libgdata master - en to ml translation catalogue (30 entries)

en: The server returned a malformed response.
ml: സേവകന്‍ സാധുതയില്ലാത്ത മറുപടി അയച്ചു.

en: Cannot connect to the service's server.
ml: അവസ്ഥ പാലകനുമായ് ബന്ധപ്പെടാന് കഴിയുന്നില്ല.

en: Cannot connect to the proxy server.
ml: പ്രോക്സി സേവകനുമായി ബന്ധപ്പെടാന് കഴിയുന്നില്ല.

note: Translators: the parameter is an error message returned by the server.
en: Authentication required: %s
ml: തിരിച്ചറിയല്‍ ആവശ്യമാണു്: %s

note: Translators: the parameter is an error message returned by the server.
en: The requested resource was not found: %s
ml: അപേക്ഷിച്ച വിഭവം കാണുന്നില്ല: %s

note: Translators: the parameter is an error message returned by the server.
en: The entry has been modified since it was downloaded: %s
ml: ഡൌണ്‍ലോഡ് ചെയ്ത ശേഷം ഈ എന്‍ട്രി മാറ്റി: %s

note: Translators: the first parameter is an HTTP status, * and the second is an error message returned by the server.
en: Error code %u when authenticating: %s
ml: അധികാരപ്പെടുത്തുമ്പോള്‍ %u പിഴവ് : %s

en: A CAPTCHA must be filled out to log in.
ml: പ്രവേശിക്കുവാന്‍ ക്യാപ്ച പൂരിപ്പിക്കണം.

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This account requires an application-specific password. (%s)
ml: ഈ അക്കൌണ്ടിന് ഒരു പ്രയോഗത്തിന് അധിഷ്ഠിതമായ രഹസ്യ വാക്ക് വേണം. (%s)

en: Your username or password were incorrect.
ml: താങ്കളുടെ ഉപയോക്തൃനാമം അല്ലെങ്കില്‍ രഹസ്യവാക്ക് തെറ്റാണ്.

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: Your account's e-mail address has not been verified. (%s)
ml: താങ്കളുടെ അക്കൌണ്ടിന്റെ ഇമെയില്‍ വിലാസം സ്ഥിരികരിച്ചില്ല. (%s)

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: You have not agreed to the service's terms and conditions. (%s)
ml: ഈ സേവനത്തിന്റെ ഉപയോഗ വ്യവസ്തകള്‍ താങ്കള്‍ അംഗീകരിച്ചിട്ടില്ല. (%s)

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This account has been deleted. (%s)
ml: ഈ അക്കൌണ്ട് നീക്കം ചെയ്തിരിക്കുന്നു. (%s)

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This account has been disabled. (%s)
ml: ഈ അക്കൌണ്ട് പ്രവര്‍ത്തന രഹിതമാക്കിയിരിക്കുന്നു. (%s)

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This account's access to this service has been disabled. (%s)
ml: ഈ സേവനത്തിലേക്കുള്ള ഈ അക്കൌണ്ടിന്റെ പ്രവേശനം തടഞ്ഞിരിക്കുന്നു . (%s)

note: Translators: the parameter is a URI for further information.
en: This service is not available at the moment. (%s)
ml: ഇപ്പോള്‍ഈ സേവനം ലഭ്യമല്ല. (%s)

note: Translators: This is an error message for if a user attempts to retrieve comments from an entry (such as a video) which doesn't * support comments.
en: This entry does not support comments.
ml: ഈ കളത്തില്‍ കുറിപ്പെഴുതുന്നതിനു് പിന്തുണയില്ല.

note: Translators: This is an error message for if a user attempts to delete a comment they're not allowed to delete.
en: This comment may not be deleted.
ml: ഈ കുറിപ്പു് നീക്കം ചെയ്യുവാന്‍ പാടില്ല.

note: Tried to seek too far
en: Invalid seek request
ml: അസാധുവായ seek ആവശ്യപ്പെട്ടിരിക്കുന്നു

note: Server returned an error. This either means that there was a server error or, more likely, the server doesn't trust the client * or the user denied authorization to the token on the authorization web page.
en: Access was denied by the user or server.
ml: സേവകനോ ഉപയോക്താവോ പ്രവേശനം തടഞ്ഞു

note: Translators: the parameter is an error message
en: Error parsing XML: %s
ml: ​XML പാഴ്സ് ചെയ്യുന്നതില്‍ പിഴവ്: %s

note: Translators: this is a dummy error message to be substituted into "Error parsing XML: %s".
en: Empty document.
ml: ഒഴിഞ്ഞ പ്രമാണം.

note: Translators: the parameter is the name of an XML element, including the angle brackets ("<" and ">"). * * For example: *  A <title> element was missing required content.
en: A %s element was missing required content.
ml: %s ല്‍ ആവശ്യമായ ഉള്ളടക്കം ഇല്ല.

note: Translators: the parameter is the name of an XML element, including the angle brackets ("<" and ">"). * * For example: *  A required element (<entry/title>) was not present.
en: A required element (%s) was not present.
ml: (%s) എന്ന ആവശ്യമുള്ള കാര്യം ഇല്ല.

note: Translators: the first parameter is an HTTP status, * and the second is an error message returned by the server.
en: Error code %u when querying: %s
ml: ചോദിക്കുമ്പോള്‍ പിഴവ് കോഡ് %u: %s

note: Translators: the first parameter is an HTTP status, * and the second is an error message returned by the server.
en: Error code %u when downloading: %s
ml: ഡൌണ്‍ലോഡ് ചെയ്യുമ്പോള്‍ പിഴവ് കോഡ് %u: %s

note: Translators: the first parameter is an HTTP status, * and the second is an error message returned by the server.
en: Error code %u when uploading: %s
ml: അപ്ലോഡ് ചെയ്യുമ്പോള്‍ പിഴവ് കോഡ് %u: %s

note: Translators: the parameter is the URI which is invalid.
en: Invalid redirect URI: %s
ml: തെറ്റായ തിരിച്ച്‌വിടല്‍ URI: %s

en: Stream is already closed
ml: സ്ട്രീം നിലവില്‍ അടച്ചിരിക്കുന്നു

en: The document has already been uploaded.
ml: പ്രമാണം നേരത്തേ തന്നെ അപ്‌ലോഡ് ചെയ്തു.
