libgda 5.x - en to nb translation catalogue (915 entries)

note: title
en: Data Sources
nb: Datakilder

en: Configured data sources in the system
nb: Konfigurerte datakilder på dette systemet

en: Are you sure you want to remove the data source '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne datakilden «%s»?

en: Data source removal confirmation
nb: Bekreft fjerning av datakilde

note: create the dialog
en: Data Source Properties
nb: Egenskaper for datakilde

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Change the data source properties (the name can't be modified).
nb: Endre egenskaper for datakilde (navnet kan ikke endres).

en: Login for %s
nb: Innlogging for %s

en: Connection successfully opened!
nb: Åpning av tilkobling fullført!

en: Could not open connection
nb: Kunne ikke åpne tilkobling

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Could not execute browser program
nb: Kunne ikke kjøre program for å bla gjennom databaser

note: FIXME: add a notice somewhere in the UI
en: No detail
nb: Ingen detaljer

en: Database access control center
nb: Kontrollsenter for databaseaksess

en: Configure your database access environment
nb: Konfigurer ditt miljø for databaseaksess

en: Error creating database: %s
nb: Feil under oppretting av database: %s

en: New data source definition
nb: Ny definisjon for datakilde

en: Add a new data source...
nb: Legg til en ny datakilde...

en: Data source name
nb: Navn på datakilde

en: System wide data source:
nb: Datakilde for hele systemet:

en: Database type
nb: Databasetype

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: General Information
nb: Generell informasjon

en: Create a new database:
nb: Lag en ny database:

en: Create a new database?
nb: Lage en ny database?

en: New database definition
nb: Ny databasedefinisjon

note: connection's spec
en: Connection's parameters
nb: Tilkoblingsparametere

en: Authentication parameters
nb: Autentiseringsparametere

en: Ready to add a new data source
nb: Klar til å legge til ny datakilde

en: Data source _name:
nb: _Navn på datakilde:

en: _Provider:
nb: _Tilbyder:

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

note: connection's authentication
en: Authentication
nb: Autentisering

en: Connection opening
nb: Tilkobling åpnes

en: No authentication required,
    confirm connection opening
nb: Ingen autentisering kreves
    bekreft åpning av tilkobling

en: Error:
nb: Feil:

en: Could not declare new data source
nb: Kunne ikke deklarere en ny datakilde

en: No valid data source info was created
nb: Ingen gyldig datakildeinformasjon ble laget

en: _Data source
nb: _Datakilde

en: _Close
nb: _Lukk

en: Close this window
nb: Lukk dette vinduet

en: _New datasource
nb: _Ny datakilde

en: Create new data source
nb: Lag ny datakilde

en: _Delete datasource
nb: _Slett datakilde

en: Delete selected data source
nb: Slett valgt datakilde

en: _Properties
nb: Egenska_per

en: _About
nb: _Om

en: About
nb: Om

en: About GNOME-DB
nb: Om GNOME-DB

note: title
en: Providers
nb: Tilbydere

en: Installed providers
nb: Installerte tilbydere

en: Conflicting parameter '%s'
nb: Parameter i konflikt «%s»

en: Error loading authentication information for '%s' DSN: %s
nb: Feil under lasting av autentiseringsinformasjon for «%s» DSN: %s

en: Error creating user specific configuration directory '%s'
nb: Feil under oppretting av brukerspesifikk konfigurasjonskatalog «%s»

en: Malformed data source name '%s'
nb: Feilutformet navn på datakilde «%s»

en: Couldn't save authentication information for DSN '%s': %s
nb: Kunne ikke lagre autentiseringsinformasjon for DSN «%s»: %s

en: Can't manage system-wide configuration
nb: Kan ikke håndtere konfigurasjon for hele systemet

en: Couldn't delete authentication information for DSN '%s': %s
nb: Kunne ikke slette autentiseringsinformasjon for DSN «%s»: %s

en: Unknown DSN '%s'
nb: Ukjent DSN «%s»

en: Provider '%s' not found
nb: Tilbyder «%s» ble ikke funnet

en: No provider '%s' installed
nb: Ingen tilbyder «%s» installert

en: Can't load provider: %s
nb: Kan ikke laste tilbyder: %s

en: Can't instantiate provider '%s'
nb: Kan ikke starte tilbyder «%s»

en: Provider
nb: Tilbyder

en: Description
nb: Beskrivelse

en: DSN parameters
nb: DSN-parametere

en: File
nb: Fil

en: List of installed providers
nb: Liste med installerte tilbydere

en: Username
nb: Brukernavn

note: other table options This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Password
nb: Passord

en: Error loading provider '%s': %s
nb: Feil under lasting av tilbyder «%s»: %s

en: DSN to use
nb: DSN som skal brukes

en: Connection string to use
nb: Tilkoblingsstreng som skal brukes

en: Provider to use
nb:  Tilbyder som skal brukes

en: Authentication string to use
nb: Autentiseringsstreng som skal brukes

en: Options
nb: Alternativer

note: To translators: Don't translate "GdaMetaStore", it's a class name
en: GdaMetaStore used by the connection
nb: GdaMetaStore som brukes av tilkoblingen

en: Data source %s not found in configuration
nb: Datakilde «%s» ble ikke funnet i konfigurasjonen

en: Malformed connection string '%s'
nb: Feilutformet tilkoblingsstreng «%s»

en: No provider specified
nb: Ingen tilbyder spesifisert

en: No DSN or connection string specified
nb: Ingen DSN eller tilkoblingsstreng spesifisert

en: Provider does not allow usage from this thread
nb: Tilbyder tillater ikke bruk fra denne tråden

en: Can't obtain connection lock
nb: Kan ikke ta lås for tilkobling

en: Connection is closed
nb: Tilkoblingen er lukket

en: Can't find task %u
nb: Kan ikke finne oppgave %u

en: Invalid argument
nb: Ugyldig argument

en: Column %d out of range (0-%d)
nb: Kolonne %d utenfor område (0-%d)

en: Can't set iterator's position
nb: Kunne ikke sette posisjon for iterator

en: Can't access data
nb: Kan ikke aksessere data

en: Old data model
nb: Gammel datamodell

en: New data model
nb: Ny datamodell

en: Missing original data model
nb: Mangler original datamodell

en: Missing new data model
nb: Mangler ny datamodell

en: Whether data model can be modified
nb: Hvorvidt datamodellen kan endres

en: Row %d out of range (0-%d)
nb: Rad %d utenfor område (0-%d)

en: Row %d not found (empty data model)
nb: Rad %d ikke funnet (tom datamodell)

en: No row in data model
nb: Ingen rad i datamodellen

en: Data model has no data
nb: Datamodell har ingen data

en: Too many values in list
nb: For mange verdier i listen

en: Row not found in data model
nb: Rad ikke funnet i datamodell

en: Could not load the Berkeley DB library: %s
nb: Kunne ikke laste Berkeley DB-bibliotek: %s

en: Data model returned invalid NULL value
nb: Datamodell returnerte ugylldig NULL-verdi

en: Data model does not support setting individual value
nb: Datamodell støtter ikke å sette individuell verdi

en: Data model does not support setting values
nb: Datamodell støtter ikke å sette verdier

en: Data model does not support row append
nb: Datamodell støtter ikke å legge til rad

en: Model does not allow row insertion
nb: Mdell tillater ikke å sette inn rad

en: Model does not allow row deletion
nb: Modell tillater ikke å slette rad

en: Data model does not support row removal
nb: Datamodell støtter ikke fjerning av rad

en: File '%s' already exists
nb: Filen «%s» eksisterer allerede

en: Exported Data
nb: Eksporterte data

en: Could not dump data model's attributes: %s
nb: Kunne ikke dumpe datamodellens attributter: %s

en: Could not dump data model's contents: %s
nb: Kunne ikke dumpe datamodellens innhold: %s

en: %d row | %d rows
nb[0]: %d rad
nb[1]: %d rader

en: 0 row
nb: 0 rad

en: Row not found
nb: Rad ikke funnet

en: Column cannot be modified
nb: Kolonne kan ikke endres

en: Could not rename file '%s' to '%s'
nb: Kunne ikke endre navn på fil fra «%s» til «%s»

en: Could not create directory '%s'
nb: Kan ikke opprette katalog «%s»

en: Could not overwrite contents of file '%s'
nb: Kunne ikke overskrive innhold av fil «%s»

en: Wrong type of data
nb: Feil type data

en: Column cannot be set
nb: Kolonne kan ikke settes

en: Cannot set contents of filename '%s'
nb: Kan ikke sette innholdet i filnavnet «%s»

en: Cannot create directory '%s'
nb: Kan ikke lage katalog «%s»

en: Cannot add row: filename missing
nb: Kan ikke legge til rad: filnavn mangler

en: Cannot remove file '%s'
nb: Kunne ikke fjerne fil «%s»

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
nb: Tilkoblingsstreng

en: Character conversion at line %d, error: %s
nb: Tegnkonvertering på linje %d, feil: %s

en: no detail
nb: ingen detaljer

en: Could not convert string '%s' to a '%s' value
nb: Kunne ikke konvertere streng «%s» til en «%s»-verdi

en: Error while parsing CSV file: %s
nb: Feil under lesing av CSV-fil: %s

note: error
en: Failed to read node in XML file
nb: Klarte ikke å lese node i XML-fil

en: Row has too many values (which are ignored)
nb: Raden har for mange verdier (som blir ignorert)

en: Could not convert '%s' to a value of type %s
nb: Kunne ikke konvertere «%s» til en verdi av type %s

en: Expected <gda_array> node but got <%s>
nb: Forventet <gda_array>-node men fikk <%s>

en: Integer overflow
nb: Heltallsoverflyt

en: Float value overflow
nb: Overflyt for flyttallsverdi

en: Double value overflow
nb: Overflyt for Double-verdi

en: Inconsistent data type
nb: Inkonsistent datatype

en: Wrong field format error: %s
nb: Feil med feil feltformat: %s

en: Wrong field format
nb: Feil feltformat

en: Could not create virtual connection
nb: Kunne ikke opprette virtuell tilkobling

en: No source defined
nb: Ingen datakilde definert

en: Error in filter expression
nb: Feil i filteruttrykk

en: Incorrect filter expression
nb: Feil filteruttrykk

en: Wrong value type: expected '%s' and got '%s'
nb: Feil type verdi: forventet «%s» og fikk «%s»

en: Trying to change read-only column: %d
nb: Prøver å endre skrivebeskyttet kolonne: %d

en: Could not re-run SELECT statement: %s
nb: Kunne ikke kjøre SELECT-uttrykk på nytt: %s

en: Incorrect SQL expression
nb: Ugyldig SQL-uttrykk

en: No connection to use
nb: Ingen tilkobling å bruke

en: Some columns can't be modified
nb: Noen kolonner kan ikke endres

en: Column %d can't be modified
nb: Kolonne %d kan ikke endres

en: Too many values (%d as maximum)
nb: For mange verdier (%d som maksimum)

en: libgda needs GModule. Finishing...
nb: libgda trenger GModule. Fullfører...

en: More than one SQL statement
nb: Mer enn en SQL-setning

en: Unknown database object '%s'
nb: Ukjent databaseobjekt «%s»

en: Could not set value for parameter '%s'
nb: Kunne ikke sette verdi for parameter «%s»

en: A transaction has already been started
nb: En transaksjon er allerede startet

en: Attribute '%s' not found
nb: Attributt «%s» ikke funnet

en: Attribute '%s' has %d value | Attribute '%s' has %d values
nb[0]: Attributt «%s» har %d verdi
nb[1]: Attributt «%s» har %d verdier

en: Another object with the same name already exists
nb: Et annet objekt med samme navn eksisterer allerede

en: Missing table name in meta data context
nb: Mangler tabellnavn i metadatakontekst

en: Missing column name in meta data context
nb: Mangler kolonnenavn i metadatakontekst

en: Missing condition in meta data context
nb: Mangler betingelse i metadatakontekst

en: Unknown table in meta data context
nb: Ukjent tabell i metadatakontekst

en: Could not find object named '%s'
nb: Fant ingen objekt med navn «%s»

en: Could not find column '%s' in table '%s'
nb: Fant ikke kolonne «%s» i tabell «%s»

en: Database object '%s' already exists
nb: Databaseobjekt «%s» eksisterer allerede

en: Could not load file '%s'
nb: Kunne ikke laste fil «%s»

en: Missing column name for table '%s'
nb: Mangler kolonnenavn for tabell «%s»

en: Could not load XML specifications: %s
nb: Kunne ikke laste XML-spesifikasjoner: %s

en: Unspecified table name
nb: Uspesifisert navn på tabell

en: Invalid type
nb: Ugyldig type

en: One or more values are invalid
nb: En eller flere verdier er ugyldig

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Missing SQL code
nb: Mangler SQL-kode

en: Missing parameter '%s'
nb: Mangler parameter «%s»

en: Parameter '%s' is invalid
nb: Parameter «%s» er ugyldig

en: Unnamed parameter
nb: Parameter uten navn

en: Malformed table name
nb: Feilutformet navn på tabell

en: No table specified
nb: Ingen tabell spesifisert

en: Unable to get column name
nb: Kan ikke hente kolonnenavn

en: No name
nb: Ingen navn

en: No LDAP connection specified
nb: Ingen LDAP-tilkobling spesifisert

en: Unable to get schema name
nb: Kan ikke hente navn på skjema

en: No connection specified
nb: Ingen tilkobling spesifisert

en: Table does not have any column
nb: Tabellen har ingen kolonner

en: Binary handler
nb: Binærhåndterer

en: Could not find the '%s' program
nb: Kunne ikke finne program «%s»

en: Unknown query '%s'
nb: Ukjent spørring «%s»

en: No connection named '%s' found
nb: Ingen tilkobling med navn «%s» funnet

en: Unknown parameter '%s'
nb: Ukjent parameter «%s»

en: Parameter name not specified
nb: Navn på parameter ikke oppgitt

en: Expression '%s' should return exactly one value
nb: Uttrykk «%s» skal returnere eksakt en verdi

en: Binary data
nb: Binærdata

en: link
nb: lenke

en: Document not specified
nb: Dokument ikke spesifisert

en: Cannot create temporary file
nb: Kunne ikke opprette midlertidig fil

en: Execution of the %s program failed: %s
nb: Kjøring av programmet %s feilet: %s

en: This report document does not handle %s output
nb: Dette rapportdokumentet håndterer ikke utdata fra %s

en: Can't find libsqlite3.
nb: Fant ikke libsqlite3.

en: Could not register function '%s'
nb: Kan ikke registrere funksjon «%s»

en: Transactions are not supported in read-only mode
nb: Transaksjoner støttes ikke i skrivebeskyttet modus

en: Empty statement
nb: Tomt uttrykk

en: Table to remove not found
nb: Tabell som skal fjernes ble ikke funnet

en: Column not found
nb: Kolonne ikke funnet

en: Column '%s' not found
nb: Kolonne «%s» ikke funnet

en: Table '%s' not found
nb: Tabell «%s» ikke funnet

en: '%s' is not a valid identifier
nb: «%s» er ikke en gyldig indentifikator

en: Empty identifier
nb: Tom identifikator

en: A connection is required
nb: En tilkobling kreves

en: Signal does not exist
nb: Signal eksisterer ikke

en: Signal %lu does not exist
nb: Signal %lu eksisterer ikke

en: Select file to load
nb: Velg fil som skal lastes

en: Could not load the contents of '%s':
     %s
nb: Kunne ikke laste innhold av «%s»:
     %s

en: Select a file to save data to
nb: Velg en fil å lagre data til

en: Could not save data to '%s':
     %s
nb: Kunne ikke lagre data til «%s»:
     %s

en: Properties
nb: Egenskaper

en: %lu Byte | %lu Bytes
nb[0]: %lu byte
nb[1]: %lu byte

en: No data
nb: Ingen data

en: Data size
nb: Datastørrelse

en: Unknown
nb: Ukjent

note: list of fields
en: Data type
nb: Datatype

note: FIXME: find a better label
en: Value
nb: Verdi

en: GValue to render
nb: GValue som skal vises

en: Editable
nb: Redigerbar

en: Values
nb: Verdier

en: Invalid UTF-8 format!
nb: Ugyldig UTF-8-format!

note: format tooltip
en: Format is hh:mm:ss
nb: Formatet er hh:mm:ss

en: Use 1000s separators
nb: Bruk tusenskilletegn

en: Decimals
nb: Desimaler

en: Number of decimals
nb: Antall desimaler

en: Currency symbol
nb: Valutasymbol

en: A currency symbol
nb: Et valutasymbol

en: Value is NULL
nb: Verdi er NULL

en: Value is invalid
nb: Verdi er ugyldig

en: Maximum length
nb: Maksimal lengde

en: Multiline
nb: Flere linjer

en: Hidden
nb: Skjult

en: Type %s is not numerical
nb: Type %s er ikke numerisk

en: Empty data
nb: Tomt datasett

en: Error while interpreting data as an image:
    %s
nb: Feil under lesing av data som et bilde:
    %s

en: _Copy image
nb: _Kopier bilde

en: _Load image from file
nb: _Last bilde fra fil

en: _Save image
nb: L_agre bilde

en: Select image to load
nb: Velg vilde som skal lastes

note: determine writable formats
en: Image format
nb: Bildeformat

en: Format image as:
nb: Formater bilde som:

en: Current format
nb: Nåværende format

en: Select a file to save the image to
nb: Velg en fil å lagre bildet til

en: Could not save the image to '%s':
     %s
nb: Kunne ikke lagre bilde til «%s»:
     %s

en: Sources
nb: Kilder

note: list of fields
en: Comment
nb: Kommentar

en: Floating Point
nb: Flytpunkt

en: String
nb: Streng

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Function
nb: Funksjon

en: Decimal
nb: Desimal

en: Data Type
nb: Datatype

en: Variable
nb: Variabel

en: No idea what it is
nb: Ingen anelse hva dette er

en: Set to host mask
nb: Sett til vertens maske

en: Set to class %c network
nb: Sett til klasse %c nettverk

en: Choose a file
nb: Velg en fil

en: Choose a directory
nb: Velg en mappe

en: Choose
nb: Velg

en: Selection model
nb: Utvalgsmodell

en: Let the user name an existing or new folder
nb: La bruker gi navn til en eksisterende eller ny mappe

en: Encoding
nb: Koding

en: How password should be encoded
nb: Hvordan passord skal kodes

en: MD5 Sum
nb: MD5-sum

en: No encoding
nb: Ingen koding

en: No data to display
nb: Ingen data å vise

en: Serialized picture
nb: Serialisert bilde

en: Lines wrapping
nb: Linjebryting

en: Defines how long lines are wrapped
nb: Definer hvordan lange linjer brytes

en: Programming language
nb: Programmeringsspråk

en: Do not wrap lines
nb: Ikke bryt linjer

en: Break lines in between words
nb: Bryt linjer mellom ord

en: General
nb: Generelt

en: hello
nb: hallo

en: Columns
nb: Kolonner

en: Constraints
nb: Begrensninger

en: Shown data entries
nb: Dataoppføringer som vises

en: Values to be defined
nb: Verdier som skal defineres

en: Find:
nb: Finn:

en: The data model to display
nb: Datamodell som skal vises

en: Filter failed:
nb: Filter feilet:

en: any valid SQL expression
nb: ethvert gyldig SQL-uttrykk

en: Set filter
nb: Sett filter

en: Clear filter
nb: Tøm filter

en: Delete the selected entry
nb: Slett valgt oppføring

en: Data model
nb: Datamodell

en: Attempt to initialize an already initialized library
nb: Forsøk på å initiere en allerede initiert bibliotek

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Loading file %s...
nb: Laster fil %s …

note: radio buttons
en: Use data source:
nb: Bruk datakilde:

en: Specify connection:
nb: Oppgi tilkobling:

note: Create the DSN add button
en: Data sources...
nb: Datakilder …

en: Data to display
nb: Data som skal vises

en: Delete the current record
nb: Slett aktiv post

en: Create a new record
nb: Lag en ny post

en: Go to first record
nb: Gå til første post

en: Go to last record
nb: Gå til siste post

en: Go to previous record
nb: Gå til forrige post

en: Go to next record
nb: Gå til neste post

note: FIXME: if nullok is FALSE, then set the column title in bold
en: Can't be NULL
nb: Kan ikke være NULL

en: No title
nb: Ingen tittel

en: Shown columns
nb: Vis kolonner

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: _Clear Selection
nb: _Tøm utvalg

en: Show Column _Titles
nb: Vis kolonne_titler

en: _Set filter
nb: _Sett filter

note: create dialog box
en: Saving Data
nb: Lagrer data

en: Saving data to a file
nb: Lagrer data til en fil

en: File name
nb: Filnavn

note: To translators: "Details" is a table's column's attribute
en: Details
nb: Detaljer

note: file type
en: File type:
nb: Filtype:

en: Tab-delimited
nb: Tabulatorseparert

en: Comma-delimited
nb: Kommaseparert

en: Other options
nb: Andre alternativer

en: Invalid data as NULL?
nb: Ugyldige data som NULL?

en: Don't export invalid data,
    but export a NULL value instead
nb: Ikke eksporter ugyldige data,
    men eksporter en NULL-verdi i stedet

en: Could not save file %s
nb: Kunne ikke lagre fil %s

en: You must specify a file name
nb: Du må oppgi et filnavn

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
nb: Filen «%s» eksisterer allerede.
    Vil du overskrive den?

en: If you choose yes, the contents will be lost.
nb: Hvis du velger ja vil innholdet gå tapt.

en: _Bold
nb: _Fet

en: Bold text
nb: Fet tekst

en: _Italic
nb: Kurs_iv

en: Italic text
nb: Kursiv tekst

en: _Underline
nb: _Understrek

en: Underline text
nb: Understrek tekst

en: _Strike through
nb: Gjennom_strek

en: Strike through text
nb: Gjennomstrek tekst

en: _Add image
nb: _Legg til bilde

en: Insert image
nb: Sett inn bilde

en: _Normal text
nb: _Normal tekst

en: Reset to normal text
nb: Nullstill til normal tekst

note: last row is for new entries
en: Add
nb: Legg til

en: <b>Field properties:</b>
nb: <b>Feltegenskaper:</b>

en: <b>Fields:</b>
nb: <b>Felter:</b>

en: Add a new field
nb: Legg til et nytt felt

en: Remove selected field
nb: Fjern valgt felt

en: Unknown column number %d
nb: Ukjent kolonnenummer %d

en: Unknown provider '%s'
nb: Ukjent tilbyder «%s»

note: set to NULL item
en: Unset
nb: Ikke satt

note: default value item
en: Set to default value
nb: Satt til forvalgt verdi

note: reset to original value item
en: Reset to original value
nb: Sett tilbake til opprinnelig verdi

en: Current modified data is invalid
nb: Aktive endrede data er ugyldige

en: Discard modified data
nb: Forkast endrede data

en: Correct data first
nb: Korriger data først

en: Database file
nb: Databasefil

note: DSN parameters
en: Directory
nb: Katalog

en: Directory where the database file is stored
nb: Katalog hvor databasefilen er lagret

note: DSN parameters
en: Database name
nb: Databasenavn

en: Can't open virtual connection
nb: Kunne ikke åpne virtuell tilkobling

en: Provider for Berkeley databases
nb: Tilbyder for Berkeley-databaser

en: Column's description
nb: Beskrivelse av kolonne

en: Table
nb: Tabell

en: Table's name
nb: Navn på tabell

note: list of fields
en: Field name
nb: Feltnavn

note: list of fields
en: Size
nb: Størrelse

note: list of fields
en: Scale
nb: Skala

note: list of fields
en: Not NULL
nb: Ikke NULL

note: list of fields
en: Default
nb: Forvalg

note: list of fields
en: Check
nb: Sjekk

note: list of fields
en: Check constraint
nb: Sjekk begrensning

note: DSN parameters
en: Database's description
nb: Beskrivelse av database

note: DSN parameters
en: The name of a database to create
nb: Navn på databasen som skal opprettes

en: Index description
nb: Beskrivelse av indeks

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
nb: Navn

en: Index name
nb: Navn på indeks

en: On table
nb: På tabell

note: Index fields
en: Indexed field(s)
nb: Indeksert(e) felt(er)

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Compare method
nb: Sammenligningsmetode

en: Table's description
nb: Beskrivelse av tabell

en: Temporary table
nb: Midlertidig tabell

note: list of fields
en: Table's columns
nb: Tabellens kolonner

note: list of fields
en: Unique
nb: Unik

note: list of fields
en: Primary key
nb: Primærnøkkel

note: list of fields To translators: "Default value" is a table's column's attribute
en: Default value
nb: Forvalgt verdi

note: list of fields
en: Conflict
nb: Konflikt

en: View's description
nb: Beskrivelse av visning

en: View's name
nb: Navn på visning

en: Temporary view
nb: Midlertidig visning

en: Definition
nb: Definisjon

en: View's definition
nb: Definisjon for visning

en: Index
nb: Indeks

en: Index to delete
nb: Indeks som skal slettes

en: Table to delete
nb: Tabell som skal slettes

en: View
nb: Visning

en: View to delete
nb: Visning som skal slettes

en: The name of a database to use (without the .db)
nb: Navn på databasen som skal brukes (uten .db)

en: Extra functions
nb: Ekstra funksjoner

en: Table to rename
nb: Tabell som skal få nytt navn

en: New name
nb: Nytt navn

en: New table name
nb: Navn på ny tabell

en: Invalid argument: NULL
nb: Ugyldig argument: NULL

en: Connection URL
nb: Tilkoblings-URL

en: User name
nb: Brukernavn

note: Connection parameters
en: Database server
nb: Databasetjener

en: Require SSL
nb: Krev SSL

en: Could not open file %s
nb: Kunne ikke åpne fil %s

en: Provider for Microsoft Access files
nb: Tilbyder for Microsoft Access-filer

en: No description
nb: Ingen beskrivelse

en: Provider for MySQL databases
nb: Tilbyder for MySQL-databaser

en: As first column
nb: Som første kolonne

en: After column
nb: Etter kolonne

en: Database server port
nb: Port på databasetjener

en: UNIX Socket
nb: UNIX socket

en: Administrator password
nb: Passord for administrator

note: DSN parameters other table options
en: Character set
nb: Tegnsett

note: To translators: Charset name
en: 7bit Swedish
nb: 7bit svensk

note: To translators: Charset name
en: Shift-JIS Japanese
nb: Shift-JIS japansk

note: To translators: Charset name
en: KOI8-U Ukrainian
nb: KOI8-U ukrainsk

note: To translators: Charset name
en: Windows Central European
nb: Windows sentraleuropeisk

note: To translators: Charset name
en: Mac Central European
nb: Mac sentraleuropeisk

note: To translators: Charset name
en: Mac West European
nb: Mac vesteruopeisk

note: To translators: Charset name
en: Windows Cyrillic
nb: Windows kyrillisk

note: To translators: Charset name
en: Windows Arabic
nb: Windows arabisk

note: To translators: Charset name
en: Windows Baltic
nb: Windows baltisk

note: To translators: Charset name
en: SJIS for Windows Japanese
nb: SJIS for Windows japansk

en: Method
nb: Metode

note: foreign key spec
en: Referenced table
nb: Referert tabell

note: foreign key spec
en: Fields
nb: Felt

note: foreign key spec
en: Field
nb: Felt

note: foreign key spec
en: Referenced field
nb: Referert felt

note: foreign key spec
en: Match type
nb: Type treff

note: other table options
en: Table's options
nb: Alternativer for tabell

note: other table options
en: Engine
nb: Motor

note: other table options
en: Average row length
nb: Gjennomsnittlig radlengde

note: other table options
en: Checksum
nb: Sjekksum

note: other table options
en: Data directory
nb: Datakatalog

en: No action
nb: Ingen handling

en: Restrict
nb: Begrens

en: Cascade
nb: Kaskade

note: To translators: Action of setting a value to NULL
en: Set to NULL
nb: Sett til NULL

en: Archive
nb: Aktiv

en: Berkeley DB
nb: Berkeley-database

en: Comma Separated Value (CSV)
nb: Kommaseparert verdi (CSV)

en: Example
nb: Eksempel

en: Federated
nb: Føderert

note: To translators: "Fixed" is a kind or MySQL's table's row format
en: Fixed
nb: Fast

en: Compressed
nb: Komprimert

en: Compact
nb: Kompakt

en: column name
nb: navn på kolonne

en: References
nb: Referanser

en: Compress
nb: Komprimer

en: Could not fetch next row
nb: Kunne ikke hente neste rad

en: NO DESCRIPTION
nb: INGEN BESKRIVELSE

en: Invalid Oracle handle
nb: Ugyldig Oracle-håndtak

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Cannot start transaction
nb: Kan ikke starte transaksjon

en: Provider for PostgreSQL databases
nb: Tilbyder for PostgreSQL-databaser

en: Extra connection options
nb: Ekstra alternativer for tilkobling

en: Owner
nb: Eier

en: Template
nb: Mal

en: Tablespace
nb: Tabellområde

note: To translators: Charset name
en: Chinese EUC
nb: Kinesisk EUC

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1256 (Arabic)
nb: Windows CP1256 (Arabisk)

en: Predicate
nb: Predikat

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's definition
nb: Rollens definisjon

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's name
nb: Rollens navn

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's password
nb: Rollens passord

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Encrypt password
nb: Krypter passord

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Database superuser
nb: Superbruker for database

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create databases
nb: Kan lage databaser

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create roles
nb: Kan lage roller

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Inherit
nb: Arv

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can login
nb: Kan logge inn

en: Role
nb: Rolle

en: Existing role
nb: Eksisterende rolle

en: Role's members
nb: Rollens medlemmer

en: Role's admins
nb: Rollens administratorer

en: With OIDs
nb: Med OIDer

en: Parent table(s)
nb: Opphavstabell(er)

en: Inheritance
nb: Arv

en: Parent table
nb: Opphavstabell

en: Copy defaults
nb: Kopier forvalg

en: Copy default expressions
nb: Kopier forvalgte uttrykk

note: To translators: Action of setting a value to its default value
en: Set to default
nb: Sett til forvalg

en: User's definition
nb: Definisjon av bruker

en: User's name
nb: Navn på bruker

en: User's password
nb: Passord for bruker

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Can create users
nb: Kan lage brukere

en: User
nb: Bruker

en: Existing user
nb: Eksisterende bruker

en: Replace it already exists
nb: Erstatt hvis den eksisterer allerede

note: DSN parameters
en: The name of a database to drop
nb: Navn på databasen som skal droppes

en: Search Path
nb: Søkesti

en: Provider for SQLite databases
nb: Tilbyder for SQLite-databaser

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Server operations not yet implemented
nb: Tjeneroperasjoner er ikke implementert ennå

en: Named transaction is not supported
nb: Navngitte transaksjoner er ikke støttet

en: Transaction level is not supported
nb: Transaksjonsnivå er ikke støttet

en: Can't start new thread
nb: Kan ikke starte ny tråd

en: Can't open connection to DSN %s: %s
nb: Kan ikke åpne tilkobling til DSN %s: %s

en: Can't open specified connection: %s
nb: Kan ikke åpne oppgitt tilkobling: %s

en: Connection successfully opened!
nb: Åpning av tilkobling fullført!

en: For connection
nb: For tilkobling

en: Could not open connection:
    %s
nb: Kunne ikke åpne tilkobling:
    %s

en: Connection
nb: Tilkobling

en: unnamed
nb: uten navn

en: data source
nb: datakilde

en: Executing LDAP search
nb: Kjører LDAP-søk

en: Provider: %s
nb: Tilbyder: %s

en: Database provider
nb: Databasetilbyder

en: In memory
nb: I minne

en: Dictionary file
nb: Ordbokfil

en: Opened connections
nb: Åpne tilkoblinger

en: List of opened connections
nb: Liste med åpne tilkoblinger

en: Connections
nb: Tilkoblinger

en: Connection's properties
nb: Egenskaper for tilkobling

en: Close connection
nb: Lukk tilkobling

en: Close selected connection
nb: Lukk valgt tilkobling

en: Connect
nb: Koble til

en: Open a new connection
nb: Åpne en ny tilkobling

en: History
nb: Historikk

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Add table
nb: Legg til tabell

en: Grid
nb: Rutenett

en: Form
nb: Skjema

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _Connection
nb: Til_kobling

en: _Connect
nb: _Koble til

en: Open a connection
nb: Åpne en tilkobling

en: Connection properties
nb: Egenskaper for tilkobling

en: _Connections list
nb: Til_koblingsliste

en: Connections list
nb: Tilkoblingsliste

en: _Close connection
nb: _Lukk tilkobling

en: Close this connection
nb: Lukk denne tilkoblingen

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Quit
nb: Avslutt

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Edit
nb: Rediger

en: _Display
nb: _Skjerm

en: Display
nb: Skjerm

en: _Perspective
nb: _Perspektiv

en: Perspective
nb: Perspektiv

en: _Window
nb: _Vindu

en: Window
nb: Vindu

en: _New window
nb: _Nytt vindu

en: New window for _connection
nb: Nytt vindu for til_kobling

en: Open a new window for a connection
nb: Åpne et nytt vindu for en tilkobling

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Help
nb: Hjelp

en: _Manual
nb: _Håndbok

en: Manual
nb: Håndbok

en: Begin a new transaction
nb: Start en ny transaksjon

en: LDAP browser
nb: LDAP-leser

en: Database browser
nb: Databaseleser

en: Don't show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

note: entry to display a window with tables in it
en: Add tables
nb: Legg til tabeller

note: entry to display sub menus
en: Add one table
nb: Legg til en tabell

en: Add all tables
nb: Legg til alle tabeller

en: Add all tables in schema
nb: Legg til alle tabeller i skjema

en: Comma separated values
nb: Kommaseparerte verdier

en: XML exported
nb: Eksportert XML

en: All files
nb: Alle filer

note: Encoding
en: Encoding:
nb: Koding:

note: first line as title
en: First line as title:
nb: Første linje som tittel:

note: separator
en: Separator:
nb: Skilletegn:

en: Comma
nb: Komma

en: Semi colon
nb: Semikolon

en: Tab
nb: Tabulator

en: Space
nb: Mellomrom

en: Pipe
nb: Rør

en: Other:
nb: Annet:

en: Import preview
nb: Forhåndsvisning av import

en: No data.
nb: Ingen data.

en: %d column | %d columns
nb[0]: %d kolonne
nb[1]: %d kolonner

en: Modify
nb: Endre

en: Import
nb: Importer

note: no connection at all or not authenticated
en: None
nb: Ingen

en: Execute action
nb: Kjør handling

en: Zoom...
nb: Zoom …

en: New virtual connection
nb: Ny virtuell tilkobling

en: Create connection
nb: Lag en tilkobling

en: Add binding
nb: Legg til binding

en: Data Manager
nb: Datahåndterer

en: Unsaved
nb: Ikke lagret

en: Add a new data source
nb: Legg til en ny datakilde

en: Variables
nb: Variabler

en: Show variables needed
nb: Vis nødvendige variabler

en: Execute
nb: Kjør

en: View XML
nb: Vis XML

en: '%s' data manager
nb: «%s» datahåndterer

en: Data manager
nb: Datahåndterer

en: Could not save data manager
nb: Kunne ikke lagre datahåndterer

en: Data manager's name
nb: Navn på datahåndterer

en: Save
nb: Lagre

en: source%d
nb: kilde%d

en: Data source from SQL
nb: Datakilde fra SQL

note: To translators: "In schema" refers to the database schema an object is in
en: In schema '%s'
nb: I skjema «%s»

en: For table: %s
nb: For tabell: %s

en: Could not remove favorite: %s
nb: Kunne ikke fjerne favoritt: %s

en: Could not add favorite: %s
nb: Kunne ikke legge til favoritt: %s

en: Favorite's properties
nb: Egenskaper for favoritt

en: Specifications
nb: Spesifikasjoner

en: Saved
nb: Lagret

en: Unnamed data manager
nb: Datahåndterer uten navn

en: _Show favorites
nb: Vi_s favoritter

en: Show or hide favorites
nb: Vis eller skjul favoritter

en: _Manager
nb: _Håndterer

en: Manager
nb: Håndterer

en: _New data manager
nb: _Ny datahåndterer

en: New data manager
nb: Ny datahåndterer

en: Not ready
nb: Ikke klar

en: Malformed table name "%s"
nb: Feilutformet navn på tabell «%s»

en: Refresh data
nb: Oppdater data

en: Contents of '%s'
nb: Innhold av «%s»

en: Id
nb: ID

en: Data source's description
nb: Beskrivelse av datakilde

en: Dependencies
nb: Avhengigheter

en: Requires:
nb: Krever:

en: Exports:
nb: Eksporter:

en: Link to other data
nb: Koble til andre data

en: Remove data source
nb: Fjern datakilde

en: Show data source's properties
nb: Vis egenskaper for datakilde

en: No data source defined
nb: Ingen datakilde definert

en: Remove
nb: Fjern

en: Data sources:
nb: Datakilder:

en: Selected data source's properties:
nb: Egenskaper for valgt datakilde:

en: SQL code to execute:
nb: SQL-kode som skal kjøres:

en: Could not get information about LDAP class
nb: Kunne ikke hente informasjon om LDAP-klasse

en: Class name: | Class names:
nb[0]: Klassenavn:
nb[1]: Klassenavn:

en: Inherited class: | Inherited classes:
nb[0]: Arvet klasse:
nb[1]: Arvede klasser:

en: Could not save data: %s
nb: Kunne ikke lagre data: %s

en: Never
nb: Aldri

en: Filter expression:
nb: Filteruttrykk:

en: Attributes to fetch:
nb: Attributter som skal hentes:

en: Search scope:
nb: Søkeområde:

en: _New LDAP search
nb: _Nytt LDAP-søk

en: LDAP classes browser
nb: Utforsker for LDAP-klasser

en: LDAP classes
nb: LDAP-klasser

en: LDAP class's properties
nb: Egenskaper for LDAP-klasse

en: Add to _Favorites
nb: Legg til i _favoritter

en: Add class to favorites
nb: Legg til klasse i favoritter

en: Previous class
nb: Forrige klasse

en: Move back to previous LDAP class
nb: Gå tilbake til forrige LDAP-klasse

en: Next class
nb: Neste klasse

en: Move to next LDAP class
nb: Gå til neste LDAP-klasse

en: LDAP entries browser
nb: Utforsker for LDAP-oppføringer

en: LDAP hierarchy
nb: LDAP-hierarki

en: LDAP entry's details
nb: Detaljer for LDAP-oppføring

en: Add entry to favorites
nb: Legg til oppføring i favoritter

en: Previous entry
nb: Forrige oppføring

en: Move back to previous LDAP entry
nb: Gå tilbake til forrige LDAP-oppføring

en: Next entry
nb: Neste oppføring

en: Move to next LDAP entry
nb: Gå til neste LDAP-oppføring

en: LDAP entries
nb: LDAP-oppføringer

en: Favorites
nb: Favoritter

en: LDAP search page
nb: Side for LDAP-søk

en: LDAP search settings
nb: Innstillinger for LDAP-søk

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear the search settings
nb: Tøm innstillinger for søk

en: Execute LDAP search
nb: Kjør LDAP-søk

note: results
en: Results
nb: Resultater

en: Define as table
nb: Definer som tabell

en: LDAP search
nb: LDAP-søk

en: Table name:
nb: Navn på tabell:

en: Replace if exists:
nb: Erstatt hvis den eksisterer:

en: Cancelled by the user
nb: Avbrutt av bruker

en: [DSN|connection string]...
nb: [DSN|tilkoblingsstreng] …

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: All files are in the directory: %s
nb: Alle filer er i katalogen: %s

en: Multiple statements
nb: Flere uttrykk

en: SELECT statement
nb: SELECT-uttrykk

en: INSERT statement
nb: INSERT-uttrykk

en: UPDATE statement
nb: UPDATE-uttrykk

en: DELETE statement
nb: DELETE-uttrykk

en: COMPOUND SELECT statement
nb: COMPOUND SELECT-uttrykk

en: BEGIN statement
nb: BEGIN-uttrykk

en: ROLLBACK statement
nb: ROLLBACK-uttrykk

en: COMMIT statement
nb: COMMIT-uttrykk

en: ADD SAVEPOINT statement
nb: ADD SAVEPOINT-uttrykk

en: ROLLBACK SAVEPOINT statement
nb: ROLLBACK SAVEPOINT-uttrykk

en: DELETE SAVEPOINT statement
nb: DELETE SAVEPOINT-uttrykk

en: Unknown statement
nb: Ukjent uttrykk

en: Getting
    favorites...
nb: Henter
    favoritter …

en: Query execution (SQL)
nb: Kjøring av spørring (SQL)

en: Query editor
nb: Spørringsredigering

en: Clear the editor's
    contents
nb: Tøm innhold i
    redigering

en: Favorite
nb: Favoritt

en: Add SQL to favorite
nb: Legg til SQL i favoritter

en: Execution history:
nb: Kjøringshistorikk:

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy selected history
    to editor
nb: Kopier valgt historikk
    til redigering

en: Clear history
nb: Tøm historikk

en: Execution Results:
nb: Resultater fra kjøring:

en: New favorite
nb: Ny favoritt

en: Modify favorite '%s'
nb: Endre favoritt «%s»

en: Modify a favorite
nb: Endre en favoritt

en: Favorite's name
nb: Navn på favoritt

en: Unnamed query
nb: Spørring uten navn

en: _Execute
nb: K_jør

en: Execute query
nb: Kjør spørring

en: _Undo
nb: _Angre

en: Undo last change
nb: Angre siste endring

en: Copy all in a single line
nb: Kopier alt på en enkelt linje

en: In the future:
nb: I fremtiden:

en: Less than a minute ago:
nb: Mindre enn ett minutt siden:

en: %lu minute ago:
     | %lu minutes ago:
nb[0]: %lu minutt siden:
nb[1]: %lu minutter siden:

en: %lu hour ago
     | %lu hours ago
nb[0]: %lu time siden
nb[1]: %lu timer siden

en: %lu day ago
     | %lu days ago
nb[0]: %lu dag siden
nb[1]: %lu dager siden

en: _Query
nb: S_pørring

en: Query
nb: Spørring

en: _New editor
nb: _Ny redigering

en: Open a new query editor
nb: Åpne ny spørringsredigering

en: Could not add action: %s
nb: Kunne ikke legge til handling: %s

en: SQL Code
nb: SQL-kode

en: Is action
nb: Er handling

en: Statement:
nb: Uttrykk:

en: Execution delay
nb: Pause før kjøring

en: Number of rows impacted
nb: Antall rader som er påvirket

en: Execution Parameters
nb: Kjøringsparametere

en: No result selected
nb: Ingen resultat valgt

en: Re-execute query
nb: Kjør spørring på nytt

en: Execution error:
nb: Feil ved kjøring:

en: Table not found
nb: Fant ikke tabell

en: Tables' index
nb: Tabellens indeks

en: Schema browser
nb: Skjemaleser

en: Could not save diagram
nb: Kunne ikke lagre diagram

en: Relations diagram
nb: Relasjonsdiagram

en: '%s' diagram
nb: «%s»-diagram

en: _Contents
nb: _Innhold

en: View contents
nb: Vis innhold

en: _Schema
nb: _Skjema

en: Schema
nb: Skjema

en: _New Diagram
nb: _Nytt diagram

en: Create a new diagram
nb: Lag et nytt diagram

en: Could not load diagram
nb: Kunne ikke laste diagram

en: Tables referencing this one
nb: Tabeller med referanser til denne

en: Column Name
nb: Navn på kolonne

note: To translators: "Not NULL?" is a table's column's attribute. The NULL term should not be translated as it refers to the SQL NULL value
en: Not NULL?
nb: Ikke NULL?

en: Could not find table '%s.%s'
nb: Fant ikke tabell «%s.%s»

en: Relations
nb: Relasjoner

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Default value: '%s'
nb: Forvalgt verdi: «%s»

en: Values to insert into table
nb: Verdier som skal settes inn i tabell

en: Can't find information about table '%s'
nb: Kunne ikke finne informasjon om tabell «%s»

en: _Table
nb: _Tabell

en: Add table to favorites
nb: Legg til tabell i favoritter

en: View table's contents
nb: Vis tabellens innhold

en: _Insert data
nb: Sett _inn data

en: Insert data into table
nb: Sett inn data i tabell

en: default
nb: forvalg

en: Table's fields
nb: Felt i tabell

en: none
nb: ingen

en: Options:
nb: Alternativer:

en: Preview:
nb: Forhåndsvis:

en: Information:
nb: Informasjon:

en: Unable to display help. Please make sure the documentation package is installed.
nb: Kan ikke vise hjelp. Sjekk at dokumentasjonspakken er installert.

en: Unable to open help file
nb: Kan ikke åpne hjelpfil

en: Help is being loaded, please wait...
nb: Hjelp blir lastet. Vennligst vent …

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: Abstract
nb: Abstrakt

en: Structural
nb: Strukturell

en: Hide search toolbar
nb: Skjul søkelinjen

en: Search:
nb: Søk:

en: Usage
nb: Bruk

en: Command '%s' not found
nb: Kommando «%s» ble ikke funnet

en: History is not supported
nb: Historikk er ikke støttet

en: No current connection
nb: Ingen tilkobling åpen

en: List of tables
nb: Liste med tabeller

en: List of views
nb: Liste med visninger

en: List of schemas
nb: Liste med skjema

en: No object found
nb: Ingen objekt funnet

en: Column
nb: Kolonne

en: Extra
nb: Ekstra

en: List of columns for view '%s'
nb: Liste med kolonner for visning «%s»

en: List of columns for table '%s'
nb: Liste med kolonner for tabell «%s»

en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

en: Could not determine columns of view '%s'
nb: Kunne ikke bestemme kolonner i visning «%s»

en: Could not determine columns of table '%s'
nb: Kunne ikke bestemme kolonner i tabell «%s»

en: View definition: %s
nb: Vis definisjon: %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s
nb: refererer til %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s.%s
nb: refererer til %s.%s

en: Installed providers list
nb: Liste med installerte tilbydere

en: Could not find provider '%s'
nb: Fant ikke tilbyder «%s»

en: Attribute
nb: Attributt

en: Provider '%s' description
nb: Beskrivelse av tilbyder «%s»

en: Could not find data source '%s'
nb: Fant ikke datakilde «%s»

en: DSN '%s' description
nb: Beskrivelse for DSN «%s»

en: DSN name
nb: DSN-navn

en: Parameters
nb: Parametere

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Last used
nb: Sist brukt

en: Unknown criteria '%s'
nb: Ukjent kriterie «%s»

en: Failed to remove:
nb: Klarte ikke å fjerne:

en: Using XML descriptions in %s
nb: Bruker XML-beskrivelser i %s

en: Could not create provider object: %s
nb: Kunne ikke lage tilbyderobjekt: %s

en: Description for type: %s
nb: Beskrivelse for type: %s

en: Operation not supported
nb: Operasjonen er ikke støttet

en: Welcome to the GDA SQL console, version
nb: Velkommen til GDA SQL-konsoll, versjon

en: Opening connection '%s' for: %s
nb: Åpner tilkobling «%s» for: %s

en: Can't open connection %d: %s
nb: Kan ikke åpne tilkobling %d: %s

en: Can't open connection defined by GDA_SQL_CNC: %s
nb: Kan ikke åpne tilkobling definert av GDA_SQL_CNC: %s

en: Can't run HTTP server on port %d
nb: Kan ikke kjøre HTTP-tjener på port %d

en: Connection closed
nb: Tilkobling lukket

en: Invalid unnamed command
nb: Ugyldig kommando uten navn

en: Unknown internal command
nb: Ukjent intern kommando

en: Can't open file '%s' for writing: %s
nb: Kan ikke åpne fil «%s» for skriving: %s

en: Can't open pipe '%s': %s
nb: Kan ikke åpne rør «%s»: %s

en: Can't open file '%s' for reading: %s
nb: Kan ikke åpne fil «%s» for lesing: %s

en: Connection name '%s' is invalid
nb: Tilkoblingsnavn «%s» er ugyldig

en: 	Username for '%s':
nb: 	Brukernavn for «%s»:

en: No username for '%s'
nb: Ingen brukernavn for «%s»

en: 	Password for '%s':
nb: 	Passord for «%s»:

en: No password for '%s'
nb: Ingen passord for «%s»

en: error: %s
nb: feil: %s

en: Done.
nb: Ferdig.

en: (%d row) | (%d rows)
nb[0]: (%d rad)
nb[1]: (%d rader)

en: %s [<FILE>]
nb: %s [<FIL>]

en: Information
nb: Informasjon

en: %s [<TABLE>]
nb: %s [<TABELL>]

en: %s [<VIEW>]
nb: %s [<VISNING>]

en: %s [<TABLE1> [<TABLE2>...]]
nb: %s [<TABELL1> [<TABELL2> …]]

en: %s [<CNC_NAME>]
nb: %s [<CNC_NAVN>]

en: Close a connection
nb: Lukk en tilkobling

en: %s <DSN_NAME> <DSN_DEFINITION> [<DESCRIPTION>]
nb: %s <DSN_NAVN> <DSN_DEFINISJON> [<BESKRIVELSE>]

en: Create (or modify) a DSN
nb: Lag (eller endre) en DSN

en: %s <DSN_NAME> [<DSN_NAME>...]
nb: %s <DSN_NAVN> [<DSN_NAVN> …]

en: Remove a DSN
nb: Fjern en DSN

en: %s [<PROVIDER>]
nb: %s [<TILBYDER>]

en: Input/Output
nb: Inndata/utdata

en: %s <FILE>
nb: %s <FIL>

en: %s [<TEXT>]
nb: %s [<TEKST>]

en: %s [<DIR>]
nb: %s [<KAT>]

en: %s [<NAME> [<VALUE>]]
nb: %s [<NAVN> [<VERDI>]]

en: Query buffer & query favorites
nb: Spørringsbuffer og favorittspørringer

en: Show the contents of the query buffer
nb: Vis innhold av spørringsbuffer

en: %s [<FAVORITE_NAME>]
nb: %s <FAVORITT_NAVN>

en: Write query buffer to file
nb: Skriv spørringsbuffer til fil

en: %s <FAVORITE_NAME>
nb: %s <FAVORITT_NAVN>

en: Save query buffer as favorite
nb: Lagre spørringsbuffer som favoritt

en: Load a query favorite into query buffer
nb: Last en favorittspørring inn i spørringsbufferen

en: Delete a query favorite
nb: Slett en favorittspørring

en: List all query favorites
nb: Vis alle favorittspørringer

en: Set output format
nb: Sett utdataformat

en: Execution context
nb: Kjøringskontekst

en: %s [<NAME> [<VALUE>|_null_]]
nb: %s [<NAVN> [<VERDI>|_null_]]

en: %s [<NAME>]
nb: %s [<NAVN>]

en: Remove one or more datasets
nb: Fjern ett eller flere datasett

en: %s CSV <FILE NAME>
nb: %s CSV <FILNAVN>

en: Import a dataset from a file
nb: Importer et datasett fra en fil

en: Search LDAP entries
nb: Søk etter LDAP-oppføringer

en: DSN list
nb: DSN-liste

en: Missing arguments
nb: Mangler argumenter

en: Missing provider name
nb: Mangler navn på tilbyder

en: Missing DSN name
nb: Mangler DSN-navn

en: A connection named '%s' already exists
nb: En tilkobling med navn «%s» eksisterer allerede

en: No opened connection
nb: Det finnes ingen åpen tilkobling

en: DSN or connection string
nb: DSN eller tilkoblingsstreng

en: No connection currently opened
nb: Ingen tilkobling åpnet

en: Missing required connection names
nb: Mangler obligatoriske tilkoblingsnavn

en: No option named '%s'
nb: Ingen alternativ med navn «%s»

en: List of options
nb: Liste med alternativer

en: Could not get home directory: %s
nb: Kunne ikke hente hjemmekatalog: %s

en: Working directory is now: %s
nb: Arbeidskatalog er nå: %s

en: Could not change working directory to '%s': %s
nb: Kunne ikke bytte arbeidskatalog til «%s»: %s

en: No connection opened
nb: Ingen tilkobling åpnet

en: Could not write to temporary file '%s': %s
nb: Kunne ikke skrive til midlertidig fil «%s»: %s

en: could not start editor '%s'
nb: Kunne ikke starte redigering «%s»

en: Could not start /bin/sh
nb: Kunne ikke starte /bin/sh

en: Missing FILE to write to
nb: Mangler FIL å skrive til

en: Favorite name
nb: Navn på favoritt

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Missing argument
nb: Mangler argument

en: Could not find dataset named '%s'
nb: Fant ingen datasett med navn «%s»

en: Could not identify column '%s'
nb: Kunne ikke identifisere kolonne «%s»

en: Unknown import format '%s'
nb: Ukjent importformat «%s»

en: Could not import file '%s'
nb: Kunne ikke importere fil «%s»

en: No unique row identified
nb: Ingen unik rad identifisert

en: Too many arguments
nb: For mange argumenter

en: Wrong number of arguments
nb: Feil antall argumenter

en: Unknown '%s' argument
nb: Ukjent argument «%s»

en: Required?
nb: Obligatorisk?

en: LDAP entry's Attributes
nb: Attributter for LDAP-oppføring

en: Could not write file
nb: Kunne ikke skrive fil

en: Graph written to '%s'
nb: Graf skrevet til «%s»

en: HTTPD server stopped
nb: HTTPD-tjener stoppet

en: Could not start HTTPD server
nb: Kunne ikke starte HTTPD-tjener

en: HTTPD server started
nb: HTTPD-tjener startet

en: Invalid port specification
nb: Ugyldig portspesifikasjon

en: Command is incomplete
nb: Kommandoen er ufullstendig

en: Console
nb: Konsoll

en: Could not save history file to '%s': %s
nb: Kunne ikke lagre historikkfil til «%s»: %s

en: not enforced
nb: ikke tvungen

en: stop with error
nb: stopp med feil

en: set to NULL
nb: sett til NULL

en: set to default value
nb: sett til forvalgt verdi

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Token:
nb: Symbol:

en: SQL console:
nb: SQL-konsoll:

en: Tables
nb: Tabeller

en: Tables in the '%s' schema
nb: Tabeller i skjema «%s»

en: Views
nb: Visninger

en: Views in the '%s' schema
nb: Visninger i skjema «%s»

en: Columns for the '%s' table:
nb: Kolonner for tabell «%s»:

en: Primary key:
nb: Primærnøkkel:

en: Relations:
nb: Relasjoner:

en: To '%s':
nb: Til «%s»:

en: View definition:
nb: Vis definisjon:

en: Action:
nb: Handling:

en: Triggers:
nb: Utløsere:

en: For the '%s.%s' table:
nb: For tabell «%s.%s»:

en: Triggers in the '%s' schema:
nb: Utløsere i skjema «%s»:

en: Database information for '%s'
nb: Databaseinformasjon for «%s»

en: Database information
nb: Databaseinformasjon

en: Objects
nb: Objekter

en: Triggers
nb: Utløsere
