskur

en: Blank HD DVD-RW Disc
fo: Blankur HD DVD-RW diskur

en: MO Disc
fo: MO diskur

en: Blank MO Disc
fo: Blankur MO diskur

en: MRW Disc
fo: MRV diskur

en: Blank MRW Disc
fo: Blankur MRV diskur

en: MRW/W Disc
fo: MRV/W diskur

en: Blank MRW/W Disc
fo: Blankur MRV/W diskur

en: Blank Optical Disc
fo: Blankur optiskur diskur

en: Optical Disc
fo: Optiskur diskur
