Libfm - en to sr translation catalogue (391 entries)

en: Preferred Applications
sr: Подразумевани програми

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
sr: Одаберите програме покренуте кликом на веб везе или адресу е-поште

en: Shortcut Editor
sr: Уредник пречица

en: Create new or change existing desktop entry
sr: Створите нову или мењајте постојећу датотеку радне површи

en: Choose Application
sr: Одаберите програм

en: Use selected application to open files
sr: За отварање датотека употребићу одабрани програм

en: _Installed Applications
sr: _Постојећи програми

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
sr: <b>Наредба за п_окретање:</b>

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
sr: Покрени у _емулатору терминала

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
sr: По извршеној наредби за_држи прозор терминала

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
sr: <b>Наредби можете да придружите и специјалне променљиве:</b>
      <b>%f</b>: Путања до датотеке
      <b>%F</b>: Путање до датотека
      <b>%u</b>: Путања до локације (URI)
      <b>%U</b>: Путање до локација (URIs)

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
sr: <b>Назив прогр_ама (опционо, поставите га да задржите придружено)</b>

en: Execute custom command line to open files
sr: Покрени произвољну наредбу за отварање датотека

en: C_ustom Command Line
sr: Произ_вољна наредба

en: _Set selected application as default action for this file type
sr: _Увек отварај ову врсту датотека одабраним програмом

en: Confirm File Replacing
sr: Потврдите преписивање датотека

en: _Skip
sr: Пре_скочи

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
sr: <b>Датотека са истим називом већ постоји на овој локацији.</b>
    
    Желите ли да замените постојећу датотеку

en: with the following file?
sr: са следећом датотеком?

en: _File name:
sr: _Назив датотеке:

en: _Apply this option to all existing files
sr: Примени ово подешавање на _све постојеће датотеке

en: Choose An Icon...
sr: Изаберите икону...

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
sr: системске теме икона

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
sr: графичких датотека

en: <b>Choose icon from:</b>
sr: <b>Одабери икону из:</b>

en: Execute File
sr: Покрени датотеку

en: Execute in _Terminal
sr: Покрени у емулатору _терминала

en: File Properties
sr: Особине датотеке

en: Icon of the file in folder view
sr: Икона датотеке у прегледу директоријума

en: <b>_Name:</b>
sr: <b>_Назив:</b>

en: <b>Location:</b>
sr: <b>Место:</b>

en: <b>Target file:</b>
sr: <b>Одредишна датотека:</b>

en: <b>File type:</b>
sr: <b>Врста датотеке:</b>

en: <b>Open _with:</b>
sr: <b>Отвори по_моћу:</b>

en: Select the application used to open files of this type
sr: Изаберите програм за отварање датотека ове врсте

en: <b>Total count of files:</b>
sr: <b>Величина (укупно):</b>

en: <b>Total size of files:</b>
sr: <b>Величина (укупно):</b>

en: <b>Size on disk:</b>
sr: <b>Заузет простор:</b>

en: <b>Last modification:</b>
sr: <b>Последњи пут измењено:</b>

en: <b>Last access:</b>
sr: <b>Последњи приступ:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
sr: <b>Последња измена дозвола:</b>

en: _General
sr: Оп_ште

en: <b>O_wner:</b>
sr: <b>_Власник:</b>

en: <b>G_roup:</b>
sr: <b>_Група:</b>

en: <b>_View content:</b>
sr: <b>Преглед _садржаја:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
sr: <b>_Мењање садржаја:</b>

en: <b>_Execute:</b>
sr: <b>_Изврши:</b>

en: <b>Special bits:</b>
sr: <b>Посебни битови:</b>

en: Who can read content of the file/directory
sr: Ко може читати садржај датотеке/директоријума

en: Who can change content of the file/directory
sr: Ко може мењати садржај датотеке/директоријума

en: Who can execute the file or enter the directory
sr: Ко може покренути датотеку или приступити директоријуму

en: Special flags for file execution
sr: Посебне дозволе при покретању датотеке

en: Special flags for directory access
sr: Посебне дозволе код приступа директоријуму

en: <b>Access Control</b>
sr: <b>Контрола приступа</b>

en: Hidden file
sr: Скривена датотека

en: _Permissions
sr: _Дозволе

en: None
sr: Ништа

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
sr: Лепљиво

en: Set GID
sr: Постави ГИД

en: Sticky & set GID
sr: Лепљиво и постави ГИД

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
sr: Постави УИД

en: Set UID & GID
sr: Постави УИД и ГИД

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
sr: Само власник

en: Only owner and group
sr: Само власник и чланови групе

en: Anyone
sr: Сви

en: Nobody
sr: Нико

en: Bytes
sr: Бајтова

en: KB
sr: КБ

en: MB
sr: МБ

en: GB
sr: ГБ

en: Choose Date
sr: Одаберите датум

en: Choose a date from the following calendar
sr: Одаберите датум из следећег календара

en: Search Files
sr: Нађи датотеке

en: <b>File _Name Patterns:</b>
sr: <b>Предлошци наз_ива датотеке:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
sr: Образац може бити POSIX образац листе (са ',' као размаком) или POSIX регуларни израз.

en: Case insensiti_ve
sr: Занемари _величину слова

en: _Use regular expression
sr: Користи рег_уларан израз

en: <b>Plac_es to Search:</b>
sr: <b>Пре_тражи места:</b>

en: _Search in sub directories
sr: Претражи у под_директоријумима

en: Search _hidden files
sr: Претражи _скривене датотеке

en: Name/_Location
sr: Назив/_Место

en: <b>File Type</b>
sr: <b>Врста датотеке</b>

en: Only search for files of following types:
sr: Претражи само датотеке следећих врста:

en: Te_xt files
sr: Те_кстуалне датотеке

en: _Image files
sr: Гра_фичке датотеке

en: _Audio files
sr: _Звучне датотеке

en: _Video files
sr: _Видео датотеке

en: _Documents
sr: _Документа

en: Folde_rs
sr: Директор_ијуми

en: Ot_her:
sr: Др_уго:

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
sr: Било који исправан садржај може бити унет овде. Џокер '*' је дозвољен на крају. Више врста одвајајте са ';'.

en: File _Type
sr: _Врста датотеке

en: <b>File Contain_s:</b>
sr: <b>Датотека _садржи:</b>

en: C_ontent
sr: _Садржај

en: <b>File Size</b>
sr: <b>Величина датотеке</b>

en: _Smaller than:
sr: _Мање од:

en: _Bigger than:
sr: _Више од:

en: <b>Last Modified Time</b>
sr: <b>Последњи пут измењено</b>

en: (None)
sr: (Ништа)

en: _Earlier than:
sr: Раниј_е од:

en: L_ater than:
sr: _Касније од:

en: _Properties
sr: _Особине

en: <b>Web Browser</b>
sr: <b>Прегледник веба</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
sr: Посећуј е-адресе помоћу подразумеваног веб-прегледника.

en: <b>Mail Client</b>
sr: <b>Програм за е-пошту</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
sr: Када кликнете на адресе е-поште подразумевани програм за е-пошту ће се користити за писање е-писама.

en: <b>Terminal Emulator</b>
sr: <b>Емулатор терминала</b>

en: Command line:
sr: Наредба:

en: System Applications
sr: Системски програми

en: File Associations
sr: Придруживања датотека

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
sr: <b>У место: </b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
sr: Припрема...

en: <b>Data transferred:</b>
sr: <b>Отпремљени подаци:</b>

en: <b>Time remaining:</b>
sr: <b>Преостало време:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
sr: <b>Догодиле су се неке грешке:</b>

en: Empty value
sr: Празна вредност

en: Invalid selection
sr: Неисправан одабир

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
sr: Ова радња није подржана

en: Invalid desktop entry file: '%s'
sr: Датотека радне површи није ваљана: „%s“

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
sr: Не могу да одредим врсту садржаја датотеке „%s“ да бих је покренуо

en: No default application is set to launch URIs %s://
sr: Није постављен подразумевани програм за покретање УРИ-а %s://

en: Cannot set working directory to '%s': %s
sr: Не могу да поставим радни директоријум у „%s“: %s

en: No default application is set for MIME type %s
sr: Није постављен подразумевани програм за МИМЕ врсту %s

en: Devices
sr: Уређаји

en: Network
sr: Мрежа

en: Trash Can
sr: Непотребно

en: shortcut to URI
sr: пречица до УРИ

en: fm_template_create_file: invalid argument
sr: fm_template_create_file: неважећи аргумент

en: No terminal emulator is set in libfm config
sr: Нема постављеног емулатора терминала у либфм подешавањима

en: Invalid description of thumbnailer application
sr: Неисправан опис програма за стварање умањених приказа датотека

en: kB
sr: кБ

en: TB
sr: ТБ

en: %u byte | %u bytes
sr[0]: %u бајт
sr[1]: %u бајта
sr[2]: %u бајтова

en: KiB
sr: КиБ

en: MiB
sr: МиБ

en: GiB
sr: ГиБ

en: TiB
sr: ТиБ

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
sr: У путањи до места „%s“ налазе се неважећи, недозвољени знакови

en: Duplicate handler for tag <%s>
sr: Удвостручи управљач за ознаку <%s>

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
sr: Нисам успео да рашчланим „%-.*s“, што је требало да представља цифру унутар знаковне референце (нпр. &#234;) - можда је цифра превелика

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr: Знаковна референца се не завршава тачка-запетом; највероватније сте користили амперсанд без намере да започнете ентитет - назначите амперсанд са &amp;

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
sr: Знаковна референца „%-.*s“ не представља дозвољени знак

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sr: Уочен празан ентитет '&; '; прихватљиви ентитети су &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
sr: Назив ентитета „%-.*s“ није познат

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr: Ентитет се не завршава тачка-запетом; највероватније сте користили амперсанд без намере да започнете ентитет - назначите амперсанд са &amp;

en: Space isn't allowed in the close tag
sr: У завршној ознаци нису дозвољене празнине

en: Element '%s' was closed but no element was opened
sr: Елеменат „%s“ је затворен али не постоји отворен елеменат

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
sr: Елемент „%s“ је затворен, а тренутно отворен елемент је „%s“

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
sr: Неважећи знак „%c“ на почетку вредности атрибута

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
sr: Неважећи знак „%c“ на крају вредности атрибута, очекиван је „%c“

en: Document ended unexpectedly
sr: Неочекиван крај документа

en: Document was empty or contained only whitespace
sr: Документ је био празан или је садржавао само празнине

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
sr: fm_xml_file_to_data: Грешка у ИксМЛ подацима

en: Customize
sr: Прилагоди

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
sr: <b>Одабери програм за отварање "%s" датотека</b>

en: Installed Applications
sr: Доступни програми

en: <No subfolders>
sr: <Без подфасцикли>

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: Shows tree of directories in sidebar
sr: Прикажи стабло директоријума у бочном панелу

en: _Cancel
sr: По_ништи

en: C_opy Here
sr: У_множи

en: _Move Here
sr: _Премести лево

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
sr: _Повежи

en: XDirectSave failed.
sr: XDirectSave није успело.

en: _Open
sr: _Отвори

en: Open _With...
sr: Отвори _помоћу...

en: Open _With
sr: Отвори _помоћу

en: Copy Pa_th(s)
sr: Умножи пут_ању(е)

en: H_ide
sr: Сакр_иј

en: Unh_ide
sr: Пр_икажи

en: _Add to Bookmarks
sr: Дод_ај у обележиваче

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: Co_mpress...
sr: Направи _архиву...

en: Extract _Here
sr: Распакуј _овде

en: E_xtract To...
sr: _Распакуј...

en: Prop_erties
sr: _Особине

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
sr: Премести у Непо_требно

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
sr: Овај директоријум је већ у Вашим обележивачима.

en: Image files
sr: Слике

en: byte | bytes
sr[0]: бајт
sr[1]: бајта
sr[2]: бајта

en: scanning... %d
sr: учитавање... %d

en: Please enter a valid user name or numeric id.
sr: Унесите ваљано корисничко име или ИБ.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
sr: Унесите ваљан назив групе или ИБ.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
sr: Желите ли да рекурзивно применим ову радњу на све датотеке и поддиректоријуме?

en: Hide or unhide the file
sr: Сакриј или прикажи ову датотеку

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
sr: Ова датотека је скривена јер јој име почиње тачком ('.').

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
sr: Датотеке овог система су скривене уколико њихови називи почињу тачком('.'). Да би сте их видели или сакрили притисните <Ctrl+H>.

en: scanning...
sr: учитавање...

en: <b>_Access content:</b>
sr: <b>Приступ с_адржају:</b>

en: Files of different types
sr: Датотеке различитих врста

en: <b>File:</b>
sr: <b>Датотека:</b>

en: Multiple files
sr: Вишеструке датотеке

note: columns visible to the users
en: Name
sr: Назив

en: Description
sr: Опис

en: Size
sr: Величина

en: Permissions
sr: Дозволе

en: Owner
sr: Власник

en: Modified
sr: Измењено

en: Location
sr: Место

en: Extension
sr: Проширења

en: Create _New...
sr: Створи _нов...

en: Folder
sr: Директоријум

en: Empty File
sr: Празна датотека

en: _Invert Selection
sr: Обрни _избор

en: _Sort Files
sr: _Сложи датотеке

en: _Rename Folder...
sr: _Преименуј директоријум...

en: Folder Prop_erties
sr: Особине дир_екторијума

en: Show _Hidden
sr: Прикажи с_кривене

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
sr: Помешај _датотеке и директоријуме

en: _Ignore Name Case
sr: _Занемари величину слова у називу

en: By _Name
sr: По _називу

en: By _Modification Time
sr: По времену _измене

en: By _Size
sr: По _величини

en: By File _Type
sr: По _врсти датотеке

en: Enter a name for the newly created folder:
sr: Унесите назив за новостворени директоријум:

en: Creating New Folder
sr: Стварање новог директоријума

en: Enter a name for empty file:
sr: Унесите назив празне датотеке:

en: Creating ...
sr: Стварање ...

en: New
sr: Нов

en: Enter a name for the new %s:
sr: Унесите назив нове(ог) %s:

en: Creating %s
sr: Стварање %s

en: _Run default application on file after creation
sr: Пок_рени подразумевани програм за датотеку после њ. стварања

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
sr: Датотека „%s“ је означена као извршна скрипта.
    Шта желите да урадите са њом?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
sr: Датотека „%s“ је програм. Желите ли да је покренете?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
sr: Нису одређени директоријуми.

en: Select Folder
sr: Изаберите директоријум

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
sr: Грешка

en: Confirm
sr: Потврди

en: Question
sr: Питање

en: Only system administrators have the permission to do this.
sr: Ову радњу може извршити само администратор система.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
sr: Да ли желите да преместите датотеку „%s“ у Непотребно?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
sr[0]: Да ли желите да преместите %d изабрану датотеку у Непотребно?
sr[1]: Да ли желите да преместите %d изабране датотеке у Непотребно?
sr[2]: Да ли желите да преместите %d изабраних датотека у Непотребно?

en: Do you want to delete the file '%s'?
sr: Да ли желите да обришете датотеку '%s'?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
sr[0]: Да ли желите да обришете %d изабрану датотеку?
sr[1]: Да ли желите да обришете %d изабране датотеке?
sr[2]: Да ли желите да обришете %d изабраних датотека?

en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: Please enter a new name:
sr: Унесите нов назив:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
sr: Јесте ли сигурни да желите да испразните Непотребно?

en: Pa_ste and Go
sr: У_баци и иди

en: Folder location bar
sr: Трака места директоријума

en: Home Folder
sr: Главни директоријум

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Applications
sr: Програми

en: Filesystem Root
sr: Систем датотека

en: _Mount Volume
sr: _Прикључи

en: _Unmount Volume
sr: _Искључи

en: _Eject Removable Media
sr: _Избаци преносиви медиј

en: _Format Volume
sr: _Форматирај партицију

en: _Rename Bookmark Item
sr: П_реименуј обележивач

en: Re_move from Bookmarks
sr: _Уклони из обележивача

en: Move Bookmark _Up
sr: Помери обележивач на_горе

en: Move Bookmark _Down
sr: Помери обележивач на_доле

en: _Empty Trash Can
sr: _Обриши датотеке из Непотребно

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
sr: Прикажи листу уобичајених места, уређаја и обележивача у бочном панелу

en: Rename Bookmark Item
sr: Преименуј обележивач

en: Enter a new name:
sr: Унесите нов назив:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
sr: Врста: %s
    Величина: %s
    Измењено: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
sr: Врста: %s
    Измењено: %s

en: <b>Errors occurred before file operation was stopped.</b>
sr: <b>Грешке су се догодиле пре заустављања радње са датотеком.</b>

en: Cancelled
sr: Поништено

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
sr: <b>Радња над датотеком се завршила са грешкама.</b>

en: Finished
sr: Завршено

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
sr: Неке датотеке се не могу преместити у Непотребно јер примарни систем датотека не подржава ову операцију.
     Желите ли да их трајно уклоните?

en: _Pause
sr: За_стани

en: _Resume
sr: П_родужи

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
sr: Премештање датотека

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
sr: Умножавање датотека

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
sr: Премештање у Непотребно

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
sr: Брисање датотека

note: translators: it is part of "Creating link /path/xxx.txt"
en: Creating link
sr: Прављење веза

note: translators: 'In:' string is followed by destination folder path
en: <b>In:</b>
sr: <b>У место:</b>

en: Creating links to files
sr: Прављење веза до датотека

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
sr: Измена особина датотеке

en: Changing attributes of files
sr: Измена особина датотеке

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
sr: Поврати

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
sr: %s датотека

en: <b>File operation is in progress...</b>
sr: <b>Радње са датотекама су у току...</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
sr: <b>%s датотека:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
sr: <b>%s датотека:</b>

en: _Off
sr: У_гаси

en: _Places
sr: _Места

en: _Directory Tree
sr: Стабло _директоријума

en: _Remote
sr: У_даљено

en: Places
sr: Места

en: Directory Tree
sr: Стабло директоријума

en: View of folder contents
sr: Преглед садржаја директоријума

en: _Hide %s
sr: _Сакриј %s

en: _Move Left
sr: _Премести улево

en: Move _Right
sr: Премести у_десно

en: Show %s
sr: Прикажи %s

en: _Forget Width
sr: _Заборави ширину

en: _Icon View
sr: Модел за преглед _икона

en: _Compact View
sr: Модел _збијеног приказа

en: _Thumbnail View
sr: Умањени приказ дато_тека

en: Detailed _List View
sr: Прикажи као детаљну _листу

en: Changes active tab
sr: Мења текући језичак

en: The specified directory '%s' is not valid
sr: Задати директоријум „%s“ није исправан

en: Cannot access destination file
sr: Немам приступ одредишној датотеци

en: Cannot create a link on non-native filesystem
sr: Не могу да створим везу на страном систему датотека

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
sr: Не могу да вратим датотеку „%s“ из Непотребно: није позната оригинална путања

en: Destination does not exist
sr: Одредиште не постоји

en: Source and destination are the same.
sr: Извор и одредиште су исти.

en: Cannot move a folder into its sub folder
sr: Не може се премештати директоријум у његов поддиректоријум

en: Cannot copy a folder into its sub folder
sr: Не може се умножавати директоријум у његов поддиректоријум

en: Destination is a sub folder of source
sr: Одредиште је поддиректоријум извора

en: Cannot copy file '%s': not supported
sr: Не могу да умножим датотеку „%s“: није подржано

en: Setting display name can be done only for single file
sr: Постављање назива приказа је могуће само за једну датотеку

en: Setting target can be done only for single file
sr: Постављање одредишта је могуће само за једну датотеку

en: XML file '%s' error (%d:%d):
sr: Грешка у ИксМЛ датотеци „%s“ (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
sr: ИксМЛ датотека не садржи програмски корен

en: Cannot create XML definition for '%s'
sr: Не могу да створим ИксМЛ дефиницију за '%s'

en: Menu path '%s' already exists
sr: Већ постоји путања изборника „%s“

en: Menu cache error
sr: Грешка предмеморије изборника

en: Invalid menu directory
sr: Директоријум изборника није ваљан

en: Menu item name cannot be empty
sr: Ставка у изборнику не може бити без назива

en: Invalid menu directory '%s'
sr: Директоријум изборника „%s“ није ваљан

en: Invalid menu item
sr: Ставка у изборнику није ваљана

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
sr: Ставка изборника „%s“ нема одговарајућу улазну датотеку

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
sr: Измена скривеног стања није подржана за директоријум изборника

en: Setting attribute '%s' not supported
sr: Није подржано постављање атрибута „%s“

en: Invalid value for attribute '%s'
sr: Неважећа вредност атрибута „%s“

en: The '%s' is a menu directory
sr: „%s“ је директоријум изборника

en: The '%s' isn't a menu item
sr: „%s“ није ставка у изборнику

en: The '%s' entry file is broken
sr: Оштећена је улазна датотека „%s“

en: Cannot create menu item '%s'
sr: Не могу да створим ставку у изборнику  „%s“

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
sr: Назив директоријума изборника се не завршава са ".desktop"

en: Invalid operation with menu root
sr: Неисправна радња са кореном менија

en: Invalid destination
sr: Неисправно одредиште

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
sr: FmMenuVFileMonitor: нисам нашао директоријум '%s' у предмеморији менија

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
sr: Пронађи

en: Search Results
sr: Пронађено је

en: Choose Executable File
sr: Изаберите извршну датотеку

en: Executable files
sr: Извршне датотеке

en: <b>Co_mmand:</b>
sr: <b>_Наредба:</b>

en: Command to execute when the application icon is activated
sr: Наредба која се покреће притиском на програмску икону

en: <b>D_escription:</b>
sr: <b>Опи_с:</b>

en: Generic name of the application
sr: Општи назив програма

en: <b>_Working directory:</b>
sr: <b>Радни дире_кторијум:</b>

en: The working directory to run the program in
sr: Радни директоријум из којег ће се овај програм покренути

en: <b>_Tooltip:</b>
sr: <b>Саве_т: </b>

en: Tooltip to show on application
sr: Савет за приказ у програму

note: TODO: handle "TryExec" field ? row 7: "StartupNotify" GtkCheckButton
en: _Use startup notification
sr: Користи обавештења при покретањ_у

en: _Desktop Entry
sr: _Ставка радне површи

en: _Restore
sr: По_врати

en: Restore trashed files to original paths
sr: Врати датотеке из Непотребног на њ. изворна места

en: source file name or desktop id
sr: назив изворне датотеке или ИБ радне површи

en: SOURCE
sr: ИЗВОР

en: result file name
sr: назив исходишне датотеке

en: RESULT
sr: ИСХОД

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
sr: ЦД-РОМ диск

en: Blank CD-ROM Disc
sr: Празан ЦД-РОМ диск

en: CD-R Disc
sr: ЦД-Р диск

en: Blank CD-R Disc
sr: Празан ЦД-Р диск

en: CD-RW Disc
sr: ЦД-РВ диск

en: Blank CD-RW Disc
sr: Празан ЦД-РВ диск

en: DVD-ROM Disc
sr: ДВД-РОМ диск

en: Blank DVD-ROM Disc
sr: Празан ДВД-РОМ диск

en: DVD-RW Disc
sr: ДВД-РВ диск

en: Blank DVD-RW Disc
sr: Празан ДВД-РВ диск

en: DVD-RAM Disc
sr: ДВД-РАМ диск

en: Blank DVD-RAM Disc
sr: Празан ДВД-РАМ диск

en: DVD+R Disc
sr: ДВД+Р диск

en: Blank DVD+R Disc
sr: Празан ДВД+Р диск

en: DVD+RW Disc
sr: ДВД+РВ диск

en: Blank DVD+RW Disc
sr: Празан ДВД+РВ диск

en: DVD+R DL Disc
sr: Двослојни ДВД+Р диск

en: Blank DVD+R DL Disc
sr: Празан двослојни ДВД+Р диск

en: DVD+RW DL Disc
sr: Двослојни ДВД+РВ диск

en: Blank DVD+RW DL Disc
sr: Празан двослојни ДВД+РВ диск

en: Blu-Ray Disc
sr: БД диск

en: Blank Blu-Ray Disc
sr: Празан БД диск

en: Blu-Ray R Disc
sr: БД-Р диск

en: Blank Blu-Ray R Disc
sr: Празан БД-Р диск

en: Blu-Ray RW Disc
sr: БД-РВ диск

en: Blank Blu-Ray RW Disc
sr: Празан БД-РВ диск

en: HD DVD Disc
sr: ХД ДВД диск

en: Blank HD DVD Disc
sr: Празан ХД ДВД диск

en: HD DVD-R Disc
sr: ХД ДВД-Р диск

en: Blank HD DVD-R Disc
sr: Празан ХД ДВД-Р диск

en: HD DVD-RW Disc
sr: ХД ДВД-РВ диск

en: Blank HD DVD-RW Disc
sr: Празан ХД ДВД-РВ диск

en: MO Disc
sr: МО диск

en: Blank MO Disc
sr: Празан МО диск

en: MRW Disc
sr: МРВ диск

en: Blank MRW Disc
sr: Празан МРВ диск

en: MRW/W Disc
sr: МРВ/В диск

en: Blank MRW/W Disc
sr: Празан МРВ/В диск

en: Blank Optical Disc
sr: Празан оптички диск

en: Optical Disc
sr: Оптички диск
