libgnome-games-support master - en to pt translation catalogue (14 entries)

note: Appears at the top of the dialog, as the heading of the dialog
en: Congratulations!
pt: Parabéns!

en: High Scores
pt: Pontuações mais altas

en: Best Times
pt: Melhores tempos

en: No scores yet
pt: Ainda sem pontuações

en: Play some games and your scores will show up here.
pt: Jogue e as suas pontuações aparecerão aqui.

note: A column heading in the scores dialog
en: Rank
pt: Nível

note: A column heading in the scores dialog
en: Score
pt: Pontuação

en: Time
pt: Tempo

note: A column heading in the scores dialog
en: Player
pt: Jogador

note: Appears on the top right corner of the dialog. Clicking the button closes the dialog.
en: _Done
pt: Termina_do

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld minute | %ld minutes
pt[0]: %ld minuto
pt[1]: %ld minutos

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld second | %ld seconds
pt[0]: %ld segundo
pt[1]: %ld segundos

en: Your score is the best!
pt: A sua pontuação é a melhor!

en: Your score has made the top ten.
pt: A sua pontuação está entre as 10 melhores.
