libgda master - en to sl translation catalogue (2055 entries)

note: title
en: Data Sources
sl: Podatkovni viri

en: Configured data sources in the system
sl: Nastavljeni podatkovni viri v sistemu

en: Data sources are the means by which database connections are identified: all the information needed to open a connection to a specific database using a 'provider' is referenced using a unique name.
sl: Podatkovne vire povezujejo povezave podatkovnih zbirk: vse podrobnosti za odpiranje povezave do želene podatkovne zbirke z uporabo 'ponudnika', je sklicano z enoznačnim imenom.

en: Are you sure you want to remove the data source '%s'?
sl: Ali zares želite odstraniti vir podatkov '%s'?

en: Data source removal confirmation
sl: Potrditev odstranjevanja virov podatkov

note: create the dialog
en: Data Source Properties
sl: Lastnosti podatkovnega vira

en: Test
sl: Preizkus

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Change the data source properties (the name can't be modified).
sl: Spremeni lastnosti podatkovnega vira (imena ni mogoče spremeniti).

en: For information only, this data source is a system wide data source
    and you don't have the permission change it.
sl: Ta podatkovni vir je sistemski podatkovni vir
    in zahteva posebna dovoljenja za spreminjanje.

en: Login for %s
sl: Prijava za %s

en: Connection successfully opened!
sl: Povezava je uspešno ustvarjena!

en: Could not open connection
sl: Ni mogoče odpreti povezave

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Could not execute browser program
sl: Ni mogoče izvesti programa za brskanje

note: FIXME: add a notice somewhere in the UI
en: No detail
sl: Brez podrobnosti

en: Database access control center
sl: Nadzorno središče za dostop do podatkovne zbirke

en: Configure your database access environment
sl: Nastavitev okoljskih značilnosti dostopa do podatkovne zbirke.

en: Missing mandatory information, to create database
sl: Manjkajo obvezni podatki za ustvarjanje podatkovne zbirke

en: Error creating database: %s
sl: Napaka med ustvarjanjem podatkovne zbirke: %s

en: New data source definition
sl: Novo določilo podatkovnega vira

en: This assistant will guide you through the process of creating a new data source, and optionally will allow you to create a new database.
    
    Just follow the steps!
sl: S pomočnikom je lažje slediti postopku ustvarjanja novega podatkovnega vira ali pa nove podatkovne zbirke.
    
    Treba je le slediti korakom!

en: Add a new data source...
sl: Dodaj nov podatkovni vir ...

en: The following fields represent the basic information items for your new data source. Mandatory fields are marked with a star. To create a local database in a file, select the 'SQLite' type of database.
sl: Navedena polja vključujejo osnovne podrobnosti za nov podatkovni vir. Obvezna polja so označena z zvezdico. Za ustvarjanje krajevne datoteke podatkovne zbirke je treba izbrati vrsto podatkovne zbirke 'SQLite'.

en: Data source name
sl: Ime vira podatkov

en: System wide data source:
sl: Sistemski podatkovni vir:

en: Database type
sl: Podatkovna vrsta

en: Description:
sl: Opis:

en: General Information
sl: Splošne podrobnosti

en: This page lets you choose between using an existing database or to create a new database to use with this new data source
sl: Na tej strani je mogoče izbirati med uporabo obstoječe podatkovne zbirke oziroma ustvarjanjem nove za uporabo z novim podatkovnim virom.

en: Create a new database:
sl: Ustvari novo podatkovno zbirko:

en: Create a new database?
sl: Ali naj se ustvari nova podatkovna zbirka?

en: The following fields represent the information needed to create a new database (mandatory fields are marked with a star).This information is database-specific, so check the manual for more information.
sl: Navedena polja vključujejo podrobnosti za ustvarjanje novega podatkovnega vira (obvezna polja so označena z zvezdico). Podatki so odvisni od vrste podatkovne zbirke, zato je včasih koristno prej pregledati priročnik za morebitne posebnosti.

en: New database definition
sl: Določilo nove podatkovne zbirke

en: The following fields represent the information needed to open a connection (mandatory fields are marked with a star). This information is database-specific, so check the manual for more information.
sl: Navedena polja vključujejo podrobnosti za odpiranje povezave (obvezna polja so označena z zvezdico).  Podatki so odvisni od vrste podatkovne zbirke, zato je včasih koristno prej pregledati priročnik za morebitne posebnosti.

note: connection's spec
en: Connection's parameters
sl: Parametri povezave

en: The following fields represent the authentication information needed to open a connection.
sl: Naslednja polja vključujejo podrobnosti overitve za odpiranje povezave.

en: Authentication parameters
sl: Parametri overitve

en: All information needed to create a new data source has been retrieved. Now, press 'Apply' to close this dialog.
sl: Vse podrobnosti za ustvarjanje novega podatkovnega vira so uspešno pridobljeni. Pritisnite tipko 'Uveljavi' za dokončanje opravila.

en: Ready to add a new data source
sl: Pripravljeno za dodajanje novega podatkovnega vira

en: Data source _name:
sl: _Ime podatkovnega vira:

en: _System wide data source:
sl: _Sistemski podatkovni vir:

en: _Provider:
sl: _Ponudnik:

en: _Description:
sl: _Opis:

en: <span foreground='red'>The database provider used by this data source is not available,
    editing the data source's attributes is disabled</span>
sl: <span foreground='red'>Ponudnik podatkovne zbirke tega podatkovnega vira ni na voljo,
    zato je urejanje atributov podatkovnega vira onemogočeno</span>

note: connection's authentication
en: Authentication
sl: Overitev

en: Connection opening
sl: Odpiranje povezave

en: Fill in the following authentication elements
    to open a connection
sl: Izpolnite polja za overitev
    za odpiranje povezave

en: No authentication required,
    confirm connection opening
sl: Overitev ni zahtevana,
    potrditev odpiranja povezave

en: Error:
sl: Napaka:

en: Could not declare new data source
sl: Ni mogoče napovedati novega podatkovnega vira

en: No valid data source info was created
sl: Ni ustvarjenih veljavnih podatkov o viru

en: Database access services for the GNOME Desktop
sl: Storitev dostopa do podatkovnih zbirk za GNOME namizje.

en: _Data source
sl: _Podatkovni vir

en: Database
sl: Podatkovna zbirka

en: _Close
sl: _Zapri

en: Close this window
sl: Zapri okno

en: _New datasource
sl: _Nov podatkovni vir

en: Create new data source
sl: Ustvari nov podatkovni vir

en: _Delete datasource
sl: _Izbriši podatkovni vir

en: Delete selected data source
sl: Izbriši izbrani podatkovni vir

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: Edit properties for selected data source
sl: Uredi lastnosti izbranega podatkovnega vira

en: _About
sl: _O programu

en: About
sl: O projektu

en: About GNOME-DB
sl: O programu

note: title
en: Providers
sl: Ponudniki

en: Installed providers
sl: Nameščeni ponudniki

en: Providers are addons that actually implement the access to each database using the means provided by each database vendor.
sl: Ponudniki določajo programske dodatke, ki omogočajo dostop do posamezne podatkovne zbirke na način kot ga določajo prodajalci zbirk.

en: Statement could not be found in batch's statements
sl: Izjave ni mogoče najti v seznamu izjav

en: Conflicting parameter '%s'
sl: Parameter '%s' je v sporu

en: Error loading authentication information for '%s' DSN: %s
sl: Napaka med nalaganjem podrobnosti overitve za DNS '%s': %s

en: Error creating user specific configuration directory '%s'
sl: Napaka med ustvarjanjem nastavitvene mape '%s'

en: User specific configuration directory '%s' exists and is not a directory
sl: Uporabniška nastavitvena mapa '%s' obstaja, vendar ni mapa

en: Malformed data source name '%s'
sl: Izmaličeno ime podatkovnega vira '%s'

en: Couldn't save authentication information for DSN '%s': %s
sl: Ni mogoče shraniti podatkov overitve za DSN '%s': %s

en: Can't manage system-wide configuration
sl: Ni mogoče upravljati s sistemskimi nastavitvami

en: Authentication for the '%s' DSN
sl: Overitev za DSN '%s'

en: Couldn't delete authentication information for DSN '%s': %s
sl: Ni mogoče izbrisati podatkov overitve za DSN '%s': %s

en: Unknown DSN '%s'
sl: Neznan DSN '%s'

en: Provider '%s' not found
sl: Ponudnika '%s' ni mogoče najti

en: No provider '%s' installed
sl: Ni nameščenega ponudnika '%s'

en: Can't load provider: %s
sl: Ni mogoče naložiti ponudnika: %s

en: Can't instantiate provider '%s'
sl: Ni mogoče naložiti ponudnika '%s'

en: Provider
sl: Ponudnik

en: Description
sl: Opis

en: DSN parameters
sl: Parametri DSN

en: File
sl: Datoteka

en: List of installed providers
sl: Seznam nameščenih ponudnikov

en: Username
sl: Uporabniško ime

note: other table options This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Password
sl: Geslo

en: Error loading provider '%s': %s
sl: Napaka med nalaganjem ponudnika '%s': %s

en: DSN to use
sl: DSN za uporabo

en: Connection string to use
sl: Niz povezave za uporabo

en: Provider to use
sl: Ponudnik za uporabo

en: Authentication string to use
sl: Niz overitve za uporabo

en: Options
sl: Možnosti

note: To translators: Don't translate "GdaMetaStore", it's a class name
en: GdaMetaStore used by the connection
sl: Uporabljen GdaMetaStore v povezavi

en: Unique GThread from which the connection will be available.This should only be modified by the database providers' implementation
sl: Enoznačna vrednost GThread preko katere bo na voljo povezava.Nastavite lahko spreminja le ponudnik podatkovne zbirke

en: Determines if the connection acts as a thread wrapper around another connection, making it completely thread safe
sl: Pove ali je povezava ovita okoli druge povezave in je s tem povsem zavarovana

en: Make the connection set up a monitoring function in the mainloop to monitor the wrapped connection
sl: Ustvari povezavo z nadzorom za pregledovanje ovite povezave

en: Number of history events to keep in memory
sl: Število nedavnih dogodkov, ki se hranijo v pomnilniku

en: Computes execution delay for each executed statement
sl: Izračuna zakasnitev izvajanja za vsako izvršeno izjavo

en: Artificially slows down the execution of queries
sl: Umetno upočasni izvajanje poizvedb

en: Could not set the '%s' property when the connection is opened
sl: Ni mogoče določiti lastnosti '%s', kadar je povezava odprta

en: No DSN named '%s' defined
sl: Ni določenega DSN z imenom '%s'

en: Can't set the '%s' property once the connection is opened
sl: Ni mogoče določiti lastnosti '%s', ko je povezava odprta

en: Multi threading is not supported or enabled
sl: Večkratno nitenje ni podprto ali omogočeno

en: Malformed data source specification '%s'
sl: Nepravilno oblikovani podatki vira '%s'

en: Data source %s not found in configuration
sl: Vira podatkov %s ni mogoče najti med nastavitvami

en: Datasource configuration error: no provider specified
sl: Napaka nastavitve podatkovnega vira: ni navedenega ponudnika

en: Malformed connection string '%s'
sl: Izmaličen niz povezave '%s'

en: No database driver specified
sl: Ni določenega gonilnika podatkovne zbirke.

en: No DSN or connection string specified
sl: Ni določenega DSN ali niza povezave

en: No provider specified
sl: Ni določenega ponudnika

en: Provider does not allow usage from this thread
sl: Ponudnik ne dovoli uporabe iz te niti

en: Internal error: provider does not implement the open_connection() virtual method
sl: Notranja napaka: ponudnik ne omogoča navidezne metode open_connection()

en: Error while maintaining the meta data up to date: %s
sl: Napaka med upravljanjem metapodatkov posodobitve: %s

en: Provider does not provide a GdaDataHandler for dates
sl: Ponudnik ne ponuja gradnika GdaDataHandler za datume

en: Provider does not support statement preparation
sl: Ponudnik ne podpira priprave izjav

en: Can't obtain connection lock
sl: Ni mogoče pridobiti zaklepa povezave

en: Connection is closed
sl: Povezava je zaprta

en: Asynchronous execution is not supported
sl: Asinhrono izvajanje ni podprto

en: Can't find task %u
sl: Ni mogoče najti naloge %u

en: Provider does not support asynchronous server operation
sl: Ponudnik ne podpira neusklajenih opravil strežnika

en: Statement is a selection statement
sl: Izjava je izjava izbire

en: Statement is not a selection statement
sl: Izjava ni izjava izbire

en: Invalid argument
sl: Neveljaven argument

en: Missing or wrong arguments for table '%s': %s
sl: Manjkajo ali pa so napačno navedeni argumenti razpredelnice '%s': %s

en: Meta update error
sl: Napaka med posodabljanjem metapodatkov

en: Wrong filter arguments
sl: Neveljavni argumenti filtra

en: Connection transaction status tracking: no transaction exists for %s
sl: Sledenje stanja povezave prenosa: ni prenosa za %s

en: Column %d out of range (0-%d)
sl: Stolpec %d je izven območja (0-%d)

en: Can't set iterator's position
sl: Ni mogoče določiti položaja ponavljalnika

en: Can't access data
sl: Ni mogoč dostop do podatkov

en: Old data model
sl: Star podatkovni model

en: New data model
sl: Nov podatkovni model

en: Missing original data model
sl: Manjka osnovni podatkovni model

en: Missing new data model
sl: Manjka nov podatkovni model

en: Data models must support random access model
sl: Podatkovni modeli morajo podpirati naključni način dostopa

en: Data models to compare don't have the same number of columns
sl: Podatkovni modeli za primerjavo nimajo enakega števila stolpcev

en: Type mismatch for column %d: '%s' and '%s'
sl: Neprimerna vrsta za stolpec %d: '%s' in '%s'

en: Can't get the number of rows of data model to compare from
sl: Ni mogoče pridobiti števila vrstic podatkovnega modela, iz katere naj se izvrši primerjava

en: Can't get the number of rows of data model to compare to
sl: Ni mogoče pridobiti števila vrstic podatkovnega modela za primerjavo

en: Differences computation cancelled on signal handling
sl: Razlike izračunavanja so preklicane ob zaznanem signalu

en: Whether data model can be modified
sl: Ali je mogoče podatkovni model spremeniti

en: Row %d out of range (0-%d)
sl: Vrstica %d je izven območja (0-%d)

en: Row %d not found (empty data model)
sl: Vrstice %d ni mogoče najti (prazen podatkovni model)

en: No row in data model
sl: Ni vrstic v podatkovnem modelu

en: Data model has no data
sl: Podatkovni model je brez podatkov

en: Attempting to modify a read-only data model
sl: Poskus spreminjanja podatkovnega modela le za branje.

en: Too many values in list
sl: Preveč je spremenljivk v seznamu

en: Row not found in data model
sl: Vrstice v podatkovnem modelu ni mogoče najti

en: Could not load the Berkeley DB library: %s
sl: Ni mogoče naložiti knjižnice Berkeley DB: %s

en: Could not load the '%s' symbol from the Berkeley DB library
sl: Ni mogoče naložiti simbola '%s' iz knjižnice Berkeley DB

en: Berkeley DB library not loaded
sl: Knjižnica Berkeley DB ni naložena

en: Custom BDB model implementation is not complete: the '%s' method is missing
sl: Model BDB po meri ni popoln: manjka metoda '%s'

en: Expected GdaBinary value, got %s
sl: Pričakovana je vrednost GdaBinary, pridobljena pa %s

en: Key modification is not supported
sl: Spreminjanje ključa ni podprto

en: Data model does not support getting individual value
sl: Podatkovni model ne podpira pridobivanja posameznih vrednosti

en: Data model returned value of invalid '%s' type
sl: Podatkovni model je vrnil neveljavno vrednost vrste '%s'

en: Data model returned invalid NULL value
sl: Podatkovni model je vrnil neveljavno NULL vrednost

en: Data model does not support setting individual value
sl: Podatkovni model ne podpira določanja posameznih vrednosti

en: Data model does not support setting values
sl: Podatkovni model ne podpira določevanja vrednosti

en: Data model does not support row append
sl: Podatkovni model ne podpira pripenjanja vrstic

en: Model does not allow row insertion
sl: Model ne dovoli vstavljanja vrstic

en: Model does not allow row deletion
sl: Model ne dovoli brisanja vrstic

en: Data model does not support row removal
sl: Podatkovni model ne podpira odstranjevanja vrstic

en: The '%s' parameter must hold a string value, ignored.
sl: Parameter '%s' mora vsebovati vrednost niza, zato je opravilo prezrto.

en: The '%s' parameter must hold a boolean value, ignored.
sl: Parameter '%s' mora vsebovati logično vrednost, zato je opravilo prezrto.

en: The '%s' parameter must hold an integer value, ignored.
sl: Parameter '%s' mora vsebovati celoštevilčno vrednost niza, zato je opravilo prezrto.

en: Unknown GdaDataModelIOFormat %d value
sl: Neznana vrednost GdaDataModelIOFormat %d

en: File '%s' already exists
sl: Datoteka '%s' že obstaja

en: Exported Data
sl: Izvoženi podatki

en: Expected tag <gda_value> or <gda_array_value>, got <%s>, ignoring
sl: Pričakovana je oznaka <gda_value> ali <gda_array_value>, pridobljena pa <%s>, zato je opravilo prezrto.

en: Cannot retrieve column data type (type is UNKNOWN or not specified)
sl: Ni mogoče pridobiti podatkov vrste stolpca (vrsta ni znana ali pa ni določena)

en: Expected tag <gda_array_data>, got <%s>
sl: Pričakovano <gda_array_data>, dobljeno <%s>

en: Could not get an iterator for source data model
sl: Ni mogoče pridobiti ponavljalnika podatkovnega modela vira

en: Inexistent column in source data model: %d
sl: Neobstoječ stolpec v izvornem podatkovnem modelu: %d

en: Destination column %d can't be NULL but has no correspondence in the source data model
sl: Ciljni stolpec %d ne sme imeti določene vrednosti NULL, vendar nima povezave z izvornim podatkovnim modelom

en: Destination column %d has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
sl: Ciljni stolpec %d je vrste gda (%s) in je neskladen z izvornim stolpcem vrste %d (%s)

en: Can't transform '%s' from GDA type %s to GDA type %s
sl: Ni mogoče pretvoriti '%s' iz GDA vrste %s v vrsto %s

en: Could not dump data model's attributes: %s
sl: Ni mogoče spustiti atributov podatkovnega modela: %s

en: Could not dump data model's contents: %s
sl: Ni mogoče spustiti vsebine podatkovnega modela: %s

en: Data model does not support backward cursor move
sl: Podatkovni model ne podpira povratnega premika kazalnika

en: %d row | %d rows
sl[0]: %d vrstic
sl[1]: %d vrstica
sl[2]: %d vrstici
sl[3]: %d vrstice

en: 0 row
sl: 0 vrstic

en: Row not found
sl: Vrstice ni mogoče najti

en: Column cannot be modified
sl: Stolpca ni mogoče spremeniti

en: New path must be a subpath of the base directory
sl: Nova pot mora biti podrejena pot osnovne mape

en: Could not rename file '%s' to '%s'
sl: Ni mogoče preimenovati datoteke '%s' v '%s'

en: Could not create directory '%s'
sl: Ni mogoče ustvariti mape '%s'

en: Could not overwrite contents of file '%s'
sl: Ni mogoče prepisati vsebine datoteke '%s'

en: Wrong type of data
sl: Napačna vrsta podatkov

en: Column cannot be set
sl: Stolpca ni mogoče določiti

en: Cannot set contents of filename '%s'
sl: Ni mogoče določiti vsebine datoteke '%s'

en: Cannot create directory '%s'
sl: Ni mogoče ustvariti mape '%s'

en: Cannot add row: filename missing
sl: Ni mogoče dodati vrstice: manjka ime datoteke

en: Cannot remove file '%s'
sl: Ni mogoče odstraniti datoteke '%s'

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
sl: Niz povezave

en: Global
sl: Splošno

en: List of defined data sources
sl: Seznam določenih podatkovnih virov

en: The '%s' option must hold a string value, ignored.
sl: Možnost '%s' mora vsebovati vrednost niza, zato je opravilo prezrto.

en: The '%s' option must hold a boolean value, ignored.
sl: Možnost '%s' mora vsebovati logično vrednost, zato je opravilo prezrto.

en: "options" property is not a GdaSet object
sl: Lastnost "možnosti" ni GdaSet predmet

en: The '%s' option must hold a GType value, ignored.
sl: Možnost '%s' mora vsebovati GType vrednost, zato je opravilo prezrto.

en: Character conversion at line %d, error: %s
sl: Znakovna pretvorba v vrstici %d; vrnjena napaka: %s

en: no detail
sl: brez podrobnosti

en: Could not convert string '%s' to a '%s' value
sl: Ni se mogoče pretvoriti niza '%s' v'%s' vrednost

en: Error while parsing CSV file: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem CSV datoteke: %s

note: error
en: Failed to read node in XML file
sl: Napaka med branjem vozlišča XML datoteke

en: Expected <gda_array> node in XML file, got <%s>
sl: Pričakovano je vozlišče <gda_array> v XML datoteki, pridobljeno pa <%s>

en: No "gdatype" attribute specified in <gda_array_field>
sl: Ni določenega "gdatype" atributa v <gda_array_field>

en: Expected <gda_array_field> in <gda_array>
sl: Pričakovan <gda_array_field> v <gda_array>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>, got <%s>
sl: Pričakovan <gda_array_data> v <gda_array>, dobljeno <%s>

en: Expected <gda_array_data> in <gda_array>
sl: Pričakovan <gda_array_data> v <gda_array>

en: Can't read the contents of the <gda_array_data> node
sl: Ni mogoče prebrati vsebine vozlišča <gda_array_data>

en: Expected <gda_array_row> in <gda_array_data>, got <%s>
sl: Pričakovana je <gda_array_row> v <gda_array_data>, prodobljena pa <%s>

en: Row has too many values (which are ignored)
sl: Vrstica ima preveč vrednosti (vrednosti so prezrte)

en: Could not convert '%s' to a value of type %s
sl: Ni mogoče pretvoriti '%s' na vrednosti vrste %s

en: Expected <gda_array> node but got <%s>
sl: Pričakovano je vozlišče <gda_array>, pridobljeno pa <%s>

en: No <gda_array_field> specified in <gda_array>
sl: Ni določenega <gda_array_field> v <gda_array>

en: Data model does not support random access
sl: Podatkovni model ne podpira naključnega dostopa

en: Row at line %d does not have enough values
sl: Vrsta v vrstici %d nima dovolj vrednosti

en: Row at line %d does not have enough values, completed with NULL values
sl: Vrsta v vrstici %d nima dovolj vrednosti; zapolnjene so z NULL vrednostmi

en: Row at line %d does not have enough values (which are thus ignored)
sl: Vrsta v vrstici %d nima dovolj vrednosti; in te so prezrte

en: GdaDataModel refused value change
sl: GdaDataModel zavrača spreminjanje vrednosti

note: dummy setup to enable GIR compilation
en: Dummy GdaDataModelLdap object: if you see this message in your application then it's likely that there is an installation problem with the LDAP provider. In any case the GdaDataModelLdap object won't be useable.
sl: Preizkusni predmet GdaDataModelLdap: v primeru, da naletite na to sporočilo med izvajanjem programa, to pomeni, da so napake v namestitvi ponudnika LDAP. V vsakem primeru, ta predmet ni uporaben.

en: Pivot model not populated
sl: Vrtilni model je brez podatkov

en: Integer overflow
sl: Prekoračena je dovoljena celoštevilska vrednost

en: Float value overflow
sl: Prekoračena dovoljena vrednost števila s plavajočo vejico

en: Double value overflow
sl: Prekoračena dovoljena številska vrednost

en: Inconsistent data type
sl: Neskladna vrsta podatkov

en: Data type does not support requested computation
sl: Ta vrsta podatkov ne omogoča zahtevanega izračuna

en: Wrong field format error: %s
sl: Napačen zapis polja: %s

en: Wrong field format
sl: Napačen zapis polja

en: No row field defined
sl: Ni določenega polja vrstice

en: Could not get information from source data model
sl: Ni mogoče pridobiti podatkov podatkovnega modela vira

en: Could not create virtual connection
sl: Ni mogoče ustvariti navidezne povezave

en: No source defined
sl: Ni določenega vira

en: Invalid source data model (may have incompatible column names)
sl: Neveljaven model podatkov vira (morda so nepopolno določena imena stolpcev).

en: GdaDataProxy can't handle non random access data models
sl: Predmet GdaDataProxy ne podpira naključnih modelov dostopa do podatkov

en: The first row is an empty row artificially prepended and cannot be removed
sl: Prva vrstica, ki je ni mogoče odstraniti, je dodana programsko in je vedno prazna

en: Proxied data model reports the modifications as accepted, yet did not emit the corresponding "row-inserted", "row-updated" or "row-removed" signal. This is a bug of the %s's implementation (please report a bug).
sl: Posredniški podatkovni model potrjuje sprejemanje sprememb, vendar pa ni objavljenih ustreznih objav "row-inserted", "row-updated" ali "row-removed". To je najverjetneje hrošč %s (pošljite poročilo o napaki).

en: Proxied data model reports the modifications as accepted, yet did not emit the corresponding "row-inserted", "row-updated" or "row-removed" signal. This may be a bug of the %s's implementation (please report a bug).
sl: Posredniški podatkovni model potrjuje sprejemanje sprememb, vendar pa ni objavljenih ustreznih objav "row-inserted" (vstavljena vrstica), "row-updated" (posodobljena vrstica) ali "row-removed" (odstranjena vrstica). To je najverjetneje hrošč %s (pošljite poročilo o napaki).

en: Error in filter expression: %s
sl: Napaka v izrazu filtra: %s

en: Error in filter expression
sl: Napaka v izrazu filtra

en: Incorrect filter expression
sl: Napaka v izrazu filtra

en: The first row is an empty row artificially prepended and cannot be altered
sl: Prva vrstica, ki je ni mogoče spreminjati, je dodana programsko in je vedno prazna

en: Wrong value type: expected '%s' and got '%s'
sl: Napačna vrsta vrednosti: pričakovano je '%s', pridobljeno pa '%s'

en: Trying to change read-only column: %d
sl: Poskus spreminjanja stolpca le za branje: %d

en: Value type mismatch %s instead of %s
sl: Neskladnost vrste vrednosti %s namesto %s

en: Could not re-run SELECT statement: %s
sl: Ni mogoče ponovno zagnati izjave SELECT: %s

en: Incorrect SQL expression
sl: Nepravilen SQL izraz

en: Internal error: the "prepared-stmt" property has not been set
sl: Notranja napaka: lastnost "prepared-stmt" ni določena

en: Can't get the prepared statement's actual statement
sl: Ni mogoče pridobiti dejanske izjave pripravljene izjave

en: Unsupported type of SELECT statement
sl: Nepodprta vrsta izjave SELECT

en: INSERT statement must contain values to insert
sl: Izjava INSERT mora vsebovati vrednosti za vstavljanje

en: INSERT statement must insert only one row
sl: Izjava INSERT mora vstaviti le eno vrstico

en: DELETE statement must have a WHERE part
sl: Izjava DELETE mora imeti izpolnjen podatek WHERE

en: UPDATE statement must have a WHERE part
sl: Izjava UPDATE mora imeti izpolnjen podatek WHERE

en: Modification statement uses an unknown '%s' parameter
sl: Izjava spreminjanja uporablja neznan parameter '%s'

en: Modification statement's  '%s' parameter is a %s when it should be a %s
sl: Parameter izjave spreminjanja '%s' je %s, moral pa bi biti %s

en: Modification statement must be an INSERT, UPDATE or DELETE statement
sl: Izjava spreminjanja mora biti izjava INSERT, UPDATE ali DELETE

en: No connection to use
sl: Ni povezave za uporabo

en: Invalid unique row condition (only equal operators are allowed)
sl: Neveljaven enoznačen pogoj vrstice (dovoljeni so le enačaji)

en: Unique row condition has already been specified
sl: Enoznačni pogoj vrstice je že določen

en: No table to select from in SELECT statement
sl: Ni razpredelnice za izbor iz SELECT izjave

en: SELECT statement uses more than one table to select from
sl: Izjava SELECT uporablja več kot eno razpredelnico za izbiro

en: Data model does only support random access
sl: Podatkovni model ne podpira naključnega dostopa

en: Unable to retrieve data after modifications
sl: Ni mogoče pridobiti podatkov po spremembah

en: Unable to retrieve data after modifications, no further modification will be allowed
sl: Ni mogoče pridobiti podatkov po spreminjanju; nadaljnjih sprememb ne bo mogoče narediti

en: Could not change iter's value for column %d: %s
sl: Ni mogoče rezervirati vrednosti ponavljanja za stolpec %d: %s

en: Allowed GdaHolder's value to be NULL for the iterator to be updated
sl: Dovoljena vrednost za posodabljanje GdaHolder ponavljalnika mora biti NULL

en: Some columns can't be modified
sl: Nekaterih stolpcev ni mogoče spremeniti

en: Internal error: can't get the prepared statement's actual statement
sl: Notranja napaka: ni mogoče pridobiti pripravljene dejanske izjave

en: Unable to identify a way to fetch a single row
sl: Ni mogoče določiti načina pridobivanja ene vrstice

en: Can only operate on non compound SELECT statements
sl: Opravilo je mogoče izvesti le z ne-zloženo izjavo SELECT

en: Modifications are not allowed anymore
sl: Spreminjanje ni več dovoljeno

en: No UPDATE statement provided
sl: Ni podane izjave UPDATE

en: Could not get iterator's value
sl: Ni mogoče določiti vrednosti ponavljalnika

en: Column %d can't be modified
sl: Stolpca %d ni mogoče spremeniti

en: Too many values (%d as maximum)
sl: Preveč je vrednosti (%d je največje dovoljeno število)

en: No INSERT statement provided
sl: Ni podane izjave INSERT

en: Cannot add a row because the number of rows in unknown
sl: Ni mogoče dodati vrstice, ker število vrstic ni znano

en: Missing values to insert in INSERT statement
sl: Manjka vrednost za vstavljanje izjave INSERT

en: No DELETE statement provided
sl: Ni podane izjave DELETE

en: An error has occurred, the value returned by the "exec-params" property will be wrong: %s
sl: Prišlo je do napake; vrnjena je napaka "exec-params" napačne lastnosti: %s

en: Data model has been modified
sl: Podatkovni model je spremenjen

en: Data model contains BLOBs
sl: Podatkovni model vsebuje predmete BLOB

en: Can't get the number of rows of data model
sl: Ni mogoče pridobiti števila vrstic podatkovnega modela

en: Unable to set holder's value: %s
sl: Ni mogoče določiti vrednosti ročnika: %s

en: The 'g-type' property cannot be changed
sl: Lastnosti 'g-type' ni mogoče spremeniti

en: Unable to convert string to '%s' type
sl: Ni mogoče pretvoriti niti v vrsto '%s'

en: Can't use this method to set value because there is already a static value
sl: Ni mogoče uporabiti te metode za določevanje vrednosti, saj že obstaja določena nespremenljiva vrednost

en: (%s): Holder does not allow NULL values
sl: (%s): ročnik ne sprejme vrednosti NULL

en: (%s): Wrong Holder value type, expected type '%s' when value's type is '%s'
sl: (%s): napačna vrednost vrste držala; pričakovana je vrsta '%s' ob vrsti vrednosti '%s'

en: (%s): Wrong value type: expected type '%s' when value's type is '%s'
sl: (%s): napačna vrsta vrednosti: pričakovana je '%s', pridobljena pa je vrsta vrednosti '%s'

en: GdaHolder has a gda type (%s) incompatible with source column %d type (%s)
sl: Predmet GdaHolder je vrste gda (%s) in je neskladen z izvornim stolpcem vrste %d (%s)

note: break holder's binding because type differ
en: Cannot bind holders if their type is not the same, breaking existing bind where '%s' was bound to '%s'
sl: Ni mogoče povezati ročnikov različnih vrst, zato bo prekinjana povezava '%s' z '%s'

en: Cannot bind holders if their type is not the same
sl: Ni mogoče povezati ročnikov različnih vrst

en: Could not change GdaHolder to match value change in bound GdaHolder: %s
sl: Ni mogoče spremeniti predmeta GdaHolder v vrednost skladno z vezanim predmetom GdaHolder: %s

en: Ignoring attempt to re-initialize GDA library.
sl: Prezrt je poskus ponovnega začenjanja GDA knjižnice.

en: libgda needs GModule. Finishing...
sl: libgda zahteva GModule. Zaustavljanje ...

en: Could not parse '%s': XML data import validation will not be performed (some weird errors may occur)
sl: Ni mogoče razčleniti '%s': Preverjanje veljavnosti podatkov XML ne bo izvedena (pojavi jo se lahko nenavadne napake)

en: Could not parse '%s': Validation for XML files for server operations will not be performed (some weird errors may occur)
sl: Ni mogoče razčleniti '%s': preverjanje veljavnosti za datoteke XML za strežniška opravila ne bo izvedeno (lahko se pojavijo nenavadne napake)

en: Connection string for the internal connection to use
sl: Niz povezave za uporabo notranje povezave

en: Connection object internally used
sl: Predmet povezave je uporabljen

en: Catalog in which the database objects will be created
sl: Katalog v katerem bodo ustvarjeni predmeti podatkovne zbirke

en: Schema in which the database objects will be created
sl: Shema v kateri bodo ustvarjeni predmeti podatkovne zbirke

en: Catalog specified but no schema specified, store will not be usable
sl: Katalog je določen, shema pa ne; shranjevanje ne bo na voljo

en: Could not set the internal schema's version
sl: Ni mogoče določiti različice sheme

en: Missing view name from <view> node
sl: Manjka ime pogleda iz vozlišča <pogled>

en: Missing view definition from <view> node
sl: Manjka določilo pogleda iz vozlišča <pogled>

en: View definition contains more than one statement (for view '%s')
sl: Določilo pogleda mora vsebovati več kot eno izjavo (za pogled '%s')

en: View definition is not a selection statement (for view '%s')
sl: Določilo pogleda ni izjava izbire (za pogled '%s')

en: Missing table name from <table> node
sl: Manjka ime razpredelnice iz vozlišča <pogled>

en: Column '%s' already exists and has different characteristics
sl: Stolpec '%s' že obstaja in ima drugačne značilnosti

en: Missing foreign key's referenced table name (for table '%s')
sl: Manjka ime sklicne razpredelnice tujega ključa (za razpredelnico '%s')

en: Missing foreign key's column name (for table '%s')
sl: Manjka ime stolpca tujega ključa (za razpredelnico '%s')

en: Column '%s' not found in table '%s'
sl: Stolpca '%s' v razpredelnici '%s' ni mogoče najti

en: Foreign key column '%s' not found in table '%s'
sl: Tujega ključa stolpca '%s' v razpredelnici '%s' ni mogoče najti

en: Schema description does not contain the object '%s', check installation
sl: Opis sheme ne vsebuje predmeta '%s', preverite namestitev

en: Could not find description for column named '%s'
sl: Ni mogoče najti opisa za stolpec z imenom '%s'

en: Could not get the internal schema's version
sl: Ni mogoče pridobiti različice sheme

en: More than one SQL statement
sl: Več kot ena SQL izjava

en: Parameter '%s' is not present in statement
sl: Parametra '%s' v izjavi ni mogoče najti

en: No value set for parameter '%s'
sl: Ni vrednosti za parameter '%s'

en: Data models should have the same number of columns
sl: Podatkovni modeli morajo imeti enako število stolpcev

en: Unknown database object '%s'
sl: Neznan predmet podatkovne zbirke '%s'

en: Could not set value for parameter '%s'
sl: Ni mogoče določiti vrednosti parametru '%s'

en: Could not create SELECT statement
sl: Ni mogoče ustvariti izjave SELECT

en: Could not create DELETE statement
sl: Ni mogoče ustvariti izjave DELETE

en: A transaction has already been started
sl: Prenos je že začet

en: Attribute '%s' not found
sl: Atributa '%s' ni mogoče najti

en: Attribute '%s' has %d value | Attribute '%s' has %d values
sl[0]: Atribut '%s' ima %d vrednosti
sl[1]: Atribut '%s' ima %d vrednost
sl[2]: Atribut '%s' ima %d vrednosti
sl[3]: Atribut '%s' ima %d vrednosti

en: Attributes names starting with a '_' are reserved for internal usage
sl: Imena atributov, ki se začnejo z '_' so izvzeta za notranje ukaze

en: Could not start a transaction because one already started, this could lead to GdaMetaStore attributes problems
sl: Prenosa ni mogoče začeti, saj je ta že začet, napaka pa bi lahko vodila do težav atributov

en: Could not parse XML description of custom database object to add
sl: Ni mogoče razčleniti opisa XML podatkovne zbirke po meri za dodajanje

en: Missing custom database object name
sl: Manjka ime predmeta podatkovne zbirke po meri

en: Custom database object names starting with a '_' are reserved for internal usage
sl: Imena predmetov podatkovnih zbirk po meri, ki se začnejo s podčrtajem '_' so zadržana za notranjo uporabo

en: Another object with the same name already exists
sl: Drug predmet z istim imenom že obstaja

en: Missing table name in meta data context
sl: Manjka ime razpredelnice v vsebini metapodatkov

en: Missing column name in meta data context
sl: Manjka ime stolpca v vsebini metapodatkov

en: Missing condition in meta data context
sl: Manjka pogoj v vsebini metapodatkov

en: Malformed condition in meta data context
sl: Nepravilno oblikovan pogoj v vsebini metapodatkov

en: Unknown column name '%s' in meta data context
sl: Neznano ime stolpca '%s' v vsebini metapodatkov

en: Unknown table in meta data context
sl: Neznana razpredelnica v vsebini metapodatkov

en: Could not find object named '%s'
sl: Ni mogoče najti predmeta z imenom '%s'

en: Could not find column '%s' in table '%s'
sl: Ni mogoče najti stolpca '%s' v razpredelnici '%s'

en: GdaMetaStore object to fetch information from
sl: Predmet GdaMetaStore za pridobivanje podrobnosti

note: To translators: The GdaMetaStruct object computes lists of tables, views, * and some other information, the "Features to compute" allows one to avoid * computing some features which won't be used
en: Features to compute
sl: Zmožnosti za izračun

en: Object %s.%s.%s already exists in GdaMetaStruct and has a different object type
sl: Predmet %s.%s.%s že obstaja v GdaMetaStruct in je drugačne predmetne vrste

en: View %s.%s.%s not found in meta store object
sl: Pogleda %s.%s.%s ni mogoče najti v predmetu meta shranjevanja

en: Table %s.%s.%s not found (or missing columns information)
sl: Razpredelnice %s.%s.%s ni mogoče najti (ali pa manjkajo podatki stolpcev)

en: Internal GdaMetaStore error: column %s not found
sl: Notranja GdaMetaStore napaka: stolpca %s ni mogoče najti

en: Meta data incoherence in foreign key constraint for table %s.%s.%s referencing table %s.%s.%s
sl: Neskladnost metapodatkov tujega ključa za omejitev razpredelnice %s.%s.%s s sklicem na razpredelnico %s.%s.%s

en: Missing object name in GdaMetaDbObject structure
sl: Manjka ime predmeta v zgradbi GdaMetaDbObject

en: Database object '%s' already exists
sl: Predmet podatkovne zbirke '%s' že obstaja

en: Could not load file '%s'
sl: Ni mogoče naložiti datoteke '%s'

en: Root node of file '%s' should be <schema>.
sl: Korensko vozlišče datoteke '%s' mora biti <shema>.

en: Missing column name for table '%s'
sl: Manjka ime stolpca za razpredelnico '%s'

en: Missing foreign key's referenced table name for table '%s'
sl: Manjka ime sklicne razpredelnice tujega ključa za razpredelnico '%s'

en: Invalid referenced table name '%s'
sl: Neveljavno ime sklicne zbirke podatkov '%s'

en: Missing foreign key's column name for table '%s'
sl: Manjka ime stolpca tujega ključa za razpredelnico '%s'

en: Value not found in row!
sl: Vrednosti v vrstici ni mogoče najti!

en: GdaServerOperation: could not find file '%s'
sl: GdaServerOperation: ni mogoče najti datoteke '%s'

en: GdaServerOperation: could not load file '%s'
sl: GdaServerOperation: ni mogoče naložiti datoteke '%s'

en: Could not load XML specifications: %s
sl: Ni mogoče naložiti XML določil: %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD:
    %s
sl: GdaServerOperation: datoteka '%s' ni v skladu z DTD:
    %s

en: GdaServerOperation specification does not conform to DTD:
    %s
sl: Določilo GdaServerOperation ni v skladu z DTD:
    %s

en: GdaServerOperation: file '%s' does not conform to DTD
sl: GdaServerOperation: datoteka '%s' ni v skladu z DTD

en: GdaServerOperation specification does not conform to DTD
sl: Določilo GdaServerOperation ni v skladu z DTD

en: Non handled GdaServerOperationType, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
sl: Neupravljana vrsta GdaServerOperationType; pošljite poročilo o napaki na http://bugzilla.gnome.org/ za knjižnico "libgda"

en: Expected tag <%s>, got <%s>
sl: Pričakovana oznaka <%s>; dobljena <%s>

en: Parameterlist values can only be set for individual parameters within it
sl: Vrednosti seznama parametrov so lahko določene le za posamezne parametre znotraj seznama

en: Missing attribute named 'path'
sl: Manjka atribut z imenom 'pot'

en: Missing required value for '%s'
sl: Manjka zahtevana vrednost za '%s'

en: Unspecified table name
sl: Nedoločeno ime razpredelnice

en: Invalid type
sl: Neveljavna vrsta

en: CREATE TABLE operation is not supported by the database server
sl: Opravilo ustvarjanja razpredelnice ni podprto preko strežnika podatkovne zbirke

en: Provider %s created a GdaServerOperation without node for '%s'
sl: Ponudnik %s je ustvaril GdaServerOperation brez vozlišča za '%s'

en: Provider %s created a GdaServerOperation with wrong node type for '%s'
sl: Ponudnik %s je ustvaril GdaServerOperation z napačno vrsto vozlišča za '%s'

en: GdaServerProvider object implements the %s virtual method but does not implement the %s one, please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
sl: Predmet GdaServerProvider vključuje navidezno metodo %s, vendar pa ne vključuje %s. O napaki pošljite poročilo na http://bugzilla.gnome.org/ za paket "libgda".

en: %s() does not handle values of type '%s'.
sl: %s() ne upravlja z vrednostmi vrste '%s'.

en: GdaHolder with ID '%s' not found in set
sl: Gradnika GdaHolder z ID '%s' ni mogoče najti v naboru

en: Spec's root node != 'data-set-spec': '%s'
sl: Spec korensko vozlišče != 'data-set-spec': '%s'

en: Missing node <parameters>: '%s'
sl: Manjkajo <parametri> vozlišča: '%s'

en: Data set does not allow modifications
sl: Podatkovni model ne dovoli spreminjanja

en: GdaHolder needs to have an ID
sl: GdaHolder zahteva določitev ID

en: One or more values are invalid
sl: Ena ali več vrednosti ni veljavnih

en: Replacing data model must have the same characteristics as the data model it replaces
sl: Zamenjava podatkovnega modela mora imeti enake značilnosti kot prvotni podatkovni model.

en: Unknown part ID %u
sl: Neznani ID dela '%u

en: Unknown part type
sl: Neznana vrsta dela

en: SqlBuilder is empty
sl: SqlBuilder je prazen

en: Wrong statement type
sl: Napačna vrsta izjave

en: Could not convert value to type '%s', value not defined
sl: Ni mogoče pretvoriti vrednosti v vrsto '%s', saj vrednost ni določena

en: Unknown left part target ID %u
sl: Neznani levi del cilja ID %u

en: Unknown right part target ID %u
sl: Neznani desni del cilja ID %u

en: Could not determine GType for parameter '%s'
sl: Ni mogoče določiti GType za parameter '%s'

en: Unnamed
sl: Neimenovano

en: Can't handle default value of type '%s'
sl: Ni mogoče upravljati s privzeto vrednostjo vrste '%s'

en: Missing SQL code
sl: Manjka SQL koda

en: No data handler for type '%s'
sl: Ni podatkovnega upravljalnika za vrsto '%s'

en: Wrong parameter type for '%s': expected type '%s' and got '%s'
sl: Napačen parameter za vrsto '%s': pričakovana je vrsta '%s', dobljena pa '%s'

en: Missing parameter '%s'
sl: Manjkajoči parameter '%s'

en: Parameter '%s' is invalid
sl: Parameter '%s' ni veljaven

en: Unnamed parameter
sl: Neimenovan parameter

en: Malformed table name
sl: Izmaličeno ime razpredelnice

en: Join is not in a FROM statement
sl: Izjave JOIN ni v izjavi FORM

en: Could not find target the join is for
sl: Ni mogoče najti cilja za povezavo

en: Tells if the GdaTree is a list or a tree
sl: Pove ali je predmet GdaTree sezmam ali drevesna postavitev

en: Path format error: %s
sl: Napaka oblike poti: %s

en: No connection and no GdaMetaStore specified
sl: Ni določene povezave in določila GdaMetaStore

en: No schema specified
sl: Ni določene sheme

en: No table specified
sl: Ni določene razpredelnice

en: Unable to get column name
sl: Ni mogoče pridobiti imena stolpce

en: No name
sl: Brez imena

en: No LDAP connection specified
sl: Ni določene povezave LDAP

en: Unable to get schema name
sl: Ni mogoče pridobiti imena sheme

en: Could not get SELECT statement's parameters: %s
sl: Ni mogoče dobiti parametrov izjave SELECT: %s

en: Could not bind SELECT statement's parameter '%s' to provided parameters: %s
sl: Ni mogoče povezati parametra izjave SELECT '%s' ponujenemu parametru: %s

en: No connection specified
sl: Ni določene povezave

en: No SELECT statement specified
sl: Ni določene izjave SELECT

en: No value specified for parameter '%s'
sl: Ni določene vrednosti za parameter '%s'

en: Unable to get iterator's value
sl: Ni mogoče pridobiti vrednosti ponavljalnika

en: Unable to get table name
sl: Ni mogoče pridobiti imena podatkovne zbirke

en: Field number %d not found in source named '%s'
sl: Številke polja %d ni mogoče najti v viru imenovanem '%s'

en: SELECT statement has no FROM part
sl: Izjava SELECT nima zahtevanega dela FROM

en: SELECT statement involves more than one table or expression
sl: Izjava SELECT vključuje več kot eno razpredelnico ali izraz

en: Can only build modification statement for tables
sl: Izgraditi je mogoče le izjave spreminjanja za razpredelnice

en: Table does not have any primary key
sl: Razpredelnica nima določenega osnovnega ključa

en: Table's primary key is not part of SELECT
sl: Osnovni ključ razpredelnice ni del izjave SELECT

en: Table does not have any column
sl: Razpredelnica nima nobenega stolpca

en: Table's column '%s' is not part of SELECT
sl: Stolpec '%s' iz razpredelnice ni del izjave SELECT

en: Could not compute any field to insert into
sl: Ni mogoče izračunati polja za vstavljanje

en: Missing table name in UPDATE statement
sl: Manjka ime razpredelnice v izjavi UPDATE

en: Can't rewrite UPDATE statement to handle default values
sl: Ni mogoče prepisati privzete vrednosti ročnika stavka UPDATE

en: Can't rewrite statement which is not INSERT or UPDATE
sl: Ni mogoče prepisati izjave, ki ni INSERT ali UPDATE

en: Missing parameter '%s' to execute query
sl: Manjka parameter '%s' za izvedbo poizvedbe

en: The 'first', 'second' and 'third' arguments must be different
sl: 'Prvi', 'drugi' in 'tretji' argument se morajo razlikovati

en: Invalid separator '%c'
sl: Neveljavno ločilnik '%c'

en: Invalid null separator
sl: Neveljavno ničelni ločilnik

en: Unknown GDateDMY value %u
sl: Neznana vrednost GDateDMY %u

en: Global transaction ID can not have more than 64 bytes
sl: Splošnemu ID prenosa ni mogoče pripisati več kot 64 bajtov

en: Connection branch cannot exceed 63 bytes
sl: Veja povezava ne sme preseči 63 bajtov

en: Connection already registered with another GdaXaTransaction object
sl: Povezava je že vpisana z drugim predmetom GdaXaTransaction

en: Connection does not support distributed transaction
sl: Ponudnik ne podpira razširjenega prenosa podatkov

en: Cannot unregister connection not registered with GdaXaTransaction object
sl: Ni mogoče odstraniti vpisa povezave, ki ni vpisana s predmetom GdaXaTransaction

en: Provider error: %s method not implemented for provider %s
sl: Napaka ponudnika: %s metoda ni podprta za ponudnika %s

en: Binary representation
sl: Dvojiško prikazovanje

en: Boolean representation
sl: Logično Boolovo prikazovanje

en: Numerical representation
sl: Številčno prikazovanje

en: InternalString
sl: Notranji Niz

en: Strings representation
sl: Predstavitev niza

en: Time, Date and TimeStamp representation
sl: Predstavitev časa, datuma in časovnega žiga

en: Gda type representation
sl: Predstavitev vrste Gda

en: Could not find the '%s' program
sl: Ni mogoče najti programa '%s'

en: Could not find the DocBook XSL stylesheet for HTML
sl: Ni mogoče najti DocBook XSL slogovne predloge za HTML

en: Could not find the DocBook XSL stylesheet for Formatting Objects
sl: Ni mogoče najti DocBook XSL slogovne predloge za oblikovane predmete

en: Object type '%s' cannot be declared in this context
sl: Predmeta vrste '%s' ni mogoče napovedati na ta način

en: An object with the '%s' name has already been declared
sl: Predmet z imenom '%s' je že napovedan

en: Object type '%s' cannot be requested in this context
sl: Predmeta vrste '%s' ni mogoče zahtevati na ta način

en: Unknown query '%s'
sl: Neznana poizvedba '%s'

en: No connection named '%s' found
sl: Ni mogoče najti povezave z imenom '%s'

en: Query is not specified (not named and not defined)
sl: Poizvedba ni določena (ni imenovana in ni določena)

en: Unknown parameter '%s'
sl: Neznan parameter '%s'

en: Parameter name not specified
sl: Ime parametra ni navedeno

en: No expression specified
sl: Ni določenega izraza

en: Cannot cast value from type '%s' to type '%s'
sl: Ni mogoče prenesti vrednosti iz vrste '%s' na vrsto '%s'

en: Cannot cast parameter from type '%s' to type '%s'
sl: Ni mogoče prenesti parametra iz vrste '%s' na vrsto '%s'

en: Expression '%s' should return exactly one value
sl: Izraz '%s' mora vrniti natanko eno vrednost

en: Binary data
sl: _Dvojiški podatki

en: link
sl: povezava

en: Document not specified
sl: Dokument ni določen

en: Cannot create temporary file
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke

en: Execution of the %s program failed: %s
sl: Izvajanje programa %s ni uspelo: %s

en: This report document does not handle %s output
sl: Dokument poročila ne upravlja z odvodom %s

en: Table to create must have at least one row
sl: Razpredelnica mora imeti vsaj eno vrstico

en: SQLite binary representation
sl: Dvojiško prikazovanje SQLite

en: Sqlite boolean representation
sl: Sqlite logično prikazovanje

en: Parameter '%s' not found is statement
sl: Parametra '%s' znotraj izjave ni mogoče najti

en: No column name to associate to parameter '%s'
sl: Ni določenega imena stolpca za povezavo s parametrom '%s'

en: Binding a BLOB for this type of statement is not supported
sl: Povezovanje predmeta BLOB za to vrsto stavka ni podprto

en: Can't find libsqlite3.
sl: Ni mogoče najti libsqlite3.

en: Provider does not support asynchronous connection open
sl: Ponudnik ne podpira asinhronega odpiranja povezave

en: The connection string must contain DB_DIR and DB_NAME values
sl: Niz povezave mora vsebovati vrednosti predmetov DB_DIR in DB_NAME values

en: The connection string format has changed: replace URI with DB_DIR (the path to the database file) and DB_NAME (the database file without the '%s' at the end).
sl: Zapis niza povezave je spremenjen: zamenjati je treba naslov URI s podatki DB_DIR (pot do datoteke podatkovne zbirke) in DB_NAME (datoteka podatkovne zbirke brez '%s' na koncu imena).

en: The DB_DIR part of the connection string must point to a valid directory
sl: Del povezave DB_DIR mora kazati na veljavno mapo

en: Wrong encryption passphrase
sl: Napačno šifrirno geslo

en: Extension loading is not supported
sl: Nalaganje razširitev ni podprto

en: Could not set empty_result_callbacks SQLite option: %s
sl: Ni mogoče določiti praznega rezultata SQLite možnosti: %s

en: Could not register function '%s'
sl: Funkcije '%s' ni mogoče vpisati

en: Could not define the %s collation
sl: Ni mogoče določiti zbiranja %s

en: Missing spec. file '%s'
sl: Manjka določilna datoteka '%s'

en: Error initializing database with passphrase
sl: Napaka med začenjanjem podatkovne zbirke s šifrirnim geslom

en: Missing database name or directory
sl: Manjka ime podatkovne zbirke ali mapa

en: Transactions are not supported in read-only mode
sl: Prenosi niso podprti v načinu le za branje

en: SQLite does not support specifying fields to apply DISTINCT clause on
sl: Sistem SQLite ne podpira določevanja polj s stavki DISTINCT.

en: '%s' compound not supported by SQLite
sl: Predmet '%s' ni podprt s SQLite

en: ILIKE operation not supported
sl: Opravilo ILIKE ni podprto

en: Unnamed parameter is not allowed in prepared statements
sl: Neimenovan parameter izjave ni dovoljen v pripravljeni izjavi.

en: Can't build SELECT statement to get last inserted row: %s
sl: Ni mogoče izgraditi izjave SELECT za pridobitev zadnje vstavljene vrstice: %s

en: Can't execute SELECT statement to get last inserted row: %s
sl: Ni mogoče izvesti izjave SELECT za pridobitev zadnje vstavljene vrstice: %s

en: SELECT statement to get last inserted row did not return any row
sl: Z izjavo SELECT za izbiro zadnje vstavljene vrstice, ni bilo mogoče pridobiti nobene vrstice.

en: SELECT statement to get last inserted row returned too many (%d) rows
sl: Z izjavo SELECT za izbiro zadnje vstavljene vrstice, je bilo pridobljeno preveč (%d) vrstic.

en: Prepared statement has no associated GdaStatement
sl: Pripravljena izjava ni povezana s predmetom GdaStatement

en: Can't create SQLite BLOB handle
sl: Ni mogoče ustvariti SQLite upravljalnika predmeta BLOB

en: Can't write to SQLite's BLOB
sl: Ni mogoče pisati v SQLite's predmet BLOB

en: Can't obtain SQLite BLOB handle (reported type is '%s'), please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
sl: Ni mogoče pridobiti ročnika SQLite BLOB (poročana napaka je '%s'). O napaki pošljite poročilo na http://bugzilla.gnome.org/ za paket "libgda".

en: Can't identify the ROWID of the blob to fill
sl: Ni mogoče določiti vrednosti ROWID zbirke dvojiških podatkov za izpolnjevanje

en: Provider does not support asynchronous statement execution
sl: Ponudnik ne podpira asinhronega izvajanja izjav

en: Empty statement
sl: Prazna izjava

en: Missing parameter(s) to execute query
sl: Manjka parameter za izvedbo poizvedbe

en: Can't rewrite statement handle default values
sl: Ni mogoče prepisati privzete vrednosti ročnika stavka

en: Can't get BLOB's length
sl: Ni mogoče pridobiti dolžine predmeta BLOB

en: BLOB is too big
sl: Predmet BLOB je prevelik

en: Non handled data type '%s'
sl: Neupravljana vrsta podatkov '%s'

en: Could not start transaction to create BLOB
sl: Ni mogoče začeti prenosa za ustvarjanje predmeta BLOB

en: Function requires one argument
sl: Funkcija zahteva en argument

en: Function requires two arguments
sl: Funkcija zahteva dva argumenta

en: Function requires one or two arguments
sl: Funkcija zahteva en ali dva argumenta

en: Function requires two or three arguments
sl: Funkcija zahteva dva ali tri argumente

en: SQLite regexp '%s' error:
sl: Napaka logičnega izraza SQLite '%s':

en: Invalid regular expression
sl: Neveljavni logični izraz

en: Column %d out of range (0-%d), ignoring its specified type
sl: Stolpec %d je izven območja (0-%d), zato bo določena vrsta prezrta

en: Integer value is too big
sl: Številčna vrednost je prevelika

en: Unable to open BLOB
sl: Ni mogoče odpreti predmeta BLOB

en: Invalid date '%s' (date format should be YYYY-MM-DD)
sl: Neveljaven zapis datuma '%s' (zapis mora biti v obliki YYYY-MM-DD)

en: Invalid time '%s' (time format should be HH:MM:SS[.ms])
sl: Neveljaven zapis časa '%s' (zapis mora biti v obliki HH:MM:SS[.ms])

en: Invalid timestamp '%s' (format should be YYYY-MM-DD HH:MM:SS[.ms])
sl: Neveljaven zapis časovnega žiga '%s' (zapis mora biti v obliki YYYY-MM-DD HH:MM:SS[.ms])

en: SQLite provider fatal internal error
sl: Usodna notranja napaka ponudnika SQLite

en: Truncated data
sl: Prirezani podatki

en: Requested row could not be found
sl: Zahtevane vrstice ni mogoče najti.

en: Can't set iterator on requested row
sl: Ni mogoče določiti ponavljalnika na podani vrstici

en: Error storing list of created LDAP tables: %s
sl: Napaka med shranjevanjem seznama razpredelnic LDAP: %s

en: File used to store startup data
sl: Datoteka za shranjevanje podatkov

en: Error recreating LDAP tables: %s
sl: Napaka med ustvarjanjem razpredelnic LDAP: %s

en: Can't remove non LDAP virtual table
sl: Ni mogoče odstraniti navidezne razpredelnice, ki ni LDAP

en: Can't describe non LDAP virtual table
sl: Ni mogoče opisati navidezne razpredelnice, ki ni LDAP

en: Unknown LDAP virtual table
sl: Neznana navidezna razpredelnica LDAP

en: Table to remove not found
sl: Razpredelnice za odstranitev ni mogoče najti

en: Namespace must be specified
sl: Imenski prostor mora biti določen

en: Connection was not represented in hub
sl: Povezava ni objavljena v vozlišču

en: Unable to get information about table '%s'
sl: Ni mogoče pridobiti podrobnosti razpredelnice '%s'

en: Integer value is out of bounds
sl: Celoštevilčna vrednost je izven meja

en: Blob constraints are not handled in virtual table condition
sl: Omejitve bloba niso upravljane s pogoji navidezne razpredelnice

en: Internal error: virtual provider does not implement the create_operation() virtual method
sl: Notranja napaka: ponudnik ne omogoča navidezne metode create_operation()

en: Internal error: invalid provider handle
sl: Notranja napaka: neveljaven upravljalnik ponudnika

note: wrong usage!
en: Wrong usage of Libgda's virtual tables
sl: Napačna uporaba navideznih razpredelnic Libgda

en: Data model must have at least one column
sl: Podatkovni model mora imeti vsaj en stolpec

en: Could not compute virtual table's columns
sl: Ni mogoče izračunati stolpcev navidezne razpredelnice

en: Can't get data model description for column %d
sl: Ni mogoče dobiti opisa podatkovnega modela za stolpec %d

en: Can't get data model's column type for column %d
sl: Ni mogoče pridobiti vrste podatkovnega modela za stolpec %d

en: Can't declare virtual table (%s)
sl: Ni mogoče napovedati navidezne razpredelnice (%s)

en: Internal SQLite error: no data to iterate on
sl: Notranja napaka SQLite: ni podatkov za uporabo

en: Could not find requested value at row %d and col %d
sl: Zahtevane vrednosti ni mogoče najti v vrstici %d in v stolpcu %d

en: Column not found
sl: Stolpca ni mogoče najti

en: No statement specified to modify the data
sl: Ni določene izjave za spreminjanje podatkov

en: Invalid statement specified to modify the data
sl: Določena je neveljavna izjava za spreminjanje podatkov

en: Invalid parameter in statement to modify the data
sl: Neveljavno določilo v izjavi za spreminjanje podatkov

en: Failed to modify data: %s
sl: Spreminjanje podatkov je spodletelo: %s

en: Data model representing the table is read only
sl: Podatkovni model razpredelnice je le za branje

en: SQL code does not contain any statement
sl: Ukaz SQL ne vsebuje nobene izjave

en: Syntax error at line %d, column %d
sl: Napaka skladnje v vrstici %d in stolpcu %d

en: Overflow error at line %d, column %d
sl: Napaka prekoračitve v vrstici %d in stolpcu %d

en: GdaSqlField is not part of an INSERT or UPDATE statement
sl: Predmet GdaSqlField ni del izjave INSERT ali UPDATE

en: Missing table in statement
sl: Manjka razpredelnica v izjavi

en: Column '%s' not found
sl: Stolpca '%s' ni mogoče najti

en: GdaSqlSelectField is not part of a SELECT statement
sl: Predmet GdaSqlSelectField ni del izjave SELECT

en: Missing table name in statement
sl: Manjka ime razpredelnice v izjavi

en: Table '%s' not found
sl: Razpredelnice '%s' ni mogoče najti

en: Could not identify table for field '%s'
sl: Ni mogoče določiti razpredelnice za polje '%s'

en: Expression can't have both a type cast and a parameter specification
sl: Izraz ne more imeti obeh določil; vrste in določila parametra

en: '%s' is not a valid identifier
sl: '%s' ni veljavno določilo

en: Empty identifier
sl: Prazno določilo

en: Operation has no operand
sl: Opravilo nima operanda

en: Wrong number of operands
sl: Napačno število operandov

en: Unknown operator %d
sl: neznan operator %d

en: Missing expression in select field
sl: Manjka izraz v polju izbire

en: Missing expression in select target
sl: Manjka izraz v polju cilja

en: Join can't at the same time specify a join condition and a list of fields to join on
sl: S predmetom JOIN ni mogoče sočasno določiti pogoj združevanja in seznam polj za združevanje

en: Cross join can't have a join condition or a list of fields to join on
sl: S predmetom križnega JOIN ni mogoče sočasno določiti pogoj združevanja in seznam polj za združevanje

en: Empty FROM clause
sl: Prazen FROM stavek

en: Select field is not in a SELECT statement
sl: V izjavi SELECT ni polja izbire

en: COMPOUND statement contains an undefined COMPOUND statement
sl: Izjava COMPOUND vsebuje nedoločeno izjavo COMPOUND

en: COMPOUND statement contains an undefined SELECT statement
sl: Izjava COMPOUND vsebuje nedoločeno izjavo SELECT

en: COMPOUND statement contains a non SELECT statement
sl: Izjava COMPOUND vsebuje izjavo, ki ni izjava SELECT

en: COMPOUND statement does not contain any SELECT statement
sl: Izjava COMPOUND ne vsebuje nobene SELECT izjave

en: COMPOUND statement only contains one SELECT statement
sl: Izjava COMPOUND vsebuje le eno izjavo SELECT

en: COMPOUND statement contains an empty SELECT statement
sl: Izjava COMPOUND vsebuje prazno izjavo SELECT

en: All statements in a COMPOUND must have the same number of columns
sl: Vse izjave COMPOUND morajo ometi enako število stolpcev

en: DELETE statement needs a table to delete from
sl: Izjava DELETE zahteva razpredelnico iz katere bodo podatki izbrisani

en: INSERT statement needs a table to insert into
sl: Izjava INSERT zahteva razpredelnico za vstavljanje podatkov

en: Can't specify values to insert and SELECT statement in INSERT statement
sl: Ni mogoče določiti vrednosti za vstavitev izjave SELECT v izjavo INSERT

en: INSERT statement does not have the same number of target columns and expressions
sl: Izjava INSERT nima enakega števila ciljnih stolpcev v izrazu

en: VALUES lists must all be the same length in INSERT statement
sl: Seznam VALUES mora imeti enake dolžine v izjavi INSERT

en: SELECT does not contain any expression
sl: Izjava SELECT ne vsebuje izraza

en: SELECT can't have a DISTINCT expression if DISTINCT is not set
sl: Izjavi SELECT ni mogoče določiti izraza DISTINCT, če izraz DISTINCTni določen

en: SELECT can't have a HAVING without GROUP BY
sl: Izjavi SELECT ni mogoče določiti določila HAVING brez predmeta GROUP BY

en: SELECT can't have a limit offset without a limit
sl: Izjave SELECT ni mogoče omejiti z odmikom brez vrednosti omejitve

en: Multiple targets named or aliased '%s'
sl: Poimenovanih ali povezanih je več ciljev '%s'

en: UPDATE statement needs a table to update data
sl: Izjava UPDATE zahteva razpredelnico za posodobitev podatkov

en: UPDATE statement does not have the same number of target columns and expressions
sl: Izjava UPDATE nima enakega števila ciljnih stolpcev v izrazu

en: UPDATE statement does not have any target columns to update
sl: Izjava UPDATE nima določenih ciljnih stolpcev za posodabljanje

en: A connection is required
sl: Opravilo zahteva omrežno povezavo

en: Signal does not exist
sl: Signal ne obstaja

en: Signal to connect to must not have a return value
sl: Signal za povezavo mora imeti povratno vrednost.

en: Signal %lu does not exist
sl: Signal %lu ne obstaja

en: Select file to load
sl: Izberite datoteko za nalaganje

en: Could not load the contents of '%s':
     %s
sl: Ni mogoče naložiti vsebine '%s':
     %s

en: Select a file to save data to
sl: Izbor datoteke v za shranjevanje podatkov

en: Could not save data to '%s':
     %s
sl: Ni mogoče shraniti podatkov v '%s'
    %s

en: Properties
sl: Lastnosti

en: %lu Byte | %lu Bytes
sl[0]: %lu bajtov
sl[1]: %lu bajt
sl[2]: %lu bajta
sl[3]: %lu bajti

en: No data
sl: Ni podatkov

en: Data size
sl: Velikost podatkov

en: Unknown
sl: Neznano

note: list of fields
en: Data type
sl: Podatkovna vrsta

note: FIXME: find a better label
en: Value
sl: Vrednost

en: GValue to render
sl: G vrednost za izris

en: Editable
sl: Uredljivo

en: The toggle button can be activated
sl: Preklopni gumb je lahko dejaven

en: Values limited to PK fields
sl: Vrednosti omejene za polja osnovnega ključa

en: GList of GValue to render, limited to PK fields
sl: GList predmeta GValue za izris, omejeno na polja osnovnega ključa

en: Values
sl: Vrednosti

en: GList of GValue to render, not limited to PK fields
sl: GList predmeta GValue za izris, brez omejeno na polja osnovnega ključa

en: The information and status changer can be activated
sl: Omogočiti je mogoče spremenilnik podrobnosti in stanja

en: string truncated because too long
sl: niz je zaradi dolžine prirezan

en: Data cell renderer's specified type (%s) differs from actual value to display type (%s)
sl: Izrisovalnik celic podatkov določenih za vrsto (%s) se ločijo od dejanske vrednosti, ki jo kaže vrsta (%s)

en: Data cell renderer asked to display values of different data types, at least %s and %s, which means the data model has some incoherencies
sl: Izrisovalnik celic podatkov izrisuje vrednosti različnih vrst podatkov, vsaj %s in %s, kar pomeni, da podatkovni model ni skladno postavljen

en: <non-printable>
sl: <ne-tiskljivo>

en: Invalid UTF-8 format!
sl: neveljaven zapis UTF-8!

note: format tooltip
en: Format is hh:mm:ss
sl: Zapis je hh:mm:ss

en: Use 1000s separators
sl: Uporabi ločilo tisočic

en: Use thousands separator as specified by current locale
sl: Uporabi ločilnik tisočic, kot to določajo jezikovne nastavitve

en: Decimals
sl: Decimalke

en: Number of decimals
sl: Število decimalnih mest

en: Currency symbol
sl: Simbol denarne enote

en: A currency symbol
sl: Simbol denarne enote

en: Widget of class '%s' does not have any associated GdaDataHandler, (to be set using the 'handler' property) expect some mis-behaviours
sl: Gradnik razreda '%s' ni povezan z GdaDataHandler, (z uporabo lastnosti 'upravljalnik') razen nekaterih napačnih povezav

en: Value is NULL
sl: Vrednosti je določena kot NULL

en: Value will be determined by default
sl: Vrednost bo določena privzeto

en: Value is invalid
sl: Vrednost je neveljavna

en: Maximum length
sl: Največja dolžina

en: Maximum acceptable length of the text
sl: Največja dolžina polja besedila

en: Multiline
sl: Več vrstični vnos

en: Display only one line, or a complete text editor
sl: Prikaži le eno vrstico ali pa celotno urejeno besedilo

en: Hidden
sl: Skrito

en: If set to TRUE, characters are all displayed using a single 'invisible' character, suitable to enter passwords
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz znakov z enoznačnim 'nevidnim' znakom za uporabo pri vnosu gesel

en: Unknown format character starting at %s
sl: Neznani znak oblikovanja pri %s

en: Type %s is not numerical
sl: Vrsta %s ni številčna

en: Decimal separator cannot be the '%c' character
sl: Znak '%c' ni ustrezen ločilnik decimalk

en: Decimal thousands cannot be the '%c' character
sl: Znak '%c' ni ustrezen ločilnik tisočic

en: Empty data
sl: Prazni podatki

en: Unhandled type of data
sl: Neupravljana vrsta podatkov

en: Error while deserializing data:
    %s
sl: Napaka med ločevanjem podatkov iz zaporedja:
    %s

en: Error while interpreting data as an image:
    %s
sl: Napaka med tolmačenjem podatkov kot slike:
    %s

en: _Copy image
sl: _Kopiraj sliko

en: _Load image from file
sl: _Naloži sliko iz datoteke

en: _Save image
sl: _Shrani sliko

en: Select image to load
sl: Izbor slike za nalaganje

note: determine writable formats
en: Image format
sl: Zapis slike

en: Format image as:
sl: Zapiši sliko kot:

en: Current format
sl: Trenutni zapis

en: Select a file to save the image to
sl: Izbor datoteke v za shranjevanje slike

en: Could not save the image to '%s':
     %s
sl: Ni mogoče shraniti slike v `%s':
    %s

en: Sources
sl: Viri

note: list of fields
en: Comment
sl: Opomba

en: Floating Point
sl: Plavajoča vejica

en: String
sl: Niz

en: Keyword
sl: Ključna beseda

en: Function
sl: Funkcija

en: Decimal
sl: Decimalno število

en: Data Type
sl: Podatkovna vrsta

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: No idea what it is
sl: Neznan dogodek brez prave osnove

en: Set to host mask
sl: Določi za masko gostitelja

en: Set to class %c network
sl: Določi kot razred %c omrežja

en: Choose a file
sl: Izbor datoteke

en: Choose a directory
sl: Izbor mape

en: Choose
sl: Izbor

en: Selection model
sl: Način izbire

en: Specifies what the user will be allowed to select
sl: Določa kaj uporabnik lahko izbere

en: Only let the user pick an existing file
sl: Dovoli uporabniku le izbrati obstoječo datoteko

en: Let the user pick an existing file, or type in a new filename
sl: Dovoli uporabniku izbrati obstoječo datoteko, oziroma vtipkati novo ime datoteke

en: Let the user pick an existing folder
sl: Dovoli uporabniku izbrati obstoječo mapo

en: Let the user name an existing or new folder
sl: Dovoli uporabniku poimenovati obstoječo ali novo mapo

en: Format
sl: Oblika

en: Allowed characters at each position('0':digit, '9': digit except 0, '@':alpha, '^':upper cased alpha, '#':alphanumeric, '*':any character, any other character will be left unmodified)
sl: Dovoljeni znaki na posameznih mestih ('0': število, '9': število, razen 0, '@': črka, '^': velika črka, '#': številka ali črka, '*': katerikoli znak, drugi znaki bodo ostali nespremenjeni)

en: Mask
sl: Maska

en: Writing mask for corresponding characters in format ('_': writable, '-':writable, removed from actual value, ' ': not writable)
sl: Zapis oblike ustreznih znakov v obliki ('_': zapisljivo, '-': zapisljivo, odstranjeno z dejanske vrednosti, ' ': ni zapisljivo)

en: Encoding
sl: Nabor znakov

en: How password should be encoded
sl: Kako naj bo kodirano geslo

en: MD5 Sum
sl: Vsota MD5

en: No encoding
sl: Brez kodiranja

en: No data to display
sl: Ni podatkov za prikaz

en: Encoding used to convert binary data to the string
sl: Kodiranje uporabljeno za pretvarjanje dvojiških podatkov v nize

en: Serialized picture
sl: Zaporedna slika

en: Set to TRUE if data comes from a serialized GdkPixbuf (F-Spot for example)
sl: Izbrana možnost določa, da so podatki vstavljeni zaporedno preko GdkPixbuf (F-Spot)

en: Lines wrapping
sl: Prelom vrstic

en: Defines how long lines are wrapped
sl: Določi, kako dolga je prelomljena vrstica

en: Programming language
sl: Programski jezik

en: Define to enable syntactical colourisation
sl: Določi skladenjsko obarvanje

en: Do not wrap lines
sl: Ne prelomi vrstic

en: break lines anywhere the cursor can appear
sl: prelomi vrstice kjerkoli je mogoče postaviti kazalko

en: Break lines in between words
sl: Prelomi vrstice med besedami

en: Break lines in between words or graphemes
sl: Prelomi vrstice med besedami ali grafemi

en: General
sl: Splošno

en: hello
sl: halo

en: Columns
sl: Stolpci

en: Foreign keys
sl: Tuji ključi

en: Constraints
sl: Omejitve

en: Can't find demo database file: %s
sl: Ni mogoče najti demo datoteke podatkovne zbirke: %s

en: Error opening the connection for file '%s':
    %s
sl: Napaka med odpiranjem povezave za datoteko '%s':
    %s

en: Libgda-ui Code Demos
sl: Demo libgda-UI kode

en: <b><big>Note:
    </big></b>Many of the demonstrated items use an
    opened connection to the SQLite using the
    '%s' file.
    
    In the source code shown here, the <i>demo_cnc</i> and 
    <i>demo_parser</i> objects are created by the framework and
    made available to all the demonstrated items.
sl: <b><big>Opomba:
    </big></b>Predmeti lahko uporabljajo
    odprto povezavo s SQLite preko
    '%s' file.
    
    V prikazani predstavitvi <i>demo_cnc</i> in
    <i>demo_parser</i> predmetov so na voljo
    povezave pri vseh teh predmetih.

en: Pointer to an XML layout specification  (as an xmlNodePtr to a <gdaui_form> node)
sl: Kazalnik do določil razporeditve XML (kot xmlNodePtr za <gdaui_form> vozlišče)

en: List of parameters to show in the form
sl: Seznam parametrov prikazanih v obrazcu

en: Show Entry actions
sl: Pokaži dejanja vnosa

en: Entries Auto-default
sl: Samodejno privzeti vnosi

en: TRUE if expanding the form vertically makes sense
sl: Izbrana možnost je uporabna, kadar ima navpično razširjanje obrazca pomen.

en: Shown data entries
sl: Prikazani vnosi podatkov

en: The '%s' attribute should be a G_TYPE_STRING value
sl: Atribut '%s' mora biti vrednost G_TYPE_STRING

en: Can't find data entry for GdaHolder
sl: Ni mogoče najti podatkovnega vnosa za GdaHolder

en: Values to be defined
sl: Vrednosti, ki bodo določene

en: '%s' document not parsed successfully
sl: '%s' dokument ni uspešno razčlenjen

en: '%s' DTD not parsed successfully. XML data layout validation will not be performed (some errors may occur)
sl: '%s' DTD ni razčlenjen uspešno. Preverjanje veljavnosti razporeda podatkov XML ne bo izvedeno (lahko se pojavijo napake)

en: size group was not taken into account using gdaui_basic_form_add_to_size_group()
sl: velikost skupine ni vzeta v račun ob uporabi skupine gdaui_basic_form_add_to_size_group()

en: Wrong column type for label: expecting a string and got a %s
sl: Napačna vrsta za oznako stolpca: pričakovan je niz, dobljen pa %s

en: Find:
sl: Poišči:

en: The data model to display
sl: Podatkovni model za prikaz

en: Display popup as list
sl: Pokaži pojavni meni kot seznam

en: Filter failed:
sl: Spodletel filter:

en: any valid SQL expression
sl: katerakoli veljavni SQL izraz

en: Columns can be referenced by their name or more easily using <b><tt>_&lt;column number&gt;</tt></b>. For example a valid expression can be: <b><tt>_2 like 'doe%'</tt></b> to filter rows where the 2nd column starts with <tt>doe</tt>.
sl: Stolpce je mogoče sklicevati po imenu ali z uporabo <b><tt>_&lt;številke stolpca&gt;</tt></b>. Veljaven izraz je lahko na primer: <b><tt>_2 kot 'cena%'</tt></b> za filtriranje vrstic v katerih se drugi stolpec začne s <tt>cena</tt>.

en: Set filter
sl: Nastavitev filtra

en: Clear filter
sl: Počisti filter

en: Undelete the selected entry
sl: Povrni izbrane izbrisane vnose

en: Delete the selected entry
sl: Izbriši izbranega vnosa

en: Invalid column number %d
sl: Neveljavna številka stolpca %d

en: Data model
sl: Podatkovni model

en: Internal GdaDataProxy data model
sl: Notranji GdaDataProxy podatkovni model

en: Can't modify row while data model is being reset
sl: Ni mogoče spreminjanje vrstice med ponastavljanjem podatkovnega modela.

en: Trying to modify a read-only row
sl: Poskus spreminjanja stolpca le za branje

en: Can't access row while data model is being reset
sl: Ni mogoč dostop do vrstice med ponastavljanjem podatkovnega modela.

en: Attempt to initialize an already initialized library
sl: Poskus začenjanja že začete knjižnice

en: Could not open plugins directory, no plugin loaded.
sl: Ni mogoče odpreti mape vstavkov, zato vstavki ne bodo naloženi.

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Loading file %s...
sl: Nalaganje datoteke %s...

en: Plugins load warning: %s
sl: Opozorilo nalaganja vstavkov: %s

note: radio buttons
en: Use data source:
sl: Uporabi podatkovni vir:

en: Specify connection:
sl: Določitev povezave:

note: Create the DSN add button
en: Data sources...
sl: Viri podatkov ...

en: Could not execute the Database access control center
sl: Ni mogoče izvesti nadzornega središča dostopa do podatkovne zbirke

en: Data to display
sl: Podatki za prikaz

en: Delete the current record
sl: Izbriši trenutni zapis

en: Create a new record
sl: Ustvari nov zapis

en: Commit the modifications
sl: Uveljavi spremembe

en: Clear all the modifications
sl: Počisti vse spremembe

en: Go to first record
sl: Skoči na prvi zapis

en: Go to last record
sl: Skoči na zadnji zapis

en: Go to previous record
sl: Skoči na predhodni zapis

en: Go to next record
sl: Skoči na naslednji zapis

en: Filter records
sl: Filtriranje zapisov

en: Can't append row to data model: %s
sl: Ni mogoče pripeti vrstice podatkovnem modelu: %s

en: Go to first chunck
sl: Skoči na prvi del

en: Go to last chunck
sl: Skoči na zadnji del

en: Go to previous chunck
sl: Skoči na predhodni del

en: Go to next chunck
sl: Skoči na naslednji del

en: Pointer to an XML layout specification (as an xmlNodePtr to a <gdaui_grid> node)
sl: Kazalnik do določil razporeditve XML (kot xmlNodePtr za <gdaui_grid> vozlišče)

en: Info cell visible
sl: Celica podrobnosti je vidna

en: Global Actions visible
sl: Splošna dejanja so vidna

note: FIXME: if nullok is FALSE, then set the column title in bold
en: Can't be NULL
sl: Vrednost NULL ni mogoča

en: No title
sl: Brez naslova

en: Shown columns
sl: Prikazani stolpci

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: _Clear Selection
sl: _Počisti izbrano

en: Show Column _Titles
sl: Pokaži _naslove stolpcev

en: _Set filter
sl: _Nastavi filter

en: _Unset filter
sl: _Počisti filter

note: create dialog box
en: Saving Data
sl: Shranjevanje podatkov

en: Saving data to a file
sl: Shranjevanje podatkov v datoteko

en: The data will be exported to the selected file.
sl: Podatki bodo izvoženi v izbrano datoteko.

en: File name
sl: Ime datoteke

note: To translators: "Details" is a table's column's attribute
en: Details
sl: Podrobnosti

note: file type
en: File type:
sl: Vrsta datoteke:

en: Tab-delimited
sl: Podatki ločeni s tabulatorji

en: Comma-delimited
sl: Podatki ločeni z vejicami

note: data scope
en: Data to save:
sl: Shranjevanje podatkov:

en: All data (without any local modification)
sl: vsi podatki (brez krajevnih sprememb)

en: Only displayed data
sl: le prikazani podatki

en: Only selected data
sl: le izbrani podatki

en: Other options
sl: Druge možnosti

en: Empty string when NULL?
sl: Ali naj se izpraznijo niti, kadar so te vrednosti NULL?

en: Export NULL values as an empty "" string
sl: Izvozi vrednosti NULL kot prazen "" niz

en: Invalid data as NULL?
sl: Ali so podatki vrednosti NULL neveljavni?

en: Don't export invalid data,
    but export a NULL value instead
sl: Namesto neveljavnih podatkov,
    izvozi podatke z vrednostmi NULL.

en: Field names on first row?
sl: Ali so v prvi vrstici imena polj?

en: Add a row at beginning with columns names
sl: Dodaj vrstico na začetku z imeni stolpcev

en: Could not save file %s
sl: Ni mogoče shraniti datoteke %s

en: You must specify a file name
sl: Navesti je treba ime datoteke

en: Got empty file while converting the data
sl: Dobljena prazna datoteka med pretvarjanjem podatkov

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka '%s' že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: If you choose yes, the contents will be lost.
sl: V koliko odgovorite z da, bo vsebina izgubljena.

en: """= Title level 1 =
    == Title level 2 ==
    """= Title level 1 =
    == Title level 2 ==
    
    """For beautifiers we have **bold**
    and //italic//.
    There is also __underline__, --strike--
    and ``monospaced``.
    """
    For beautifiers we have **bold**
    and //italic//.
    There is also __underline__, --strike--
    and ``monospaced``.
    
    """- This is a list of items
    - Just use hyphens
     - And starting space for indenting
    """- This is a list of items
    - Just use hyphens
     - And starting space for indenting
    
    Raw areas are enclosed inside three doublequotes and no markup is interpreted
sl: """= Naslovna  raven 1 =
    == Naslovna  raven 2 ==
    """= Naslovna  raven =
    == Naslovna  raven ==
    
    """Oblikovanje besedila podpira **krepko**
    in //ležeče//.
    Podprto je tudi __podčrtano__ in --prečrtano--
    besedilo in pa besedilo ``enake širine``.
    """
    Oblikovanje besedila podpira **krepko**
    in //ležeče//.
    Podprto je tudi __podčrtano__ in --prečrtano--
    besedilo in pa besedilo ``enake širine``.
    
    """- To je seznam predmetov
    - Uporabite pomišljaj
     - ali pa začetni presledek za zamikanje
    """- To je seznam predmetov
    - Uporabite pomišljaj
     - ali pa začetni presledek za zamikanje
    
    Območja brez oblikovanja so zajeta znotraj treh dvojnih narekovajev, kar onemogoči izris oblikvanja

en: _Bold
sl: _Krepko

en: Bold text
sl: Krepko besedilo

en: _Italic
sl: _Ležeče

en: Italic text
sl: Ležeče besedilo

en: _Underline
sl: _Podčrtano

en: Underline text
sl: Podčrtano besedilo

en: _Strike through
sl: Pre_črtano

en: Strike through text
sl: Prečrtano besedilo

en: _Syntax help
sl: Pomo_č o skladnji

en: Show syntax help
sl: Pokaži pomoč o skladnji

en: _Add image
sl: _Dodaj sliko

en: Insert image
sl: _Vstavi sliko

en: _Normal text
sl: _Običajno besedilo

en: Reset to normal text
sl: Ponastavi besedilo na izvorno obliko

en: Don't display a specific background for the text
sl: Ne prikaži oblikovanja ozadja besedila

en: Display raw markup text instead of formatted text
sl: Prikaži surovo obliko besedila namesto oblikovanega

en: The buffer which is displayed
sl: Medpomnilnik, ki je prikazan

en: Determines if the contents appears in a scrolled window
sl: Določa ali se vsebina pojavi v drsnem oknu

en: Reset font size
sl: Počisti velikost pisave

en: Decrease font size (zoom out)
sl: Zmanjšaj velikost pisave (oddalji)

en: Increase font size (zoom in)
sl: Povečaj velikost pisave (približaj)

en: Show source markup
sl: Prikaži izvorno oblikovanje

en: The specification of the operation to implement
sl: Določila opravila za vstavitev

en: Request section header to be hidden if there is only one section
sl: Zahtevaj skrivanje glave odseka, kadar je na voljo le ena glava.

note: last row is for new entries
en: Add
sl: Dodaj

en: Server operation specification
sl: Določilo opravil strežnika

en: <b>Field properties:</b>
sl: <b>Lastnosti polja</b>

en: <b>Fields:</b>
sl: <b>Polja:</b>

en: Add a new field
sl: Dodaj polje

en: Remove selected field
sl: Odstrani izbrano polje

en: GdaTree to use
sl: GdaTree za uporabo

en: Unknown column number %d
sl: Neznana številka stolpca %d

en: Type mismatch: expected a value of type %s and got of type %s
sl: Neskladnost vrste: pričakovana je vrednost vrste %s, pridobljeno pa je %s

en: Can't set authentification string: no authentication is needed
sl: Ni mogoče določiti niza overitve: overitev ni zahtevana

en: Unknown provider '%s'
sl: Neznan ponudnik '%s'

en: Provider '%s' does not report the required parameters for DSN
sl: Ponudnik '%s' ne podpira zahtevanih parametrov za DSN

note: set to NULL item
en: Unset
sl: Nedoločeno

note: default value item
en: Set to default value
sl: Nastavi na privzeto vrednost

note: reset to original value item
en: Reset to original value
sl: Ponastavi na izvorno vrednost

en: Current modified data is invalid
sl: Trenutno spremenjeni podatki niso veljavni

en: You may now choose to correct it, or to discard the modifications.
    
    What do you want to do?
sl: Spremembe lahko popravite ali pa jih prezrete.
    
    Kaj želite storiti?

en: please correct it and try again, or discard the modifications.
sl: Popravite vnos in poskusite znova ali pa spremembe zavrnite.

en: Part of the current modified data was invalid
sl: Del trenutnih spremenjenih podatkov je neveljaven

en: As no transaction was used, only a part of the valid data
    has been written, and the remaining modification have been discarded.
sl: Ker ni uporabljenega prenosa, je bil zapisan le del podatkov, preostanek pa je trajno izgubljen.

en: Discard modified data
sl: Zavrzi spremenjene podatke

en: Correct data first
sl: Najprej pravilni podatki

en: Database file
sl: Datoteka podatkovne zbirke

en: Berkeley DB database filename to be used
sl: Ime podatkovne zbirke Berkeley DB za uporabo

note: DSN parameters
en: Directory
sl: Mapa

en: Directory where the database file is stored
sl: Mapa v kateri je shranjena datoteka podatkovne zbirke

note: DSN parameters
en: Database name
sl: Ime podatkovne zbirke

en: Name of the database in the database file to be used
sl: Ime podatkovne zbirke v datoteki zbirke za uporabo

en: The DB_NAME parameter is not defined in the connection string.
sl: Parameter DB_NAME ni določen v nizu povezave podatkov.

en: An error occurred while accessing the BDB database
sl: Prišlo je do napake med dostopom do podatkovne zbirke BDB

en: Can't open virtual connection
sl: Ni mogoče odpreti navidezne povezave

en: Could not add BDB data model to connection: %s
sl: Ni mogoče dodati BDB podatkovnega modela k povezavi: %s

en: Provider for Berkeley databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk Berkeley

en: Column's description
sl: Opis stolpca

en: Table
sl: Razpredelnica

en: Table's name
sl: Ime razpredelnice

note: list of fields
en: Field name
sl: Ime polja

note: list of fields
en: Size
sl: Velikost

note: list of fields
en: Scale
sl: Merilo

note: list of fields
en: Not NULL
sl: Vrednost ni NULL

note: list of fields
en: Default
sl: Privzeto

en: Default value, mandatory if column is NOT NULL
sl: Privzeta vrednost je obvezna če stolpec ni NULL

note: list of fields
en: Check
sl: Preveri

note: list of fields
en: Check constraint
sl: Preveri omejitev

note: DSN parameters
en: Database's description
sl: Opis podatkovne zbirke

note: DSN parameters
en: The name of a database to create
sl: Ime podatkovne zbirke za ustvarjanje

note: DSN parameters
en: Directory where the database file will be
sl: Mapa kjer bo datoteka podatkovne zbirke

en: Index description
sl: Opis kazala

note: To translators: "Type" is the data type of a table's column
en: Type
sl: Vrsta

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
sl: Ime

en: Index name
sl: Ime kazala

en: On table
sl: V razpredelnici

note: DSN parameters
en: Only if it does not yet exist
sl: Le v kolikor še ne obstaja

en: Create index only if it does not yet exist
sl: Ustvari kazalo le v primeru, da še ne obstaja

note: Index fields
en: Indexed field(s)
sl: Indeksirana polja

note: Index fields
en: Indexed field or expression
sl: Ustvarjeno kazalo polja ali niza

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Compare method
sl: Način primerjave

note: To translators: "Compare method" refers to the method SQLite has to compare values
en: Collation name (BINARY|NOCASE)
sl: Ime zbiranja (BINARY|NOCASE)

note: Index fields
en: Sort type
sl: Vrsta razvrščanja

en: Table's description
sl: Opis razpredelnice

en: Temporary table
sl: Začasna razpredelnica

en: Create table only if it does not yet exist
sl: Ustvari razpredelnico le v primeru, da še ne obstaja

note: list of fields
en: Table's columns
sl: Stolpci razpredelnice

note: list of fields
en: Auto increment
sl: Samodejno povečevanje

note: list of fields
en: Unique
sl: Enoznačno

note: list of fields
en: Primary key
sl: Osnovni ključ

note: list of fields To translators: "Default value" is a table's column's attribute
en: Default value
sl: Privzeta vrednost

note: list of fields
en: Conflict
sl: Spor

note: list of fields
en: Conflict resolution method (ROLLBACK|ABORT|FAIL|IGNORE|REPLACE)
sl: Način razreševanja sporov (ROLLBACK|ABORT|FAIL|IGNORE|REPLACE)

note: other table constraints
en: Global constraints
sl: Splošne omejitve

en: View's description
sl: Opis pogleda

en: View's name
sl: Ime pogleda

en: Temporary view
sl: Začasni pogled

en: Create view only if it does not yet exist
sl: Ustvari pogled le v primeru, da še ne obstaja

en: Definition
sl: Definicija

en: View's definition
sl: Določilo pogleda

en: Index
sl: Kazalo

en: Index to delete
sl: Kazalo za izbris

en: If exists
sl: Če obstaja

en: Drop index only if it exists
sl: Spusti kazalo le, če obstaja

en: Table to delete
sl: Razpredelnica za brisanje

en: Drop table only if it exists
sl: Spusti razpredelnico le, če obstaja

en: View
sl: Pogled

en: View to delete
sl: pogled za brisanje

en: Drop view only if it exists
sl: Spusti pogled le, če obstaja

en: The name of a database to use (without the .db)
sl: Ime podatkovne zbirke za uporabo (brez pripone .db)

en: Append '.db'
sl: Pripni '.db'

en: Defines if the '.db' extension need to be appended to the DB_NAME argument
sl: Možnost določa, ali naj se k imenu datoteke, določenem z argumentom DB_NAME doda pripona '.db'.

en: Extra functions
sl: Dodatne funkcije

en: Enable usage of extra functions (gda_upper, ...)
sl: Omogoči uporabo posebnih funkcij (gda_upper, ...)

en: Define REGEXP
sl: Določi logični izraz

en: Define the REGEXP function
sl: Določanje funkcije logičnega izraza

en: Localized comparisons
sl: Krajevno prilagojene primerjave

en: Enable usage of extra collation methods (LOCALE and DCASE)
sl: Omogoči uporabo posebnih načinov zbiranja (LOCALE in DCASE)

en: With foreign keys
sl: S tujimi ključi

en: Enforce foreign keys
sl: Vsili tuje ključe

en: Allow extensions
sl: Dovoli razširitve

en: Allow SQLite to load extensions using the load_extension() function
sl: Dovoli nalaganje razširitev preko SQLite s funkcijo load_extension()

en: Table to rename
sl: Razpredelnica za preimenovanje

en: New name
sl: Novo ime

en: New table name
sl: Novo ime razpredelnice

en: Can't find libdb_sql-5.
sl: Ni mogoče najti libdb_sql-5.

en: Provider for BDB SQL databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk BDB SQL

en: The name of a database to connect to (without the .fdb)
sl: Ime podatkovne zbirke za povezavo (brez pripone .fdb)

en: Provider for Firebird databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk Firebird

en: Provider for embedded Firebird databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk Firebird

en: Invalid argument: NULL
sl: Neveljaven argument: NULL

en: Can't read BLOB
sl: Ni mogoče prebrati BLOB

en: Missing parameters to open database connection
sl: Manjkajo parametri za odpiranje podatkovne povezave

en: Invalid date: year %d, month %d and day %d
sl: Neveljaven datum: leto %d, mesec %d in dan %d

en: Can't get BLOB's size
sl: Ni mogoče pridobiti velikosti predmeta BLOB

en: The name of a database to connect to
sl: Ime podatkovne zbirke za povezovanje

en: Instance
sl: Primerek

en: The instance to connect to, if not specified, a connection to the default instance is made
sl: Primerek, s katerima naj bo vzpostavljena povezava. Če ta ni določen, je vzpostavljena privzeta povezava.

note: Connection parameters
en: Database server
sl: Strežnik podatkovnih zbirk

en: Host on which the database server is running or leave this field empty
sl: Gostitelj na katerem teče strežnik podatkovne zbirke ali prazno polje

en: Port
sl: Vrata

en: Database server port, 1433 by default
sl: Vrata strežnika podatkovnih zbirk, privzeto 1433

en: Connection URL
sl: Naslov URL povezave

en: Connection string required by the JDBC driver, refer to the used JDBC driver for its contents and format
sl: Niz povezave, ki ga zahteva gonilnik JDBC. Obliko in vsebino je priporočeno povzeti po uporabljenem gonilniku.

en: Can't get list of installed JDBC drivers: %s
sl: Ni mogoče pridobiti seznama nameščenih gonilnikov JDBC: %s

en: Can't create JAVA virtual machine: %s
sl: Ni mogoče ustvariti navideznega programnika JAVA: %s

en: Could not find the JVM runtime (libjvm.so), JDBC provider is unavailable.
sl: Ni mogoče najti zagonske knjižnice JVM (libjvm.so), Ponudnik JDBC ni na voljo.

en: The connection string must contain the DB_NAME value
sl: Niz povezave mora vključevati vrednost DB_NAME

en: Invalid value for 'TLS_REQCERT'
sl: Neveljavna vrednost za 'TLS_REQCERT'

en: Too many arguments
sl: Preveč argumentov

en: near "%s": syntax error
sl: blizu "%s": napaka skladnje

en: LDAP server returned more than one entry with DN '%s'
sl: Strežnik LDAP je vrnil več kot en vnos z razločnim imenom '%s'

en: Could not parse distinguished name returned by LDAP server
sl: Ni mogoče razčleniti razločnega imena, ki ga je vrnil strežnik LDAP

en: Unexpected data type '%s' for objectClass attribute!
sl: Nepričakovana vrsta podatkov '%s' za atribut objectClass!

en: Distinguished name
sl: Razločno ime

en: Relative distinguished name
sl: Relativno razločno ime

en: Truncated result because LDAP server limit encountered
sl: Rezultati so prirezani, ker je dosežena dovoljena meja strežnika LDAP

en: Unknown GdaLdapModificationType %d
sl: Neznana vrsta GdaLdapModificationType %d

en: No GdaLdapEntry specified
sl: Ni določenega predmeta GdaLdapEntry

en: No GdaLdapEntry specified to define attributes to add
sl: Pri določilu atributov za dodajanje ni naveden noben vnos GdaLdapEntry

en: No GdaLdapEntry specified to define attributes to remove
sl: Pri določilu atributov za zamenjavo ni naveden noben vnos GdaLdapEntry

en: No GdaLdapEntry specified to define attributes to replace
sl: Pri določilu atributov za zamenjavo ni naveden noben vnos GdaLdapEntry

en: No GdaLdapEntry specified to compare attributes
sl: Za primerjavo atributov ni naveden noben vnos GdaLdapEntry

en: GdaLdapEntry specified to compare have different DN
sl: Za primerjavo navedena vnosa GdaLdapEntry imata različni razločni imeni (DN)

en: User name, as a DN or simple user name, for Active Directory may be username@DOMAIN or DOMAIN\username
sl: Uporabniško ime, kot je razločno ime (DN), ali pa enostavno uporabniško ime za Dejavne mape v zapisu uporabniško_ime@DOMENA ali pa DOMENA\uporabniško_ime

en: Base name
sl: Osnovno ime

en: Base distinguished name, starting point for the searches
sl: Osnovno razločno ime, začetna točka iskanja

en: Host on which the LDAP server is running
sl: Gostitelj na katerem teče strežnik LDAP

en: Database server port (leave this field empty to use the default port)
sl: Vrata podatkovnega strežnika (prazno polje določa privzeto vrednost)

en: Require SSL
sl: Zahtevan SSL

en: Whether or not to use SSL to establish the connection
sl: Ali naj bo uporabljen SSL za ustvarjanje povezave

en: Certificate check type
sl: Vrsta preverjanja potrdila

en: Specifies what checks to perform on server certificates in a SSL/TLS session
sl: Določa, katera preverjanja strežniških potrdil je treba opraviti v sejah SSL/TLS

en: Certificates file
sl: Datoteka potrdila

en: Specifies the file that contains certificates for all of the recognized Certificate Authorities, in a SSL/TLS session
sl: Določa datoteko, ki vsebuje potrdila za vse prepoznane izdajatelje potrdil v seji SSL/TLS

en: Cache server data
sl: Podatki strežnika predpomnika

en: Use a cache to store some static server data (the cached files are in the user's cache directory), default is TRUE
sl: Uporabi predpomnilnik za shranjevanje statičnih podatkov strežnika (te datoteke so v uporabnikovi mapi predpomnilnika), privzeto je določena izbrana možnost.

en: Time limit
sl: Časovna omejitev

en: Time limit after which a search operation should be terminated by the server (leave undefined or 0 for unlimited)
sl: Časovna omejitev iskanja pred prekinitvijo na strani strežnika (nedoločeno ali vrednost 0, določata neomejen čas)

en: Size limit
sl: Omeji velikosti

en: Maximum number of entries that can be returned on a search operation
sl: Največje število vnosov, ki jih je mogoče izpisati ob iskanju

en: Never: certificate not requested or checked
sl: Nikoli: potrdilo ni zahtevano ali preverjeno.

en: Allow: certificate requested, none or a bad one accepted.
sl: Dovoli: potrdilo je zahtevano, vendar ga ni ali pa je sprejeto neustrezno potrdilo.

en: Try: certificate requested, none accepted, otherwise checked.
sl: Poskusi: potrdilo je zahtevano, ni sprejeto, sicer preverjeno.

en: Demand: certificate requested and checked
sl: Zahtevaj: potrdilo je zahtevano in preverjeno.

en: Provider for database where tables are based on data contained in an LDAP directory
sl: Ponudnik podatkovne zbirke za razpredelnice, ki so zasnovane na podatkih mape LDAP.

en: The connection string format has changed: replace FILENAME with DB_DIR (the path to the database file) and DB_NAME (the database file without the '%s' at the end).
sl: Zapis niza povezave je spremenjen: zamenjati je treba naslov vnos FILENAME s podatki DB_DIR (pot do datoteke podatkovne zbirke) in DB_NAME (datoteka podatkovne zbirke brez '%s' na koncu imena).

en: Could not open file %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %s

en: Could not map table '%s': %s
sl: Ni mogoče preslikati razpredelnice '%s': %s

en: Provider for Microsoft Access files
sl: Ponudnik Microsoft Access datotek

en: The name of a database to use (filename without the .mdb)
sl: Ime podatkovne zbirke za uporabo (ime datoteke brez pripone .mdb)

en: No field specified in foreign key constraint
sl: Ni določenega polja omejitev tujega ključa

en: Empty field specified in foreign key constraint
sl: Določeno je prazno polje omejitve tujega ključa

en: No referenced table specified in foreign key constraint
sl: Ni določene sklicne razpredelnice omejitve tujega ključa

en: Empty referenced field specified in foreign key constraint
sl: Določeno je prazno sklicno polje omejitve tujega ključa

en: Incorrect specified column name
sl: Nepravilno določeno ime stolpca

en: MySQL boolean representation
sl: MySQL logično prikazovanje

en: Cannot give a UNIX SOCKET if you also provide either a HOST or a PORT
sl: Ni mogoče navesti možnosti UNIX_SOCKET, v kolikor sta navedena tudi gostitelja ali vrata.

en: Invalid port number
sl: Neveljavna številka vrat

en: Unknown MySQL protocol '%s'
sl: Neznan protokol MySQL '%s'

en: Could not set client charset to UTF8. Using %s. It'll be problems with non UTF-8 characters
sl: Ni mogoče spremeniti znakovnega nabora v UTF8. Uporabljen bo %s. Najverjetneje bodo težave pri prikazovanju znakov ki niso del nabora UTF-8.

en: The connection string must contain the DB_NAME values
sl: Niz povezave mora vsebovati vrednosti DB_NAME

en: No description
sl: Brez opisa

en: Unnamed statement parameter is not allowed in prepared statement.
sl: Neimenovan parameter izjave ni dovoljen v pripravljeni izjavi.

note: force reading the complete BLOB into memory
en: Can't read whole BLOB into memory
sl: Ni mogoče prebrati celotnega BLOB v pomnilnik

note: there is an error here
en: Unhandled data type '%s', please report this bug to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product.
sl: Podatkovna vrsta '%s' ni podprta. Pošljite poročilo o napaki na http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda".

en: Could not use CURSOR. Mysql version 5.0 at least is required. Using random access anyway.
sl: Ni mogoče uporabiti izjave CURSOR. Zahtevan je vsaj MySQL različice 5.0. Vseeno bo uporabljen naključni dostop.

en: Could not use CURSOR. Mysql version 5.0 at least is required. Chunk size ignored.
sl: Ni mogoče uporabiti izjave CURSOR. Zahtevan je vsaj MySQL različice 5.0. Velikost delov bo prezrta.

en: Number of rows fetched at a time
sl: Število sočasno pridobljenih vrstic

en: Number of row chunks read since the object creation
sl: Število delov vrstice, ki so bili prebrani od ustvarjanja predmeta

en: Invalid column bind data type. %d
sl: Neveljavna vrsta povezave podatkov. %d

en: Type %s not mapped for value %d
sl: Vrsta %s ni preslikana za vrednost %d

en: Type %s not mapped for value %lld
sl: Vrsta %s ni preslikana za vrednost %lld

en: Type %s not mapped for value %d/%d/%d %d:%d:%d.%lu
sl: Vrsta %s ni preslikana za vrednost %d/%d/%d %d:%d:%d.%lu

en: Type %s not mapped for value %f
sl: Vrsta %s ni preslikana za vrednost %f

en: Type %s not mapped for value %s
sl: Vrsta %s ni preslikana za vrednost %s

en: Provider for MySQL databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk MySQL

en: As first column
sl: Kot prvi stolpec

en: Add the column as the first column of the table
sl: Dodaj stolpec kot prvi stolpec razpredelnice

en: After column
sl: Za stolpcem

en: Add the column after the specified column
sl: Dodaj stolpec za določeni stolpec

en: Field comment
sl: Opomba polja

en: Table comment
sl: Opomba razpredelnice

en: Server access parameters
sl: Parametri dostopa do strežnika

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running
sl: Gostitelj na katerem teče strežnik podatkovne zbirke

en: Database server port
sl: Vrata strežnika podatkovnih zbirk

en: UNIX Socket
sl: Vtič UNIX

en: Full path of the UNIX socket to use when connecting locally
sl: Polna pot unix vtiča za uporabo pri krajevnih povezavah

en: Administrator login
sl: Skrbniška prijava

en: Login name (which has the rights to create databases)
sl: Prijavno ime (z dovoljenji za ustvarjanje podatkovnih zbirk)

en: Administrator password
sl: Skrbniško geslo

en: Connection protocol
sl: Protokol povezave

en: Explicitly specifies a connection protocol to use. It is useful when the other connection parameters normally would cause a protocol to be used other than the one you want
sl: Izrečno določa protokol za povezavo. Možnost je uporabna pri povezavah, kjer bi bil sicer samodejno uporabljan drug protokol od želenega.

note: DSN parameters
en: Create database only if it does not yet exist
sl: Ustvari podatkovno zbirko le v primeru, da še ne obstaja

note: DSN parameters other table options
en: Character set
sl: Znakovni nabor

note: DSN parameters
en: Character set encoding to use in the new database
sl: Znakovni nabor uporabljen pri novih zbirkah podatkov.

note: DSN parameters other table options
en: Collation
sl: Zbiranje

note: DSN parameters
en: Collation method to use in the new database
sl: Način zbiranja uporabljen v novih podatkovnih zbirkah

note: To translators: Charset name
en: UTF-8 Unicode
sl: Unicode (UTF-8)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1 West European
sl: Zahodno_evropsko (ISO-8859-1)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-2 Central European
sl: Srednjeevropski (ISO-8859-2)

note: To translators: Charset name
en: US ASCII
sl: Angleško (US-ASCII)

note: To translators: Charset name
en: Big5 Traditional Chinese
sl: Tradicionalni kitajski (Big5)

note: To translators: Charset name
en: DEC West European
sl: Zahodnoevropski (DEC)

note: To translators: Charset name
en: DOS West European
sl: zahodnoevropski (DOS)

note: To translators: Charset name
en: HP West European
sl: Zahodnoevropski (HP)

note: To translators: Charset name
en: KOI8-R Relcom Russian
sl: Ruski (KOI8-R Relcom)

note: To translators: Charset name
en: 7bit Swedish
sl: Švedski (7bitni)

note: To translators: Charset name
en: EUC-JP Japanese
sl: Japonski (EUC-JP)

note: To translators: Charset name
en: Shift-JIS Japanese
sl: Japonski (Shift-JIS)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8 Hebrew
sl: Hebrejski (ISO-8859-8)

note: To translators: Charset name
en: TIS620 Thai
sl: Tajski (TIS620)

note: To translators: Charset name
en: EUC-KR Korean
sl: Korejski (EUC-KR))

note: To translators: Charset name
en: KOI8-U Ukrainian
sl: Ukrajinski (KOI8-U)

note: To translators: Charset name
en: GB2312 Simplified Chinese
sl: Poenostavljeni kitajski (GB2312)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7 Greek
sl: Grško (ISO-8859-7)

note: To translators: Charset name
en: Windows Central European
sl: Srednjeevropsko (Windows)

note: To translators: Charset name
en: GBK Simplified Chinese
sl: Poenostavljeni kitajski (GBK)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-9 Turkish
sl: Turški (ISO-8859-9)

note: To translators: Charset name
en: ARMSCII-8 Armenian
sl: Armenski (ARMSCII-8)

note: To translators: Charset name
en: UCS-2 Unicode
sl: Unicode (UCS-2)

note: To translators: Charset name
en: DOS Russian
sl: Ruski (DOS)

note: To translators: Charset name
en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
sl: Kamenicky (DOS)

note: To translators: Charset name
en: Mac Central European
sl: Srednjeevropsko (_MacCE)

note: To translators: Charset name
en: Mac West European
sl: Zahodno evropski (MAC)

note: To translators: Charset name
en: DOS Central European
sl: Srednjeevropski (DOS)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-13 Baltic
sl: Baltski (ISO-8859-13)

note: To translators: Charset name
en: Windows Cyrillic
sl: Cirilica (Windows)

note: To translators: Charset name
en: Windows Arabic
sl: Arabsko (Windows)

note: To translators: Charset name
en: Windows Baltic
sl: Baltsko (Windows)

note: To translators: Charset name
en: Binary pseudo charset
sl: Dvojiški psevdo-nabor

note: To translators: Charset name
en: GEOSTD8 Georgian
sl: Gruzijski (GEOSTD8)

note: To translators: Charset name
en: SJIS for Windows Japanese
sl: Japonski (SJIS za Windows)

en: Automatic
sl: Samodejno

en: TCP: TCP/IP connection to local or remote server.
sl: TCP: Povezava TCP/IP s krajevnim ali oddaljenim strežnikom.

en: Socket: Unix socket file connection to local server (Local Unix server only).
sl: Vtič:  datotečna povezava vtiča Unix s krajevnim strežnikom (le za krajevne strežnike Unix).

en: Pipe: Named-pipe connection to local or remote server (Windows server only)
sl: Cev:  cevna povezava s krajevnim ali oddaljenim strežnikom (le za krajevne strežnike Windows).

en: Memory: Shared-memory connection to local server (Local Windows server only)
sl: Pomnilnik: souporabna pomnilniška povezava s krajevnim strežnikom (le za krajevne strežnike Windows)

en: Method
sl: Način

en: Index type (depending on table storage engine)
sl: Vrsta kazala (odvisno od programnika shranjevanja razpredelnice)

note: Index fields
en: Length
sl: Dolžina

note: Index fields
en: The number of characters the index is on for columns of type CHAR or VARCHAR
sl: Število znakov v kazalu je omogočeno za stolpce vrste CHAR ali VARCHAR

en: Table's comment
sl: Opomba razpredelnice

note: foreign key spec
en: Foreign key
sl: Tuj ključ

note: foreign key spec
en: Referenced table
sl: Sklicna razpredelnica

note: foreign key spec
en: Fields
sl: Polja

note: foreign key spec
en: Fields in the foreign key
sl: Polja v tujem ključu

note: foreign key spec
en: Field
sl: Polje

note: foreign key spec
en: Referenced field
sl: Sklicno polje

note: foreign key spec
en: Match type
sl: Uskladi vrsto

note: foreign key spec
en: Matching method if more than one field involved
sl: Način skladnje kadar je uporabljeno več kot eno polje

note: foreign key spec
en: On update action
sl: Ob dejanju posodobitve

note: foreign key spec
en: On delete action
sl: Ob dejanju izbrisa

note: other table options
en: Table's options
sl: Možnosti razpredelnice

note: other table options
en: Engine
sl: Programnik

note: other table options
en: Table's engine (or type)
sl: Programnik razpredelnice (ali vrsta)

note: other table options
en: Auto increment value
sl: Vrednost samodejne povečave

note: other table options
en: Counter for auto incremented fields is incremented by this value + 1 (DEFAULT: 0)
sl: Števec samodejno štetih polj se povečuje za vrednost + 1 (privzeto: 0)

note: other table options
en: Average row length
sl: Povprečna dolžina vrstice

note: other table options
en: An approximation of the average row length for your table
sl: Približna povprečna dolžina vrstice razpredelnice

note: other table options
en: Checksum
sl: Nadzorna vsota

note: other table options
en: Min rows
sl: Najmanj vrstic

note: other table options
en: Max rows
sl: Največ vrstic

note: other table options
en: Pack keys
sl: Skrči ključe

note: other table options
en: Delay key write
sl: Časovno zamakni pisanje ključev

note: other table options
en: Row format
sl: Zapis vrstice

note: other table options
en: Union
sl: Unija

note: other table options
en: tbl_name[,tbl_name]...: only with MERGE engine
sl: tbl_name[,tbl_name]...: le s programnikom MERGE

note: other table options
en: Insert method
sl: Vstavi način

note: other table options
en: FIRST, LAST or NO: only with MERGE engine
sl: FIRST, LAST ali NO: le s programnikom MERGE

note: other table options
en: Data directory
sl: Podatkovna mapa

note: other table options
en: Index directory
sl: Ustvari kazalo mape

en: Match simple
sl: Uskladi enostavno

en: Match partial
sl: Uskladi delno

en: Match full
sl: Uskladi polno

en: No action
sl: Brez dejanj

en: Restrict
sl: Omejitve

en: Cascade
sl: Kaskada

note: To translators: Action of setting a value to NULL
en: Set to NULL
sl: Nastavi na NULL

en: Don't pack keys
sl: Ne skrči ključev

en: Only pack long CHAR/VARCHAR columns
sl: Skrči le dolge stolpce CHAR/VARCHAR

en: MyISAM (default)
sl: MyISAM (privzeto)

en: Archive
sl: Arhiv

en: Comma Separated Value (CSV)
sl: Vrednosti ločene z vejicami (.csv)

en: Example
sl: Primer

en: Federated
sl: Zvezno

en: In Memory (MEMORY/HEAP)
sl: V pomnilniku (MEMORY/HEAP)

en: Merge
sl: Združi

en: Clustered, fault-tolerant, memory-based
sl: Skupnjeno, pomnilniško, varno pred napakami

en: Dynamic
sl: Dinamično

note: To translators: "Fixed" is a kind or MySQL's table's row format
en: Fixed
sl: Nespremenljivo

en: Compressed
sl: Stisnjeno

en: Redundant
sl: Odvečno

en: Compact
sl: Stisni

en: Replace if it already exists
sl: Zamenjaj določilo, v kolikor to že obstaja

en: Replace view definition if it already exists
sl: Zamenjaj določilo pogleda, v kolikor že obstaja

en: Columns' names
sl: Imena stolpcev

en: column name
sl: ime stolpca

note: DSN parameters
en: Only if existing
sl: Le če obstaja

note: DSN parameters
en: Drop database only if it exists
sl: Spusti podatkovno zbirko le, če obstaja

en: Drop table only if it is temporary
sl: Spusti razpredelnico le, če je začasna

en: References
sl: Sklici

en: What to do with references
sl: Kaj narediti s sklici

en: Automatically drop objects that depend on the table (CASCADE)
sl: Samodejno spusti predmet, ki je odvisen od razpredelnice (CASCADE)

en: Refuse to drop the table if any objects depend on it (RESTRICT)
sl: Zavrni spuščanje razpredelnice, če je katerikoli predmet od nje odvisen (RESTRICT)

en: Compress
sl: Skrči

en: Use compression protocol
sl: Uporabi protokol stiskanja

en: Could not fetch next row
sl: Ni mogoče pridobiti naslednje vrstice

en: Could not get a description handle
sl: Ni mogoče dobiti ročice opisa

en: Could not get parameter handle
sl: Ni mogoče dobiti ročice parametra

en: Could not get attribute
sl: Ni mogoče dobiti atributa

en: NO DESCRIPTION
sl: NI OPISA

en: Invalid Oracle handle
sl: Neveljavna ročica za Oracle

en: Could not allocate Lob locator
sl: Ni mogoče dodeliti iskalnika Lob

en: Could not copy Lob locator
sl: Ni mogoče kopirati iskalnika Lob

en: PostgreSQL binary representation
sl: PostgreSQL dvojiško prikazovanje

en: Insufficient memory to convert binary buffer to string
sl: Ni dovolj pomnilnika za pretvarjanje dvojiškega medpomnilnika v niz

en: Insufficient memory to convert string to binary buffer
sl: Ni dovolj pomnilnika za pretvarjanje niza v dvojiški medpomnilnik

en: Could not determine the default date format
sl: Privzetega zapisa datuma ni mogoče določiti

en: The connection string must contain a DB_NAME value
sl: Niz povezave mora vsebovati vrednosti DB_NAME

en: The connection string format has changed: replace DATABASE with DB_NAME and the same contents
sl: Zapis niza povezave je spremenjen: zamenjati je treba DATABASE s podatki DB_NAME in enako vsebino

en: Could not set search_path to %s
sl: Ni mogoče nastaviti poti iskanja na %s

en: Search path %s is invalid
sl: Pot iskanja %s ni veljavna

en: Transactions are not supported in read uncommitted isolation level
sl: Prenosi niso podprti na neobjavljeni ločeni ravni

en: Transactions are not supported in repeatable read isolation level
sl: Prenosi niso podprti na ponavljajoči se ločeni ravni

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Wrong savepoint name '%s'
sl: Napačno ime točke shranjevanja '%s'

en: Cannot start transaction
sl: Ni mogoče začeti transakcije

en: Could not set the XA transaction ID parameter
sl: Ni mogoče določiti parametra ID prenosa XA

en: Number of rows chunks read since the object creation
sl: Število delov vrstic, ki so bili prebrani od ustvarjanja predmeta

en: Invalid date format '%s'
sl: Neveljaven zapis datuma '%s'

en: Invalid timestamp value '%s'
sl: Neveljavna vrednost časovnega žiga '%s'

en: Invalid binary string representation '%s ...'
sl: Neveljavna dvojiška predstavitev niti '%s ...'

en: Provider for PostgreSQL databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk PostgreSQL

en: Ignore descendants
sl: Zanemari potomce

en: Don't add the column to descendants of the table
sl: Ne dodaj stolpca podrejenim razpredelnicam

note: Connection parameters
en: Host on which the database server is running (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's path (usually /tmp), or leave this field empty)
sl: Gostitelj na katerem teče podatkovni strežnik (za strežnike ki so zagnani na unix domeni vtiča, je treba vnesti pot vtiča (običajno /tmp), ali pa je treba polje pustiti prazno)

en: Database server port (for servers running on unix domain sockets, enter the socket's file name extension (usually 5432), or leave this field empty)
sl: Vrata strežnika podatkovne zbirke (za strežnike ki so zagnani na unix domeni vtiča, je treba vnesti pripono datoteke vtiča (običajno 5432), ali pa je treba polje pustiti prazno)

en: Extra connection options
sl: Dodatne možnosti povezave

en: Whether to require SSL or not when connecting
sl: Ali naj se zahteva SSL šifriranje ob povezovanju

en: Owner
sl: Lastnik

en: The name of the database user who will own the new database
sl: Ime uporabnika, ki bo lastnik podatkovne zbirke

en: Template
sl: Predloga

en: The name of the template from which to create the new database
sl: Ime predloge po kateri bo ustvarjena nova podatkovna zbirka

en: Tablespace
sl: Preglednični prostor

en: The name of the tablespace that will be associated with the new database
sl: Ime pregledničnega prostora, ki bo povezan z novo podatkovno zbirko

note: To translators: Charset name
en: Japanese EUC
sl: Japonsko (EUC)

note: To translators: Charset name
en: Chinese EUC
sl: Kitajsko (EUC)

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC
sl: Korejsko (EUC)

note: To translators: Charset name
en: Korean EUC (Hangle base)
sl: Korejsko (EUC s Hangle osnovo)

note: To translators: Charset name
en: Taiwan EUC
sl: Tajvansko (EUC)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.1)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.1)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.2)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.2)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.3)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.3)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.4)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.4)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.5)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.5)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.6)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.6)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.7)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.7)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.8)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.8)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.9)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.9)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latin alphabet no.10)
sl: ISO 8859-1/ECMA 94 (Latinica št.10)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latin/Cyrillic)
sl: ISO 8859-5/ECMA 113 (Latinica/Cirilica)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latin/Arabic)
sl: ISO 8859-6/ECMA 114 (Latinica/Arabsko)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latin/Greek)
sl: ISO 8859-7/ECMA 118 (Latinica/Grško)

note: To translators: Charset name
en: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latin/Hebrew)
sl: ISO 8859-8/ECMA 121 (Latinica/Hebrejsko)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP874 (Thai)
sl: Windows CP874 (Tajsko)

note: To translators: Charset name
en: Windows CP1256 (Arabic)
sl: Arabski (Windows CP1256)

note: To translators: Charset name
en: TCVN-5712/Windows CP1258 (Vietnamese)
sl: Vietnamsko (TCVN-5712/Windows CP1258)

en: Predicate
sl: Povedno

en: Constraint expression for a partial index
sl: Omeji izraz za delno kazalo

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's definition
sl: Določilo vloge

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's name
sl: Ime vloge

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Role's password
sl: Geslo vloge

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Encrypt password
sl: Šifriraj geslo

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Controls whether the password is stored encrypted in the system catalogs. If the presented password string is already in MD5-encrypted format, then it is stored encrypted as-is.
sl: Nadzira ali je geslo shranjeno v sistemu šifrirano ali ne. V kolikor je geslo že zapisano v MD5-šifriranem zapisu, potem je shranjeno tako kot je.

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Database superuser
sl: Nad-uporabnik podatkovne zbirke

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is a database superuser
sl: Izbrana možnost določa, da je vloga nad-uporabnik podatkovne zbirke

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create databases
sl: Lahko ustvari podatkovne zbirke

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to create databases
sl: Izbrana možnost določa, da je z vlogo mogoče ustvarjati podatkovne zbirke

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can create roles
sl: Lahko ustvari vloge

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to create roles
sl: Izbrana možnost določa, da je z vlogo mogoče ustvarjati nove vloge

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Inherit
sl: Prevzemi

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the created role inherits the privileges of roles it is a member of
sl: Izbrana možnost določa, da ustvarjena vloga prevzame dovoljenja vlog, ki jim pripada

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Can login
sl: Se lahko prijavi

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Set to TRUE if the role is allowed to log in
sl: Izbrana možnost določa, da se je z vlogo mogoče prijaviti

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Login limit
sl: Omejitev prijave

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: If the role is allowed to log in, defines the number of concurrent connections the role can make (-1 or unset for unlimited)
sl: V kolikor vloga omogoča tudi prijavo, se določi število sočasnih povezav, ki jih je z vlogo mogoče ustvariti (vrednost -1 določa neomejeno število povezav).

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Valid until
sl: Veljavno do

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Specifies an expiration time for a password only (not for the user account per se: the expiration time is not enforced when logging in using a non-password-based authentication method)
sl: Določa čas zapadlosti gesla (to ne velja za uporabniške račune: čas zapadlosti ne vsiljuje prijave  za overitev brez gesla)

en: Member of
sl: Član skupine

en: Existing roles to which the new role will be immediately added as a new member
sl: Obstoječe vloge h katerim je nova vloga takoj dodana kot nov član

en: Role
sl: Vloga

en: Existing role
sl: Obstoječa vloga

en: Role's members
sl: Člani vloge

en: Lists one or more existing roles which are automatically added as members of the new role
sl: Izpiše eno ali več obstoječih vlog, ki so samodejno dodane kot člani nove vloge

en: Role's admins
sl: Skrbniki vloge

en: Lists one or more existing roles which are automatically added as members of the new role, giving them the right to grant membership in this role to others
sl: Izpiše eno ali več obstoječih vlog, ki so samodejno dodane kot člani nove vloge in s tem omogoča dovoljenja za odobritev članstva te vloge za druge.

en: With OIDs
sl: Z OID

en: Parent table(s)
sl: Nadrejene razpredelnice

en: Inheritance
sl: Nasledstvo

en: Parent table
sl: Nadrejena razpredelnica

en: Keep coupled
sl: Ohrani v dvojicah

en: Use INHERIT instead of LIKE
sl: Uporabi izjavo INHERIT namesto LIKE

en: Copy defaults
sl: Kopiraj privzeto

en: Copy default expressions
sl: Kopiraj privzeti izraz

note: foreign key spec
en: Deferrable
sl: Odložljivo

note: To translators: Action of setting a value to its default value
en: Set to default
sl: Povrni na privzeto

en: Not deferrable
sl: Neodložljivo

en: Deferrable initially immediate
sl: Neodložljivo v začetku trenutno

en: Deferrable initially deferred
sl: Neodložljivo v začetku odloženo

en: User's definition
sl: Določilo uporabnika

en: User's name
sl: Ime uporabnika

en: User's password
sl: Geslo uporabnika

en: User ID
sl: ID uporabnika

en: Can be used to choose the PostgreSQL user ID of the new user
sl: Omogoča izbiro PostgreSQL ID uporabnika novega uporabnika

en: Set to TRUE if the user is allowed to create databases
sl: Izbrana možnost določa, da uporabnik lahko ustvarja nove podatkovne zbirke

en: Can create users
sl: Lahko ustvari uporabnike

en: Set to TRUE if the user is allowed to create users
sl: Izbrana možnost določa, da uporabnik lahko ustvarja nove uporabnike

en: Existing groups to which the new user will be immediately added as a new member
sl: Obstoječe skupine h katerim je uporabnik takoj dodan kot nov član

en: User
sl: Uporabnik

en: Existing user
sl: Obstoječi uporabnik

en: Replace it already exists
sl: Zamenjaj v kolikor že obstaja.

en: What to do with references on the column to delete
sl: Kaj storiti s sklici, ob izbrisu stolpca

en: Automatically drop objects that depend on the column (CASCADE)
sl: Samodejno spusti predmet, ki je odvisen od stolpca (CASCADE)

en: Refuse to drop the column if any objects depend on it (RESTRICT)
sl: Zavrni spuščanje stolpca, če je katerikoli predmet od njega odvisen (RESTRICT)

note: DSN parameters
en: The name of a database to drop
sl: Ime podatkovne zbirke za zavrnitev

en: Drop role only if it exists
sl: Spusti vlogo le, če obstaja

en: Drop user only if it exists
sl: Spusti uporabnika le, če obstaja

en: What to do with objects referencing the view
sl: Kaj storiti s predmeti, ki se sklicujejo na pogled

en: Automatically drop objects that depend on the view (CASCADE)
sl: Samodejno spusti predmet, ki je odvisen od pogleda (CASCADE)

en: Refuse to drop the view if any objects depend on it (RESTRICT)
sl: Zavrni spuščanje pogleda, če je katerikoli predmet od njega odvisen (RESTRICT)

en: Search Path
sl: Pot iskanja

en: Search path among database's schemas ('search_path' variable)
sl: Iskalna pot med shemami podatkovne zbirke (spremenljivka 'iskalna_pot')

en: Connection timeout
sl: Časovna omejitev povezave

en: Maximum wait for connection, in seconds. Zero or not specified means wait indefinitely. It is not recommended to use a timeout of less than 2 seconds
sl: Najdaljši čas čakanja na povezavo v sekundah. Vrednost 0 določa neprekinjeno čakanje. Vrednosti krajše od 2 sekund niso priporočene.

en: Mysql version 5.0 at least is required
sl: Zahtevana je vsaj različica Mysql 5.0

en: Can't import data from web server
sl: Ni mogoče uvoziti podatkov iz spletnega strežnika

en: could not determine the indexed columns for index
sl: ni mogoče določiti indeksiranega stolpca kazala

en: Provider for SQLCipher
sl: Ponudnik SQLCipher

note: DSN parameters
en: Passphrase
sl: Šifrirno geslo

note: DSN parameters
en: Encryption passphrase
sl: Šifrirno geslo

en: Provider for SQLite databases
sl: Ponudnik podatkovnih zbirk SQLite

en: Invalid HOST/SCRIPT '%s'
sl: Neveljaven HOST/SCRIPT '%s'

en: The connection string must contain the %s value
sl: Niz povezave mora vsebovati vrednost %s

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Server operations not yet implemented
sl: Opravila strežnika še niso vključena

en: Named transaction is not supported
sl: Imenovan prenos ni podprt

en: Transaction level is not supported
sl: Raven prenosa ni podprta

en: Unnamed savepoint is not supported
sl: Neimenovane točke shranjevanja niso podprte

en: Could not parse server's reponse
sl: Ni mogoče razčleniti strežniških sporočil

en: Invalid response hash
sl: Neveljavno razpršilo odgovora

en: Can't start new thread
sl: Ni mogoče začeti nove niti

en: Could not run PHP script on the server
sl: Ni mogoče zagnati PHP skripta na strežniku

en: The transaction has been automatically rolled back
sl: Transakcija je bila samodejno povrnjena

en: Error cleaning data on the server for session %s
sl: Napaka med čiščenjem podatkov strežnika za sejo %s

en: Non detailled error
sl: Napaka brez sporočila

en: Provider for web server proxies
sl: Ponudnik posredniških spletnih strežnikov

en: Connection password as defined on the web server
sl: Geslo povezave kot je določeno na spletnem strežniku

en: Web server name
sl: Ime spletnega strežnika

en: The name of the web server which proxies connections
sl: Ime spletnega strežnika, ki posreduje povezave

en: Web server port (leave this field empty for default)
sl: Vrata spletnega strežnika (prazno polje določa privzeto vrednost)

en: Path to PHP script
sl: Pot do PHP skripta

en: The path of the script to use if service is not at the web server's root
sl: Pod do skripta za uporabo, če ta ni na korenu spletnega strežnika

en: Server secret
sl: Skrivnost strežnika

en: The name of a database to use
sl: Ime podatkovne zbirke za uporabo

en: DSN '%s' is not declared
sl: DSN '%s' ni napovedan

en: Can't open connection to DSN %s: %s
sl: Ni mogoče odpreti povezave z DSN %s: %s

en: Can't open specified connection: %s
sl: Ni mogoče odpreti določene povezave: %s

en: Connection successfully opened!
sl: Povezava je uspešno odprta!

en: For connection
sl: Za povezavo:

en: enter authentication information
sl: vnos podrobnosti overitve

en: Could not open connection:
    %s
sl: Ni mogoče odpreti povezave:
    %s

en: Analysing database schema
sl: Poteka analiza podatkovne sheme

en: Error while fetching meta data from the connection: %s
sl: Napaka med pridobivanjem metapodatkov preko povezave: %s

en: Error while analysing database schema: %s
sl: Napaka ob proučevanju sheme podatkovne zbirke: %s

en: Connection
sl: Povezava

en: unnamed
sl: neimenovano

en: data source
sl: podatkovni vir

en: Getting database schema information
sl: Pridobivanje podrobnosti sheme podatkovne zbirke

en: Execution reported an undefined error, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
sl: Pri izvedbi je prišlo do nedoločene napake; pošljite poročilo o napaki na http://bugzilla.gnome.org/ za knjižnico "libgda".

en: Executing a query
sl: Izvajanje poizvedbe

en: Connection not yet opened
sl: Povezava še ni odprta

en: Can't initialize dictionary to store table preferences
sl: Ni mogoče začeti slovarja za shranjevanje možnosti razpredelnice

en: Can't initialize transaction to access favorites
sl: Ni mogoče začeti prenosa za dostop do priljubljenih

en: Can't commit transaction to access favorites
sl: Ni mogoče uveljaviti prenosa za dostop do priljubljenih

en: Could not execute LDAP search
sl: Ni mogoče izvesti iskanja LDAP.

en: Executing LDAP search
sl: Izvajanje iskanja LDAP

en: Fetching LDAP entry's attributes
sl: Pridobivanje atributov vnosa LDAP

en: Fetching LDAP entry's children
sl: Pridobivanje podrejenih predmetov vnosa LDAP

en: Provider: %s
sl: Ponudnik: %s

en: Database provider
sl: Ponudnik podatkovne zbirke

en: In memory
sl: V pomnilniku

en: Dictionary file
sl: Datoteko slovarja

en: File used to store any information associated
    to this connection (favorites, descriptions, ...)
sl: Datoteka uporabljena za shranjevanje podrobnosti
    povezanih s povezavo (priljubljeno, opisi, ...)

en: Opened connections
sl: Odprte povezave

en: List of opened connections
sl: Seznam odprtih povezav

en: Connections
sl: Povezave

en: Connection's properties
sl: Lastnosti povezave

en: Close connection
sl: Zapri povezavo

en: Close selected connection
sl: Zapri izbrano povezavo

en: Connect
sl: Povezava

en: Open a new connection
sl: Odpri nova povezavo

en: History
sl: Zgodovina

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Begin
sl: Začetek

en: Commit
sl: Uveljavi

en: Rollback
sl: Povrni

en: Builder
sl: Izgrajevalnik

en: Ldap entries
sl: Vnosi LDAP

en: Add table
sl: Dodaj razpredelnico

en: Grid
sl: Mreža

en: Form
sl: Obrazec

en: Bound connection is used
sl: Uporabljene so zvezane povezave

en: Virtual connection using this connection is busy
sl: Navidezna povezava, ki uporablja to povezavo je zaposlena

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: Use the whole screen
sl: Uporabi celoten zaslon

en: _Connection
sl: _Povezava

en: _Connect
sl: _Poveži

en: Open a connection
sl: Odpri povezavo

en: _Bind Connection
sl: _Veži povezave

en: Use connection to create
    a new binding connection to access data
    from multiple databases at once
sl: Uporabite povezavo za ustvarjanje
    novo vezno povezavo za dostop do
    več podatkovnih zbirk hkrati.

en: Connection properties
sl: Lastnosti povezave

en: _Connections List
sl: _Seznam povezav

en: Connections list
sl: Seznam povezav

en: _Fetch Meta Data
sl: _Pridobi metapodatke

en: Fetch meta data
sl: Pridobi metapodatke

en: _Close Connection
sl: _Zapri povezavo

en: Close this connection
sl: Zapri to povezavo

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Quit
sl: Končaj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Edit
sl: Uredi

en: _Display
sl: _Pokaži

en: Display
sl: Pokaži

en: _Perspective
sl: Prostorski _vidik

en: Perspective
sl: Prostorski vidik

en: _Window
sl: _Okno

en: Window
sl: Okno

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: Open a new window for current connection
sl: Ustvari novo okno za trenutno povezavo

en: New Window for _Connection
sl: Novo okno za _povezavo

en: Open a new window for a connection
sl: Odpri novo okno za povezavo

en: _Help
sl: _Pomoč

en: Help
sl: Pomoč

en: _Manual
sl: _Ročno

en: Manual
sl: Ročno

en: Begin a new transaction
sl: Začni z novo transakcijo

en: Commit current transaction
sl: Uveljavi trenutno transakcijo

en: Rollback current transaction
sl: Povrni trenutno transakcijo

en: LDAP browser
sl: Brskalnik LDAP

en: Do you want to close the '%s' connection?
sl: Ali želite zapreti '%s' povezavo?

en: Do you want to quit the application?
sl: Ali želite končati program?

en: all the connections will be closed.
sl: vse povezave bodo zaprte.

en: the connection will be closed.
sl: povezava bo zaprta.

en: Error starting transaction: %s
sl: Napaka med začenjanjem transakcije: %s

en: Error committing transaction: %s
sl: Napaka med uveljavljanjem transakcije: %s

en: Error rolling back transaction: %s
sl: Napaka med povrnitvijo transakcije: %s

en: Hit the Escape key to leave the fullscreen mode
sl: Pritisnite tipko Esc za izhod iz celozaslonskega načina

en: Error updating bound connection: %s
sl: Napaka med posodabljanjem povezave: %s

en: Could not open binding connection: %s
sl: Ni mogoče odpreti povezave: %s

en: Database browser
sl: Brskalnik podatkovne zbirke

en: Don't show this message again
sl: Sporočila ne pokaži več

en: The current perspective has changed to the '%s' perspective, you can switch back to previous perspective through the 'Perspective/%s' menu, or using the '%s' shortcut
sl: Trenutna perspektiva je spremenjena v '%s' perspektivo, nazaj pa jo je mogoče preklopiti preko vnosa menija 'Perspektiva/%s' ali pa s tipkovno bližnjico '%s'.

en: Linear layout
sl: _Vrstični razpored

en: Radial layout
sl: _Krožni razpored

en: Save diagram as
sl: Shrani diagram kot

en: PNG Image
sl: PNG Slika

en: SVG file
sl: Datoteka SVG

en: Failed to create SVG file
sl: Ni mogoče ustvariti SVG datoteke

en: File format to save to is not recognized.
sl: Datotečni zapis za shranjevanje ni prepoznan.

en: Failed to create PNG file
sl: Ni mogoče ustvariti PNG datoteke

en: Type: %s
sl: Vrsta: %s

en: Remove from graph
sl: Odstrani iz grafa

en: Add referenced tables to graph
sl: Dodaj sklicno razpredelnico v graf

en: Add tables referencing this table to graph
sl: Dodaj razpredelnice, ki se sklicujejo na to razpredelnico v graf

en: Declare foreign key for this table
sl: Napovej tuj ključ za to razpredelnico

en: Failed to declare foreign key: %s
sl: Napoved tujega ključa je spodletela: %s

en: Successfully declared foreign key
sl: Uspešno napovedan tuji ključ

note: entry to display a window with tables in it
en: Add tables
sl: Dodaj razpredelnice

note: entry to display sub menus
en: Add one table
sl: Dodaj razpredelnico

en: Add all tables
sl: Dodaj vse razpredelnice

en: Add all tables in schema
sl: Dodaj vse razpredelnice v shemi

en: Select tables to add to diagram
sl: Izbor razpredelnic za dodajanje na diagram

en: Declared foreign key
sl: Napovej tuj ključ

note: To translators: the UPDATE is an SQL operation type
en: Policy on UPDATE
sl: Pravila ob izvajanju posodabljanja

note: To translators: the DELETE is an SQL operation type
en: Policy on DELETE
sl: Pravila ob izvajanju brisanja

en: Failed to undeclare foreign key: %s
sl: Odstranjevanje napovedi tujega ključa je spodletelo: %s

en: Successfully undeclared foreign key
sl: Uspešno odstranjena napoved tujega ključa

en: Remove this declared foreign key
sl: Odstrani napovedan tuj ključ

en: Page size and zoom
sl: Velikost strani in približevanje

en: Page %d of %d horizontally and %d of %d vertically
sl: Stran %d od %d vodoravno in %d od %d navpično

en: Adjust page's size and orientation
sl: Nastavitev velikosti strani in usmerjenost

en: <b>Zoom</b>
sl: <b>Približaj</b>

en: Number of pages used:
sl: Število porabljenih strani:

en: horizontally
sl: vodoravno

en: vertically
sl: navpično

en: Zoom factor:
sl: Določilo približevanja:

en: <b>Page numbers</b>
sl: <b>Številke strani</b>

en: Print page numbers
sl: Natisni številke vrstic

en: Declare a foreign key for table '%s'
sl: Napovej tuj ključ za razpredelnico '%s'

en: define which table is references, which columns are part of the foreign key, and which column each one references
sl: določi katera razpredelnica je sklicna, kateri stolpci so del tujega ključa in kateri stolpci jih določajo

en: Foreign key name:
sl: Ime tujega ključa:

note: table to reference
en: Referenced table:
sl: Sklicna razpredelnica:

en: Referenced column
sl: Sklicni stolpec

en: Missing information to declare foreign key
sl: Manjkajo podatki za napoved tujega ključa

en: Missing information to undeclare foreign key
sl: Manjkajo podatki za odstranjevanje napovedi tujega ključa

en: Import specifications
sl: Uvozi določila

note: file to import from
en: File to import from:
sl: Datoteka za uvoz:

en: File to import data from
sl: Datoteka za uvoz podatkov

en: Comma separated values
sl: Z vejico ločene vrednosti

en: XML exported
sl: XML je izvožen

en: All files
sl: Vse datoteke

note: Encoding
en: Encoding:
sl: Kodiranje:

note: first line as title
en: First line as title:
sl: prva vrstica kot naslov

note: separator
en: Separator:
sl: Ločilnik:

en: Comma
sl: Vejica

en: Semi colon
sl: Podpičje

en: Tab
sl: Tabulator

en: Space
sl: Presledek

en: Pipe
sl: Cev

en: Other:
sl: Ostalo:

en: Import preview
sl: Predogled uvažanja

en: No data.
sl: Ni podatkov.

en: Data set import from file
sl: Podatki uvoženi iz datoteke

en: %d column | %d columns
sl[0]: %d stolpcev
sl[1]: %d stolpec
sl[2]: %d stolpca
sl[3]: %d stolpci

en: Data set with %s and %s
sl: Podatkovni set %s in %s

en: Modify
sl: Spremeni

en: Import
sl: Uvozi

en: No data set
sl: Ni določenih podatkov

en: %d table in current schema: | %d tables in current schema:
sl[0]: %d razpredelnic v trenutni shemi
sl[1]: %d razpredelnica v trenutni shemi
sl[2]: %d razpredelnici v trenutni shemi
sl[3]: %d razpredelnice v trenutni shemi

en: Tables in current schema:
sl: Razpredelnice v trenutni shemi

en: %d Table in schema '%s': | %d Tables in schema '%s':
sl[0]: %d razpredelnic v shemi '%s':
sl[1]: %d razpredelnica v shemi '%s':
sl[2]: %d razpredelnici v shemi '%s':
sl[3]: %d razpredelnice v shemi '%s':

note: no connection at all or not authenticated
en: None
sl: Brez

en: Enable or disable auto update of data
sl: Omogoči ali onemogoči samodejno posodabljanje podatkov

en: Toggle between grid and form presentations
sl: Preklop med mrežnimi in oblikovnimi predstavitvami

en: Execute action
sl: Izvedi dejanje

en: View LDAP entry's details
sl: Pogled podrobnosti vnosa LDAP

en: Zoom...
sl: Približevanje ...

en: Statement to execute is not a selection statement
sl: Izjave za izvedbo ni izjava izbire

en: Error executing query:
    %s
sl: Napaka izvajanja poizvedbe:
    %s

en: Action successfully executed
sl: Dejanje je bilo uspešno izvedeno

en: Set or confirm the parameters to execute
    action '%s'
sl: Določitev in potrditev parametrov za izvedbo
    dejanja '%s'

en: Execution of action
sl: Izvajanje dejanja

en: Error executing query: %s
sl: Napaka izvajanja poizvedbe: %s

en: New virtual connection
sl: Nova navidezna povezava

en: Create connection
sl: Ustvari povezavo

en: Virtual connection's properties
sl: Lastnosti navidezne povezave

en: The virtual connection you are about to define can bind tables from an existing connection as well as bind a data set which will appear as a table (importing CSV data for example). You can add as many binds as needed
sl: Navidezna povezava, ki jo boste ustvarili, je lahko uporabljena za povezovanje razpredelnic iz obstoječe povezave in tudi kot povezava podatkovnega seta, ki je prikazan kot razpredelnica (na primer uvoz podatkov CSV). Dodati je mogoče poljubno število povezav.

en: Add binding
sl: Dodaj povezavo

en: Bind a connection
sl: Poveži povezavo

en: Bind a data set
sl: Poveži podatke

en: Bind a data set as a table:
sl: Poveži podatkovni set kot razpredelnico:

en: Import a data set and make it appear as a table
sl: Uvozi podatkovni set in jo prikaži kot razpredelnico

en: Remove this bind
sl: Odstrani to povezavo

en: Invalid schema name
sl: Neveljavno ime sheme

en: Bind all tables of a connection using a schema prefix:
sl: Vse razpredelnice povezave poveži z predpono sheme:

en: Each table in the selected connection will appear as a table in the virtual connection using the specified schema as a prefix
sl: Vsaka razpredelnica izbrane povezave bo videti kot razpredelnica navidezne povezave, označena pa bo z določeno shemo kot predpono.

en: Name of the schema the
    tables will be in
sl: Ime sheme v kateri
    bodo razpredelnice

en: Obtain referenced data in table
sl: Pridobi sklicne podatke v razpredelnici

en: List referencing data in
sl: Sklicni seznam podatkov v

en: Error adding new data source: %s
sl: Napaka med dodajanjem novega podatkovnega vira: %s

en: Data Manager
sl: Upravljalnik podatkov

en: Unsaved
sl: Neshranjeno

en: Variables' values:
sl: Vrednosti spremenljivke:

en: Reset
sl: Počisti

en: Reset the editor's
    contents
sl: Počisti vsebino
    urejevalnika

en: Add a new data source
sl: Dodaj nov podatkovni vir

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Show variables needed
sl: Pokaži zahtevane spremenljivke

en: Execute
sl: Izvedi

en: Execute specified
    data manager
sl: Izvedi določen
    upravljalnik podatkov

en: View XML
sl: Pogled XML

en: View specifications
    as XML (advanced)
sl: Pogled določil
    kot XML (napredno)

en: '%s' data manager
sl: Upravljalnik podatkov '%s'

en: Data manager
sl: Upravljalnik podatkov

en: Could not save data manager
sl: Ni mogoče shraniti upravljalnika podatkov

en: Data manager's name
sl: Ime upravljalnika podatkov

en: Save
sl: Shrani

en: source%d
sl: vir%d

en: Data source from SQL
sl: Podatkovni viri iz SQL

note: To translators: "In schema" refers to the database schema an object is in
en: In schema '%s'
sl: V shemi '%s'

en: For table: %s
sl: Za razpredelnico: %s

en: Switching to execution mode. Hit the Escape key to return to the compose mode
sl: Preklapljanje načina izvajanja. Pritisnite tipko Esc za vrnitev v način izgradnje

en: _Toggle mode
sl: _Preklopni način

en: Switch between compose and execute modes
sl: Preklop med načinom sestavljanja in izvajanja

en: Could not remove favorite: %s
sl: Ni mogoče odstraniti priljubljenega: %s

en: Could not add favorite: %s
sl: Ni mogoče dodati med priljubljeno: %s

en: Favorite's properties
sl: Lastnosti priljubljenega

en: Specifications
sl: Določila

en: Saved
sl: Shranjeno

en: Unnamed data manager
sl: Neimenovan upravljalnik podatkov

en: _Show Favorites
sl: _Pokaži priljubljeno

en: Show or hide favorites
sl: Pokaži ali skrij priljubljene

en: _Manager
sl: _Upravljalnik

en: Manager
sl: Upravljalnik

en: _New Data Manager
sl: Nov _upravljalnik podatkov

en: New data manager
sl: Nov upravljalnik podatkov

note: Translators: Do not translate "table" nor "query"
en: Node must be "table" or "query", and is "%s"
sl: Vozlišče mora biti "razpredelnica" ali "poizvedba", je pa "%s"

en: Not ready
sl: Ni pripravljeno

en: Malformed table name "%s"
sl: Izmaličeno ime razpredelnice "%s"

en: Could not find the "%s" table
sl: Ni mogoče najti razpredelnice "%s"

en: The "%s" object is not a table
sl: Predmet "%s" ni razpredelnica

note: Translators: Do not translate "name"
en: Missing attribute "name" for table
sl: Manjka atribut "ime" razpredelnice

en: Could not find any foreign key to "%s"
sl: Ni mogoče najti tujega ključa za "'%s"

en: The fields involved in the foreign key to "%s" are not known
sl: Polja povezana s tujim ključem za "%s" niso znana

en: No SELECT statement to execute
sl: Ni določene izjave SELECT za izvedbo

en: Refresh data
sl: Osveži podrobnosti

en: Contents of '%s'
sl: Vsebina '%s'

en: Could not build SELECT statement
sl: Ni mogoče izgraditi izjave SELECT

en: Multiple statements detected, only the first will be used
sl: Zaznanih je več izjav, uporabljena pa bo le prva

en: Id
sl: ID

en: Data source's ID
    (as referenced by other data sources)
sl: ID podatkovnega vira
    (kot je sklicano z drugimi podatkovnimi viri)

en: Data source's description
sl: Opis podatkovnega vira

en: Table to display data from, leave empty
    to specify a SELECT statement instead
sl: Razpredelnica za prikaz podatkov pustite prazno
    za določitev stavka SELECT

en: Actual SQL executed
    to select data
    Can't be changed if a table name is set
sl: Izvedeni ukaz SQL
    za izbor podatkov
    Vrednosti ni mogoče spreminjati, če je ime razpredelnice določeno.

en: Dependencies
sl: Odvisnosti

en: Required and provided named parameters
sl: Zahtevani in ponujeni parametri

en: Requires:
sl: Zahteva:

en: Exports:
sl: Izvozi:

en: Link to other data
sl: Poveži z drugimi podatki

en: Remove data source
sl: Odstrani podatkovni vir

en: Show data source's properties
sl: Pokaži lastnosti podatkovnega vira

en: No data source defined
sl: Ni določenega podatkovnega vira

en: Can't bind parameter '%s' of type '%s' to a parameter of type '%s'
sl: Ni mogoče povezati parametra '%s' vrste '%s' na parameter vrste '%s'

en: Remove
sl: Odstrani

en: Data sources:
sl: Podatkovni viri:

en: Selected data source's properties:
sl: Lastnosti izbranega podatkovnega vira:

en: Error parsing XML specifications
sl: Napaka med razčlenjevanjem XML določil

en: Expecting <%s> root node
sl: Pričakovano je <%s> korensko vozlišče

en: SQL code to execute:
sl: Koda SQL ia izvedbo:

en: Browse your database's contents
sl: Brskanje po vsebini podatkovne zbirke

en: Could not get information about LDAP class
sl: Ni mogoče pridobiti podrobnosti o razredu LDAP

en: Class OID:
sl: OID razreda:

en: Class kind:
sl: Vrsta razreda:

en: Class name: | Class names:
sl[0]: Imena razreda:
sl[1]: Ime razreda:
sl[2]: Imeni razreda:
sl[3]: Imena razreda:

en: This LDAP class is obsolete
sl: Ta razred LDAP je zastarel.

en: Required attribute: | Required attributes:
sl[0]: Zahtevani atributi:
sl[1]: Zahtevan atribut:
sl[2]: Zahtevana atributa:
sl[3]: Zahtevani atributi:

en: Optional attribute: | Optional attributes:
sl[0]: Izbirni atributi:
sl[1]: Izbirni atribut:
sl[2]: Izbirna atributi:
sl[3]: Izbirni atributi:

en: Children class: | Children classes:
sl[0]: Podrejeni razredi:
sl[1]: Podrejen razred:
sl[2]: Podrejena razreda:
sl[3]: Podrejeni razredi:

en: Inherited class: | Inherited classes:
sl[0]: Podedovani razredi:
sl[1]: Podedovani razred:
sl[2]: Podedovana razreda:
sl[3]: Podedovani razredi:

en: Select the file to save data to
sl: Izbor datoteke v za shranjevanje podatkov

en: Could not save data: %s
sl: Ni mogoče shraniti podatkov: %s

en: Non activated
sl: Nedejavno

en: Never
sl: Nikoli

note: DN
en: Distinguished Name:
sl: Razločno ime (DN):

en: Can't display attribute value
sl: Ni mogoče prikazati vrednosti atributa

en: Could not get information about LDAP entry
sl: Ni mogoče pridobiti podrobnosti o vnosu LDAP

en: Base DN:
sl: _Osnovno razločno ime (DN):

en: Filter expression:
sl: Izraz filtra

en: Attributes to fetch:
sl: Atributi za pridobivanje:

en: Search scope:
sl: Območje iskanja:

en: Could not find LDAP entry with DN '%s'
sl: Ni mogoče najti vnosa LDAP z razločnim imenom DN '%s'

en: _New LDAP Entries Browser
sl: _Nov brskalnik vnosov LDAP

en: Open a new LDAP entries browser
sl: Odpri nov brskalnik vnosov LDAP

en: _New LDAP Classes Browser
sl: _Nov brskalnik razredov LDAP

en: Open a new LDAP classes browser
sl: Odpri nov brskalnik razredov LDAP

en: _New LDAP Search
sl: Novo _iskanje LDAP

en: Open a new LDAP search form
sl: Odpiri nov obrazec iskanja LDAP

en: LDAP classes browser
sl: Brskalnik razredov LDAP

en: LDAP classes
sl: Razredi LDAP

en: LDAP class's properties
sl: Lastnosti razreda LDAP

en: Add to _Favorites
sl: Dodaj med _priljubljene

en: Add class to favorites
sl: Dodaj razred med priljubljene

en: Previous Class
sl: Predhodni razred

en: Move back to previous LDAP class
sl: Premakni nazaj na predhodni razred LDAP

en: Next Class
sl: Naslednji razred

en: Move to next LDAP class
sl: Premakni v naslednji razred LDAP

en: LDAP entries browser
sl: Brskalnik vnosov LDAP

en: LDAP hierarchy
sl: Hierarhija LDAP

en: LDAP entry's details
sl: Podrobnosti vnosa LDAP

en: Add entry to favorites
sl: Dodaj vnos med priljubljene

en: Previous Entry
sl: Predhodni vnos

en: Move back to previous LDAP entry
sl: Premakni nazaj na predhodni vnos LDAP

en: Next Entry
sl: Naslednji vnos

en: Move to next LDAP entry
sl: Premakni na naslednji vnos LDAP

en: LDAP entries
sl: Vnosi LDAP

en: Favorites
sl: Priljubljeno

en: LDAP search page
sl: Iskalna stran LDAP

en: LDAP search settings
sl: Iskalni niz LDAP

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear the search settings
sl: Počisti iskalne nize

en: Execute LDAP search
sl: Izvedi iskanje LDAP

note: results
en: Results
sl: Rezultati

en: Could not define virtual table for this LDAP search: %s
sl: Ni mogoče določiti navidezne razpredelnice za to iskanje LDAP: %s

en: Virtual table '%s' for this LDAP search has been defined
sl: Navidezna razpredelnica '%s' za iskanje LDAP je določena

en: Define as Table
sl: Določi kot razpredelnico

en: Define search as a virtual table
sl: Določi iskanje kot navidezno razpredelnico

en: LDAP search
sl: Iskanje LDAP

en: Define LDAP search as a virtual table
sl: Določi iskanje LDAP kot navidezno razpredelnico

en: Name of the virtual LDAP table to create
sl: Ime navidezne razpredelnice LDAP za ustvarjanje

en: Everytime data is selected from the virtual table which will be created, the LDAP search will be executed and data returned as the contents of the table.
sl: Vsakokrat, ko so izbrani podatki iz ustvarjene navidezne razpredelnice, bo zagnano tudi iskanje LDAP, podatki pa bodo vrnjeni kot vsebina te razpredelnice.

en: Table name:
sl: Ime razpredelnice:

en: Replace if exists:
sl: Zamenjaj, če obstaja:

en: Connection opening:
sl: Odpiranje povezave:

en: Select a named data source, or specify
    parameters to open a connection to a 
    non defined data source
sl: Izberite imenovan podatkovni vir, ali pa
    določite parametre za odpiranje povezave
    z nedoločenim podatkovnim virom.

en: Cancelled by the user
sl: Preklicano s strani uporabnika

en: [DSN|connection string]...
sl: [DSN|niz povezave] ...

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: All files are in the directory: %s
sl: Vse datoteke so v mapi: %s

en: Can't get the list of files used to store information about each connection: %s
sl: Ni mogoče pridobiti seznama datotek s shranjenimi podatki posameznih povezav: %s

en: Error while purging files used to store information about each connection: %s
sl: Napaka med opravilom počiščenja datotek s podatki posameznih povezav: %s

en: Multiple statements
sl: Več izjav

en: SELECT statement
sl: Izjava SELECT

en: INSERT statement
sl: Izjava INSERT

en: UPDATE statement
sl: Izjava UPDATE

en: DELETE statement
sl: Izjava DELETE

en: COMPOUND SELECT statement
sl: Izjava COMPOUND SELECT

en: BEGIN statement
sl: Izjava BEGIN

en: ROLLBACK statement
sl: Izjava ROLLBACK

en: COMMIT statement
sl: Izjava COMMIT

en: ADD SAVEPOINT statement
sl: ADD SAVEPOINT izjava

en: ROLLBACK SAVEPOINT statement
sl: ROLLBACK SAVEPOINT izjava

en: DELETE SAVEPOINT statement
sl: DELETE SAVEPOINT izjava

en: Unknown statement
sl: Neznana izjava

en: Getting
    favorites...
sl: Dobivanje
    priljubljenih

en: No favorite:
    drag item to
    define one
sl: Ni priljubljenih:
    potegni predmet na
    določi predmet

en: Query execution (SQL)
sl: Izvajanje poizvedbe (SQL)

en: Query editor
sl: Urejevalnik poizvedb

en: Clear the editor's
    contents
sl: Počisti vsebino
    urejevalnika

en: Show variables needed
    to execute SQL
sl: Pokaži spremenljivke zahtevane
    za izvedbo SQL

en: Execute SQL in editor
sl: Izvedi SQL v urejevalniku

en: Indent
sl: Zamakni

en: Indent SQL in editor
    and make the code more readable
    (removes comments)
sl: zamakni SQL v urejevalniku
    in tako naredi kodo bolj pregledno
    (odstranjene bodo opombe)

en: Favorite
sl: Priljubljeno

en: Add SQL to favorite
sl: Dodaj SQL med priljubljeno

en: Execution history:
sl: Zgodovina izvedbe:

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy selected history
    to editor
sl: Kopiraj izbrano zgodovino
    v urejevalnik

en: Clear history
sl: Počisti zgodovino

en: Execution Results:
sl: Rezultati izvedbe:

en: New favorite
sl: Nov priljubljen predmet

en: Modify favorite '%s'
sl: Spremeni priljubljen predmet '%s'

en: Modify a favorite
sl: Spremeni priljubljen predmet

en: Favorite's name
sl: Ime priljubljenega predmeta:

en: Unnamed query
sl: Neimenovana poizvedba

en: Name of the favorite to create
sl: Ime novega priljubljenega predmeta

en: Enter the name of the favorite to create
sl: Vnos imena novega priljubljenega  predmeta

en: Invalid variable's contents
sl: Neveljavna vsebina spremenljivke

en: assign values to the following variables
sl: dodeli vrednosti naslednjim spremenljivkam

en: A transaction has automatically been started
    during this statement's execution, this usually
    happens when blobs are selected (and the transaction
    will have to remain opened while the blobs are still
    accessible, clear the corresponding history item before
    closing the transaction).
sl: Prenos je bil samodejno začet med izvajanjem
    izjave, kar se običajno zgodi kadar so izbrane zbirke
    dvojiških podatkov (blobi) in mora biti prenos odprt dokler
    so blobi dostopni. Počistiti je treba zgodovino pred
    končanjem prenosa.

en: Statement executed
sl: Izjava je izvedena

en: Error while parsing code: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem kode: %s

en: A query is already being executed, to execute another query, open a new connection.
sl: Poizvedba je že izvedena. Za izvedbo druge poizvedbe, odprite novo povezavo.

en: Internal error, please report error to http://bugzilla.gnome.org/ for the "libgda" product
sl: Notranja napaka, pošljite poročilo o napaki na http://bugzilla.gnome.org/ za knjižnico "libgda"

en: _Execute
sl: _Izvedi

en: Execute query
sl: Izvedi poizvedbo

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: Undo last change
sl: Razveljavi zadnjo spremembo

en: Copy all in a single line
sl: Kopiraj vse v eni vrstici

en: In the future:
sl: V prihodnosti:

en: Less than a minute ago:
sl: Pred manj kot eno minuto:

en: %lu minute ago:
     | %lu minutes ago:
sl[0]: pred %lu minutami
sl[1]: pred %lu minuto
sl[2]: pred %lu minutama
sl[3]: pred %lu minutami

en: %lu hour ago
     | %lu hours ago
sl[0]: pred %lu urami
sl[1]: pred %lu uro
sl[2]: pred %lu urama
sl[3]: pred %lu urami

en: %lu day ago
     | %lu days ago
sl[0]: pred %lu dnevi
sl[1]: pred %lu dnevom
sl[2]: pred %lu dnevoma
sl[3]: pred %lu dnevi

en: _Query
sl: _Poizvedba

en: Query
sl: Poizvedba

en: _New Editor
sl: _Nov urejevalnik

en: Open a new query editor
sl: Odpri nov urejevalnik poizvedbe

en: Could not add action: %s
sl: Ni mogoče dodati dejanja: %s

en: SQL Code
sl: SQL koda

en: Is action
sl: Je dejanje

en: Check this option to make this favorite an action
    which can be proposed for execution from grids
    containing data. The parameters required to execute
    the query will be defined from the row selected in the grid
sl: Možnost omogoči ustvarjanje priljubljenega dejanja,
    ki ga je mogoče izvesti iz mreže, ki vsebuje
    podatke. Parametri, ki so nujni za izvajanje poizvedbe
    bodo določeni na osnovi vrstice, ki je izbrana na mreži

en: Statement:
sl: Izjava:

en: Execution delay
sl: Zakasnitev izvedbe

en: Number of rows impacted
sl: Število ciljnih vrstic

en: Execution Parameters
sl: Parametri izvajanja

en: No result selected
sl: Ni izbranih rezultatov

en: Re-execute query
sl: Ponovno izvedi poizvedbo

en: Execution error:
sl: Napaka med izvajanjem:

en: Table not found
sl: Razpredelnice ni mogoče najti

en: Requested object is not a table or view
sl: Zahtevan predmet ni razpredelnica ali pogled

en: Auto incremented
sl: Samodejno povečevanje

en: Tables' index
sl: Kazalo razpredelnice

en: Schema browser
sl: Brskalnik shem

en: Could not save diagram
sl: Ni mogoče shraniti diagrama

en: Canvas's name
sl: Ime platna

en: Relations diagram
sl: Diagram povezav

en: Error parsing favorite's contents
sl: Napaka med razčlenjevanjem vsebine priljubljenih

en: Missing table attribute in favorite's contents
sl: Manjka atribut razpredelnice v vsebini priljubljenih

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: View contents
sl: Pogled vsebine

en: _Schema
sl: _Shema

en: Schema
sl: Shema

en: _New Diagram
sl: _Nov diagram

en: Create a new diagram
sl: Ustvari nov diagram

en: Could not load diagram
sl: Ni mogoče naložiti diagrama

en: Declared foreign key '%s' on
sl: Napovedan tuj ključ  '%s' na

en: Foreign key '%s' on
sl: Tuj ključ  '%s' na

en: incompatible types: '%s' for the foreign key and '%s' for the referenced primary key
sl: nezdružljive vrste: '%s' za tuj ključ in '%s' za sklicni osnovni ključ

en: Could not compute table's UNIQUE constraints for %s.%s.%s
sl: Ni mogoče izračunati ENOZNAČNIH omejitev razpredelnice za  %s.%s.%s

en: Unique constraint
sl: Enoznačna omejitev

en: Tables referencing this one
sl: Sklicna razpredelnica za to razpredelnico

en: Column Name
sl: Ime stolpca

note: To translators: "Not NULL?" is a table's column's attribute. The NULL term should not be translated as it refers to the SQL NULL value
en: Not NULL?
sl: Ali ni prazna vrednost?

en: LDAP virtual table definition
sl: Dolčilo navidezne razpredelnice LDAP

en: Constraints and integrity rules
sl: Omejitve in celostna pravila

en: Could not find table '%s.%s'
sl: Ni mogoče najti razpredelnice '%s.%s'

en: Could not find declared foreign key '%s'
sl: Ni mogoče najti napovedanega tujega ključa  '%s'

en: Table not found. If you think this is an error,
    please refresh the meta data from the database
    (menu Connection/Fetch meta data).
sl: Razpredelnice ni mogoče najti. V kolikor je to napaka,
    osvežite metapodatke podatkovne zbirke
    (meni Povezava/Pridobi metapodatke).

en: Relations
sl: Povezave

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Data successfully inserted
sl: Podatki so uspešno vstavljeni

en: Meta data not yet available
sl: Metapodatki niso na voljo

en: Can't find information about table
sl: Ni mogoče najti podrobnosti razpredelnice

en: Internal error while building INSERT statement:
    %s
sl: Notranja napaka med izgradnjo stavka INSERT:
    %s

en: Default value: '%s'
sl: Privzeta vrednost: '%s'

en: Default value: auto incremented value
sl: Privzeta vrednost: samodejno povečana vrednost

en: Values to insert into table
sl: Vrednosti, ki naj se vstavijo v razpredelnico

en: Can't find information about table '%s'
sl: Ni mogoče najti podrobnosti razpredelnice '%s'

en: _Table
sl: _Razpredelnica

en: Add table to favorites
sl: Dodaj razpredelnico med priljubljene

en: View table's contents
sl: Pregled vsebine razpredelnice

en: _Insert Data
sl: _Vstavi podatke

en: Insert data into table
sl: Vstavi podatke v razpredelnico

en: _Declare Foreign Key
sl: _Določi tuj ključ

en: Declare a foreign key for table
sl: Napovej tuj ključ za razpredelnico

en: default
sl: privzeto

en: Table's fields
sl: Polja razpredelnice

en: Field's display preferences
sl: Možnosti prikaza polja

en: Data entry type:
sl: Vrsta vnosa podatkov:

en: Defines how data for the selected column
    will be displayed in forms. Leave 'Default' to have
    the default display
sl: Določa, kako bodo podatki izbranih stolpcev
    prikazani v obrazcu. Izbira 'privzeto' omogoči
    običajni prikaz

en: none
sl: brez

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Preview:
sl: Predogled:

en: Free form to test the configured
    data entry
sl: Prosti obrazec za preizkus nastavitev
    za vnos podatkov

en: Information:
sl: Podrobnosti:

en: Unable to display help. Please make sure the documentation package is installed.
sl: Ni mogoče pokazati pomoči. Prepričajte se, da je paket dokumentacije nameščen.

en: Unable to open help file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke pomoči

en: Help is being loaded, please wait...
sl: Dokumenti pomoči se nalagajo, počakajte ...

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

en: Abstract
sl: Izvleček

en: Structural
sl: Po zgradbi

en: Auxilliary
sl: Pomožno

en: <small>This area allows to give values to
    variables defined in the SQL code
    using the following syntax:
    <b><tt>##&lt;variable name&gt;::&lt;type&gt;[::null]</tt></b>
    For example:
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##id::int</tt></b></span>
          defines <b>id</b> as a non NULL integer
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##age::string::null</tt></b></span>
          defines <b>age</b> as a string
    
    Valid types are: <tt>string</tt>, <tt>boolean</tt>, <tt>int</tt>,
    <tt>date</tt>, <tt>time</tt>, <tt>timestamp</tt>, <tt>guint</tt>, <tt>blob</tt> and
    <tt>binary</tt></small>
sl: <small>To območje dovoli podajanje vrednosti k
    spremenljivkam, ki so določene znotraj kode SQL
    v skladnji:
    <b><tt>##&lt;ime spremenljivke&gt;::&lt;vrsta&gt;[::null]</tt></b>
    Na primer:
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##id::int</tt></b></span>
          določa <b>id</b> kot prazna vrednost.
    <span foreground="#4e9a06"><b><tt>##starost::string::null</tt></b></span>
          določa <b>starost</b> kot niz.
    
    Veljavne vrste so: <tt>string</tt>, <tt>boolean</tt>, <tt>int</tt>,
    <tt>date</tt>, <tt>time</tt>, <tt>timestamp</tt>, <tt>guint</tt>, <tt>blob</tt> in
    <tt>binary</tt></small>

en: Hide search toolbar
sl: Skri orodno vrstico iskanja

en: Search:
sl: Iskanje:

en: Case sensitive
sl: Razlikovanje velikosti črk

en: Invalid unnamed command
sl: Neveljaven neimenovan ukaz

en: Command '%s' not found
sl: Ukaza '%s' ni mogoče najti.

en: Syntax error after '\'
sl: Napaka skladnje za znakoma '\'

en: Unbalanced usage of quotes
sl: Neuravnotežena uporaba navednic

en: Usage
sl: Uporaba

en: Could not save history file to '%s': %s
sl: Ni mogoče shraniti datoteke zgodovine v '%s': %s

en: (%d row) | (%d rows)
sl[0]: (%d vrstic)
sl[1]: (%d vrstica)
sl[2]: (%d vrstici)
sl[3]: (%d vrstice)

en: History is not supported
sl: Zgodovina ni podprta

en: No current connection
sl: Ni trenutne povezave

en: List of tables
sl: Seznam razpredelnic

en: List of views
sl: Seznam pogledov

en: List of schemas
sl: Seznam shem

en: No object found
sl: Ni najdenih predmetov

en: Column
sl: Stolpec

en: Nullable
sl: Poničeno

en: Extra
sl: Dodatno

en: List of columns for view '%s'
sl: Seznam stolpcev za pogled '%s'

en: List of columns for table '%s'
sl: Seznam stolpcev za razpredelnico '%s'

en: yes
sl: da

en: no
sl: brez

en: Could not determine columns of view '%s'
sl: Stolpcev pogleda '%s' ni mogoče določiti

en: Could not determine columns of table '%s'
sl: Stolpcev rezpredelnice '%s' ni mogoče določiti

en: View definition: %s
sl: Pogled določila: %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s
sl: se sklicuje na %s

note: To translators: the term "references" is the verb * "to reference" in the context of foreign keys where * "table A REFERENCES table B"
en: references %s.%s
sl: se sklicuje na %s.%s

en: Installed providers list
sl: Seznam nameščenih ponudnikov

en: Could not find provider '%s'
sl: Ni mogoče najti ponudnika '%s'

en: Attribute
sl: Atribut

en: Provider '%s' description
sl: Opis ponudnika '%s'

en: Could not find data source '%s'
sl: Ni mogoče najti podatkovnega vira '%s'

en: DSN '%s' description
sl: Opis DSN '%s'

en: DSN name
sl: Ime DNS

en: Parameters
sl: Parametri

en: System DSN?
sl: Ali je to sistemski DNS?

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Last used
sl: Nazadnje uporabljeno

en: Unknown criteria '%s'
sl: Neznan kriterij '%s'

en: Failed to remove:
sl: Odstranjevanje je spodletelo:

en: No file to purge!
sl: Ni izbrane datoteke za počiščenje!

en: Gda server operations list
sl: Seznam opravil GDA strežnika

en: Using XML descriptions in %s
sl: Uporaba opisov XML v %s

en: Could not create provider object: %s
sl: Ni mogoče ustvariti predmeta ponudnika: %s

en: Existing operation types for provider '%s':
sl: Obstoječe vrste opravil ponudnika '%s':

en: Existing operation types:
sl: Obstoječe vrste opravil:

en: Description for type: %s
sl: Opis za vrsto: %s

en: Operation not supported
sl: Dejanje ni podprto

en: Can't parse file '%s', ignoring it
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke '%s', zato bo prezrta

en: GDA SQL console version
sl: Različica GDASQL konzole

en: Defines how the DN column is handled for LDAP searched (among "dn", "rdn" and "none")
sl: Določa, kako je obravnavan stolpec razločnega imena (DN) za preiskani LDAP (med "dn", "rdn" in "none")

en: Defines the LDAP attributes which are fetched by default by LDAP commands
sl: Določi atribute LDAP, ki so pridobljeni privzeto z ukazi LDAP

en: Set to TRUE when the 1st line of a CSV file holds column names
sl: Izbrana možnost določa, da prva vrstica datoteke CSV vsebuje imena stolpcev

en: Quote character for CSV format
sl: Navedni znak zapisa CSV

en: Separator character for CSV format
sl: Ločilni znak zapisa CSV

en: Welcome to the GDA SQL console, version
sl: Dobrodošli v konzoli GDA SQL različice

en: Type: %s to show usage and distribution terms
          %s or %s for help with internal commands
          %s (or CTRL-D) to quit (the '.' can be replaced by a '\')
          or any SQL query terminated by a semicolon
sl: Vrsta: %s za prikaz in pogoje razširjanja
          %s ali %s za pomoč z notranjimi ukazi
          %s (ali CTRL-D) za končanje (znak '.' je mogoče zamenjati z '\')
          ali katerokoli poizvedbo SQL zaustaviti s podpičjem

en: Opening connection '%s' for:
sl: Odpiranje povezave'%s' za:

en: Can't open connection %d: %s
sl: Ni mogoče odpreti povezave %d: %s

en: Opening connection '%s' (GDA_SQL_CNC environment variable):
sl: Odpiranje povezave '%s' (GDA_SQL_CNC okoljsko spremenljivko):

en: Can't open connection defined by GDA_SQL_CNC: %s
sl: Ni mogoče odpreti povezave določene z GDA_SQL_CNC: %s

en: Can't run HTTP server on port %d
sl: Ni mogoče zagnati strežnika HTTP na vratih %d

en: Connection closed
sl: Povezava je zaprta

en: Could not interpret the '%s' parameter's value
sl: Ni mogoče razčleniti vrednosti parametra '%s'

en: No internal parameter named '%s' required by query
sl: Ni zahtevanega notranjega parametra z imenom '%s' za poizvedbo

en: Can't open file '%s' for writing: %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke '%s' za pisanje: %s

en: Can't open pipe '%s': %s
sl: Ni mogoče odpreti cevi '%s': %s

en: Can't open file '%s' for reading: %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke '%s' za branje: %s

en: Connection name '%s' is invalid
sl: Ime povezave '%s' ni veljavno

en: 	Username for '%s':
sl: 	Uporabniško ime za '%s':

en: No username for '%s'
sl: Ni uporabniškega imena za '%s'

en: 	Password for '%s':
sl: 	Geslo za '%s':

en: No password for '%s'
sl: Ni gesla za '%s'

en: Date format for this connection will be: %s%c%s%c%s, where YYYY is the year, MM the month and DD the day
sl: Oblika datuma za to povezavo bo %s%c%s%c%s, kjer je YYYY letnica, MM mesec in DD dan.

en: All the information related to the '%s' connection will be stored in the '%s' file
sl: Vsi podatki povezani s povezavo '%s', bodo shranjeni v datoteki '%s'.

en: Error getting meta data in background: %s
sl: Napaka med pridobivanjem metapodatkov v ozadju: %s

en: Getting database schema information for connection '%s', this may take some time...
sl: Pridobivanje podrobnosti sheme podatkovne zbirke za povezavo '%s'; opravilo je lahko dolgotrajno ...

en: error: %s
sl: napaka: %s

en: Done.
sl: Končano.

en: %s [<FILE>]
sl: %s [<datoteka>]

en: Show commands history, or save it to file
sl: Pokaži zgodovino ukazov, ali pa jo shrani v datoteko

en: Information
sl: Podatki

en: %s [<META DATA TYPE>]
sl: %s [<metapodatkovna vrsta>]

en: Force reading the database meta data (or part of the meta data, ex:"tables")
sl: Vsili branje metapodatkov podatkovne zbirke (ali njihov del, npr:"tables")

en: %s <fkname> <tableA>(<colA>,...) <tableB>(<colB>,...)
sl: %s <ime-tujega-ključa> <razpredelnicaA>(<stolpecA>,...) <razpredelnicaB>(<stolpecB>,...)

en: Declare a new foreign key (not actually in database): tableA references tableB
sl: Napovej nov tuj ključ (izven podatkovne zbirke): razpredelnicaA se sklicuje na razpredelnicoB

en: Un-declare a foreign key (not actually in database)
sl: Odstrani napoved tujega ključa (izven podatkovne zbirke):

en: %s [<TABLE>]
sl: %s [<razpredelnica>]

en: List all tables (or named table)
sl: Izpiši vse razpredelnice (ali imena razpredelnic)

en: %s [<VIEW>]
sl: %s [<pogled>]

en: List all views (or named view)
sl: Izpiši vse poglede (ali imena pogledov)

en: %s [<SCHEMA>]
sl: %s [<shema>]

en: List all schemas (or named schema)
sl: Izpiši vse sheme (ali imena shem)

en: %s [<OBJ_NAME>|<SCHEMA>.*]
sl: %s [<ime predmeta>|<shema>.*]

en: Describe object or full list of objects
sl: Opiši predmet ali seznam predmetov

en: %s [<TABLE1> [<TABLE2>...]]
sl: %s [<razpredelnica1> [<razpredelnica2> ...]]

en: Create a graph of all or the listed tables
sl: Ustvari graf vseh prikazanih razpredelnic

en: %s [<port> [<authentication token>]]
sl: %s [<vrata> [<žeton za overitev>]]

en: Start/stop embedded HTTP server (on given port or on 12345 by default)
sl: Zaženi/zaustavi vstavljen HTTP strežnik (na podanih vratih ali pa na 12345 privzeto)

en: %s [[<CNC_NAME>] [<DSN>|<CONNECTION STRING>]]
sl: %s [<ime_CNC> [<DSN>|<niz povezave>]]

en: Opens a new connection or lists opened connections
sl: Odpre novo povezavo ali pa seznam odprtih povezav

en: %s [<CNC_NAME>]
sl: %s [<ime_CNC>]

en: Close a connection
sl: Zapri povezavo

en: %s <CNC NAME> <OBJ NAME> [<OBJ NAME> ...]
sl: %s <ime CNC> <ime predmeta> [<ime predmeta> ...]

en: Bind connections or datasets (<OBJ NAME>) into a single new one (allowing SQL commands to be executed across multiple connections and/or datasets)
sl: Poveži povezave ali podatkovne množice (<ime predmeta>) v eno novo (dovoli ukazom SQL izvajanje preko več povezav in/ali podatkovnih množic)

en: DSN (data sources) management
sl: DSN (podatkovni viri) upravljanje

en: List all DSN (or named DSN's attributes)
sl: izpis vseh DSN (ali imenovanih atributov DSN)

en: %s <DSN_NAME> <DSN_DEFINITION> [<DESCRIPTION>]
sl: %s <ime_DSN> <določilo_DSN> [<opis>]

en: Create (or modify) a DSN
sl: Ustvarjanje (spreminjanje) DSN

en: %s <DSN_NAME> [<DSN_NAME>...]
sl: %s <ime_DSN> [<ime_DSN> ...]

en: Remove a DSN
sl: Odstrani DSN

en: %s [<PROVIDER>]
sl: %s [<ponudnik>]

en: List all installed database providers (or named one's attributes)
sl: Izpiši vse nameščene ponudnike podatkovnih zbirk (ali poimenovane atribute)

en: Input/Output
sl: Vhod/izhod

en: %s <FILE>
sl: %s <datoteka>

en: Execute commands from file
sl: Izvedba ukazov iz datoteke

en: Send output to a file or |pipe
sl: Pošlji izpis v datoteko ali |cev

en: %s [<TEXT>]
sl: %s [<besedilo>]

en: Print TEXT or an empty line to standard output
sl: Izpis BESEDILA ali pa prazne vrstice na standardni odvod

en: Send TEXT or an empty line to current output stream
sl: Pošlji BESEDILO ali prazno vrstico na trenutni odvodni pretok

en: %s [<DIR>]
sl: %s [<mapa>]

en: Change the current working directory
sl: Spremeni trenutno delovno mapo

en: Show usage and distribution terms
sl: Pokaži pogoje uporabo in razširjanja

en: %s [<NAME> [<VALUE>]]
sl: %s [<IME> [<VREDNOST>]]

en: Set or show an option, or list all options
sl: Nastavi ali pokaži možnost oziroma izpiši vse možnosti

en: Query buffer & query favorites
sl: Medpomnilnik poizvedb in priljubljene poizvedbe

en: Edit the query buffer (or file) with external editor
sl: Uredi medpomnilnik poizvedbe (ali datoteko) z zunanjim urejevalnikom

en: Reset the query buffer (or load file into query buffer)
sl: Počisti medpomnilnik poizvedbe (ali pa naloži datoteko v medpomnilnik poizvedb)

en: Show the contents of the query buffer
sl: Pokaži vsebino medpomnilnika poizvedbe

en: %s [<FAVORITE_NAME>]
sl: %s [<ime priljubljenega predmeta>]

en: Execute contents of query buffer, or execute specified query favorite
sl: Izvedi vsebino medpomnilnika poizvedbe, oziroma navedeno poizvedbo

en: Write query buffer to file
sl: Zapiši medpomnilnik poizvedbe v datoteko

en: %s <FAVORITE_NAME>
sl: %s <ime priljubljenega predmeta>

en: Save query buffer as favorite
sl: Shrani medpomnilnik poizvedbe med priljubljeno

en: Load a query favorite into query buffer
sl: Naloži priljubljeno poizvedbo v medpomnilnik poizvedb

en: Delete a query favorite
sl: Izbriši priljubljeno poizvedbo

en: List all query favorites
sl: Izpis vseh priljubljenih poizvedb

en: Set output format
sl: Določitev zapisa odvoda

en: %s [<NAME>|<TABLE> <COLUMN> <ROW_CONDITION>] <FILE>
sl: %s [<ime>|<razpredelnica><stolpec><pogoj_vrstice>] <datoteka>

en: Export internal parameter or table's value to the FILE file
sl: Izvozi zunanji parameter ali vrednost razpredelnice v datoteko DATOTEKA

en: Execution context
sl: Izvajanje dejanja

en: %s [<NAME> [<VALUE>|_null_]]
sl: %s [<ime> [<vrednost>|_null_]]

en: Set or show internal parameter, or list all if no parameter specified
sl: Določi ali prikaži notranji parameter, oziroma seznam vseh, če parameter ni določen

en: %s [<NAME>]
sl: %s [<ime>]

en: Unset (delete) internal named parameter (or all parameters)
sl: Odstrani nastavitev (izbriši) notranje imenovanega parametra (ali vseh parametrov)

en: %s <NAME> [<FILE>|<TABLE> <COLUMN> <ROW_CONDITION>]
sl: %s <ime>[<datoteka>|<razpredelnica><stolpec><pogoj_vrstice>]

en: Set internal parameter as the contents of the FILE file or from an existing table's value
sl: Določitev notranjega parametra kot vsebine datoteke DATOTEKA ali iz obstoječe vrednosti razpredelnice

en: %s <SELECT> <ROW_FIELDS> [<COLUMN_FIELDS> [<DATA_FIELDS> ...]]
sl: %s <izbor> <polja_vrstice> <polja_stolpca> [<polja_podatkov>]

en: Performs a statistical analysis on the data from SELECT, using ROW_FIELDS and COLUMN_FIELDS criteria and optionally DATA_FIELDS for the data
sl: Izvede statistično analizo podatkov izjave SELECT, z uporabo kriterija POLJA_VRSTICE in POLJA_STOLPCA in izbirno POLJA_PODATKOV podatkov.

en: Datasets' manipulations
sl: Možnosti podatkovne množice

en: Lists all the datasets kept in memory for reference
sl: Izpiše seznam vseh podatkovnih množic v pomnilniku za sklicevanje

en: %s <DATASET NAME> <PATTERN>
sl: %s <ime podatkovne množice> <vzorec>

en: Show a dataset's contents where lines match a regular expression
sl: Pokaži vsebino podatkovne množice, kjer se vrstice ujemajo z logičnim izrazom

en: %s <DATASET NAME> [<COLUMN> [<COLUMN> ...]]
sl: %s <ime podatkovne množice> [<stolpec> [<stolpec> ...]]

en: Show a dataset's contents, showing only the specified columns if any specified
sl: Pokaži vsebino podatkovne množice, pri čemer pokaži le stolpce, ki so (če so) navedeni

en: %s <DATASET NAME> [<DATASET NAME> ...]
sl: %s <ime podatkovne množice> [<ime podatkovne množice> ...]

en: Remove one or more datasets
sl: Počisti eno ali več podatkovnih množic

en: %s <DATASET NAME> <DATASET NAME>
sl: %s <ime podatkovne množice> <ime podatkovne množice>

en: Rename a dataset, useful to rename the '_' dataset to keep it
sl: Preimenuj podatkovno množico, uporabno za preimenovanje podatkovne množice '_', da je ne izgubite

en: %s CSV <FILE NAME>
sl: %s CSV <ime datoteke>

en: Import a dataset from a file
sl: uvozi podatkovno množico iz datoteke

en: %s <filter> [<base|onelevel|subtree> [<base DN>]]
sl: %s <filter> [<osnovni|enoravenski|poddrevesni> [<osnovno razločno ime DN>]]

en: Search LDAP entries
sl: Preišči vnose LDAP

en: %s <DN> ["all"|"set"|"unset"]
sl: %s <razločno_ime_DN> ["all"|"set"|"unset"]

en: Shows attributes for the entry identified by its DN. If the "set" 2nd parameter is passed, then all set attributes are show, if the "all" 2nd parameter is passed, then the unset attributes are also shown, and if the "unset" 2nd parameter is passed, then only non set attributes are shown.
sl: Pokaže vse atribute za vnos, ki ga določa njegovo razločno ime (DN). Če je podan drug parameter "set", so prikazani vsi nastavljeni atributi, če je podan drugi parameter "all", potem so prikazani tudi nedoločeni parametri, če pa je podan drugi parameter "unset", so prikazani zgolj nedoločeni atributi.

en: %s <DN> <new DN>
sl: %s <DN> <nov DN>

en: Renames an LDAP entry
sl: Preimenuje star vnos LDAP

en: %s <DN> <OPERATION> [<ATTR>[=<VALUE>]] [<ATTR>=<VALUE> ...]
sl: %s <RAZLOČNO_IME_DN> <OPRAVILO> [<ATRIBUT>[=<VREDNOST>]] [<ATRIBUT>=<VREDNOST> ...]

en: Modifies an LDAP entry's attributes; <OPERATION> may be DELETE, REPLACE or ADD
sl: Spremeni atribute vnosa LDAP; <OPRAVILO> je lahko DELETE (izbriši), REPLACE (zamenjaj) ali ADD (dodaj)

en: Unknown output format: '%s', reset to default
sl: Neznan odvodni zapis: '%s', uporabljena bo privzeta vrednost

en: DSN list
sl: DSN seznam

en: Missing arguments
sl: Manjkajo argumenti

en: Missing provider name
sl: Manjka ime ponudnika

en: Missing DSN name
sl: Manjka ime DSN

en: Getting database schema information, this may take some time...
sl: Pridobivanje podrobnosti sheme podatkovne zbirke, opravilo je lahko dolgotrajno ...

en: A connection named '%s' already exists
sl: Povezava z imenom '%s' že obstaja

en: No opened connection
sl: Ni odprtih omrežnih povezav

en: DSN or connection string
sl: DSN ali niz povezave

en: Missing required connection names
sl: Manjka zahtevano ime povezave

en: No connection or dataset named '%s' found
sl: Ni mogoče najti povezave oziroma podatkovne množice z imenom '%s'

note: force create of meta store add existing connections to virtual connection
en: Bound connections are as:
sl: Poveži povezave kot:

note: Translators: this string indicates that all the tables in connection named in the * 1st "%s" will appear in the SQL namespace named as the 2nd "%s"
en: %s in the '%s' namespace
sl: %s v imenskem prostoru '%s'

note: Translators: this string indicates that the dataset named in the 1st "%s" * will appear as the table named as the 2nd "%s"
en: %s mapped to the %s table
sl: %s, preslikana v razpredelnico %s

en: No option named '%s'
sl: Ni možnosti z imenom '%s'

en: List of options
sl: Seznam možnosti

en: Could not get home directory: %s
sl: Ni mogoče pridobiti domače mape: %s

en: Working directory is now: %s
sl: Delovna mapa je sedaj: %s

en: Could not change working directory to '%s': %s
sl: Ni mogoče spremeniti delovne mape v %s: %s

en: No connection opened
sl: Ni odprtih povezav

en: Could not write to temporary file '%s': %s
sl: Ni mogoče pisati v začasno datoteko '%s': %s

en: could not start editor '%s'
sl: Ni mogoče začeti urejevalnika '%s'

en: Could not start /bin/sh
sl: Ni mogoče začeti /bin/sh

en: Missing FILE to write to
sl: Manjka datoteka za pisanje

en: Favorite name
sl: Ime priljubljenega predmeta

en: Comments
sl: Opombe

en: Missing query buffer name
sl: Manjka ime medpomnilnika poizvedbe

en: Query buffer is empty
sl: Medpomnilnik poizvedbe je prazen

en: Could not find favorite
sl: Ni mogoče najti priljubljenih poizvedb

en: No parameter named '%s' defined
sl: Ni določenega parametra z imenom '%s'

en: List of defined parameters
sl: Seznam določenih parametrov

en: dimensions (columns x rows)
sl: mere (stolpci x vrstice)

en: List of kept data
sl: Seznam ohranjenih podatkov

en: Missing argument
sl: Manjka argument

en: Could not find dataset named '%s'
sl: Ni mogoče najti podatkovne množice z imenom '%s'

en: Could not identify column '%s'
sl: Ni mogoče določiti stolpca '%s'

en: Unknown import format '%s'
sl: Neznan  zapis za uvoz '%s'

en: Could not import file '%s'
sl: Ni mogoče uvoziti datoteke '%s'

en: Missing foreign key declaration specification
sl: Manjka določilo napovedi tujega ključa

en: Malformed foreign key declaration specification
sl: Nepravilno oblikovano določilo napovedi tujega ključa

en: Malformed table name specification '%s'
sl: Nepravilno oblikovano določilo imena razpredelnice '%s'

en: Missing foreign key name argument
sl: Manjka argument tujega ključa

en: Wrong row condition
sl: Napačen pogoj vrstice

en: No unique row identified
sl: Ni določene enoznačne vrstice

en: Wrong number of arguments
sl: Napačno število argumentov

en: Missing data on which to operate
sl: Manjkajo podatki za obdelavo

en: Missing row fields specifications
sl: Manjkajo določila polj vrstice

en: Wrong SELECT argument
sl: Neveljavni argumenti izjave SELECT

en: Wrong data field argument
sl: Neveljavni argumenti podatkovnega polja

en: Connection is not an LDAP connection
sl: Povezava ni povezava LDAP

en: Unknown search scope '%s'
sl: Neznan obseg iskanja '%s'

en: Missing filter which to operate
sl: Manjka filter za obdelavo

en: Missing current DN or new DN specification
sl: Manjka trenutno razločno ime (DN) ali specifikacija novega

en: Missing DN of LDAP entry
sl: Manjka razločno ime (DN) vnosa LDAP

en: Missing operation to perform on LDAP entry's attributes
sl: Manjka opravilo za izvedbo z atributi vnosa LDAP

en: Unknown operation '%s' to perform on LDAP entry's attributes
sl: Neznano opravilo '%s' za izvedbo z atributi vnosa LDAP

en: Wrong attribute value specification '%s'
sl: Določena je napačna vrednost atributa '%s'

en: Missing DN (Distinguished name) argument
sl: Manjka argument razločnega imena

en: Unknown '%s' argument
sl: Neznan argument '%s'

en: Could not find entry with DN '%s'
sl: Ni mogoče najti vnosa z razločnim imenom (DN) '%s'

en: Required?
sl: Ali je zahtevano?

en: LDAP entry's Attributes
sl: Atributi vnosa LDAP

en: Could not write file
sl: Ni mogoče zapisati datoteke

en: Graph written to '%s'
sl: Graf je zapisan v '%s'

en: Graph written to '%s'
    Use 'dot' (from the GraphViz package) to create a picture, for example:
    	dot -Tpng -o graph.png %s
    Note: set the GDA_SQL_VIEWER_PNG or GDA_SQL_VIEWER_PDF environment variables to view the graph
sl: Graf je zapisan v '%s'
    Uporabite ukaz 'dot' (iz paketa GraphViz) za ustvarjanje slike:
    	dot -Tpng -o graf.png %s
    Opomba: določite okoljski spremenljivki GDA_SQL_VIEWER_PNG ali GDA_SQL_VIEWER_PDF za predogled slike grafa

en: HTTPD server stopped
sl: Strežnik HTTPD je zaustavljen

en: Could not start HTTPD server
sl: Ni mogoče začeti strežnika HTTPD

en: HTTPD server started
sl: Strežnik HTTPD je zagnan

en: Invalid port specification
sl: Neveljavna določilo vrat

en: Command is incomplete
sl: Ukaz ni popoln

en: Generated by the GDA SQL console
sl: Ustvarjeno s GDASQL konzolo

en: Console
sl: Konzola

en: Can't initialize dictionary to store favorites
sl: Ni mogoče začeti slovarja za shranjevanje priljubljenih poizvedb

en: not enforced
sl: ni vsiljeno

en: stop with error
sl: zaustvljeno z napako

en: stop with error, not deferrable
sl: zaustvljeno z napako, ni mogoče preložiti

en: cascade changes
sl: navedi spremembe

en: set to NULL
sl: nastavljeno na prazno vrednost

en: set to default value
sl: nastavljeno na privzeto vrednost

en: Authentication required
sl: Zahtevana je overitev

en: Enter authentification token as set from console, or leave empty if none required
sl: Vnesite žeton za overitev, kot je določen preko konzole, ali pa pustite polje prazno, če ta ni zahtevan.

en: Token:
sl: Žeton:

en: SQL console:
sl: Konzola SQL:

en: Tables
sl: Razpredelnice

en: Tables in the '%s' schema
sl: Razpredelnice v shemi '%s'

en: Views
sl: Pogledi

en: Views in the '%s' schema
sl: Pogledi v shemi '%s':

en: Columns for the '%s' table:
sl: Stolpci razpredelnice '%s':

en: Primary key:
sl: Osnovni ključ:

en: Relations:
sl: Povezave:

en: Foreign keys:
sl: Tuji ključ:

en: To '%s':
sl: Za '%s':

en: View definition:
sl: Pogled določila:

en: Trigger '%s' for the '%s.%s' table:
sl: Sprožilnik '%s' za '%s.%s' razpredelnico:

en: Trigger fired for: %s
sl: Sprožilnik je sprožen za: %s

en: Time at which the trigger is fired: %s
sl: Čas ob katerem se sprožilnik sproži: %s

en: Action:
sl: Dejanje:

en: Triggers:
sl: Sprožilniki:

en: For the '%s.%s' table:
sl: Za '%s.%s' razpredelnico:

en: Triggers in the '%s' schema:
sl: Sprožilci v shemi '%s':

en: Database information for '%s'
sl: Podrobnosti podatkovne zbirke %s

en: Database information
sl: Podrobnosti podatkovne zbirke

en: Objects
sl: Predmeti

en: Triggers
sl: Sprožilniki
