LibFM 1.2 - en to tt_RU translation catalogue (118 entries)

en: Preferred Applications
tt_RU: Яратылган кушымталар

en: Use selected application to open files
tt_RU: Файлларны ачу өчен сайланган кушымтаны куллану

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
tt_RU: <b>Команда юлында кулланучы махсус ачкычлар</b>
      <b>%f</b>: Ялгыз файл исемен чагылдыра
      <b>%F</b>: Бернича файл исемен чагылдыра
      <b>%u</b>: Ялгыз файл юлын чагылдыра
      <b>%U</b>: Берничә файл юлын чагылдыра

en: Execute custom command line to open files
tt_RU: Файлларны ачу өчен кулланучы командасын башкарырга

en: _Skip
tt_RU: _Сикерү

en: _Rename
tt_RU: _Икенче исем кушу

en: _Overwrite
tt_RU: _Алыштыру

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
tt_RU: <b>Бу каталогта мондый исемле файл инде бар.</b>
    
    Бу файлны алыштырыргамы?

en: with the following file?
tt_RU: бу файл беләнме?

en: Execute File
tt_RU: Файлны җибәрү

en: Execute in _Terminal
tt_RU: _Терминалда җибәрү

en: File Properties
tt_RU: Файл сыйфатлары

en: <b>Location:</b>
tt_RU: <b>Урын:</b>

en: <b>Open _with:</b>
tt_RU: <b>... _белән ачу:</b>

en: Select the application used to open files of this type
tt_RU: Бу файлны ачучы кушымтаны сайлагыз

en: _General
tt_RU: _Төп

en: <b>Access Control</b>
tt_RU: <b>Керү белән идарә итү</b>

en: _Permissions
tt_RU: _Керү хокуклары

en: None
tt_RU: Юк

en: KB
tt_RU: кБ

en: MB
tt_RU: МБ

en: GB
tt_RU: ГБ

en: <b>Web Browser</b>
tt_RU: <b>Веб-браузер</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
tt_RU: Сылтамаларны ачу өчен яратылган веб-браузер кулланылачак.

en: <b>Terminal Emulator</b>
tt_RU: <b>Терминал эмуляторы</b>

en: Command line:
tt_RU: Команда юлы:

en: System Applications
tt_RU: Система кушымталары

en: File Associations
tt_RU: Файл бәйләнешләре

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
tt_RU: <b>Монда:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
tt_RU: Әзерләү...

en: <b>Time remaining:</b>
tt_RU: <b>Вакыт калды:</b>

en: Network
tt_RU: Челтәр

en: Trash Can
tt_RU: Чүп чиләге

en: TB
tt_RU: ТБ

en: %u byte | %u bytes
tt_RU[0]: %u байт

en: KiB
tt_RU: КиБ

en: MiB
tt_RU: МиБ

en: GiB
tt_RU: ГиБ

en: TiB
tt_RU: ТиБ

en: Customize
tt_RU: Көйләү

en: Installed Applications
tt_RU: Урнаштырылган кушымталар

en: Loading...
tt_RU: Йөкләү...

en: XDirectSave failed.
tt_RU: XDirectSave хатасы.

en: byte | bytes
tt_RU[0]: байт

en: Please enter a valid user name or numeric id.
tt_RU: Дөрес булган кулланучы исемен яки тиңләштерү санын кертегез.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
tt_RU: Дөрес булган төркем исемен яки тиңләштерү санын кертегез.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
tt_RU: Эчкә аалынган барлыр файлларга һәм каталогларга кулланыргамы?

en: Files of different types
tt_RU: Төрле файллар

note: columns visible to the users
en: Name
tt_RU: Исем

en: Description
tt_RU: Тасвирлама

en: Size
tt_RU: Зурлык

en: Modified
tt_RU: Үзгәргән

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
tt_RU: «%s» текст файлы үтәлүче скрипт булуы ихтимал.
    Нинди эш корырга телисез?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
tt_RU: «%s» файлы үтәлүче. Җибәрергәме?

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
tt_RU: Хата

en: Confirm
tt_RU: Раслау

en: Question
tt_RU: Сорау

en: Only system administrators have the permission to do this.
tt_RU: Бу эшне үтәү өчен сезгә система администраторы хокуклары кирәк.

en: Rename File
tt_RU: Файл исемем үзгәртү

en: Please enter a new name:
tt_RU: Яңа исем кушыгыз:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
tt_RU: Чүп чиләген чистартыргамы?

en: Desktop
tt_RU: Эш өстәле

en: Applications
tt_RU: Кушымталар

en: Rename Bookmark Item
tt_RU: Кыстыргычның исемен үзгәртү

en: Enter a new name:
tt_RU: Яңа исем кушыгыз:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
tt_RU: Төр: %s
    Зурлык: %s
    Үзгәргән: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
tt_RU: Төр: %s
    Үзгәргән: %s

en: Cancelled
tt_RU: Гамәлдән чыгарылды

en: Finished
tt_RU: Үтәлде

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
tt_RU: Кайбер файллар чүп чиләгенә күчерелмәде, чөнки бу эшне файл системасы тотмый.
    Моннан соң да файлларны бетерергәме?

en: Places
tt_RU: Урыннар

en: Directory Tree
tt_RU: Каталоглар агачы

en: Source and destination are the same.
tt_RU: Чыганак һәм максат туры килә.

en: Cannot move a folder into its sub folder
tt_RU: Каталогны үз эченә алган каталогына күчереп булмый

en: Cannot copy a folder into its sub folder
tt_RU: Каталогны үз эченә алган каталогына күчермә ясап булмый

en: Destination is a sub folder of source
tt_RU: Килү ноктасы - чыганакның үз эченә алган каталог

en: _Restore
tt_RU: _Торгызу

en: Restore trashed files to original paths
tt_RU: Файлларны чүп чиләгеннән торгызу

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
tt_RU: СD диск

en: Blank CD-ROM Disc
tt_RU: Буш CD-диск

en: CD-R Disc
tt_RU: CD-R диск

en: Blank CD-R Disc
tt_RU: Буш CD-R диск

en: CD-RW Disc
tt_RU: CD-RW диск

en: Blank CD-RW Disc
tt_RU: Буш CD-RW диск

en: DVD-ROM Disc
tt_RU: DVD-ROM диск

en: Blank DVD-ROM Disc
tt_RU: Буш DVD-ROM диск

en: DVD-RW Disc
tt_RU: DVD-RW диск

en: Blank DVD-RW Disc
tt_RU: Буш DVD-RW диск

en: DVD-RAM Disc
tt_RU: DVD-RAM диск

en: Blank DVD-RAM Disc
tt_RU: Буш DVD-RAM диск

en: DVD+R Disc
tt_RU: DVD+R диск

en: Blank DVD+R Disc
tt_RU: Буш DVD+R диск

en: DVD+RW Disc
tt_RU: DVD+RW диск

en: Blank DVD+RW Disc
tt_RU: Буш DVD+RW диск

en: DVD+R DL Disc
tt_RU: DVD+R DL диск

en: Blank DVD+R DL Disc
tt_RU: Буш DVD+R DL диск

en: DVD+RW DL Disc
tt_RU: DVD+RW DL диск

en: Blank DVD+RW DL Disc
tt_RU: Буш DVD+RW DL диск

en: Blu-Ray Disc
tt_RU: Blu-Ray диск

en: Blank Blu-Ray Disc
tt_RU: Буш Blu-Ray диск

en: Blu-Ray R Disc
tt_RU: Blu-Ray R диск

en: Blank Blu-Ray R Disc
tt_RU: Буш Blu-Ray R диск

en: Blu-Ray RW Disc
tt_RU: Blu-Ray RW диск

en: Blank Blu-Ray RW Disc
tt_RU: Буш Blu-Ray RW диск

en: HD DVD Disc
tt_RU: HD DVD диск

en: Blank HD DVD Disc
tt_RU: Буш HD DVD диск

en: HD DVD-R Disc
tt_RU: HD DVD-R диск

en: Blank HD DVD-R Disc
tt_RU: Буш HD DVD-R диск

en: HD DVD-RW Disc
tt_RU: HD DVD-RW диск

en: Blank HD DVD-RW Disc
tt_RU: Буш HD DVD-RW диск

en: MO Disc
tt_RU: MO диск

en: Blank MO Disc
tt_RU: Буш MO диск

en: MRW Disc
tt_RU: MRW диск

en: Blank MRW Disc
tt_RU: Буш MRW диск

en: MRW/W Disc
tt_RU: MRW/W диск

en: Blank MRW/W Disc
tt_RU: Буш MRW/W диск

en: Blank Optical Disc
tt_RU: Буш оптикал диск

en: Optical Disc
tt_RU: Оптикал диск
