libgdata master - en to kn translation catalogue (14 entries)

en: Cannot connect to the service's server.
kn: ಸೇವೆಯ ಪರಿಚಾರಕದೊಂದಿಗೆ ಸಂಪರ್ಕ ಸಾಧಿಸಲು ಸಾಧ್ಯವಾಗಿಲ್ಲ.

en: Cannot connect to the proxy server.
kn: ಪ್ರಾಕ್ಸಿ ಪರಿಚಾರಕದೊಂದಿಗೆ ಸಂಪರ್ಕ ಸಾಧಿಸಲು ಸಾಧ್ಯವಾಗಿಲ್ಲ.

note: Translators: the parameter is an error message returned by the server.
en: Authentication required: %s
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಅಗತ್ಯವಿದೆ: %s

note: Translators: the parameter is an error message returned by the server.
en: The requested resource was not found: %s
kn: ಮನವಿ ಸಲ್ಲಿಸಲಾದ ಸಂಪನ್ಮೂಲವು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ: %s

note: Translators: the parameter is an error message returned by the server.
en: The entry has been modified since it was downloaded: %s
kn: ಡೌನ್‌ಲೋಡ್ ಮಾಡಿದ ನಂತರ ನಮೂದನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸಲಾಗಿದೆ: %s

note: Translators: the first parameter is an HTTP status, * and the second is an error message returned by the server.
en: Error code %u when authenticating: %s
kn: ದೃಢೀಕರಿಸುವಾಗ %u ಎಂಬ ದೋಷ ಸಂಕೇತವು ಎದುರಾಗಿದೆ: %s

en: Your username or password were incorrect.
kn: ನಿಮ್ಮ ಬಳಕೆದಾರಹೆಸರು ಅಥವ ಗುಪ್ತಪದ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ.

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This account has been deleted. (%s)
kn: ಈ ಖಾತೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಲಾಗಿದೆ. (%s)

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This account has been disabled. (%s)
kn: ಈ ಖಾತೆಯನ್ನು ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ. (%s)

note: Translators: the parameter is an error message
en: Error parsing XML: %s
kn: XML ಅನ್ನು ಪಾರ್ಸ್ ಮಾಡುವಲ್ಲಿ ದೋಷ: %s

note: Translators: this is a dummy error message to be substituted into "Error parsing XML: %s".
en: Empty document.
kn: ಖಾಲಿ ದಸ್ತಾವೇಜು.

note: Translators: the parameter is the name of an XML element, including the angle brackets ("<" and ">"). * * For example: *  A <title> element was missing required content.
en: A %s element was missing required content.
kn: %s ಘಟಕದಲ್ಲಿ ಅಗತ್ಯವಿರುವ ಅಂಶವು ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ.

note: Translators: the first parameter is an HTTP status, * and the second is an error message returned by the server.
en: Error code %u when querying: %s
kn: ಮನವಿ ಸಲ್ಲಿಸುವಾಗ %u ಎಂಬ ದೋಷ ಸಂಕೇತವು ಎದುರಾಗಿದೆ: %s

en: Stream is already closed
kn: ಸ್ಟ್ರೀಮ್ ಅನ್ನು ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ
