libgdata - en to oc translation catalogue (1752 entries)

en: _Delete
oc: _Suprimir

note: title
en: Data Sources
oc: Fonts de donadas

en: Data sources are the means by which database connections are identified: all the information needed to open a connection to a specific database using a 'provider' is referenced using a unique name.
oc: Las fonts de donadas son los mejans d'identificacion de las connexions a las bancas de donadas : totas las informacions necessàrias per dobrir una connexion a una banca de donadas precisa en utilizant un « provesidor » son referenciadas per un nom unic.

en: No data source selected.
oc: Cap de font de donadas pas seleccionada.

en: Definition
oc: Definicion

en: Parameters
oc: Paramètres

en: Authentication
oc: Autentificacion

en: Could not save DSN definition: %s
oc: Impossible d'enregistrar la definicion DSN : %s

note: FIXME: add a notice somewhere in the UI
en: No detail
oc: Pas de detalh

en: Are you sure you want to remove the data source '%s'?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la font de donadas « %s » ?

en: Data source removal confirmation
oc: Confirmacion de supression de la font de donadas

en: Database access control center
oc: Centre de contraròtle d'accès a las bancas de donadas

en: Configure your database access environment
oc: Configuracion de l'environament d'accès a vòstras bancas de donadas

en: Missing mandatory information, to create database
oc: Informacion necessària mancanta per crear la banca de donadas

en: Error creating database: %s
oc: Error al moment de la creacion de la banca de donadas : %s

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: New data source definition
oc: Definicion de la novèla font de donadas

en: This assistant will guide you through the process of creating a new data source, and optionally will allow you to create a new database.
    
    Just follow the steps!
oc: Aqueste assistent vos guidarà pendent lo processus de 
    creacion d'una font de donadas e, se fa mestièr, vos 
    permetrà de crear una novèla banca de donadas.
    
    Seguissètz las etapas !

en: Add a new data source...
oc: Apondre una font de donadas...

en: Data source name
oc: Nom de la font de donadas

en: System wide data source:
oc: Font de donadas sistèma :

en: Database type
oc: Tipe de banca de donadas

en: Description:
oc: Descripcion :

en: General Information
oc: Informacions generalas

en: This page lets you choose between using an existing database or to create a new database to use with this new data source
oc: Aquesta pagina vos permet de causir entre l'utilizacion d'una banca existenta o la creacion d'una novèla banca de donadas ligada a aquesta novèla font de donadas

en: Create a new database:
oc: Crear una novèla banca de donadas :

en: Create a new database?
oc: Crear una novèla banca de donadas ?

en: The following fields represent the information needed to create a new database (mandatory fields are marked with a star). This information is database-specific, so check the manual for more information.
oc: Los camps seguents representan las informacions necessàrias per crear una novèla banca de donadas (los camps obligatòris son marcats per una estela). Aquestas informacions son especificas a la banca de donadas. Per mai d'informacions, consultatz lo manual correspondent.

en: New database definition
oc: Definicion d'una novèla banca de donadas

en: The following fields represent the information needed to open a connection (mandatory fields are marked with a star). This information is database-specific, so check the manual for more information.
oc: Los camps seguents representan las informacions necessàrias per dobrir una connexion (los camps obligatòris son marcats per una estela). Aquestas informacions son especificas a la banca de donadas. Per mai d'informacions, consultatz lo manual correspondent.

en: Connection's parameters
oc: Paramètres de la connexion

en: The following fields represent the authentication information needed to open a connection.
oc: Los camps seguents representan las informacions d'autentificacion necessàrias per dobrir una connexion.

en: Authentication parameters
oc: Paramètres d'autentificacion

en: All information needed to create a new data source has been retrieved. Now, press 'Apply' to close this dialog.
oc: Totas las informacions necessàrias per crear una novèla
    font de donadas son estadas obtengudas. Clicatz ara sus
    « Aplicar » per tampar aquesta bóstia de dialòg.

en: Ready to add a new data source
oc: Prèst a apondre una novèla font de donadas

en: _System wide data source:
oc: Font de donadas _sistèma :

en: _Provider:
oc: _Provesidor :

en: _Description:
oc: _Descripcion :

en: <span foreground='red'>The database provider used by this data source is not available,
    editing the data source's attributes is disabled</span>
oc: <span foreground='red'>Lo provesidor de banca de donadas utilizat per aquesta font de donadas es pas disponible.
    La modificacion dels atributs de la font de donadas es desactivada</span>

en: Login for %s
oc: Identificacion per %s

en: Connection successfully opened!
oc: Connexion dobèrta amb succès.

en: Could not open connection
oc: Impossible de dobrir la connexion

en: Data source copy
oc: Còpia de la font de donadas

en: Create data source
oc: Crear una font de donadas

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Could not create data source: %s
oc: Impossible de crear la font de donadas : %s

en: Connection opening
oc: Dobertura de connexion

en: Fill in the following authentication elements
    to open a connection
oc: Completatz los elements d'autentificacion çaijós
    per dobrir una connexion

en: No authentication required,
    confirm connection opening
oc: Pas d'autentificacion necessària,
    confirmatz la dobertura de la connexion

en: C_onnect
oc: _Connectar

en: Could not declare new data source
oc: Impossible de declarar la novèla font de donadas

en: No valid data source info was created
oc: Cap de font de donada valida pas creada

en: Database sources control center
oc: Centre de contraròtle d'accès a las bancas de donadas

en: Database access services for the GNOME Desktop
oc: Servicis d'accès a las bancas de donadas pel bureau GNOME

en: Datasource access control center
oc: Centre de contraròtle d'accès a las bancas de donadas

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Data sources
oc: Fonts de _donadas

en: _Databases' providers
oc: Provesidor de banca de _donadas

en: New data source
oc: Novèla font de donadas

en: Accepted connection parameters
oc: Paramètres de la connexion acceptats

en: optional
oc: opcional

note: title
en: Providers
oc: Provesidors

en: Providers are addons that actually implement the access to each database using the means provided by each database vendor.
oc: Los provesidors son de complements logicials que prenon en carga l'accès a las bancas de donadas respectivas en utilizant los mejans provesits pels provesidors de bancas de donadas.

en: Statement could not be found in batch's statements
oc: L'instruccion es introbabla dins lo lòt d'instruccions

en: Conflicting parameter '%s'
oc: Paramètre « %s » en conflicte

en: Error loading authentication information for '%s' DSN: %s
oc: Error al moment del cargament de las informacions d'autentificacion pel DSN « %s » : %s

en: Error creating user specific configuration directory '%s'
oc: Error al moment de la creacion del repertòri de configuracion « %s » especific a l'utilizaire

en: User specific configuration directory '%s' exists and is not a directory
oc: Lo repertòri de configuracion « %s » especific a l'utilizaire existís e es pas un repertòri

en: Malformed data source name '%s'
oc: Nom de font de donadas « %s » non confòrme

en: Couldn't save authentication information for DSN '%s': %s
oc: Impossible d'enregistrar las informacions d'autentificacion pel DSN « %s » : %s

en: Can't manage system-wide configuration
oc: Impossible de gerir una configuracion sistèma

en: Gnome-DB: authentication for the '%s' DSN
oc: Gnome-DB : Autentificacion pel DSN « %s »

en: Couldn't delete authentication information for DSN '%s': %s
oc: Impossible de suprimir las informacions d'autentificacion pel DSN « %s » : %s

en: Unknown DSN '%s'
oc: Nom de font de donadas « %s » desconegut

en: Provider '%s' not found
oc: Provesidor « %s » pas trobat

en: No provider '%s' installed
oc: Pas de provesidor « %s » d'installat

en: Can't load provider: %s
oc: Impossible de cargar lo provesidor : %s

en: Can't instantiate provider '%s'
oc: Impossible d'instanciar lo provesidor « %s »

en: Provider
oc: Provesidor

en: Description
oc: Descripcion

en: DSN parameters
oc: Paramètres del DSN

en: File
oc: Fichièr

en: List of installed providers
oc: Lista dels provesidors installats

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

note: other table options This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Password
oc: Senhal

en: Error loading provider '%s': %s
oc: Error pendent lo cargament del provesidor « %s » : %s

en: DSN to use
oc: DSN d'utilizar

en: Connection string to use
oc: Cadena de connexion a utilizar

en: Provider to use
oc: Provesidor a utilizar

en: Authentication string to use
oc: Cadena de connexion d'utilizar

en: Options
oc: Opcions

note: To translators: Don't translate "GdaMetaStore", it's a class name
en: GdaMetaStore used by the connection
oc: GdaMetaStore utilizat per la connexion

en: Can't set the '%s' property when the connection is opened
oc: Impossible de definir la proprietat « %s » tant que la connexion es dobèrta

en: No DSN named '%s' defined
oc: Cap de font de donadas nomenada « %s » es pas definida

en: Can't set the '%s' property once the connection is opened
oc: Impossible de definir la proprietat « %s » tant que la connexion es dobèrta

en: Malformed data source specification '%s'
oc: Especificacion « %s » de font de donadas non confòrma

en: Data source %s not found in configuration
oc: Impossible de trobar la font de donadas %s dins la configuracion

en: Datasource configuration error: no provider specified
oc: Error dins la configuracion de la font de donadas : cap de provesidor pas especificat

en: Malformed connection string '%s'
oc: Cadena de connexion « %s » non confòrma

en: No database driver specified
oc: Cap de taula pas especificada

en: No provider specified
oc: Pas de provesidor especificat

en: No DSN or connection string specified
oc: Cap de DSN o de cadena de connexion pas especificada

en: Connection is already opened
oc: Lo flux es tampat ja

en: Error while maintaining the meta data up to date: %s
oc: Error al moment de la mesa a jorn de las metadonadas : %s

en: Connection is closed
oc: La connexion es tampada

en: Statement is a selection statement
oc: L'instruccion es una instruccion de seleccion

en: Statement is not a selection statement
oc: L'instruccion es pas una instruccion de seleccion

en: Invalid argument
oc: Argument invalid

en: Missing or wrong arguments for table '%s': %s
oc: Paramètres mancants o erronèus per la taula « %s » : %s

en: Meta update error
oc: Error de mesa a jorn meta

en: Wrong filter arguments
oc: Paramètres de filtre incorrèctes

en: Connection transaction status tracking: no transaction exists for %s
oc: Seguiment d'estat de transaccion de connexion : pas cap de transaccion per %s

en: Column %d out of range (0-%d)
oc: Colomna %d en defòra del limit (0 - %d)

en: Can't set iterator's position
oc: Impossible de definir la posicion de l'iterador

en: Can't access data
oc: Impossible d'accedir a las donadas

en: Old data model
oc: Ancian modèl de donadas

en: New data model
oc: Novèl modèl de donadas

en: Missing original data model
oc: Modèl de donadas original mancant

en: Missing new data model
oc: Novèl modèl de donadas mancant

en: Data models must support random access model
oc: Los modèls de donadas devon gerir lo mòde d'accès aleatòri

en: Data models to compare don't have the same number of columns
oc: Los modèls de donadas de comparar an pas lo meteis nombre de colomnas

en: Type mismatch for column %d: '%s' and '%s'
oc: Lo tipe correspond pas per la colomna %d : « %s » e « %s »

en: Differences computation cancelled on signal handling
oc: Lo calcul de las diferéncias es anullat per la manipulacion del senhal

en: Whether data model can be modified
oc: Indica se lo modèl de donadas pòt èsser modificat

en: Row %d out of range (0-%d)
oc: Linha %d en defòra del limit (0 - %d)

en: Row %d not found (empty data model)
oc: Impossible de trobar la linha %d (modèl de donadas void)

en: No row in data model
oc: Pas de linha dins lo modèl de donadas

en: Data model has no data
oc: Lo modèl de donadas conten pas de donadas

en: Attempting to modify a read-only data model
oc: Temptativa de modificacion d'un modèl de donadas en lectura sola

en: Too many values in list
oc: Tròp de valors dins la lista

en: Row not found in data model
oc: Linha introbabla dins lo modèl de donadas

en: Could not load the Berkeley DB library: %s
oc: Impossible de cargar la bibliotèca Berkeley DB : %s

en: Could not load the '%s' symbol from the Berkeley DB library
oc: Impossible de cargar lo simbòl « %s » dempuèi la bibliotèca Berkeley DB

en: Berkeley DB library not loaded
oc: La bibliotèca Berkeley DB es pas cargada

en: Custom BDB model implementation is not complete: the '%s' method is missing
oc: L'implementacion del modèl BDB personalizat es pas acabada : manca lo metòde « %s »

en: Expected GdaBinary value, got %s
oc: Una valor GdaBinary es esperada, %s recebut

en: Key modification is not supported
oc: La modificacion de clau es pas presa en carga

en: Data model does not support getting individual value
oc: Lo modèl de donadas gerís pas l'obtencion de valors individualas

en: Data model returned value of invalid '%s' type
oc: Lo modèl de donadas a renviat una valor de tipe « %s » invalida

en: Data model returned invalid NULL value
oc: Lo modèl de donadas a renviat una valor NULL invalida

en: Data model does not support setting individual value
oc: Lo modèl de donadas gerís pas la configuracion de valors individualas

en: Data model does not support setting values
oc: Lo modèl de donadas gerís pas la configuracion de valors

en: Data model does not support row append
oc: Lo modèl de donadas gerís pas la supression de linhas

en: Model does not allow row insertion
oc: Lo modèl permet pas l'insercion de linhas

en: Model does not allow row deletion
oc: Lo modèl permet pas la supression de linhas

en: Data model does not support row removal
oc: Lo modèl de donadas gerís pas la supression de linhas

en: The '%s' parameter must hold a string value, ignored.
oc: Lo paramètre « %s » deu èsser una valor de cadena, ignorat.

en: The '%s' parameter must hold a boolean value, ignored.
oc: Lo paramètre « %s » deu èsser una valor booleana, ignorat.

en: The '%s' parameter must hold an integer value, ignored.
oc: Lo paramètre « %s » deu conténer una valor entièra, ignorat.

en: File '%s' already exists
oc: Lo fichièr « %s » existís ja

en: Exported Data
oc: Donadas exportadas

en: Cannot retrieve column data type (type is UNKNOWN or not specified)
oc: Impossible de recuperar lo tipe de donada de la colomna (lo tipe es « UNKNOWN » o es pas especificat)

en: Expected tag <gda_array_data>, got <%s>
oc: La balisa <gda_array_data> èra esperada, al luòc de <%s>

en: Could not get an iterator for source data model
oc: Impossible d'obténer un iterador pel modèl de donadas font

en: Inexistent column in source data model: %d
oc: Colomna inexistenta dins lo modèl de donadas font : %d

en: Destination column %d can't be NULL but has no correspondence in the source data model
oc: La colomna destinacion %d pòt pas èsser nulla, mas a pas de correspondéncia dins lo modèl de donadas font

en: Destination column %d has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
oc: La colomna destinacion %d a un tipe gda (%s), incompatible amb lo tipe de la colomna font %d (%s)

en: Can't transform '%s' from GDA type %s to GDA type %s
oc: Impossible de transformar « %s » del tipe GDA %s al tipe GDA %s

en: Could not dump data model's attributes: %s
oc: Impossible d'afichar los atributs del modèl de donadas : %s

en: Could not dump data model's contents: %s
oc: Impossible d'afichar lo contengut del modèl de donadas : %s

en: Data model does not support backward cursor move
oc: Lo modèl de donadas gerís pas lo desplaçament del cursor cap a l'arrièr

en: %d row | %d rows
oc[0]: %d linha
oc[1]: %d linhas

en: 0 row
oc: 0 linha

en: Row not found
oc: Impossible de trobar la linha

en: Column cannot be modified
oc: La colomna es pas modificabla

en: New path must be a subpath of the base directory
oc: Lo novèl camin deu èsser un soscamin del repertòri de basa

en: Could not rename file '%s' to '%s'
oc: Impossible de renomenar lo fichièr « %s » en « %s »

en: Could not create directory '%s'
oc: Impossible de crear lo repertòri « %s »

en: Could not overwrite contents of file '%s'
oc: Impossible d'espotir lo contengut del fichièr « %s »

en: Wrong type of data
oc: Marrit tipe de donada

en: Column cannot be set
oc: La colomna pòt pas èsser definida

en: Cannot set contents of filename '%s'
oc: Impossible de definir lo contengut del fichièr « %s »

en: Cannot create directory '%s'
oc: Impossible de crear lo repertòri « %s »

en: Cannot add row: filename missing
oc: Impossible d'apondre la linha : manca lo nom de fichièr

en: Cannot remove file '%s'
oc: Impossible de suprimir lo fichièr « %s »

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
oc: Cadena de connexion

en: Global
oc: Globala

en: List of defined data sources
oc: Lista de las fonts de donadas configuradas

en: "options" property is not a GdaSet object
oc: La proprietat « opcions » es pas un objècte GdaSet

en: The '%s' option must hold a string value, ignored.
oc: L'opcion « %s » deu conténer una valor de cadena, ignorada.

en: The '%s' option must hold a boolean value, ignored.
oc: L'opcion « %s » deu conténer una valor booleana, ignorada.

en: The '%s' option must hold a GType value, ignored.
oc: L'opcion « %s » deu conténer una valor GTipe, ignorada.

en: Character conversion at line %d, error: %s
oc: La conversion de caractèrs a la linha %d a fracassat amb l'error : %s

en: no detail
oc: pas de detalh

en: Could not convert string '%s' to a '%s' value
oc: Impossible de convertir la cadena « %s » dins una valor « %s »

en: Error while parsing CSV file: %s
oc: Error al moment de l'analisi del fichièr CSV : %s

note: error
en: Failed to read node in XML file
oc: La lectura d'un nosèl a fracassat dins lo fichièr XML

en: Expected <gda_array> node in XML file, got <%s>
oc: Nosèl <gda_array> esperat a la plaça del nosèl <%s> dins lo fichièr XML

en: No "gdatype" attribute specified in <gda_array_field>
oc: Pas d'atribut « gdatype » especificat dins <gda_array_field>

en: Expected <gda_array_field> in <gda_array>
oc: <gda_array_field> esperat dins <gda_array>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>, got <%s>
oc: <gda_array_data> esperat a la plaça de <%s> dins <gda_array>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>
oc: <gda_array_data> esperat dins <gda_array>

en: Can't read the contents of the <gda_array_data> node
oc: Impossible de legir lo contengut del nosèl <gda_array_data>

en: Expected <gda_array_row> in <gda_array_data>, got <%s>
oc: <gda_array_row> esperat a la plaça de <%s> dins <gda_array_data>

en: Row has too many values (which are ignored)
oc: La linha a tròp de valors (que son ignoradas)

en: Could not convert '%s' to a value of type %s
oc: Impossible de convertir « %s » dins una valor de tipe %s

en: Expected <gda_array> node but got <%s>
oc: Nosèl <gda_array> esperat a la plaça del nosèl <%s>

en: No <gda_array_field> specified in <gda_array>
oc: Pas de <gda_array_field> especificat dins <gda_array>

en: Data model does not support random access
oc: Lo modèl de donadas gerís pas que l'accès aleatòri

en: Row at line %d does not have enough values
oc: La rengada de la linha %d a pas pro de valors

en: Row at line %d does not have enough values, completed with NULL values
oc: La rengada de la linha %d a pas pro de valors, las valors mancantas seràn NULL

en: Row at line %d does not have enough values (which are thus ignored)
oc: La rengada de la linha %d a pas pro de valors (que son ignoradas)

en: GdaDataModel refused value change
oc: GdaDataModel a regetat lo cambiament de valor

en: Inconsistent data type
oc: Tipe de donadas invalid

en: Wrong field format error: %s
oc: Format de camp incorrècte : %s

en: Wrong field format
oc: Format de camp incorrècte

en: No row field defined
oc: Cap de linha unica pas definida

en: Could not get information from source data model
oc: Impossible d'obténer un iterador pel modèl de donadas font

en: Could not create virtual connection
oc: Impossible de crear una connexion virtuala

en: No source defined
oc: Cap de font de donadas pas definida

en: GdaDataProxy can't handle non random access data models
oc: GdaDataProxy gerís pas los modèls de donadas a accès non-aleatòri

en: The first row is an empty row artificially prepended and cannot be removed
oc: La primièra linha es una linha voida aponduda artificialament, pòt pas èsser suprimida

en: Proxied data model reports the modifications as accepted, yet did not emit the corresponding "row-inserted", "row-updated" or "row-removed" signal. This is a bug of the %s's implementation (please report a bug).
oc: Lo modèl de donadas mandatari senhala las modificacions coma acceptadas, mas sens emetre lo signal correspondent « row-inserted », « row-updated », o « row-inserted ». Es una anomalia de l'implementacion de %s (raportatz aquesta anomalia).

en: Proxied data model reports the modifications as accepted, yet did not emit the corresponding "row-inserted", "row-updated" or "row-removed" signal. This may be a bug of the %s's implementation (please report a bug).
oc: Lo modèl de donadas mandataire senhala las modificacions coma acceptadas, mas sens emetre lo senhal correspondent « row-inserted », « row-updated », o « row-inserted ». Aquò pòt èsser una anomalia de l'implementacion de %s (raportatz aquesta anomalia).

en: Error in filter expression: %s
oc: Error dins l'expression de filtre : %s

en: Error in filter expression
oc: Error dins l'expression de filtre

en: Incorrect filter expression
oc: Expression de filtre incorrècta

en: The first row is an empty row artificially prepended and cannot be altered
oc: La primièra linha es una linha voida aponduda artificialament e pòt pas èsser modificada

en: Wrong value type: expected '%s' and got '%s'
oc: Tipe de valor incorrècte : tipe « %s » esperat, mas « %s » provesit

en: Trying to change read-only column: %d
oc: Temptativa de modificacion d'una colomna en lectura sola : %d

en: Value type mismatch %s instead of %s
oc: Lo tipe de la valor es %s al luòc de %s

en: Could not re-run SELECT statement: %s
oc: Impossible de reaviar l'instruccion SELECT : %s

en: Incorrect SQL expression
oc: Expression SQL incorrècta

en: Internal error: the "prepared-stmt" property has not been set
oc: Error intèrna : la proprietat « prepared-stmt » es pas estada definida

en: Can't get the prepared statement's actual statement
oc: Impossible d'obténer l'instruccion efectiva de l'instruccion preparada

en: Unsupported type of SELECT statement
oc: Tipe d'instruccion SELECT pas pres en carga

en: INSERT statement must contain values to insert
oc: L'instruccion INSERT deu conténer de valors d'inserir

en: INSERT statement must insert only one row
oc: L'instruccion INSERT deu pas inserir qu'una sola linha

en: DELETE statement must have a WHERE part
oc: L'instruccion DELETE deu comportar una seccion WHERE

en: UPDATE statement must have a WHERE part
oc: L'instruccion UPDATE deu comportar una seccion WHERE

en: Modification statement uses an unknown '%s' parameter
oc: L'instruccion de modificacion utiliza un paramètre « %s » desconegut

en: Modification statement's  '%s' parameter is a %s when it should be a %s
oc: Lo paramètre « %s » de l'instruccion de modificacion es un %s mentre que deuriá èsser un %s

en: Modification statement must be an INSERT, UPDATE or DELETE statement
oc: L'instruccion de modificacion deu èsser una instruccion INSERT, UPDATE o DELETE

en: No connection to use
oc: Cap de connexion pas utilizabla

en: Invalid unique row condition (only equal operators are allowed)
oc: Condicion de linha unica invalida (sols d'operators d'egalitat son autorizats)

en: No table to select from in SELECT statement
oc: I a pas de taula a seleccionar dins l'instruccion SELECT

en: SELECT statement uses more than one table to select from
oc: La declaracion SELECT utiliza mai d'una taula coma font de seleccion

en: Data model does only support random access
oc: Lo modèl de donadas gerís pas que l'accès aleatòri

en: Unable to retrieve data after modifications
oc: Impossible de recuperar las donadas aprèp las modificacions

en: Unable to retrieve data after modifications, no further modification will be allowed
oc: Impossible de recuperar las donadas aprèp las modificacions, cap d'autra modificacion serà pas autorizada

en: Could not change iter's value for column %d: %s
oc: Impossible de cambiar la valor d'iter per la colomna %d : %s

en: Allowed GdaHolder's value to be NULL for the iterator to be updated
oc: La valor de GdaHolder deu èsser NULL per que l'iterador siá mes a jorn

en: Some columns can't be modified
oc: Certanas colomnas son pas modificablas

en: Internal error: can't get the prepared statement's actual statement
oc: Error intèrna : impossible d'obténer l'instruccion efectiva de l'instruccion preparada

en: Unable to identify a way to fetch a single row
oc: Impossible d'identificar un metòde per obténer una linha sola

en: Can only operate on non compound SELECT statements
oc: Fonciona pas que per las instruccions SELECT non compositas

en: Modifications are not allowed anymore
oc: Las modificacions son pas mai autorizadas

en: No UPDATE statement provided
oc: Cap d'instruccion UPDATE pas provesida

en: Could not get iterator's value
oc: Impossible d'obténer la valor de l'iterador

en: Column %d can't be modified
oc: La colomna %d es pas modificabla

en: Too many values (%d as maximum)
oc: Tròp de valors (al maximum %d)

en: No INSERT statement provided
oc: Cap d'instruccion INSERT pas provesida

en: Cannot add a row because the number of rows in unknown
oc: Impossible d'apondre una linha perque lo nombre de linhas es desconegut

en: Missing values to insert in INSERT statement
oc: Valors a inserir mancantas dins l'instruccion INSERT

en: No DELETE statement provided
oc: Cap d'instruccion DELETE pas provesida

en: An error has occurred, the value returned by the "exec-params" property will be wrong: %s
oc: Una error s'es producha, la valor renviada per la proprietat « exec-params » serà erronèa : %s

en: Data model has been modified
oc: Lo modèl de donadas es estat modificat

en: Unable to set holder's value: %s
oc: Impossible de configurar la valor del detentor : %s

en: The 'g-type' property cannot be changed
oc: La proprietat « g-tipe » pòt pas èsser modificada

en: Unable to convert string to '%s' type
oc: Impossible de convertir la cadena en tipe « %s »

en: Can't use this method to set value because there is already a static value
oc: Impossible d'utilizar aqueste metòde per definir la valor perque existís ja una valor estatica

en: (%s): Holder does not allow NULL values
oc: (%s) : lo detentor accèpta pas de valors NULL

en: (%s): Wrong Holder value type, expected type '%s' when value's type is '%s'
oc: (%s) : tipe de valor de detentor incorrècte, tipe « %s » esperat mentre que lo tipe de valor es « %s »

en: (%s): Wrong value type: expected type '%s' when value's type is '%s'
oc: (%s) : tipe de valor incorrècte, tipe « %s » esperat mentre que lo tipe de valor es « %s »

en: GdaHolder has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
oc: Lo GdaHolder possedís un tipe gda (%s) incompatible amb lo tipe de la colomna font %d (%s)

note: break holder's binding because type differ
en: Cannot bind holders if their type is not the same, breaking existing bind where '%s' was bound to '%s'
oc: Impossible de ligar los detentors se lor tipe es diferent, lo ligam existent es estat romput se « %s » èra ligat a « %s »

en: Cannot bind holders if their type is not the same
oc: Impossible de ligar los detentors se lor tipe es diferent

en: Could not change GdaHolder to match value change in bound GdaHolder: %s
oc: Impossible de modificar GdaHolder per que corresponda a la valor modificada dins lo GdaHolder ligat : %s

en: Ignoring attempt to re-initialize GDA library.
oc: La temptativa de reïnicializar la bibliotèca GDA es estada ignorada.

en: libgda needs GModule. Finishing...
oc: libgda necessita GModule. Tampadura...

en: Could not parse '%s': XML data import validation will not be performed (some weird errors may occur)
oc: Impossible d'analisar « %s » : las donadas XML seràn pas validadas a l'importacion (d'errors estranhas se pòdon produire)

en: Could not parse '%s': Validation for XML files for server operations will not be performed (some weird errors may occur)
oc: Impossible d'analisar « %s » : los fichièrs XML per las operacions servidor seràn pas validats (d'errors estranhas se pòdon produire)

en: Connection string for the internal connection to use
oc: Cadena de connexion per utilizacion per la connexion intèrna

en: Connection object internally used
oc: Objècte de connexion utilizat en intèrne

en: Catalog in which the database objects will be created
oc: Lo catalòg dins lo qual los objèctes de la banca de donadas seràn creats

en: Schema in which the database objects will be created
oc: L'esquèma dins lo qual los objèctes de la banca de donadas seràn creats

en: Catalog specified but no schema specified, store will not be usable
oc: Un catalòg es especificat mas pas d'esquèma, l'emmegazinatge serà pas utilizable

en: Can't obtain connection lock
oc: Impossible d'obténer lo verrolh de connexion

en: Could not set the internal schema's version
oc: Impossible de definir la version intèrna de l'esquèma

en: Missing view name from <view> node
oc: Nom de vista mancant dins lo nosèl <view>

en: Missing view definition from <view> node
oc: Definicion de vista mancanta dins lo nosèl <view>

en: View definition contains more than one statement (for view '%s')
oc: La definicion de vista conten mai d'una instruccion (per la vista « %s »)

en: View definition is not a selection statement (for view '%s')
oc: La definicion de vista es pas una instruccion de seleccion (per la vista « %s »)

en: Missing table name from <table> node
oc: Nom de taula mancant dins lo nosèl <taula>

en: Column '%s' already exists and has different characteristics
oc: La colomna « %s » existís ja e possedís de caracteristicas diferentas

en: Missing foreign key's referenced table name (for table '%s')
oc: Lo nom de taula referenciat per la clau estrangièra es mancant (per la taula « %s »)

en: Missing foreign key's column name (for table '%s')
oc: Lo nom de colomna d'una clau estrangièra es mancant (per la taula « %s »)

en: Column '%s' not found in table '%s'
oc: Impossible de trobar la colomna « %s » dins la taula « %s »

en: Foreign key column '%s' not found in table '%s'
oc: Impossible de trobar la colomna de clau estrangièra « %s » dins la taula « %s »

en: Schema description does not contain the object '%s', check installation
oc: La descripcion de l'esquèma conten pas l'objècte « %s », verificatz l'installacion

en: Could not find description for column named '%s'
oc: Impossible de trobar la descripcion per la colomna nomenada « %s »

en: Could not get the internal schema's version
oc: Impossible d'obténer la version de l'esquèma intèrne

en: More than one SQL statement
oc: Mai d'una instruccion SQL

en: Parameter '%s' is not present in statement
oc: Lo paramètre « %s » es pas present dins l'instruccion

en: No value set for parameter '%s'
oc: Pas de valor definida pel paramètre « %s »

en: Data models should have the same number of columns
oc: Los modèls de donadas devon aver lo meteis nombre de colomnas

en: Unknown database object '%s'
oc: Objècte de banca de donadas desconegut : « %s »

en: Could not set value for parameter '%s'
oc: Impossible de definir la valor del paramètre « %s »

en: Could not create SELECT statement
oc: Impossible de crear l'instruccion SELECT

en: Could not create DELETE statement
oc: Impossible de crear l'instruccion DELETE

en: A transaction has already been started
oc: Una transaccion es ja estada començada

en: Attribute '%s' not found
oc: Impossible de trobar l'atribut « %s »

en: Attribute '%s' has %d value | Attribute '%s' has %d values
oc[0]: L'atribut « %s » a %d valor
oc[1]: L'atribut « %s » a %d valors

en: Attributes names starting with a '_' are reserved for internal usage
oc: Los noms d'atributs precedits per un « _ » son reservats a l'usatge intèrne

en: Could not start a transaction because one already started, this could lead to GdaMetaStore attributes problems
oc: Impossible d'aviar la transaccion, perque una autra transaccion es ja en cors, aquò pòt causar de problèmas d'atributs GdaMetaStore

en: Could not parse XML description of custom database object to add
oc: Impossible d'analisar la descripcion XML de l'objècte personalizat de banca de donadas d'apondre

en: Missing custom database object name
oc: Nom de l'objècte personalizat de banca de donadas mancant

en: Custom database object names starting with a '_' are reserved for internal usage
oc: Los noms d'objèctes personalizats de banca de donadas precedits per un « _ » son reservats a un usatge intèrne

en: Another object with the same name already exists
oc: Un autre objècte amb lo meteis nom existís ja

en: Missing table name in meta data context
oc: Nom de taula mancant dins lo contèxte de las metadonadas

en: Missing column name in meta data context
oc: Nom de colomna mancant dins lo contèxte de las metadonadas

en: Missing condition in meta data context
oc: Condicion mancanta dins lo contèxte de las metadonadas

en: Malformed condition in meta data context
oc: Condicion malformada dins lo contèxte de las metadonadas

en: Unknown column name '%s' in meta data context
oc: Nom de colomna « %s » desconegut dins lo contèxte de las metadonadas

en: Unknown table in meta data context
oc: Taula desconeguda dins lo contèxte de las metadonadas

en: Could not find object named '%s'
oc: Impossible de trobar l'objècte nomenat « %s »

en: Could not find column '%s' in table '%s'
oc: Impossible de trobar la colomna « %s » dins la taula « %s »

en: GdaMetaStore object to fetch information from
oc: L'objècte GdaMetaStore a partir del qual l'informacion es extracha

note: To translators: The GdaMetaStruct object computes lists of tables, views, * and some other information, the "Features to compute" allows one to avoid * computing some features which won't be used
en: Features to compute
oc: Foncions de calcular

en: Object %s.%s.%s already exists in GdaMetaStruct and has a different object type
oc: L'objècte %s.%s.%s existís ja dins GdaMetaStruct e es d'un tipe diferent

en: View %s.%s.%s not found in meta store object
oc: La vista %s.%s.%s es pas estada trobada dins l'objècte de meta-emmagazinatge

en: Table %s.%s.%s not found (or missing columns information)
oc: La taula %s.%s.%s es pas estada trobada (o d'informacions de colomnas mancan)

en: Internal GdaMetaStore error: column %s not found
oc: Error intèrna GdaMetaStore : colomna %s pas trobada

en: Meta data incoherence in foreign key constraint for table %s.%s.%s referencing table %s.%s.%s
oc: Incoeréncia de metadonadas dins la constrencha de clau estrangièra per la taula %s.%s.%s en referéncia a la taula %s.%s.%s

en: Missing object name in GdaMetaDbObject structure
oc: Nom d'objècte mancant dins l'estructura de GdaMetaDbObject

en: Database object '%s' already exists
oc: L'objècte de banca de donadas « %s » existís ja

en: Could not load file '%s'
oc: Impossible de cargar lo fichièr « %s »

en: Root node of file '%s' should be <schema>.
oc: Lo nosèl raiç del fichièr « %s » deu èsser <schema>.

en: Missing column name for table '%s'
oc: Nom de colomna mancant per la taula « %s »

en: Missing foreign key's referenced table name for table '%s'
oc: Nom de taula referenciat per una clau estrangièra mancant per la taula « %s »

en: Invalid referenced table name '%s'
oc: Nom de taula referenciat invalid : %s

en: Missing foreign key's column name for table '%s'
oc: Nom de colomna de clau estrangièra mancant per la taula « %s »

en: Value not found in row!
oc: Impossible de trobar la valor dins la linha !

en: GdaServerOperation: could not find file '%s'
oc: GdaServerOperation : impossible de trobar lo fichièr « %s »

en: GdaServerOperation: could not load file '%s'
oc: GdaServerOperation : impossible de cargar lo fichièr « %s »

en: GdaServerOperation: could not load specified contents
oc: GdaServerOperation : impossible de cargar lo contengut especific

en: Could not load XML specifications: %s
oc: Impossible de cargar las especificacions XML : %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD:
    %s
oc: GdaServerOperation : lo fichièr « %s » es pas confòrme a la DTD :
    %s

en: GdaServerOperation specification does not conform to DTD:
    %s
oc: L'especificacion de GdaServerOperation es pas confòrma a la DTD :
    %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD
oc: GdaServerOperation : lo fichièr « %s » es pas confòrme a la DTD

en: GdaServerOperation specification does not conform to DTD
oc: L'especificacion de GdaServerOperation es pas confòrma a la DTD

en: Non handled GdaServerOperationType, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
oc: GdaServerOperationType pas gerit, mandatz un rapòrt d'anomalia a http://bugzilla.gnome.org/ pel produch « libgda »

en: Expected tag <%s>, got <%s>
oc: La balisa <%s> èra esperada al luòc de <%s>

en: Parameterlist values can only be set for individual parameters within it
oc: Las valors de Parameterlist pòdon pas èsser afectadas qu'individualament a aqueles paramètres

en: Missing attribute named 'path'
oc: Atribut « path » mancant

en: Missing required value for '%s'
oc: Valor obligatòria mancanta per « %s »

en: Unspecified table name
oc: Nom de taula pas especificat

en: Invalid type
oc: Tipe invalid

en: CREATE TABLE operation is not supported by the database server
oc: L'operacion CREATE TAULA es pas presa en carga pel servidor de banca de donadas

en: Provider %s created a GdaServerOperation without node for '%s'
oc: Lo provesidor %s a creat un GdaServerOperation sens nosèl per « %s »

en: Provider %s created a GdaServerOperation with wrong node type for '%s'
oc: Lo provesidor %s a creat un GdaServerOperation amb un tipe de nosèl erronèu per « %s »

en: Not supported
oc: Pas pres en carga

en: Internal error please report bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product. Reported error is: %s
oc: Error intèrna, mandatz un rapòrt d'anomalia a http://bugzilla.gnome.org/ pel produch « libgda ». L'error reportada es : %s

en: Internal error please report bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
oc: Error intèrna, mandatz un rapòrt d'anomalia a http://bugzilla.gnome.org/ pel produch « libgda »

en: Delaying transaction for %u ms
oc: Error al moment de l'aviada de la transaccion per %u ms

en: Database provider does not support transactions
oc: Lo provesidor de banca de donadas gerís pas los transaccions

en: Database provider does not support savepoints
oc: Lo provesidor de banca de donadas gerís pas los punts de salvament

en: Database provider does not support distributed transactions
oc: La connexion prend pas en carga las transaccions distribuidas

en: %s() does not handle values of type '%s'.
oc: %s() gerís pas las valors de tipe « %s ».

en: GdaHolder with ID '%s' not found in set
oc: Impossible de trobar lo GdaHolder amb l'ID « %s » dins lo jòc

en: Spec's root node != 'data-set-spec': '%s'
oc: Lo nosèl raiç de las especificacions es pas <data-set-spec> : « %s »

en: Missing node <parameters>: '%s'
oc: Nosèl <parameters> mancant : %s

en: Data set does not allow modifications
oc: Lo jòc de donadas permet pas de modificacions

en: GdaHolder needs to have an ID
oc: Lo GdaHolder necessita un ID

en: One or more values are invalid
oc: Una o plusieurs valors son pas valides

en: Replacing data model must have the same characteristics as the data model it replaces
oc: Lo modèl de donadas de remplacement deu aver las meteissas caracteristicas que celui qu'il remplace

en: Unknown part ID %u
oc: ID de seccion %u desconegut

en: Unknown part type
oc: Tipe de seccion desconegut

en: SqlBuilder is empty
oc: SqlBuilder es void

en: Wrong statement type
oc: Tipe d'instruccion incorrècte

en: Could not convert value to type '%s', value not defined
oc: Impossible de convertir una valor en tipe « %s », valor non definida

en: Unknown left part target ID %u
oc: La partida esquèrra de l'identificant cibla %u es desconeguda

en: Unknown right part target ID %u
oc: La partida droite de l'identificant cibla %u es desconeguda

en: Could not determine GType for parameter '%s'
oc: Impossible de trobar un GTipe pel paramètre « %s »

en: Unnamed
oc: Sens nom

en: Missing SQL code
oc: Còde SQL mancant

en: No data handler for type '%s'
oc: Aucun gestionari de donadas pel tipe « %s »

en: Wrong parameter type for '%s': expected type '%s' and got '%s'
oc: Tipe de paramètre incorrècte per « %s » : tipe « %s » esperat, mas «%s» fourni

en: Missing parameter '%s'
oc: Paramètre « %s » mancant

en: Parameter '%s' is invalid
oc: Lo paramètre « %s » es pas valid

en: Unnamed parameter
oc: Paramètre sens nom

en: Malformed table name
oc: Nom de taula malformat

en: Join is not in a FROM statement
oc: La juntura es pas dins una instruccion FROM

en: Could not find target the join is for
oc: Impossible de trobar la cibla de la juntura

en: Tells if the GdaTree is a list or a tree
oc: Indica se lo GdaTree es una lista o un arbre

en: Path format error: %s
oc: Error de format de camin : %s

en: No connection and no GdaMetaStore specified
oc: Pas cap de connexion e pas cap de GdaMetaStore especificat

en: No schema specified
oc: Cap d'esquèma pas especificat

en: No table specified
oc: Cap de taula pas especificada

en: Unable to get column name
oc: Impossible d'obténer lo nom de la colomna

en: No name
oc: Sens nom

en: No LDAP connection specified
oc: Cap de connexion LDAP pas especificada

en: Unable to get schema name
oc: Impossible d'obténer lo nom de l'esquèma

en: Could not get SELECT statement's parameters: %s
oc: Impossible d'obténer los paramètres d'instruccion SELECT : %s

en: Could not bind SELECT statement's parameter '%s' to provided parameters: %s
oc: Impossible de ligar lo paramètre d'instruccion SELECT « %s » als paramètres fournis :%s

en: No connection specified
oc: Cap de connexion pas especificada

en: No SELECT statement specified
oc: Cap d'instruccion SELECT pas especificada

en: No value specified for parameter '%s'
oc: Cap de valor pas especificada pel paramètre « %s »

en: Unable to get iterator's value
oc: Impossible d'obténer la valor d'iteracion

en: Unable to get table name
oc: Impossible d'obténer lo nom de la taula

en: Field number %d not found in source named '%s'
oc: Impossible de trobar lo numèro de camp %d dins la font « %s »

en: SELECT statement has no FROM part
oc: L'instruccion SELECT a pas de seccion FROM

en: SELECT statement involves more than one table or expression
oc: L'instruccion SELECT implique mai d'una taula o expression

en: Can only build modification statement for tables
oc: Las instruccions de modificacion pòdon pas èsser construites que per de taulas

en: Table does not have any primary key
oc: La taula a pas de clau primària

en: Table's primary key is not part of SELECT
oc: La clau primària de la taula es pas dins lo SELECT

en: Table does not have any column
oc: La taula a pas cap de colomna

en: Could not compute any field to insert into
oc: Impossible de calcular un camp per l'insercion

en: Missing table name in UPDATE statement
oc: Nom de taula mancant dins l'instruccion UPDATE

en: Can't rewrite UPDATE statement to handle default values
oc: Impossible de réescriure l'instruccion UPDATE per la gestion de las valors per defaut

en: Missing parameter '%s' to execute query
oc: Paramètre « %s » mancant per executar la requèsta

en: Invalid separator '%c'
oc: Separador '%c' invalid

en: Invalid null separator
oc: Separador null invalid

en: Unknown GDateDMY value %u
oc: Valor %u de GDateDMY desconeguda

en: Global transaction ID can not have more than 64 bytes
oc: L'ID de transaccion globale pòt pas depassar 64 octets

en: Connection branch cannot exceed 63 bytes
oc: La branca de connexion pòt pas depassar 63 octets

en: Connection already registered with another GdaXaTransaction object
oc: La connexion es ja enregistrada amb un autre objècte GdaXaTransaction

en: Connection does not support distributed transaction
oc: La connexion ne prend pas en charge las transaccions distribuidas

en: Cannot unregister connection not registered with GdaXaTransaction object
oc: Impossible d'anullar l'enregistrament de la connexion ; es pas enregistrada amb un objècte GdaXaTransaction

en: Binary representation
oc: Representacion binària

en: Boolean representation
oc: Representacion booleana

en: Numerical representation
oc: Representacion numerica

en: Strings representation
oc: Representacion en cadenas de caractèrs

en: Time, Date and TimeStamp representation
oc: Representacion d'ora, de data e d'orodatatge

en: Gda type representation
oc: Representacion de tipe Gda

en: Could not find the '%s' program
oc: Impossible de trobar lo programa « %s »

en: Could not find the DocBook XSL stylesheet for HTML
oc: Impossible de trobar lo fuèlh d'estil XSL DocBook pel HTML

en: Could not find the DocBook XSL stylesheet for Formatting Objects
oc: Impossible de trobar lo fuèlh d'estil XSL DocBook per « Formatting Objects »

en: Object type '%s' cannot be declared in this context
oc: Lo tipe d'objècte « %s » pòt pas èsser declarat dins ce contèxte

en: An object with the '%s' name has already been declared
oc: Un objècte nomenat « %s » es ja estat declarat

en: Object type '%s' cannot be requested in this context
oc: Lo tipe d'objècte « %s » pòt pas èsser demandé dins ce contèxte

en: Unknown query '%s'
oc: Requèsta « %s » desconeguda

en: No connection named '%s' found
oc: Aucune connexion dont lo nom es « %s »

en: Query is not specified (not named and not defined)
oc: La requèsta es pas especificada (non nomenada e non definida)

en: Unknown parameter '%s'
oc: Paramètre desconegut « %s »

en: Parameter name not specified
oc: Nom de paramètre non especificat

en: No expression specified
oc: Aucune expression especificada

en: Cannot cast value from type '%s' to type '%s'
oc: Impossible de forçar la valor del tipe « %s » al tipe « %s »

en: Cannot cast parameter from type '%s' to type '%s'
oc: Impossible de forçar lo paramètre del tipe « %s » al tipe « %s »

en: Expression '%s' should return exactly one value
oc: L'expression « %s » deu tornar exactament una valor

en: Binary data
oc: Donadas binàrias

en: link
oc: lien

en: Document not specified
oc: Document non especificat

en: Cannot create temporary file
oc: Impossible de crear un fichièr temporaire

en: Execution of the %s program failed: %s
oc: L'execucion del programa %s a échoué : %s

en: This report document does not handle %s output
oc: Aqueste rapòrt gerís pas la sortida %s

en: Table to create must have at least one row
oc: Las taulas a crear devon aver al mens una linha

en: SQLite binary representation
oc: Representacion SQLite binari

en: Sqlite boolean representation
oc: Representacion booleana de SQlite

en: Parameter '%s' not found is statement
oc: Paramètre « %s » non trouvé dins l'instruccion

en: No column name to associate to parameter '%s'
oc: Aucun nom de colomna a associer al paramètre « %s »

en: Binding a BLOB for this type of statement is not supported
oc: La ligason amb un BLOB per ce tipe d'instruccion es pas prise en charge

en: Can't find libsqlite3.
oc: Impossible de trobar libsqlite3.

en: The connection string must contain DB_DIR and DB_NAME values
oc: La cadena de connexion deu conténer las valors DB_DIR e DB_NAME

en: The connection string format has changed: replace URI with DB_DIR (the path to the database file) and DB_NAME (the database file without the '%s' at the end).
oc: Lo format de la cadena de connexion a cambiat : remplaçatz URI per DB_DIR (lo camin cap a lo fichièr de banca de donadas) e DB_NAME (lo fichièr de banca de donadas sens lo « %s » a la fin).

en: The DB_DIR part of the connection string must point to a valid directory
oc: La partida DB_DIR de la cadena de connexion deu indicar un repertòri valid

en: Wrong encryption passphrase
oc: Phrase de passe de chiffrement incorrècta

en: Could not set empty_result_callbacks SQLite option: %s
oc: Impossible de definir lo paramètre SQLite empty_result_callbacks : %s

en: Could not register function '%s'
oc: Impossible d'enregistrar la foncion « %s »

en: Could not define the %s collation
oc: Impossible de definir la collacion %s

en: Missing spec. file '%s'
oc: Fichièr d'espec. « %s » mancant

en: Error initializing database with passphrase
oc: Error al moment de l'inicializacion de la banca de donadas amb la frasa secreta

en: Missing database name or directory
oc: Nom de banca de donadas o repertòri mancant

en: Transactions are not supported in read-only mode
oc: Las transaccions son pas geridas dins lo mòde lectura sola

en: ILIKE operation not supported
oc: Operacion ILIKE non gerida

en: SELECT statement to get last inserted row did not return any row
oc: L'instruccion SELECT per obténer la darrièra linha inserida a pas tornat de linha

en: SELECT statement to get last inserted row returned too many (%d) rows
oc: L'instruccion SELECT per obténer la darrièra linha inserida a tornat tròp de linhas (%d)

en: Prepared statement has no associated GdaStatement
oc: L'instruccion preparada a pas de GdaStatement associat

en: Can't create SQLite BLOB handle
oc: Impossible de crear un identificador de BLOB SQLite

en: Can't write to SQLite's BLOB
oc: Impossible d'escriure dins lo BLOB de SQLite

en: Can't obtain SQLite BLOB handle (reported type is '%s'), please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
oc: Impossible d'obténer l'identificador BLOB de SQLite (lo tipe senhalat es « %s »), mandatz un rapòrt d'anomalia a http://bugzilla.gnome.org/ pel produch « libgda ».

en: Can't identify the ROWID of the blob to fill
oc: Impossible d'identificar lo ROWID del BLOB a remplir

en: Missing parameter(s) to execute query
oc: Paramètre(s) mancant(s) per executar la requèsta

en: Can't rewrite statement handle default values
oc: Impossible de réescriure l'instruccion per gérer las valors per defaut

en: Can't get BLOB's length
oc: Impossible d'obténer la longor del BLOB

en: BLOB is too big
oc: BLOB tròp gros

en: Non handled data type '%s'
oc: Tipe de donadas « %s » non gerit

en: Could not start transaction to create BLOB
oc: Impossible d'aviar la transaccion per crear lo BLOB

en: Function requires one argument
oc: La foncion exigís un paramètre

en: Function requires two arguments
oc: La foncion exigís dos paramètres

en: Function requires one or two arguments
oc: La foncion exigís un o dos paramètres

en: Function requires two or three arguments
oc: La foncion exigís dos o tres paramètres

en: Invalid regular expression
oc: Expression regulara invalida

en: Column %d out of range (0-%d), ignoring its specified type
oc: Colomna %d en dehors de lo limit (0 - %d), lo tipe especificat es ignorat

en: Integer value is too big
oc: La valor entièra es tròp elevada

en: Unable to open BLOB
oc: Impossible de dobrir lo blob

en: Invalid date '%s' (date format should be YYYY-MM-DD)
oc: Data « %s » invalida (lo format deu èsser AAAA-MM-JJ)

en: Invalid time '%s' (time format should be HH:MM:SS[.ms])
oc: Ora « %s » invalida (lo format deu èsser HH:MM:SS[.ms])

en: Invalid timestamp '%s' (format should be YYYY-MM-DD HH:MM:SS[.ms])
oc: Horodatage « %s » invalid (lo format deu èsser AAAA-MM-JJ HH:MM:SS[.ms])

en: SQLite provider fatal internal error
oc: Error intèrna fatala del provesidor SQLite

en: Truncated data
oc: Donadas troncadas

en: Error recreating LDAP tables: %s
oc: Error al moment de l'analisi XML : %s

en: Can't remove non LDAP virtual table
oc: Impossible de suprimir la taula virtuala non LDAP

en: Can't describe non LDAP virtual table
oc: Impossible de descriure la taula virtuala non LDAP

en: Unknown LDAP virtual table
oc: Taula virtuala LDAP desconeguda

en: Table to remove not found
oc: Impossible de trobar la taula a suprimir

en: Namespace must be specified
oc: L'espaci de nom deu èsser especificat

en: Connection was not represented in hub
oc: La connexion es pas representada dins lo hub

en: Unable to get information about table '%s'
oc: Impossible de trobar d'informacions a prepaus de la taula « %s »

en: Integer value is out of bounds
oc: La valor entièra es hors limites

en: Blob constraints are not handled in virtual table condition
oc: Las constrenchas de blob son pas geridas dins la condition de taula virtuala

en: Internal error: virtual provider does not implement the create_operation() virtual method
oc: Error intèrna : lo provesidor virtual implementa pas lo metòde virtual create_operation()

en: Internal error: invalid provider handle
oc: Error intèrna : identificador de provesidor invalid

en: Data model must have at least one column
oc: Lo modèl de donadas deu aver al mens una colomna

en: Could not compute virtual table's columns
oc: Impossible de calcular las colomnas de la taula virtuala

en: Can't get data model description for column %d
oc: Impossible d'obténer la descripcion del modèl de donadas per la colomna %d

en: Can't get data model's column type for column %d
oc: Impossible d'obténer lo tipe de colomna del modèl de donadas per la colomna %d

en: Column not found
oc: Colomna introbabla

en: Data model representing the table is read only
oc: Lo modèl de donadas que representan la taula es en lectura sola

en: SQL code does not contain any statement
oc: Lo còde SQL conten pas d'instruccion

en: Syntax error at line %d, column %d
oc: Error de sintaxi a la linha %d, colomna %d

en: Overflow error at line %d, column %d
oc: Error de depassament a la linha %d, colomna %d

en: GdaSqlField is not part of an INSERT or UPDATE statement
oc: GdaSqlField fa pas partida d'una instruccion INSERT o UPDATE

en: Missing table in statement
oc: Taula mancanta dins l'instruccion

en: Column '%s' not found
oc: Colomna « %s » introbabla

en: GdaSqlSelectField is not part of a SELECT statement
oc: GdaSqlSelectField ne fait pas partida d'una instruccion SELECT

en: Missing table name in statement
oc: Nom de taula mancant dins l'instruccion

en: Table '%s' not found
oc: Taula « %s » introbabla

en: Could not identify table for field '%s'
oc: Impossible d'identificar la taula pel camp « %s »

en: Expression can't have both a type cast and a parameter specification
oc: L'expression pòt pas conténer a l'encòp un forçatge de tipe e una especificacion de paramètre

en: '%s' is not a valid identifier
oc: « %s » es pas un identificador valid

en: Operation has no operand
oc: Operacion sens operande

en: Wrong number of operands
oc: Nombre d'operandes incorrècte

en: Unknown operator %d
oc: Operador %d desconegut

en: Missing expression in select field
oc: Expression mancanta dins lo camp de seleccion

en: Missing expression in select target
oc: Expression mancanta dins la cibla de seleccion

en: Join can't at the same time specify a join condition and a list of fields to join on
oc: Una juntura pòt pas en meteis temps especificar una condition de juntura e una lista de camps de juntura

en: Cross join can't have a join condition or a list of fields to join on
oc: Una juntura croisée pòt pas aver de condition de juntura o de lista de camps de juntura

en: Empty FROM clause
oc: Clausa FROM voida

en: Select field is not in a SELECT statement
oc: Lo camp de seleccion es pas dins l'instruccion SELECT

en: COMPOUND statement contains an undefined COMPOUND statement
oc: L'instruccion COMPOUND conten una instruccion COMPOUND non definida

en: COMPOUND statement contains an undefined SELECT statement
oc: L'instruccion COMPOUND conten una instruccion SELECT non definida

en: COMPOUND statement contains a non SELECT statement
oc: L'instruccion COMPOUND conten una instruccion non SELECT

en: COMPOUND statement does not contain any SELECT statement
oc: L'instruccion COMPOUND conten pas d'instruccion SELECT

en: COMPOUND statement only contains one SELECT statement
oc: L'instruccion COMPOUND conten pas qu'una instruccion SELECT

en: COMPOUND statement contains an empty SELECT statement
oc: L'instruccion COMPOUND conten una instruccion SELECT voida

en: All statements in a COMPOUND must have the same number of columns
oc: Totas las instruccions d'un COMPOUND devon aver lo meteis nombre de colomnas

en: DELETE statement needs a table to delete from
oc: L'instruccion DELETE necessita una taula per suprimir

en: INSERT statement needs a table to insert into
oc: L'instruccion INSERT necessita una taula per inserir

en: Can't specify values to insert and SELECT statement in INSERT statement
oc: Impossible d'especificar de valors d'inserir e una instruccion SELECT dins una instruccion INSERT

en: INSERT statement does not have the same number of target columns and expressions
oc: L'instruccion INSERT a pas lo meteis nombre de colomnas ciblas e d'expressions

en: VALUES lists must all be the same length in INSERT statement
oc: Las listas VALUES devon totas èsser de meteissa longor dins l'instruccion INSERT

en: SELECT does not contain any expression
oc: SELECT conten pas d'expression

en: SELECT can't have a DISTINCT expression if DISTINCT is not set
oc: SELECT pòt pas aver una expression DISTINCT se DISTINCT es pas definit

en: SELECT can't have a HAVING without GROUP BY
oc: SELECT pòt pas aver un HAVING sens GROUP BY

en: SELECT can't have a limit offset without a limit
oc: SELECT pòt pas aver d'interval limit sens un limit

en: Multiple targets named or aliased '%s'
oc: Cibles multiples nomenadas o alias « %s »

en: UPDATE statement needs a table to update data
oc: L'instruccion UPDATE necessita una taula per metre a jorn las donadas

en: UPDATE statement does not have the same number of target columns and expressions
oc: L'instruccion UPDATE a pas lo meteis nombre de colomnas ciblas e d'expressions

en: UPDATE statement does not have any target columns to update
oc: L'instruccion UPDATE a pas de colomna cibla a metre a jorn

en: Could not find signal named "%s"
oc: Impossible de trobar lo senhal nomenat « %s »

en: Unknown requested job %u
oc: Prètzfach requesit %u desconegut

en: Job %u has been cancelled
oc: Lo prètzfach %u es estat anullat

en: Job %u is being processed
oc: Lo prètzfach %u es estat executat

en: Job %u has not yet been processed
oc: Lo prètzfach %u es pas encara estat executat

en: Job %u has already been processed
oc: Lo prètzfach %u es ja estat executat

en: Select file to load
oc: Seleccionar un fichièr de cargar

en: Select a file to save data to
oc: Seleccionar un fichièr per i enregistrar las donadas

en: Load data from file
oc: Cargar de donadas a partir d'un fichièr

en: Save data to file
oc: Enregistrament de donadas a partir d'un fichièr

en: Clear data
oc: Donadas binàrias

en: Open with...
oc: Dobrir amb...

en: %lu Byte | %lu Bytes
oc[0]: %lu octet
oc[1]: %lu octets

en: Unknown size
oc: Talha desconeguda

en: Could not create temporary directory
oc: Impossible de crear cap de dorsièr de salvament temporari.

en: Could not run selected application
oc: Impossible d'aviar l'aplicacion seleccionada

en: Could not export data
oc: Impossible d'exportar las donadas

en: Open with
oc: Dobrir amb

note: FIXME: find a better label
en: Value
oc: Valor

en: GValue to render
oc: GValue de rendre

en: Editable
oc: Modificable

en: The toggle button can be activated
oc: Lo boton de bascula pòt èsser activat

en: Values limited to PK fields
oc: Valors limitadas als camps de clau primària

en: GList of GValue to render, limited to PK fields
oc: GList de GValue a rendre, limitadas al camps de clau primària

en: Values
oc: Valors

en: GList of GValue to render, not limited to PK fields
oc: GList de GValue a rendre, non limitadas al camps de clau primària

en: The information and status changer can be activated
oc: Lo modificator d'informacion e d'état pòt èsser activat

en: string truncated because too long
oc: cadena troncada perque tròp longue

en: Data cell renderer's specified type (%s) differs from actual value to display type (%s)
oc: Lo tipe especificat (%s) del motor de rendu de la cellula de donada es diferent del tipe effectif de la valor d'afichar (%s)

en: Data cell renderer asked to display values of different data types, at least %s and %s, which means the data model has some incoherencies
oc: La requèsta facha al motor de rendut de la cellula conten de valors d'afichar de tipes diferents, al mens %s e %s, aquò significa que lo modèl de donadas presenta certanas incoeréncias

en: <non-printable>
oc: <pas imprimible>

en: Invalid UTF-8 format!
oc: Format UTF-8 invalid !

en: No data
oc: Pas cap de donada

en: Use 1000s separators
oc: Utilizar los separators de milierats

en: Use thousands separator as specified by current locale
oc: Utilizar lo separator de milierats indicat per l'environament linguistique actual

en: Currency symbol
oc: Simbòl monetari

en: A currency symbol
oc: Un simbòl monetari

en: Decimals
oc: Decimalas

en: Number of decimals
oc: Nombre de decimalas

en: Unspecified
oc: Pas especificat

note: list of fields
en: Default
oc: Valor per defaut

en: Default (unspecified)
oc: Per defaut (pas especificat)

en: Edit
oc: Edicion

en: Define as unspecified
oc: Definir coma pas especificat

en: Define as default
oc: Definir per defaut

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Widget of class '%s' does not have any associated GdaDataHandler, (to be set using the 'handler' property) expect some mis-behaviours
oc: Lo composant de classa « %s » a pas de GdaDataHandler associat (definit a l'ajuda de la proprietat « handler »), attendez-vous a de comportements incorrèctes

en: Maximum length
oc: Longor maximala

en: Maximum acceptable length of the text
oc: Talha maximum acceptaula del texte

en: Multiline
oc: Multilinha

en: Display only one line, or a complete text editor
oc: Afichar solament una linha o un editor de tèxte complet

en: Hidden
oc: Amagat

en: If set to TRUE, characters are all displayed using a single 'invisible' character, suitable to enter passwords
oc: Se definit coma VERAI, los caractèrs son afichats a l'ajuda d'un seul caractèr « invisible », adaptat a la sasida de senhals

en: Unknown format character starting at %s
oc: Caractèr de format desconegut a partir del punt %s

en: Type %s is not numerical
oc: Lo tipe %s es pas numérique

en: Decimal separator cannot be the '%c' character
oc: Lo separator décimal pòt pas èsser lo caractèr « %c »

en: Decimal thousands cannot be the '%c' character
oc: Lo separator de milierats pòt pas èsser lo caractèr « %c »

en: Empty data
oc: Document void

en: Unhandled type of data
oc: Tipe de donada non gerit

en: _Copy image
oc: _Copiar l'imatge

en: _Load image from file
oc: _Cargar un imatge a partir d'un fichièr

en: _Save image
oc: _Enregistrar l'imatge

en: Select image to load
oc: Seleccionar l'imatge a cargar

note: determine writable formats
en: Image format
oc: Format d'imatge

en: Format image as:
oc: Formatar l'imatge en :

en: Current format
oc: Format actual

en: Select a file to save the image to
oc: Seleccionar un fichièr où enregistrar l'imatge

en: _Save
oc: Enregi_strar

en: Could not save the image to '%s'
oc: Impossible d'enregistrar l'imatge cap a « %s »

en: Sources
oc: Fonts

note: list of fields
en: Comment
oc: Comentari

en: Floating Point
oc: Virgula flottante

en: String
oc: Cadena

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Function
oc: Foncion

en: Decimal
oc: Décimal

en: Data Type
oc: Tipe de donada

en: No idea what it is
oc: Aucune idée de ce que c'est

en: Set to host mask
oc: Definit coma lo masque de l'hôte

en: Set to class %c network
oc: Definit coma ret de classa %c

en: Choose a file
oc: Causir un fichièr

en: Choose a directory
oc: Causir un dorsièr

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: Choose
oc: Causir

en: Selection model
oc: Modèl de seleccion

en: Specifies what the user will be allowed to select
oc: Indica ce que l'utilizaire serà autorisé a seleccionar

en: Only let the user pick an existing file
oc: Solament permetre a l'utilizaire de causir un fichièr existent

en: Let the user pick an existing file, or type in a new filename
oc: Permetre a l'utilizaire de causir un fichièr existent, o de sasir un novèl nom de fichièr

en: Let the user pick an existing folder
oc: Permetre a l'utilizaire de causir un dorsièr existent

en: Let the user name an existing or new folder
oc: Permetre a l'utilizaire de nommer un dorsièr existent o novèl

en: Encoding
oc: Encodatge

en: How password should be encoded
oc: Cossí lo senhal deu èsser encodat

en: MD5 Sum
oc: Soma MD5

en: No encoding
oc: Pas d'encodatge

en: No data to display
oc: Pas de donadas d'afichar

en: Encoding used to convert binary data to the string
oc: Encodatge utilizat per convertir las donadas binàrias en cadena de caractèrs

en: Base 64
oc: Basa 64

en: Lines wrapping
oc: Retorn a la linha

en: Defines how long lines are wrapped
oc: Definís lo mòde de cesura de las linhas longues

en: Programming language
oc: Lengatge de programacion

en: Define to enable syntactical colourisation
oc: Definir per activar la coloration syntaxique

en: Do not wrap lines
oc: Pas de retorn a la linha

en: break lines anywhere the cursor can appear
oc: Sauts de linha a n'importe quel endroit où lo cursor pòt èsser afichat

en: Break lines in between words
oc: Sauts de linha entre los mots

en: Break lines in between words or graphemes
oc: Sauts de linhas entre los mots o los graphèmes

en: Columns
oc: Colomnas

en: Foreign keys
oc: Claus estrangièras

en: Constraints
oc: Constrenchas

en: CREATE_TABLE
oc: CREAR_TAULA

en: Can't find demo database file: %s
oc: Impossible de trobar lo fichièr de banca de donadas démo : %s

en: Error opening the connection for file '%s':
    %s
oc: Error de dobertura de la connexion pel fichièr « %s » :
    %s

en: Libgda-ui Code Demos
oc: Demostracions de còde Libgda-ui

en: <b><big>Note:
    </big></b>Many of the demonstrated items use an opened connection to the SQLite using the '%s' file.
    
    In the source code shown here, the <i>demo_cnc</i> and <i>demo_parser</i> objects are created by the framework and made available to all the demonstrated items.
    
    To illustrate that calls are non blocking, there is a spinner at the top (which must never stop spinning), and a 1 second delay has been added whenever the connection is used.
oc: <b><big>Nòta :
    </big></b>Fòrça objèctes en demostracion
    utilizan una connexion a SQLite amb lo fichièr
    « %s ».
    
    Dins lo còde font afichat aicí, los objèctes <i>demo_cnc</i> e 
    <i>demo_parser</i> son creats per l'environament aplicatiu e
    rendus disponibles per totes los objèctes en demostracion.

en: Pointer to an XML layout specification  (as an xmlNodePtr to a <gdaui_form> node)
oc: Puntador cap a una especificacion de disposicion XML (jos forma de xmlNodePtr cap a un nosèl <gdaui_form>)

en: List of parameters to show in the form
oc: Lista dels paramètres d'afichar dins lo formulari

en: Entries Auto-default
oc: Contengut per defaut automatique de las entradas

en: TRUE if expanding the form vertically makes sense
oc: VERAI se l'expansion verticala del formulari es logique

en: Shown data entries
oc: Saisies de donadas afichadas

en: The '%s' attribute should be a G_TYPE_STRING value
oc: L'atribut « %s » deu èsser una valor G_TIPE_STRING

en: Can't find data entry for GdaHolder
oc: Impossible de trobar la sasida de donadas per GdaHolder

en: Values to be defined
oc: Valors a definir

en: '%s' document not parsed successfully
oc: L'analisi del document « %s » a pas réussi

en: size group was not taken into account using gdaui_basic_form_add_to_size_group()
oc: la talha del groupe a pas été prise en compte al moment de l'utilizacion de gdaui_basic_form_add_to_size_group()

en: Wrong column type for label: expecting a string and got a %s
oc: Tipe de colomna incorrècte per l'étiquette : una cadena èra esperada, mas un « %s » a été obtenu

en: Find:
oc: Recercar :

en: The data model to display
oc: Lo modèl de donadas d'afichar

en: Display popup as list
oc: Aficha los elements coma una lista

en: Filter failed:
oc: Fracàs del filtre :

en: Filter
oc: Filtre

en: any valid SQL expression
oc: quina expression SQL valida que siá

en: Set filter
oc: Definir un filtre

en: Clear filter
oc: Escafar lo filtre

en: Insert new data
oc: Inserir de donadas novèlas

en: Move to first entry
oc: Va a la primièra entrada

en: Move to previous entry
oc: Va a l'entrada precedenta

en: Move to next entry
oc: Va a l'entrada seguenta

en: Move to last entry
oc: Va a la darrièr entrada

en: Invalid column number %d
oc: Numèro de colomna %d invalid

en: Data model
oc: Modèl de donadas

en: Internal GdaDataProxy data model
oc: Modèl de donadas intèrne GdaDataProxy

en: Trying to modify a read-only row
oc: Temptativa de modificacion d'una linha en lectura sola

en: Attempt to initialize an already initialized library
oc: Temptativa d'inicializacion d'una bibliotèca ja inicializada

en: Could not open plugins directory, no plugin loaded.
oc: Impossible de dobrir lo repertòri dels empeutons, aucun empeuton chargé.

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: Loading file %s...
oc: Cargament del fichièr %s...

en: Plugins load warning: %s
oc: Avertiment de cargament dels empeutons : %s

note: radio buttons
en: Use data source:
oc: Utilizar la font de donadas :

en: Specify connection:
oc: Indicar la connexion :

note: Create the DSN add button
en: Data sources...
oc: Fonts de donadas...

en: Could not execute the Database access control center
oc: Impossible d'executar lo centre de contraròtle d'accès a las bancas de donadas

en: Data to display
oc: Donadas d'afichar

en: Can't append row to data model: %s
oc: Impossible d'apondre una linha al modèl de donadas : %s

en: Pointer to an XML layout specification (as an xmlNodePtr to a <gdaui_grid> node)
oc: Puntador cap a una especificacion de disposicion XML (jos forma de xmlNodePtr cap a un nosèl <gdaui_grid>)

en: Info cell visible
oc: Cellula info visible

note: FIXME: if nullok is FALSE, then set the column title in bold
en: Can't be NULL
oc: Pòt pas èsser NULL

en: No title
oc: Sens títol

en: Shown columns
oc: Colomnas afichadas

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Select _All
oc: Seleccionar _tot

en: _Clear Selection
oc: Es_cafar la seleccion

en: Show Column _Titles
oc: Afichar los _títols de las colomnas

note: create dialog box
en: Saving Data
oc: Enregistrament de las donadas

en: Saving data to a file
oc: Enregistrament de las donadas dins un fichièr

en: File name
oc: Nom de fichièr

note: To translators: "Details" is a table's column's attribute
en: Details
oc: Détails

note: file type
en: File type:
oc: Tipe de fichièr :

en: Tab-delimited
oc: Delimitat per de tabulacions

en: Comma-delimited
oc: Delimitat per de virgulas

note: data scope
en: Data to save:
oc: Donadas d'enregistrar :

en: Other options
oc: Autres options

en: Empty string when NULL?
oc: Cadena voida se NULL ?

en: Export NULL values as an empty "" string
oc: Exporter las valors NULL coma una cadena voida ("")

en: Invalid data as NULL?
oc: Donnée invalida coma NULL ?

en: Don't export invalid data,
    but export a NULL value instead
oc: Ne pas exporter de donada invalida,
    mais exporter una valor NULL a la place

en: Field names on first row?
oc: Noms de camp sus la primièra linha ?

en: Add a row at beginning with columns names
oc: Apond una linha al début contenant lo nom de las colomnas

en: Could not save file %s
oc: Impossible d'enregistrar lo fichièr %s

en: You must specify a file name
oc: Vous devez indicar un nom de fichièr

en: Got empty file while converting the data
oc: Fichièr void obtenu al moment de la conversion de las donadas

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
oc: Lo fichièr « %s » existís ja.
    Lo volètz espotir ?

en: If you choose yes, the contents will be lost.
oc: Se vous choisissez oui, lo contengut serà perdu.

en: """= Title level 1 =
    == Title level 2 ==
    """= Title level 1 =
    == Title level 2 ==
    
    """For beautifiers we have **bold**
    and //italic//.
    There is also __underline__, --strike--
    and ``monospaced``.
    """
    For beautifiers we have **bold**
    and //italic//.
    There is also __underline__, --strike--
    and ``monospaced``.
    
    """- This is a list of items
    - Just use hyphens
     - And starting space for indenting
    """- This is a list of items
    - Just use hyphens
     - And starting space for indenting
    
    Raw areas are enclosed inside three doublequotes and no markup is interpreted
oc: """= Títol de nivèl 1 =
    == Títol de nivèl 2 ==
    """= Títol de nivèl 1 =
    == Títol de nivèl 2 ==
    
    """Per embellir, podèm utilizar lo **gras**
    e l'//italica//.
    Tanben lo __soslinhat__, lo --raiat--
    e la ``chassa fixa``.
    """
    Per embellir, podèm utilizar lo **gras**
    e l'//italica//.
    Tanben lo __soslinhat__, lo --raiat--
    e la ``chassa fixa``.
    
    """- Aquí una lista d'elements
    - Utilizatz solament de tirets
     - e d'espacis en début de linha per l'indentacion
    """- Aquí una lista d'elements
    - Utilizatz solament de tirets
     - e d'espacis en début de linha per l'indentacion
    
    Las zònas brutas son simplament encercladas per tres apostròfas doblas e cap de balisa es pas interpretada

en: _Bold
oc: _Gras

en: Bold text
oc: Tèxte en gras

en: _Italic
oc: _Italica

en: Italic text
oc: Tèxte en italica

en: _Underline
oc: _Soslinhat

en: Underline text
oc: Tèxte soslinhat

en: _Strike through
oc: _Raiat

en: Strike through text
oc: Tèxte raiat

en: _Syntax help
oc: Ajuda sus la _sintaxi

en: Show syntax help
oc: Aficha l'ajuda sus la sintaxi

en: _Add image
oc: _Apondre un imatge

en: Insert image
oc: Inserís un imatge

en: _Normal text
oc: Tèxte _normal

en: Reset to normal text
oc: Restablís coma tèxte normal

en: Don't display a specific background for the text
oc: Ne pas afichar un arrièr-plan spécifique pel texte

en: Display raw markup text instead of formatted text
oc: Afichar lo tèxte balisat brut al lieu del tèxte formatat

en: The buffer which is displayed
oc: Lo tampon qu'es afichat

en: Determines if the contents appears in a scrolled window
oc: Indica se lo contengut apareis dins una fenèstra a ascensor

en: Reset font size
oc: Restablir la talha de la poliça

en: Decrease font size (zoom out)
oc: Demesir la talha de la poliça (zoom arrièr)

en: Increase font size (zoom in)
oc: Aumentar la talha de la poliça (zoom avant)

en: Show source markup
oc: Afichar lo balisage font

en: The specification of the operation to implement
oc: La especificacions de l'operacion a implémenter

en: Request section header to be hidden if there is only one section
oc: Demander que l'en-tête de seccion siá masqué se i a pas qu'una seccion

en: Add a new field
oc: Apondre un novèl camp

en: Remove selected field
oc: Suprimir lo camp seleccionat

note: last row is for new entries
en: Add
oc: Apondre

en: Server operation specification
oc: Especificacion d'operacion del servidor

en: <b>Field properties:</b>
oc: <b>Proprietats del camp :</b>

en: <b>Fields:</b>
oc: <b>Camps :</b>

en: GdaTree to use
oc: GdaTree a utilizar

en: Unknown column number %d
oc: Numèro de colomna %d desconegut

en: Type mismatch: expected a value of type %s and got of type %s
oc: Incompatibilitat de tipe : valor de tipe %s esperada mentre qu'un tipe %s a été obtenu

en: Can't set authentification string: no authentication is needed
oc: Impossible de definir la cadena d'autentificacion : aucune n'est necessària

en: Unknown provider '%s'
oc: Provesidor desconegut « %s »

en: Provider '%s' does not report the required parameters for DSN
oc: Lo provesidor « %s » ne signale pas los paramètres requis per DSN

note: set to NULL item
en: Unset
oc: Indefinit

note: default value item
en: Set to default value
oc: Definir a la valor per defaut

note: reset to original value item
en: Reset to original value
oc: Restablir a la valor originale

en: Current modified data is invalid
oc: Las donadas modificadas actualas son pas valides

en: please correct it and try again, or discard the modifications.
oc: corrigez e essayez de novèl o annulez las modificacions.

en: Part of the current modified data was invalid
oc: Una partida de las donadas modificadas actualas son pas validas

en: As no transaction was used, only a part of the valid data
    has been written, and the remaining modification have been discarded.
oc: Coma cap de transaccion es pas estada utilizada, sola una partida de las 
    donadas validas son estadas escrichas, e la rèsta de las modificacions es estada ignorada.

en: Discard modified data
oc: Anullar las modificacions de las donadas

en: Correct data first
oc: Corregir d'en primièr las donadas

en: Database file
oc: Fichièr de banca de donadas

en: Berkeley DB database filename to be used
oc: Nom de fichièr de la banca de donadas Berkeley DB a utilizar

note: DSN parameters
en: Directory
oc: Repertòri

en: Directory where the database file is stored
oc: Repertòri contenant lo fichièr de banca de donadas

note: DSN parameters
en: Database name
oc: Nom de la banca de donadas

en: Name of the database in the database file to be used
oc: Nom de la banca de donadas dins lo fichièr de banca de donadas

en: The DB_NAME parameter is not defined in the connection string.
oc: Lo paramètre DB_NAME es pas definit dins la cadena de connexion.

en: An error occurred while accessing the BDB database
oc: Una error s'es producha al moment de l'accès a la banca de donadas BDB

en: Could not add BDB data model to connection: %s
oc: Impossible d'apondre lo modèl de donadas BDB a la connexion : %s

en: Provider for Berkeley databases
oc: Provesidor per bancas de donadas Berkeley

en: Column's description
oc: Descripcion de colomna

en: Table
oc: Taula

en: Table's name
oc: Nom de la base

note: list of fields
en: Field name
oc: Nom del camp

note: list of fields
en: Data type
oc: Tipe de donada

note: list of fields
en: Size
oc: Talha

note: list of fields
en: Scale
oc: Escala

note: list of fields
en: Not NULL
oc: Non nul

en: Default value, mandatory if column is NOT NULL
oc: Valor per defaut, obligatòria se la colomna es NOT NULL

note: list of fields
en: Check
oc: Verificacion

note: list of fields
en: Check constraint
oc: Verificacion de constrencha

note: DSN parameters
en: Database's description
oc: Descripcion de la banca de donadas

note: DSN parameters
en: The name of a database to create
oc: Nom d'una banca de donadas a crear

note: DSN parameters
en: Directory where the database file will be
oc: Repertòri contenant lo fichièr de banca de donadas

en: Index description
oc: Descripcion de l'indèx

note: To translators: "Type" is the data type of a table's column
en: Type
oc: Tipe

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
oc: Nom

en: Index name
oc: Nom de l'indèx

en: On table
oc: Sur la taula

note: DSN parameters
en: Only if it does not yet exist
oc: Solament se non existent

en: Create index only if it does not yet exist
oc: Crear l'indèx solament se existís pas encara

note: Index fields
en: Indexed field(s)
oc: Camp(s) indexat(s)

note: Index fields
en: Indexed field or expression
oc: Camp o expression indexat

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Compare method
oc: Metòde de comparason

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Collation name (BINARY|NOCASE)
oc: Nom de collacion (BINARY|NOCASE)

note: Index fields
en: Sort type
oc: Tipe de triada

en: Table's description
oc: Descripcion de la taula

en: Temporary table
oc: Taula temporaire

en: Create table only if it does not yet exist
oc: Crear la taula solament se existís pas encara

note: list of fields
en: Table's columns
oc: Colomnas de la taula

note: list of fields
en: Auto increment
oc: Increment automatique

note: list of fields
en: Unique
oc: Unic

note: list of fields
en: Primary key
oc: Clau primària

note: list of fields To translators: "Default value" is a table's column's attribute
en: Default value
oc: Valor per defaut

note: list of fields
en: Conflict
oc: Conflicte

note: other table constraints
en: Global constraints
oc: Constrenchas globales

en: View's description
oc: Descripcion de la vista

en: View's name
oc: Nom de la vista

en: Temporary view
oc: Vista temporària

en: Create view only if it does not yet exist
oc: Crear la vista solament se existís pas encara

en: View's definition
oc: Definicion de la vista

en: Index
oc: Indèx

en: Index to delete
oc: Indèx a suprimir

en: If exists
oc: Se existent

en: Drop index only if it exists
oc: Suprimir l'indèx solament se existís

en: Table to delete
oc: Taula de suprimir

en: Drop table only if it exists
oc: Suprimir la taula solament se existís

en: View
oc: Vista

en: View to delete
oc: Vista a suprimir

en: Drop view only if it exists
oc: Suprimir la vista solament se existís

en: The name of a database to use (without the .db)
oc: Nom d'una banca de donadas a utilizar (sans .db)

en: Extra functions
oc: Foncions suplementàrias

en: Enable usage of extra functions (gda_upper, ...)
oc: Activar l'utilizacion de foncions suplementàrias (gda_upper, …)

en: Enable usage of extra collation methods (LOCALE and DCASE)
oc: Activar l'utilizacion de metòdes de collacion suplementaris (LOCALE e DCASE)

en: With foreign keys
oc: Amb claus estrangièras

en: Enforce foreign keys
oc: Imposer las claus estrangièras

en: Table to rename
oc: Taula de renomenar

en: New name
oc: Novèl nom

en: New table name
oc: Novèl nom de taula

en: Can't find libdb_sql-5.
oc: Impossible de trobar libdb_sql-5.

en: Provider for Berkeley DB SQL databases
oc: Provesidor per bancas de donadas Berkeley

en: Invalid argument: NULL
oc: Paramètre invalid : NULL

en: Can't read BLOB
oc: Impossible de legir lo BLOB

en: Invalid date: year %d, month %d and day %d
oc: Data invalida : jorn %3$d, mes %2$d e annada %1$d

en: Can't get BLOB's size
oc: Impossible d'obténer la talha del BLOB

en: The name of a database to connect to
oc: Lo nom d'una banca de donadas a la quala se connectar

note: Connection parameters
en: Database server
oc: Servidor de banca de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Connection URL
oc: URL de connexion

en: Can't get list of installed JDBC drivers: %s
oc: Impossible d'obténer la lista dels pilotes JDBC installats : %s

en: Can't create JAVA virtual machine: %s
oc: Impossible de crear la machine virtuala JAVA : %s

en: The connection string must contain the DB_NAME value
oc: La cadena de connexion deu conténer la valor DB_NAME

en: Too many arguments
oc: Tròp de paramètres

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Parameter
oc: Paramètre

en: Base name
oc: Nom de basa

en: Host on which the LDAP server is running
oc: Òste sul qual fonciona lo servidor LDAP

en: Database server port (leave this field empty to use the default port)
oc: Pòrt del servidor de banca de donadas (daissatz lo camp void per la valor per defaut)

en: Require SSL
oc: Utilizar una connexion securizada

en: Whether or not to use SSL to establish the connection
oc: Indica se cal utilizar una connexion securizada per SSL

en: Time limit
oc: Limit de temps

en: Size limit
oc: Limit de talha

en: The connection string format has changed: replace FILENAME with DB_DIR (the path to the database file) and DB_NAME (the database file without the '%s' at the end).
oc: Lo format de la cadena de connexion a cambiat : remplaçatz FILENAME per DB_DIR (lo camin cap a lo fichièr de banca de donadas) e DB_NAME (lo fichièr de banca de donadas sens la terminason « %s »).

en: Could not open file %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr %s

en: Could not map table '%s': %s
oc: Impossible de far correspondre la taula « %s » : %s

en: Provider for Microsoft Access files
oc: Provesidor per fichièrs Microsoft Access

en: The name of a database to use (filename without the .mdb)
oc: Lo nom d'una banca de donadas a utilizar (nom de fichièr sens l'extension .mdb)

en: No field specified in foreign key constraint
oc: Aucun camp especificat dins la constrencha de clau estrangièra

en: MySQL boolean representation
oc: Representacion booleana de MySQL

en: Cannot give a UNIX SOCKET if you also provide either a HOST or a PORT
oc: Impossible de provesir un SOCKET UNIX se provesissètz tanben un ÒSTE o un PÒRT.

en: Invalid port number
oc: Numèro de pòrt invalid

en: Unknown MySQL protocol '%s'
oc: Protocòl MySQL « %s » desconegut

en: Could not set client charset to UTF8. Using %s. It'll be problems with non UTF-8 characters
oc: Impossible de definir lo jòc de caractèrs del client en UTF8. Utilizacion de %s. Cela va causar de problèmas amb los caractèrs non UTF-8

en: The connection string must contain the DB_NAME values
oc: La cadena de connexion deu conténer de valors DB_NAME

en: No description
oc: Pas de descripcion

en: Unnamed statement parameter is not allowed in prepared statement.
oc: Un paramètre d'instruccion sens nom es pas permis dins una instruccion preparada.

en: Can't execute SELECT statement to get last inserted row: %s
oc: Impossible d'executar l'instruccion SELECT per obténer la darrièra linha inserida : %s

note: force reading the complete BLOB into memory
en: Can't read whole BLOB into memory
oc: Impossible de legir lo BLOB entièr en memòria

en: Could not use CURSOR. Mysql version 5.0 at least is required. Using random access anyway.
oc: Impossible d'utilizar CURSOR. Mysql version 5.0 es necessari. Mòde d'accès aleatòri utilizat malgrat tot.

en: Could not use CURSOR. Mysql version 5.0 at least is required. Chunk size ignored.
oc: Impossible d'utilizar CURSOR. Mysql version 5.0 es necessari. Talha de blòt ignorada.

en: Number of rows fetched at a time
oc: Nombre de linhas recuperadas en un còp

en: Number of row chunks read since the object creation
oc: Nombre de blòts de linhas legits dempuèi la creacion de l'objècte

en: Invalid column bind data type. %d
oc: Tipe de donadas de ligam de colomna invalid. %d

en: Type %s not mapped for value %d
oc: Lo tipe %s es pas mappat per la valor %d

en: Type %s not mapped for value %lld
oc: Lo tipe %s es pas mappat per la valor %lld

en: Type %s not mapped for value %d/%d/%d %d:%d:%d.%lu
oc: Lo tipe %s es pas mappat per la valor %d/%d/%d %d:%d:%d.%lu

en: Type %s not mapped for value %f
oc: Lo tipe %s es pas mappat per la valor %f

en: Type %s not mapped for value %s
oc: Lo tipe %s es pas mappat per la valor %s

en: Provider for MySQL databases
oc: Provesidor per bancas de donadas MySQL

en: As first column
oc: Coma primièra colomna

en: Add the column as the first column of the table
oc: Apond la colomna coma primièra colomna de la taula

en: After column
oc: Aprèp la colomna

en: Add the column after the specified column
oc: Apond la colomna aprèp la colomna especificada

en: Field comment
oc: Comentari del camp

en: Table comment
oc: Comentari sus la taula

en: Server access parameters
oc: Paramètres d'accès al servidor

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running
oc: Òste sul qual fonciona lo servidor de banca de donadas

en: Database server port
oc: Pòrt del servidor de banca de donadas

en: UNIX Socket
oc: Socket UNIX

en: Full path of the UNIX socket to use when connecting locally
oc: Camin complet de la socket UNIX per la connexion en local

en: Administrator login
oc: Identificant administrator

en: Login name (which has the rights to create databases)
oc: Nom de connexion (amb lo droit de crear de bancas de donadas)

en: Administrator password
oc: Senhal administrator

en: Connection protocol
oc: Protocòl de la connexion

note: DSN parameters
en: Create database only if it does not yet exist
oc: Crear la banca de donadas solament se existís pas encara

note: DSN parameters other table options
en: Character set
oc: Jòc de caractèrs

note: DSN parameters
en: Character set encoding to use in the new database
oc: Encodatge del jòc de caractèrs per la novèla banca de donadas

note: DSN parameters other table options
en: Collation
oc: Collacion

note: DSN parameters
en: Collation method to use in the new database
oc: Metòde de collacion per la novèla banca de donadas

note: To translators: Charset name
en: UTF-8 Unicode
oc: Unicode (UTF-8)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1 West European
oc: Euròpa occidentala (ISO-8859-1)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-2 Central European
oc: Euròpa centrala (ISO 8859-2)

note: To translators: Charset name
en: US ASCII
oc: ASCII

note: To translators: Charset name
en: Big5 Traditional Chinese
oc: Chinés tradicional Big5

note: To translators: Charset name
en: DEC West European
oc: Euròpa occidentala (DEC)

note: To translators: Charset name
en: DOS West European
oc: Euròpa occidentala (DOS)

note: To translators: Charset name
en: HP West European
oc: Euròpa occidentala (HP)

note: To translators: Charset name
en: KOI8-R Relcom Russian
oc: Rus Relcom (KOI8-R)

note: To translators: Charset name
en: 7bit Swedish
oc: Suedés sus 7 bits

note: To translators: Charset name
en: EUC-JP Japanese
oc: Japonés (EUC-JP)

note: To translators: Charset name
en: Shift-JIS Japanese
oc: Japonés (Shift-JIS)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8 Hebrew
oc: Ebrieu (ISO 8859-8)

note: To translators: Charset name
en: TIS620 Thai
oc: Taï (TIS620)

note: To translators: Charset name
en: EUC-KR Korean
oc: Corean (EUC-KR)

note: To translators: Charset name
en: KOI8-U Ukrainian
oc: Ucraïnian (KOI8-U)

note: To translators: Charset name
en: GB2312 Simplified Chinese
oc: Chinés simplificat (GB2312)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7 Greek
oc: Grèc (ISO 8859-7)

note: To translators: Charset name
en: Windows Central European
oc: Euròpa centrala (Windows)

note: To translators: Charset name
en: GBK Simplified Chinese
oc: Chinés simplificat (GBK)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-9 Turkish
oc: Turc (ISO 8859-9)

note: To translators: Charset name
en: ARMSCII-8 Armenian
oc: Armèni (ARMSCII-8)

note: To translators: Charset name
en: UCS-2 Unicode
oc: Unicode (UCS-2)

note: To translators: Charset name
en: DOS Russian
oc: Rus (DOS)

note: To translators: Charset name
en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
oc: Chèc-eslovac Kamenicky (DOS)

note: To translators: Charset name
en: Mac Central European
oc: Euròpa centrala (Mac)

note: To translators: Charset name
en: Mac West European
oc: Euròpa occidentala (Mac)

note: To translators: Charset name
en: DOS Central European
oc: Euròpa centrala (DOS)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-13 Baltic
oc: Balt (ISO 8859-13)

note: To translators: Charset name
en: Windows Cyrillic
oc: Cirillic (Windows)

note: To translators: Charset name
en: Windows Arabic
oc: Arabi (Windows)

note: To translators: Charset name
en: Windows Baltic
oc: Balt (Windows)

note: To translators: Charset name
en: Binary pseudo charset
oc: Pseudo jòc de caractèrs binari

note: To translators: Charset name
en: GEOSTD8 Georgian
oc: Georgian (GEOSTD8)

note: To translators: Charset name
en: SJIS for Windows Japanese
oc: Japonés (SJIS per Windows)

en: Automatic
oc: Automaticament

en: Method
oc: Metòde

en: Index type (depending on table storage engine)
oc: Tipe d'indèx (segon lo motor d'emmagazinatge de taula)

note: Index fields
en: Length
oc: Longor

note: Index fields
en: The number of characters the index is on for columns of type CHAR or VARCHAR
oc: Lo nombre de caractèrs gerits per l'indèx per las colomnas de tipe CHAR o VARCHAR

en: Table's comment
oc: Comentari sus la taula

note: foreign key spec
en: Foreign key
oc: Clau estrangièra

note: foreign key spec
en: Referenced table
oc: Taula referenciada

note: foreign key spec
en: Fields
oc: Camps

note: foreign key spec
en: Fields in the foreign key
oc: Camps dins la clau estrangièra

note: foreign key spec
en: Field
oc: Camp

note: foreign key spec
en: Referenced field
oc: Camp referenciat

note: foreign key spec
en: Match type
oc: Tipe de correspondéncia

note: foreign key spec
en: Matching method if more than one field involved
oc: Metòde de correspondéncia se mai d'un camp es concernit

note: foreign key spec
en: On update action
oc: Accion al moment d'una mesa a jorn

note: foreign key spec
en: On delete action
oc: Accion al moment d'una supression

note: other table options
en: Table's options
oc: Opcions de la taula

note: other table options
en: Engine
oc: Motor

note: other table options
en: Table's engine (or type)
oc: Motor (o tipe) de la taula

note: other table options
en: Auto increment value
oc: Valor d'auto-increment

note: other table options
en: Counter for auto incremented fields is incremented by this value + 1 (DEFAULT: 0)
oc: Lo pas d'increment dels camps auto-incrementats es egal a aquesta valor + 1 (per defaut : 0)

note: other table options
en: Average row length
oc: Longor mejana de linha

note: other table options
en: An approximation of the average row length for your table
oc: Una aproximacion de la longor mejana d'una linha de vòstra taula

note: other table options
en: Checksum
oc: Soma de contraròtle

note: other table options
en: Min rows
oc: Nombre minimum de linhas

note: other table options
en: Max rows
oc: Nombre maximum de linhas

note: other table options
en: Pack keys
oc: Compressar los indèxes

note: other table options
en: Delay key write
oc: Escritura d'indèx reportada

note: other table options
en: Row format
oc: Format d'enregistrament

note: other table options
en: tbl_name[,tbl_name]...: only with MERGE engine
oc: nom_taula[,nom_taula]... : solament amb lo motor MERGE

note: other table options
en: Insert method
oc: Metòde d'insercion

note: other table options
en: FIRST, LAST or NO: only with MERGE engine
oc: FIRST, LAST o NO : solament amb lo motor MERGE

note: other table options
en: Data directory
oc: Repertòri de donadas

note: other table options
en: Index directory
oc: Repertòri d'indèx

en: Match simple
oc: Correspondéncia simpla

en: Match partial
oc: Correspondéncia parciala

en: Match full
oc: Correspondéncia completa

en: No action
oc: Pas cap d'accion

en: Restrict
oc: Estrict

en: Cascade
oc: Cascada

note: To translators: Action of setting a value to NULL
en: Set to NULL
oc: Definit a NULL

en: Don't pack keys
oc: Compressar pas los indèxes

en: Only pack long CHAR/VARCHAR columns
oc: Solament compressar las colomnas CHAR/VARCHAR

en: MyISAM (default)
oc: MyISAM (per defaut)

en: Archive
oc: Archiu

en: Comma Separated Value (CSV)
oc: Valors separadas per de virgulas (CSV)

en: Example
oc: Exemple

en: Federated
oc: Federat

en: In Memory (MEMORY/HEAP)
oc: En memòria (MEMORY/HEAP)

en: Merge
oc: Fusion

en: Clustered, fault-tolerant, memory-based
oc: En cluster, tolerant a las panas, basat en memòria

en: Dynamic
oc: Dinamic

note: To translators: "Fixed" is a kind or MySQL's table's row format
en: Fixed
oc: Fixe

en: Compressed
oc: Compressat

en: Redundant
oc: Redondant

en: Compact
oc: Compacte

en: Replace if it already exists
oc: Remplaçar se existís ja

en: Replace view definition if it already exists
oc: Remplaçar la definicion de vista se existís ja

en: Columns' names
oc: Noms de colomnas

en: column name
oc: nom de colomna

note: DSN parameters
en: Only if existing
oc: Solament se existent

note: DSN parameters
en: Drop database only if it exists
oc: Suprimir la banca de donadas solament se existís

en: Drop table only if it is temporary
oc: Suprimir la taula solament se es temporaire

en: References
oc: Referéncias

en: What to do with references
oc: Qué far amb las referéncias

en: Automatically drop objects that depend on the table (CASCADE)
oc: Suprimir automaticament los objèctes que dependon de la taula (CASCADE)

en: Refuse to drop the table if any objects depend on it (RESTRICT)
oc: Refusar de suprimir la taula se d'objèctes ne dependon (RESTRICT)

en: Compress
oc: Compressar

en: Use compression protocol
oc: Utilizar lo protocòl de compression

en: Could not fetch next row
oc: Impossible de recuperar la linha seguenta

en: Could not get a description handle
oc: Impossible d'obténer un identificador de descripcion

en: Could not get parameter handle
oc: Impossible d'obténer l'identificador del paramètre

en: Could not get attribute
oc: Impossible d'obténer l'atribut

en: NO DESCRIPTION
oc: PAS CAP DE DESCRIPCION

en: Invalid Oracle handle
oc: Identificador Oracle invalid

en: Could not allocate Lob locator
oc: Impossible d'allogar un localizador Lob

en: Could not copy Lob locator
oc: Impossible de copier lo localizador Lob

en: PostgreSQL binary representation
oc: Representacion binaire PostgreSQL

en: Insufficient memory to convert binary buffer to string
oc: Memòria insufisenta per convertir lo tampon binari en cadena de caractèrs

en: Insufficient memory to convert string to binary buffer
oc: Memòria insufisenta per convertir la cadena de caractèrs en tampon binari

en: The connection string must contain a DB_NAME value
oc: La cadena de connexion deu conténer una valor DB_NAME

en: The connection string format has changed: replace DATABASE with DB_NAME and the same contents
oc: Lo format de la cadena de connexion a cambiat : remplaçatz DATABASE per DB_NAME e daissatz lo meteis contengut

en: Could not set search_path to %s
oc: Impossible de definir « search_path » a %s

en: Search path %s is invalid
oc: Lo camin de recèrca %s es pas valid

en: Transactions are not supported in read uncommitted isolation level
oc: Las transaccions son pas geridas dins lo nivèl d'isolacion pas commitat en lectura

en: Transactions are not supported in repeatable read isolation level
oc: Las transaccions son pas geridas dins lo nivèl d'isolacion en lectura repetida

en: Internal error
oc: Error intèrna

en: Wrong savepoint name '%s'
oc: Nom de punt de salvament « %s » incorrècte

en: Cannot start transaction
oc: Impossible d'aviar la transaccion

en: Could not set the XA transaction ID parameter
oc: Impossible de definir lo paramètre ID de la transaccion XA

en: Number of rows chunks read since the object creation
oc: Nombre de blòts de linhas legits dempuèi la creacion de l'objècte

en: Invalid date format '%s'
oc: Format de data invalid « %s »

en: Provider for PostgreSQL databases
oc: Provesidor per bancas de donadas PostgreSQL

en: Ignore descendants
oc: Ignorar los descendents

en: Don't add the column to descendants of the table
oc: Apondre pas la colomna als descendents de la taula

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's path (usually /tmp), or leave this field empty)
oc: Òste sul qual fonciona lo servidor de banca de donadas (pour los servidors foncionnant amb las sockets de domaine Unix, sasissètz lo camin del socket (generalament /tmp) o daissatz lo camp void)

en: Database server port (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's file name extension (usually 5432), or leave this field empty)
oc: Pòrt del servidor de banca de donadas (pels servidors que foncionan amb las sockets de domeni Unix, sasissètz l'extension del nom de fichièr del socket (generalament 5432) o daissatz lo camp void)

en: Extra connection options
oc: Opcions de connexion suplementàrias

en: Whether to require SSL or not when connecting
oc: Indica se l'on deu utilizar una connexion securizada per SSL

en: Owner
oc: Proprietari

en: The name of the database user who will own the new database
oc: Lo nom d'utilizaire de banca de donadas que serà proprietari de la novèla banca de donadas

en: Template
oc: Modèl

en: The name of the template from which to create the new database
oc: Lo nom del modèl a partir del qual serà creada la novèla banca de donadas

en: Tablespace
oc: Espaci de taulas

en: The name of the tablespace that will be associated with the new database
oc: Lo nom de l'espaci de taulas associat a la novèla banca de donadas

note: To translators: Charset name
en: Japanese EUC
oc: Japonés (EUC)

note: To translators: Charset name
en: Chinese EUC
oc: Chinés (EUC)

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC
oc: Corean (EUC)

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC (Hangle base)
oc: Corean (EUC, basa Hangle)

note: To translators: Charset name
en: Taiwan EUC
oc: Taiwanés (EUC)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.1)
oc: Latin 1 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.2)
oc: Latin 2 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.3)
oc: Latin 3 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.4)
oc: Latin 4 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.5)
oc: Latin 5 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.6)
oc: Latin 6 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.7)
oc: Latin 7 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.8)
oc: Latin 8 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.9)
oc: Latin 9 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.10)
oc: Latin 10 (ISO 8859-1/ECMA 94)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latin/Cyrillic)
oc: Latin/cirillic (ISO 8859-5/ECMA 113)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latin/Arabic)
oc: Latin/arabi (ISO 8859-6/ECMA 114)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latin/Greek)
oc: Latin/grèc (ISO 8859-7/ECMA 118)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latin/Hebrew)
oc: Latin/ebrieu (ISO 8859-8/ECMA 121)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP874 (Thai)
oc: Taï (Windows CP874)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1256 (Arabic)
oc: Arabi (Windows CP1256)

note: To translators: Charset name
en: TCVN-5712/Windows CP1258 (Vietnamese)
oc: Vietnamian (TCVN-5712/Windows CP1258)

en: Predicate
oc: Predicat

en: Constraint expression for a partial index
oc: Expression de constrencha per un indèx parcial

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's definition
oc: Definicion del ròtle

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's name
oc: Nom del ròtle

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's password
oc: Senhal del ròtle

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Encrypt password
oc: Chifrar lo senhal

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Controls whether the password is stored encrypted in the system catalogs. If the presented password string is already in MD5-encrypted format, then it is stored encrypted as-is.
oc: Contraròtle se lo senhal emmagazinat dins los catalògs sistèma es chifrat. Se lo senhal presentat es ja dins lo format chifrat MD5, es alara emmagazinat tal coma es.

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Database superuser
oc: Super utilizaire de la banca de donadas

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is a database superuser
oc: Definir a VERAI se lo ròtle es un super utilizaire de la banca de donadas

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create databases
oc: Pòt crear de bancas de donadas

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to create databases
oc: Definir a VERAI se lo ròtle a la permission de crear dels bancas de donadas

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create roles
oc: Pòt crear de ròtles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to create roles
oc: Definir a VERAI se lo ròtle a la permission de crear de ròtles

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Inherit
oc: Ereitar

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the created role inherits the privileges of roles it is a member of
oc: Definir a VERAI se lo ròtle creat eireta dels privilèges dels ròtles que n'es membre

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can login
oc: Pòt se connecter

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to log in
oc: Definir a VERAI se lo ròtle a la permission de se connecter

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Login limit
oc: Limit de connexion

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: If the role is allowed to log in, defines the number of concurrent connections the role can make (-1 or unset for unlimited)
oc: Se lo ròtle a la permission de se connecter, definís lo nombre de connexions simultanèas que lo ròtle pòt dobrir (-1 o pas definit per limitar pas)

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Valid until
oc: Valid fins a

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Specifies an expiration time for a password only (not for the user account per se: the expiration time is not enforced when logging in using a non-password-based authentication method)
oc: Especifica un temps d'expiracion solament pel senhal (pas pel compte utilizaire en soi : lo temps d'expiracion es pas aplicat quand la connexion utiliza un mòde d'autentificacion sens senhal)

en: Member of
oc: Membre de

en: Existing roles to which the new role will be immediately added as a new member
oc: Los ròtles existents als quals lo novèl ròtle es immediatament apondut coma novèl membre

en: Role
oc: Ròtle

en: Existing role
oc: Ròtle existent

en: Role's members
oc: Membres del ròtle

en: Lists one or more existing roles which are automatically added as members of the new role
oc: Aficha la lista del o dels ròtles que son automaticament aponduts coma membres del novèl ròtle

en: Role's admins
oc: Administrators del ròtle

en: Lists one or more existing roles which are automatically added as members of the new role, giving them the right to grant membership in this role to others
oc: Aficha la lista del o dels ròtles que son automaticament aponduts coma membres del novèl ròtle, aquò lor permet d'atribuir l'estatut de membre d'aqueste ròtle a d'autres

en: With OIDs
oc: Amb los OID

en: Parent table(s)
oc: Taula(s) parenta(s)

en: Inheritance
oc: Ereitatge

en: Parent table
oc: Taula parenta

en: Keep coupled
oc: Conservar ligat

en: Use INHERIT instead of LIKE
oc: Utilizar INHERIT a la plaça de LIKE

en: Copy defaults
oc: Copiar valors per defaut

en: Copy default expressions
oc: Copiar las expressions definidas per defaut

note: foreign key spec
en: Deferrable
oc: Repòrt possible

note: To translators: Action of setting a value to its default value
en: Set to default
oc: Metre la valor per defaut

en: Not deferrable
oc: Repòrt impossible

en: Deferrable initially immediate
oc: Repòrt possible, inicialament immediat

en: Deferrable initially deferred
oc: Repòrt possible, inicialament reportat

en: User's definition
oc: Definicion de l'utilizaire

en: User's name
oc: Nom d'utilizaire

en: User's password
oc: Senhal de l'utilizaire

en: User ID
oc: ID utilizaire

en: Can be used to choose the PostgreSQL user ID of the new user
oc: Pòt èsser utilizat per causir l'ID utilizaire PostgreSQL del novèl utilizaire

en: Set to TRUE if the user is allowed to create databases
oc: Definir a VERAI se l'utilizaire a la permission de crear de bancas de donadas

en: Can create users
oc: Pòt crear d'utilizaires

en: Set to TRUE if the user is allowed to create users
oc: Definir a VERAI se l'utilizaire a la permission de crear d'utilizaires

en: Existing groups to which the new user will be immediately added as a new member
oc: Los gropes existents als quals lo novèl utilizaire es immediatament apondut coma novèl membre

en: User
oc: Utilizaire

en: Existing user
oc: Utilizaire existent

en: Replace it already exists
oc: Remplaçar se existís ja

en: What to do with references on the column to delete
oc: Qué far amb las referéncias a la colomna a suprimir

en: Automatically drop objects that depend on the column (CASCADE)
oc: Suprimir automaticament los objèctes que dependon d'aquesta colomna (CASCADE)

en: Refuse to drop the column if any objects depend on it (RESTRICT)
oc: Refusar la supression d'aquesta colomna se un objècte ne depend (RESTRICT)

note: DSN parameters
en: The name of a database to drop
oc: Lo nom d'una banca de donadas a suprimir

en: Drop role only if it exists
oc: Suprimir lo ròtle solament se existís

en: Drop user only if it exists
oc: Suprimir l'utilizaire solament se existís

en: What to do with objects referencing the view
oc: Qué far amb los objèctes que referéncian la vista

en: Automatically drop objects that depend on the view (CASCADE)
oc: Suprimir automaticament los objèctes que dependon de la vista (CASCADE)

en: Refuse to drop the view if any objects depend on it (RESTRICT)
oc: Refusar la supression de la vista se dels objèctes en dependon (RESTRICT)

en: Search Path
oc: Camin de recèrca

en: Search path among database's schemas ('search_path' variable)
oc: Camin de recèrca dins los esquèmas de la banca de donadas (variabla « search_path »)

en: Connection timeout
oc: Lista de las connexions

en: Mysql version 5.0 at least is required
oc: Mysql version 5.0 minimum es necessari

en: Can't import data from web server
oc: Impossible d'importar las donadas dempuèi lo servidor Web

en: could not determine the indexed columns for index
oc: Impossible d'establir las colomnas indexadas per l'indèx

en: Provider for SQLCipher
oc: Provesidor per SQLCipher

note: DSN parameters
en: Passphrase
oc: Frasa secreta

note: DSN parameters
en: Encryption passphrase
oc: Frasa secreta del chiframent

en: Provider for SQLite databases
oc: Provesidor per bancas de donadas SQLite

en: Invalid HOST/SCRIPT '%s'
oc: ÒSTE/ESCRIPT « %s » invalid

en: The connection string must contain the %s value
oc: La cadena de connexion deu conténer la valor %s

en: Server operations not yet implemented
oc: Operacions del servidor pas implementadas

en: Named transaction is not supported
oc: La transaccion nomenada es pas presa en carga

en: Transaction level is not supported
oc: Lo nivèl de transaccion es pas pres en carga

en: Unnamed savepoint is not supported
oc: Un punt d'enregistrament sens nom es pas pres en carga

en: Could not parse server's reponse
oc: Impossible d'analisar la responsa del servidor

en: Invalid response hash
oc: Hachatge de responsa invalid

en: Can't start new thread
oc: Impossible d'aviar un novèl fial

en: Could not run PHP script on the server
oc: Impossible d'executar l'escript PHP sul servidor

en: The transaction has been automatically rolled back
oc: La transaccion es estada automaticament anullada

en: Error cleaning data on the server for session %s
oc: Error al moment del netejatge de las donadas sul servidor per la session %s

en: Non detailed error
oc: Pas de detalh de l'error

en: Provider for web server proxies
oc: Provesidor per servidors mandataris de servidor Web

en: Connection password as defined on the web server
oc: Senhal de connexion tal coma es definit sul servidor Web

en: Web server name
oc: Nom del servidor Web

en: The name of the web server which proxies connections
oc: Lo nom del servidor Web que jòga lo ròtle de proxy per las connexions

en: Web server port (leave this field empty for default)
oc: Pòrt del servidor Web (daissatz lo camp void per la valor per defaut)

en: Path to PHP script
oc: Camin cap a l'escript PHP

en: The path of the script to use if service is not at the web server's root
oc: Lo camin de l'escript a utilizar se lo servici es pas a la raiç del servidor Web

en: Server secret
oc: Secret del servidor

en: The name of a database to use
oc: Nom de la banca de donadas a utilizar

en: DSN '%s' is not declared
oc: Lo DSN « %s » es pas declarat

en: Can't open connection to DSN %s: %s
oc: Impossible de dobrir una connexion cap a lo DSN %s : %s

en: Can't open specified connection: %s
oc: Impossible de dobrir la connexion : %s

en: Connection successfully opened!
oc: Connexion dobèrta amb succès !

en: Can't close connection: %s
oc: Impossible de tampar la connexion : %s

en: Invalid unnamed command
oc: Comanda sens nom invalida

en: Command '%s' not found
oc: Comanda « %s » introbabla

en: Syntax error after '\'
oc: Error de sintaxi aprèp '\'

en: Usage
oc: Usatge

en: Could not save history file to '%s': %s
oc: Impossible de salvar lo fichièr d'istoric « %s » : %s

en: Execution delay
oc: Relambi d'execucion

en: (%d row) | (%d rows)
oc[0]: (%d linha)
oc[1]: (%d linhas)

en: Number of rows impacted
oc: Nombre de linhas afectadas

en: For connection
oc: Per la connexion

en: enter authentication information
oc: sasissètz las informacions d'autentificacion

en: Could not open connection:
    %s
oc: Impossible de dobrir la connexion :
    %s

en: DSN: %s
oc: DSN : %s

en: Provider: %s
oc: Provesidor : %s

en: Database provider
oc: Provesidor de banca de donadas

en: In memory
oc: En memòria

en: Dictionary file
oc: Fichièr diccionari

en: File used to store any information associated
    to this connection (favorites, descriptions, ...)
oc: Fichièr utilizat per emmagazinar totas las informacions associadas
    a aquesta connexion (favorits, descripcions, ...)

en: Opened connections
oc: Connexions dobèrtas

en: List of opened connections
oc: Lista de las connexions dobèrtas

en: Connections
oc: Connexions

en: Connection's properties
oc: Proprietats de la connexion

en: Close connection
oc: Tampar la connexion

en: Close selected connection
oc: Tampa la connexion seleccionada

en: Connect
oc: Connecter

en: Open a new connection
oc: Dobrís una novèla connexion

en: LDAP browser
oc: Navigador LDAP

en: Fetch Meta Data
oc: Recupèra las metadonadas

en: Connection properties
oc: Proprietats de la connexion

en: Rollback transaction
oc: Anulla la transaccion en cors

en: Commit transaction
oc: Valida la transaccion actuala

en: Begin transaction
oc: Àvia una novèla transaccion

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

en: Perspectives
oc: Perspectivas

en: Hit the F11 key to leave the fullscreen mode
oc: Quichatz la tòca F11 per quitar lo mòde ecran complet

en: Do you want to close the '%s' connection?
oc: Volètz tampar la connexion « %s » ?

en: Error starting transaction: %s
oc: Error al moment de l'aviada de la transaccion : %s

en: Error committing transaction: %s
oc: Error al moment de la validacion de la transaccion : %s

en: Don't show this message again
oc: Ne plus afichar ce message

en: _Close
oc: _Tampar

en: The current perspective has changed to the '%s' perspective, you can switch back to previous perspective through the 'Perspective/%s' menu, or using the '%s' shortcut
oc: La perspective actuala a été modificada en perspective « %s », vous pouvez tornar a la perspective precedenta en utilizant lo menu « Perspective/%s » o en utilizant lo raccourci « %s »

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

en: Adjusted zoom
oc: Zoom ajustat

en: Linear layout
oc: Mesa en pagina lineara

en: Radial layout
oc: Mesa en pagina radiala

en: Save as
oc: Enregistrar jos

en: Print
oc: Imprimir

en: Save diagram as
oc: Enregistrar lo diagrama comme

en: PNG Image
oc: Imatge PNG

en: SVG file
oc: Fichièr SVG

en: Failed to create SVG file
oc: Fracàs de creacion del fichièr SVG

en: File format to save to is not recognized.
oc: Lo format de fichièr de destinacion es pas reconegut.

en: Failed to create PNG file
oc: Fracàs de creacion del fichièr PNG

en: Type: %s
oc: Tipe : %s

en: Remove from graph
oc: Suprimir del grafic

en: Add referenced tables to graph
oc: Apondre las taulas referenciadas al grafic

en: Add tables referencing this table to graph
oc: Apondre las taulas que referéncian aquesta taula al grafic

en: Declare foreign key for this table
oc: Declarar una clau estrangièra per aquesta taula

en: Failed to declare foreign key: %s
oc: Impossible de declarar la clau estrangièra : %s

en: Successfully declared foreign key
oc: Clau estrangièra declarada amb succès

note: entry to display a window with tables in it
en: Add tables
oc: Apondre de taulas

note: entry to display sub menus
en: Add one table
oc: Apondre una taula

en: Add all tables
oc: Apondre totas las taulas

en: Add all tables in schema
oc: Apondre totas las taulas dins l'esquèma

en: Select tables to add to diagram
oc: Seleccionar las taulas d'apondre al diagrama

en: Declared foreign key
oc: Clau estrangièra declarada

note: To translators: the UPDATE is an SQL operation type
en: Policy on UPDATE
oc: Politica per UPDATE

note: To translators: the DELETE is an SQL operation type
en: Policy on DELETE
oc: Politica per DELETE

en: Failed to undeclare foreign key: %s
oc: Impossible d'anullar la declaracion de la clau estrangièra : %s

en: Successfully undeclared foreign key
oc: Anullacion capitada de la declaracion de la clau estrangièra

en: Remove this declared foreign key
oc: Suprimir aquesta clau estrangièra declarada

en: Page size and zoom
oc: Talha de la pagina e zoom

en: Page %d of %d horizontally and %d of %d vertically
oc: Pagina %d sus %d orizontalament e %d sus %d verticalament

en: Adjust page's size and orientation
oc: Ajustar la talha e l'orientacion de las paginas

en: Number of pages used:
oc: Nombre de paginas utilizadas :

en: horizontally
oc: orizontalament

en: vertically
oc: verticalament

en: Zoom factor:
oc: Nivèl de zoom :

en: <b>Page numbers</b>
oc: <b>Numèros de page</b>

en: Print page numbers
oc: Imprimir los numèros de page

en: New virtual connection
oc: Novèla connexion virtuala

en: Create connection
oc: Crear la connexion

en: _Help
oc: A_juda

en: Virtual connection's properties
oc: Proprietats de la connexion virtuala

en: Add binding
oc: Apondre una ligason

en: Bind a connection
oc: Ligar una connexion

en: Bind a data set
oc: Ligar un jòc de donadas

en: Bind a data set as a table:
oc: Ligar un jòc de donadas jos forma de taula :

en: Remove this bind
oc: Levar aqueste ligam

en: Invalid schema name
oc: Nom d'esquèma invalid

en: Each table in the selected connection will appear as a table in the virtual connection using the specified schema as a prefix
oc: Cada taula de la connexion seleccionada apareisserà coma una taula dins la connexion virtuala en utilizant coma prefix l'esquèma indicat

en: Name of the schema the
    tables will be in
oc: Nom de l'esquèma dins lo qual
    seràn las taulas

en: Obtain referenced data in table
oc: Obténer las donadas referenciadas dins la taula

en: List referencing data in
oc: Lista las donadas de referénciament dins

en: Error adding new data source: %s
oc: Error al moment de l'ajout d'una font de donadas : %s

en: Data Manager
oc: Gestionari de donadas

en: Unsaved
oc: Pas enregistrat

en: Variables' values:
oc: Valors de las variables :

en: Reset the editor's
    contents
oc: Reïnicializa lo contengut
    de l'editor

en: Add a new data source
oc: Apond una font de donadas

en: Show variables needed
oc: Aficha las variablas necessàrias

en: Execute
oc: Executar

en: Execute specified
    data manager
oc: Avia lo gestionari
    de donadas especificat

en: View XML
oc: Afichatge XML

en: View specifications
    as XML (advanced)
oc: Aficha las especificacions
    en XML (avançat)

en: Help
oc: Ajuda

en: BBB:
oc: BBB :

en: '%s' data manager
oc: Gestionari de donadas « %s »

en: Data manager
oc: Gestionari de donadas

en: Could not save data manager
oc: Impossible d'enregistrar lo gestionari de donadas

en: Data manager's name
oc: Nom del gestionari de donadas

en: Save
oc: Enregistrar

en: Data source from SQL
oc: Font de donadas a partir de SQL

note: To translators: "In schema" refers to the database schema an object is in
en: In schema '%s'
oc: Dins l'esquèma « %s »

en: For table: %s
oc: Per la taula : %s

en: Switching to execution mode. Hit the Escape key to return to the compose mode
oc: Bascula en mòde d'execucion. Quichatz la tòca Escap per tornar dins lo mòde composicion

en: Switch between compose and execute modes
oc: Bascula entre los mòdes composicion e execucion

en: Could not remove favorite: %s
oc: Impossible de suprimir lo favorit : %s

en: Could not add favorite: %s
oc: Impossible d'apondre lo favorit : %s

en: Favorite's properties
oc: Proprietats del favori

en: Specifications
oc: Especificacions

en: _Properties
oc: _Proprietats

en: Saved
oc: Enregistré

en: Unnamed data manager
oc: Gestionari de donadas sens nom

en: Show favorites
oc: Afichar los favoris

note: Translators: Do not translate "table" nor "query"
en: Node must be "table" or "query", and is "%s"
oc: Lo nosèl deu èsser « taula » o « query » e c'est « %s »

en: Not ready
oc: Non prèst

en: Malformed table name "%s"
oc: Nom de taula « %s » mal format

en: Could not find the "%s" table
oc: Impossible de trobar la taula « %s »

en: The "%s" object is not a table
oc: L'objècte « %s » es pas una taula

note: Translators: Do not translate "name"
en: Missing attribute "name" for table
oc: Atribut « name » mancant per la taula

en: Could not find any foreign key to "%s"
oc: Impossible de trobar una clau estrangièra per « %s »

en: The fields involved in the foreign key to "%s" are not known
oc: Los camps implicats dins la clau estrangièra per « %s » son pas coneguts

en: No SELECT statement to execute
oc: Aucune instruccion SELECT a executar

en: Statement to execute is not a selection statement
oc: L'instruccion d'executar es pas una instruccion de seleccion

en: Contents of '%s'
oc: Contengut de « %s »

en: Could not build SELECT statement
oc: Impossible de construire l'instruccion SELECT

en: Multiple statements detected, only the first will be used
oc: Instruccions multiples detectadas, sola la primièra serà utilizada

en: Data source's ID
    (as referenced by other data sources)
oc: ID de la font de donadas
    (tala coma es referenciada per las autras fonts de donadas)

en: Data source's description
oc: Descripcion de la font de donadas

en: Table to display data from, leave empty
    to specify a SELECT statement instead
oc: Taula de provenance de las donadas afichadas, daissatz vide
    pour indicar una instruccion SELECT a la place

en: Actual SQL executed
    to select data
    Can't be changed if a table name is set
oc: SQL vertadièrament executat per
    seleccionar las donadas
    Impossible de modificar se un nom de taula
    es definit

en: Dependencies
oc: Dependéncias

en: Requires:
oc: Requerís :

en: Exports:
oc: Expòrta :

en: Link to other data
oc: Ligam cap a d'autras donadas

en: Remove data source
oc: Suprimir la font de donadas

en: Show data source's properties
oc: Afichar las proprietats de la font de donadas

en: No data source defined
oc: Cap de font de donadas pas definida

en: Can't bind parameter '%s' of type '%s' to a parameter of type '%s'
oc: Impossible de ligar un paramètre « %s » de tipe « %s » a un paramètre de tipe « %s »

en: Remove
oc: Suprimir

en: Data sources:
oc: Fonts de donadas:

en: Selected data source's properties:
oc: Proprietats de la font de donadas seleccionada :

en: Expecting <%s> root node
oc: Nosèl raiç <%s> esperat

en: SQL code to execute:
oc: Còde SQL a executar :

en: Declare a foreign key for table '%s'
oc: Declarar una clau estrangièra per la taula « %s »

note: FK name
en: Foreign key name:
oc: Nom de la clau estrangièra :

note: table to reference
en: Referenced table:
oc: Taula referenciada :

en: Referenced column
oc: Colomna referenciada

en: Missing information to declare foreign key
oc: Informacions mancantas per declarar la clau estrangièra

en: Missing information to undeclare foreign key
oc: Informacions mancantas per anullar la declaracion de la clau estrangièra

en: Database browser
oc: Navigador de banca de donadas

en: Import specifications
oc: Especificacions d'importacion

note: file to import from
en: File to import from:
oc: Fichièr font de l'importacion :

en: File to import data from
oc: Fichièr font de las donadas d'importacion

en: Comma separated values
oc: Valors separadas per de virgulas

en: XML exported
oc: Exportacion XML

en: All files
oc: Totes los fichièrs

note: Encoding
en: Encoding:
oc: Encodatge :

note: first line as title
en: First line as title:
oc: La primièra linha conten los títols :

note: separator
en: Separator:
oc: Separator :

en: Comma
oc: Virgula

en: Semi colon
oc: Punt-virgula

en: Tab
oc: Tabulacion

en: Space
oc: Espaci

en: Pipe
oc: Barra orizontala

en: Other:
oc: Autre :

en: Import preview
oc: Apercebut d'importacion

en: No data.
oc: Pas cap de donada.

en: Data set import from file
oc: Importacion d'un jòc de donadas a partir d'un fichièr

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: %d column | %d columns
oc[0]: %d colomna
oc[1]: %d colomnas

en: Data set with %s and %s
oc: Jòc de donadas amb %s e %s

en: Modify
oc: Modificar

en: Import
oc: Importar

en: No data set
oc: Pas cap de jòc de donadas

en: Could not get information about LDAP class
oc: Impossible de trobar d'informacions a prepaus de la classa LDAP

en: Class OID:
oc: OID de classa :

en: Class kind:
oc: Tipe de classa :

en: Class name: | Class names:
oc[0]: Nom de classa :
oc[1]: Noms de classas :

en: This LDAP class is obsolete
oc: Aquesta classa LDAP es obsolèta

en: Required attribute: | Required attributes:
oc[0]: Atribut requesit :
oc[1]: Atributs requesits :

en: Optional attribute: | Optional attributes:
oc[0]: Atribut facultatiu :
oc[1]: Atributs facultatius :

en: Children class: | Children classes:
oc[0]: Classa enfant :
oc[1]: Classas enfants :

en: Inherited class: | Inherited classes:
oc[0]: Classa ereitada :
oc[1]: Classas ereitadas :

en: Select the file to save data to
oc: Seleccionar lo fichièr per i enregistrar las donadas

en: Could not save data: %s
oc: Impossible d'enregistrar las donadas : %s

en: Non activated
oc: Pas activat

en: Never
oc: Pas jamai

en: Filter expression:
oc: Expression de filtre :

en: Attributes to fetch:
oc: Atributs de recuperar :

en: LDAP classes browser
oc: Navigador de classa LDAP

en: LDAP classes
oc: Classas LDAP

en: LDAP class's properties
oc: Proprietats de classa LDAP

en: LDAP hierarchy
oc: Ierarquia LDAP

en: Add entry to Favorites
oc: Apondre una entrada als favorits

en: Favorites
oc: Favorits

en: LDAP search page
oc: Pagina de recèrca LDAP

en: LDAP search settings
oc: Paramètres de recèrca LDAP

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear the search settings
oc: Escafa los paramètres de recèrca

en: Execute LDAP search
oc: Executa la recèrca LDAP

note: results
en: Results
oc: Resultats

en: LDAP search
oc: Recèrca LDAP

en: Name of the virtual LDAP table to create
oc: Nom de la taula LDAP virtuala a crear

en: Table name:
oc: Nom de taula :

en: Replace if exists:
oc: Remplaçar se existís :

en: Connection opening:
oc: Ouverture de connexion :

en: Select a named data source, or specify
    parameters to open a connection to a 
    non defined data source
oc: Seleccionnez una font de donadas nomenada o indicatz
    los paramètres de dobertura d'una connexion cap a
    una font de donadas pas definida

en: Cancelled by the user
oc: Anullat per l'utilizaire

en: Multiple statements
oc: Instruccions multiplas

en: SELECT statement
oc: Instruccion SELECT

en: INSERT statement
oc: Instruccion INSERT

en: UPDATE statement
oc: Instruccion UPDATE

en: DELETE statement
oc: Instruccion DELETE

en: COMPOUND SELECT statement
oc: Instruccion COMPOUND SELECT

en: BEGIN statement
oc: Instruccion BEGIN

en: ROLLBACK statement
oc: Instruccion ROLLBACK

en: COMMIT statement
oc: Instruccion COMMIT

en: ADD SAVEPOINT statement
oc: Instruccion ADD SAVEPOINT

en: ROLLBACK SAVEPOINT statement
oc: Instruccion ROLLBACK SAVEPOINT

en: DELETE SAVEPOINT statement
oc: Instruccion DELETE SAVEPOINT

en: Unknown statement
oc: Instruccion desconeguda

en: Getting
    favorites...
oc: Recuperacion
    dels favorits...

en: No favorite:
    drag item to
    define one
oc: Pas de favorits :
    lisatz un objècte per
    ne definir un

en: %d table in current schema: | %d tables in current schema:
oc[0]: %d taula dins l'esquèma actual :
oc[1]: %d taulas dins l'esquèma actual :

en: Tables in current schema:
oc: Taulas dins l'esquèma actual :

en: %d Table in schema '%s': | %d Tables in schema '%s':
oc[0]: %d taula dins l'esquèma « %s » :
oc[1]: %d taulas dins l'esquèma « %s » :

note: no connection at all or not authenticated
en: None
oc: Pas cap

en: Query execution (SQL)
oc: Execucion de requèsta (SQL)

en: Query editor
oc: Editor de requèsta

en: Clear the editor's
    contents
oc: Escafa lo contengut
    de l'editor

en: Show variables needed
    to execute SQL
oc: Aficha las variablas necessàrias
    per executar lo còde SQL

en: Execute SQL in editor
oc: Executa lo còde SQL dins l'editor

en: Indent SQL in editor
    and make the code more readable
    (removes comments)
oc: Indente lo còde SQL dins l'editor
    e rend lo còde mai legible
    (suprimís los comentaris)

en: Add SQL to favorite
oc: Apond lo còde SQL als favorits

en: Execution history:
oc: Istoric d'execucion :

en: Copy selected history
    to editor
oc: Còpia l'istoric seleccionat
    dans l'editor

en: Clear history
oc: Escafar l'istoric

en: Execution Results:
oc: Resultats d'execucion :

en: New favorite
oc: Novèl favorit

en: Modify favorite '%s'
oc: Modificar lo favorit « %s »

en: Modify a favorite
oc: Modifica un favorit

en: Favorite's name
oc: Nom del favori

en: Unnamed query
oc: Requèsta sens nom

en: Name of the favorite to create
oc: Nom del favorit a crear

en: Enter the name of the favorite to create
oc: Sasissètz lo nom del favorit a crear

en: Invalid variable's contents
oc: Contengut de variable invalid

en: assign values to the following variables
oc: assigner de valors a las variablas seguentas

en: A query is already being executed, to execute another query, open a new connection.
oc: Una requèsta es ja en cors d'execucion ; per executar una novèla requèsta, dobrissètz una novèla connexion.

en: Error while parsing code: %s
oc: Error al moment de l'analisi XML : %s

en: A transaction has automatically been started
    during this statement's execution, this usually
    happens when blobs are selected (and the transaction
    will have to remain opened while the blobs are still
    accessible, clear the corresponding history item before
    closing the transaction).
oc: Una transaccion a aviat automaticament
    pendant l'execucion d'aquesta instruccion, aquò se passa
    generalament quand de blobs son seleccionats (et
    que la transaccion deu demorar dobèrta tant que los
    blobs son accessibles, escafatz l'istoric
    que correspond a l'objècte abans de tampar la transaccion).

en: Statement executed
oc: Instruccion executada

en: Error executing query:
    %s
oc: Error al moment d'executar la requèsta :
     %s

en: Internal error, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
oc: Error intèrna, mandatz un rapòrt d'anomalia a http://bugzilla.gnome.org/ pel produch « libgda »

en: Execute query
oc: Executa la requèsta

en: In the future:
oc: Dins lo futur :

en: Less than a minute ago:
oc: I a mens d'una minuta :

en: %lu minute ago:
     | %lu minutes ago:
oc[0]: I a %lu minuta :
oc[1]: I a %lu minutas :

en: %lu hour ago
     | %lu hours ago
oc[0]: I a %lu ora
oc[1]: I a %lu oras

en: %lu day ago
     | %lu days ago
oc[0]: I a %lu jorn
oc[1]: I a %lu jorns

en: Could not add action: %s
oc: Impossible d'apondre l'accion : %s

en: SQL Code
oc: Còde  SQL

en: Is action
oc: Est una action

en: Check this option to make this favorite an action
    which can be proposed for execution from grids
    containing data. The parameters required to execute
    the query will be defined from the row selected in the grid
oc: Marcatz aquesta opcion per transformar aqueste favorit en accion
    que pòt èsser prepausada coma execucion per las grasilhas
    contenant de donadas. Los paramètres requesits per executar
    la requèsta son definits a partir de la linha seleccionada dins la grasilha

en: Statement:
oc: Instruccion :

en: Execution Parameters
oc: Paramètres d'execucion

en: No result selected
oc: Cap de resultat pas seleccionat

en: Execution error:
oc: Error d'execucion :

en: Table not found
oc: Impossible de trobar la taula

en: Requested object is not a table or view
oc: L'objècte requesit es pas ni una taula ni una vista

en: Auto incremented
oc: Incrementacion automatica

en: Schema browser
oc: Navigador d'esquèma

en: Diagram
oc: Diagrama

en: Could not save diagram
oc: Impossible d'enregistrar lo diagrama

en: Canvas's name
oc: Nom del canevàs

en: Relations diagram
oc: Diagrama de las relacions

en: Error parsing favorite's contents
oc: Error al moment de l'analisi del contengut dels favorits

en: '%s' diagram
oc: Diagrama « %s »

en: Missing table attribute in favorite's contents
oc: Atribut taula mancant dins lo contengut del favorit

en: Create a new diagram
oc: Crèa un novèl diagrama

en: Could not load diagram
oc: Impossible de cargar lo diagrama

en: Declared foreign key '%s' on
oc: Clau estrangièra « %s » declarada sus

en: Foreign key '%s' on
oc: Clau estrangièra « %s » sus

en: incompatible types: '%s' for the foreign key and '%s' for the referenced primary key
oc: tipes incompatibles : « %s » per la clau estrangièra e « %s » per la clau primària referenciada

en: Could not compute table's UNIQUE constraints for %s.%s.%s
oc: Impossible de calcular las constrenchas UNICA de la taula %s.%s.%s

en: Unique constraint
oc: Constrencha unica

en: Tables referencing this one
oc: Taulas que referéncian aquela

en: Column Name
oc: Nom de colomna

note: To translators: "Not NULL?" is a table's column's attribute. The NULL term should not be translated as it refers to the SQL NULL value
en: Not NULL?
oc: Pas NULL?

en: LDAP virtual table definition
oc: Definicion de taula virtuala LDAP

en: Constraints and integrity rules
oc: Constrenchas e règlas d'integritat

en: Could not find table '%s.%s'
oc: Impossible de trobar la taula « %s.%s »

en: Could not find declared foreign key '%s'
oc: Impossible de trobar la clau estrangièra declarada « %s »

en: Meta data not yet available
oc: Las metadonadas son pas encara disponiblas

en: Can't find information about table
oc: Impossible de trobar d'informacions a prepaus de la taula

note: To translators: "Object" is used when we can't determine if @table is a table or a view
en: Object
oc: Objècte

en: Table not found. If you think this is an error,
    please refresh the meta data from the database
    (menu Connection/Fetch meta data).
oc: Taula pas trobada. Se vous pensez que c'est una error,
    actualisaz las metadonadas dempuèi la banca de donadas
    (menu Connexion/Obténer las metadonadas).

en: Relations
oc: Relacions

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Data successfully inserted
oc: Donadas inseridas amb succès

en: Error executing query: %s
oc: Error al moment d'executar la requèsta :
     %s

en: Internal error while building INSERT statement:
    %s
oc: Error intèrna al moment de la construccion de l'instruccion INSERT :
    %s

en: Default value: '%s'
oc: Valor per defaut : « %s »

en: Default value: auto incremented value
oc: Valor per defaut : valor auto-incrementada

en: Values to insert into table
oc: Valors a inserir dins la taula

en: Can't find information about table '%s'
oc: Impossible de trobar d'informacions a prepaus de la taula « %s »

en: Add to Favorites
oc: Apondre als favorits

en: View table's contents
oc: Aficha lo contengut de la taula

en: Insert data into table
oc: Inserís dels donadas dins la taula

en: Declare Foreign Key
oc: Declarar una clau estrangièra

en: default
oc: par defaut

en: Table's fields
oc: Camps de la taula

en: Field's display preferences
oc: Preferéncias d'afichatge del camp

en: Data entry type:
oc: Tipe de sasida de donadas :

en: Defines how data for the selected column
    will be displayed in forms. Leave 'Default' to have
    the default display
oc: Definís comment las donadas de la colomna seleccionada
    sont afichadas dins los formularis. Daissatz « Per defaut »
    pour utilizar l'afichatge per defaut

en: Options:
oc: Opcions :

en: none
oc: pas cap

en: Preview:
oc: Apercebut :

en: Free form to test the configured
    data entry
oc: Formulari liure per testar la sasida
    de donadas configurada

en: Search:
oc: Recèrca :

en: Case sensitive
oc: Sensible a la cassa

en: _Execute
oc: _Executar

en: Enable or disable auto update of data
oc: Activar o desactivar la mesa a jorn automatica de las donadas

en: Toggle between grid and form presentations
oc: Bascular entre las presentacions en grasilha o en formulari

en: Execute action
oc: Executar l'accion

en: Set or confirm the parameters to execute
    action '%s'
oc: Definir o confirmer los paramètres d'execucion
    de l'accion « %s »

en: Execution of action
oc: Execucion de l'accion

en: Action successfully executed
oc: Accion executada amb succès

en: Abstract
oc: Abstracha

en: Structural
oc: Estructurala

en: Auxiliary
oc: Auxiliara

en: Error:
oc: Error :

en: Information:
oc: Informacions :

en: Unable to display help. Please make sure the documentation package is installed.
oc: Impossible d'afichar l'ajuda. Verificatz que lo paquet de documentacion es installat.

en: Unable to open help file
oc: Impossible de dobrir lo fichièr d'ajuda

en: Close tab
oc: Tampar l'onglet

en: Generated by the GDA SQL console
oc: Generat per la consòla SQL GDA

en: Console
oc: Consòla

en: Opening connection '%s' for:
oc: Dobertura de la connexion « %s » per :

en: %s [<FILE>]
oc: %s [FICHIÈR]

en: Show commands history, or save it to file
oc: Aficha l'istoric de las comandas, o l'enregistra dins un fichièr

en: Information
oc: Informacions

en: %s [<META DATA TYPE>]
oc: %s [TIPE METADONADAS]

en: Force reading the database meta data (or part of the meta data, ex:"tables")
oc: Fòrça la lectura de las metadonadas de la base (o una partida de las metadonadas, per ex : « taulas »)

en: %s <fkname> <tableA>(<colA>,...) <tableB>(<colB>,...)
oc: %s <fkname> <taulaA>(<colA>,...) <taulaB>(<colB>,...)

en: Declare a new foreign key (not actually in database): tableA references tableB
oc: Declara una novèla clau estrangièra (efectivament absenta de la banca de donadas) : la taulaA referéncia la taulaB

en: %s <fkname> <tableA> <tableB>
oc: %s <fkname> <taulaA> <taulaB>

en: Un-declare a foreign key (not actually in database)
oc: Anullar la declaracion d'una clau estrangièra (efectivament absenta de la banca de donadas)

en: %s [<TABLE>]
oc: %s [TAULA]

en: List all tables (or named table)
oc: Lista totas las taulas (o la taula nomenada)

en: %s [<VIEW>]
oc: %s [VISTA]

en: List all views (or named view)
oc: Lista totas las vistas (o la vista nomenada)

en: %s [<SCHEMA>]
oc: %s [ESQUÈMA]

en: List all schemas (or named schema)
oc: Lista totes los esquèmas (o l'esquèma nomenat)

en: %s [<OBJ_NAME>|<SCHEMA>.*]
oc: %s [NOM_OBJÈCTE|ESQUÈMA.*]

en: Describe object or full list of objects
oc: Descriu l'objècte o la lista complète dels objèctes

en: %s [<TABLE1> [<TABLE2>...]]
oc: %s [TAULA1 [TAULA2...]]

en: Create a graph of all or the listed tables
oc: Crèa un grafic de totas las taulas o de las taulas de la lista

en: %s [<port> [<authentication token>]]
oc: %s [pòrt [geton d'autentificacion]]

en: Start/stop embedded HTTP server (on given port or on 12345 by default)
oc: Àvia/arrèsta lo servidor HTTP embarcat (sul pòrt definit o sus 12345 per defaut)

en: %s [[<CNC_NAME>] [<DSN>|<CONNECTION STRING>]]
oc: %s [NOM_CNC [DSN|CADENA DE CONNEXION]]

en: Opens a new connection or lists opened connections
oc: Dobrís una novèla connexion o aficha la lista de las connexions dobèrtas

en: %s [<CNC_NAME>]
oc: %s [NOM_CNC]

en: Close a connection
oc: Tampa una connexion

en: %s <CNC NAME> <OBJ NAME> [<OBJ NAME> ...]
oc: %s NOM_CNC NOM_CNC1 NOM_CNC2 [NOM_CNC ...]

en: DSN (data sources) management
oc: Gestion de DSN (sources de donadas)

en: %s [<DSN>]
oc: %s [DSN]

en: List all DSN (or specified DSN's attributes)
oc: Lista totes los DSN (o los atributs del DSN nomenat)

en: %s <DSN_NAME> <DSN_DEFINITION> [<DESCRIPTION>]
oc: %s NOM_DSN DEFINICION_DSN [DESCRIPCION]

en: Create (or modify) a DSN
oc: Crèa (o modifica) un DSN

en: %s <DSN_NAME> [<DSN_NAME>...]
oc: %s NOM_DSN [NOM_DSN...]

en: Remove a DSN
oc: Suprimís un DSN

en: %s [<PROVIDER>]
oc: %s [PROVESIDOR]

en: List all installed database providers (or named one's attributes)
oc: Lista totes los provesidors de banca de donadas installats (o los atributs del provesidor nomenat)

en: Input/Output
oc: Entrada/sortida

en: %s <FILE>
oc: %s FICHIÈR

en: Execute commands from file
oc: Executa las comandas contengudas dins lo fichièr

en: Send output to a file or |pipe
oc: Manda la sortida cap a un fichièr o un tube (|)

en: %s [<TEXT>]
oc: %s [TÈXTE]

en: Quit
oc: Quitar

en: %s [<DIR>]
oc: %s [REP]

en: Change the current working directory
oc: Modifica lo repertòri de trabalh actual

en: Show usage and distribution terms
oc: Aficha l'utilizacion e los tèrmes de distribution

en: %s [<NAME> [<VALUE>]]
oc: %s [NOM [VALOR|_null_]]

en: %s [<NAME>]
oc: %s [NOM]

en: Edit the query buffer (or file) with external editor
oc: Édite lo tampon (o fichièr) de requèsta amb un editor externe

en: Show the contents of the query buffer
oc: Aficha lo contengut del tampon de requèsta

en: %s [<FAVORITE_NAME>]
oc: %s [NOM FAVORIT]

en: Write query buffer to file
oc: Écrit lo tampon de requèsta dins un fichièr

en: %s <FAVORITE_NAME>
oc: %s [NOM FAVORIT]

en: Set output format
oc: Definís lo format de sortida

en: %s [<NAME>|<TABLE> <COLUMN> <ROW_CONDITION>] <FILE>
oc: %s [NOM|TAULA COLOMNA CONDICION_LINHA] FICHIÈR

en: Export internal parameter or table's value to the FILE file
oc: Expòrta un paramètre intèrne o la valor de la taula dins lo fichièr FICHIÈR

en: %s [<NAME> [<VALUE>|_null_]]
oc: %s [NOM [VALOR|_null_]]

en: Unset (delete) internal named parameter (or all parameters)
oc: Annule lo parametratge (efface) lo paramètre intèrne nomenat (o totes los paramètres)

en: %s <NAME> [<FILE>|<TABLE> <COLUMN> <ROW_CONDITION>]
oc: %s NOM [FICHIÈR|TAULA COLOMNA CONDICION_LINHA]

en: Set internal parameter as the contents of the FILE file or from an existing table's value
oc: Definís lo paramètre intèrne selon lo contengut del fichièr FICHIÈR o selon la valor d'una taula existente

en: %s <DATASET NAME> [<DATASET NAME> ...]
oc: %s NOM_DSN [NOM_DSN...]

en: %s <DATASET NAME> <DATASET NAME>
oc: %s NOM_DSN [NOM_DSN...]

en: History is not supported
oc: L'istoric es pas pres en carga.

en: No current connection
oc: Pas cap de connexion en cors

en: List of tables
oc: Lista de las taulas

en: List of views
oc: Lista de las vistas

en: List of schemas
oc: Lista dels esquèmas

en: No object found
oc: Cap d'objècte pas trobat

en: Schema
oc: Esquèma

en: Column
oc: Colomna

en: Nullable
oc: Pòt èsser NULL

en: List of columns for view '%s'
oc: Lista de las colomnas per la vista « %s »

en: List of columns for table '%s'
oc: Lista de las colomnas per la taula « %s »

en: yes
oc: òc

en: no
oc: non

en: Could not determine columns of view '%s'
oc: Impossible de trobar la colomna dins la vista « %s »

en: Could not determine columns of table '%s'
oc: Impossible de trobar la colomna dins la taula « %s »

en: View definition: %s
oc: Definicion de la vista : %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s
oc: referéncia %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s.%s
oc: referéncia %s.%s

en: Unknown output format: '%s', reset to default
oc: Format de sortida desconegut : « %s », reïnicializat a la valor per defaut

en: No option named '%s'
oc: Pas cap d'opcion que lo nom n'es « %s »

en: List of options
oc: Lista de las opcions

en: Current connection's information
oc: Informacions de connexion actuala

en: Could not get home directory: %s
oc: Impossible d'obténer lo dorsièr personal : %s

en: Working directory is now: %s
oc: Lo repertòri de trabalh es ara : %s

en: Could not change working directory to '%s': %s
oc: Impossible d'anar dins lo repertòri de trabalh « %s » : %s

en: DSN list
oc: Lista de DSN

en: Missing arguments
oc: Paramètres mancants

en: Missing provider name
oc: Nom de provesidor mancant

en: Missing DSN name
oc: Nom de font de donadas mancant

en: Getting database schema information, this may take some time...
oc: Recuperacion de las informacions d'esquèma de la banca de donadas. Cela pòt prendre un certain temps...

en: error: %s
oc: error : %s

en: Done.
oc: Acabat.

en: A connection named '%s' already exists
oc: Una connexion nomenada « %s » existís ja

en: No opened connection
oc: Cap de connexion pas dobèrta

en: DSN or connection string
oc: DSN o cadena de connexion

en: Missing required connection names
oc: Noms de connexions obligatòrias mancants

en: Connection name '%s' is invalid
oc: Lo nom de connexion « %s » es pas valid

note: force create of meta store add existing connections to virtual connection
en: Bound connections are as:
oc: Las connexions ligadas son coma :

en: No connection opened
oc: Cap de connexion pas dobèrta

en: Could not write to temporary file '%s': %s
oc: Impossible d'escriure dins lo fichièr temporaire « %s »: %s

en: could not start editor '%s'
oc: Impossible d'aviar l'editor « %s »

en: Could not start /bin/sh
oc: Impossible d'executar /bin/sh

en: Missing FILE to write to
oc: FICHIÈR mancant per l'escritura

en: Favorite name
oc: Nom del favorit

en: Comments
oc: Comentaris

en: Missing query buffer name
oc: Nom del tampon de requèsta mancant

en: Query buffer is empty
oc: Lo tampon de la requèsta es void

en: Could not find favorite
oc: Impossible de trobar lo favorit

en: No parameter named '%s' defined
oc: Cap de paramètre nomenat « %s » es pas definit

en: List of defined parameters
oc: Lista dels paramètres definits

en: dimensions (columns x rows)
oc: dimensions (colomnas x linhas)

en: Missing argument
oc: Argument mancant

en: Unknown import format '%s'
oc: Format d'impotacion « %s » desconegut

en: Could not import file '%s'
oc: Impossible d'importar lo fichièr « %s »

en: Graph written to '%s'
oc: Graf escriu dins « %s »

en: Graph written to '%s'
    Use 'dot' (from the GraphViz package) to create a picture, for example:
    	dot -Tpng -o graph.png %s
    Note: set the GDA_SQL_VIEWER_PNG or GDA_SQL_VIEWER_PDF environment variables to view the graph
oc: Graf escriu dins « %s »
    Utilizatz « dot » (del paquet GraphViz) per crear un imatge, per exemple :
    	dot -Tpng -o graph.png %s
    Nòta : definissètz las variablas d'environament GDA_SQL_VIEWER_PNG o GDA_SQL_VIEWER_PDF per afichar lo graf

en: Could not start HTTPD server
oc: Impossible d'aviar lo servidor HTTPD

en: HTTPD server stopped
oc: Servidor HTTPD arrestat

en: HTTPD server started
oc: Servidor HTTPD aviat

en: Invalid port specification
oc: Especificacion de pòrt invalida

en: Wrong row condition
oc: Condition de linha incorrècta

en: No unique row identified
oc: Cap de linha unica pas identificada

en: Wrong number of arguments
oc: Nombre de paramètres incorrècte

en: Could not write file
oc: Impossible d'escriure lo fichièr

en: Missing foreign key declaration specification
oc: Especificacion de declaracion de clau estrangièra mancanta

en: Malformed foreign key declaration specification
oc: Especificacion de declaracion de clau estrangièra non confòrma

en: Malformed table name specification '%s'
oc: Especificacion « %s » de nom de taula non confòrma

en: Missing foreign key name argument
oc: Paramètre nom de clau estrangièra mancant

en: Attribute
oc: Atribut

en: Required?
oc: Requesit ?

en: Installed providers list
oc: Lista dels provesidors installats

en: Could not find provider '%s'
oc: Impossible de trobar lo provesidor « %s »

en: Provider '%s' description
oc: Descripcion del provesidor « %s »

en: Could not find data source '%s'
oc: Impossible de trobar la font de donadas « %s »

en: DSN '%s' description
oc: Descripcion del DSN « %s »

en: DSN name
oc: Nom DSN

en: System DSN?
oc: DSN sistèma ?

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Last used
oc: Darrièra utilizacion

en: Unknown criteria '%s'
oc: Critèri desconegut « %s »

en: Failed to remove:
oc: Impossible a suprimir :

en: No file to purge!
oc: Pas cap de fichièr de suprimir !

en: Analysing database schema
oc: Analisi de l'esquèma de banca de donadas

en: Error while fetching meta data from the connection: %s
oc: Error al moment de la recuperacion de las metadonadas de la connexion : %s

en: 	Username for '%s':
oc: 	Nom d'utilizaire per « %s » :

en: No username for '%s'
oc: Pas de nom d'utilizaire per « %s »

en: 	Password for '%s':
oc: 	Senhal per « %s » :

en: No password for '%s'
oc: Pas de senhal per « %s »

en: Data source
oc: Fonts de donadas

en: Connection
oc: Connexion

en: unnamed
oc: sens nom

en: data source
oc: font de donadas

en: Getting database schema information
oc: Obtencion de las informacions de l'esquèma de la banca de donadas

en: Connection not yet opened
oc: La connexion es pas encara dobèrta

en: Can't initialize dictionary to store table preferences
oc: Impossible d'inicializar lo diccionari per emmagazinar las preferéncias de la taula

en: Can't initialize transaction to access favorites
oc: Impossible d'inicializar la transaccion per accedir als favorits

en: Can't commit transaction to access favorites
oc: Impossible de validar la transaccion per accedir als favorits

en: Could not execute LDAP search
oc: Impossible d'executar la recèrca LDAP

en: Could not interpret the '%s' parameter's value
oc: Impossible d'interpretar la valor « %s » del paramètre

en: No internal parameter named '%s' required by query
oc: Cap de paramètre intèrne nomenat « %s » pas requesit per la requèsta

en: Connection closed
oc: La connexion es tampada

en: Can't open file '%s' for writing: %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr « %s » en escritura : %s

en: Can't open pipe '%s': %s
oc: Impossible de dobrir lo tub « %s » : %s

en: Can't initialize dictionary to store favorites
oc: Impossible d'inicializar lo diccionari per enregistrar los favoris

en: Can't open file '%s' for reading: %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr « %s » en lectura : %s

en: not enforced
oc: non aplicat

en: stop with error
oc: arrèst amb error

en: stop with error, not deferrable
oc: arrèst amb error, pas diferible

en: cascade changes
oc: modificacions en cascada

en: set to NULL
oc: definit a NULL

en: set to default value
oc: definit a la valor per defaut

en: Syntax error
oc: Error de sintaxi

en: Bound connection is used
oc: Una connexion ligada es utilizada

en: Virtual connection using this connection is busy
oc: La connexion virtuala utilizant aquesta connexion es occupée

en: Authentication required
oc: Autentificacion requesida

en: Enter authentification token as set from console, or leave empty if none required
oc: Sasissètz lo jeton d'autentificacion coma definit a partir de la consòla o daissatz void se pas requesit

en: Token:
oc: Geton :

en: SQL console:
oc: Consòla SQL :

en: Tables
oc: Taulas

en: Tables in the '%s' schema
oc: Taulas dins l'esquèma « %s »

en: Views
oc: Vistas

en: Views in the '%s' schema
oc: Vistas dins l'esquèma « %s »

en: Columns for the '%s' table:
oc: Colomnas de la taula « %s » :

en: Primary key:
oc: Clau primària :

en: Relations:
oc: Relacions :

en: Foreign keys:
oc: Claus estrangièras :

en: To '%s':
oc: A « %s » :

en: View definition:
oc: Definicion de la vista :

en: Trigger '%s' for the '%s.%s' table:
oc: Desenclavador « %s » per la taula « %s.%s » :

en: Trigger fired for: %s
oc: Desenclavador accionat per : %s

en: Time at which the trigger is fired: %s
oc: Ora a laquelle lo desenclavador es accionat :%s

en: Action:
oc: Accion :

en: Triggers:
oc: Desenclavadors :

en: For the '%s.%s' table:
oc: Per la taula « %s.%s » :

en: Triggers in the '%s' schema:
oc: Desenclavadors dins l'esquèma « %s » :

en: Database information for '%s'
oc: Informacions sus la banca de donadas per « %s »

en: Database information
oc: Informacions sus la banca de donadas

en: Objects
oc: Objèctes

en: Triggers
oc: Desenclavadors

en: Command is incomplete
oc: La comanda es incompleta

en: Gda server operations list
oc: Lista de las operacions del servidor Gda

en: Using XML descriptions in %s
oc: Utilizacion de las descripcions XML dins %s

en: Could not create provider object: %s
oc: Impossible de crear un objècte provesidor : %s

en: Existing operation types for provider '%s':
oc: Tipes d'operacions possibles pel provesidor « %s » :

en: Existing operation types:
oc: Tipes d'operacions possibles :

en: Description for type: %s
oc: Descripcion pel tipe : %s

en: Operation not supported
oc: Operacion non gerida

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: Can't parse file '%s', ignoring it
oc: Impossible d'analisar lo fichièr « %s », serà ignorat

en: _Open Connection
oc: _Dobrís una novèla connexion

en: Bind connections
oc: Ligar las connexions

en: _Connections list
oc: Lista de las _connexions

en: _New Window
oc: _Novèla fenèstra

en: New Window for...
oc: Novèla fenèstra per...

en: _Connection
oc: _Connexion

en: _Begin transaction
oc: À_via una transaccion

en: _Commit transaction
oc: _Valida la transaccion actuala

en: _Rollback transaction
oc: A_nulla la transaccion en cors

en: _Fetch Meta Data
oc: _Recuperar las metadonadas

en: _Connection properties
oc: Proprietats de la _connexion

en: _Close connection
oc: _Tampar la connexion

en: Display
oc: Afichatge
