gtksourceview master - en to eu translation catalogue (85 entries)

note: (itstool) path: abnf.lang/language@_section (itstool) path: actionscript.lang/language@_section (itstool) path: ada.lang/language@_section (itstool) path: ansforth94.lang/language@_section (itstool) path: asp.lang/language@_section (itstool) path: automake.lang/language@_section (itstool) path: benn
en: Source
eu: Iturburua

note: (itstool) path: awk.lang/language@_section (itstool) path: dosbatch.lang/language@_section (itstool) path: javascript.lang/language@_section (itstool) path: lua.lang/language@_section (itstool) path: m4.lang/language@_section (itstool) path: perl.lang/language@_section (itstool) path: php.lang/langu
en: Script
eu: Skript-a

note: (itstool) path: bibtex.lang/language@_section (itstool) path: docbook.lang/language@_section (itstool) path: dtd.lang/language@_section (itstool) path: dtl.lang/language@_section (itstool) path: gtk-doc.lang/language@_section (itstool) path: haddock.lang/language@_section (itstool) path: html.lang/l
en: Markup
eu: Marka

note: (itstool) path: cg.lang/language@_name
en: CG Shader Language
eu: CG itzalduren hizkuntza

note: (itstool) path: changelog.lang/language@_section (itstool) path: cmake.lang/language@_section (itstool) path: css.lang/language@_section (itstool) path: csv.lang/language@_section (itstool) path: desktop.lang/language@_section (itstool) path: diff.lang/language@_section (itstool) path: dot.lang/lang
en: Other
eu: Bestelakoa

note: (itstool) path: chdr.lang/language@_name
en: C/ObjC Header
eu: C/ObjC goiburua

note: (itstool) path: cpphdr.lang/language@_name
en: C++ Header
eu: C++ goiburua

note: (itstool) path: dosbatch.lang/language@_name
en: DOS Batch
eu: Dos-eko batch

note: (itstool) path: dtl.lang/language@_name
en: Django Template
eu: Django txantiloia

note: (itstool) path: fcl.lang/language@_section (itstool) path: gap.lang/language@_section (itstool) path: idl-exelis.lang/language@_section (itstool) path: imagej.lang/language@_section (itstool) path: julia.lang/language@_section (itstool) path: matlab.lang/language@_section (itstool) path: maxima.lang
en: Scientific
eu: Zientifikoa

note: (itstool) path: gdb-log.lang/language@_name
en: GDB Log
eu: GDB egunkaria

note: (itstool) path: glsl.lang/language@_name
en: OpenGL Shading Language
eu: OpenGL itzalduraren hizkuntza

note: (itstool) path: po.lang/language@_name
en: gettext translation
eu: gettext itzulpena

note: (itstool) path: rpmspec.lang/language@_name
en: RPM spec
eu: RPM zehaztapenak

note: (itstool) path: default-style-schemes/classic.xml/style-scheme@_name
en: Classic
eu: klasikoa

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Classic color scheme
eu: Kolore-eskema klasikoa

note: (itstool) path: default-style-schemes/cobalt.xml/style-scheme@_name
en: Cobalt
eu: Kobaltoa

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Blue based color scheme
eu: Urdinean oinarritutako kolore-eskema

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme used in the Kate text editor
eu: Erabilitako kolore-eskema Kate testu-editorean

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Dark color scheme using the Tango color palette
eu: Tango kolore-paleta darabilen kolore-eskema iluna

note: (itstool) path: default-style-schemes/solarized-dark.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Dark
eu: Iluntasun solarizatua

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized dark color palette
eu: 'Iluntasun solarizatua' kolore-paletak darabilen kolore-eskema

note: (itstool) path: default-style-schemes/solarized-light.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Light
eu: Argi solarizatua

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized light color palette
eu: 'Argi solarizatua' kolore-paletak darabilen kolore-eskema

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Tango color palette
eu: Tango kolore-paleta darabilen kolore-eskema

en: Document Words
eu: Dokumentuko hitzak

en: Invalid byte sequence in conversion input
eu: Baliogabeko byte sekuentzia bihurketaren sarreran

en: Error during conversion: %s
eu: Errorea bihurketan: %s

en: Conversion from character set “%s” to “UTF-8” is not supported
eu: “%s“ karaktere-jokotik “UTF-8“ kodeketara bihurtzea ez dago onartuta

en: Could not open converter from “%s” to “UTF-8”
eu: Ezin izan da “%s“(e)tik “UTF-8“-rako bihurtzailea ireki

en: Invalid object, not initialized
eu: Objektu baliogabea, ez da hasieratu

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
eu: Osatu gabeko UTF-8 sekuentzia sarreran

note: Translators: "All" is used as a label in the status bar of the popup, telling that all completion pages are shown.
en: All
eu: Denak

note: Tooltip style
en: Completion Info
eu: Osaketaren informazioa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Show detailed proposal information
eu: Erakutsi proposamenen informazio xehea

en: _Details…
eu: _Xehetasunak…

note: regex_new could fail, for instance if there are different * named sub-patterns with the same name or if resulting regex is * too long. In this case fixing lang file helps (e.g. renaming * subpatterns, making huge keywords use bigger prefixes, etc.)
en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
eu: Ezin da trantsizio guztien adierazpen erregularrik sortu, sintaxia nabarmentzeko prozesua ohizkoa baino motelagoa izango da.
    Errorea: %s

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
eu: Lerro bakarra nabarmentzeak denbora asko hartu du, sintaxia nabarmentzea desgaitu egingo da

en: context “%s” cannot contain a \%%{...@start} command
eu: “%s“ testuinguruak ezin du \%%{...@start} komandorik eduki

en: duplicated context id “%s”
eu: testuinguruko “%s“ IDa bikoiztuta

en: style override used with wildcard context reference in language “%s” in ref “%s”
eu: estiloa gainjartzea testuinguruko erreferentziako komodinarekin erabilita “%s“ hizkuntzako “%s“ erreferentzian

en: invalid context reference “%s”
eu: baliogabeko testuinguruko “%s“ erreferentzia

en: unknown context “%s”
eu: “%s“ testuinguru ezezaguna

en: Missing main language definition (id = "%s".)
eu: Hizkuntza nagusiaren definizioa falta da (id="%s")

en: Western
eu: Mendebaldekoa

en: Central European
eu: Europako erdialdekoa

en: South European
eu: Europako hegoaldekoa

en: Baltic
eu: Baltikokoa

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Celtic
eu: Zelta

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/errusiarra

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar erraztua

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: Thai
eu: Thailandiarra

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: There was a character encoding conversion error and it was needed to use a fallback character.
eu: Errore bat egon da karaktere-kodeketan, eta ordezko karaktere bat erabili behar izan da.

en: File too big.
eu: Fitxategia handiegia da.

en: Not a regular file.
eu: Ez da fitxategi arrunta.

en: The file is externally modified.
eu: Fitxategia kanpotik aldatu da.

en: The buffer contains invalid characters.
eu: Bufferrak baliogabeko karaktereak ditu.

note: * * SECTION:language * @Short_description: Represents a syntax highlighted language * @Title: GtkSourceLanguage * @See_also: #GtkSourceLanguageManager * A #GtkSourceLanguage represents a programming or markup language, affecting * syntax highlighting and [context classes][context-classes]. * Use #Gt
en: Others
eu: Bestelakoak

en: Unknown id “%s” in regex “%s”
eu: “%s“ ID ezezaguna “%s“ adi. erregularrean

en: in regex “%s”: backreferences are not supported
eu: “%s“ adi. erregularrean: atzerako erreferentziak ez daude onartuta

en: using \C is not supported in language definitions
eu: \C erabiltzea ez dago onartuta hizkuntzen definizioetan

note: create redo menu_item.
en: _Redo
eu: _Berregin

note: create undo menu_item.
en: _Undo
eu: _Desegin

en: All _Upper Case
eu: Guztiak m_aiuskuletan

en: All _Lower Case
eu: Guztiak m_inuskuletan

en: _Invert Case
eu: _Alderantzikatu maiuskulak eta minuskulak

en: _Title Case
eu: _Izenburua maiuskuletan

en: C_hange Case
eu: _Aldatu maiuskulak/minuskulak
