libgda - en to dz translation catalogue (358 entries)

note: FIXME: add a notice somewhere in the UI
en: No detail
dz: རྒྱས་བཤད་མེད།

en: Database
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན།

note: title
en: Providers
dz: སྤེལ་མི་ཚུ།

en: Provider
dz: སྤེལ་མི།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Username
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་།

note: other table options This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Password
dz: ཆོག་ཡིག

en: DSN to use
dz: ཌི་ཨེསི་ཨེན་ལག་ལེན་་འཐབ་ནི་ལུ།

en: Connection string to use
dz: མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ།

en: Provider to use
dz: སྤེལ་མི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ།

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Data source %s not found in configuration
dz: རིམ་སྒྲིག་ནང་ %s གནས་སྡུད་འབྱུང་ཁུངས་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Datasource configuration error: no provider specified
dz: གནས་སྡུད་འབྱུང་ཁུངས་རིམ་སྒྲིག་འཛོལ་བ་ སྤེལ་མི་གསལ་བཀོད་འབད་མེད།

en: No provider specified
dz: སྤེལ་མི་གསལ་བཀོད་འབད་མེད།

en: No DSN or connection string specified
dz: ཌི་ཨེསི་ཨེན་ཡང་ན་མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན་གསལ་བཀོད་འབད་མེད༔

en: Connection is closed
dz: མཐུད་ལམ་འདི་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: No row in data model
dz: གནས་སྡུད་དཔེ་ནང་གྲལ་ཐིག་མེད།

en: Too many values in list
dz: ཐོ་ཡིག་ནང་གནས་གོང་གནམ་མེད་ས་མེད་ཡོདཔ།

en: Row not found in data model
dz: གནས་སྡུད་དཔེ་ནང་གྲལ་ཐིག་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: File '%s' already exists
dz: ཡིག་སྣོད་ '%s' ཧེ་མ་ལས་ཡོདཔ།

en: Exported Data
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ཡོད་མི་གནས་སྡུད།

en: Expected tag <gda_value> or <gda_array_value>, got <%s>, ignoring
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ངོ་རྟགས་ <gda_value> ཡང་ན་ <gda_array_value>་ཐོབ་ཡོདཔ <%s>, སྣང་མེད་བཞག་ཡོདཔ།

en: Cannot retrieve column data type (type is UNKNOWN or not specified)
dz: ཀེར་ཐིག་གནས་སྡུད་དབྱེ་བ་རྒྱབ་ལོག་མ་ཚུགསཔ(དབྱེ་བ་འདི་མ་ཤེསཔ་ཡང་ན་གསལ་བཀོད་འབད་མེདཔ་)

en: Expected tag <gda_array_data>, got <%s>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ངོ་རྟགས་ <gda_array_data>, ཐོབ་ཡོདཔ <%s>

en: Could not get an iterator for source data model
dz: འབྱུང་ཁུངས་གནས་སྡུད་དཔེ་གི་དོན་ལུ་ཁས་ལེན་བྱེདཔ་ཅིག་ཐོབ་མ་ཚུགསཔ།

en: Inexistent column in source data model: %d
dz: འབྱུངས་ཁུངས་གནས་སྡུད་དཔེ་ནང་གནས་དེ་མེད་པའི་ཀེར་ཐིག %d

en: Destination column %d can't be NULL but has no correspondence in the source data model
dz: འགྲོ་ཡུལ་ཀེར་ཐིག་་འདི་ %d སྟོང་ཆ་མི་འོང་ཨིན་རུང་འབྱུང་ཁུངས་གནས་སྡུད་དཔེ་ནང་ཡིག་འགྲུལ་མེད།

en: Destination column %d has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
dz: འགྲོ་ཡུལ་ཀེར་ཐིག་་ལུ་ %d ཇི་ཌི་ཨེ་དབྱེ་བ་ཅིག་ (%s) འབྱུང་ཁུངས་ཀེར་ཐིག་ %d དབྱེ་བ་དང་གཅིག་་ཁར་མཐུན་འགྱུར་ཅན་མེད་པར་ཡོདཔ་ཨིན། (%s)

en: Can't transform '%s' from GDA type %s to GDA type %s
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་དབྱེ་བ་ལས་ '%s' ཇི་ཌི་ཨེ་དབྱེ་བ་ལུ་ %s བཟོ་བསྒྱུར་འབད་མི་ཚུགས། %s

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
dz: མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན།

en: Global
dz: སྤྱི་ཁྱབ།

en: Character conversion at line %d, error: %s
dz: ཡིག་འབྲུ་གཞི་བསྒྱུར་གྱལ་ %d,འཛོལ་བ་ལུ་ %s

en: no detail
dz: རྒྱས་བཤད་མེད།

note: error
en: Failed to read node in XML file
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ཡིག་སྣོད་ནང་མཐུད་མཚམས་ལྷག་ནི་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོདཔ།

en: Expected <gda_array> node in XML file, got <%s>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ <gda_array> ནོཌི་ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ཡིག་སྣོད་ནང་ཡོད་མི་ཐོབ་ཅི་ <%s>

en: No "gdatype" attribute specified in <gda_array_field>
dz: ནང་ "gdatype" ཁྱད་ཆོས་གསལ་བཀོད་འབད་མེདཔ <gda_array_field>

en: Expected <gda_array_field> in <gda_array>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ <gda_array_field> ནང་ <gda_array>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>, got <%s>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ <gda_array_data> ནང་ <gda_array>, ཐོབ་ཡོདཔ་ <%s>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ <gda_array_data> ནང་ <gda_array>

en: Can't read the contents of the <gda_array_data> node
dz: ནོཌི་གིས་ <gda_array_data> ནང་དོན་ལྷག་མི་ཚུགསཔ།

en: Expected <gda_array_row> in <gda_array_data>, got <%s>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་ <gda_array_row> ནང་ <gda_array_data>, ཐོབ་ཡོདཔ་ <%s>

en: Row has too many values (which are ignored)
dz: གྲལ་ཐིག་ལུ་གནས་གོང་གནམ་མེད་ས་མེད་ཡོདཔ(སྣང་མེད་བཞག་ཡོད་མི་)

en: Could not convert '%s' to a value of type %s
dz: གནས་གོང་གི་དབྱེ་བ་ཅིག་ལུ་ '%s'གཞི་བསྒྱུར་འབད་མ་ཚུགས %s

en: Expected <gda_array> node but got <%s>
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་<gda_array> ནོཌི་ཨིན་རུང་ཐོབ་ཡོདཔ <%s>

en: No <gda_array_field> specified in <gda_array>
dz: ནང་ <gda_array_field> གསལ་བཀོད་འབད་མེད <gda_array>

en: Row at line %d does not have enough values, completed with NULL values
dz: གྱལ་ནང་གྲལ་ཐིག་%d ལུ་གནས་གོང་ལངམ་མེདཔ་ སྟོང་ཆ་གནས་གོང་ཚུ་གིས་མཇུག་བསྡུ་ཡོདཔ།

en: Row at line %d does not have enough values (which are thus ignored)
dz: གྱལ་ནང་ལུ་གྲལ་ཐིག་ %d ལུ་གནས་གོང་ལངམ་མེདཔ་(དེ་བཟུམ་སྣང་མེད་བཞག་ཡོད་མི་)

en: Trying to change read-only column: %d
dz: ལྷག་ནི་རྐྱངམ་ཅིག་གི་ཀེར་ཐིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དོ %d

en: Value type mismatch %s instead of %s
dz: གི་ཚབ་མ་ %s གནས་གོང་དབྱེ་བ་མཐུན་སྒྲིག་མ་འབད་མི་ %s

en: libgda needs GModule. Finishing...
dz: ཨེལ་ཨའི་བི་ཇི་ཌི་ཨེ་ ལུ་ཇི་ཚད་གཞི་དགོཔ་ མཇུག་བསྡུ་དོ་་་

en: GdaServerOperation: could not find file '%s'
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་ ཡིག་སྣོད་འཚོལ་མ་ཐོབ '%s'

en: GdaServerOperation: could not load file '%s'
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་ ཡིག་སྣོད་མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས། '%s'

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD:
    %s
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་ ཡིག་སྣོད་ '%s' ཌི་ཊི་ཌི་ལུ་འཁྲིལ་མི་ཚུགས
    %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་ ཡིག་སྣོད་  '%s' ཌི་ཊི་ཌི་ལུ་འཁྲིལ་མི་ཚུགས།

en: Parameterlist values can only be set for individual parameters within it
dz: ཚད་བཟུང་ཚུ་ངོ་རྐྱང་ནང་འཁོད་དོན་ལུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཚཐ་བཟུང་ཐོ་ཡིག་གནས་གོང་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བཏུབ་ཨིན།

en: Missing attribute named 'path'
dz: མིང་བཏགས་ཡོད་མི་ 'path'ཁྱད་ཆོས་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ།

en: Missing required value for '%s'
dz: དོན་ལུ་དགོ་མཁོ་ཡོད་མི་གནས་གོང་བརླག་སྟོར་་ཞུགས་ཡོདཔ'%s'

en: Provider %s created a GdaServerOperation without node for '%s'
dz: སྤེལ་མི་གིས་ %s དོན་ལུ་ནོཌི་མེདཔ་སྦེ་ཇི་ཌི་ཨེ་སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོདཔ '%s'

en: Provider %s created a GdaServerOperation with wrong node type for '%s'
dz: སྤེལ་མི་གིས་%s དོན་ལུ་ནོཌི་དབྱེ་བ་མེདཔ་སྦེ་ཇི་ཌི་ཨེ་སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོདཔ '%s'

en: Spec's root node != 'data-set-spec': '%s'
dz: སུཔེཀ་གི་རྩ་བའི་ནོཌི != 'data-set-spec': '%s'

en: Missing node <parameters>: '%s'
dz: ནོཌི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ <parameters>: '%s'

en: Field number %d not found in source named '%s'
dz: ས་སྒོ་ཨང་ %d འབྱུང་ཁུངས་མིང་བཏགས་ཡོད་མི་ནང་འཚོལ་མ་ཐོབ '%s'

en: Binary handler
dz: ཟིང་ལྡན་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: Binary representation
dz: ཟུང་ལྡན་ཁྱད་ཚབ།

en: Boolean values handler
dz: བུ་ལིན་གནས་གོང་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: Boolean representation
dz: བི་ལིན་ཁྱད་ཚབ།

en: Numerical representation
dz: ཨང་གྲངས་ཀྱི་ཁྱད་ཚབ།

en: Strings handler
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་གི་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: InternalString
dz: ནང་འཁོད་ཡིག་རྒྱུན།

en: Strings representation
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་ཁྱད་ཚབ།

en: Time and Date handler
dz: དུས་ཚོད་དང་ཚེས་གྲངས་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: Time, Date and TimeStamp representation
dz: དུས་ཚོད་ ཚེས་གྲངས་དང་དུས་བཀོད་ཁྱད་ཚབ།

en: Gda type handler
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་དབྱེ་བ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: Gda type representation
dz: ཇི་ཌི་ཨེ་དབྱེ་བ་ཁྱད་ཚབ།

en: Table to create must have at least one row
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཐིག་ཁྲམ་ལུ་ཉུང་མཐའ་གྲལ་ཐིག་གཅིག་དགོཔ་ཨིན།

en: SQlite binary handler
dz: ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ཨའི་ཊི་ཨི་ཟུང་ལྡན་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: SQlite binary representation
dz: ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ཨའི་ཊི་ཨི་ཟུང་ལྡན་ཁྱད་ཚབ།

en: The connection string must contain DB_DIR and DB_NAME values
dz: མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན་འདི་ནང་ཌི་བི་ ཌི་ཨའི་ཨར་དང་ཌི་བི་མིང་གནས་གོང་ཚུ་ཡོད་དགོཔ་ཨིན།(_D)(_N)

en: The DB_DIR part of the connection string must point to a valid directory
dz: མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན་གྱི་ ཌི་བི་་ ཌི་ཨའི་ཨར་ ཡན་ལག་འདི་ནུས་ཅན་སྣོད་ཐོ་ཅིག་ལུ་དཔག་དགོཔ་ཨིན།

en: Missing spec. file '%s'
dz: སི་པེཀ་ཡིག་སྣོད་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ '%s'

en: Transactions are not supported in read-only mode
dz: ལྷག་ནི་རྐྱངམ་ཐབས་ལམ་ནང་སྤྲོད་ལེན་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་མེདཔ།

note: list of fields
en: Data type
dz: གནས་སྡུད་དབྱེ་བ།

note: list of fields
en: Comment
dz: བསམ་བཀོད།

en: Function
dz: ལས་འགན།

en: Encoding
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Data model
dz: གནས་སྡུད་དཔེ།

en: Error: %s
dz: འཛོལ་བ་། %s

en: Could not save file %s
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུངས་བཞག་འབད་མ་ཚུགསཔ %s

en: Database file
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཡིག་སྣོད།

note: DSN parameters
en: Directory
dz: སྣོད་ཐོ།

en: Directory where the database file is stored
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཡིག་སྣོད་འདི་གསོག་འཇོག་འབད་ཡོད་མི་སྣོད་ཐོ།

note: DSN parameters
en: Database name
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་མིང་།

en: Name of the database in the database file to be used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཡིག་སྣོད་ནང་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་མིང་།

en: Provider for Berkeley databases
dz: བཀ་ལི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྤེལ་མི།

en: Column's description
dz: ཀེར་ཐིག་གི་འགྲེལ་བཤད།

en: Table
dz: ཐིག་ཁྲམ།

en: Table's name
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་མིང་།

note: list of fields
en: Field name
dz: ས་སྒོའི་མིང་

note: list of fields
en: Size
dz: ཚད།

note: list of fields
en: Scale
dz: ཐིག་ཤིང་།

note: list of fields
en: Not NULL
dz: སྟོང་ཆ་མེདཔ།

note: list of fields
en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག

en: Default value, mandatory if column is NOT NULL
dz: སྔོན་སྒྲིག་གནས་གོང་ ཁེར་ཐིག་འདི་སྟོང་ཆ་མེན་པ་ཅིན་ངེས་མཁོ།

note: list of fields
en: Check
dz: བལྟ་ཞིབ།

note: list of fields
en: Check constraint
dz: བར་ཆད་བལྟ་ཞིབ་འབད།

note: DSN parameters
en: Database's description
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་འགྲེལ་བཤད།

note: DSN parameters
en: The name of a database to create
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཅིག་གི་མིང་འདི།

note: DSN parameters
en: Directory where the database file will be
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཡིག་སྣོད་ཡོད་སའི་སྣོད་ཐོ།

en: Index description
dz: ཟུར་ཐོ་འགྲེལ་བཤད།

note: To translators: "Type" is the data type of a table's column
en: Type
dz: དབྱེ་བ།

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
dz: མིང་།

en: Index name
dz: ཟུར་ཐོ་མིང་།

en: On table
dz: ཐིག་ཁྲམ་གུ

note: DSN parameters
en: Only if it does not yet exist
dz: ད་ལྟོ་ཚུན་ཚོད་གནས་མེད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག

en: Create index only if it does not yet exist
dz: ད་ལྟོ་ཚུན་ཚོད་གནས་མེད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་ཟུར་ཐོ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: Index fields
en: Indexed field(s)
dz: ཟུར་ཐོ་བཀོད་ཡོད་མི་ས་སྒོ(ཨེསི་)

note: Index fields
en: Indexed field or expression
dz: ཟུར་ཐོ་བཀདོ་ཡོད་མི་ས་སྒོ་ཡང་ན་གསལ་བརྗོད།

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Compare method
dz: ཐབས་ལམ་ག་བསྡུར་འབད།

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Collation name (BINARY|NOCASE)
dz: གོ་སྒྲིག་མིང་(ཟུང་ལྡན|ཡི་གུ་མེད)

note: Index fields
en: Sort type
dz: དབྱེ་སེལ་དབྱེ་བ།

en: Table's description
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་འགྲེལ་བཤད།

en: Temporary table
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་ཐིག་ཁྲམ།

en: Create table only if it does not yet exist
dz: ད་ལྟོ་ཚུན་ཚོད་གནས་མེད་པ་ཅིག་རྐྱང་མིག་ཐིག་ཁྲམ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: list of fields
en: Table's columns
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་ཀེར་ཐིག་ཚུ།

note: list of fields
en: Auto increment
dz: རང་བཞིན་ཡར་འཕར།

note: list of fields
en: Unique
dz: མཐུན་མོང་མ་ཡིད་པ།

note: list of fields
en: Primary key
dz: གཞི་རིམ་ལྡེ་མིག

note: list of fields To translators: "Default value" is a table's column's attribute
en: Default value
dz: སྔོན་སྒྲིག་གནས་གོང་།

note: list of fields
en: Conflict
dz: མི་མཐུན་པ།

note: list of fields
en: Conflict resolution method (ROLLBACK|ABORT|FAIL|IGNORE|REPLACE
dz: མི་མཐུན་པའི་ཧུམ་ཆ་ཐབས་ལམ་(རྒྱབ་སྒྲིལ|བར་བཤོལ|འཐུས་ཤོར་|སྣང་མེད|ཚབ་བཙུགས།

note: other table constraints
en: Global constraints
dz: སྤྱི་ཁྱབ་བར་ཆད་ཚུ།

en: Definition
dz: ངེས་ཚིག

en: Index
dz: ཟུར་ཐོ།

en: Index to delete
dz: བཏོན་གཏང་ནི་ཟུར་ཐོ།

en: If exists
dz: གནས་ཡོད་པ་ཅིན་

en: Drop index only if it exists
dz: གནས་ཡོད་པ་ཅིན་རྐཡངམ་ཅིག་ཟུར་ཐོ་བཀོག་བཞག

en: Table to delete
dz: བཏོན་གཏང་ནི་ཐིག་ཁྲམ།

en: Drop table only if it exists
dz: གནས་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་ཐིག་ཁྲམ་བཀོག་བཞག

en: View
dz: སྟོན།

en: Table to rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་ཐིག་ཁྲམ།

en: New name
dz: མིང་གསརཔ།

en: New table name
dz: ཐིག་ཁྲམ་མིང་གསརཔ།

en: Provider for Firebird databases
dz: ཕ་ཡར་བཱརཌི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་དོན་ལུ་བྱིན་ཡོདཔ།

note: Connection parameters
en: Database server
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་སར་བར།

en: Port
dz: འདྲེན་ལམ།

en: Require SSL
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: Whether or not to use SSL to establish the connection
dz: མཐུད་ལམ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་རུང་མེན་རུང་།

en: Could not open file %s
dz: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས %s

en: Provider for Microsoft Access files
dz: མའི་ཀོརོ་སོཕཊི་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ཡིག་སྣོད་དོན་ལུ་སྤེལ་མི།

en: No field specified in foreign key constraint
dz: ཕྱི་རྒྱལ་ལྡེ་མིག་བར་ཆད་ནང་ས་སྒོ་གསལ་བཀོད་འབད་མི་མེདཔ།

en: Empty field specified in foreign key constraint
dz: ཕྱི་རྒྱལ་ལྡེ་མིག་བར་ཆད་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་ས་སྒོ་སྟོངམ།

en: No referenced table specified in foreign key constraint
dz: ཕྱི་རྒྱལ་ལྡེ་མིག་བར་ཆད་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་ཐིག་ཁྲམ་གཞི་བསྟུན་འབད་ཡོད་མི་མེདཔ།

en: Empty referenced field specified in foreign key constraint
dz: ཕྱི་རྒྱལ་ལྡེ་མིག་བར་ཆད་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་ས་སྒོ་གཞི་བསྟུན་འབད་ཡོད་མི་སྟོངམ།

en: Provider for MySQL databases
dz: མའི་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྤེལ་མི།

en: As first column
dz: ཀེར་ཐིག་དང་པམ་བཟུམ་སྦེ།

en: Add the column as the first column of the table
dz: ཀེར་ཐིག་འདི་ཐིག་ཁྲམ་གྱི་ཀེར་ཐིག་དང་པམ་བཟུམ་སྦེ་ཁ་སྐོང་འབད།

en: After column
dz: ཀེར་ཐིག་ཤུལ་མ།

en: Add the column after the specified column
dz: ཀེར་ཐིག་གསལ་བཀོད་འབད་ཚར་བའི་ཤུལ་མ་ཀེར་ཐིག་འདི་ཁ་སྐོང་འབད།

en: Server access parameters
dz: སར་བར་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ཚད་བཟུང་ཚུ།

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་སར་བར་འདི་གཡོག་བཀོལ་མི་ཧོསིཊི་གུ།

en: Database server port
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་སར་བར་འདྲེན་ལམ།

en: UNIX Socket
dz: ཡུ་ནིགསི་སོ་ཀེཊི།

en: Full path of the UNIX socket to use when connecting locally
dz: ཉེ་གནས་ལུ་མཐུད་ལམ་མཐུད་པའི་སྐབས་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ ཡུ་ནིགསི་ སོཀེཊི་གི་འགྲུལ་ལམ་གངམ།

en: Administrator login
dz: བདག་སྐྱོང་པའི་ནང་བསྐྱོད།

en: Login name (which has the rights to create databases)
dz: ནང་བསྐྱོད་མིང་(གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་དབང་ཡོད་མི)

en: Administrator password
dz: བདག་སྐྱོང་པའི་ཆོག་ཡིག

note: DSN parameters
en: Create database only if it does not yet exist
dz: ད་ལྟོ་ཚུན་ཚོད་གནས་མེད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: DSN parameters other table options
en: Character set
dz: ཡིག་འབྲུ་གཞི་སྒྲིག

note: DSN parameters
en: Character set encoding to use in the new database
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གསརཔ་ནང་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཡིག་འབྲུ་གི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་གཞི་སྒྲིག་འབད།

note: DSN parameters other table options
en: Collation
dz: གོ་སྒྲིག

note: DSN parameters
en: Collation method to use in the new database
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གསརཔ་ནང་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གོ་སྒྲིག་ཐབས་ལམ།

note: To translators: Charset name
en: UTF-8 Unicode
dz: ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ ཡུ་ནི་ཀོཌི།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1 West European
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡ ནུབ་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-2 Central European
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༢ དབུས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: US ASCII
dz: ཡུ་ཨེསི་ ཨེ་ཨེསི་སི་ཨའི་ཨའི།

note: To translators: Charset name
en: Big5 Traditional Chinese
dz: བིག་༥ རྒྱ་ནག་གི་སྔོན་སྲོལ།

note: To translators: Charset name
en: DEC West European
dz: ཌི་ཨི་སི་ནུབ་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: DOS West European
dz: ཌི་ཨོ་ཨེསི་ནུབ་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: HP West European
dz: ཨེཆ་པི་ནུབ་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: KOI8-R Relcom Russian
dz: ཀེ་ཨོ་ཨའི་༨-ཨར་ རིལ་ཀོམ་ ར་་ཤི་ཡཱན།

note: To translators: Charset name
en: 7bit Swedish
dz: སུའི་ཌིཤི་ བིཊི་༧

note: To translators: Charset name
en: EUC-JP Japanese
dz: ཨི་ཡུ་སི་-ཇེ་པི་ཇ་པ་ནིསི།

note: To translators: Charset name
en: Shift-JIS Japanese
dz: སོར་ལྡེ་-ཇེ་ཨའི་ཨེསི་ ཇ་པ་ནིསི།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8 Hebrew
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༨ ཧེབ་བིརིའུ།

note: To translators: Charset name
en: TIS620 Thai
dz: ཊི་ཨའི་ཨེསི་༦༢༠་ ཐཱའི།

note: To translators: Charset name
en: EUC-KR Korean
dz: ཨི་ཡུ་སི་-ཀེ་ཨར་ ཀོ་རི་ཡའི།

note: To translators: Charset name
en: KOI8-U Ukrainian
dz: ཀེ་ཨོ་ཨའི་༨-ཡུ་ ཡུཀ་རའི་ནི་ཡཱན།

note: To translators: Charset name
en: GB2312 Simplified Chinese
dz: ཇི་བི་༢༣༡༢་ འཇམ་སམ་བཟོས་པའི་རྒྱ་ནག་གི་སྐད།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7 Greek
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༧ གི་རིཀ།

note: To translators: Charset name
en: Windows Central European
dz: ཝིནཌོསི་དབུས་ཡུ་རོ་པི་ཡཱན།

note: To translators: Charset name
en: GBK Simplified Chinese
dz: ཇི་བི་ཀེ་ འཇམ་སམ་བཟོས་པའི་རྒྱ་ནག་གི་སྐད།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-9 Turkish
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༩ ཊར་ཀིཤ།

note: To translators: Charset name
en: ARMSCII-8 Armenian
dz: ཨེ་ཨར་ཨེམ་ཨེསི་ཨའི་ཨའི་-༨་ཨར་མི་ནི་ཡཱན།

note: To translators: Charset name
en: UCS-2 Unicode
dz: ཡུ་སི་ཨེསི་-༢ ཡུ་ནི་ཀོཌི།

note: To translators: Charset name
en: DOS Russian
dz: ཌི་ཨོ་ཨེསི་ར་ཤི་ཡཱན།

note: To translators: Charset name
en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
dz: ཌོ་ཨོ་ཨེསི་ཀཱ་མི་ནིཀེ་ཅེཛི་-སོལོ་བཱཀ།

note: To translators: Charset name
en: Mac Central European
dz: མེཀ་ དབུས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: Mac West European
dz: མེཀ་ ནུབ་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: DOS Central European
dz: ཌི་ཨོ་ཨེསི་དབུས་ཡུ་རོ་པིན།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-13 Baltic
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡༣་ བཱལ་ཊིཀ།

note: To translators: Charset name
en: Windows Cyrillic
dz: ཝིནཌོསི་སི་རི་ལིཀ།

note: To translators: Charset name
en: Windows Arabic
dz: ཝིནཌོསི་ཨ་ར་བིཀ།

note: To translators: Charset name
en: Windows Baltic
dz: ཝིནཌོསི་བཱལ་ཊིཀ།

note: To translators: Charset name
en: Binary pseudo charset
dz: ཟུང་ལྡན་སིའོ་ཌོ་ཡིག་འབྲུའི་གཞི་སྒྲིག

note: To translators: Charset name
en: GEOSTD8 Georgian
dz: ཇི་ཨི་ཨོ་ཨེསི་ཊི་ཌི་༨་ ཇི་འོར་ཇི་ཡཱན།

note: To translators: Charset name
en: SJIS for Windows Japanese
dz: ཇ་པ་ནིསི་ཝིནཌོསི་དོན་ལུ་ཨེསི་ཇེ་ཨའི་ཨེསི།

en: Method
dz: ཐབས་ལམ།

en: Index type (depending on table storage engine)
dz: ཟུར་ཐོ་དབྱེ་བ(ཐིག་ཁྲམ་བསག་མཛོད་མ་གཟུགས་གུ་རྟེན་དེ་)

note: Index fields
en: Length
dz: རིང་ཚད།

note: Index fields
en: The number of characters the index is on for columns of type CHAR or VARCHAR
dz: ཡིག་འབྲུའི་དབྱེ་བ་ཡང་ན་ཡིག་འབྲུ་འགྱུར་ཅན་གྱི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་གུ་ཡོད་མི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་གི་ཟུར་ཐོ་གི་ཨང་འདི།

en: Table's comment
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་བསམ་བཀོད།

note: foreign key spec
en: Foreign key
dz: ཕྱི་རྒྱལ་ལྡེ་མིག

note: foreign key spec
en: Referenced table
dz: གཞི་བསྟུན་འབད་ཡོད་མི་ཐིག་ཁྲམ།

note: foreign key spec
en: Fields
dz: ས་སྒོ་ཚུ།

note: foreign key spec
en: Fields in the foreign key
dz: ཕྱི་རྒྱལ་ལྡེ་མིག་ནང་ས་སྒོ་ཚུ།

note: foreign key spec
en: Field
dz: ས་སྒོ།

note: foreign key spec
en: Referenced field
dz: གཞི་བསྟུན་འབད་ཡོད་མི་ས་སྒོ།

note: foreign key spec
en: Match type
dz: དབྱེ་བ་མཐུན་སྒྲིག་འབད།

note: foreign key spec
en: Matching method if more than one field involved
dz: ས་སྒོ་གཅིག་ལས་མངམ་འབྲེལ་བ་འཐབ་ཡོད་པ་ཅིན་ཐབས་ལམ་མཐུན་སྒྲིག་འབད་དོ།

note: foreign key spec
en: On update action
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ནི་བྱ་བ་གུ།

note: foreign key spec
en: On delete action
dz: བཏོན་གཏང་ནི་བྱ་བ་གུ།

note: other table options
en: Table's options
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་གདམ་ཁ་ཚུ།

note: other table options
en: Engine
dz: མ་འཕྲུལ།

note: other table options
en: Table's engine (or type)
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་མ་གཟུགས(ཡང་ན་དབྱེ་བ།)

note: other table options
en: Auto increment value
dz: རང་བཞིན་ཡར་འཕར་གནས་གོང་།

note: other table options
en: Counter for auto incremented fields is incremented by this value + 1 (DEFAULT: 0)
dz: རང་བཞིན་ཡར་འཕར་ས་སྒོ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་གདོང་ལེན་འདི་གནས་གོང་+༡ (སྔོན་སྒྲིག་ ༠)འདི་གིས་ཡར་འཕར་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

note: other table options
en: Average row length
dz: ཆ་སྙོམས་གྲལ་ཐིག་རིང་ཚད།

note: other table options
en: An approximation of the average row length for your table
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཐིག་ཁྲམ་དོན་ལུ་ཆ་སྙོམས་གྲལ་ཐིག་རིང་ཚད་་ཧ་ལམ་ཅིག

note: other table options
en: Checksum
dz: ཅེག་སམ།

note: other table options
en: Min rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཉུང་མཐའ་ཚུ།

note: other table options
en: Max rows
dz: གྲིལ་ཐིག་མང་མཐའ་ཚུ།

note: other table options
en: Pack keys
dz: ལདེ་མིག་ཚུ་བསྡམ།

note: other table options
en: Delay key write
dz: ཕྱི་འགྱངས་ལྡེ་མིག་འབྲི།

note: other table options
en: Row format
dz: གྲལ་ཐིག་རྩ་སྒྲིག

note: other table options
en: Union
dz: འདུས་ཚོགས།

note: other table options
en: tbl_name[,tbl_name]...: only with MERGE engine
dz: tbl_name[,tbl_name]...: མཉམ་བསྡོམས་འབད་ནི་མ་གཟུགས་དང་གཅིག་ཁར་རྐྱངམ་ཅིག

note: other table options
en: Insert method
dz: ཐབས་ལམ་བཙུགས།

note: other table options
en: FIRST, LAST or NO: only with MERGE engine
dz: དང་པ་ མཇུག་ཡང་ན་མེན་ མཉམ་བསྡོམས་འབད་ནི་མ་གཟུགས་དང་གཅིག་ཁར་རྐྱངམ་ཅིག

note: other table options
en: Data directory
dz: གནས་སྡུད་སྣོད་ཐོ།

note: other table options
en: Index directory
dz: ཟུར་ཐོ་བཀོད་ཡོད་མི་སྣོད་ཐོ།

en: Match simple
dz: འཇམ་སམ་མཐུན་སྒྲིག་འབད།

en: Match partial
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཆ་ཤས།

en: Match full
dz: གངམ་མཐུན་སྒྲིག་འབད།

en: No action
dz: བྱ་བ་མེདཔ།

en: Restrict
dz: བཀག་དམ་ཅན།

en: Cascade
dz: ཀེསི་ཀེཌི།

note: To translators: Action of setting a value to NULL
en: Set to NULL
dz: སྟོང་ཆ་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Don't pack keys
dz: ལྡེ་མིག་ཚུ་མ་བསྡམ།

en: Only pack long CHAR/VARCHAR columns
dz: སྦུང་ཚན་རིངམ་ཡིག་འབྲུ/འགྱུར་ཅན་ཡིག་འབྲུ་ཀེར་ཐིག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག

en: MyISAM (default)
dz: མའི་ཨའི་ཨེསི་ཨེ་ཨེམ(སྔོན་སྒྲིག)

en: ISAM
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨེ་ཨེམ།

en: Archive
dz: ཡིག་མཛོད།

en: Berkeley DB
dz: བཀ་ལི་ ཌི་བི།

en: Comma Separated Value (CSV)
dz: ལྷོད་རྟགས་སོ་སོ་ཁ་འཕྱེལ་ཡོད་མི་གནས་གོང་(སུ་ཨེསི་ཝི)

en: Example
dz: དཔེར་བརྗོད།

en: Federated
dz: སྤྱི་མཐུན་ཡོད་མི།

en: In Memory (MEMORY/HEAP)
dz: དྲན་ཚད་ནང་(དྲན་ཚན་/བརྩེགས་ཕུང་།)

en: InnoDB
dz: མནོ་སྐྱོན་མེད་པའི་ཌི་བི།

en: Merge
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་ནི།

en: Clustered, fault-tolerant, memory-based
dz: སྤུང་ཡོད་མི་ བཟོད་སྲན་ཅན་གྱི་་སྐྱོན་ དྲན་ཚད་གཞི་རྟེན་ཡོད་མི།

en: Dynamic
dz: ནུས་ཅན།

note: To translators: "Fixed" is a kind or MySQL's table's row format
en: Fixed
dz: གཏན་བཟོ་ཡོད་མི།

en: Compressed
dz: ཨེབ་བཙུགས་ཡོད་མི།

en: Redundant
dz: མང་དྲངས།

en: Compact
dz: སྲབ་ཆུང་།

note: DSN parameters
en: Only if existing
dz: གནས་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག

note: DSN parameters
en: Drop database only if it exists
dz: གནས་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་བཀོག་བཞག

en: Drop table only if it is temporary
dz: གནས་སྐབས་ཨིན་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་ཐིག་ཁྲམ་བཀོག་བཞག

en: References
dz: གཞི་བསྟུན་ཚུ།

en: What to do with references
dz: གཞི་བསྟུན་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ག་ཅི་འབད་ནི།

en: Automatically drop objects that depend on the table (CASCADE)
dz: རང་བཞིན་གྱིས་དངོས་པོ་ཚུ་བཀོག་བཞག་ནི་དེ་ཐིག་ཁྲམ་གུ་རྟེནམ་ཨིན(ཀེསི་ཀེཌི)

en: Refuse to drop the table if any objects depend on it (RESTRICT)
dz: དངོས་པོ་གང་རུང་འདི་རྟེན་ཡོད་པ་ཅིན་ཐིག་ཁྲམ་འདི་བཀོག་ནི་ངོས་ལེན་མི་འབད(བཀག་དམ)

en: The name of a database to connect to
dz: ལུ་མཐུད་ལམ་མཐུད་ནི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཅིག་གི་མིང་འདི།

en: NO DESCRIPTION
dz: འགྲེལ་བཤད་མེད།

en: Invalid Oracle handle
dz: ནུས་མེད་ཨོ་རེ་ཀཱེལ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: Could not allocate Lob locator
dz: ཨེལ་ཨོ་བི་གནས་ཁོངས་པ་སྤྲོད་མ་ཚུགས།

en: Could not copy Lob locator
dz: ཨཨེལ་ཨོ་བི་གནས་ཁོངས་པ་འདྲ་བཤུས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Postgresql binary handler
dz: གནས་བསྐྱོད་གིརི་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ཟུང་ལྡན་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: PostgresqlBin
dz: གནས་བསྐྱོད་གིརི་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ཟུང་ལྡན།

en: PostgreSQL binary representation
dz: གནས་བསྐྱོད་གིརི་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ཟུང་ལྡན་ཁྱད་ཚབ།

en: Insufficient memory to convert binary buffer to string
dz: ཟིང་ལྡན་གནད་ཁོངས་ཡིག་རྒྱུན་ལུ་གཞི་བསྒྱུར་འབད་ནི་དྲན་ཚད་ལངམ་མེདཔ།

en: Insufficient memory to convert string to binary buffer
dz: ཟུང་ལྡན་གནད་ཁོངས་ལུ་ཡིག་རྒྱུན་གཞི་བསྒྱུར་འབད་ནི་དྲན་ཚད་ལངམ་མེདཔ།

en: The connection string must contain a DB_NAME value
dz: མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན་འདི་ནང་ ཌི་བི་ཨེན་ཨེམ་ཨི་ གནས་གོང་ཅིག་ཡོད་དགོཔ་ཨིན།(_N)

en: The connection string format has changed: replace DATABASE with DB_NAME and the same contents
dz: མཐུད་ལམ་ཡིག་རྒྱུན་རྩ་སྒྲིག་དེ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོདཔ་ གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་དང་གཅིག་ཁར་ཌི་བི་མིང་ དང་ནང་དོན་ཚུ་ཅོག་འཐདཔ་ཚབ་བཙུགས།(_N)

en: Transactions are not supported in read uncommitted isolation level
dz: ཟུར་གནས་གནས་རིམ་ཁས་ལེན་མེད་མི་ལྷག་ནི་ནང་སྤྲོད་ལེན་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་མེདཔ་ཨིན།

en: Transactions are not supported in repeatable read isolation level
dz: ཟུར་གནས་གནས་རིམ་ཡང་བསྐྱར་བཏུབ་པའི་ལྷག་ནི་ནང་སྤྲོད་ལེན་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་མེདཔ་ཨིན།

en: Provider for PostgreSQL databases
dz: གནས་བསྐྱོད་གིརི་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྤེལ་མི།

en: Ignore descendants
dz: བརྒྱུད་པ་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག

en: Don't add the column to descendants of the table
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་བརྒྱུད་པ་ཚུ་ལུ་ཀེར་ཐིག་འདི་ཁ་སྐོང་འབད།

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's path (usually /tmp), or leave this field empty)
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་སར་བར་འདི་གུ་ཧོསིཊི་འདི་གཡོག་བཀོལ་དོ(ཡུ་ནིགསི་ཌོ་མེན་སོ་ཀེཊིསི་གུ་སར་བར་ཚུ་གཡོག་བཀོལ་མི་གི་དོན་ལུ་ སོ་ཀེཊི་གི་འགྲུལ་ལམ་འདི་བཙུགས(སྤྱིར་བཏང་/གནས་སྐབས)ཡང་ན་ས་སྒོ་འདི་སྟོངམ་བཞག)།

en: Database server port (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's file name extension (usually 5432), or leave this field empty)
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་སར་བར་འདྲེན་ལམ་(ཡུ་ནིགསི་ཌོ་མེན་སོ་ཀེཊིསི་གུ་སར་་བརཚུ་གཡོག་བཀོལ་མི་གི་དོན་ལུ་སོ་ཀེཊི་གི་ཡིག་སྣོད་མིང་རྒྱ་བསྐྱེད་བཙུགས(སྤྱིར་་བཏང་༥༤༣༢)ཡང་ན་ས་སྒོ་འདི་སྟོངམ་བཞག)།

en: Extra connection options
dz: མཐུད་ལམ་གདམ་ཚུ་ཐེབས་ཚུ།

en: Whether to require SSL or not when connecting
dz: མཐུད་ལམ་མཐུད་པའི་སྐབས་ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་མེན་ན།

en: Owner
dz: བདག་པོ།

en: The name of the database user who will own the new database
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གསརཔ་དབང་མི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་མིང་འདི།

en: Template
dz: ཊེམ་པེ་ལེཊི།

en: The name of the template from which to create the new database
dz: གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་མི་ལས་ཊེམ་པེལེཊི་གི་མིང་འདི།

en: Tablespace
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྱི་བར་སྟོང་།

en: The name of the tablespace that will be associated with the new database
dz: ཐིག་ཁྲམ་བར་སྟོང་གི་མིང་འདི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གསརཔ་དང་གཅིག་ཁར་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཞག་འོང་།

note: To translators: Charset name
en: Unicode (UTF-8)
dz: ཡུ་ནི་ཀོཌི(ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨)

note: To translators: Charset name
en: ASCII
dz: ཨེ་ཨེསི་སི་ཨའི་ཨའི།

note: To translators: Charset name
en: Japanese EUC
dz: ཇ་པ་ནིསི་ཨི་ཡུ་སི།

note: To translators: Charset name
en: Chinese EUC
dz: རྒྱ་ནག་གི་ ཨི་ཡུ་སི།

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC
dz: ཀོ་རི་ཡའི་ཨི་ཡུ་སི།

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC (Hangle base)
dz: ཀོ་རི་ཡའི་ ཨི་ཡུ་སི(ཧེང་ག་གཞི་རྟེན།)

note: To translators: Charset name
en: Taiwan EUC
dz: ཏ་ཡེ་ཝཱན་ཨི་ཡུ་སི།

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.1)
dz: ཨའི་ཨེསེ་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ ཨང་ ༡)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.2)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༢)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.3)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༣)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.4)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༤)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.5)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༥)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.6)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༦)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.7)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༧)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.8)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་ཡཝགསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ ཨང་༨)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.9)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ཨང་ ༩)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.10)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༩༤(ལེ་ཊིན་གསལ་བྱེད་ཡི་གུ་ ཨང་༡༠)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latin/Cyrillic)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༡/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ་ ༡༡༣(ལེ་ཊིན/སི་རི་ལིཀ)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latin/Arabic)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༦/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ ༡༡༤(ལེ་ཊིན/ཨ་ར་བིཀ)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latin/Greek)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ ༨༨༥༩-༧/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ ༡༡༨(ལེ་ཊིན/གི་རིཀ)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latin/Hebrew)
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ ༨༨༥༩-༨/ཨི་སི་ཨེམ་ཨེ ༡༢༡(ལེ་ཊིན/ཧི་བིརིའུ)

note: To translators: Charset name
en: KOI8-R(U)
dz: ཀེ་ཨོ་ཨའི་༨-ཨར་(ཡུ)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP866
dz: ཝིནཌོསི་ སི་པི་༨༦༦

note: To translators: Charset name
en: Windows CP874 (Thai)
dz: ཝིནཌོསི་ སི་པི་༨༧༤(ཐཱའི)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1250
dz: ཝིནཌོསི་ སི་པི་༡༢༥༠

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1251
dz: ཝིནཌོསི་ སི་པི་༡༢༥༡

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1256 (Arabic)
dz: ཝིནཌོསི་ སི་པི་༡༢༥༦(ཨ་ར་བིཀ་)

note: To translators: Charset name
en: TCVN-5712/Windows CP1258 (Vietnamese)
dz: ཊི་སི་ཝི་ཨེན་-༥༧༡༢/ཝིནཌོསི་ སི་པི་༡༢༥༨(ཝེཊི་ན་མིསི)

en: Predicate
dz: སྔ་སྒོང་བརྡ་སྟོན་ནི།

en: Constraint expression for a partial index
dz: ཆ་ཤས་ཟུར་ཐོ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་བར་ཆད་གསལ་བརྗོད།

en: With OIDs
dz: ཨོ་ཨའི་ཌིསི་དང་གཅིག་ཁར།

en: Parent table(s)
dz: རྩ་ལག་ཐིག་ཁྲམ(ཨེསི)

en: Inheritance
dz: བརྒྱུད་དེ་ཐོབ་མི་

en: Parent table
dz: རྩ་ལག་ཐིག་ཁྲམ།

en: Keep coupled
dz: ཆ་སྒྲིག་བཞག

en: Use INHERIT instead of LIKE
dz: ཨེལ་ཨའི་ཀེ་ཨི་གི་ཚབ་མ་ཨའི་ཨེན་ཨེཆ་ཨི་ཨར་ཨའི་ཊི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Copy defaults
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

en: Copy default expressions
dz: སྔོན་སྒྲིག་གསལ་བརྗོད་ཚུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: foreign key spec
en: Deferrable
dz: ཕར་འགྱངས་བཏུབ་མི།

note: To translators: Action of setting a value to its default value
en: Set to default
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Not deferrable
dz: ཕར་འགྱངས་བཏུབ་མེད།

en: Deferrable initially immediate
dz: ཕར་འགྱངས་བཏུབ་ཙི་འགོ་ཐོག་བསྒང་དེ་འཕྲལ་ལས།

en: Deferrable initially deferred
dz: ཕར་འགྱངས་བཏུབ་མི་འགོ་ཐོག་བསྒང་ཕར་འགྱངས་ཡོདཔ།

en: User
dz: ལག་ལེན་པ།

en: What to do with references on the column to delete
dz: ཀེར་ཐིག་གུ་བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་མི་གཏི་བསྟུན་ཚུ་དང་ག་ཅིག་འབད་ནི།

en: Automatically drop objects that depend on the column (CASCADE)
dz: རང་བཞིན་གྱིས་བཀོག་བཞག་དངོས་པོ་ཚུ་ཀེར་ཐིག་གུ་རྟེནམ་ཨིན།(ཀེསི་ཀེཌི)

en: Refuse to drop the column if any objects depend on it (RESTRICT)
dz: དངོས་པོ་ཚུ་གང་རུང་འདི་གུ་རྟེན་ཡོད་པ་ཅིན་ཀེར་ཐིག་བཀོག་བཞག་ནི་ངོས་ལེན་མི་འབད(བཀག་དམ)།

note: DSN parameters
en: The name of a database to drop
dz: བཀོག་བཞག་ནི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཅིག་གི་མིང་འདི།

en: Search Path
dz: འཚོལ་ཞིབ་འགྲུལ་ལམ།

en: Provider for SQLite databases
dz: ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ཨའི་ཊི་ཨི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྤེལ་མི།

en: The name of a database to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་མི་གནས་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་མིང་འདི།

en: DSN '%s' is not declared
dz: ཌི་ཨེསི་ཨེན་ '%s' འདི་གསལ་བསྒྲགས་མེདཔ།

en: Can't open connection to DSN %s: %s
dz: ཌི་ཨེསི་ཨེན་ལུ་མཐུད་ལམ་ཁ་ཕྱེ་མི་བཏུབ %s: %s

en: Can't open specified connection: %s
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་མཐུད་ལམ་ཁ་ཕྱེ་མི་བཏུབ %s

en: Connection successfully opened!
dz: མཐུད་ལམ་མཐར་འཁྱོལཝ་སྦུ་ཁ་ཕྱེ་ཡོདཔ!

en: Id
dz: ཨའི་ཌི།

en: Comments
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ།

en: SQL
dz: ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ།

en: Triggers
dz: འབྱུང་སག་ས་ཚུ།
