libfm 1.2 - en to ug translation catalogue (237 entries)

en: Preferred Applications
ug: ئامراق پروگراممىلار

en: Shortcut Editor
ug: تېزلەتمە تەھرىرلىگۈچ

en: Use selected application to open files
ug: ھۆججەتلەرنى تاللانغان پروگراممىدا ئېچىش

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
ug: <b>ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق قۇرى(_O):</b>

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
ug: تېرمىنال تەقلىدلىگۈچتە ئىجرا قىل(_E)

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
ug: <b>بۇ ئالاھىدە كودلار بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلىتىلىدۇ:</b>
      <b>%f</b>: بىرلا ھۆججەتنى ئىپادىلەيدۇ
      <b>%F</b>: بىر قانچە ھۆججەتنى ئىپادىلەيدۇ
      <b>%u</b>: ھۆججەتنىڭ بىرلا URI سىنى ئىپادىلەيدۇ
      <b>%U</b>: بىر قانچە URI لارنى ئىپادىلەيدۇ

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
ug: <b>پروگرامما ئاتى(_A) (ئىختىيار؛ مۇناسىۋەتنى ساقلاش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ)</b>

en: Execute custom command line to open files
ug: ھۆججەتلەرنى بۇيرۇق قۇرىدا ئىجرا قىلغان پروگراممىدا ئېچىش

en: C_ustom Command Line
ug: ئىختىيارىي بۇيرۇق قۇرى(_C)

en: _Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: _Rename
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Overwrite
ug: قاپلا(_O)

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
ug: <b>بۇ يەردە ئوخشاش ئاتتىكى ھۆججەت بار.</b>
    
    قاپلامسىز؟

en: with the following file?
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەت بىلەن؟

en: _Apply this option to all existing files
ug: بۇ تاللانمىنى بارلىق ھۆججەتكە قوللان(_A)

en: Choose An Icon...
ug: سىنبەلگە تاللاش…

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
ug: سىستېما سىنبەلگە ئۆرنەكلىرى

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
ug: سۈرەت ھۆججەتلىرى

en: <b>Choose icon from:</b>
ug: <b>سىنبەلگە بۇ يەردىن تاللانسۇن:</b>

en: Execute File
ug: ھۆججەت ئىجرا قىلىش

en: Execute in _Terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: File Properties
ug: ھۆججەت خاسلىقى

en: Icon of the file in folder view
ug: قىسقۇچ كۆرۈنۈشىدىكى ھۆججەتنىڭ سىنبەلگىسى

en: <b>_Name:</b>
ug: <b>ئاتى(_N)</b>

en: <b>Location:</b>
ug: <b>ئورنى:</b>

en: <b>Target file:</b>
ug: <b>نىشان ھۆججەت:</b>

en: <b>Open _with:</b>
ug: <b>ئاچىدىغان پروگرامما(_W)</b>

en: Select the application used to open files of this type
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى ئاچىدىغان پروگراممىنى تاللاش

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: <b>O_wner:</b>
ug: <b>ئېگىسى(_W):</b>

en: <b>G_roup:</b>
ug: <b>گۇرۇپپىسى(_R):</b>

en: <b>_View content:</b>
ug: <b>مەزمۇننى كۆرەي(_V):</b>

en: <b>C_hange content:</b>
ug: <b> مەزمۇننى ئۆزگەرت(_C):</b>

en: <b>_Execute:</b>
ug: <b>ئىجرا قىل(_E):</b>

en: <b>Special bits:</b>
ug: <b>ئالاھىدە بىتلار:</b>

en: Who can read content of the file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنىڭ مەزمۇنىنى كىم ئوقۇيالايدۇ

en: Who can change content of the file/directory
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجىنىڭ مەزمۇنىنى كىم ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: Who can execute the file or enter the directory
ug: ھۆججەتنى كىم ئىجرا قىلالايدۇ ياكى مۇندەرىجىگە كىرەلەيدۇ

en: Special flags for file execution
ug: ھۆججەتنى ئىجرا قىلىدىغان ئالاھىدە بەلگىلەر

en: Special flags for directory access
ug: مۇندەرىجىنى زىيارەت قىلىدىغان ئالاھىدە بەلگىلەر

en: <b>Access Control</b>
ug: <b>زىيارەتنى تىزگىنلەش</b>

en: Hidden file
ug: يوشۇرۇن ھۆججەت

en: _Permissions
ug: ئىمتىيازلار(_P)

en: None
ug: يوق

en: Set GID
ug: بەلگىلەش(GID نى)

en: Sticky & set GID
ug: چاپلىشاڭغۇ ۋە GID نى بەلگىلەش

en: Set UID & GID
ug: بەلگىلەش(UID ۋە GID نى)

en: Only owner and group
ug: ئىگىسى ۋە گۇرۇپپىلا

en: Anyone
ug: ھەممەيلەن

en: Nobody
ug: ھېچكىم

en: Bytes
ug: بايت

en: KB
ug: كىلوبايت

en: MB
ug: مېگابايت

en: GB
ug: گىگابايت

en: Choose a date from the following calendar
ug: چېسلانى تۆۋەندىكى يىلنامىدىن تاللا

en: Search Files
ug: ھۆججەت ئىزدەش

en: <b>File _Name Patterns:</b>
ug: <b>ھۆججەت ئاتى ئەندىزىلىرى(_N):</b>

en: Case insensiti_ve
ug: چوڭ كىچىكلىكىگە قارىسۇن(_T)

en: _Use regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە(_R)

en: <b>Plac_es to Search:</b>
ug: <b>ئىزدەيدىغان ئورۇنلار(_E)</b>

en: _Search in sub directories
ug: تارماق مۇندەرىجىلەرنىمۇ ئىزدىسۇن(_S)

en: Search _hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى ئىزدىسۇن(_H)

en: Name/_Location
ug: ئاتى/ئورنى(_L)

en: <b>File Type</b>
ug: <b>ھۆججەت تىپى</b>

en: Only search for files of following types:
ug: تۆۋەندىكى تىپتىكى ھۆججەتلەرنىلا ئىزدىسۇن:

en: Te_xt files
ug: تېكىست ھۆججەتلىرى(_X)

en: _Image files
ug: سۈرەت ھۆججەتلىرى(_I)

en: _Audio files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى(_A)

en: _Video files
ug: سىن ھۆججەتلىرى(_V)

en: _Documents
ug: پۈتۈكلەر(_D)

en: File _Type
ug: ھۆججەت تىپى(_T)

en: C_ontent
ug: مەزمۇنى(_O)

en: <b>File Size</b>
ug: <b>ھۆججەت چوڭلۇقى</b>

en: _Smaller than:
ug: بۇنىڭدىن كىچىك(_S):

en: _Bigger than:
ug: بۇنىڭدىن چوڭ(_B):

en: <b>Last Modified Time</b>
ug: <b>ئەڭ ئاخىرقى زىيارەت قىلىنغان ۋاقتى</b>

en: (None)
ug: (يوق)

en: _Earlier than:
ug: بۇنىڭدىن ئىلگىرىكى(_E):

en: L_ater than:
ug: بۇنىڭدىن كېيىنكى(_A):

en: _Properties
ug: خاسلىقلىرى(_P)

en: <b>Web Browser</b>
ug: <b>توركۆرگۈ</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
ug: ئۇلانمىلارنى ئېچىشتا ئىشلىتىدىغان ئامراق توركۆرگۈ.

en: <b>Terminal Emulator</b>
ug: <b>تېرمىنال تەقلىدلىگۈچى</b>

en: Command line:
ug: بۇيرۇق قۇرى:

en: System Applications
ug: سىستېما پروگراممىلىرى

en: File Associations
ug: ھۆججەت باغلىنىش

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
ug: <b>نىشان:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
ug: تەييارلىق قىلىۋاتىدۇ...

en: <b>Time remaining:</b>
ug: <b>قالغان ۋاقىت:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
ug: مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ

en: Invalid desktop entry file: '%s'
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەلئۈستى كىرگۈ ھۆججىتى: ‹%s›

en: Network
ug: تور

en: Trash Can
ug: ئەخلەتخانا

en: shortcut to URI
ug: URI نىڭ تېزلەتمىسى

en: fm_template_create_file: invalid argument
ug: fm_template_create_file: ئىناۋەتسىز پارامېتىر

en: TB
ug: تېرابايت

en: %u byte | %u bytes
ug[0]: %u بايت

en: KiB
ug: كىلوبايت

en: MiB
ug: مېگابايت

en: GiB
ug: گىگابايت

en: TiB
ug: تېرابايت

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ug: ھەرپ نەقىلى چېكىتلىك پەش بىلەن ئاخىرلاشمىغان؛ بەلكىم ئەمەلىي گەۋدە ئىشلەتمەي & بەلگىسى ئىشلەتكەن بولۇشىڭىز ئېھتىمالغا بەك يېقىن - بۇ &amp; غا ئۆزگىرىدۇ

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
ug: ھەرپ نەقىلى '%-.*s' يول قويۇلغان كودلاش ئەمەس

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ug: بوش ئەمەلىي گەۋدە '&;' بايقالدى. ئىناۋەتلىك ئەمەلىي گەۋدە: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
ug: ئېلېمېنت '%s' يېپىلدى، بىراق ھازىر ئېلېمېنت '%s' ئېچىلغان ئىدى

en: Customize
ug: ئۆزلەشتۈرۈش

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
ug: <b>ھۆججەت «%s» نى ئاچىدىغان پروگراممىنى تاللاڭ</b>

en: Installed Applications
ug: ئورنىتىلغان پروگراممىلار

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ...

en: XDirectSave failed.
ug: XDirectSave مەغلۇپ بولدى.

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Open _With...
ug: بۇنىڭ بىلەن ئاچ(_W)…

en: Co_mpress...
ug: پرېسلا(_M)…

en: Extract _Here
ug: بۇ يەرگە ياي(_H)

en: E_xtract To...
ug: يايىدىغان ئورۇن(_X)…

en: Prop_erties
ug: خاسلىقلار(_E)

en: byte | bytes
ug[0]: بايت

en: Please enter a valid user name or numeric id.
ug: ئىناۋەتلىك ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى رەقەملىك كىملىكىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
ug: ئىناۋەتلىك گۇرۇپپا ئاتى ياكى رەقەملىك كىملىكىنى كىرگۈزۈڭ.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
ug: بۇلارنى بارلىق ھۆججەت ۋە تارماق مۇندەرىجىگە چوڭقۇرلاپ قوللىنامسىز؟

en: <b>_Access content:</b>
ug: <b>زىيارەت مەزمۇنى(_A):</b>

en: Files of different types
ug: ئوخشىمىغان تىپتىكى ھۆججەتلەر

note: columns visible to the users
en: Name
ug: ئاتى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Permissions
ug: ھوقۇقلىرى

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلدى

en: Location
ug: ئورنى

en: Create _New...
ug: يېڭىدىن قۇرۇش…

en: Folder
ug: مۇندەرىجە

en: _Invert Selection
ug: تاللاشنى تەتۈر قىل(_I)

en: _Sort Files
ug: ھۆججەتلەرنى تەرتىپلە(_S)

en: Show _Hidden
ug: يوشۇرۇننى كۆرسەت(_H)

en: By _Name
ug: ئاتى بويىچە(_N)

en: By _Modification Time
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى بويىچە(_M)

en: By _Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە(_S)

en: By File _Type
ug: ھۆججەت تىپى بويىچە(_T)

en: Enter a name for the newly created folder:
ug: يېڭى قۇرماقچى بولغان قىسقۇچنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

en: New
ug: يېڭى

en: Enter a name for the new %s:
ug: يېڭى %s  نىڭ ئىسمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Creating %s
ug: قۇرۇۋاتقىنى «%s»

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
ug: مەزكۇر تېكىست ھۆججىتى ‹%s› ئىجرا بولىدىغان قوليازما پروگراممىسىدەك قىلىدۇ.
    بۇنى قانداق قىلغۇڭىز بار؟

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
ug: بۇ ھۆججەت ‹%s› ئىجرا بولىدىكەن. ئۇنى ئىجرا قىلامسىز؟

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
ug: قىسقۇچلار كۆرسىتىلمىگەن.

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
ug: خاتالىق

en: Confirm
ug: جەزملە

en: Question
ug: سوئال

en: Only system administrators have the permission to do this.
ug: سىستېما باشقۇرغۇچىسىنىڭلا مۇشۇنداق ئىمتىيازى بار.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
ug: تاللانغان ھۆججەت ‹%s› نى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
ug[0]: تاللانغان %d ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

en: Do you want to delete the file '%s'?
ug: ھۆججەت ‹%s› نى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
ug[0]: تاللانغان ھۆججەت %d نى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Rename File
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Please enter a new name:
ug: يېڭى ئاتى:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقدامسىز؟

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Applications
ug: پروگراممىلار

en: _Mount Volume
ug: دىسكىنى ئېگەرلە(_M)

en: _Unmount Volume
ug: دىسكا ئېگەرسىزلە(_U)

en: _Eject Removable Media
ug: يۆتكىلىشچان ۋاسىتىنى چىقار(_E)

en: _Rename Bookmark Item
ug: خەتكۈش تۈرىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Empty Trash Can
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_E)

en: Rename Bookmark Item
ug: خەتكۈش تۈرىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىش

en: Enter a new name:
ug: يېڭى ئاتىنى:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
ug: تىپى: %s
    چوڭلۇقى: %s
    تۈزىتىلگەن ۋاقىت: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
ug: تىپى: %s
    تۈزىتىلگەن ۋاقىت: %s

en: Cancelled
ug: ۋاز كەچتى

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
ug: <b>ھۆججەت مەشغۇلاتى تاماملاندى، بىراق خاتالىق كۆرۈلدى.</b>

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
ug: ھۆججەت سىستېمىسى قوللىمىغانلىقى ئۈچۈن بىر قانچە ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىگىلى بولمىدى.
    بۇلارنى ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: ,
ug: ،

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
ug: %s ھۆججەت

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
ug: <b>%s ھۆججەت:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
ug: <b>%s ھۆججەت:</b>

en: _Off
ug: ئېتىك(_O)

en: _Places
ug: ئورۇنلار(_P)

en: _Directory Tree
ug: مۇندەرىجە دەرىخى(_D)

en: _Remote
ug: يىراق(_R)

en: Places
ug: ئورۇنلار

en: Directory Tree
ug: مۇندەرىجە دەرىخى

en: The specified directory '%s' is not valid
ug: كۆرسىتىلگەن مۇندەرىجە ‹%s› ئىناۋەتسىز

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەت ‹%s› نى ئەسلىدىكى ئورنىغا ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى. ئەسلىدىكى ئورنى ئېنىق ئەمەس.

en: Source and destination are the same.
ug: مەنبە ۋە نىشان ئوپئوخشاش.

en: Cannot move a folder into its sub folder
ug: قىسقۇچنى ئۇنىڭ ئۇچىدىكى تارماق قىسقۇچقا يۆتكىگىلى بولمايدۇ

en: Cannot copy a folder into its sub folder
ug: قىسقۇچنى ئۇنىڭ ئۇچىدىكى تارماق قىسقۇچقا كۆچۈرگىلى بولمايدۇ

en: Destination is a sub folder of source
ug: نىشان مەنبەنىڭ تارماق قىسقۇچى ئىكەن

en: Cannot copy file '%s': not supported
ug: ھۆججەت ‹%s› نى كۆچۈرەلمىدى: قوللىمايدۇ

en: Menu cache error
ug: تىزىملىك غەملىكى خاتالىقى

en: Invalid menu directory
ug: ئىناۋەتسىز تىزىملىك مۇندەرىجىسى

en: Invalid menu directory '%s'
ug: ئىناۋەتسىز تىزىملىك مۇندەرىجىسى ‹%s›

en: Setting attribute '%s' not supported
ug: خاسلىق ‹%s› نى تەڭشەشنى قوللىمايدۇ

en: The '%s' is a menu directory
ug: ‹%s› تىزىملىك مۇندەرىجىسىدۇر

en: The '%s' isn't a menu item
ug: ‹%s› تىزىملىك ئەزاسى ئەمەس

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
ug: ئىزدە

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: Restore trashed files to original paths
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەتنى ئەسلىدىكى ئورنىغا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
ug: CD-ROM دىسكا

en: Blank CD-ROM Disc
ug: بوش CD_ROM دىسكا

en: CD-R Disc
ug: CD-R دىسكا

en: Blank CD-R Disc
ug: قۇرۇق CD-R دىسكا

en: CD-RW Disc
ug: CD-RW دىسكا

en: Blank CD-RW Disc
ug: قۇرۇق CD-RW دىسكا

en: DVD-ROM Disc
ug: DVD-ROM دىسكا

en: Blank DVD-ROM Disc
ug: بوش DVD-ROM دىسكا

en: DVD-RW Disc
ug: DVD-RW دىسكا

en: Blank DVD-RW Disc
ug: قۇرۇق DVD-RW دىسكا

en: DVD-RAM Disc
ug: DVD-RAM دىسكا

en: Blank DVD-RAM Disc
ug: قۇرۇق DVD-RAM دىسكا

en: DVD+R Disc
ug: DVD+R دىسكا

en: Blank DVD+R Disc
ug: قۇرۇق DVD+R دىسكا

en: DVD+RW Disc
ug: DVD+RW دىسكا

en: Blank DVD+RW Disc
ug: قۇرۇق DVD+RW دىسكا

en: DVD+R DL Disc
ug: DVD+R DL دىسكا

en: Blank DVD+R DL Disc
ug: بوش DVD+R DL دىسكا

en: DVD+RW DL Disc
ug: DVD+RW DL دىسكىسى

en: Blank DVD+RW DL Disc
ug: قۇرۇق DVD+RW DL دىسكا

en: Blu-Ray Disc
ug: كۆكنۇر دىسكا

en: Blank Blu-Ray Disc
ug: بوش كۆكنۇر دىسكا

en: Blu-Ray R Disc
ug: كۆكنۇر R دىسكا

en: Blank Blu-Ray R Disc
ug: بوش كۆكنۇر R دىسكا

en: Blu-Ray RW Disc
ug: كۆكنۇر RW دىسكا

en: Blank Blu-Ray RW Disc
ug: بوش كۆكنۇر RW دىسكا

en: HD DVD Disc
ug: HD DVD دىسكا

en: Blank HD DVD Disc
ug: بوش HD DVD دىسكا

en: HD DVD-R Disc
ug: HD DVD-R دىسكا

en: Blank HD DVD-R Disc
ug: بوش HD DVD-R دىسكا

en: HD DVD-RW Disc
ug: HD DVD-RW دىسكا

en: Blank HD DVD-RW Disc
ug: بوش HD DVD-RW دىسكا

en: MO Disc
ug: MO دىسكا

en: Blank MO Disc
ug: بوش MO دىسكا

en: MRW Disc
ug: MRW دىسكىسى

en: Blank MRW Disc
ug: قۇرۇق MRW دىسكا

en: MRW/W Disc
ug: MRW/W دىسكىسى

en: Blank MRW/W Disc
ug: قۇرۇق MRW/W دىسكا

en: Blank Optical Disc
ug: قۇرۇق نۇر دىسكا

en: Optical Disc
ug: ئوپتىك دىسكا
