libfm 1.2 - en to hr translation catalogue (324 entries)

en: Preferred Applications
hr: Željeni programi

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
hr: Odabrite programe koji će biti pozvani klikom na poveznicu ili e-mail adresu

en: Shortcut Editor
hr: Uređivač prečaca

en: Create new or change existing desktop entry
hr: Napravite novi ili promjenite postojeći unos radne površine

en: Choose Application
hr: Odaberite program

en: Use selected application to open files
hr: Koristi odabrani program za otvaranje datoteka

en: _Installed Applications
hr: _Instalirani programi

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
hr: <b>N_aredbeni redak za izvršiti:</b>

en: _Browse...
hr: _Pregledaj...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
hr: _Izvršite u emulatoru terminala

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
hr: _Zadrži prozor terminala otvorenim nakon izvršenja naredbe

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
hr: <b>Ovi posebni kodovi mogu biti korišteni u naredbenom retku:</b>
      <b>%f</b>: predstavljaju jedno ime datoteke
      <b>%F</b>: predstavljaju višestruka imena datoteka
      <b>%u</b>: predstavljaju jedan URI datoteke
      <b>%U</b>: predstavljaju višestruke URI-je

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
hr: <b>_Ime programa(neobavezno, postavi da zadrži asocijaciju)</b>

en: Execute custom command line to open files
hr: Izvrši prilagođeni naredbeni redak za otvaranje datoteka

en: C_ustom Command Line
hr: P_rilagođeni naredbeni redak

en: _Set selected application as default action for this file type
hr: _Postavi odabrani program kao zadanu akciju za ovaj tip datoteka

en: Confirm File Replacing
hr: Potvrdi zamjenu datoteka

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: _Overwrite
hr: _Prepiši

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
hr: <b>Datoteka sa istim imenom već se nalazi na ovoj lokaciji.</b>
    
    Želite li zamijeniti postojeću datoteku

en: with the following file?
hr: sa slijedećom datotekom?

en: _File name:
hr: _Ime datoteke:

en: _Apply this option to all existing files
hr: _Primjeni ovu opciju na sve postojeće datoteke

en: Choose An Icon...
hr: Odaberite ikonu...

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
hr: slikovne datoteke

en: <b>Choose icon from:</b>
hr: <b>Odaberi ikonu iz:</b>

en: Execute File
hr: Izvrši datoteku

en: Execute in _Terminal
hr: Izvrši u _terminalu

en: File Properties
hr: Svojstva datoteke

en: Icon of the file in folder view
hr: Ikona datoteke u pogledu mapa

en: <b>_Name:</b>
hr: <b>_Ime:</b>

en: <b>Location:</b>
hr: <b>Lokacija:</b>

en: <b>Target file:</b>
hr: <b>Ciljana datoteka</b>

en: <b>File type:</b>
hr: <b>Tip datoteke:</b>

en: <b>Open _with:</b>
hr: <b>Otvori _pomoću:</b>

en: Select the application used to open files of this type
hr: Izaberi program koji je otvarao datoteke ovog tipa

en: <b>Total count of files:</b>
hr: <b>Ukupna veličina datoteka:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
hr: <b>Ukupna veličina datoteka:</b>

en: <b>Size on disk:</b>
hr: <b>Veličina na disku:</b>

en: <b>Last modification:</b>
hr: <b>Zadnja promjena:</b>

en: <b>Last access:</b>
hr: <b>Zadnji pristup:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
hr: <b>Zadnja promjena dozvola:</b>

en: _General
hr: _Osnovno

en: <b>O_wner:</b>
hr: <b>V_lasnik:</b>

en: <b>G_roup:</b>
hr: <b>G_rupa:</b>

en: <b>_View content:</b>
hr: <b>_Pogledaj sadržaj:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
hr: <b>P_romjeni sadržaj:</b>

en: <b>_Execute:</b>
hr: <b>_Izvrši:</b>

en: Who can read content of the file/directory
hr: Tko može čitati sadržaj datoteke/direktorija

en: Who can change content of the file/directory
hr: Tko može promjeniti sadržaj datoteke/direktorija

en: Who can execute the file or enter the directory
hr: Tko može izvršiti datoteku ili ući u direktorij

en: Special flags for file execution
hr: Posebne zastave za izvršenje datoteke

en: Special flags for directory access
hr: Posebne zatave za pristup direktoriju

en: <b>Access Control</b>
hr: <b>Kontrola pristupa</b>

en: Hidden file
hr: Skrivena datoteka

en: _Permissions
hr: _Dozvole

en: None
hr: Nijedan

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
hr: Ljepljivi

en: Set GID
hr: Postavi GID

en: Sticky & set GID
hr: Ljepljivi & postavi GID

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
hr: Postavi UID

en: Set UID & GID
hr: Postavi UID & GID

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
hr: Samo vlasnik

en: Only owner and group
hr: Samo vlasnik i grupa

en: Anyone
hr: Bilo tko

en: Nobody
hr: Nitko

en: Bytes
hr: Bajti

en: Choose Date
hr: Odaberite datum

en: Choose a date from the following calendar
hr: Odaberite datum iz slijedećeg kalendara

en: Search Files
hr: Traži datoteke

en: <b>File _Name Patterns:</b>
hr: <b>Uzorci_datotečnih imena:</b>

en: Case insensiti_ve
hr: Osjetljivo na mala i velika slo_va

en: _Use regular expression
hr: _Koristi regularni izraz

en: <b>Plac_es to Search:</b>
hr: <b>Mje_sta za traženje:</b>

en: _Search in sub directories
hr: _Traži u poddirektorijima

en: Search _hidden files
hr: Traži _skrivene datoteke

en: Name/_Location
hr: Ime/_Lokacija

en: <b>File Type</b>
hr: <b>Tip datoteke</b>

en: Only search for files of following types:
hr: Traži samo datoteke slijedećih vrsta:

en: Te_xt files
hr: Te_kstualne datoteke

en: _Image files
hr: _Slikovne datoteke

en: _Audio files
hr: _Audio datoteke

en: _Video files
hr: _Video datoteke

en: _Documents
hr: _Dokumenti

en: Folde_rs
hr: Map_e

en: Ot_her:
hr: Os_talo:

en: File _Type
hr: Vrsta _datoteke

en: <b>File Contain_s:</b>
hr: <b>Datoteka sadrž_i:</b>

en: C_ontent
hr: S_adržaj

en: <b>File Size</b>
hr: <b>Veličina datoteke</b>

en: _Smaller than:
hr: _Manje nego:

en: _Bigger than:
hr: _Veće nego:

en: <b>Last Modified Time</b>
hr: <b>Zadnja promjena</b>

en: (None)
hr: (Nijedan)

en: _Earlier than:
hr: _Ranije nego:

en: L_ater than:
hr: K_asnije nego:

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: <b>Web Browser</b>
hr: <b>Web preglednik</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
hr: Biti će korišten željeni Web preglednik za otvaranje hiperpoveznica.

en: <b>Mail Client</b>
hr: <b>Klijent pošte</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
hr: Biti će korišten poželjni klijent pošte za pisanje elektroničke pošte kada kliknete na E-mail adrese.

en: <b>Terminal Emulator</b>
hr: <b>Emulator terminala</b>

en: Command line:
hr: Naredbeni redak:

en: System Applications
hr: Programi sustava

en: File Associations
hr: Pridruživanje datoteke

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
hr: <b>Za:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
hr: Pripremam...

en: <b>Time remaining:</b>
hr: <b>Preostalo vrijeme:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
hr: <b>Došlo je do greške:</b>

en: Invalid selection
hr: Neispravan izbor

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
hr: Operacija nije podržana

en: Invalid desktop entry file: '%s'
hr: Neispravna datoteka unosa radne površine: '%s'

en: No default application is set to launch URIs %s://
hr: Nijedan zadani program nije postavljen da pokrene URIs %s://

en: Cannot set working directory to '%s': %s
hr: Ne mogu postaviti radni direktorij na '%s': %s

en: No default application is set for MIME type %s
hr: NIje postavljen zadani program za MIME tip %s

en: Devices
hr: Uređaji

en: Network
hr: Mreža

en: Trash Can
hr: Smeće

en: shortcut to URI
hr: prečac za URI

en: No terminal emulator is set in libfm config
hr: Nijedan emulator terminala nije postavljen u libfm config

en: %u byte | %u bytes
hr[0]: %u byte
hr[1]: %u byte-ovi
hr[2]: %u byte-ova

en: Element '%s' was closed but no element was opened
hr: Element '%s' je zatvoren, ali nijedan element nije otvoren

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
hr: Element '%s' je zatvoren, ali trenutno otvoreni element je '%s'

en: Document ended unexpectedly
hr: Dokument je neočekivano zatvoren

en: Document was empty or contained only whitespace
hr: Dokument je bio prazan ili je sadržavao samo prazne znakove

en: Customize
hr: Prilagodi

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
hr: <b>Odaberite program za otvaranje "%s" datoteka</b>

en: Installed Applications
hr: Instalirani programi

en: <No subfolders>
hr: <Nema podmapa>

en: Loading...
hr: Učitavam...

en: _Cancel
hr: _Otkaži

en: C_opy Here
hr: K_opiraj ovdje

en: _Move Here
hr: _Pomakni ovdje

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
hr: _Poveži ovdje

en: _Open
hr: _Otvori

en: Open _With...
hr: Otvori _pomoću...

en: Open _With
hr: Otvori _pomoću

en: H_ide
hr: S_akrij

en: _Add to Bookmarks
hr: _Dodaj u zabilješke

en: _Rename...
hr: _Preimenuj...

en: Co_mpress...
hr: Ko_mprimiraj...

en: Extract _Here
hr: Raspakiraj _ovdje

en: E_xtract To...
hr: R_aspakiraj u...

en: Prop_erties
hr: Svoj_stva

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
hr: Pomakni u _smeće

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
hr: Vaše zabilješke već imaju zabilješku za ovu mapu.

en: Image files
hr: Slikovne datoteke

en: byte | bytes
hr[0]: byte
hr[1]: byte-ovi
hr[2]: byte-ova

en: Please enter a valid user name or numeric id.
hr: Unesite valjano korisničko ime ili brojčani id.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
hr: Unesite valjano ime grupe ili brojčani id.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
hr: Želite li rekurzivno primjeniti ova promjene na sve datoteke i podmape?

en: Hide or unhide the file
hr: Sakrij ili otkrij datoteku

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
hr: Datoteka je skrivena jer joj ime započinje sa točkom ('.').

en: <b>_Access content:</b>
hr: <b>_Sadržaj pristupa:</b>

en: Files of different types
hr: Datoteke različitog tipa

en: <b>File:</b>
hr: <b>Tip datoteke:</b>

en: Multiple files
hr: Višestruke datoteke

note: columns visible to the users
en: Name
hr: Ime

en: Description
hr: Opis

en: Size
hr: Veličina

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Modified
hr: Izmjenjeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Extension
hr: Proširenje

en: Create _New...
hr: Napravi _novi...

en: Folder
hr: Mapa

en: Empty File
hr: Prazna datoteka

en: _Invert Selection
hr: _Obrnuti odabir

en: _Sort Files
hr: _Posloži datoteke

en: _Rename Folder...
hr: _Preimenuj mapu...

en: Folder Prop_erties
hr: Svojstva ma_pe

en: Show _Hidden
hr: Pokaži _skrivene

en: By _Name
hr: Po _imenu

en: By _Modification Time
hr: Po _vremenu izmjene

en: By _Size
hr: Po _veličini

en: By File _Type
hr: Po tipu _datoteke

en: Enter a name for the newly created folder:
hr: Unesite ime za novostvorenu mapu:

en: Creating New Folder
hr: Stvaram novu mapu

en: Enter a name for empty file:
hr: Unesite ime za praznu datoteku:

en: Creating ...
hr: Stvaram ...

en: New
hr: Novi

en: Enter a name for the new %s:
hr: Unesite ime za novi %s:

en: Creating %s
hr: Stvaram %s

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
hr: Ova tekstualna datoteka '%s' je izvršna skripta.
    Što želite učiniti s njom?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
hr: Ova datoteka '%s' je izvršna. Želite li je izvršiti?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
hr: Mape nisu određene.

en: Select Folder
hr: Odaberite mapu

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
hr: Greška

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Question
hr: Pitanje

en: Only system administrators have the permission to do this.
hr: Samo administrator sustava ima dozvole ovo učiniti.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
hr: Želite li maknuti datoteku '%s' u smeće?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
hr[0]: Želite li maknuti odabranu %d datoteku u smeće?
hr[1]: Želite li maknuti odabrane %d datoteke u smeće?
hr[2]: Želite li maknuti odabranih %d datoteka u smeće?

en: Do you want to delete the file '%s'?
hr: Želite li izbrisati datoteku '%s'?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
hr[0]: Želite li izbrisati odabranu %d datoteku?
hr[1]: Želite li izbrisati odabrane %d datoteke?
hr[2]: Želite li izbrisati odabranih %d datoteka?

en: Rename File
hr: Preimenuj datoteku

en: Please enter a new name:
hr: Unesite novo ime:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
hr: Jeste li sigurni da želite isprazniti smeće?

en: Pa_ste and Go
hr: Za_lijepi i idi

en: Folder location bar
hr: Lokacijska traka mape

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Applications
hr: Programi

en: _Mount Volume
hr: _Montiraj disk

en: _Unmount Volume
hr: _Odmontiraj disk

en: _Eject Removable Media
hr: _Izbaci uklonjivi medij

en: _Format Volume
hr: _Formatiraj disk

en: _Rename Bookmark Item
hr: _Preimenuj stavku zabilješke

en: Re_move from Bookmarks
hr: Uklo_ni iz zabilješki

en: Move Bookmark _Up
hr: Pomakni bilješku _gore

en: Move Bookmark _Down
hr: Pomakni bilješku _dolje

en: _Empty Trash Can
hr: _Isprazni smeće

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
hr: Pokaži listu mjesta, uređaja i zabilješki u bočnom stupcu

en: Rename Bookmark Item
hr: Preimenuj stavku zabilješke

en: Enter a new name:
hr: Unesi novo ime:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
hr: Tip: %s
    Veličina: %s
    Izmjenjeno: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
hr: Tip: %s
    Izmjenjeno: %s

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
hr: <b>Datotečna operacija je završena s greškama.</b>

en: Finished
hr: Završeno

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
hr: Neke datoteke ne mogu biti maknute u smeće jer datotečni sustav ne podržava ovu operaciju.
    Želite li ih izbrisati?

en: _Pause
hr: _Pauza

en: _Resume
hr: _Nastavi

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
hr: Pomicanje

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
hr: Kopiranje

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
hr: Bacanje datoteka u smeće

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
hr: Brisanje

note: translators: it is part of "Creating link /path/xxx.txt"
en: Creating link
hr: Stvaranje poveznice

note: translators: 'In:' string is followed by destination folder path
en: <b>In:</b>
hr: <b>U:</b>

en: Creating links to files
hr: Stvaranje poveznica prema datotekama

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
hr: Promjena atributa

en: Changing attributes of files
hr: Promjena atributa datoteke

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
hr: Obnovljam

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
hr: %s datoteke

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
hr: <b>%s datoteka:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
hr: <b>%s datoteke:</b>

en: _Off
hr: _Isključeno

en: _Places
hr: _Mjesta

en: _Directory Tree
hr: _Stablo direktorija

en: _Remote
hr: _Udaljeno

en: Places
hr: Mjesta

en: Directory Tree
hr: Stablo direktorija

en: View of folder contents
hr: Pogled na sadržaj mape

en: _Hide %s
hr: _Sakrij %s

en: _Move Left
hr: _Pomakni lijevo

en: Move _Right
hr: Pomakni _desno

en: Show %s
hr: Pokaži %s

en: _Icon View
hr: _Prikaz ikona

en: _Compact View
hr: _Zbijeni pregled

en: _Thumbnail View
hr: _Pogled sa sličicama

en: Detailed _List View
hr: Pogled _detaljne liste

en: Changes active tab
hr: Promijeni aktivnu karticu

en: The specified directory '%s' is not valid
hr: Određeni direktorij '%s' nije valjan

en: Cannot access destination file
hr: Ne mogu pristupiti odredišnoj datoteci

en: Source and destination are the same.
hr: Izvor i odredište su isti.

en: Cannot move a folder into its sub folder
hr: Ne mogu premjestiti mapu u njenu podmapu

en: Cannot copy a folder into its sub folder
hr: Ne mogu kopirati mapu u njenu podmapu

en: Destination is a sub folder of source
hr: Odredište je podmapa izvora

en: Cannot copy file '%s': not supported
hr: Ne mogu kopirati datoteku '%s': nije podržano

en: Cannot create XML definition for '%s'
hr: Ne mogu napraviti XML definiciju za '%s'

en: Menu path '%s' already exists
hr: Putanja izbornika '%s' već postoji

en: Invalid menu directory
hr: Neispravni direktorij izbornika

en: Menu item name cannot be empty
hr: Ime stavke izbornika ne može biti prazno

en: Invalid menu directory '%s'
hr: Neispravan direktorij izbornika '%s'

en: Invalid menu item
hr: Neispravna stavka izbornika

en: Setting attribute '%s' not supported
hr: Postavljanje atributa '%s' nije podržano

en: Invalid value for attribute '%s'
hr: Neispravna vrijednost za atribut '%s'

en: Cannot create menu item '%s'
hr: Ne mogu napraviti stavku izbornika '%s'

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
hr: Ime direktorija izbornika ne bi trebalo završavati sa ".desktop"

en: Invalid destination
hr: Neispravno odredište

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
hr: Traži

en: Search Results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Choose Executable File
hr: Odaberite izvršnu datoteku

en: Executable files
hr: Izvršne datoteke

en: <b>Co_mmand:</b>
hr: <b>Na_redba:</b>

en: <b>D_escription:</b>
hr: <b>O_pis:</b>

en: Generic name of the application
hr: Generičko ime programa

en: <b>_Working directory:</b>
hr: <b>_Radni direktorij:</b>

en: _Desktop Entry
hr: _Unos radne površine

en: _Restore
hr: _Obnovi

en: SOURCE
hr: IZVOR

en: RESULT
hr: REZULTAT

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
hr: CD-ROM disk

en: Blank CD-ROM Disc
hr: Prazni CD-ROM disk

en: CD-R Disc
hr: CD-R disk

en: Blank CD-R Disc
hr: Prazni CD-R disk

en: CD-RW Disc
hr: CD-RW disk

en: Blank CD-RW Disc
hr: Prazni CD-RW disk

en: DVD-ROM Disc
hr: DVD-ROM disk

en: Blank DVD-ROM Disc
hr: Prazni DVD-ROM disk

en: DVD-RW Disc
hr: DVD-RW disk

en: Blank DVD-RW Disc
hr: Prazni DVD-RW disk

en: DVD-RAM Disc
hr: DVD-RAM disk

en: Blank DVD-RAM Disc
hr: Prazni DVD-RAM disk

en: DVD+R Disc
hr: DVD+R disk

en: Blank DVD+R Disc
hr: Prazni DVD+R disk

en: DVD+RW Disc
hr: DVD+RW disk

en: Blank DVD+RW Disc
hr: Prazni DVD+RW disk

en: DVD+R DL Disc
hr: DVD+R DL disk

en: Blank DVD+R DL Disc
hr: Prazni DVD+R DL disk

en: DVD+RW DL Disc
hr: DVD+RW DL disk

en: Blank DVD+RW DL Disc
hr: Prazni DVD+RW DL disk

en: Blu-Ray Disc
hr: Blu-Ray disk

en: Blank Blu-Ray Disc
hr: Prazni Blu-Ray disk

en: Blu-Ray R Disc
hr: Blu-Ray R disk

en: Blank Blu-Ray R Disc
hr: Prazni Blu-Ray R disk

en: Blu-Ray RW Disc
hr: Blu-Ray RW disk

en: Blank Blu-Ray RW Disc
hr: Prazni Blu-Ray RW disk

en: HD DVD Disc
hr: HD DVD disk

en: Blank HD DVD Disc
hr: Prazni HD DVD disk

en: HD DVD-R Disc
hr: HD DVD-R disk

en: Blank HD DVD-R Disc
hr: Prazni HD DVD-R disk

en: HD DVD-RW Disc
hr: HD DVD-RW disk

en: Blank HD DVD-RW Disc
hr: Prazni HD DVD-RW disk

en: MO Disc
hr: MO disk

en: Blank MO Disc
hr: Prazni MO disk

en: MRW Disc
hr: MRW disk

en: Blank MRW Disc
hr: Prazni MRW disk

en: MRW/W Disc
hr: MRW/W disk

en: Blank MRW/W Disc
hr: Prazni MRW/W disk

en: Blank Optical Disc
hr: Prazni optički disk

en: Optical Disc
hr: Optički disk
