libfm 1.2 - en to hu translation catalogue (264 entries)

en: Preferred Applications
hu: Alapértelmezett alkalmazások

en: Shortcut Editor
hu: Parancsikon szerkesztő

en: Create new or change existing desktop entry
hu: Új asztalbejegyzés létrehozása vagy meglévő módosítása

en: Choose Application
hu: Alkalmazás kiválasztása

en: Use selected application to open files
hu: Kiválasztott alkalmazás használata a fájlok megnyitásához

en: _Installed Applications
hu: _Telepített alkalmazások

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
hu: <b>_Parancssor a futtatáshoz:</b>

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
hu: _Végrehajtás terminál emulátorban

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
hu: Terminálablak _nyitva hagyása parancsvégrehajtás után

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
hu: <b>Ezek a speciális kódok használhatóak a parancsoknál:</b>
      <b>%f</b>: Egy fájl nevét jelöli
      <b>%F</b>: Több fájl nevét jelöli
      <b>%u</b>: A fájlt egy URI-ját jelöli
      <b>%U</b>: Több URI-t jelöl

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
hu: <b>_Alkalmazásnév (opcionális, állítsa be a társítás megtartásához)</b>

en: Execute custom command line to open files
hu: Egyéni parancs végrehajtása a fájlok megnyitásához

en: C_ustom Command Line
hu: _Egyéni parancssor

en: _Set selected application as default action for this file type
hu: A kijelölt alkalmazás _beállítása alapértelmezett műveletként ennél a fájltípusnál

en: Confirm File Replacing
hu: Fájlcsere megerősítése

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: _Rename
hu: Át_nevezés

en: _Overwrite
hu: _Felülírás

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
hu: <b>Már van egy azonos nevű fájl ezen a helyen.</b>
    
    Felülírod a létező fájlt

en: with the following file?
hu: a következő fájllal?

en: _File name:
hu: _Fájlnév:

en: _Apply this option to all existing files
hu: Beállítás _alkalmazása minden létező fájlra

en: Choose An Icon...
hu: Válasszon egy ikont…

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
hu: rendszer ikontéma

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
hu: képfájlok

en: <b>Choose icon from:</b>
hu: <b>Ikon választása innen:</b>

en: Execute File
hu: Fájl futtatása

en: Execute in _Terminal
hu: Futtatás _terminálban

en: File Properties
hu: Fájl tulajdonságai

en: Icon of the file in folder view
hu: A fájl ikonja mappanézetben

en: <b>_Name:</b>
hu: <b>_Név:</b>

en: <b>Location:</b>
hu: <b>Hely:</b>

en: <b>Target file:</b>
hu: <b>Célfájl:</b>

en: <b>File type:</b>
hu: <b>Fájltípus:</b>

en: <b>Open _with:</b>
hu: <b>Megnyitás e_zzel:</b>

en: Select the application used to open files of this type
hu: Válassza ki az ilyen típus fájlok megnyitásához használt alkalmazást

en: <b>Total count of files:</b>
hu: <b>Fájlok teljes száma:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
hu: <b>Fájlok teljes mérete:</b>

en: <b>Size on disk:</b>
hu: <b>Méret a lemezen:</b>

en: <b>Last modification:</b>
hu: <b>Utolsó módosítás:</b>

en: <b>Last access:</b>
hu: <b>Utolsó hozzáférés:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
hu: <b>Utolsó jogosultság módosítás:</b>

en: _General
hu: Á_ltalános

en: <b>O_wner:</b>
hu: <b>_Tulajdonos:</b>

en: <b>G_roup:</b>
hu: <b>_Csoport:</b>

en: <b>_View content:</b>
hu: <b>Tartalom _megtekintése:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
hu: <b>Tartalom mó_dosítása:</b>

en: <b>_Execute:</b>
hu: <b>_Végrehajtás:</b>

en: <b>Special bits:</b>
hu: <b>Különleges részek:</b>

en: Who can read content of the file/directory
hu: Ki olvashatja a fájl/mappa tartalmát

en: Who can change content of the file/directory
hu: Ki módosíthatja a fájl/mappa tartalmát

en: Who can execute the file or enter the directory
hu: Ki futtathatja a fájlt vagy nyithatja meg a mappát

en: Special flags for file execution
hu: Külön parancsok a fájl futtatásához

en: Special flags for directory access
hu: Külön parancsok a mappa eléréséhez

en: <b>Access Control</b>
hu: <b>Hozzáférés-kezelés</b>

en: Hidden file
hu: Rejtett fájl

en: _Permissions
hu: _Jogosultságok

en: None
hu: Nincs

en: Set GID
hu: GID beállítása

en: Sticky & set GID
hu: Ragadós és GID beállítása

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
hu: UID beállítása

en: Set UID & GID
hu: UID és GID beállítása

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
hu: Csak a tulajdonos

en: Only owner and group
hu: Csak a tulajdonos és a csoport

en: Anyone
hu: Bárki

en: Nobody
hu: Senki

en: Bytes
hu: Bájt

en: Choose Date
hu: Dátum kiválasztása

en: Choose a date from the following calendar
hu: Válassz dátumot az alábbi naptárból

en: Search Files
hu: Fájlkeresés

en: <b>File _Name Patterns:</b>
hu: <b>Fájl_név minták:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
hu: A minta lehet POSIX héjminta lista („,” vesszővel elválasztva) vagy POSIX reguláris kifejezés.

en: Case insensiti_ve
hu: Kis- és nagybetű ér_zéketlen

en: _Use regular expression
hu: _Reguláris kifejezés használata

en: <b>Plac_es to Search:</b>
hu: <b>_Helyek a kereséshez:</b>

en: _Search in sub directories
hu: _Keresés az alkönyvtárakban

en: Search _hidden files
hu: _Rejtett fájlok keresése

en: Name/_Location
hu: Név/_Hely

en: <b>File Type</b>
hu: <b>Fájltípus</b>

en: Only search for files of following types:
hu: Csak a következő típusú fájlokra keresés:

en: Te_xt files
hu: _Szövegfájlok

en: _Image files
hu: _Képfájlok

en: _Audio files
hu: _Hangfájlok

en: _Video files
hu: _Videófájlok

en: _Documents
hu: _Dokumentumok

en: Folde_rs
hu: _Mappák

en: Ot_her:
hu: _Egyéb:

en: File _Type
hu: Fájl_típus

en: <b>File Contain_s:</b>
hu: <b>Fájl _tartalmazza:</b>

en: C_ontent
hu: _Tartalom

en: <b>File Size</b>
hu: <b>Fájlméret</b>

en: _Smaller than:
hu: _Kisebb mint:

en: _Bigger than:
hu: _Nagyobb mint:

en: <b>Last Modified Time</b>
hu: <b>Utolsó módosítás</b>

en: (None)
hu: (Nincs)

en: _Earlier than:
hu: K_orábbi mint:

en: L_ater than:
hu: Ké_sőbbi mint:

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: <b>Web Browser</b>
hu: <b>Webböngésző</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
hu: Hiperhivatkozások megnyitásához az alapértelmezett webböngésző lesz használva.

en: <b>Mail Client</b>
hu: <b>Levelezőkliens</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
hu: <b>Terminál</b>

en: Command line:
hu: Parancssor:

en: System Applications
hu: Rendszeralkalmazások

en: File Associations
hu: Fájltársítások

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
hu: <b>Ide:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
hu: Előkészítés...

en: <b>Time remaining:</b>
hu: <b>Hátralévő idő:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
hu: <b>Hibák történtek:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Devices
hu: Eszközök

en: Network
hu: Hálózat

en: Trash Can
hu: Kuka

en: shortcut to URI
hu: parancsikon az URI-hoz

en: fm_template_create_file: invalid argument
hu: fm_template_create_file: érvénytelen argumentum

en: %u byte | %u bytes
hu[0]: %u bájt
hu[1]: %u bájt

en: Customize
hu: Testreszabás

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
hu: <b>Válasszon egy alkalmazást a(z) „%s” fájlok megnyitásához</b>

en: Installed Applications
hu: Telepített alkalmazások

en: <No subfolders>
hu: <Nincsenek almappák>

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: XDirectSave failed.
hu: XDirectSave sikertelen.

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open _With...
hu: Megnyitás _ezzel...

en: _Add to Bookmarks
hu: Hozzá_adás a könyvjelzőkhöz

en: Co_mpress...
hu: _Tömörítés…

en: Extract _Here
hu: Kibontás _ide

en: E_xtract To...
hu: Ki_bontás ide…

en: Prop_erties
hu: _Tulajdonságok

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
hu: Áthelyezés a _Kukába

en: byte | bytes
hu[0]: bájt
hu[1]: bájt

en: Please enter a valid user name or numeric id.
hu: Adj meg egy érvényed felhasználónevet vagy numerikus azonosítót.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
hu: Adj meg egy érvényes csoportnevet vagy numerikus azonosítót.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
hu: Rekurzívan alkalmazod a módosításokat minden fájlra és almappára?

en: <b>_Access content:</b>
hu: <b>_Hozzáférés tartalomhoz:</b>

en: Files of different types
hu: Különböző típusú fájlok

note: columns visible to the users
en: Name
hu: Név

en: Description
hu: Leírás

en: Size
hu: Méret

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Modified
hu: Módosítva

en: Location
hu: Hely

en: Create _New...
hu: _Új létrehozása...

en: Folder
hu: Mappa

en: _Invert Selection
hu: Kijelölés _megfordítása

en: _Sort Files
hu: Fájlok _rendezése

en: _Rename Folder...
hu: Mappa átne_vezése…

en: Folder Prop_erties
hu: Mappat_ulajdonságok

en: Show _Hidden
hu: _Rejtett mutatása

en: By _Name
hu: _Név szerint

en: By _Modification Time
hu: _Módosítás ideje szerint

en: By _Size
hu: _Méret szerint

en: By File _Type
hu: _Fájltípus szerint

en: Enter a name for the newly created folder:
hu: Adj meg egy nevet az újonnan létrehozott mappához:

en: New
hu: Új

en: Enter a name for the new %s:
hu: Adja meg az új %s nevét:

en: Creating %s
hu: %s létrehozása

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
hu: '%s' szöveges fájl futtatható parancsfájlnak tűnik.
    Mit szeretnél tenni vele?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
hu: '%s' fájl futtatható. Futtatni szeretnéd?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
hu: Nincs mappa megadva.

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
hu: Hiba

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Question
hu: Kérdés

en: Only system administrators have the permission to do this.
hu: Csak a rendszergazdának van jogosultsága ezt tenni.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
hu: Szeretné áthelyezni a(z) „%s” fájlt a lomtárba?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
hu[0]: Szeretné áthelyezni a kijelölt %d fájlt a lomtárba?
hu[1]: Szeretné áthelyezni a kijelölt %d fájlt a lomtárba?

en: Do you want to delete the file '%s'?
hu: Szeretné törölni a(z) „%s” fájlt?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
hu[0]: Szeretné törölni a kijelölt %d fájlt?
hu[1]: Szeretné törölni a kijelölt %d fájlt?

en: Rename File
hu: Fájl átnevezése

en: Please enter a new name:
hu: Adj meg egy új nevet:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
hu: Biztos kiüríted a kukát?

en: Desktop
hu: Asztal

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Filesystem Root
hu: Fájlrendszer gyökere

en: _Mount Volume
hu: Kötet _csatolása

en: _Unmount Volume
hu: Kötet le_választása

en: _Eject Removable Media
hu: Cserélhető adathordozó _kiadása

en: _Format Volume
hu: Kötet _formázása

en: _Rename Bookmark Item
hu: Könyvjelzőelem át_nevezése

en: Re_move from Bookmarks
hu: _Eltávolítás a könyvjelzőkből

en: Move Bookmark _Up
hu: Könyvjelző mozgatása _fel

en: Move Bookmark _Down
hu: Könyvjelző mozgatása _le

en: _Empty Trash Can
hu: Kuka ü_rítése

en: Rename Bookmark Item
hu: Könyvjelző elem átnevezése

en: Enter a new name:
hu: Írd be egy új nevet:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
hu: Típus: %s
    Méret: %s
    Módosítva: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
hu: Típus: %s
    Módosítva: %s

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
hu: <b>A fájlművelet hibákkal fejeződött be.</b>

en: Finished
hu: Befejezve

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
hu: Néhány fájlt nem lehet áthelyezni a kukába, mivel az alattuk lévő fájlrendszer nem támogatja ezt a műveletet.
    Törlöd őket inkább?

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
hu: Visszaállítás

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
hu: %s fájlok

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
hu: <b>%s fájl:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
hu: <b>%s fájlok:</b>

en: _Off
hu: _Ki

en: _Places
hu: _Helyek

en: _Directory Tree
hu: _Könyvtárszerkezet

en: _Remote
hu: _Távoli

en: Places
hu: Helyek

en: Directory Tree
hu: Könyvtárfa

en: The specified directory '%s' is not valid
hu: A megadott „%s” könyvtár érvénytelen

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) „%s” fájlt: az eredeti útvonal nem ismert

en: Source and destination are the same.
hu: A forrás és cél egyezik

en: Cannot move a folder into its sub folder
hu: Mappa nem mozgatható almappájába

en: Cannot copy a folder into its sub folder
hu: Mappa nem másolható almappájába

en: Destination is a sub folder of source
hu: A cél a forrás almappája

en: Cannot copy file '%s': not supported
hu: A(z) „%s” fájl nem másolható: nem támogatott

en: Menu cache error
hu: Menü gyorstár hiba

en: Invalid menu directory
hu: Érvénytelen menü mappa

en: Invalid menu directory '%s'
hu: Érvénytelen menükönyvtár: „%s”

en: Setting attribute '%s' not supported
hu: A(z) „%s” attribútum beállítása nem támogatott

en: The '%s' is a menu directory
hu: A(z) „%s” egy menükönyvtár

en: The '%s' isn't a menu item
hu: A(z) „%s” nem menüelem

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
hu: Keresés

en: <b>Co_mmand:</b>
hu: <b>_Parancs:</b>

en: <b>D_escription:</b>
hu: <b>_Leírás:</b>

en: <b>_Tooltip:</b>
hu: <b>_Buboréksúgó:</b>

en: _Desktop Entry
hu: _Asztalbejegyzés

en: _Restore
hu: _Visszaállítás

en: Restore trashed files to original paths
hu: Kukába áthelyezett fájlok visszaállítása az eredeti útvonalakba

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
hu: CD-ROM lemez

en: Blank CD-ROM Disc
hu: Üres CD-ROM lemez

en: CD-R Disc
hu: CD-R lemez

en: Blank CD-R Disc
hu: Üres CD-R lemez

en: CD-RW Disc
hu: CD-RW lemez

en: Blank CD-RW Disc
hu: Üres CD-RW lemez

en: DVD-ROM Disc
hu: DVD-ROM lemez

en: Blank DVD-ROM Disc
hu: Üres DVD-ROM lemez

en: DVD-RW Disc
hu: DVD-RW lemez

en: Blank DVD-RW Disc
hu: Üres DVD-RW lemez

en: DVD-RAM Disc
hu: DVD-RAM lemez

en: Blank DVD-RAM Disc
hu: Üres DVD-RAM lemez

en: DVD+R Disc
hu: DVD+R lemez

en: Blank DVD+R Disc
hu: Üres DVD+R lemez

en: DVD+RW Disc
hu: DVD+RW lemez

en: Blank DVD+RW Disc
hu: Üres DVD+RW lemez

en: DVD+R DL Disc
hu: DVD+R DL lemez

en: Blank DVD+R DL Disc
hu: Üres DVD+R DL lemez

en: DVD+RW DL Disc
hu: DVD+RW DL lemez

en: Blank DVD+RW DL Disc
hu: Üres DVD+RW DL lemez

en: Blu-Ray Disc
hu: Blu-Ray lemez

en: Blank Blu-Ray Disc
hu: Üres Blu-Ray lemez

en: Blu-Ray R Disc
hu: Blu-Ray R lemez

en: Blank Blu-Ray R Disc
hu: Üres Blu-Ray R lemez

en: Blu-Ray RW Disc
hu: Blu-Ray RW lemez

en: Blank Blu-Ray RW Disc
hu: Üres Blu-Ray RW lemez

en: HD DVD Disc
hu: HD DVD lemez

en: Blank HD DVD Disc
hu: Üres HD DVD lemez

en: HD DVD-R Disc
hu: HD DVD-R lemez

en: Blank HD DVD-R Disc
hu: Üres HD DVD-R lemez

en: HD DVD-RW Disc
hu: HD DVD-RW lemez

en: Blank HD DVD-RW Disc
hu: Üres HD DVD-RW lemez

en: MO Disc
hu: MO lemez

en: Blank MO Disc
hu: Üres MO lemez

en: MRW Disc
hu: MRW lemez

en: Blank MRW Disc
hu: Üres MRW lemez

en: MRW/W Disc
hu: MRW/W lemez

en: Blank MRW/W Disc
hu: Üres MRW/W lemez

en: Blank Optical Disc
hu: Üres optikai lemez

en: Optical Disc
hu: Optikai lemez
