libgda 1.0 - en to ca@valencia translation catalogue (439 entries)

note: title
en: Data Sources
ca@valencia: Fonts de dades

en: Configured data sources in the system
ca@valencia: Fonts de dades configurades al sistema

en: Data sources are the means by which database connections are identified: all the information needed to open a connection to a specific database using a 'provider' is referenced using a unique name.
ca@valencia: Les fonts de dades són els mitjans pels quals s'identifiquen les connexions a bases de dades: a través d'un nom únic, el «proveïdor», es referencia tota la informació necessària per establir una connexió a una base de dades específica.

en: Are you sure you want to remove the data source '%s'?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar la font de dades «%s»?

en: Data source removal confirmation
ca@valencia: Confirmació de la supressió de la font de dades

note: create the dialog
en: Data Source Properties
ca@valencia: Propietats de la font de dades

en: Test
ca@valencia: Prova

en: Browse
ca@valencia: Navega

en: Change the data source properties (the name can't be modified).
ca@valencia: Canvia les propietats de la font de dades (el nom no es pot modificar).

en: For information only, this data source is a system wide data source
    and you don't have the permission change it.
ca@valencia: Només per a informació, esta font de dades és una font de dades de tot el sistema 
    i no teniu permisos per canviar-la.

en: Login for %s
ca@valencia: Entrada per %s

en: Connection successfully opened!
ca@valencia: S'ha establit la connexió correctament

en: Could not open connection
ca@valencia: No s'ha pogut establir la connexió

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: Could not execute browser program
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el navegador

note: FIXME: add a notice somewhere in the UI
en: No detail
ca@valencia: Sense detalls

en: Database access control center
ca@valencia: Centre de control d'accés a bases de dades

en: Configure your database access environment
ca@valencia: Configureu l'entorn d'accés a bases de dades

en: Missing mandatory information, to create database
ca@valencia: Manca informació necessària per crear la base de dades

en: Error creating database: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en crear la base de dades: %s

en: New data source definition
ca@valencia: Definició d'una font de dades nova

en: This assistant will guide you through the process of creating a new data source, and optionally will allow you to create a new database.
    
    Just follow the steps!
ca@valencia: L'auxiliar vos guiarà a través del procés de creació d'una font de dades nova i, opcionalment, vos permetrà crear una base de dades nova.
    
    Només heu de seguir els passos.

en: Add a new data source...
ca@valencia: Afig una font de dades nova...

en: The following fields represent the basic information items for your new data source. Mandatory fields are marked with a star. To create a local database in a file, select the 'SQLite' type of database.
ca@valencia: Els camps següents representen els elements bàsics d'informació per a la font de dades nova. Els camps obligatoris estan marcats amb asterisc. Per crear una base de dades local en un fitxer, seleccioneu el tipus de base de dades «SQLite».

en: Data source name
ca@valencia: Nom de la base de dades

en: System wide data source:
ca@valencia: Font de dades per tot el sistema:

en: Database type
ca@valencia: Tipus de base de dades

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: General Information
ca@valencia: Informació general

en: This page lets you choose between using an existing database or to create a new database to use with this new data source
ca@valencia: Esta pàgina vos permet triar entre una base de dades existent o crear-ne una de nova per utilitzar amb esta font de dades nova

en: Create a new database:
ca@valencia: Crea una base de dades nova:

en: Create a new database?
ca@valencia: Voleu crear una base de dades nova?

en: The following fields represent the information needed to create a new database (mandatory fields are marked with a star).This information is database-specific, so check the manual for more information.
ca@valencia: Els camps següents representen la informació necessària per crear una base de dades nova (els camps obligatoris estan marcats amb un asterisc). Esta informació és específica de la base de dades. Vegeu el manual per a més informació.

en: New database definition
ca@valencia: Definició de la base de dades nova

en: The following fields represent the information needed to open a connection (mandatory fields are marked with a star). This information is database-specific, so check the manual for more information.
ca@valencia: Els camps següents representen la informació necessària per obrir una connexió (els camps obligatoris estan marcats amb un asterisc). Esta informació és específica de la base de dades. Vegeu el manual per a més informació.

note: connection's spec
en: Connection's parameters
ca@valencia: Paràmetres de la connexió

en: The following fields represent the authentication information needed to open a connection.
ca@valencia: Els camps següents representen la informació d'autenticació necessària per establir una connexió.

en: Authentication parameters
ca@valencia: Paràmetres d'autenticació

en: All information needed to create a new data source has been retrieved. Now, press 'Apply' to close this dialog.
ca@valencia: Ja s'ha obtingut tota la informació necessària per crear una fonts de dades nova. Premeu «Aplica» per tancar este diàleg.

en: Ready to add a new data source
ca@valencia: A punt per afegir una font de dades nova

en: Data source _name:
ca@valencia: _Nom de la font de dades:

en: _System wide data source:
ca@valencia: Font de dades per tot el _sistema:

en: _Provider:
ca@valencia: _Proveïdor:

en: _Description:
ca@valencia: _Descripció:

en: <span foreground='red'>The database provider used by this data source is not available,
    editing the data source's attributes is disabled</span>
ca@valencia: <span foreground='red'>No està disponible el proveïdor de la base de dades que fa servir esta font de dades.
    S'ha inhabilitat l'edició dels atributs de la font de dades</span>

note: connection's authentication
en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

en: Connection opening
ca@valencia: Establiment de la connexió

en: Fill in the following authentication elements
    to open a connection
ca@valencia: Empleneu els elements d'autenticació següents
    per establir una connexió

en: No authentication required,
    confirm connection opening
ca@valencia: No es requereix autenticació,
    confirmeu l'establiment de la connexió

en: Could not declare new data source
ca@valencia: No s'ha pogut declarar la font de dades nova

en: No valid data source info was created
ca@valencia: No s'ha creat una informació de font de dades vàlida

en: Database access services for the GNOME Desktop
ca@valencia: Serveis d'accés a bases de dades per a l'escriptori GNOME

en: _Data source
ca@valencia: Font de _dades

en: Database
ca@valencia: Base de dades

en: _Close
ca@valencia: Tan_ca

en: Close this window
ca@valencia: Tanca esta finestra

en: _New datasource
ca@valencia: Font de dades _nova

en: Create new data source
ca@valencia: Crea una font de dades nova

en: _Delete datasource
ca@valencia: _Suprimeix la font de dades

en: Delete selected data source
ca@valencia: Suprimeix la font de dades seleccionada

en: _Properties
ca@valencia: _Propietats

en: Edit properties for selected data source
ca@valencia: Edita les propietats de la font de dades seleccionada

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: About
ca@valencia: Quant a

en: About GNOME-DB
ca@valencia: Quant al GNOME-DB

note: title
en: Providers
ca@valencia: Proveïdors

en: Installed providers
ca@valencia: Proveïdors instal·lats

en: Providers are addons that actually implement the access to each database using the means provided by each database vendor.
ca@valencia: Els proveïdors són connectors que implementen l'accés a cada base de dades utilitzant els mitjans proveïts per cada fabricant de base de dades.

en: Statement could not be found in batch's statements
ca@valencia: No s'ha trobat cap declaració al lot de declaracions

en: Conflicting parameter '%s'
ca@valencia: Paràmetre conflictiu «%s»

en: Error loading authentication information for '%s' DSN: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar la informació d'autenticació per al DSN «%s»: %s

en: Error creating user specific configuration directory '%s'
ca@valencia: S'ha produït un error en crear el directori de configuració específica de l'usuari «%s»

en: User specific configuration directory '%s' exists and is not a directory
ca@valencia: Ja existeix el directori de configuració específica de l'usuari «%s» però no és un directori

en: Authentication for the '%s' DSN
ca@valencia: Autenticació per al DSN «%s»

en: Provider '%s' not found
ca@valencia: No s'ha trobat el proveïdor «%s»

en: No provider '%s' installed
ca@valencia: No hi ha cap proveïdor «%s» instal·lat

en: Can't load provider: %s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el proveïdor: %s

en: Can't instantiate provider '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut instanciar el proveïdor «%s»

en: Provider
ca@valencia: Proveïdor

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: DSN parameters
ca@valencia: Paràmetres DSN

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: List of installed providers
ca@valencia: Llista de proveïdors instal·lats

en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

note: other table options This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Error loading provider '%s': %s
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el proveïdor «%s»: %s

en: DSN to use
ca@valencia: El DSN que s'ha d'utilitzar

en: Connection string to use
ca@valencia: La cadena de connexió que s'ha d'utilitzar

en: Provider to use
ca@valencia: El proveïdor que s'ha d'utilitzar

en: Authentication string to use
ca@valencia: La cadena d'autenticació que s'ha d'utilitzar

en: Options
ca@valencia: Opcions

note: To translators: Don't translate "GdaMetaStore", it's a class name
en: GdaMetaStore used by the connection
ca@valencia: El GdaMetaStore que utilitza la connexió

en: No DSN named '%s' defined
ca@valencia: No hi ha cap DSN anomenat «%s»

en: Data source %s not found in configuration
ca@valencia: No s'ha trobat la font de dades %s a la configuració

en: Malformed connection string '%s'
ca@valencia: La cadena de connexió «%s» no està ben formatada

en: No database driver specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap controlador de base de dades

en: No DSN or connection string specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap DSN o cadena de connexió

en: No provider specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap proveïdor

en: Provider does not allow usage from this thread
ca@valencia: El proveïdor no permet l'ús des d'este fil

en: Error while maintaining the meta data up to date: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en actualitzar les metadades: %s

en: Can't obtain connection lock
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el blocatge de la connexió

en: Connection is closed
ca@valencia: La connexió està tancada

en: Asynchronous execution is not supported
ca@valencia: Encara no es pot utilitzar l'execució asíncrona

en: Can't find task %u
ca@valencia: No es pot trobar la tasca %u

en: Invalid argument
ca@valencia: L'argument no és vàlid

en: Column %d out of range (0-%d)
ca@valencia: La columna %d està fora de rang (0-%d)

en: Can't set iterator's position
ca@valencia: No es pot establir la posició de l'iterador

en: Can't access data
ca@valencia: No es pot accedir a les dades

en: Old data model
ca@valencia: El model de dades és vell

en: New data model
ca@valencia: El model de dades és nou

en: Missing original data model
ca@valencia: Manca el model de dades original

en: Missing new data model
ca@valencia: Manca el model de dades nou

en: Data models must support random access model
ca@valencia: Els models de dades han de permetre el model d'accés aleatori

en: Data models to compare don't have the same number of columns
ca@valencia: Els models de dades a comparar no tenen el mateix nombre de columnes

en: Type mismatch for column %d: '%s' and '%s'
ca@valencia: Els tipus de la columna %d no coincideixen: «%s» i «%s»

en: Can't get the number of rows of data model to compare from
ca@valencia: No es pot obtindre el nombre de files del model de dades des del que comparar

en: Can't get the number of rows of data model to compare to
ca@valencia: No es pot obtindre el nombre de files del model de dades al que comparar

en: Whether data model can be modified
ca@valencia: Si es pot modificar el model de dades

en: Row %d out of range (0-%d)
ca@valencia: La fila %d està fora del rang (0-%d)

en: Row %d not found (empty data model)
ca@valencia: No s'ha trobat la fila %d (el model de dades és buit)

en: No row in data model
ca@valencia: No hi ha cap fila en el model de dades

en: Data model has no data
ca@valencia: El model de dades no té dades

en: Attempting to modify a read-only data model
ca@valencia: S'està intentant modificar un model de dades que no permet modificacions

en: Too many values in list
ca@valencia: Hi ha massa valors a la llista

en: Row not found in data model
ca@valencia: No s'ha trobat la fila al model de dades

en: Could not load the Berkeley DB library: %s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la biblioteca Berkeley DB: %s

en: Could not load the '%s' symbol from the Berkeley DB library
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el símbol «%s» de la biblioteca Berkeley DB

en: Berkeley DB library not loaded
ca@valencia: No s'ha carregat la biblioteca Berkeley DB

en: Expected GdaBinary value, got %s
ca@valencia: S'esperava un valor GdaBinary però s'ha obtingut %s

en: Key modification is not supported
ca@valencia: No es permet la modificació de claus

en: File '%s' already exists
ca@valencia: El fitxer «%s» ja existeix

en: Exported Data
ca@valencia: Dades exportades

en: Expected tag <gda_value> or <gda_array_value>, got <%s>, ignoring
ca@valencia: S'esperava l'etiqueta <gda_value> o <gda_array_value> però s'ha obtingut <%s>, s'ignora

en: Cannot retrieve column data type (type is UNKNOWN or not specified)
ca@valencia: No es pot recuperar el tipus de dades de la columna (el tipus és desconegut - «UNKNOWN» - o no s'ha especificat)

en: Expected tag <gda_array_data>, got <%s>
ca@valencia: S'esperava l'etiqueta <gda_array_data> però s'ha obtingut <%s>

en: Could not get an iterator for source data model
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre un iterador pel model de dades font

en: Inexistent column in source data model: %d
ca@valencia: No existeix la columna al model de dades font: %d

en: Could not dump data model's attributes: %s
ca@valencia: No s'ha pogut bolcar els atributs del model de dades: %s

en: Could not dump data model's contents: %s
ca@valencia: No s'ha pogut bolcar el contingut del model de dades: %s

en: Data model does not support backward cursor move
ca@valencia: El model de dades no permet moure el cursor cap arrere

en: %d row | %d rows
ca@valencia[0]: %d fila
ca@valencia[1]: %d files

en: 0 row
ca@valencia: 0 files

en: Row not found
ca@valencia: No s'ha trobat la fila

en: Column cannot be modified
ca@valencia: No es pot modificar la columna

en: Could not rename file '%s' to '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer «%s» a «%s»

en: Could not create directory '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori «%s»

en: Could not overwrite contents of file '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut sobreescriure el contingut del fitxer «%s»

en: Wrong type of data
ca@valencia: El tipus de dada no és correcte

en: Column cannot be set
ca@valencia: No es pot establir la columna

en: Cannot set contents of filename '%s'
ca@valencia: No es pot establir el contingut del nom de fitxer «%s»

en: Cannot create directory '%s'
ca@valencia: No es pot crear el directori «%s»

en: Cannot add row: filename missing
ca@valencia: No es pot afegir la fila: manca el nom de fitxer

en: Cannot remove file '%s'
ca@valencia: No es pot suprimir el fitxer «%s»

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
ca@valencia: Cadena de connexió

en: List of defined data sources
ca@valencia: Llista de fonts de dades definides

en: no detail
ca@valencia: sense detalls

en: libgda needs GModule. Finishing...
ca@valencia: la libgda necessita el GModule. S'està finalitzant...

en: link
ca@valencia: enllaç

en: Transactions are not supported in read-only mode
ca@valencia: No es poden fer transaccions en el mode de només lectura

note: list of fields
en: Data type
ca@valencia: Tipus de dada

en: The toggle button can be activated
ca@valencia: Es pot activar el botó de commutació

en: Maximum length
ca@valencia: Llargada màxima

en: Multiline
ca@valencia: Multílinia

en: Hidden
ca@valencia: Ocult

en: _Copy image
ca@valencia: _Copia la imatge

note: determine writable formats
en: Image format
ca@valencia: Format de la imatge

en: Current format
ca@valencia: Format actual

en: Floating Point
ca@valencia: Punt flotant

en: Keyword
ca@valencia: Paraula clau

en: Choose a file
ca@valencia: Trieu un fitxer

en: Choose
ca@valencia: Trieu

en: Mask
ca@valencia: Màscara

en: Encoding
ca@valencia: Codificació

en: Programming language
ca@valencia: Llenguatge de programació

en: Select _All
ca@valencia: Selecciona-ho _tot

note: To translators: "Details" is a table's column's attribute
en: Details
ca@valencia: Detalls

en: _Bold
ca@valencia: Ne_greta

en: _Italic
ca@valencia: Curs_iva

en: Italic text
ca@valencia: Text en cursiva

en: _Underline
ca@valencia: S_ubratlla

en: The buffer which is displayed
ca@valencia: La memòria intermèdia que es mostra

note: last row is for new entries
en: Add
ca@valencia: Afig

note: DSN parameters
en: Directory
ca@valencia: Directori

note: DSN parameters
en: Database name
ca@valencia: Nom de la base de dades

en: Name of the database in the database file to be used
ca@valencia: Nom de la base de dades en el fitxer de base de dades que es farà servir

en: Provider for Berkeley databases
ca@valencia: Proveïdor per a bases de dades Berkeley

en: Table
ca@valencia: Taula

note: list of fields
en: Field name
ca@valencia: Nom del camp

note: list of fields
en: Size
ca@valencia: Mida

note: list of fields
en: Scale
ca@valencia: Escala

note: list of fields
en: Check
ca@valencia: Marca

note: To translators: "Type" is the data type of a table's column
en: Type
ca@valencia: Tipus

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
ca@valencia: Nom

note: list of fields
en: Unique
ca@valencia: Únic

note: list of fields To translators: "Default value" is a table's column's attribute
en: Default value
ca@valencia: Valor per defecte

note: list of fields
en: Conflict
ca@valencia: Conflicte

en: Definition
ca@valencia: Definició

en: Index
ca@valencia: Índex

en: View
ca@valencia: Visualitza

en: Require SSL
ca@valencia: Requereix SSL

en: Could not open file %s
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: Provider for Microsoft Access files
ca@valencia: Proveïdor per a fitxers de Microsoft Access

en: Provider for MySQL databases
ca@valencia: Proveïdor per a bases de dades MySQL

en: UNIX Socket
ca@valencia: Sòcol UNIX

en: Method
ca@valencia: Mètode

note: Index fields
en: Length
ca@valencia: Longitud

note: other table options
en: Checksum
ca@valencia: Suma de verificació

en: Cascade
ca@valencia: Cascada

en: Archive
ca@valencia: Arxiu

en: Example
ca@valencia: Exemple

en: Merge
ca@valencia: Combina

note: To translators: "Fixed" is a kind or MySQL's table's row format
en: Fixed
ca@valencia: Fix

en: Compact
ca@valencia: Compacta

en: References
ca@valencia: Referències

en: Could not get attribute
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre l'atribut

en: NO DESCRIPTION
ca@valencia: SENSE DESCRIPCIÓ

en: Invalid Oracle handle
ca@valencia: El gestor d'Oracle no és vàlid

en: Internal error
ca@valencia: Error intern

en: Provider for PostgreSQL databases
ca@valencia: Proveïdor per a bases de dades PostgreSQL

en: Extra connection options
ca@valencia: Opcions addicionals de la connexió

en: Whether to require SSL or not when connecting
ca@valencia: Si es requereix SSL en connectar

en: Owner
ca@valencia: Propietari

en: Template
ca@valencia: Plantilla

en: Tablespace
ca@valencia: Espai de taules

note: To translators: Charset name
en: Japanese EUC
ca@valencia: EUC japonés

note: To translators: Charset name
en: Chinese EUC
ca@valencia: EUC xinés

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC
ca@valencia: EUC coreà

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC (Hangle base)
ca@valencia: EUC coreà (base Hangle)

note: To translators: Charset name
en: Taiwan EUC
ca@valencia: EUC tailandés

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.1)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 1)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.2)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 2)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.3)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 3)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.4)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 4)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.5)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 5)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.6)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 6)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.7)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 7)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.8)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 8)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.9)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 9)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.10)
ca@valencia: ISO 8859-1/ECMA 94 (alfabet llatí núm. 10)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latin/Cyrillic)
ca@valencia: ISO 8859-5/ECMA 113 (llatí/ciríl·lic)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latin/Arabic)
ca@valencia: ISO 8859-6/ECMA 114 (llatí/àrab)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latin/Greek)
ca@valencia: ISO 8859-7/ECMA 118 (llatí/grec)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latin/Hebrew)
ca@valencia: ISO 8859-8/ECMA 121 (llatí/hebreu)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP874 (Thai)
ca@valencia: Windows CP874 (thai)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1256 (Arabic)
ca@valencia: Windows CP1256 (àrab)

note: To translators: Charset name
en: TCVN-5712/Windows CP1258 (Vietnamese)
ca@valencia: TCVN-5712/Windows CP1258 (vietnamita)

en: Predicate
ca@valencia: Predicat

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's definition
ca@valencia: Definició del rol

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's name
ca@valencia: Nom del rol

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's password
ca@valencia: Contrasenya del rol

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Encrypt password
ca@valencia: Encripta la contrasenya

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Database superuser
ca@valencia: Usuari primari de la base de dades

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create databases
ca@valencia: Pot crear bases de dades

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create roles
ca@valencia: Pot crear rols

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Inherit
ca@valencia: Herència

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can login
ca@valencia: Pot entrar

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Login limit
ca@valencia: Límit d'entrada

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Valid until
ca@valencia: Vàlid fins

en: Role
ca@valencia: Rol

en: Existing role
ca@valencia: Rol existent

en: Role's admins
ca@valencia: Administradors del rol

en: With OIDs
ca@valencia: Amb OID

en: Parent table(s)
ca@valencia: Taula(es) pare

en: Inheritance
ca@valencia: Herència

en: Parent table
ca@valencia: Taula pare

en: Keep coupled
ca@valencia: Conserva emparentat

en: Use INHERIT instead of LIKE
ca@valencia: Utilitza «INHERIT» (herència) en lloc de «LIKE» (paregut)

en: Copy defaults
ca@valencia: Copia les opcions per defecte

en: Copy default expressions
ca@valencia: Copia les expressions per defecte

note: foreign key spec
en: Deferrable
ca@valencia: Ajornable

note: To translators: Action of setting a value to its default value
en: Set to default
ca@valencia: Estableix com a per defecte

en: Not deferrable
ca@valencia: No ajornable

en: User's definition
ca@valencia: Definició de l'usuari

en: User's name
ca@valencia: Nom de l'usuari

en: User's password
ca@valencia: Contrasenya de l'usuari

en: User ID
ca@valencia: Identificador de l'usuari

en: Can create users
ca@valencia: Pot crear usuaris

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Existing user
ca@valencia: Usuari existent

note: DSN parameters
en: The name of a database to drop
ca@valencia: Nom de la base de dades que se suprimirà

en: Drop role only if it exists
ca@valencia: Suprimeix el rol només en cas que existisca

en: Drop user only if it exists
ca@valencia: Suprimeix l'usuari només en cas que existisca

en: Search Path
ca@valencia: Camí de cerca

note: DSN parameters
en: Passphrase
ca@valencia: Contrasenya

en: Provider for SQLite databases
ca@valencia: Proveïdor per a bases de dades SQLite

en: Web server name
ca@valencia: Nom del servidor web

en: Path to PHP script
ca@valencia: Camí a l'script PHP

en: Can't open specified connection: %s
ca@valencia: No s'ha pogut establir la connexió proporcionada: %s

en: Connection successfully opened!
ca@valencia: S'ha establit la connexió correctament

en: For connection
ca@valencia: Per a la connexió

en: enter authentication information
ca@valencia: introduïu la informació d'autenticació

en: Could not open connection:
    %s
ca@valencia: No s'ha pogut establir la connexió:
    %s

en: Analysing database schema
ca@valencia: S'està analitzant l'esquema de la base de dades

en: Error while fetching meta data from the connection: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre les metadades des de la connexió: %s

en: Error while analysing database schema: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en analitzar l'esquema de la base de dades: %s

en: Connection
ca@valencia: Connexió

en: unnamed
ca@valencia: sense nom

en: data source
ca@valencia: font de dades

en: Could not execute LDAP search
ca@valencia: No s'ha pogut executar la cerca a l'LDAP

en: Executing LDAP search
ca@valencia: S'està executant la cerca a l'LDAP

en: Provider: %s
ca@valencia: Proveïdor: %s

en: Database provider
ca@valencia: Proveïdor de la bases de dades

en: In memory
ca@valencia: En memòria

en: Dictionary file
ca@valencia: Fitxer de diccionari

en: Opened connections
ca@valencia: Connexions obertes

en: Connect
ca@valencia: Connecta

en: Open a new connection
ca@valencia: Obri una connexió nova

en: History
ca@valencia: Historial

en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

en: Add table
ca@valencia: Afig una taula

en: Grid
ca@valencia: Graella

en: Form
ca@valencia: Formulari

en: _Fullscreen
ca@valencia: _Pantalla completa

en: Use the whole screen
ca@valencia: Utilitza tota la pantalla

en: Use connection to create
    a new binding connection to access data
    from multiple databases at once
ca@valencia: Utilitza la connexió per crear
    una connexió de vinculació per accedir a dades
    des de diverses bases de dades alhora

en: Connection properties
ca@valencia: Propietats de la connexió

en: _Connections list
ca@valencia: Llistat de _connexions

en: Connections list
ca@valencia: Llistat de connexions

en: _Fetch meta data
ca@valencia: _Recupera les metadades

en: Fetch meta data
ca@valencia: Recupera les metadades

en: _Close connection
ca@valencia: Tan_ca la connexió

en: Close this connection
ca@valencia: Tanca esta connexió

en: _Quit
ca@valencia: I_x

en: Quit
ca@valencia: Ix

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: _Display
ca@valencia: _Visualitza

en: Display
ca@valencia: Visualitza

en: _Perspective
ca@valencia: Perspectiva

en: Perspective
ca@valencia: Perspectiva

en: _Window
ca@valencia: _Finestra

en: Window
ca@valencia: Finestra

en: _New window
ca@valencia: Finestra _nova

en: Open a new window for current connection
ca@valencia: Obri una finestra nova per a la connexió actual

en: New window for _connection
ca@valencia: Finestra nova per a una _connexió

en: Open a new window for a connection
ca@valencia: Obri una finestra nova per a una connexió

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Begin a new transaction
ca@valencia: Inicia una transacció nova

en: Commit current transaction
ca@valencia: Envia la transacció actual

en: Rollback current transaction
ca@valencia: Desfés la transacció actual

en: LDAP browser
ca@valencia: Navegador d'LDAP

en: Do you want to close the '%s' connection?
ca@valencia: Voleu tancar la connexió «%s»?

en: Do you want to quit the application?
ca@valencia: Voleu tancar l'aplicació?

en: all the connections will be closed.
ca@valencia: es tancaran totes les connexions.

en: the connection will be closed.
ca@valencia: es tancarà la connexió.

en: Error starting transaction: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en iniciar la transacció: %s

en: Error committing transaction: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en enviar la transacció: %s

en: Error rolling back transaction: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en desfer la transacció: %s

en: Hit the Escape key to leave the fullscreen mode
ca@valencia: Premeu la tecla d'escapada per eixir del mode de pantalla completa

en: Error updating bound connection: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en actualitzar la connexió contenidora: %s

en: Could not open binding connection: %s
ca@valencia: No es pot establir la connexió vinculada: %s

en: Database browser
ca@valencia: Navegador de base de dades

en: Don't show this message again
ca@valencia: No mostres més este missatge

en: The current perspective has changed to the '%s' perspective, you can switch back to previous perspective through the 'Perspective/%s' menu, or using the '%s' shortcut
ca@valencia: La perspectiva actual ha canviat a la perspectiva «%s». Podeu tornar a la perspectiva anterior a través del menú «Perspectiva/%s» o utilitzant la drecera «%s»

en: Linear layout
ca@valencia: Disposició lineal

en: Radial layout
ca@valencia: Disposició radial

en: Save diagram as
ca@valencia: Anomena i guarda el diagrama

en: PNG Image
ca@valencia: Imatge PNG

en: SVG file
ca@valencia: Fitxer SVG

en: Failed to create SVG file
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer SVG

en: File format to save to is not recognized.
ca@valencia: No es reconeix el format amb què es vol guardar.

en: Failed to create PNG file
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer PNG

en: Type: %s
ca@valencia: Tipus: %s

en: Remove from graph
ca@valencia: Suprimeix de la gràfica

en: Add referenced tables to graph
ca@valencia: Afig a la gràfica les taules referenciades

en: Add tables referencing this table to graph
ca@valencia: Afig a la gràfica les taules que referencien a esta taula

en: Declare foreign key for this table
ca@valencia: Declara una clau externa per a esta taula

en: Failed to declare foreign key: %s
ca@valencia: No s'ha pogut declarar la clau externa: %s

en: Successfully declared foreign key
ca@valencia: S'ha declarat la clau externa

note: entry to display a window with tables in it
en: Add tables
ca@valencia: Afig taules

note: entry to display sub menus
en: Add one table
ca@valencia: Afig una taula

en: Add all tables
ca@valencia: Afig totes les taules

en: Add all tables in schema
ca@valencia: Afig totes les taules a l'esquema

en: Select tables to add to diagram
ca@valencia: Seleccioneu les taules que s'afegiran al diagrama

en: Declared foreign key
ca@valencia: Clau externa declarada

note: To translators: the UPDATE is an SQL operation type
en: Policy on UPDATE
ca@valencia: Política quan s'actualitza (UPDATE)

note: To translators: the DELETE is an SQL operation type
en: Policy on DELETE
ca@valencia: Política quan se suprimeix (DELETE)

en: Failed to undeclare foreign key: %s
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la declaració de la clau externa: %s

en: Successfully undeclared foreign key
ca@valencia: S'ha suprimit la declaració de la clau externa

en: Remove this declared foreign key
ca@valencia: Suprimeix esta declaració de clau externa

en: Page size and zoom
ca@valencia: Mida de la pàgina i escalat

en: Adjust page's size and orientation
ca@valencia: Ajusta la mida i l'orientació de la pàgina

en: <b>Zoom</b>
ca@valencia: <b>Escalat</b>

en: Number of pages used:
ca@valencia: Nombre de pàgines utilitzades:

en: horizontally
ca@valencia: horitzontalment

en: vertically
ca@valencia: verticalment

en: Zoom factor:
ca@valencia: Factor d'escalat:

en: <b>Page numbers</b>
ca@valencia: <b>Números de pàgina</b>

en: Print page numbers
ca@valencia: Imprimeix els números de pàgina

en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Space
ca@valencia: Espai

en: Pipe
ca@valencia: Conducte

en: Modify
ca@valencia: Modifica

en: Import
ca@valencia: Importa

en: Reset
ca@valencia: Reinicia

en: Execute
ca@valencia: Executa

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Add to _Favorites
ca@valencia: Afig als _preferits

en: Favorites
ca@valencia: Preferits

en: Clear
ca@valencia: Elimina

note: results
en: Results
ca@valencia: Resultats

en: Favorite
ca@valencia: Preferit

en: Copy
ca@valencia: Còpia

en: _Query
ca@valencia: _Consulta

en: Query
ca@valencia: Consulta

en: Schema
ca@valencia: Esquema

en: none
ca@valencia: cap

en: Preview:
ca@valencia: Previsualització:

en: Close tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

en: Abstract
ca@valencia: Resum

en: Case sensitive
ca@valencia: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Usage
ca@valencia: Ús

en: Column
ca@valencia: Columna

en: yes
ca@valencia: sí

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Last used
ca@valencia: Utilitzada per últim cop

en: Input/Output
ca@valencia: Entrada/Eixida

en: Comments
ca@valencia: Comentaris

en: Console
ca@valencia: Consola

en: Token:
ca@valencia: Testimoni:

en: Views
ca@valencia: Vistes

en: Views in the '%s' schema
ca@valencia: Vistes a l'esquema «%s»

en: Columns for the '%s' table:
ca@valencia: Columnes per a la taula «%s»:

en: Primary key:
ca@valencia: Clau primària:

en: Relations:
ca@valencia: Relacions:

en: Foreign keys:
ca@valencia: Claus externes:

en: To '%s':
ca@valencia: A «%s»:

en: View definition:
ca@valencia: Definició de la vista:

en: Trigger fired for: %s
ca@valencia: Activador executat per: %s

en: Time at which the trigger is fired: %s
ca@valencia: Hora a la qual s'executa l'activador: %s

en: Action:
ca@valencia: Acció:

en: Triggers:
ca@valencia: Activadors:

en: For the '%s.%s' table:
ca@valencia: Per a la taula «%s.%s»:

en: Triggers in the '%s' schema:
ca@valencia: Activadors a l'esquema «%s»:

en: Database information for '%s'
ca@valencia: Informació de la base de dades per «%s»

en: Database information
ca@valencia: Informació de la base de dades

en: Objects
ca@valencia: Objectes

en: Triggers
ca@valencia: Activadors
