Libfm - en to sr@latin translation catalogue (374 entries)

en: Preferred Applications
sr@latin: Podrazumevani programi

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
sr@latin: Odaberite aplikacije klikom na veb link ili adresu e-pošte

en: Shortcut Editor
sr@latin: Uređivač prečica

en: Create new or change existing desktop entry
sr@latin: Stvorite novu ili menjajte postojeću datoteku radne površi

en: Choose Application
sr@latin: Izaberite program

en: Use selected application to open files
sr@latin: Koristi izabrani program za otvaranje datoteka

en: _Installed Applications
sr@latin: _Postojeći programi

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
sr@latin: <b>Naredba za p_okretanje:</b>

en: _Browse...
sr@latin: _Razgledaj...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
sr@latin: Pokreni u _emulatoru terminala

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
sr@latin: Po izvršenoj naredbi za_drži prozor terminala

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
sr@latin: <b>Naredbi možete da pridružite i specijalne promenljive:</b>
      <b>%f</b>: Putanja do datoteke
      <b>%F</b>: Putanje do datoteka
      <b>%u</b>: Putanja do lokacije (URI)
      <b>%U</b>: Putanje do lokacija (URIs)

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
sr@latin: <b>Naziv progr_ama (opciono, postavite ga da zadržite pridruženo)</b>

en: Execute custom command line to open files
sr@latin: Pokreni proizvoljnu naredbu za otvaranje datoteka

en: C_ustom Command Line
sr@latin: Proiz_voljna naredba

en: _Set selected application as default action for this file type
sr@latin: Uvek otvaraj ovu vr_stu datoteka odabranim programom

en: Confirm File Replacing
sr@latin: Potvrdite prepisivanje datoteka

en: _Skip
sr@latin: Pre_skoči

en: _Rename
sr@latin: P_reimenuj

en: _Overwrite
sr@latin: _Prepiši

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
sr@latin: <b>Datoteka sa istim nazivom već postoji na ovoj lokaciji.</b>
    
    Želite li da zamenite postojeću datoteku

en: with the following file?
sr@latin: sa sledećom datotekom?

en: _File name:
sr@latin: Naz_iv datoteke:

en: _Apply this option to all existing files
sr@latin: Primeni ovo podešavanje na _sve postojeće datoteke

en: Choose An Icon...
sr@latin: Izaberite ikonu...

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
sr@latin: sistemske teme ikona

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
sr@latin: grafičkih datoteka

en: <b>Choose icon from:</b>
sr@latin: <b>Odaberi ikonu iz:</b>

en: Execute File
sr@latin: Pokreni datoteku

en: Execute in _Terminal
sr@latin: Pokreni u emulatoru _terminala

en: File Properties
sr@latin: Osobine datoteke

en: Icon of the file in folder view
sr@latin: Ikona datoteke u pregledu direktorijuma

en: <b>_Name:</b>
sr@latin: <b>_Naziv:</b>

en: <b>Location:</b>
sr@latin: <b>Putanja:</b>

en: <b>Target file:</b>
sr@latin: <b>Odredišna datoteka:</b>

en: <b>File type:</b>
sr@latin: <b>Vrsta datoteke:</b>

en: <b>Open _with:</b>
sr@latin: <b>Otvori po_moću:</b>

en: Select the application used to open files of this type
sr@latin: Izaberite program za otvaranje datoteka ove vrste

en: <b>Total count of files:</b>
sr@latin: <b>Veličina (ukupno):</b>

en: <b>Total size of files:</b>
sr@latin: <b>Veličina (ukupno):</b>

en: <b>Size on disk:</b>
sr@latin: <b>Zauzet prostor:</b>

en: <b>Last modification:</b>
sr@latin: <b>Poslednji put izmenjeno:</b>

en: <b>Last access:</b>
sr@latin: <b>Poslednji pristup:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
sr@latin: <b>Poslednja izmena dozvola:</b>

en: _General
sr@latin: Op_šte

en: <b>O_wner:</b>
sr@latin: <b>_Vlasnik:</b>

en: <b>G_roup:</b>
sr@latin: <b>_Grupa:</b>

en: <b>_View content:</b>
sr@latin: <b>Pregled _sadržaja:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
sr@latin: <b>_Menjanje sadržaja:</b>

en: <b>_Execute:</b>
sr@latin: <b>_Izvrši:</b>

en: <b>Special bits:</b>
sr@latin: <b>Posebni bitovi:</b>

en: Who can read content of the file/directory
sr@latin: Ko može čitati sadržaj datoteke/direktorijuma

en: Who can change content of the file/directory
sr@latin: Ko može menjati sadržaj datoteke/direktorijuma

en: Who can execute the file or enter the directory
sr@latin: Ko može pokrenuti datoteku ili pristupiti direktorijumu

en: Special flags for file execution
sr@latin: Posebne dozvole pri pokretanju datoteke

en: Special flags for directory access
sr@latin: Posebne dozvole kod pristupa direktorijumu

en: <b>Access Control</b>
sr@latin: <b>Kontrola pristupa</b>

en: Hidden file
sr@latin: Skrivena datoteka

en: _Permissions
sr@latin: _Dozvole

en: None
sr@latin: Ništa

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
sr@latin: Lepljivo

en: Set GID
sr@latin: Postavi GID

en: Sticky & set GID
sr@latin: Lepljivo i postavi GID

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
sr@latin: Postavi UID

en: Set UID & GID
sr@latin: Postavi UID i GID

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
sr@latin: Samo vlasnik

en: Only owner and group
sr@latin: Samo vlasnik i članovi grupe

en: Anyone
sr@latin: Svi

en: Nobody
sr@latin: Niko

en: Bytes
sr@latin: Bajtova

en: Choose Date
sr@latin: Odaberite datum

en: Choose a date from the following calendar
sr@latin: Odaberite datum iz sledećeg kalendara

en: Search Files
sr@latin: Nađi datoteke

en: <b>File _Name Patterns:</b>
sr@latin: <b>Predlošci naz_iva datoteke:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
sr@latin: Obrazac može biti POSIX obrazac liste (sa ',' kao razmakom) ili POSIX regularni izraz.

en: Case insensiti_ve
sr@latin: Zanemari _veličinu slova

en: _Use regular expression
sr@latin: Koristi reg_ularan izraz

en: <b>Plac_es to Search:</b>
sr@latin: <b>Pretraži mesta:</b>

en: _Search in sub directories
sr@latin: Pretraži u pod_direktorijumima

en: Search _hidden files
sr@latin: Pretraži _skrivene datoteke

en: Name/_Location
sr@latin: Naziv/_Lokacija

en: <b>File Type</b>
sr@latin: <b>Vrsta datoteke</b>

en: Only search for files of following types:
sr@latin: Pretraži samo datoteke sledećih vrsta:

en: Te_xt files
sr@latin: Te_kstualne datoteke

en: _Image files
sr@latin: Gra_fičke datoteke

en: _Audio files
sr@latin: Zvučne datoteke

en: _Video files
sr@latin: _Video datoteke

en: _Documents
sr@latin: _Dokumenta

en: Folde_rs
sr@latin: Direk_torijumi

en: Ot_her:
sr@latin: Dr_ugo:

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
sr@latin: Bilo koji ispravan sadržaj može biti unet ovde. Džoker '*' je dozvoljen na kraju. Više vrsta treba odvojiti sa ';'.

en: File _Type
sr@latin: _Vrsta datoteke

en: <b>File Contain_s:</b>
sr@latin: <b>Datoteka _sadrži:</b>

en: C_ontent
sr@latin: _Sadržaj

en: <b>File Size</b>
sr@latin: <b>Veličina datoteke</b>

en: _Smaller than:
sr@latin: _Manje od:

en: _Bigger than:
sr@latin: _Više od:

en: <b>Last Modified Time</b>
sr@latin: <b>Poslednji put izmenjeno</b>

en: (None)
sr@latin: (Ništa)

en: _Earlier than:
sr@latin: Ranij_e od:

en: L_ater than:
sr@latin: _Kasnije od:

en: _Properties
sr@latin: _Osobine

en: <b>Web Browser</b>
sr@latin: <b>Preglednik veba</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
sr@latin: Za otvaranje internet adresa koristiće se podrazumevani Preglednik veba.

en: <b>Mail Client</b>
sr@latin: <b>Program za e-poštu</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
sr@latin: Kada kliknete na adrese e-pošte podrazumevani program za e-poštu će se koristiti za pisanje e-pisama.

en: <b>Terminal Emulator</b>
sr@latin: <b>Emulator terminala</b>

en: Command line:
sr@latin: Naredba:

en: System Applications
sr@latin: Sistemski programi

en: File Associations
sr@latin: Pridruživanja datoteka

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
sr@latin: <b>U mesto: </b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
sr@latin: Priprema...

en: <b>Time remaining:</b>
sr@latin: <b>Preostalo vreme: </b>

en: <b>Errors occurred:</b>
sr@latin: <b>Dogodile su se neke greške:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
sr@latin: Ova radnja nije podržana

en: Invalid desktop entry file: '%s'
sr@latin: Neispravna datoteka radne površi: „%s“

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
sr@latin: Ne mogu da odredim vrstu sadržaja datoteke „%s“ da bih je pokrenuo

en: No default application is set to launch URIs %s://
sr@latin: Nije postavljen podrazumevani program za pokretanje lokacija („URIs“) %s://

en: Cannot set working directory to '%s': %s
sr@latin: Ne mogu da postavim radni direktorijum u „%s“: %s

en: No default application is set for MIME type %s
sr@latin: Nije postavljen podrazumevani program za MIME vrstu %s

en: Devices
sr@latin: Uređaji

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Trash Can
sr@latin: Nepotrebno

en: shortcut to URI
sr@latin: prečica do lokacije („URI“)

en: fm_template_create_file: invalid argument
sr@latin: fm_template_create_file: nevažeći argument

en: No terminal emulator is set in libfm config
sr@latin: Nema postavljenog emulatora terminala u libfm podešavanjima

en: Invalid description of thumbnailer application
sr@latin: Neispravan opis programa za stvaranje umanjenih prikaza datoteka

en: kB
sr@latin: KB

en: %u byte | %u bytes
sr@latin[0]: %u bajt
sr@latin[1]: %u bajta
sr@latin[2]: %u bajtova

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
sr@latin: U putanji do lokacije „%s“ nalaze se nevažeći, nedozvoljeni znakovi

en: Duplicate handler for tag <%s>
sr@latin: Dupliraj upravljač za oznaku <%s>

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
sr@latin: Nisam uspeo da raščlanim „%-.*s“, što je trebalo da predstavlja cifru unutar znakovne reference (npr. &#234;) — možda je cifra prevelika

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr@latin: Znakovna referenca se ne završava tačka-zapetom; najverovatnije ste koristili ampersand bez namere da započnete entitet — naznačite ampersand sa &amp;

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
sr@latin: Znakovna referenca „%-.*s“ ne predstavlja dozvoljeni znak

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sr@latin: Uočen prazan entitet „&;“; prihvatljivi entiteti su &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
sr@latin: Naziv entiteta „%-.*s“ nije poznat

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr@latin: Entitet se ne završava tačka-zapetom; najverovatnije ste koristili ampersand bez namere da započnete entitet — naznačite ampersand sa &amp;

en: Space isn't allowed in the close tag
sr@latin: U završnoj oznaci nisu dozvoljene praznine

en: Element '%s' was closed but no element was opened
sr@latin: Elemenat „%s“ je zatvoren ali ne postoji otvoren elemenat

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
sr@latin: Elemenat „%s“ je zatvoren ali je trenutno otvoren elemenat „%s“

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
sr@latin: Nevažeći znak „%c“ na početku vrednosti atributa

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
sr@latin: Nevažeći znak „%c“ na kraju vrednosti atributa (očekivan je „%c “)

en: Document ended unexpectedly
sr@latin: Neočekivan kraj dokumenta

en: Document was empty or contained only whitespace
sr@latin: Dokument je bio prazan ili je sadržavao samo praznine

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
sr@latin: fm_xml_file_to_data: Greška u IksML podacima

en: Customize
sr@latin: Prilagodi

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
sr@latin: <b>Koristi izabrani program za otvaranje "%s" datoteka</b>

en: Installed Applications
sr@latin: Dostupni programi

en: <No subfolders>
sr@latin: <Bez poddirektorijuma>

en: Loading...
sr@latin: Učitavanje...

en: Shows tree of directories in sidebar
sr@latin: Prikaži stablo direktorijuma u bočnom panelu

en: _Cancel
sr@latin: Po_ništi

en: C_opy Here
sr@latin: _Umnoži

en: _Move Here
sr@latin: Premesti _levo

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
sr@latin: _Poveži

en: XDirectSave failed.
sr@latin: „XDirectSave“ nije uspelo.

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: Open _With...
sr@latin: Otvori _pomoću...

en: Open _With
sr@latin: Otvori _pomoću

en: Copy Pa_th(s)
sr@latin: Kopiraj puta_nju(e)

en: H_ide
sr@latin: Sakr_ij

en: Unh_ide
sr@latin: Pr_ikaži

en: _Add to Bookmarks
sr@latin: Dod_aj u obeleživače

en: _Rename...
sr@latin: P_reimenuj...

en: Co_mpress...
sr@latin: Napravi _arhivu...

en: Extract _Here
sr@latin: Raspakuj _ovde

en: E_xtract To...
sr@latin: _Raspakuj...

en: Prop_erties
sr@latin: _Osobine

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
sr@latin: Ubaci u _kantu

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
sr@latin: Vaše zabeleške već imaju ovaj direktorijum.

en: Image files
sr@latin: Grafičke datoteke

en: byte | bytes
sr@latin[0]: bajt
sr@latin[1]: bajta
sr@latin[2]: bajta

en: scanning... %d
sr@latin: učitavanje... %d

en: Please enter a valid user name or numeric id.
sr@latin: Unesite ispravno korisničko ime ili IB.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
sr@latin: Unesite ispravno ime grupe ili IB.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
sr@latin: Želite li da rekurzivno primenim ovu radnju na sve datoteke i poddirektorijume?

en: Hide or unhide the file
sr@latin: Sakrij ili prikaži ovu datoteku

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
sr@latin: Ova datoteka je skrivena jer joj ime počinje tačkom.

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
sr@latin: Datoteke ovog sistema su skrivene ukoliko njihovi nazivi počinju tačkom. Da bi ste ih videli ili sakrili pritisnite <Ctrl+H>.

en: scanning...
sr@latin: učitavanje...

en: <b>_Access content:</b>
sr@latin: <b>Pristup s_adržaju:</b>

en: Files of different types
sr@latin: Datoteke različitih vrsta

en: <b>File:</b>
sr@latin: <b>Datoteka:</b>

en: Multiple files
sr@latin: Višestruke datoteke

note: columns visible to the users
en: Name
sr@latin: Naziv

en: Description
sr@latin: Opis

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Permissions
sr@latin: Dozvole

en: Owner
sr@latin: Vlasnik

en: Modified
sr@latin: Izmenjeno

en: Location
sr@latin: Lokacija

en: Extension
sr@latin: Proširenja

en: Create _New...
sr@latin: Stvori _nov...

en: Folder
sr@latin: Direktorijum

en: Empty File
sr@latin: Prazna datoteka

en: _Invert Selection
sr@latin: Obrni _izbor

en: _Sort Files
sr@latin: _Složi datoteke

en: _Rename Folder...
sr@latin: Preimenuj di_rektorijum...

en: Folder Prop_erties
sr@latin: Osobine dir_ektorijuma

en: Show _Hidden
sr@latin: Prikaži s_krivene

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
sr@latin: Pomešaj _datoteke i direktorijume

en: _Ignore Name Case
sr@latin: Zanemari vel_ičinu slova u nazivu

en: By _Name
sr@latin: Po _nazivu

en: By _Modification Time
sr@latin: Po vremenu _izmene

en: By _Size
sr@latin: Po _veličini

en: By File _Type
sr@latin: Po _vrsti datoteke

en: Enter a name for the newly created folder:
sr@latin: Unesite naziv za novostvoreni direktorijum:

en: Creating New Folder
sr@latin: Stvaranje novog direktorijuma

en: Enter a name for empty file:
sr@latin: Unesite naziv prazne datoteke:

en: Creating ...
sr@latin: Stvaranje...

en: New
sr@latin: Nov

en: Enter a name for the new %s:
sr@latin: Unesite naziv nove(og) %s:

en: Creating %s
sr@latin: Stvaranje %s

en: _Run default application on file after creation
sr@latin: Pok_reni podrazumevani program za datoteku posle nj. stvaranja

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
sr@latin: Datoteka „%s“ je označena kao izvršna skripta.
    Šta želite da uradite sa njom?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
sr@latin: Datoteka „%s“ je program. Želite li da je pokrenete?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
sr@latin: Nisu određeni direktorijumi.

en: Select Folder
sr@latin: Izaberite direktorijum

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
sr@latin: Greška

en: Confirm
sr@latin: Potvrdi

en: Question
sr@latin: Pitanje

en: Only system administrators have the permission to do this.
sr@latin: Ovu radnju može izvršiti samo administrator sistema.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
sr@latin: Da li želite da premestite datoteku „%s“ u Nepotrebno?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
sr@latin[0]: Da li želite da premestite %d izabranu datoteku u Nepotrebno?
sr@latin[1]: Da li želite da premestite %d izabrane datoteke u Nepotrebno?
sr@latin[2]: Da li želite da premestite %d izabranih datoteka u Nepotrebno?

en: Do you want to delete the file '%s'?
sr@latin: Da li želite da obrišete datoteku „%s“?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
sr@latin[0]: Da li želite da obrišete %d izabranu datoteku?
sr@latin[1]: Da li želite da obrišete %d izabrane datoteke?
sr@latin[2]: Da li želite da obrišete %d izabranih datoteka?

en: Rename File
sr@latin: Preimenuj datoteku

en: Please enter a new name:
sr@latin: Unesite nov naziv:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
sr@latin: Jeste li sigurni da želite da ispraznite Nepotrebno?

en: Pa_ste and Go
sr@latin: U_baci i idi

en: Folder location bar
sr@latin: Lokacioni bar direktorijuma

en: Home Folder
sr@latin: Glavni direktorijum

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Applications
sr@latin: Programi

en: Filesystem Root
sr@latin: Sistem datoteka

en: _Mount Volume
sr@latin: Priključi

en: _Unmount Volume
sr@latin: Isključi

en: _Eject Removable Media
sr@latin: _Izbaci prenosivi medij

en: _Format Volume
sr@latin: _Formatiraj particiju

en: _Rename Bookmark Item
sr@latin: P_reimenuj obeleživač

en: Re_move from Bookmarks
sr@latin: _Ukloni iz obeleženog

en: Move Bookmark _Up
sr@latin: Pomeri obeleživač na_gore

en: Move Bookmark _Down
sr@latin: Pomeri obeleživač na_dole

en: _Empty Trash Can
sr@latin: _Obriši datoteke iz Nepotrebno

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
sr@latin: Prikaži listu uobičajenih mesta, uređaja i obeleživača u bočnom panelu

en: Rename Bookmark Item
sr@latin: Preimenuj obeleživač

en: Enter a new name:
sr@latin: Unesite nov naziv:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
sr@latin: Vrsta: %s
    Veličina: %s
    Izmenjeno: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
sr@latin: Vrsta: %s
    Izmenjeno: %s

en: Cancelled
sr@latin: Poništeno

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
sr@latin: <b>Radnja nad datotekom je poništena. Dogodile su se neke greške.</b>

en: Finished
sr@latin: Završeno

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
sr@latin: Neke datoteke se ne mogu premestiti u Nepotrebno jer primarni sistem datoteka ne podržava
     ovu operaciju. Želite li da ih trajno uklonite?

en: _Pause
sr@latin: Za_stani

en: _Resume
sr@latin: P_roduži

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
sr@latin: Premeštanje datoteka

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
sr@latin: Umnožavanje datoteka

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
sr@latin: Premeštanje u Nepotrebno

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
sr@latin: Brisanje datoteka

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
sr@latin: Izmena osobina datoteke

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
sr@latin: Povrati

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
sr@latin: %s datoteka

en: <b>File operation is in progress...</b>
sr@latin: <b>Radnje sa datotekama su u toku...</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
sr@latin: <b>%s datoteka:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
sr@latin: <b>%s datoteka:</b>

en: _Off
sr@latin: U_gasi

en: _Places
sr@latin: _Mesta

en: _Directory Tree
sr@latin: Stablo _direktorijuma

en: _Remote
sr@latin: U_daljeno

en: Places
sr@latin: Mesta

en: Directory Tree
sr@latin: Stablo direktorijuma

en: View of folder contents
sr@latin: Pregled sadržaja direktorijuma

en: _Hide %s
sr@latin: _Sakrij %s

en: _Move Left
sr@latin: Premesti _levo

en: Move _Right
sr@latin: Premesti _desno

en: Show %s
sr@latin: Prikaži %s

en: _Forget Width
sr@latin: Zaboravi _širinu

en: _Icon View
sr@latin: Model za pregled _ikona

en: _Compact View
sr@latin: Model _zbijenog prikaza

en: _Thumbnail View
sr@latin: Umanjeni prikaz dato_teka

en: Detailed _List View
sr@latin: Prikaži kao detaljnu _listu

en: Changes active tab
sr@latin: Menja tekući jezičak

en: The specified directory '%s' is not valid
sr@latin: Zadati direktorijum „%s“ nije ispravan

en: Cannot access destination file
sr@latin: Nemam pristup odredišnoj datoteci

en: Cannot create a link on non-native filesystem
sr@latin: Ne mogu da stvorim vezu na stranom sistemu datoteka

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
sr@latin: Ne mogu da vratim datoteku „%s“ iz Nepotrebno: nije poznata originalna putanja

en: Source and destination are the same.
sr@latin: Izvor i odredište su isti.

en: Cannot move a folder into its sub folder
sr@latin: Ne može se premeštati direktorijum u njegov poddirektorijum

en: Cannot copy a folder into its sub folder
sr@latin: Ne može se umnožavati direktorijum u njegov poddirektorijum

en: Destination is a sub folder of source
sr@latin: Odredište je poddirektorijum izvora

en: Cannot copy file '%s': not supported
sr@latin: Ne mogu da umnožim datoteku „%s“: nije podržano

en: Setting display name can be done only for single file
sr@latin: Postavljanje naziva prikaza je moguće samo za jednu datoteku

en: Setting target can be done only for single file
sr@latin: Postavljanje odredišta je moguće samo za jednu datoteku

en: XML file '%s' error (%d:%d):
sr@latin: Greška u IksML datoteci „%s“ (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
sr@latin: IksML datoteka ne sadrži programski koren

en: Cannot create XML definition for '%s'
sr@latin: Ne mogu da stvorim IksML definiciju za „%s“

en: Menu path '%s' already exists
sr@latin: Već postoji putanja menija „%s“

en: Menu cache error
sr@latin: Greška predmemorije menija

en: Invalid menu directory
sr@latin: Direktorijum menija nije ispravan

en: Menu item name cannot be empty
sr@latin: Stavka menija ne može biti bez naziva

en: Invalid menu directory '%s'
sr@latin: Direktorijum menija „%s“ nije ispravan

en: Invalid menu item
sr@latin: Stavka menija nije ispravna

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
sr@latin: Stavka menija „%s“ nema odgovarajuću ulaznu datoteku

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
sr@latin: Izmena skrivenog stanja nije podržana za direktorijum menija

en: Setting attribute '%s' not supported
sr@latin: Nije podržano postavljanje atributa „%s“

en: Invalid value for attribute '%s'
sr@latin: Nevažeća vrednost atributa „%s“

en: The '%s' is a menu directory
sr@latin: „%s“ je direktorijum menija

en: The '%s' isn't a menu item
sr@latin: „%s“ nije  stavka menija

en: The '%s' entry file is broken
sr@latin: Oštećena je ulazna datoteka „%s“

en: Cannot create menu item '%s'
sr@latin: Ne mogu da stvorim stavku menija „%s“

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
sr@latin: Naziv direktorijuma menija se ne završava sa „.desktop“

en: Invalid operation with menu root
sr@latin: Neispravna radnja sa korenom menija

en: Invalid destination
sr@latin: Neispravno odredište

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
sr@latin: FmMenuVFileMonitor: nisam našao direktorijum „%s“ u predmemoriji menija

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
sr@latin: Pronađi

en: Search Results
sr@latin: Pronađeno je

en: Choose Executable File
sr@latin: Izaberite izvršnu datoteku

en: Executable files
sr@latin: Izvršne datoteke

en: <b>Co_mmand:</b>
sr@latin: <b>_Naredba:</b>

en: Command to execute when the application icon is activated
sr@latin: Naredba koja se pokreće pritiskom na programsku ikonu

en: <b>D_escription:</b>
sr@latin: <b>Opi_s:</b>

en: Generic name of the application
sr@latin: Generički naziv programa

en: <b>_Working directory:</b>
sr@latin: <b>Radni dire_ktorijum:</b>

en: The working directory to run the program in
sr@latin: Radni direktorijum iz kojeg će se ovaj program pokrenuti

en: <b>_Tooltip:</b>
sr@latin: <b>Save_t: </b>

en: Tooltip to show on application
sr@latin: Savet za prikaz u programu

note: TODO: handle "TryExec" field ? row 7: "StartupNotify" GtkCheckButton
en: _Use startup notification
sr@latin: Koristi obaveštenja pri pokretanj_u

en: _Desktop Entry
sr@latin: Stavka ra_dne površi

en: _Restore
sr@latin: Po_vrati

en: Restore trashed files to original paths
sr@latin: Vrati datoteke iz Nepotrebno na originalne lokacije

en: source file name or desktop id
sr@latin: naziv izvorne datoteke ili IB radne površi

en: SOURCE
sr@latin: IZVOR

en: result file name
sr@latin: naziv rezultujuće datoteke

en: RESULT
sr@latin: REZULTAT

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
sr@latin: CD-ROM disk

en: Blank CD-ROM Disc
sr@latin: Prazan CD-ROM disk

en: CD-R Disc
sr@latin: CD-R disk

en: Blank CD-R Disc
sr@latin: Prazan CD-R disk

en: CD-RW Disc
sr@latin: CD-RV disk

en: Blank CD-RW Disc
sr@latin: Prazan CD-RV disk

en: DVD-ROM Disc
sr@latin: DVD-ROM disk

en: Blank DVD-ROM Disc
sr@latin: Prazan DVD-ROM disk

en: DVD-RW Disc
sr@latin: DVD-RV disk

en: Blank DVD-RW Disc
sr@latin: Prazan DVD-RV disk

en: DVD-RAM Disc
sr@latin: DVD-RAM disk

en: Blank DVD-RAM Disc
sr@latin: Prazan DVD-RAM disk

en: DVD+R Disc
sr@latin: DVD+R disk

en: Blank DVD+R Disc
sr@latin: Prazan DVD+R disk

en: DVD+RW Disc
sr@latin: DVD+RV disk

en: Blank DVD+RW Disc
sr@latin: Prazan DVD+RV disk

en: DVD+R DL Disc
sr@latin: Dvoslojni DVD+R disk

en: Blank DVD+R DL Disc
sr@latin: Prazan dvoslojni DVD+R disk

en: DVD+RW DL Disc
sr@latin: Dvoslojni DVD+RV disk

en: Blank DVD+RW DL Disc
sr@latin: Prazan dvoslojni DVD+RV disk

en: Blu-Ray Disc
sr@latin: BD disk

en: Blank Blu-Ray Disc
sr@latin: Prazan BD disk

en: Blu-Ray R Disc
sr@latin: BD-R disk

en: Blank Blu-Ray R Disc
sr@latin: Prazan BD-R disk

en: Blu-Ray RW Disc
sr@latin: BD-RE disk

en: Blank Blu-Ray RW Disc
sr@latin: Prazan BD-RE disk

en: HD DVD Disc
sr@latin: HD DVD disk

en: Blank HD DVD Disc
sr@latin: Prazan HD DVD disk

en: HD DVD-R Disc
sr@latin: HD DVD-R disk

en: Blank HD DVD-R Disc
sr@latin: Prazan HD DVD-R disk

en: HD DVD-RW Disc
sr@latin: HD DVD-RV disk

en: Blank HD DVD-RW Disc
sr@latin: Prazan HD DVD-RV disk

en: MO Disc
sr@latin: MO disk

en: Blank MO Disc
sr@latin: Prazan MO disk

en: MRW Disc
sr@latin: MRV disk

en: Blank MRW Disc
sr@latin: Prazan MRV disk

en: MRW/W Disc
sr@latin: MRV/V disk

en: Blank MRW/W Disc
sr@latin: Prazan MRV/V disk

en: Blank Optical Disc
sr@latin: Prazan optički disk

en: Optical Disc
sr@latin: Optički disk
