libfm 1.2 - en to gl translation catalogue (379 entries)

en: Preferred Applications
gl: Aplicativos preferidos

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
gl: Seleccione os aplicativos que chamar ao premer sobre a ligazón web ou o enderezo de correo

en: Shortcut Editor
gl: Editor de atallos

en: Create new or change existing desktop entry
gl: Crear ou cambiar unha entrada de escritorio existente

en: Choose Application
gl: Escolla un aplicativo

en: Use selected application to open files
gl: Utilizar o aplicativo seleccionado para abrir os ficheiros

en: _Installed Applications
gl: Aplicativos _instalados

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
gl: <b>Liña de _ordes a executar:</b>

en: _Browse...
gl: _Examinar...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
gl: E_xecutar nun emulador de terminal

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
gl: _Manter aberta a xanela do terminal despois da execución da orde

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
gl: <b>Na liña de ordes poden utilizarse estes códigos especiais:</b>
      <b>%f</b>: Representa o nome dun só ficheiro
      <b>%F</b>: Representa múltiples nomes de ficheiros
      <b>%u</b>: Representa un só URI do ficheiro
      <b>%U</b>: Representa múltiples URI

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
gl: <b>_Nome do aplicativon (opcional, estabelecelo para manter a asociación)</b>

en: Execute custom command line to open files
gl: Executar unha liña de ordes personalizada para abrir os ficheiros

en: C_ustom Command Line
gl: _Liña de ordes personalizada

en: _Set selected application as default action for this file type
gl: E_stabelecer oaplicativo seleccionado como acción predeterminada para os ficheiros deste tipo

en: Confirm File Replacing
gl: Confirmar e substituír os ficheiros

en: _Skip
gl: _Omitir

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Overwrite
gl: _Sobrescribir

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
gl: <b>Nesta localización xa existe un ficheiro co mesmo nome.</b>
    
    Desexa substituír o ficheiro existente

en: with the following file?
gl: co seguinte ficheiro?

en: _File name:
gl: Nome do _ficheiro:

en: _Apply this option to all existing files
gl: _Aplicar esta opción a todos os ficheiros existentes

en: Choose An Icon...
gl: Escolla unha icona...

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
gl: Icona do tema do sistema

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
gl: Ficheiros de imaxe

en: <b>Choose icon from:</b>
gl: <b>Escolla a icona de:</b>

en: Execute File
gl: Executar o ficheiro

en: Execute in _Terminal
gl: Executar no _terminal

en: File Properties
gl: Propiedades do ficheiro

en: Icon of the file in folder view
gl: Icona do ficheiro na vista do cartafol

en: <b>_Name:</b>
gl: <b>_Nome</b>

en: <b>Location:</b>
gl: <b>Localización:</b>

en: <b>Target file:</b>
gl: <b>Ficheiro de destino:</b>

en: <b>File type:</b>
gl: <b>Tipo de ficheiro:</b>

en: <b>Open _with:</b>
gl: <b>Abrir _con:</b>

en: Select the application used to open files of this type
gl: Escolla o aplicativo utilizado para abrir os ficheiros deste tipo

en: <b>Total count of files:</b>
gl: <b>Número total de ficheiros:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
gl: <b>Tamaño total dos ficheiros:</b>

en: <b>Size on disk:</b>
gl: <b>Tamaño no disco:</b>

en: <b>Last modification:</b>
gl: <b>Última modificación:</b>

en: <b>Last access:</b>
gl: <b>Último acceso:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
gl: <b>Cambiar os últimos permisos:</b>

en: _General
gl: _Xeral

en: <b>O_wner:</b>
gl: <b>_Propietario:</b>

en: <b>G_roup:</b>
gl: <b>G_rupo:</b>

en: <b>_View content:</b>
gl: <b>_Ver o contido:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
gl: <b>Ca_mbiar o contido:</b>

en: <b>_Execute:</b>
gl: <b>_Executar:</b>

en: <b>Special bits:</b>
gl: <b>Bits especiais:</b>

en: Who can read content of the file/directory
gl: Quen pode ver o contido do ficheiro/directorio

en: Who can change content of the file/directory
gl: Quen pode cambiar o contido do ficheiro/directorio

en: Who can execute the file or enter the directory
gl: Quen pode executar o ficheiro ou entrar no directorio

en: Special flags for file execution
gl: Marcas especiais para a execución de ficheiros

en: Special flags for directory access
gl: Marcas especiais para o acceso aos directorios

en: <b>Access Control</b>
gl: <b>Control de acceso</b>

en: Hidden file
gl: Ficheiro agachado

en: _Permissions
gl: _Permisos

en: None
gl: Ningunha

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
gl: Persistente

en: Set GID
gl: Estabelecer o GID

en: Sticky & set GID
gl: Persistente e Estabelecer o GID

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
gl: Estabelecer o UID

en: Set UID & GID
gl: Estabelecer o UID e o GID

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
gl: Só o propietario

en: Only owner and group
gl: Só o propietario e o grupo

en: Anyone
gl: Ninguén

en: Nobody
gl: Ninguén

en: Choose Date
gl: Escolla a data

en: Choose a date from the following calendar
gl: Escolla unha data deste calendario

en: Search Files
gl: Buscar ficheiros

en: <b>File _Name Patterns:</b>
gl: <b>Patróns de _nome de ficheiro:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
gl: O patrón pode ser unha lista de patróns POSIX (cunha «,» como separador) ou expresións regulares POSIX.

en: Case insensiti_ve
gl: _Non diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: _Use regular expression
gl: _Utilizar expresións regulares

en: <b>Plac_es to Search:</b>
gl: <b>Lugar_es de busca</b>

en: _Search in sub directories
gl: Buscar nos _subdirectorios

en: Search _hidden files
gl: Buscar nos _ficheiros agachados

en: Name/_Location
gl: Nome/_Localización

en: <b>File Type</b>
gl: <b>Tipo de ficheiro:</b>

en: Only search for files of following types:
gl: Buscar só os ficheiros dos seguintes tipos:

en: Te_xt files
gl: Ficheiros de te_xto

en: _Image files
gl: Ficheiros de _imaxe

en: _Audio files
gl: Ficheiros de _son

en: _Video files
gl: Ficheiros de _vídeo

en: _Documents
gl: _Documentos

en: Folde_rs
gl: Ca_rtafoles

en: Ot_her:
gl: O_utros:

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
gl: Aquí pode introducir calquera tipo de contido correcto. Permítese o uso do comodín «*» na fin da clase. Os múltiples tipos deben estar separados por «;».

en: File _Type
gl: _Tipo de ficheiro

en: <b>File Contain_s:</b>
gl: <b>O ficheiro co_ntén:</b>

en: C_ontent
gl: C_ontido

en: <b>File Size</b>
gl: <b>Tamaño do ficheiro:</b>

en: _Smaller than:
gl: _Menor que:

en: _Bigger than:
gl: M_aior que:

en: <b>Last Modified Time</b>
gl: <b>Data da última modificación</b>

en: (None)
gl: (Ningún)

en: _Earlier than:
gl: Ant_erior a:

en: L_ater than:
gl: Posterior _a:

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: <b>Web Browser</b>
gl: <b>Navegador web</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
gl: O navegador web preferido utilizarase para abrir as ligazóns.

en: <b>Mail Client</b>
gl: <b>Cliente de correo</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
gl: O cliente de correo preferido utilizarase para redactar as mensaxes cando prema nos enderezos de correo electrónico.

en: <b>Terminal Emulator</b>
gl: <b>Emulador de terminal</b>

en: Command line:
gl: Liña de ordes:

en: System Applications
gl: Aplicativos do sistema

en: File Associations
gl: Asociacións de ficheiros

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
gl: <b>Para:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
gl: Preparando...

en: <b>Data transferred:</b>
gl: <b>Datos transferidos:</b>

en: <b>Time remaining:</b>
gl: <b>Tempo restante:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
gl: <b>Producíronse algúns erros:</b>

en: Empty value
gl: Valor baleiro

en: Invalid selection
gl: Selección incorrecta

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
gl: Operación non admitida

en: Invalid desktop entry file: '%s'
gl: Elemento de menú incorrecto: «%s»

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
gl: Non foi posíbel determinar o tipo de contido do ficheiro «%s» para inicialo

en: No default application is set to launch URIs %s://
gl: Non está estabelecido o aplicativo predeterminado para iniciar as URI %s://

en: Cannot set working directory to '%s': %s
gl: Non é posíbel estabelecer o directorio de traballo a «%s»: %s

en: No default application is set for MIME type %s
gl: Non está estabelecido o aplicativo predeterminado para o tipo MIME %s

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Network
gl: Rede

en: Trash Can
gl: Cesto do lixo

en: shortcut to URI
gl: Atallo ao URI

en: fm_template_create_file: invalid argument
gl: fm_template_create_file: argumento incorrecto

en: No terminal emulator is set in libfm config
gl: Non foi estabelecido o emulador de terminal na configuración de «libfm»

en: Invalid description of thumbnailer application
gl: Descrición incorrecta do aplicativo de miniaturas

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
gl: A subruta do URI «%s» contén caracteres de escape incorrectos

en: Duplicate handler for tag <%s>
gl: Manexador duplicado para a etiqueta <%s>

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
gl: Produciuse un erro ao analizar «%-.*s», que debería ser un díxito dentro dunha referencia de carácter (por exemplo &#234;) - pode que o díxito sexa grande de máis

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
gl: A referencia de carácter non remataba con punto e coma, probabelmente utilizou un carácter «&» sen intención de comezar unha entidade, escriba o & como &amp;

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
gl: A referencia de carácter «%-.*s» non codifica un carácter permitido

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
gl: Detectada unha entidade baleira «&;»; as entidades correctas son: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
gl: Non se coñece o nome de entidade «%-.*s»

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
gl: A entidade non remata cun punto e coma, probabelmente usou o carácter «&» sen a intención de comezar unha entidade, escriba o & como &amp;

en: Space isn't allowed in the close tag
gl: Non está permitido o espace no peche dunha etiqueta

en: Element '%s' was closed but no element was opened
gl: Pechouse o elemento «%s», mais non había ningún elemento aberto

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
gl: Pechouse o elemento «%s», mais o elemento aberto actualmente é «%s»

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
gl: Carácter incorrecto «%c» no comezo do valor do atributo

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
gl: Carácter incorrecto «%c» na fin do valor do atributo, agardábase «%c»

en: Document ended unexpectedly
gl: O documento remata de xeito non agardado

en: Document was empty or contained only whitespace
gl: O documento estaba baleiro ou só contiña espazos en branco

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
gl: fm_xml_file_to_data: erro de datos XML

en: Customize
gl: Personalizar

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
gl: <b>Seleccione un aplicativo para abrir os ficheiros «%s»</b>

en: Installed Applications
gl: Aplicativos instalados

en: <No subfolders>
gl: <Sen subcartafol>

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Shows tree of directories in sidebar
gl: Amosar a árbore de directorios na barra lateral

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: C_opy Here
gl: C_opiar aquí

en: _Move Here
gl: _Mover para aquí

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
gl: _Ligar para aquí

en: XDirectSave failed.
gl: Produciuse un fallo en XDirectSave.

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open _With...
gl: Abrir _con...

en: Open _With
gl: Abrir _con

en: Copy Pa_th(s)
gl: Copiar a(s) _ruta(s)

en: H_ide
gl: A_gochar

en: Unh_ide
gl: A_mosar

en: _Add to Bookmarks
gl: Eng_adir a Marcadores

en: _Rename...
gl: _Renomear…

en: Co_mpress...
gl: Co_mprimir...

en: Extract _Here
gl: Extraer a_quí

en: E_xtract To...
gl: E_xtraer a...

en: Prop_erties
gl: Propi_edades

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
gl: Mover á _dereita

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
gl: Os marcadores xa teñen un marcador para este cartafol.

en: Image files
gl: Ficheiros de imaxe

en: scanning... %d
gl: analizando... %d

en: Please enter a valid user name or numeric id.
gl: Escriba un nome de usuario ou un ID numérico correcto.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
gl: Escriba un nome de grupo ou un ID numérico correcto.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
gl: Desexa aplicar recursivamente estes cambios a todos os ficheiros e subcartafoles?

en: Hide or unhide the file
gl: Agachar ou amosar o ficheiro

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
gl: Este ficheiro está agachado por comezar o seu nome cun punto («.»)

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
gl: Os ficheiros neste sistema están agachados por comezar o seu nome cun punto («.»). Prema  <Ctrl+H> para amosar os ficheiros agachados.

en: scanning...
gl: analizando…

en: <b>_Access content:</b>
gl: <b>_Acceso ao contido:</b>

en: Files of different types
gl: Ficheiros de tipos diferentes

en: <b>File:</b>
gl: <b>Ficheiro:</b>

en: Multiple files
gl: Múltiplos ficheiros

note: columns visible to the users
en: Name
gl: Nome

en: Description
gl: Descrición

en: Size
gl: Tamaño

en: Permissions
gl: Permisos

en: Owner
gl: Propietario

en: Modified
gl: Modificado

en: Location
gl: Localización

en: Extension
gl: Extensión

en: Create _New...
gl: Crear _novo...

en: Folder
gl: Cartafol

en: Empty File
gl: Ficheiro baleiro

en: _Invert Selection
gl: _Inverter a selección

en: _Sort Files
gl: _Ordenar ficheiros

en: _Rename Folder...
gl: _Renomear o cartafol...

en: Folder Prop_erties
gl: Propi_edades do cartafol

en: Show _Hidden
gl: A_mosar agachados

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
gl: Mesturar _ficheiros e cartafoles

en: _Ignore Name Case
gl: _Ignorar as maiúsculas no nome

en: By _Name
gl: Polo _nome

en: By _Modification Time
gl: Pola data de _modificación

en: By _Size
gl: Polo ta_maño

en: By File _Type
gl: Polo _tipo

en: Enter a name for the newly created folder:
gl: Escriba un nome para o nova cartafol creado:

en: Creating New Folder
gl: Creando un novo cartafol

en: Enter a name for empty file:
gl: Escriba un nome para o ficheiro baleiro:

en: Creating ...
gl: Creando ...

en: New
gl: Novo

en: Enter a name for the new %s:
gl: Escriba un nome para o novo %s:

en: Creating %s
gl: Creando %s

en: _Run default application on file after creation
gl: E_xecutar o aplicativo predeterminado do ficheiro após a súa creación

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
gl: Este ficheiro de texto «%s» semella ser un script executábel.
    Que desexa facer con el?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
gl: Este ficheiro «%s» é executábel. Desexa executalo?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
gl: Non especificou ningún cartafol.

en: Select Folder
gl: Seleccione un cartafol

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
gl: Erro

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Question
gl: Pregunta

en: Only system administrators have the permission to do this.
gl: Só o administrador ten o permiso para facer isto.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
gl: Quere mover o ficheiro «%s» ao cesto do lixo?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
gl[0]: Quere mover %d ficheiro seleccionado ao cesto do lixo?
gl[1]: Quere mover os %d ficheiros seleccionados ao cesto do lixo?

en: Do you want to delete the file '%s'?
gl: Quere eliminar o ficheiro «%s»?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
gl[0]: Quere eliminar %d ficheiro seleccionado?
gl[1]: Quere eliminar os %d ficheiros seleccionados?

en: Rename File
gl: Renomear ficheiro

en: Please enter a new name:
gl: Introduza un nome novo:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
gl: Está seguro que desexa baleirar o cesto do lixo?

en: Pa_ste and Go
gl: Pe_gar e ir

en: Folder location bar
gl: Barra de localización do cartafol

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Filesystem Root
gl: Sistema de ficheiros raíz

en: _Mount Volume
gl: _Montar volume

en: _Unmount Volume
gl: _Desmontar volume

en: _Eject Removable Media
gl: _Expulsar medio extraíbel

en: _Format Volume
gl: _Formatar volume

en: _Rename Bookmark Item
gl: _Renomear elemento marcador

en: Re_move from Bookmarks
gl: Retirar dos _marcadores

en: Move Bookmark _Up
gl: Mover o marcador cara _arriba

en: Move Bookmark _Down
gl: Mover o marcador cara a_baixo

en: _Empty Trash Can
gl: _Baleirar o cesto do lixo

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
gl: Amosa a lista de lugares comúns, dispositivos e marcadores na barra lateral

en: Rename Bookmark Item
gl: Renomear elemento marcador

en: Enter a new name:
gl: Escriba un nome novo:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
gl: Tipo: %s
    Tamaño: %s
    Modificado: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
gl: Tipo: %s
    Modificado: %s

en: <b>Errors occurred before file operation was stopped.</b>
gl: <b>Producíronse algúns erros antes de que se detivera a operación do ficheiro.</b>

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
gl: <b>A operación do ficheiro completouse sen erros.</b>

en: Finished
gl: Finalizado

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
gl: Algúns ficheiros non poden enviarse ao cesto do lixo porque o subsistema de ficheiros non permite esta operación.
    Desexa eliminalos no seu canto?

en: _Pause
gl: _Pausa

en: _Resume
gl: _Retomar

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
gl: Movendo

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
gl: Copiando

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
gl: Enviando ao lixo

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
gl: Eliminando

note: translators: it is part of "Creating link /path/xxx.txt"
en: Creating link
gl: Creando unha ligazón

note: translators: 'In:' string is followed by destination folder path
en: <b>In:</b>
gl: <b>En:</b>

en: Creating links to files
gl: Creando ligazóns aos ficheiros

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
gl: Cambiando os atributos de

en: Changing attributes of files
gl: Cambiando os atributos dos ficheiros

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
gl: Restaurando

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
gl: %s ficheiros

en: <b>File operation is in progress...</b>
gl: <b>Operación do ficheiro en proceso...</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
gl: <b>%s ficheiro:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
gl: <b>%s ficheiros:</b>

en: _Off
gl: A_pagar

en: _Places
gl: _Lugares

en: _Directory Tree
gl: _Árbore de cartafoles

en: _Remote
gl: _Remoto

en: Places
gl: Lugares

en: Directory Tree
gl: Árbore de directorios

en: View of folder contents
gl: Ver o contido do cartafol

en: _Hide %s
gl: _Agachar %s

en: _Move Left
gl: _Mover á esquerda

en: Move _Right
gl: Mover á _dereita

en: Show %s
gl: Amosar %s

en: _Forget Width
gl: _Esquecer o largo

en: _Icon View
gl: Vista de _iconas

en: _Compact View
gl: Vista _compacta

en: _Thumbnail View
gl: Vista de _miniaturas

en: Detailed _List View
gl: Vista de _lista detallada

en: Changes active tab
gl: Cambia a lapela activa

en: The specified directory '%s' is not valid
gl: O directorio especificado «%s» non é correcto

en: Cannot access destination file
gl: Non é posíbel acceder ao ficheiro de destino

en: Cannot create a link on non-native filesystem
gl: Non é posíbel crear unha ligazón nun sistema de ficheiros non nativo

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
gl: Non é posíbel restaurar o ficheiro «%s»: non se coñece a ruta orixinal

en: Destination does not exist
gl: Non existe o destino

en: Source and destination are the same.
gl: A orixe e o destino son o mesmo.

en: Cannot move a folder into its sub folder
gl: Nón é posíbel mover un cartafol cara o seu subcartafol

en: Cannot copy a folder into its sub folder
gl: Nón é posíbel copiar un cartafol dentro dun seu subcartafol

en: Destination is a sub folder of source
gl: O destino é un subcartafol da orixe

en: Cannot copy file '%s': not supported
gl: Non é posíbel copiar o ficheiro «%s»: non admitido

en: Setting display name can be done only for single file
gl: A asignación do nome a amosar pódese facer para só un único ficheiro

en: Setting target can be done only for single file
gl: A asignación do destino pódese facer para só un único ficheiro

en: XML file '%s' error (%d:%d):
gl: Produciuse un erro no ficheiro XML «%s» (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
gl: O ficheiro XML non conten a raíz dos aplicativos

en: Cannot create XML definition for '%s'
gl: Non é posíbel crear a definición XML para «%s»

en: Menu path '%s' already exists
gl: A ruta ao menú «%s» xa existe

en: Menu cache error
gl: Produciuse un erro na caché do menú

en: Invalid menu directory
gl: Directorio de menú incorrecto

en: Menu item name cannot be empty
gl: O nome do elemento de menú non pode estar baleiro

en: Invalid menu directory '%s'
gl: Directorio de menú «%s» incorrecto

en: Invalid menu item
gl: Elemento de menú incorrecto

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
gl: O elemento de menú «%s» non ten un fecheiro de entrada axeitado

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
gl: Cambiar o estado agachado non é compatíbel co directorio do menú

en: Setting attribute '%s' not supported
gl: Non se permite estabelecer o atributo «%s»

en: Invalid value for attribute '%s'
gl: Valor incorrecto para o atributo «%s»

en: The '%s' is a menu directory
gl: O «%s» é un directorio de menú

en: The '%s' isn't a menu item
gl: O «%s» é un elemento de menú

en: The '%s' entry file is broken
gl: O ficheiro de entrada «%s» está estragado

en: Cannot create menu item '%s'
gl: Non é posíbel crear o elemento de menú «%s»

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
gl: O nome do directorio do menú non pode rematar con «.desktop»

en: Invalid operation with menu root
gl: Operación incorrecta coa raíz do menú

en: Invalid destination
gl: Destino incorrecto

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
gl: FmMenuVFileMonitor: non se atopa o cartafol «%s» na caché do menú

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
gl: Buscar

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: Choose Executable File
gl: Escolla un ficheiro executábel

en: Executable files
gl: Ficheiros executábeis

en: <b>Co_mmand:</b>
gl: <b>O_rde:</b>

en: Command to execute when the application icon is activated
gl: Orde que executar cando se activa a icona do aplicativo

en: <b>D_escription:</b>
gl: <b>D_escrición:</b>

en: Generic name of the application
gl: Nome xenérico do aplicativo

en: <b>_Working directory:</b>
gl: <b>Directorio de _traballo:</b>

en: The working directory to run the program in
gl: O directorio de traballo no que executar o programa

en: <b>_Tooltip:</b>
gl: <b>_Xanela emerxente:</b>

en: Tooltip to show on application
gl: Xanela emerxente para amosar o aplicativo

note: TODO: handle "TryExec" field ? row 7: "StartupNotify" GtkCheckButton
en: _Use startup notification
gl: _Usar notificación de inicio

en: _Desktop Entry
gl: Entrada de _escritorio

en: _Restore
gl: _Restaurar

en: Restore trashed files to original paths
gl: Restaura os ficheiros do cesto lixo cara a súa localización orixinal

en: source file name or desktop id
gl: nome do ficheiro orixe ou ID do escritorio

en: SOURCE
gl: ORIXE

en: result file name
gl: nome do ficheiro resultante

en: RESULT
gl: RESULTANTE

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
gl: RESULTANTE

en: Blank CD-ROM Disc
gl: Disco CD-ROM baleiro

en: CD-R Disc
gl: Disco CD-R

en: Blank CD-R Disc
gl: Disco CD-R baleiro

en: CD-RW Disc
gl: Disco CD-RW

en: Blank CD-RW Disc
gl: Disco CD-RW baleiro

en: DVD-ROM Disc
gl: Disco DVD-ROM

en: Blank DVD-ROM Disc
gl: Disco DVD-ROM baleiro

en: DVD-RW Disc
gl: Disco DVD-RW

en: Blank DVD-RW Disc
gl: Disco DVD-RW baleiro

en: DVD-RAM Disc
gl: Disco DVD-RAM

en: Blank DVD-RAM Disc
gl: Disco DVD-RAM baleiro

en: DVD+R Disc
gl: Disco DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
gl: Disco DVD+R baleiro

en: DVD+RW Disc
gl: Disco DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
gl: Disco DVD+RW baleiro

en: DVD+R DL Disc
gl: Disco DVD+R DL

en: Blank DVD+R DL Disc
gl: Disco DVD+R DL baleiro

en: DVD+RW DL Disc
gl: Disco DVD+RW DL

en: Blank DVD+RW DL Disc
gl: Disco DVD+RW DL baleiro

en: Blu-Ray Disc
gl: Disco Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
gl: Disco Blu-Ray baleiro

en: Blu-Ray R Disc
gl: Disco Blu-Ray R

en: Blank Blu-Ray R Disc
gl: Disco Blu-Ray R baleiro

en: Blu-Ray RW Disc
gl: Disco Blu-Ray RW

en: Blank Blu-Ray RW Disc
gl: Disco Blu-Ray RW baleiro

en: HD DVD Disc
gl: Disco HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
gl: Disco HD DVD baleiro

en: HD DVD-R Disc
gl: Disco HD DVD-R

en: Blank HD DVD-R Disc
gl: Disco HD DVD-R baleiro

en: HD DVD-RW Disc
gl: Disco HD DVD-RW

en: Blank HD DVD-RW Disc
gl: Disco HD DVD-RW baleiro

en: MO Disc
gl: Disco MO

en: Blank MO Disc
gl: Disco MO baleiro

en: MRW Disc
gl: Disco MRW

en: Blank MRW Disc
gl: Disco MRW baleiro

en: MRW/W Disc
gl: Disco MRW/W

en: Blank MRW/W Disc
gl: Disco MRW/W baleiro

en: Blank Optical Disc
gl: Disco óptico baleiro

en: Optical Disc
gl: Disco óptico
