libfm 1.2 - en to pl translation catalogue (382 entries)

en: Preferred Applications
pl: Preferowane programy

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
pl: Wybierz programy uruchamiane przy kliknięciu w odnośnik sieciowy lub adres e-mail

en: Shortcut Editor
pl: Edytor skrótu

en: Create new or change existing desktop entry
pl: Tworzy nowy lub modyfikuje istniejący element pulpitu

en: Choose Application
pl: Wybór programu

en: Use selected application to open files
pl: Otwiera plik za pomocą wybranego programu

en: _Installed Applications
pl: _Zainstalowane programy

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
pl: <b>Wiersz p_oleceń do wykonania:</b>

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
pl: _Uruchomienie w emulatorze terminala

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
pl: _Zachowanie otwartego okna terminala po wykonaniu polecenia

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
pl: <b>W wierszu poleceń można użyć następujących oznaczeń:</b>
      <b>%f</b>: nazwa pierwszego z zaznaczonych plików,
      <b>%F</b>: nazwy wszystkich zaznaczonych plików,
      <b>%u</b>: ścieżka pierwszego z zaznaczonych plików,
      <b>%U</b>: ścieżki wszystkich zaznaczonych plików.

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
pl: <b>_Nazwa programu (opcjonalnie; ustaw ją, aby zachować powiązania)</b>

en: Execute custom command line to open files
pl: Otwiera plik za pomocą wprowadzonego polecenia

en: C_ustom Command Line
pl: _Własny wiersz poleceń

en: _Set selected application as default action for this file type
pl: _Domyślnie dla tego typu plików

en: Confirm File Replacing
pl: Potwierdzenie zastąpienia pliku

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Rename
pl: Z_mień nazwę

en: _Overwrite
pl: _Zastąp

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
pl: <b>Plik o takiej samej nazwie znajduje się już w położeniu docelowym.</b>
    
    Zastąpić plik

en: with the following file?
pl: następującym plikiem?

en: _File name:
pl: _Nazwa pliku:

en: _Apply this option to all existing files
pl: _Wykonanie czynności dla wszystkich plików

en: Choose An Icon...
pl: Wybór ikony...

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
pl: motyw ikon systemu

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
pl: pliki obrazów

en: <b>Choose icon from:</b>
pl: <b>Wybierz ikonę z:</b>

en: Execute File
pl: Uruchom plik

en: Execute in _Terminal
pl: Uruchom w emulatorze _terminala

en: File Properties
pl: Właściwości

en: Icon of the file in folder view
pl: Ikona pliku w widoku katalogu

en: <b>_Name:</b>
pl: <b>_Nazwa:</b>

en: <b>Location:</b>
pl: <b>Położenie:</b>

en: <b>Target file:</b>
pl: <b>Plik docelowy:</b>

en: <b>File type:</b>
pl: <b>Typ pliku:</b>

en: <b>Open _with:</b>
pl: <b>Otwieranie za p_omocą:</b>

en: Select the application used to open files of this type
pl: Wybierz program używany do otwierania tego typu plików

en: <b>Total count of files:</b>
pl: <b>Łączna ilość plików:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
pl: <b>Łączny rozmiar plików:</b>

en: <b>Size on disk:</b>
pl: <b>Rozmiar na dysku:</b>

en: <b>Last modification:</b>
pl: <b>Ostatnia modyfikacja:</b>

en: <b>Last access:</b>
pl: <b>Ostatni dostęp:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
pl: <b>Ostatnia zmiana uprawnień:</b>

en: _General
pl: _Ogólne

en: <b>O_wner:</b>
pl: <b>_Właściciel:</b>

en: <b>G_roup:</b>
pl: <b>G_rupa:</b>

en: <b>_View content:</b>
pl: <b>W_yświetlanie zawartości:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
pl: <b>_Modyfikowanie zawartości:</b>

en: <b>_Execute:</b>
pl: <b>Uruchamiani_e:</b>

en: <b>Special bits:</b>
pl: <b>Specjalne:</b>

en: Who can read content of the file/directory
pl: Określa kto może odczytywać zawartość pliku lub katalogu

en: Who can change content of the file/directory
pl: Określa, kto może zmieniać zawartość pliku lub katalogu

en: Who can execute the file or enter the directory
pl: Określa, kto może uruchamiać pliki lub przechodzić do katalogu

en: Special flags for file execution
pl: Specjalne uprawnienia uruchamiania plików

en: Special flags for directory access
pl: Specjalne uprawnienia dostępu do katalogów

en: <b>Access Control</b>
pl: <b>Prawa dostępu</b>

en: Hidden file
pl: Plik ukryty

en: _Permissions
pl: _Uprawnienia

en: None
pl: Brak

en: Set GID
pl: SGID

en: Sticky & set GID
pl: Sticky i SGID

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
pl: SUID

en: Set UID & GID
pl: SUID i SGID

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
pl: Tylko właściciel

en: Only owner and group
pl: Tylko właściciel i grupa

en: Anyone
pl: Wszyscy

en: Nobody
pl: Nikt

en: Bytes
pl: Bajty

en: Choose Date
pl: Wybór daty

en: Choose a date from the following calendar
pl: Proszę wybrać datę z poniższego kalendarza:

en: Search Files
pl: Wyszukiwanie plików

en: <b>File _Name Patterns:</b>
pl: <b>Wzory _nazw plików:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
pl: Wprowadza listę wzorów powłoki POSIX rozdzielonych znakiem „,” lub wyrażenie regularne POSIX

en: Case insensiti_ve
pl: Uwzględnianie _wielkości liter

en: _Use regular expression
pl: _Użycie wyrażeń regularnych

en: <b>Plac_es to Search:</b>
pl: <b>_Położenia do przeszukania:</b>

en: _Search in sub directories
pl: Wyszukiwanie w p_odkatalogach

en: Search _hidden files
pl: Uwzględnianie _ukrytych plików

en: Name/_Location
pl: _Nazwa i położenie

en: <b>File Type</b>
pl: <b>Typ pliku</b>

en: Only search for files of following types:
pl: Wyszukiwanie tylko plików następujących typów:

en: Te_xt files
pl: Pliki te_kstowe

en: _Image files
pl: _Obrazy

en: _Audio files
pl: Nagrania _dźwiękowe

en: _Video files
pl: Nagrania _wideo

en: _Documents
pl: _Dokumenty

en: Folde_rs
pl: _Katalogi

en: Ot_her:
pl: _Inne:

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
pl: Określa dowolny, prawidłowy typ pliku. Możliwe jest umieszczenie znaku wieloznacznego „*” na końcu definicji. Poszczególne definicje typów należy rozdzielić znakiem „;”.

en: File _Type
pl: _Typ pliku

en: <b>File Contain_s:</b>
pl: <b>_Zawartość pliku:</b>

en: C_ontent
pl: Zawart_ość

en: <b>File Size</b>
pl: <b>Rozmiar pliku</b>

en: _Smaller than:
pl: _Mniejszy niż:

en: _Bigger than:
pl: _Większy niż:

en: <b>Last Modified Time</b>
pl: <b>Czas ostatniej modyfikacji</b>

en: (None)
pl: Brak

en: _Earlier than:
pl: Wcz_eśniejszy niż:

en: L_ater than:
pl: Póź_niejszy niż:

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: <b>Web Browser</b>
pl: <b>Przeglądarka internetowa</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
pl: Wybiera preferowaną przeglądarkę internetową służącą do otwierania odnośników sieciowych.

en: <b>Mail Client</b>
pl: <b>Program pocztowy</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
pl: Określa preferowany program pocztowy służący do tworzenia wiadomości, po kliknięciu w odnośnik adresu e-mail.

en: <b>Terminal Emulator</b>
pl: <b>Emulator terminala</b>

en: Command line:
pl: Wiersz poleceń:

en: System Applications
pl: Programy systemowe

en: File Associations
pl: Skojarzenia plików

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
pl: <b>Położenie docelowe:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: <b>Data transferred:</b>
pl: <b>Przesłane dane:</b>

en: <b>Time remaining:</b>
pl: <b>Pozostały czas:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
pl: <b>Wystąpiły błędy:</b>

en: Empty value
pl: Pusta wartość

en: Invalid selection
pl: Nieprawidłowy wybór

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
pl: Nieobsługiwana operacja

en: Invalid desktop entry file: '%s'
pl: Nieprawidłowy plik elementu pulpitu: „%s”

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
pl: Nie można określić typu zawartości pliku „%s”, aby go uruchomić

en: No default application is set to launch URIs %s://
pl: Brak przypisanego domyślnego programu dla uruchomiania adresu URI %s://

en: Cannot set working directory to '%s': %s
pl: Nie można zmienić katalogu roboczego na „%s”: %s

en: No default application is set for MIME type %s
pl: Brak przypisanego domyślnego programu dla typu MIME %s

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Network
pl: Sieć

en: Trash Can
pl: Kosz

en: shortcut to URI
pl: skrót do URI

en: fm_template_create_file: invalid argument
pl: fm_template_create_file: nieprawidłowy argument

en: No terminal emulator is set in libfm config
pl: Nie ustalono emulatora terminala w konfiguracji libfm

en: Invalid description of thumbnailer application
pl: Nieprawidłowy opis generatora miniatur

en: kB
pl: KB

en: %u byte | %u bytes
pl[0]: %u bajt
pl[1]: %u bajty
pl[2]: %u bajtów

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
pl: Ścieżka URI „%s” zawiera nieprawidłowe znaki sterujące

en: Duplicate handler for tag <%s>
pl: Podwojony program obsługi dla znacznika <%s>

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
pl: Nie udało się przetworzyć znaku „%-.*s”, w miejscu którego powinna wystąpić liczba, będąca częścią odniesienia do znaku (np. &#234;) - być może liczba jest za duża

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
pl: Odniesienie do znaku nie jest zakończone średnikiem; najprawdopodobniej został użyty znak &, który nie miał oznaczać jednostki - należy go zapisać jako &amp;

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
pl: Odniesienie do znaku „%-.*s” nie jest zapisem dozwolonego znaku

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
pl: Napotkano pustą jednostkę „&;”; poprawnymi jednostkami są: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
pl: Nazwa jednostki „%-.*s” nie jest znana

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
pl: Jednostka nie jest zakończona średnikiem; najprawdopodobniej został użyty znak &, który nie miał oznaczać jednostki - należy go zapisać jako &amp;

en: Space isn't allowed in the close tag
pl: Spacja nie jest dozwolona w znaczniku zamknięcia

en: Element '%s' was closed but no element was opened
pl: Element „%s” został zamknięty, ale żaden element nie został otwarty

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
pl: Element „%s” został zamknięty, lecz aktualnie otwartym elementem jest „%s”

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
pl: Nieprawidłowy znak „%c” na początku wartości atrybutu

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
pl: Nieprawidłowy znak „%c” na końcu wartości atrybutu, oczekiwany „%c”

en: Document ended unexpectedly
pl: Nieoczekiwany koniec dokumentu

en: Document was empty or contained only whitespace
pl: Dokument jest pusty lub zawiera tylko spacje

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
pl: fm_xml_file_to_data: błąd danych XML

en: Customize
pl: Dostosuj...

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
pl: <b>Proszę wybrać program służący do otwierania plików typu „%s”.</b>

en: Installed Applications
pl: Zainstalowane programy

en: <No subfolders>
pl: <Brak podkatalogów>

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Shows tree of directories in sidebar
pl: Wyświetla drzewo katalogów w panelu bocznym

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: C_opy Here
pl: S_kopiuj tutaj

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
pl: _Dowiąż tutaj

en: XDirectSave failed.
pl: Nieudane działanie XDirectSave.

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open _With...
pl: Otwórz za po_mocą...

en: Open _With
pl: Otwórz za po_mocą

en: Copy Pa_th(s)
pl: Skopiuj ś_cieżkę

en: H_ide
pl: _Ukryj

en: Unh_ide
pl: N_ie ukrywaj

en: _Add to Bookmarks
pl: _Dodaj do zakładek

en: _Rename...
pl: _Zmień nazwę...

en: Co_mpress...
pl: _Skompresuj...

en: Extract _Here
pl: _Rozpakuj tutaj

en: E_xtract To...
pl: Ro_zpakuj do...

en: Prop_erties
pl: _Właściwości

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
pl: Przeni_eś do kosza

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
pl: Utworzono już zakładkę do tego katalogu.

en: Image files
pl: Pliki obrazów

en: byte | bytes
pl[0]: bajt
pl[1]: bajty
pl[2]: bajtów

en: scanning... %d
pl: przeszukiwanie... %d

en: Please enter a valid user name or numeric id.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową nazwę użytkownika lub jego identyfikator.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową nazwę grupy lub jej identyfikator.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
pl: Zatwierdzić zmiany rekursywnie dla wszystkich plików i podkatalogów?

en: Hide or unhide the file
pl: Ukryj lub wyświetlaj plik

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
pl: Ten plik jest ukryty, ponieważ jego nazwa zaczyna się od kropki („.”).

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
pl: Pliki są ukrywane, jeśli ich nazwy zaczynają się od kropki („.”). Proszę wcisnąć <Ctrl+H>, aby przełączyć wyświetlanie ukrytych plików.

en: scanning...
pl: przeszukiwanie...

en: <b>_Access content:</b>
pl: <b>_Dostęp do zawartości:</b>

en: Files of different types
pl: Pliki różnych typów

en: <b>File:</b>
pl: <b>Plik:</b>

en: Multiple files
pl: Wiele plików

note: columns visible to the users
en: Name
pl: Nazwa

en: Description
pl: Opis

en: Size
pl: Rozmiar

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Owner
pl: Właściciel

en: Modified
pl: Czas modyfikacji

en: Location
pl: Położenie

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Create _New...
pl: Utwórz _nowy...

en: Folder
pl: Katalog

en: Empty File
pl: Pusty plik

en: _Invert Selection
pl: _Odwróć zaznaczenie

en: _Sort Files
pl: _Sortowanie

en: _Rename Folder...
pl: _Zmień nazwę katalogu...

en: Folder Prop_erties
pl: _Właściwości katalogu

en: Show _Hidden
pl: Wyświetlanie _ukrytych plików

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
pl: _Mieszanie plików i katalogów

en: _Ignore Name Case
pl: _Ignorowanie wielkości liter

en: By _Name
pl: Według _nazwy

en: By _Modification Time
pl: Według _czasu modyfikacji

en: By _Size
pl: Według _rozmiaru

en: By File _Type
pl: Według _typu

en: Enter a name for the newly created folder:
pl: Proszę wprowadzić nazwę katalogu:

en: Creating New Folder
pl: Tworzenie nowego katalogu

en: Enter a name for empty file:
pl: Proszę wprowadzić nazwę pustego pliku:

en: Creating ...
pl: Tworzenie...

en: New
pl: Nowy

en: Enter a name for the new %s:
pl: Proszę wprowadzić nazwę dla nowego %s:

en: Creating %s
pl: Tworzenie %s

en: _Run default application on file after creation
pl: _Uruchom domyślny program dla pliku po jego utworzeniu

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
pl: Plik tekstowy „%s” jest skryptem wykonywalnym.
    Uruchomić go?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
pl: Plik „%s” jest plikiem wykonywalnym. Uruchomić go?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
pl: Nie określono katalogów.

en: Select Folder
pl: Wybór katalogu

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
pl: Błąd

en: Confirm
pl: Potwierdzenie

en: Question
pl: Pytanie

en: Only system administrators have the permission to do this.
pl: Tylko administratorzy systemu posiadają uprawnienia do wykonania tej czynności.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
pl: Przenieść plik „%s” do kosza?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
pl[0]: Przenieść %d zaznaczony plik do kosza?
pl[1]: Przenieść %d zaznaczone pliki do kosza?
pl[2]: Przenieść %d zaznaczonych plików do kosza?

en: Do you want to delete the file '%s'?
pl: Usunąć plik „%s”?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
pl[0]: Czy chcesz usunąć zaznaczony %d plik?
pl[1]: Czy chcesz usunąć zaznaczone %d pliki?
pl[2]: Czy chcesz usunąć zaznaczonych %d plików?

en: Rename File
pl: Zmiana nazwy

en: Please enter a new name:
pl: Proszę wprowadzić nową nazwę:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
pl: Opróżnić kosz?

en: Pa_ste and Go
pl: Wk_lej i dalej

en: Folder location bar
pl: Pasek położenia katalogów

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Applications
pl: Programy

en: Filesystem Root
pl: Katalog główny systemu plików

en: _Mount Volume
pl: Za_montuj wolumen

en: _Unmount Volume
pl: Odmont_uj wolumen

en: _Eject Removable Media
pl: Wysuń nośnik wymi_enny

en: _Format Volume
pl: _Formatuj wolumen

en: _Rename Bookmark Item
pl: _Zmień nazwę zakładki

en: Re_move from Bookmarks
pl: _Usuń zakładkę

en: Move Bookmark _Up
pl: Przenieś zakładkę _wyżej

en: Move Bookmark _Down
pl: Przenieś zakładkę _niżej

en: _Empty Trash Can
pl: Opróżnij _kosz

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
pl: Pokazuj listę miejsc, urządzeń i zakładek w panelu bocznym

en: Rename Bookmark Item
pl: Zmień nazwę zakładki

en: Enter a new name:
pl: Proszę wprowadzić nową nazwę:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
pl: Typ: %s
    Rozmiar: %s
    Czas modyfikacji: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
pl: Typ: %s
    Czas modyfikacji: %s

en: <b>Errors occurred before file operation was stopped.</b>
pl: <b>Wystąpiły błędy przed zatrzymaniem działania na plikach.</b>

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
pl: <b>Działanie na plikach zakończono z błędami.</b>

en: Finished
pl: Zakończono

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
pl: Pewne pliki nie mogą zostać przeniesione do kosza, ponieważ system plików, na którym się znajdują nie obsługuje tego działania.
    Czy zamiast tego usunąć je trwale?

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj

en: _Resume
pl: _Wznów

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
pl: Przenoszenie

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
pl: Kopiowanie

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
pl: Przenoszenie plików do kosza

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
pl: Usuwanie

note: translators: it is part of "Creating link /path/xxx.txt"
en: Creating link
pl: Tworzenie łącza

note: translators: 'In:' string is followed by destination folder path
en: <b>In:</b>
pl: <b>W:</b>

en: Creating links to files
pl: Tworzenie łącza do plików

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
pl: Zmienianie atrybutów

en: Changing attributes of files
pl: Zmienianie atrybutów plików

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
pl: Przywracanie

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
pl: %s plików

en: <b>File operation is in progress...</b>
pl: <b>Trwają działania na plikach...</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
pl: <b>%s plik:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
pl: <b>%s pliki:</b>

en: _Off
pl: _Wyłączone

en: _Places
pl: _Położenia

en: _Directory Tree
pl: _Drzewo katalogów

en: _Remote
pl: _Zdalne

en: Places
pl: Położenia

en: Directory Tree
pl: Drzewo katalogów

en: View of folder contents
pl: Podgląd zawartości katalogu

en: _Hide %s
pl: _Ukryj %s

en: _Move Left
pl: _Przesuń w lewo

en: Move _Right
pl: P_rzesuń w prawo

en: Show %s
pl: Wyświetl %s

en: _Forget Width
pl: Zapomnij _szerokość

en: _Icon View
pl: W_idok ikon

en: _Compact View
pl: Lista _zwarta

en: _Thumbnail View
pl: _Miniatury

en: Detailed _List View
pl: Lista _szczegółowa

en: Changes active tab
pl: Zmienia aktywną kartę

en: The specified directory '%s' is not valid
pl: Określony katalog „%s” jest nieprawidłowy

en: Cannot access destination file
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku docelowego

en: Cannot create a link on non-native filesystem
pl: Nie można utworzyć dowiązania do nienatywnego systemu plików

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
pl: Nie można przywrócić pliku „%s” z kosza: nieznana pierwotna ścieżka

en: Destination does not exist
pl: Miejsce docelowe nie istnieje

en: Source and destination are the same.
pl: Położenia źródłowe i docelowe są takie same.

en: Cannot move a folder into its sub folder
pl: Nie można przenieść katalogu do jego położenia podrzędnego

en: Cannot copy a folder into its sub folder
pl: Nie można skopiować katalogu do jego położenia podrzędnego

en: Destination is a sub folder of source
pl: Położenie docelowe jest katalogiem podrzędnym położenia źródłowego

en: Cannot copy file '%s': not supported
pl: Nie można skopiować pliku „%s”: nieobsługiwane

en: Setting display name can be done only for single file
pl: Wyświetlaną nazwę można ustalić tylko dla pojedynczego pliku

en: Setting target can be done only for single file
pl: Cel można ustalić tylko dla pojedynczego pliku

en: XML file '%s' error (%d:%d):
pl: Błąd pliku XML „%s” (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
pl: Plik XML nie zawiera katalogu głównego programów

en: Cannot create XML definition for '%s'
pl: Nie można utworzyć definicji XML dla „%s”

en: Menu path '%s' already exists
pl: Ścieżka menu „%s” już istnieje

en: Menu cache error
pl: Błąd pamięci podręcznej menu

en: Invalid menu directory
pl: Nieprawidłowy katalog menu

en: Menu item name cannot be empty
pl: Nazwa elementu menu nie może być pusta

en: Invalid menu directory '%s'
pl: Nieprawidłowy katalog menu „%s”

en: Invalid menu item
pl: Nieprawidłowy element menu

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
pl: Element menu „%s” nie posiada odpowiedniego pliku wpisu

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
pl: Zmiana stanu widoczności nie jest obsługiwana dla katalogów menu

en: Setting attribute '%s' not supported
pl: Nieobsługiwane ustalenie atrybutu „%s”

en: Invalid value for attribute '%s'
pl: Nieprawidłowa wartość dla atrybutu „%s”

en: The '%s' is a menu directory
pl: Element „%s” jest katalogiem menu

en: The '%s' isn't a menu item
pl: Element „%s” nie jest elementem menu

en: The '%s' entry file is broken
pl: Plik wpisu „%s” jest uszkodzony

en: Cannot create menu item '%s'
pl: Nie można utworzyć elementu menu '%s'

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
pl: Nazwa katalogu menu nie powinna kończyć się ciągiem „.desktop”

en: Invalid operation with menu root
pl: Nieprawidłowe działanie na katalogu głównym menu

en: Invalid destination
pl: Nieprawidłowe położenie docelowe

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
pl: FmMenuVFileMonitor: nie odnaleziono katalogu „%s” w pamięci podręcznej menu

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
pl: Wyszukaj

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Choose Executable File
pl: Wybór pliku wykonywalnego

en: Executable files
pl: Pliki wykonywalne

en: <b>Co_mmand:</b>
pl: <b>_Polecenie:</b>

en: Command to execute when the application icon is activated
pl: Definiuje polecenie wykonywane po uaktywnieniu ikony programu

en: <b>D_escription:</b>
pl: <b>_Opis:</b>

en: Generic name of the application
pl: Ogólna nazwa programu

en: <b>_Working directory:</b>
pl: <b>Katalog _roboczy:</b>

en: The working directory to run the program in
pl: Katalog roboczy, w którym zostanie uruchomiony program

en: <b>_Tooltip:</b>
pl: <b>_Podpowiedź:</b>

en: Tooltip to show on application
pl: Podpowiedź wyświetlana dla programu

note: TODO: handle "TryExec" field ? row 7: "StartupNotify" GtkCheckButton
en: _Use startup notification
pl: _Powiadamianie o uruchamianiu

en: _Desktop Entry
pl: _Element pulpitu

en: _Restore
pl: _Przywróć

en: Restore trashed files to original paths
pl: Przywraca pliki z kosza do ich pierwotnego położenia

en: source file name or desktop id
pl: nazwa pliku źródłowego lub identyfikator pulpitu

en: SOURCE
pl: ŹRÓDŁO

en: result file name
pl: wynikowa nazwa pliku

en: RESULT
pl: WYNIK

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
pl: Płyta CD-ROM

en: Blank CD-ROM Disc
pl: Pusta płyta CD-ROM

en: CD-R Disc
pl: Płyta CD-R

en: Blank CD-R Disc
pl: Pusta płyta CD-R

en: CD-RW Disc
pl: Płyta CD-RW

en: Blank CD-RW Disc
pl: Pusta płyta CD-RW

en: DVD-ROM Disc
pl: Płyta DVD-ROM

en: Blank DVD-ROM Disc
pl: Pusta płyta DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
pl: Płyta DVD-RW

en: Blank DVD-RW Disc
pl: Pusta płyta DVD-RW

en: DVD-RAM Disc
pl: Płyta DVD-RAM

en: Blank DVD-RAM Disc
pl: Pusta płyta DVD-RAM

en: DVD+R Disc
pl: Płyta DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
pl: Pusta płyta DVD+R

en: DVD+RW Disc
pl: Płyta DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
pl: Pusta płyta DVD+RW

en: DVD+R DL Disc
pl: Płyta DVD+R DL

en: Blank DVD+R DL Disc
pl: Pusta płyta DVD+R DL

en: DVD+RW DL Disc
pl: Płyta DVD+RW DL

en: Blank DVD+RW DL Disc
pl: Pusta płyta DVD+RW DL

en: Blu-Ray Disc
pl: Płyta Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
pl: Pusta płyta Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
pl: Płyta Blu-Ray R

en: Blank Blu-Ray R Disc
pl: Pusta płyta Blu-Ray

en: Blu-Ray RW Disc
pl: Płyta Blu-Ray RW

en: Blank Blu-Ray RW Disc
pl: Pusta płyta Blu-Ray RW

en: HD DVD Disc
pl: Płyta HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
pl: Pusta płyta HD DVD

en: HD DVD-R Disc
pl: Płyta HD DVD-R

en: Blank HD DVD-R Disc
pl: Pusta płyta HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
pl: Płyta HD DVD-RW

en: Blank HD DVD-RW Disc
pl: Pusta płyta HD DVD-RW

en: MO Disc
pl: Płyta MO

en: Blank MO Disc
pl: Pusta płyta MO

en: MRW Disc
pl: Płyta MRW

en: Blank MRW Disc
pl: Pusta płyta MRW

en: MRW/W Disc
pl: Płyta MRW/W

en: Blank MRW/W Disc
pl: Pusta płyta MRW/W

en: Blank Optical Disc
pl: Pusta płyta optyczna

en: Optical Disc
pl: Płyta optyczna
