LibFM 1.2 - en to be translation catalogue (196 entries)

en: Preferred Applications
be: Пераважныя праграмы

en: Use selected application to open files
be: Ужываць выбраную праграму для адкрыцця файлаў

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
be: Выканаць _у эмулятары тэрмінала

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
be: <b>Спецыяльныя коды загаднага радка:</b>
      <b>%f</b>: назва аднаго файла
      <b>%F</b>: назвы некалькіх файлаў
      <b>%u</b>: шлях аднаго файла
      <b>%U</b>: шляхі некалькіх файлаў

en: Execute custom command line to open files
be: Выканаць уласны загад для адкрыцця файлаў

en: _Skip
be: Пра_мінуць

en: _Rename
be: _Перайменаваць

en: _Overwrite
be: _Замяніць

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
be: <b>Файл з такой назвай ужо існуе ў выбраным месцы</b>
    
    Замяніць наяўны файл

en: with the following file?
be: наступным файлам?

en: _Apply this option to all existing files
be: Ужыць да ўсіх _файлаў

en: Execute File
be: Выканаць файл

en: Execute in _Terminal
be: Выканаць у эмулятары _тэрмінала

en: File Properties
be: Уласцівасці файла

en: <b>Location:</b>
be: <b>Месцазнаходжанне:</b>

en: <b>Open _with:</b>
be: <b>Адкрываць:</b>

en: Select the application used to open files of this type
be: Выберыце праграму для адкрыцця файлаў гэтага тыпу

en: _General
be: _Агульныя

en: <b>O_wner:</b>
be: <b>_Уладальнік:</b>

en: <b>G_roup:</b>
be: <b>Гру_па:</b>

en: <b>_View content:</b>
be: <b>Глядзець з_мест:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
be: <b>_Змяняць змест:</b>

en: <b>_Execute:</b>
be: <b>_Выконваць:</b>

en: <b>Special bits:</b>
be: <b>Адмысловыя біты:</b>

en: Who can read content of the file/directory
be: Хто можа чытаць змест файла/каталога

en: Who can change content of the file/directory
be: Хто можа змяняць змест файла/каталога

en: Who can execute the file or enter the directory
be: Хто можа выконваць файл ці адкрываць каталог

en: Special flags for file execution
be: Адмысловыя сцягі для выканання файла

en: Special flags for directory access
be: Адмысловыя сцягі для доступу да каталога

en: <b>Access Control</b>
be: <b>Правы доступу</b>

en: _Permissions
be: Правы _доступу

en: None
be: Нічога

en: Set GID
be: Устаноўлены GID

en: Sticky & set GID
be: Ліпучы & устаноўлены GID

en: Set UID & GID
be: Устаноўлены UID & GID

en: Only owner and group
be: Толькі ўладальнік і група

en: Anyone
be: Хто-хоця

en: Nobody
be: Ніхто

en: Bytes
be: Байтаў

en: KB
be: КБ

en: MB
be: МБ

en: GB
be: ГБ

en: Choose a date from the following calendar
be: Выберыце дату ў наступным календары

en: Search Files
be: Шукаць файлы

en: Case insensiti_ve
be: Ігнараваць _рэгістр

en: _Use regular expression
be: Ужыць рэ_гулярны выраз

en: _Search in sub directories
be: _Шукаць у падкаталогах

en: Search _hidden files
be: Шукаць сярод схаваных файлаў

en: Name/_Location
be: Назва/_Шлях

en: <b>File Type</b>
be: <b>Тып файла</b>

en: Te_xt files
be: Т_экставыя файлы

en: _Image files
be: Файлы выя_ў

en: _Audio files
be: Гукавыя _файлы

en: _Video files
be: _Відэа файлы

en: _Documents
be: _Дакументы

en: File _Type
be: _Тып файла

en: C_ontent
be: _Змест

en: <b>File Size</b>
be: <b>Памер файла</b>

en: _Smaller than:
be: _Меншы за:

en: _Bigger than:
be: _Большы за:

en: <b>Last Modified Time</b>
be: <b>Апошняе змяненне</b>

en: (None)
be: (Няма)

en: _Earlier than:
be: _Раней за:

en: L_ater than:
be: _Пазней за:

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: <b>Web Browser</b>
be: <b>Веб-браўзер</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
be: Пераважны вэб-браўзер, які будзе ужыты для адкрыцця інтэрнэт-спасылак.

en: <b>Terminal Emulator</b>
be: <b>Эмулятар тэрмінала</b>

en: Command line:
be: Загадны радок:

en: System Applications
be: Сістэмныя праграмы

en: File Associations
be: Файлавыя асацыяцыі

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
be: <b>У:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
be: Падрыхтоўка...

en: <b>Time remaining:</b>
be: <b>Астатні час:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
be: Аперацыя не падтрымліваецца

en: Network
be: Сетка

en: Trash Can
be: Сметніца

en: TB
be: ТБ

en: %u byte | %u bytes
be[0]: %u байт
be[1]: %u байты
be[2]: %u байтаў

en: KiB
be: КіБ

en: MiB
be: МіБ

en: GiB
be: ГіБ

en: TiB
be: ТіБ

en: Customize
be: Наставіць

en: Installed Applications
be: Устаноўленыя праграмы

en: Loading...
be: Чытанне...

en: XDirectSave failed.
be: Памылка XDirectSave.

en: _Open
be: А_дкрыць

en: Open _With...
be: Адкры_ць з дапамогай...

en: Co_mpress...
be: Сціснуц_ь...

en: Extract _Here
be: _Распакаваць сюды

en: E_xtract To...
be: Распакаваць _у...

en: Prop_erties
be: _Уласцівасці файла

en: byte | bytes
be[0]: байт
be[1]: байты
be[2]: байтаў

en: Please enter a valid user name or numeric id.
be: Увядзіце дзейснае імя карыстальніка ці лічбавы ідэнтыфікатар.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
be: Увядзіце дзейсную назву групы ці лічбавы ідэнтыфікатар.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
be: Прымяніць змены рэкурсіўна да ўсіх файлаў і падкаталогаў?

en: <b>_Access content:</b>
be: <b>_Доступ да зместу:</b>

en: Files of different types
be: Файлы розных тыпаў

note: columns visible to the users
en: Name
be: Назва

en: Description
be: Апісанне

en: Size
be: Памер

en: Permissions
be: Правы доступу

en: Owner
be: Уладальнік

en: Modified
be: Зменены

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Create _New...
be: С_тварыць...

en: Folder
be: Каталог

en: _Invert Selection
be: _Інвертаваць вылучэнне

en: _Sort Files
be: _Парадкаваць файлы

en: Show _Hidden
be: Паказваць _схаваныя

en: By _Name
be: Па _назве

en: By _Modification Time
be: Па _часу змянення

en: By _Size
be: Па _памеру

en: By File _Type
be: Па _тыпу файла

en: Enter a name for the newly created folder:
be: Увядзіце назву новага каталога:

en: New
be: Новы

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
be: Гэты файл '%s' - выканальны скрыпт.
    Што вы хочаце з ім зрабіць?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
be: Гэты файл '%s' - выканальны. Хочаце запусціць яго?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
be: Не зададзены каталог.

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
be: Памылка

en: Confirm
be: Пацверджанне

en: Question
be: Пытанне

en: Only system administrators have the permission to do this.
be: Толькі сістэмны адміністратар мае дазвол на гэта.

en: Rename File
be: Перайменаванне файла

en: Please enter a new name:
be: Увядзіце новую назву:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
be: Хочаце ачысціць сметніцу?

en: Desktop
be: Працоўная прастора

en: Applications
be: Праграмы

en: _Mount Volume
be: Прымацавац_ь дыск

en: _Unmount Volume
be: _Размацаваць дыск

en: _Eject Removable Media
be: Вызваліць р_ухомы носнік

en: _Rename Bookmark Item
be: _Перайменаваць закладку

en: _Empty Trash Can
be: Ачысціць сметніц_у

en: Rename Bookmark Item
be: Перайменаваць закладку

en: Enter a new name:
be: Увядзіце новую назву:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
be: Тып: %s
    Памер: %s
    Зменены: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
be: Тып: %s
    Зменены: %s

en: Cancelled
be: Скасавана

en: Finished
be: Закончана

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
be: Некаторыя файлы не могуць быць змешчаны ў сметніцу, таму што файлавая сістэма не падтрымлівае гэту аперацыю.
    Хочаце сцерці іх назусім?

en: _Off
be: _Выкл

en: _Places
be: _Месцы

en: _Directory Tree
be: _Дрэва каталогаў

en: _Remote
be: _Аддалены

en: Places
be: Месцы

en: Directory Tree
be: Дрэва каталогаў

en: Source and destination are the same.
be: Старое і новае месца супадаюць.

en: Cannot move a folder into its sub folder
be: Немагчыма перамясціць каталог у яго падкаталог

en: Cannot copy a folder into its sub folder
be: Немагчыма скапіраваць каталог у яго падкаталог

en: Destination is a sub folder of source
be: Каталог прызначэння - падкаталог выточнага каталога

en: Menu cache error
be: Памылка кэшу меню

en: Invalid menu directory
be: Недапушчальны каталог меню

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
be: Пошук

en: _Restore
be: _Узнавіць

en: Restore trashed files to original paths
be: Узнавіць файлы са сметніцы да пачатковага стану

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
be: Дыск CD-ROM

en: Blank CD-ROM Disc
be: Пусты дыск CD-ROM

en: CD-R Disc
be: Дыск CD-R

en: Blank CD-R Disc
be: Пусты дыск CD-R

en: CD-RW Disc
be: Дыск CD-RW

en: Blank CD-RW Disc
be: Пусты дыск CD-RW

en: DVD-ROM Disc
be: Дыск DVD-ROM

en: Blank DVD-ROM Disc
be: Пусты дыск DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
be: Дыск DVD-RW

en: Blank DVD-RW Disc
be: Пусты дыск DVD-RW

en: DVD-RAM Disc
be: Дыск DVD-RAM

en: Blank DVD-RAM Disc
be: Пусты дыск DVD-RAM

en: DVD+R Disc
be: Дыск DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
be: Пусты дыск DVD+R

en: DVD+RW Disc
be: Дыск DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
be: Пусты дыск DVD+RW

en: DVD+R DL Disc
be: Дыск DVD+R DL

en: Blank DVD+R DL Disc
be: Пусты дыск DVD+R DL

en: DVD+RW DL Disc
be: Дыск DVD+RW DL

en: Blank DVD+RW DL Disc
be: Пусты дыск DVD+RW DL

en: Blu-Ray Disc
be: Дыск Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
be: Пусты дыск Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
be: Дыск Blu-Ray R

en: Blank Blu-Ray R Disc
be: Пусты дыск Blu-Ray R

en: Blu-Ray RW Disc
be: Дыск Blu-Ray RW

en: Blank Blu-Ray RW Disc
be: Пусты дыск Blu-Ray RW

en: HD DVD Disc
be: Дыск HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
be: Пусты дыск HD DVD

en: HD DVD-R Disc
be: Дыск HD DVD-R

en: Blank HD DVD-R Disc
be: Пусты дыск HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
be: Дыск HD DVD-RW

en: Blank HD DVD-RW Disc
be: Пусты дыск HD DVD-RW

en: MO Disc
be: Дыск MO

en: Blank MO Disc
be: Пусты дыск MO

en: MRW Disc
be: Дыск MRW

en: Blank MRW Disc
be: Пусты дыск MRW

en: MRW/W Disc
be: Дыск MRW/W

en: Blank MRW/W Disc
be: Пусты дыск MRW/W

en: Blank Optical Disc
be: Пусты аптычны дыск

en: Optical Disc
be: Аптычны дыск
