libgnome - en to ast translation catalogue (273 entries)

en: Error message
ast: Mensaxe d'error

en: Informational message
ast: Mensaxe informativu

en: Log in
ast: Acesu

en: Log out
ast: Desconeutar

en: Miscellaneous message
ast: Mensaxe amestáu

en: Question dialog
ast: Entruga

en: System events
ast: Eventos del sistema

en: Warning message
ast: Mensaxe d'alvertencia

en: Default Background
ast: Fondu por defectu

en: Choose menu item
ast: Escoyer un elementu del menú

en: Click on command button
ast: Calcar nun botón de comandu

en: Select check box
ast: Seleicionar un caxellu de verificación

en: User interface events
ast: Eventos de la interfaz d'usuariu

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ast: Nun se ye p'atopar un terminal, va usase xterm inda si mesmo nun funciona

en: GNOME GConf Support
ast: Soporte GConf de GNOME

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
ast: Nun se pudo atopar el dominiu GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
ast: Nun se pudo atopar el dominiu GNOME_FILE_DOMAIN_HELP

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
ast: Nun se pue amosar l'aida por %s nun ye un direutoriu. Por favor comprueba la to instalación.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
ast: Nun se puen atopar los caminos d'aida  %s o %s. Por favor comprueba la to instalación

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
ast: Nun se puen atopar los caminos d'aida %s nin %s. Por favor comprueba la to instalación

en: Unable to find doc_id %s in the help path
ast: Nun se pue atopar doc_id %s nel camín d'aida

en: Help document %s/%s not found
ast: Nun s'atopó'l documentu d'aida %s/%s

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
ast: Soporte Bonobo

en: Bonobo activation Support
ast: Gabitu activación Bonobo

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
ast: Nun pudo criase'l direutoriu de configuración d'usuariu de gnome `%s': %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
ast: Nun pudo vese l'estáu del direutoriu priváu de configuración d'usuariu de gnome `%s': %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
ast: Nun pudo afitase'l mou 0700 nel direutoriu priváu de configuración d'usuariu de gnome `%s': %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
ast: Nun puede crease directoriu d'aceleradores gnome `%s': %s

en: GNOME Virtual Filesystem
ast: Sistema d'archivos GNOME Virtual

en: Disable sound server usage
ast: Desactivar usu del servidor de soníu

en: Enable sound server usage
ast: Activar usu del servidor de soníu

en: Host:port on which the sound server to use is running
ast: Host:puertu nel que ta funcionando el sirvidor de soníu que va usase

en: HOSTNAME:PORT
ast: NOMEHOST:PUERTU

en: GNOME Library
ast: Biblioteca GNOME

en: Show GNOME options
ast: Amosar les opciones GNOME

en: Popt Table
ast: Tabla de popt

en: The table of options for popt
ast: La tabla d'opciones pa popt

en: Popt Flags
ast: Escoyetes popt

en: The flags to use for popt
ast: Les escoyetes a usar pa popt

en: Popt Context
ast: Contestu de popt

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
ast: El punteru del contestu popt que ta usando GnomeProgram

en: GOption Context
ast: Contestu de GOption

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
ast: El punteru del contestu goption que ta usando GnomeProgram

en: Human readable name
ast: Nome llexible por humanos

en: Human readable name of this application
ast: Nome llexible por humanos d'esta aplicación

en: GNOME path
ast: Ruta GNOME

en: Path in which to look for installed files
ast: Camín onde guetar ficheros instalaos

en: App ID
ast: ID aplicación

en: ID string to use for this application
ast: Cadena ID a usar con esta aplicación

en: App version
ast: Versión aplicación

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

en: GNOME Prefix
ast: Prefixu GNOME

en: Prefix where GNOME was installed
ast: Prefixar onde fue istaláu GNOME

en: GNOME Libdir
ast: Ruta de llibrería GNOME

en: Library prefix where GNOME was installed
ast: Prefixu de llíbreria onde GNOME fue istalau

en: GNOME Datadir
ast: Ruta de datos GNOME

en: Data prefix where GNOME was installed
ast: Prefixu de datos onde GNOME s'instaló

en: GNOME Sysconfdir
ast: Direutoriu de configuración del sistema de GNOME

en: Configuration prefix where GNOME was installed
ast: Prefixu de configuración onde s'instaló GNOME

en: GNOME App Prefix
ast: Prefixu d'aplicación GNOME

en: Prefix where this application was installed
ast: prefixu onde s'instaló esta aplicación

en: GNOME App Libdir
ast: Prefixu d'aplicación GNOME

en: Library prefix where this application was installed
ast: Prefixu de la biblioteca onde s'instaló esta aplicación

en: GNOME App Datadir
ast: Direutoriu de biblioteques d'aplicación de GNOME

en: Data prefix where this application was installed
ast: Prefixu de los datos onde s'instaló esta aplicación

en: GNOME App Sysconfdir
ast: Direutoriu de configuración de aplicación de GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
ast: Prefixu de la configuración onde s'instaló esta aplicación

en: Create Directories
ast: Crear direutorios

en: Create standard GNOME directories on startup
ast: Crear direutorios GNOME estándar al aniciar

en: Enable Sound
ast: Activar soníu

en: Enable sound on startup
ast: Activar soníu al entamu

en: Espeaker
ast: Altavoz

en: How to connect to esd
ast: Cómo conectar a esd

en: Help options
ast: Opciones de gabitu

en: Application options
ast: Opciones d'aplicación

en: Dynamic modules to load
ast: Cargar módulos dinamicos

en: MODULE1,MODULE2,...
ast: MÓDULO1,MODULO2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: %s
    Executa '%s --help' pa ver una llista completa d'opciones disponibles dende la llínea de comandos.

en: Unknown internal error while displaying this location.
ast: Error internu desconocíu al amosar esti allugamientu.

en: The specified location is invalid.
ast: La llocalización especificada nun val.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
ast: Hebo un fellu al analizar el comandu d'aición por defeutu asociáu con esti allugamientu.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
ast: Hebo un error al llanciar el comandu d'aición por defeutu asociáu con esti allugamientu.

en: There is no default action associated with this location.
ast: Nun hai nenguna aición por defeutu asociada a esti allugamientu.

en: The default action does not support this protocol.
ast: L'aición por defeutu nun soporta esti protocolu.

en: The request was cancelled.
ast: Encaboxóse la solicitú.

en: The host "%s" could not be found.
ast: Nun pudo alcontrase'l host "%s".

en: The host could not be found.
ast: Nun pudo alcontrase'l host.

en: The location or file could not be found.
ast: Nun se pudo atopar l'allugamientu del ficheru.

en: The login has failed.
ast: Falló l'aniciu de sesión.

en: Error showing url: %s
ast: Error al amosar l'url: %s

en: Extra Moniker factory
ast: Fábrica de moniker estra

en: GConf moniker
ast: Moniker GConf

en: config indirect moniker
ast: moniker indireutu de configuración

en: Unknown type
ast: Triba desconocida

en: Key %s not found in configuration
ast: Clave %s non atopada na configuración

en: Beep when a modifier is pressed.
ast: Pitar al calcar una tecla de modificador.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ast: Desactivar si se calquen dos tecles al empar.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
ast: Nun aceutar una tecla como calcada a nun ser que se caltenga más de @delay milisegundos.

en: How long to accelerate in milliseconds
ast: Cuánto acelerar en milisegundos

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
ast: Cuántos milisegundos lleva dir dende 0 hasta la velocidá máxima.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
ast: Cuántos milisegundo esperar enantes de que les tecles de movimientu del ratón entamen a furrular.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
ast: Cuántos píxeles per segundu se mueven a velocidá máxima.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
ast: Inorar calcaos múltiples de la _mesma_ tecla durante @delay milisegundos.

en: Initial delay in milliseconds
ast: Allancia anicial en milisegundos

en: Minimum interval in milliseconds
ast: Intervalu mínimu en milisegundos

en: Pixels per seconds
ast: Píxeles per segundu

en: minimum interval in milliseconds
ast: intervalu mínimu en milisegundos

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop.
ast: Llista d'aplicaciones de teunoloxía d'asistencia qu'entamar al entrar nel escritoriu GNOME.

en: Startup Assistive Technology Applications
ast: Aplicaciones de teunoloxía d'asistencia nel aniciu

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login.
ast: GNOME va arrancar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá durante l'aniciu.

en: Preferred Mobility assistive technology application
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá a usar nel entamu, menú o llinia d'ordes.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
ast: Arrancar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia a la movilidá

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login.
ast: GNOME va arrancar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual durante l'entamu.

en: Preferred Visual assistive technology application
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
ast: Aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual a usar nel entamu, menú o llinia d'ordes.

en: Start preferred Visual assistive technology application
ast: Entamar l'aplicación preferida de teunoloxía d'asistencia visual

en: Browser needs terminal
ast: El navegador necesita un terminal

en: Browser understands remote
ast: El ñavegador entiende la opción remota

en: Default browser
ast: Navegador predetermináu

en: Default browser for all URLs.
ast: Navegador predetermináu pa toles URL.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
ast: Si el restolador predetermináu necesita un terminal pa executase.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
ast: Si el restolador predetermináu atalanta netscape remote.

en: Calendar needs terminal
ast: El repertoriu necesita un terminal

en: Default calendar
ast: Repertoriu predetermináu

en: Default calendar application
ast: Aplicación de repertoriu predeterminada

en: Default tasks
ast: Xeres por defeutu

en: Default tasks application
ast: Aplicación de xeres por defeutu

en: Tasks needs terminal
ast: Les xeres necesiten un terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
ast: Si l'aplicación predeterminada de calendariu necesita un terminal pa executase.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
ast: Si l'aplicación predeterminada pa les xeres necesita un terminal pa executase.

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ast: Argumentu usáu pa executar programes nel terminal definíu pola clave «exec».

en: Exec Arguments
ast: Argumentos d'execución

en: Terminal application
ast: Aplicación de terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
ast: Programa de terminal a usar al aniciar aplicaciones que necesiten ún.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ast: Una llista con nomes de los primeros espacios de trabayu del xestor de ventanes. Esta clave ta obsoleta dende GNOME 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
ast: Remanador de ventanes de respaldu (arrumbao)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ast: Remanador de ventanes de respaldu si el remanador de l'usuariu nun puede alcontrase. Esta clave ta arrumbada dende GNOME 2.12

en: Names of the workspaces (deprecated)
ast: Nomes de los espacios de trabayu (obsoletu)

en: The number of workspaces (deprecated)
ast: El númberu d'espacios de trabayu (obsoletu)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ast: El númberu d'espacios de trabayu que'l xesto de ventanes habría usar. Esta clave ta obsoleta dende GNOME 2.12.

en: User window manager (deprecated)
ast: Xestor de ventanes del usuariu (obsoletu)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ast: Remanador de ventanes que va probase primero. Esta clave ta arrumbada dende GNOME 2.12.

en: Color Shading Type
ast: Tipu de solombráu de colores

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
ast: Determina cómo renderizar la imaxe conseñada por wallpaper_filename. Los valores posibles son "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched" y "zoom".

en: Draw Desktop Background
ast: Dibuxar fondu d'escritoriu

en: File to use for the background image.
ast: Ficheru que se va usar pa la imaxe de fondu.

en: Have GNOME draw the desktop background.
ast: Facer que GNOME dibuxe'l fondu l'escritoriu.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
ast: Como solombrar la color de fondu. Los valores posibles son "horizontal-gradient", "vertical-gradient", y "solid".

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ast: Color cimera o esquierda al dibuxar los dilíos, o la color sólida.

en: Opacity with which to draw the background picture.
ast: Opacidá pa dibuxar la imaxe del fondu.

en: Picture Filename
ast: Nome del ficheru d'imaxe

en: Picture Opacity
ast: Opacidá de la imaxe

en: Picture Options
ast: Opciones d'imaxe

en: Primary Color
ast: Color primariu

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ast: Color derecha o fondera al dibuxar los dilíos, nun se usa pa color sólida.

en: Secondary Color
ast: Color secundariu

en: File Icon Theme
ast: Tema d'iconos de ficheros

en: Theme used for displaying file icons.
ast: Tema usáu p'amosar los iconos de ficheros.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ast: Nome base del tema predetermináu usao per gtk+.

en: Buttons Have Icons
ast: Los botones tienen iconos

en: Can Change Accels
ast: Pueden camudase los aceleradores

en: Cursor Blink
ast: Parpaguéu del cursor

en: Cursor Blink Time
ast: Tiempu de parpaguéu del cursor

en: Default font
ast: Fonte por defeutu

en: Document font
ast: Fonte del documentu

en: Enable Accessibility
ast: Activar accesibilidá

en: Enable Animations
ast: Activar animaciones

en: GTK IM Module
ast: Módulu GTK IM

en: GTK IM Preedit Style
ast: Estilu preedit de GTK IM

en: GTK IM Status Style
ast: Estilu del estáu de GTK IM

en: Gtk+ Theme
ast: Tema Gtk+

en: Icon Theme
ast: Tema d'iconos

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
ast: Tema d'iconos que se van usar pal panel, nautilus, etc.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ast: Atayu de tecláu p'abrir les barres de menú.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
ast: Llonxitú del ciclu de parpaguéu del cursor, en milisegundos.

en: Menubar Detachable
ast: Barra de menú separtable

en: Menubar accelerator
ast: Acelerador de barra de menú

en: Menus Have Icons
ast: Los menús tienen iconos

en: Menus Have Tearoff
ast: Los menús tienen un tirador

en: Module for GtkFileChooser
ast: Módulu pa GTKFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "gnome-vfs" and "gtk+".
ast: Módulu pa usar como modelu de sistema de ficheros pal widget GtkFileChooser. Los valores posibles son "gio", "gnome-vfs" y "gtk+".

en: Monospace font
ast: Triba de lletra monoespaciada

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ast: Nome d'una triba de lletra monoespaciada (anchor fixu) pa usar en llugares como los terminales.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ast: Nome del métodu d'entrada de GTK+ Preedit Style usáu por gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ast: Nome del métodu d'entrada de GTK+ Status Style usáu por gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
ast: Nome de la triba de lletra por defeutu usada por gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
ast: Nome de la triba de lletra por defeutu usada pa lleer documentos.

en: Name of the input method module used by GTK+.
ast: Nome del módulu de métodu d'entrada usau por GTK+.

en: Show the 'Input Methods' menu
ast: Amosar el menú 'Métodos d'entrada'

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
ast: Amosar el menú 'Caráuter de control Unicode'

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
ast: Tamañu de los iconos nes barres de ferramientes, pue ser "small-toolbar" o "large-toolbar".

en: Status Bar on Right
ast: Barra d'estáu a mandrecha

en: Toolbar Detachable
ast: Barra de ferramientes separtable

en: Toolbar Icon Size
ast: Tamañu de los iconos de la barra de ferramientes

en: Toolbar Style
ast: Estilu de la barra de ferramientes

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
ast: Estilu de la barra de ferramientes. Los valores válidos son "both", "both-horiz", "icons" y "text".

en: Use Custom Font
ast: Usar fonte personalizada

en: Whether Applications should have accessibility support.
ast: Si les aplicaciones han tener sofitu pa accesibilidá.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ast: Si hai qu'amosar les animaciones. Nota: Esta ye una clave global, camuda el comportamientu del xestor de ventanos, del panel, etc.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
ast: Si los botones pueden amosar un iconu amás del testu del botón.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
ast: Si los menús pueden amosar un iconu xunto a la entrada de menú.

en: Whether menus should have a tearoff.
ast: Si los menús tendrán un tirador.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
ast: Si los menús de contestu de les entráes y les vistes de testu han d'ufrir camudar el métodu d'entrada.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
ast: Si los menús de contestu de les entráes y les vistes de testu han d'ufrir inxertar carauteres de control.

en: Whether the cursor should blink.
ast: Si el cursor tien que parpaguiar.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
ast: Si l'usuariu puede soltar les barres de menú y moveles per ende.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
ast: Si l'usuariu puede soltar barres de ferramientes y moveles perende.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
ast: Si l'usuariu puede tecliar dinámicamente un acelerador nuevu tando enriba d'un elementu de menú activu.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
ast: Si s'amuesa un mididor a mandrecha na barra d'estáu.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ast: Si va usase una fonte personalizada nes aplicaciones gtk+.

en: Disable URL and MIME type handlers
ast: Desactivar remanadores d'URL y tipu MIME

en: Disable command line
ast: Desactivar llinia de comandos

en: Disable lock screen
ast: Desactivar el candáu de pantalla

en: Disable print setup
ast: Desactivar la configuración de la imprentadora

en: Disable printing
ast: Desactivar imprentación

en: Disable saving files to disk
ast: Desactivar el guardáu de ficheros nel discu

en: Disable user switching
ast: Desactivar el trueque d'usuariu

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
ast: Torgar la execución de cualquier aplicación que remane URL o tipu MIME.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ast: Torga l'accesu al terminal del usuariu o que conseñe una llinia d'ordes pa executase. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu al diálogu del panel "Executar programa...".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
ast: Torga que l'usuariu modifique los axustes d'impresión. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu a los diálogos «Configurar impresión» de toles aplicaciones.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
ast: Torga que'l usuariu imprente. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu a los diálogos «Imprentar» de toles aplicaciones.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
ast: Torga que'l usuariu atroxe ficheros nel discu. Por exemplu, esto desactivaría l'accesu a los diálogos «Guardar como» de toles aplicaciones.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
ast: Torga que l'usuariu cambée a otra cuenta mientres so sesión siga activa.

en: Prevent the user to lock his screen.
ast: Torgar al usuariu bloquiar la pantalla.

en: File name of the bell sound to be played.
ast: Nome del ficheru de soníu de campana a reproducir.

en: Keyboard Bell Custom Filename
ast: Nome del ficheru personalizáu pa la campana del tecláu

en: Remember NumLock state
ast: Recordar l'estáu de BloqNum

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ast: Si se conseña braero, GNOME recordará l'estáu del LED de bloquéu numbéricu ente sesiones.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ast: los valores posibles con "on", "off" y "custom"

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ast: Multiplicador d'aceleración pal movimientu del mur. El valor -1 ye'l predetermináu del sistema.

en: Cursor font
ast: Fonte del cursor

en: Cursor size
ast: Tamañu del cursor

en: Cursor theme
ast: Tema del cursor

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
ast: Nome del tema del cursor. Usáu namái polos servidores X que soporten Xcursor, como XFree86 4.3 y posteriores.

en: Distance before a drag is started.
ast: Distancia enantes d'entamar un arrastre.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ast: Distancia en pixels que tien que movese'l punteru enantes d'activar l'aceleración del mur. El valor -1 ye'l predetermináu del sistema.

en: Double Click Time
ast: Tiempu de doble clic

en: Drag Threshold
ast: Umbral d'arrastre

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
ast: Nome de la fonte del cursor. Si nun ta afitada usase la fonte predeterminada. El valor propágase al sirvidor X sólo al entamu de cada sesión poro, cambealu nel mediu d'una sesión nun tendrá efeutu hasta la siguiente vez que coneutes.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ast: Rescampla la posición actual del punteru al calcar y soltar la tecla Control.

en: Length of a double click.
ast: Duración d'un doble clic.

en: Locate Pointer
ast: Llocalizar el punteru

en: Motion Threshold
ast: Umbral de movimientu

en: Mouse button orientation
ast: Orientación de los botones del ratón

en: Single Click
ast: Clic simple

en: Single click to open icons.
ast: Clic simple p'abrir iconos.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ast: Tamañu del cursor indicáu por cursor_theme.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ast: Camuda los botones esquierdu y drechu del mur pa mures zurdos.

en: Default mixer device
ast: Preséu mecedor predetermináu

en: Default mixer tracks
ast: Pistes predetermináes del mecedor

en: Enable ESD
ast: Activar l'ESD

en: Enable sound server startup.
ast: Activar l'entamu del sirvidor de soníu.

en: Input feedback sounds
ast: Soníos de retornu d'entrada

en: Sound theme name
ast: Nome del tema de soníos

en: Sounds for events
ast: Soníos pa los eventos

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
ast: Tema de soníu XDG a usar pa eventos de soníu.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
ast: El preséu mecedor predetermináu usáu poles tecles multimedia.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
ast: Les pistes predetermináes del mecedor usáes poles tecles multimedia.

en: Whether to play sounds on input events.
ast: Si se reproducen soníos nos eventos d'entrada.

en: Whether to play sounds on user events.
ast: Si se reproducen soníos nos eventos d'usuariu.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
ast: Antigüedá máxima pa les miniatures de la caché, en díes. Ponlu a -1 pa desactivar la llimpieza.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
ast: Tamañu máximu de la caché de miniatures, en megabytes. Ponlu a -1 pa desactivar la llimpieza.

en: Disable all external thumbnailers
ast: Desactivar tolos miniaturizadores esternos

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ast: Conseña "true" pa desactivar tolos programes miniaturizadores esternos, independientemente de si tan activaos o desactivaos pel so lláu.

en: Allow postponing of breaks
ast: Permitir allanciar los descansos

en: Break time
ast: Tiempu de descansu

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ast: Númberu de minutos de tiempu pa tecliar enantes de qu'entame'l mou de descansu.

en: Number of minutes that the typing break should last.
ast: Númberu de minutos que tien que durar el descansu de tecliar.

en: Type time
ast: Tiempu de tecléu

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ast: Indica si ta activáu el bloquéu del tecláu

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ast: Indica si ta activáu el bloquéu del tecláu.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ast: Indica si la pantalla de descansu de tecliar puede allanciase o non.
