libgnome - en to eo translation catalogue (272 entries)

en: Error message
eo: Erarmesaĝo

en: Informational message
eo: Informa mesaĝo

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Miscellaneous message
eo: Diversa mesaĝo

en: Question dialog
eo: Dialogo kun demandoj

en: System events
eo: Sistemaj eventoj

en: Warning message
eo: Avertmesaĝo

en: Default Background
eo: Defaŭlta fono

en: Choose menu item
eo: Elektu menueron

en: Click on command button
eo: Alklaku komandan butonon

en: Select check box
eo: Elektu markobutonon

en: User interface events
eo: Uzantointerfacaj eventoj

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
eo: Ne povas trovi terminalon uzante xterm,  eĉ se ĝi misfunkcios

en: GNOME GConf Support
eo: Subteno de GNOME GConf

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
eo: Ne estis trovita la domajno GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
eo: Ne eblis trovi la domajnon GNOME_FILE_DOMAIN_HELP

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
eo: Ne eblis montri helpon, ĉar %s ne estas dosierujo. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
eo: Ne eblas trovi helpajn vojojn %s aŭ %s. Bonvolu kontroli vian instaladon

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
eo: Ne eblis trovi la helpdosierojn nek en %s nek en %s. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
eo: Ne eblis trovi doc_id %s en la helpa vojprefikso

en: Help document %s/%s not found
eo: Helpdokumento %s/%s ne trovita

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
eo: Subteno por Bonobo

en: Bonobo activation Support
eo: Subteno por aktivado de Bonobo

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
eo: Ne povis krei uzantan gnoman konfiguran dosierujon `%s': %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
eo: No povis trovi aŭ esplori la uzantan agordan dosierujon "%s"; kialo: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
eo: Ne povis agordi reĝimon 0700 sur privata uzanta gnoma konfigura dosierujo `%s': %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
eo: Ne povis krei gnoman akcelilan dosierujon `%s': %s

en: GNOME Virtual Filesystem
eo: GNOMA virtuala dosiersistemo

en: Disable sound server usage
eo: Elŝalti sonservilan uzon

en: Enable sound server usage
eo: Enŝalti sonservilan uzon

en: Host:port on which the sound server to use is running
eo: Servilo:pordo sur kiu la sonservilo por uzi ruliĝas

en: HOSTNAME:PORT
eo: GASTIGANTO:PORDO

en: GNOME Library
eo: Biblioteko de GNOME

en: Show GNOME options
eo: Montri agordojn de GNOME

en: Popt Table
eo: Popt-Tabelo

en: The table of options for popt
eo: La tabelo de opcioj por popt

en: Popt Flags
eo: Popt-flagoj

en: The flags to use for popt
eo: La flagoj uzataj por popt

en: Popt Context
eo: Popt-kunteksto

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
eo: La popt-kunteksta indikilo kiun GnomeProgram uzas

en: GOption Context
eo: GOption-kunteksto

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
eo: La goption-kunteksta indikilo kiun GnomeProgram uzas

en: Human readable name
eo: Nomo legebla de personoj

en: Human readable name of this application
eo: Home legebla nomo de ĉi tiu aplikaĵo

en: GNOME path
eo: Vojindiko de GNOME

en: Path in which to look for installed files
eo: Vojindiko serĉata por instalitaj dosieroj

en: App ID
eo: Apl ID

en: ID string to use for this application
eo: ID-ĉeno uzota por ĉi tiu aplikaĵo

en: App version
eo: Apl versio

en: Version of this application
eo: Versio de ĉi tiu aplikaĵo

en: GNOME Prefix
eo: Prefikso de GNOME

en: Prefix where GNOME was installed
eo: Prefikso kie GNOME estis instalata

en: GNOME Libdir
eo: GNOME Biblioteka dosierujo

en: Library prefix where GNOME was installed
eo: Biblioteka prefikso kie GNOME estis instalata

en: GNOME Datadir
eo: GNOME datuma dosierujo

en: Data prefix where GNOME was installed
eo: Datuma prefikso kie GNOME estis instalata

en: GNOME Sysconfdir
eo: GNOMA sistemkonfiga dosierujo

en: Configuration prefix where GNOME was installed
eo: Konfigura prefikso kie GNOMO estis instalita

en: GNOME App Prefix
eo: GNOMA aplikaĵa prefikso

en: Prefix where this application was installed
eo: Prefikso kie ĉi tiu aplikaĵo estis instalita

en: GNOME App Libdir
eo: GNOMA aplikaĵa bibliotekdosierujo

en: Library prefix where this application was installed
eo: Biblioteka prefikso kie ĉi tiu aplikaĵo estis instalita

en: GNOME App Datadir
eo: GNOMA aplikaĵa datumdosierujo

en: Data prefix where this application was installed
eo: Datumprefikso kie ĉi tiu aplikaĵo estis instalita

en: GNOME App Sysconfdir
eo: GNOMA aplikaĵa sistemkonfigura dosierujo

en: Configuration prefix where this application was installed
eo: Konfigura prefikso kie ĉi tiu aplikaĵo estis instalita

en: Create Directories
eo: Krei dosierujojn

en: Create standard GNOME directories on startup
eo: Krei normajn GNOMe-ajn dosierujojn je lanĉado

en: Enable Sound
eo: Enŝalti la sonon

en: Enable sound on startup
eo: Enŝalti sonon je lanĉado

en: How to connect to esd
eo: Kiel konekti al esd

en: Help options
eo: Helpaj agordaĵoj

en: Application options
eo: Aplikaĵaj agordaĵoj

en: Dynamic modules to load
eo: Dinamikaj moduloj ŝargendaj

en: MODULE1,MODULE2,...
eo: MODULO1,MODULO2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu '%s --help' por vidi plenan liston de to opcioj.

en: Unknown internal error while displaying this location.
eo: Nekonata interna eraro dum montrado de ĉi tiu loko.

en: The specified location is invalid.
eo: La indikita loko ne validas.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
eo: Estis eraro dum analizado de la implicita aga komando asociata kun ĉi tiu loko.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
eo: Estis eraro dum lanĉado de la implicita aga komando asociata kun ĉi tiu loko.

en: There is no default action associated with this location.
eo: Ne estas implicita ago asociata kun ĉi tiu loko.

en: The default action does not support this protocol.
eo: La implicita ago ne subtenas ĉi tiun protokolon.

en: The request was cancelled.
eo: La peto estis nuligita.

en: The host "%s" could not be found.
eo: La servilo "%s" ne estis trovebla.

en: The host could not be found.
eo: La servilo ne estis trovebla.

en: The location or file could not be found.
eo: La loko aŭ dosiero ne estis trovita.

en: The login has failed.
eo: Ensalutado malsukcesis.

en: Error showing url: %s
eo: Eraro dum montrado de url: %s

en: Extra Moniker factory
eo: Ekstra nomigila fabrikejo

en: GConf moniker
eo: GConf nomigilo

en: config indirect moniker
eo: kongura nerekta nomigilo

en: Unknown type
eo: Nekonata tipo

en: Key %s not found in configuration
eo: Ŝlosilo %s ne trovata en konfiguro

en: Beep when a modifier is pressed.
eo: Pepu kiam modifklavo estas premata.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
eo: Elŝalti se du klavoj estas samtempe presataj.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
eo: Akceptu klavopremon nur post premo dum almenaŭ @delay milisekundoj.

en: How long to accelerate in milliseconds
eo: Kiom longe akceli (en milisekundoj)

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
eo: Kiom da milisekundoj daŭras por iri de nulo al maksimuma rapido.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
eo: Kiom da milisekundoj atendi antaŭ ke mus-movaj klavoj efiku.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
eo: Kiom da rastrumeroj po sekundo movendaj dum maksimuma rapido.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
eo: Ignoru pluroblan premo de la _sama_ klavo ene de @delay milisekundoj.

en: Initial delay in milliseconds
eo: Komenca prokrasto (milisekundoj)

en: Minimum interval in milliseconds
eo: Minimuma intervalo en milisekundoj

en: Pixels per seconds
eo: Rastrumeroj po sekundo

en: minimum interval in milliseconds
eo: minimuma intervalo en milisekundoj

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop.
eo: Listo de asistaj teknologiaj aplikaĵojn lanĉendaj dum ensaluto en la GNOME-an labortablon.

en: Startup Assistive Technology Applications
eo: Lanĉu asistajn teknologiajn aplikaĵojn

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login.
eo: Ĉu GNOME lanĉas preferitan Porteblecan asistan teknologian aplikaĵon dum ensaluto.

en: Preferred Mobility assistive technology application
eo: Preferita mobilasista teknologia aplikaĵo

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
eo: Preferita Portebleca asista teknologia aplikaĵo uzenda por ensaluto, menuo, aŭ komanda linio.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
eo: Lanĉu preferitan mobilasistan teknologian aplikaĵon

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login.
eo: Ĉu GNOME lanĉas preferitan Vidan asistan teknologian aplikaĵon dum ensaluto.

en: Preferred Visual assistive technology application
eo: Preferita vidasista teknologia aplikaĵo

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
eo: Preferita Vida asista teknologia aplikaĵo uzenda por ensaluto, menuo, aŭ komanda linio.

en: Start preferred Visual assistive technology application
eo: Lanĉi preferitan vidasistan teknologian aplikaĵon

en: Browser needs terminal
eo: Foliumilo bezonas terminalon

en: Browser understands remote
eo: Foliumilo komprenas foran

en: Default browser
eo: Defaŭlta foliumilo

en: Default browser for all URLs.
eo: Defaŭlta foliumilo por ĉiuj adresoj (URL-oj).

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
eo: Ĉu la defaŭlta foliumilo bezonas terminalon por ruliĝi.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
eo: Ĉu la foliumilo komprenas "netscape remote".

en: Calendar needs terminal
eo: Kalendaro bezonas terminalon.

en: Default calendar
eo: Defaŭlta kalendaro

en: Default calendar application
eo: Defaŭlta kalendara aplikaĵo

en: Default tasks
eo: Defaŭlta tasko-organizilo

en: Default tasks application
eo: Defaŭlta aplikaĵo por taskoj

en: Tasks needs terminal
eo: Taskoj bezonas terminalon

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
eo: Ĉu la defaŭlta kalendara aplikaĵo bezonas terminalon por ruliĝi.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
eo: Ĉu la defaŭlta taska aplikaĵo bezonas terminalon por ruliĝi.

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
eo: Argumento uzata por ruli programojn en la terminalo difinita per la ŝlosilo 'exec'.

en: Exec Arguments
eo: Exec-argumentoj

en: Terminal application
eo: Terminalaplikaĵo

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
eo: La terminalprogramo uzota por ruli aplikaĵojn, kiuj bezonas tian.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
eo: Listo de nomoj de la laborspacoj de la unua fenestra administrilo. Ĉi tiu ŝlosilo estas malrekomendita ekde GNOMO 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
eo: Rezerva fenestra administrilo (malrekomendite)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
eo: Rezerva fenestra administrilo se fenestra administrilo de uzanto ne troveblas. Ĉi tiu ŝlosilo estas malrekomendita ekde GNOMO 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
eo: Nomoj de la laborspacoj (malrekomendite)

en: The number of workspaces (deprecated)
eo: La nombro de laborspacoj (malrekomendite)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
eo: La nombro de laborspacoj kiujn la fenestra administrilo uzu. Ĉi tiu ŝlosilo estas malrekomendita ekde GNOMO 2.12.

en: User window manager (deprecated)
eo: Uzanta fenestra administrilo (malrekomendita)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
eo: Fenestra administrilo por provi unue. Ĉi tiu ŝlosilo estas malrekomendita ekde GNOMO 2.12.

en: Color Shading Type
eo: Kolora ombra tipo

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
eo: Difinas kiel la bildo agordita de ekranfona _dosiernomo estas pentrata. Eblaj valoroj estas "neniu", "ekranfono", "centrigita", "skaligita", "etendita", "zomita", "disigita".

en: Draw Desktop Background
eo: Desegni labortablan fonon

en: File to use for the background image.
eo: Dosiero uzenda por la fona bildo.

en: Have GNOME draw the desktop background.
eo: Ĉu GNOME devas desegni la laborotabla fonon.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
eo: Kiel la fona koloro estas ombrumota. Permesitaj valoroj: "horizontal-gradiant" (horizantala kolortransiro), "vertical-gradiant" (vertikala kolortransiro), aŭ "solid" (unukolorita).

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
eo: Koloro de maldekstro aŭ supro pentrante laŭgradan, aŭ solidan koloron.

en: Opacity with which to draw the background picture.
eo: Opakeco kun kiu la fona bildo estas desegnota.

en: Picture Filename
eo: Bilda dosiernomo

en: Picture Opacity
eo: Bilda netravidebleco

en: Picture Options
eo: Bildaj agordaĵoj

en: Primary Color
eo: Ĉefa koloro

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
eo: Koloro de dekstro aŭ malsupro pentrante laŭgradan koloron, ne uzata por solida koloro.

en: Secondary Color
eo: Duaranga koloro

en: File Icon Theme
eo: Temo de dosiera ikono

en: Theme used for displaying file icons.
eo: Etoso uzota por desegni dosierajn ikonojn.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
eo: Bazonomo de la implicita etoso uzata de gtk+.

en: Buttons Have Icons
eo: Butonoj havas piktogramojn

en: Can Change Accels
eo: Povas ŝanĝi akcelojn

en: Cursor Blink
eo: Kursora pulsado

en: Cursor Blink Time
eo: Tempo de kursora pulsado

en: Default font
eo: Defaŭlta tiparo

en: Document font
eo: Dokumenta tiparo

en: Enable Accessibility
eo: Enŝalti akceseblo

en: Enable Animations
eo: Enŝalti animacioj

en: GTK IM Module
eo: GTK-a IM-modulo

en: GTK IM Preedit Style
eo: GTK IM antaŭredakta stilo

en: GTK IM Status Style
eo: GTK IM stata stilo

en: Gtk+ Theme
eo: Temo de Gtk+

en: Icon Theme
eo: Piktograma etoso

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
eo: Piktograma etoso uzota en panelo, nautilus, ktp.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
eo: Fulmoklavo por malfermi la menuajn bretojn.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
eo: Longo de la kursorpulsado-ciklo, en milisekundoj.

en: Menubar Detachable
eo: Menubreto malkonektebla

en: Menubar accelerator
eo: Menubreta akcelilo

en: Menus Have Icons
eo: Menuoj havas piktogramojn

en: Menus Have Tearoff
eo: Menuoj havas deŝiraĵojn

en: Module for GtkFileChooser
eo: Modulo por GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "gnome-vfs" and "gtk+".
eo: Modulo uzenda kiel dosiersistema modelo por la GtkFileChooser-a fenestraĵo. Eblaj valoroj estas "gio", "gnome-vfs" kaj "gtk+".

en: Monospace font
eo: Egallarĝa tiparo

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
eo: Nomo de egallarĝa (fikslarĝa) tiparo uzata en lokoj kiel terminaloj.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
eo: Nomo de la GTK+-eniga metodo Antaŭredakta stilo uzata de gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
eo: Nomo de la GTK+-eniga metodo Stata stilo uzata de gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
eo: Nomo de la defaŭlta tiparo uzota de gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
eo: Nomo de la defaŭlta tiparo uzenda por legi dokumentojn.

en: Name of the input method module used by GTK+.
eo: Nomo de la eniga metoda modulo uzenda de GTK+.

en: Show the 'Input Methods' menu
eo: Montri la menuon 'Enigaj metodoj'

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
eo: Montri la menuon 'Unikoda stirsigno'

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
eo: Grando de piktogramoj en ilobretoj, aŭ "small-toolbar" (malgranda ilobreto) aŭ "large-toolbar" (granda ilobreto).

en: Status Bar on Right
eo: Statobreto dekstre

en: Toolbar Detachable
eo: Ilobreto malkonektebla

en: Toolbar Icon Size
eo: Ilobreta piktograma grando

en: Toolbar Style
eo: Ilobreta stilo

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
eo: Ilobreta Stilo. Validaj valoroj estas "both" (ambaŭ), "both-horiz" (ambaŭ horizontale), "icons" (piktogramoj) kaj "text" (teksto).

en: Use Custom Font
eo: Uzi propran tiparon

en: Whether Applications should have accessibility support.
eo: Ĉu aplikaĵoj devas havi atingeblecan subtenon.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
eo: Ĉu animacioj estu vidigataj. Notu: Ĉi tio estas globala ŝlosilo, ĝi ŝanĝas la konduton de la fenestra administrilo, la panelo k.t.p.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
eo: Ĉu butonoj povas vidigi piktogramon aldone al la butona teksto.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
eo: Ĉu menuoj vidigas piktogramon apud menuero.

en: Whether menus should have a tearoff.
eo: Ĉu menuoj havas disŝuron.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
eo: Ĉu la kuntekstaj menuoj de eroj kaj tekstaj vidoj ofertas ŝanĝi la enigan metodon.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
eo: Ĉu la kuntekstaj menuoj de eroj kaj tekstaj vidoj ofertas enigi stirsignojn.

en: Whether the cursor should blink.
eo: Ĉu la kursuro pulsas.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
eo: Ĉu la uzanto povas malfiksi menubretojn kaj movi ilin.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
eo: Ĉu la uzanto povas makfiksi ilobretojn kaj movi ilin.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
eo: Ĉu la uzanto povas dinamike entajpi novan plirapidigilon kiam lokita sur aktiva menuero.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
eo: Ĉu vidigi statobreton dekstre.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
eo: Ĉu uzi propran tiparon en gtk+-aplikaĵoj.

en: Disable URL and MIME type handlers
eo: Elŝalti traktilojn de URL- kaj MIME-tipoj.

en: Disable command line
eo: Elŝalti komandlinion

en: Disable lock screen
eo: Elŝalti ŝlosan ekranon

en: Disable print setup
eo: Elŝalti presadan agordon

en: Disable printing
eo: Elŝalti presadon

en: Disable saving files to disk
eo: Elŝalti konservadon de dosieroj sur diskon

en: Disable user switching
eo: Elŝalti interŝanĝon de uzantoj

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
eo: Preventas ruladon de iu ajn URL- aŭ MIME-tiptraktajn aplikaĵojn.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
eo: Preventu ke la uzanto atingas la terminalon aŭ specifas komandlinion por ruliĝi. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la panela dialogo "Ruli aplikaĵon".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
eo: Preventu ke la uzanto modifas presan agordaron. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la dialogo "Presada agordo" de ĉiuj aplikaĵoj.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
eo: Preventu ke la uzanto presas. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la dialogo "Presi" de ĉiuj aplikaĵoj.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
eo: Preventu ke la uzanto konservas dosierojn sur diskon. Ekzemple, ĉi tio elŝaltus atingon al la dialogo "Konservi kiel" de ĉiuj aplikaĵoj.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
eo: Preventu ke la uzanto ŝanĝas al alia konto dum kiam ties seanco estas aktiva.

en: Prevent the user to lock his screen.
eo: Preventu ke la uzanto ŝlosas sian ekranon.

en: File name of the bell sound to be played.
eo: Dosieronomo de la ludenda sonorila sono.

en: Keyboard Bell Custom Filename
eo: Klavara sonorila propra dosiernomo

en: Remember NumLock state
eo: Memorigu NumerBaskulan (NumLock) staton

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
eo: Kiam agordita al vera, GNOMO memorigos la staton de la NumerBaskula LED inter seancoj.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
eo: eblaj valoroj estas "on", "off", kaj "custom".

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
eo: Akcela faktoro por musmovado. Valoro de -1 estas la sistema implicita valoro.

en: Cursor font
eo: Kursora tiparo

en: Cursor size
eo: Kursora grando

en: Cursor theme
eo: Kursora etoso

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
eo: Nomo de kursora etoso. Nur uzata de X-serviloj kiuj subtenas Xcursor, kiel XFree86 4.3 kaj pli postaj.

en: Distance before a drag is started.
eo: Distanco antaŭ ŝovo startas.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
eo: Distanco en bilderoj kiun la indikilo movu antaŭ ol akcelita musmovo estas aktivigata. Valoro de -1 estas la sistema implicita valoro.

en: Double Click Time
eo: Duobla alklaktempo

en: Drag Threshold
eo: Ŝova sojlo

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
eo: Tipara nomo de la kursoro. Se malagordita, la implicita tiparo estas uzata. Ĉi tiu valoro nur estas transportata al la X-servila lanĉo de ĉiu seanco, do ŝanĝi ĝin ne efikos ĝis la sekva fojo kiam vi ensalutas.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
eo: Markas la nunan lokon de la musmontrilo kiam la stirklavo estas premita kaj maltenita.

en: Length of a double click.
eo: Longo de duoble klaki.

en: Locate Pointer
eo: Lokiga indikilo

en: Motion Threshold
eo: Mova sojlo

en: Mouse button orientation
eo: Musbutona orientado

en: Single Click
eo: Sola alklako

en: Single click to open icons.
eo: Sola klako por malfermi piktogramojn.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
eo: Grando de la kursoro referencita de cursor_theme.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
eo: Permuti dekstrajn kaj maldekstrajn musbutono en maldekstramanaj musoj.

en: Default mixer device
eo: Defaŭlta miksila aparato

en: Default mixer tracks
eo: Defaŭltaj miksilaj ŝpuroj

en: Enable ESD
eo: Enŝalti ESD

en: Enable sound server startup.
eo: Enŝalti sonservilan lanĉon.

en: Input feedback sounds
eo: Enigretrokuplaj sonoj

en: Sound theme name
eo: Sonetosa nomo

en: Sounds for events
eo: Sonoj por eventoj

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
eo: La sonetoso XDG uzata por eventsonoj.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
eo: La defaŭlta miksila aparato uzata de la aŭdvideaj klavdifinoj.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
eo: La defaŭltaj miksilaj ŝpuroj uzataj de la aŭdvideaj klavdifinoj.

en: Whether to play sounds on input events.
eo: Ĉu ludi sonojn je enigeventoj.

en: Whether to play sounds on user events.
eo: Ĉu ludi sonojn je uzantoeventoj.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
eo: Makisuma aĝo por miniaturoj en la kaŝmemoro, laŭ tagoj. Agordu al -1 por elŝalti viŝadon.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
eo: Maksimuma grando de la miniatura kaŝmemoro, laŭ megabajtoj. Agordu al -1 por elŝalti viŝadon.

en: Disable all external thumbnailers
eo: Elŝalti ĉiujn eksterajn miniaturigilojn

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
eo: Agordu al vera por elŝalti ĉiujn eksterajn miniaturigajn programojn, sendepende de tio ĉu ili estas unuope malŝaltitaj/ŝaltitaj.

en: Allow postponing of breaks
eo: Permesi prokrastadon de paŭzoj

en: Break time
eo: Paŭza tempo

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
eo: Nombro de minutoj de tajpotempo antaŭ ol paŭza reĝimo komencas.

en: Number of minutes that the typing break should last.
eo: Nombro de minutoj kiom longe la tajpa paŭzo daŭru.

en: Type time
eo: Tajpa tempo

en: Whether or not keyboard locking is enabled
eo: Ĉu aŭ ĉu ne klavara ŝlosado estas enŝaltita

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
eo: Ĉu aŭ ĉu ne klavara ŝlosado estas enŝaltita.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
eo: Ĉu aŭ ĉu ne la ekrano de tajpa paŭzo estas prokrastebla.
