libfm - en to sl translation catalogue (377 entries)

en: Preferred Applications
sl: Prednostni programi

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
sl: Izberite programe, ki se zaženejo, ko pritisnite na spletno povezavo ali naslov elektronske pošte

en: Shortcut Editor
sl: Urejevalnik bližnjic

en: Create new or change existing desktop entry
sl: Ustvarite novo ali spremenite obstoječo datoteko namizja

en: Choose Application
sl: Izberite program

en: Use selected application to open files
sl: Za odpiranje datotek te vrste bo uporabljen izbrani program.

en: _Installed Applications
sl: _Nameščeni programi

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
sl: <b>_Ukaz:</b>

en: _Browse...
sl: _Brskaj ...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
sl: _Izvedi v terminalu

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
sl: _Obdrži okno terminala po zagonu ukaza odprto

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
sl: <b>V ukazni vrstici lahko uporabite naslednje kode:</b>
      <b>%f</b>: predstavlja ime datoteke
      <b>%F</b>: predstavlja več imen datotek
      <b>%u</b>: predstavlja URI datoteke
      <b>%U</b>: predstavlja več URI-jev

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
sl: <b>Ime programa</b>

en: Execute custom command line to open files
sl: Za odpiranje datotek te vrste bo uporabljen ukaz po meri.

en: C_ustom Command Line
sl: Ukaz po _meri

en: _Set selected application as default action for this file type
sl: Nastavi izbrani program kot _privzeto dejanje za datoteke te vrste

en: Confirm File Replacing
sl: Potrdite zamenjavo datoteke

en: _Skip
sl: Pre_skoči

en: _Rename
sl: P_reimenuj

en: _Overwrite
sl: _Prepiši

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
sl: <b>Datoteka s tem imenom že obstaja.</b>
    
    Ali želite zamenjati obstoječo datoteko

en: with the following file?
sl: z naslednjo datoteko?

en: _File name:
sl: Ime _datoteke:

en: _Apply this option to all existing files
sl: Uporabi to možnost za _vse obstoječe datoteke

en: Choose An Icon...
sl: Izberite ikono

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
sl: sistemske ikone

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
sl: slike

en: <b>Choose icon from:</b>
sl: <b>Izberite ikono:</b>

en: Execute File
sl: Izvedi datoteko

en: Execute in _Terminal
sl: Izvedi v _terminalu

en: File Properties
sl: Lastnosti datoteke

en: Icon of the file in folder view
sl: Ikona datoteke v pogledu map

en: <b>_Name:</b>
sl: <b>_Ime:</b>

en: <b>Location:</b>
sl: <b>Mesto:</b>

en: <b>Target file:</b>
sl: <b>Ciljna datoteka:</b>

en: <b>File type:</b>
sl: <b>Vrsta datoteke:</b>

en: <b>Open _with:</b>
sl: <b>Odpri _z:</b>

en: Select the application used to open files of this type
sl: Izberite program, s katerim želite odpreti datoteke te vrste

en: <b>Total count of files:</b>
sl: <b>Skupno število datotek:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
sl: <b>Skupna velikost:</b>

en: <b>Size on disk:</b>
sl: <b>Velikost na disku:</b>

en: <b>Last modification:</b>
sl: <b>Zadnja sprememba:</b>

en: <b>Last access:</b>
sl: <b>Zadnji dostop:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
sl: <b>Zadnja sprememba dovoljenj:</b>

en: _General
sl: _Splošno

en: <b>O_wner:</b>
sl: <b>_Lastnik:</b>

en: <b>G_roup:</b>
sl: <b>_Skupina:</b>

en: <b>_View content:</b>
sl: <b>_Branje:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
sl: <b>_Pisanje:</b>

en: <b>_Execute:</b>
sl: <b>_Izvajanje:</b>

en: <b>Special bits:</b>
sl: <b>Posebni biti:</b>

en: Who can read content of the file/directory
sl: Kdo lahko bere vsebino datoteke/mape

en: Who can change content of the file/directory
sl: Kdo lahko spreminja vsebino datoteke/mape

en: Who can execute the file or enter the directory
sl: Kdo lahko izvede datoteko oz. odpre mapo

en: Special flags for file execution
sl: Posebne zastavice za izvajanje datoteke

en: Special flags for directory access
sl: Posebne zastavice za dostop do mape

en: <b>Access Control</b>
sl: <b>Dostop</b>

en: Hidden file
sl: Skrita datoteka

en: _Permissions
sl: _Dovoljenja

en: None
sl: Brez

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
sl: Lepljivo

en: Set GID
sl: Nastavi GID

en: Sticky & set GID
sl: Nastavi GID in lepljivost

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
sl: Nastavi UID

en: Set UID & GID
sl: Nastavi UID in GID

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
sl: Samo lastnik

en: Only owner and group
sl: Samo lastnik in skupina

en: Anyone
sl: Kdorkoli

en: Nobody
sl: Nihče

en: Bytes
sl: Bajtov

en: Choose Date
sl: Izberite datum

en: Choose a date from the following calendar
sl: S koledarja izberite datum

en: Search Files
sl: Iskanje datotek

en: <b>File _Name Patterns:</b>
sl: <b>Vzorci _imen datotek:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
sl: Vzored mora biti sestavljen iz seznama vzorcev lupone POSIX (kot ločilnik uporabite podčrtaj) ali regularnih izrazov POSIX.

en: Case insensiti_ve
sl: Ne razlikuj _velikosti črk

en: _Use regular expression
sl: _Uporabi logični izraz

en: <b>Plac_es to Search:</b>
sl: <b>_Mesta iskanja:</b>

en: _Search in sub directories
sl: _Išči po podmapah

en: Search _hidden files
sl: Najdi _skrite datoteke

en: Name/_Location
sl: Ime/_mesto

en: <b>File Type</b>
sl: <b>Vrsta datoteke</b>

en: Only search for files of following types:
sl: Išči le naslednje vrste datotek:

en: Te_xt files
sl: _Besedilne datoteke

en: _Image files
sl: _Slike

en: _Audio files
sl: _Zvočne datoteke

en: _Video files
sl: _Video datoteke

en: _Documents
sl: _Dokumenti

en: Folde_rs
sl: Map_e

en: Ot_her:
sl: Dru_go:

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
sl: Tukaj lahko vnesete katerokoli veljavno vrsto vsebine. Na koncu vrste je dovoljena uporaba nadomestnega znaka *. Vrste vsebine je potrebno ločiti s podpičjem.

en: File _Type
sl: _Vrsta datoteke

en: <b>File Contain_s:</b>
sl: <b>_Vsebina datoteke:</b>

en: C_ontent
sl: Vse_bina

en: <b>File Size</b>
sl: <b>Velikost datoteke</b>

en: _Smaller than:
sl: _Manjše kot:

en: _Bigger than:
sl: _Večje kot:

en: <b>Last Modified Time</b>
sl: <b>Zadnja sprememba:</b>

en: (None)
sl: (Brez)

en: _Earlier than:
sl: _Starejše kot:

en: L_ater than:
sl: _Novejše kot:

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: <b>Web Browser</b>
sl: <b>Spletni brskalnik</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
sl: Prednostni spletni brskalnik bo uporabljen za odpiranje povezav.

en: <b>Mail Client</b>
sl: <b>Poštni odjemalec</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
sl: Prednostni poštni odjemalec bo uporabljen za sestavljanje elektronske pošte, ko kliknete na elektronski naslov.

en: <b>Terminal Emulator</b>
sl: <b>Terminal</b>

en: Command line:
sl: Ukazna vrstica:

en: System Applications
sl: Sistemski programi

en: File Associations
sl: Datotečne povezave

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
sl: <b>V:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
sl: Pripravljanje ...

en: <b>Time remaining:</b>
sl: <b>Preostali čas:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
sl: <b>Pojavile so se napake:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
sl: Dejanje ni podprto

en: Invalid desktop entry file: '%s'
sl: Neveljavna datoteka namizja: »%s«

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
sl: Vrste vsebine datoteke »%s« za zagon ni mogoče določiti

en: No default application is set to launch URIs %s://
sl: Za URI %s:// ni nastavljenega privzetega programa

en: Cannot set working directory to '%s': %s
sl: Delovne mape ni mogoče spremeniti v »%s«: %s

en: No default application is set for MIME type %s
sl: Za vrsto MIME %s ni nastavljenega privzetega programa

en: Devices
sl: Naprave

en: Network
sl: Omrežje

en: Trash Can
sl: Smeti

en: shortcut to URI
sl: bližnjica do URI-ja

en: fm_template_create_file: invalid argument
sl: fm_template_create_file: neveljaven argument

en: No terminal emulator is set in libfm config
sl: V nastavitvah ni nastavljenega terminala

en: Invalid description of thumbnailer application
sl: Neveljaven opis programa za ustvaritev predoglednih sličic

en: %u byte | %u bytes
sl[0]: %u bajtov
sl[1]: %u bajt
sl[2]: %u bajta
sl[3]: %u bajti

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
sl: Podpot »%s« naslova URI vsebuje neveljavne ubežne znake

en: Duplicate handler for tag <%s>
sl: Ročnik oznake <%s> že obstaja

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
sl: »%-.*s« ni mogoče razčleniti, kar bi moralo biti številka znotraj sklica znaka (na primer &#234;). Mogoče je številka prevelika.

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sl: Sklic znaka ni zaključena s podpičjem. Najverjetneje ste uporabili znak '&' brez povezave z entiteto. Znak '&' mora biti zapisan kot '&amp;'

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
sl: Sklic znaka »%-.*s« ne kodira dovoljenega znaka.

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sl: Najdena je bila prazna entiteta »&;«. Dovoljene entitete so: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
sl: Ime entitete »%-.*s« je neznano

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sl: Entiteta ni zaključena s podpičjem. Najverjetneje ste uporabili znak '&' brez povezave z entiteto. Znak '&' mora biti zapisan kot '&amp;'

en: Space isn't allowed in the close tag
sl: V končni oznaki presledek ni dovoljen

en: Element '%s' was closed but no element was opened
sl: Element »%s« je bil zaprt, vendar ni bil odprt

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
sl: Namesto elementa »%2$s« je bil zaprt element »%1$s«

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
sl: Začetek vrednosti atributa vsebuje neveljaven znak '%c'

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
sl: Konec vrednosti atributa vsebuje neveljaven znak '%c' (pričakuje se '%c').

en: Document ended unexpectedly
sl: Dokument se je nepričakovano končal

en: Document was empty or contained only whitespace
sl: Dokument je prazen ali pa vsebuje le presledne znake

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
sl: fm_xml_file_to_data: napaka podatkov XML

en: Customize
sl: Po meri

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
sl: <b>Izberite program, s katerim želite odpreti datoteke vrste »%s«</b>

en: Installed Applications
sl: Nameščeni programi

en: <No subfolders>
sl: <Ni podmap>

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Shows tree of directories in sidebar
sl: Pokaže drevo map v stranskem pladnju

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: C_opy Here
sl: Kopiraj _sem

en: _Move Here
sl: Premakni s_em

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
sl: _Poveži sem

en: XDirectSave failed.
sl: Opravilo XDirectSave ni uspelo.

en: _Open
sl: _Odpri

en: Open _With...
sl: Odpri _z ...

en: Open _With
sl: Odpri _z

en: Copy Pa_th(s)
sl: Kopiraj po_ti

en: H_ide
sl: _Skrij

en: Unh_ide
sl: P_okaži

en: _Add to Bookmarks
sl: _Dodaj med zaznamke

en: _Rename...
sl: P_reimenuj …

en: Co_mpress...
sl: _Stisni ...

en: Extract _Here
sl: Razširi s_em

en: E_xtract To...
sl: _Razširi v ...

en: Prop_erties
sl: _Lastnosti

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
sl: Premakni v _smeti

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
sl: Vaši zaznamki že vsebujejo zaznamek za to mapo.

en: Image files
sl: Slike

en: byte | bytes
sl[0]: bajtov
sl[1]: bajt
sl[2]: bajta
sl[3]: bajti

en: scanning... %d
sl: Preiskovanje … %d

en: Please enter a valid user name or numeric id.
sl: Vnesite veljavno uporabniško ime ali ID.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
sl: Vnesite veljavno ime skupine ali ID.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
sl: Ali želite rekurzivno uveljaviti te spremembe na vseh datotekah in podmapah?

en: Hide or unhide the file
sl: Skrij ali pokaži datoteko

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
sl: Ta datoteka je skrita, ker se njeno ime začne s piko ('.').

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
sl: Če se ime datoteke začne s piko ('.'), je datoteka skrita. Pritisnite <Ctrl+H>, če želite videti skrite datoteke.

en: scanning...
sl: Preiskovanje ...

en: <b>_Access content:</b>
sl: <b>Dostop:</b>

en: Files of different types
sl: Različne vrste datotek

en: <b>File:</b>
sl: <b>Datoteka:</b>

en: Multiple files
sl: Več datotek

note: columns visible to the users
en: Name
sl: Ime

en: Description
sl: Opis

en: Size
sl: Velikost

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Owner
sl: Lastnik

en: Modified
sl: Datum spremembe

en: Location
sl: Mesto

en: Extension
sl: Pripona

en: Create _New...
sl: Ustvari _novo ...

en: Folder
sl: Mapa

en: Empty File
sl: Prazna datoteka

en: _Invert Selection
sl: _Obrni izbor

en: _Sort Files
sl: _Razvrsti datoteke

en: _Rename Folder...
sl: _Preimenuj mapo ...

en: Folder Prop_erties
sl: Lastnosti _mape

en: Show _Hidden
sl: Pokaži _skrite

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
sl: Pome_šaj datoteke in mape

en: _Ignore Name Case
sl: Pre_zri velikost črk v imenu

en: By _Name
sl: Po _imenu

en: By _Modification Time
sl: Po _času zadnje spremembe

en: By _Size
sl: Po _velikosti

en: By File _Type
sl: Po vrsti _datoteke

en: Enter a name for the newly created folder:
sl: Vnesite ime nove mape:

en: Creating New Folder
sl: Ustvarjanje nove mape

en: Enter a name for empty file:
sl: Vnesite ime nove datoteke:

en: Creating ...
sl: Ustvarjanje ...

en: New
sl: Nova

en: Enter a name for the new %s:
sl: Vnesite ime nove %s:

en: Creating %s
sl: Ustvarjanje %s

en: _Run default application on file after creation
sl: _Zaženi privzeti program, ko se datoteka ustvari

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
sl: Besedilna datoteka »%s« je izvedljivi skript.
    Kaj želite storiti?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
sl: Datoteka »%s« je izvedljiva. Ali jo želite izvesti?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
sl: Prosimo, določite mape.

en: Select Folder
sl: Izberite mapo

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
sl: Napaka

en: Confirm
sl: Potrditev

en: Question
sl: Vprašanje

en: Only system administrators have the permission to do this.
sl: To dejanje lahko izvedejo le skrbniki sistema.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
sl: Ali želite premakniti datoteko »%s« v smeti?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
sl[0]: Ali želite premakniti %d izbranih datotek v smeti?
sl[1]: Ali želite premakniti %d izbrano datoteko v smeti?
sl[2]: Ali želite premakniti %d izbrani datoteki v smeti?
sl[3]: Ali želite premakniti %d izbrane datoteke v smeti?

en: Do you want to delete the file '%s'?
sl: Ali želite izbrisati datoteko »%s«?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
sl[0]: Ali želite izbrisati %d izbranih datotek?
sl[1]: Ali želite izbrisati %d izbrano datoteko?
sl[2]: Ali želite izbrisati %d izbrani datoteki?
sl[3]: Ali želite izbrisati %d izbrane datoteke?

en: Rename File
sl: Preimenuj datoteko

en: Please enter a new name:
sl: Vnesite novo ime:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
sl: Ali ste prepričani, da želite izprazniti smeti?

en: Pa_ste and Go
sl: Prilepi in po_jdi

en: Folder location bar
sl: Naslovna vrstica

en: Home Folder
sl: Domača mapa

en: Desktop
sl: Namizje

en: Applications
sl: Programi

en: Filesystem Root
sl: Koren datotečnega sistema

en: _Mount Volume
sl: _Priklopi nosilec

en: _Unmount Volume
sl: _Odklopi nosilec

en: _Eject Removable Media
sl: _Izvrzi odstranljiv nosilec

en: _Format Volume
sl: _Formatiraj nosilec

en: _Rename Bookmark Item
sl: _Preimenuj zaznamek

en: Re_move from Bookmarks
sl: _Odstrani zaznamek

en: Move Bookmark _Up
sl: Premakni zaznamek navz_gor

en: Move Bookmark _Down
sl: Premakni zaznamek navz_dol

en: _Empty Trash Can
sl: Izprazni _smeti

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
sl: Pokaže seznam mest, naprav in zaznamkov v stranskem pladnju

en: Rename Bookmark Item
sl: Preimenuj zaznamek

en: Enter a new name:
sl: Vnesite novo ime:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
sl: Vrsta: %s
    Velikost: %s
    Datum spremembe: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
sl: Vrsta: %s
    Datum spremembe: %s

en: Cancelled
sl: Preklicano

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
sl: <b>Opravilo datoteke se je končalo z napakami.</b>

en: Finished
sl: Končano

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
sl: Nekaterih datotek ni mogoče premakniti v smeti, ker datotečni sistem tega dejanja ne podpira.
    Ali želite namesto tega datoteke izbrisati?

en: _Pause
sl: _Premor

en: _Resume
sl: _Nadaljuj

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
sl: Premikanje

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
sl: Kopiranje

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
sl: Brisanje

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
sl: Dokončno brisanje

note: translators: it is part of "Creating link /path/xxx.txt"
en: Creating link
sl: Ustvarjanje povezave

note: translators: 'In:' string is followed by destination folder path
en: <b>In:</b>
sl: <b>V:</b>

en: Creating links to files
sl: Ustvarjanje povezav do datotek

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
sl: Spreminjanje atributov

en: Changing attributes of files
sl: Spreminjanje atributov datotek

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
sl: Obnavljanje

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
sl: %s datotek

en: <b>File operation is in progress...</b>
sl: <b>Poteka opravilo datoteke …</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
sl: <b>%s datoteke:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
sl: <b>%s datotek:</b>

en: _Off
sl: _Izključi

en: _Places
sl: _Mesta

en: _Directory Tree
sl: Drevo _map

en: _Remote
sl: _Oddaljeno

en: Places
sl: Mesta

en: Directory Tree
sl: Drevo map

en: View of folder contents
sl: Pogled vsebine mape

en: _Hide %s
sl: _Skrij %s

en: _Move Left
sl: Premakni _levo

en: Move _Right
sl: Premakni _desno

en: Show %s
sl: Pokaži %s

en: _Forget Width
sl: Pozabi _širino

en: _Icon View
sl: _Ikone

en: _Compact View
sl: _Strnjen seznam

en: _Thumbnail View
sl: _Predogledne sličice

en: Detailed _List View
sl: Po_droben seznam

en: Changes active tab
sl: Spremeni dejavni zavihek

en: The specified directory '%s' is not valid
sl: Mapa »%s« ni veljavna

en: Cannot access destination file
sl: Do ciljne datoteke ni mogoče dostopiti

en: Cannot create a link on non-native filesystem
sl: Povezave na tujem datotečnem sistemu ni mogoče ustvariti

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
sl: Datoteke »%s« ni mogoče obnoviti: izvirna pot je neznana

en: Source and destination are the same.
sl: Izvorna in ciljna mapa sta enaki.

en: Cannot move a folder into its sub folder
sl: Mape ni mogoče premakniti v lastno podmapo.

en: Cannot copy a folder into its sub folder
sl: Mape ni mogoče kopirati v lastno podmapo.

en: Destination is a sub folder of source
sl: Cilj je podmapa izvorne mape.

en: Cannot copy file '%s': not supported
sl: Datoteke »%s« ni mogoče kopirati: dejanje ni podprto

en: Setting display name can be done only for single file
sl: Prikazno ime lahko nastavite le za posamezno datoteko

en: Setting target can be done only for single file
sl: Cilj lahko nastavite le za posamezno datoteko

en: XML file '%s' error (%d:%d):
sl: Napaka v datoteki XML »%s« (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
sl: Datoteka XML ne vsebuje korena »Applications«

en: Cannot create XML definition for '%s'
sl: Določila XML za »%s« ni mogoče ustvariti

en: Menu path '%s' already exists
sl: Pot menija »%s« že obstaja

en: Menu cache error
sl: Napaka predpomnilnika menija

en: Invalid menu directory
sl: Neveljavna mapa menija

en: Menu item name cannot be empty
sl: Ime predmeta menija ne sme biti prazno

en: Invalid menu directory '%s'
sl: Neveljavna mapa menija: »%s«

en: Invalid menu item
sl: Neveljaven predmet menija

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
sl: Predmet menija »%s« nima ustrezne datoteke namizja

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
sl: Skrivanje mape menija ni podprto

en: Setting attribute '%s' not supported
sl: Nastavljanje atributa »%s« ni podprto

en: Invalid value for attribute '%s'
sl: Neveljavna vrednost atributa »%s«

en: The '%s' is a menu directory
sl: »%s« je mapa menija

en: The '%s' isn't a menu item
sl: »%s« ni predmet menija

en: The '%s' entry file is broken
sl: Datoteka namizja »%s« je pokvarjena

en: Cannot create menu item '%s'
sl: Predmeta menija »%s« ni mogoče ustvariti

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
sl: Ime mape menija se ne sme končati z ».desktop«

en: Invalid operation with menu root
sl: Neveljavno dejanje s korenom menija

en: Invalid destination
sl: Neveljaven cilj

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
sl: FmMenuVFileMonitor: mape »%s« ni mogoče najti v predpomnilniku menija

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
sl: Iskanje

en: Search Results
sl: Rezultati iskanja

en: Choose Executable File
sl: Izberite izvedljivo datoteko

en: Executable files
sl: Izvedljive datoteke

en: <b>Co_mmand:</b>
sl: <b>_Ukaz:</b>

en: Command to execute when the application icon is activated
sl: Ukaz, ki naj se izvede, ko je kliknjena ikona programa

en: <b>D_escription:</b>
sl: <b>_Opis:</b>

en: Generic name of the application
sl: Splošno ime programa

en: <b>_Working directory:</b>
sl: <b>_Delovna mapa:</b>

en: The working directory to run the program in
sl: Delovna mapa, v kateri bo zagnan program

en: <b>_Tooltip:</b>
sl: <b>Orodni _namig:</b>

en: Tooltip to show on application
sl: Orodni namig

note: TODO: handle "TryExec" field ? row 7: "StartupNotify" GtkCheckButton
en: _Use startup notification
sl: Uporabi obvestilo o _zagonu

en: _Desktop Entry
sl: Datoteka _namizja

en: _Restore
sl: _Obnovi

en: Restore trashed files to original paths
sl: Obnovi datoteke v smeteh na izvirno mesto

en: source file name or desktop id
sl: ime datoteke vira ali ID namizja

en: SOURCE
sl: VIR

en: result file name
sl: ime izhodne datoteke

en: RESULT
sl: REZULTAT

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
sl: Disk CD-ROM

en: Blank CD-ROM Disc
sl: Prazen disk CD-ROM

en: CD-R Disc
sl: Disk CD-R

en: Blank CD-R Disc
sl: Prazen disk CD-R

en: CD-RW Disc
sl: Disk CD-RW

en: Blank CD-RW Disc
sl: Prazen disk CD-RW

en: DVD-ROM Disc
sl: Disk DVD-ROM

en: Blank DVD-ROM Disc
sl: Prazen disk DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
sl: Disk DVD-RW

en: Blank DVD-RW Disc
sl: Prazen disk DVD-RW

en: DVD-RAM Disc
sl: Disk DVD-RAM

en: Blank DVD-RAM Disc
sl: Prazen disk DVD-RAM

en: DVD+R Disc
sl: Disk DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
sl: Prazen disk DVD+R

en: DVD+RW Disc
sl: Disk DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
sl: Prazen disk DVD+RW

en: DVD+R DL Disc
sl: Disk DVD+R DL

en: Blank DVD+R DL Disc
sl: Prazen disk DVD+R DL

en: DVD+RW DL Disc
sl: Disk DVD+RW DL

en: Blank DVD+RW DL Disc
sl: Prazen disk DVD+RW DL

en: Blu-Ray Disc
sl: Disk Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
sl: Prazen disk Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
sl: Disk Blu-Ray R

en: Blank Blu-Ray R Disc
sl: Prazen disk Blu-Ray R

en: Blu-Ray RW Disc
sl: Disk Blu-Ray RW

en: Blank Blu-Ray RW Disc
sl: Prazen disk Blu-Ray RW

en: HD DVD Disc
sl: Disk HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
sl: Prazen disk HD DVD

en: HD DVD-R Disc
sl: Disk HD DVD-R

en: Blank HD DVD-R Disc
sl: Prazen disk HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
sl: Disk HD DVD-RW

en: Blank HD DVD-RW Disc
sl: Prazen disk HD DVD-RW

en: MO Disc
sl: Disk MO

en: Blank MO Disc
sl: Prazen disk MO

en: MRW Disc
sl: Disk MRW

en: Blank MRW Disc
sl: Prazen disk MRW

en: MRW/W Disc
sl: Disk MRW/W

en: Blank MRW/W Disc
sl: Prazen disk MRW/W

en: Blank Optical Disc
sl: Prazen optični disk

en: Optical Disc
sl: Optični disk
