libgnome-keyring master - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Access Denied
id: Akses ditolak

en: The gnome-keyring-daemon application is not running.
id: Aplikasi gnome-keyring-daemon tidak berjalan.

en: Error communicating with gnome-keyring-daemon
id: Kesalahan berkomunikasi dengan gnome-keyring-daemon

en: A keyring with that name already exists
id: Sebuah keyring dengan nama yang sudah ada

en: Programmer error: The application sent invalid data.
id: Programmer error: Aplikasi ini mengirim data yang tidak valid.

en: No matching results
id: Tidak ada hasil yang cocok

en: A keyring with that name does not exist.
id: Sebuah keyring dengan nama itu tidak ada.

en: The keyring has already been unlocked.
id: keyring ini sudah dibuka.

note: TRANSLATORS: This is the name of an automatically created default keyring.
en: Default
id: Standar
