libgda - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Description
tr: Açıklama

en: Username
tr: Kullanıcı adı

note: To translators: a "Connection string" is a semi-colon delimited list of key=value pairs which * define the parameters for a connection, such as "DB_NAME=thedb;HOSTNAME=moon
en: Connection string
tr: Bağlantı dizisi

note: To translators: "Type" is the data type of a table's column
en: Type
tr: Tür

note: This file contains the CREATE ROLE operation's parameters, which is available since PostgreSQL 8.1
en: Name
tr: İsim

en: NO DESCRIPTION
tr: AÇIKLAMA YOK
