libgnome 2 - en to fur translation catalogue (182 entries)

en: Error message
fur: Messaç di erôr

en: Informational message
fur: Messaç informatîf

en: Log in
fur: Jentre (Log in)

en: Log out
fur: Finis (Log out)

en: Miscellaneous message
fur: Messaç diferent

en: Question dialog
fur: Dialogo di domande

en: System events
fur: Events di sisteme

en: Warning message
fur: Messaç di avertiment

en: Default Background
fur: Fondâl predefinît

en: Choose menu item
fur: Sielte vôs di menu

en: Click on command button
fur: Frache sul boton di comant

en: Select check box
fur: Selezione casele di sponte

en: User interface events
fur: Events intermuse utent

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
fur: Impussibil cjatâ un terminâl. Al vegnarâ doprât xterm, ancje se al podares no funzionâ

en: GNOME GConf Support
fur: Supuart Gconf GNOME

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
fur: Impussibil cjatâ il domini GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
fur: Impussibil cjatâ il domini GNOME_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
fur: Impussibil mostrâ la documentazion, parcè che %s no je une directory. Controlâ la proprie instalazion.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
fur: Impussibil cjatâ i percors di jutori %s o %s. Controlâ la proprie instalazion.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
fur: Impussibil cjatâ il doc_id %s tal percors di jutori

en: Help document %s/%s not found
fur: Il dument di jutori %s/%s nol è stât cjatât

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
fur: Supuart Bonobo

en: Bonobo activation Support
fur: Supuart ativazion Bonobo

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
fur: Inpussibil creâ la directory utent par la configurazion di GNOME `%s': %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
fur: Impussibil creâ la directory utent par la configurazion di GNOME `%s': %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
fur: Impussibil impostâ i permes a 0700 par la directory utent di configurazion di GNOME `%s': %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
fur: Impussibil creâ la directory par i aceleradôrs di GNOME `%s': %s

en: GNOME Virtual Filesystem
fur: File System virtuâl di GNOME

en: Disable sound server usage
fur: Disabilite il server audio

en: Enable sound server usage
fur: Abilite il server audio

en: Host:port on which the sound server to use is running
fur: Host: al puarte indulà che il server audio di doprâ al è in esecuzion

en: GNOME Library
fur: Librerie GNOME

en: Show GNOME options
fur: Mostre lis opzions di GNOME

en: Popt Table
fur: Tabele popt

en: The table of options for popt
fur: La tabele des opzions di popt

en: Popt Flags
fur: Parametros popt

en: The flags to use for popt
fur: Parametros di doprâ par popt

en: Popt Context
fur: Contest popt

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
fur: Il pontadôr al contest popt doprât di GnomeProgram

en: GOption Context
fur: Contest GOption

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
fur: Il pontadôr al contest goption doprât di GnomeProgram

en: Human readable name
fur: Nom legjibil

en: Human readable name of this application
fur: Il nom legjibil par cheste aplicazion

en: GNOME path
fur: Percors GNOME

en: Path in which to look for installed files
fur: Percors indulà cirî i files instalâts

en: App ID
fur: ID aplicazion

en: ID string to use for this application
fur: Stringhe di identificazion di cheste aplicazion

en: App version
fur: Version aplicazion

en: Version of this application
fur: Version di cheste aplicazion

en: GNOME Prefix
fur: Prefis di GNOME

en: Prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'al è stât instalât GNOME

en: GNOME Libdir
fur: Directory libreriis di GNOME

en: Library prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instaladis lis libreriis di GNOME

en: GNOME Datadir
fur: Directory dâts di GNOME

en: Data prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instalâts i dâts di GNOME

en: GNOME Sysconfdir
fur: Directory configurazion di GNOME

en: Configuration prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'a je instalade la configurazion di GNOME

en: GNOME App Prefix
fur: Prefis aplicazion di GNOME

en: Prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a je instalade cheste aplicazion

en: GNOME App Libdir
fur: Directory libreriis aplicazion di GNOME

en: Library prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instaladîs lis libreriis di cheste aplicazion

en: GNOME App Datadir
fur: Directory dâts aplicazion di GNOME

en: Data prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instalâts i dâts di cheste aplicazion

en: GNOME App Sysconfdir
fur: Directory da configurazion de aplicazion di GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a je stade instalade la configurazion di cheste aplicazion

en: Create Directories
fur: Crèe directory

en: Create standard GNOME directories on startup
fur: Crèe lis directories predefinidîs di GNOME a l'inviament

en: Enable Sound
fur: Abilite l'audio

en: Enable sound on startup
fur: Abilite l'audio a l'inviament

en: How to connect to esd
fur: Tipo di conession a esd

en: Help options
fur: Opzions di jutori

en: Application options
fur: Opzions de aplicazion

en: Dynamic modules to load
fur: Moduls dinamics di cjariâ

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fur: %s
    Eseguis '%s --help' par viodi une liste complete des opzions a rie di comant.

en: Unknown internal error while displaying this location.
fur: Erôr interno scognossût vie pa visualizazion di cheste posizion.

en: The specified location is invalid.
fur: La posizion specificade no je valide.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
fur: Erôr ta l'analizâ il comant azion predefinît asociât a cheste posizion.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
fur: Erôr ta l'inviament dal comant azion predefinît asociât a cheste posizion.

en: There is no default action associated with this location.
fur: Nissune azion predefinide asociade a cheste posizion.

en: The default action does not support this protocol.
fur: L'azion predefinide no supuarte chest protocol.

en: The request was cancelled.
fur: La richieste je stade scancelade.

en: The host "%s" could not be found.
fur: L'host "%s" no si rive a cjatâ.

en: The host could not be found.
fur: L'host no si rive a cjatâ.

en: The location or file could not be found.
fur: Nol è pussibil cjatâ la posizion o il file.

en: The login has failed.
fur: Il login nol à funzionât.

en: Error showing url: %s
fur: Erôr tal mostrâ l'url: %s

en: Extra Moniker factory
fur: Fabriche Moniker extra

en: GConf moniker
fur: Moniker GConf

en: config indirect moniker
fur: Configurazion Moniker indirete

en: Unknown type
fur: Tipo scognossût

en: Key %s not found in configuration
fur: Clâf %s no cjatade te configurazion

en: Beep when a modifier is pressed
fur: Beep cuant ch'al è fracât un modificadôr

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
fur: Disabilite se doi botons a son fracâts insiemit.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
fur: Nol acete un boton se nol è stât mantignût fracât par almancul @delay milliseconds

en: How long to accelerate in milliseconds
fur: Trop ch'a dure l'acelerazion in milliseconds

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
fur: Tros milliseconds a coventin par lâ di 0 a la velocitât massime

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
fur: Tros milliseconds spietâ prin che i botons di moviment dal mouse a scomençin a funzionâ

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
fur: Tros pixels al second movi a la massime velocitât

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
fur: Lasse stà fracaments dal stes boton se entro @delay milliseconds

en: Initial delay in milliseconds
fur: Ritart iniziâl in milliseconds

en: Minimum interval in milliseconds
fur: Interval minimo in milliseconds

en: Pixels per seconds
fur: Pixel al second

en: minimum interval in milliseconds
fur: Interval minimo in milliseconds

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
fur: Liste des aplicazions di tecnologjie assistive di inviâ al acess tal desktop GNOME

en: Startup Assistive Technology Applications
fur: Inviament aplicazions di tecnologjie assistive

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login
fur: GNOME al inviarâ l'aplicazion di tecnologjie assistive par moto-disabî vie pa l'acess

en: Preferred Mobility assistive technology application
fur: Aplicazions di tecnologjie assistive par moto-disabî

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par moto-disabî preferide di doprâ par il login, menu o la rie di comant

en: Start preferred Mobility assistive technology application
fur: Inviament aplicazions di tecnologjies assistives par moto-disabî preferidis

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login
fur: GNOME al inviarâ l'aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî predefinide vie pa l'acess

en: Preferred Visual assistive technology application
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî predefinide

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî preferide par il login, menu o pa rie di comand

en: Start preferred Visual assistive technology application
fur: Inviament aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî preferide

en: Browser needs terminal
fur: Al browser al covente il terminâl

en: Default browser
fur: Browser predefinît

en: Default browser for all URLs
fur: Browser predefinît par ogni URL

en: Whether the default browser needs a terminal to run
fur: Al mostre se al browser predefinît al covente un terminâl par jessi inviât

en: Whether the default browser understands netscape remote
fur: Al mostre se il browser predefinît al gjestis l'opzion 'remote' di Netscape

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
fur: Argoment doprât par inviâ programs tal terminâl definît da clâf 'exec'.

en: Exec Arguments
fur: Argoments Exec

en: Terminal application
fur: Aplicazion di terminâl

en: Terminal program to use when starting applications that require one
fur: Programe di terminâl di doprâ cuant che une aplicazion an domande un

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Une liste cui noms dai spazis di lavôr dal window manager primari. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
fur: Window manager di ripiego (deprecât)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Window manager di doprâ come ripiego se chel sielt da l'utent nol ven cjatât. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
fur: Noms dai spazis di lavôr (deprecât)

en: The number of workspaces (deprecated)
fur: Il numar dai spazis di lavôr (deprecât)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Il numar dai spazis di lavôr che il window manager al vares di doprâ. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: User window manager (deprecated)
fur: Window manager da l'utent (deprecât)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Window manager di doprâ par prin. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: Color Shading Type
fur: Tipo sfumadure colôr

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom".
fur: Al dîs cemût gjestì l'imagjine impostade in "wallpaper_filename". Valôrs pussibî a son "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom".

en: Draw Desktop Background
fur: Disegne fondâl dal desktop

en: File to use for the background image
fur: File di doprâ come imagjine di fondâl

en: Have GNOME draw the desktop background
fur: Al mostre se GNOME al à di disegnâ il fondâl dal desktop

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
fur: A mostre cemût sfumâ il colôr dal fondâl. Valôrs pussibî a son "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
fur: Colôr in alt o a bande çampe cuant ch'a si dopre un gradient, opûr il colôr pa tinte unide.

en: Opacity with which to draw the background picture
fur: Opacitât par disegnâ l'imagjine dal fondâl

en: Picture Filename
fur: Nom dal file di imagjine

en: Picture Opacity
fur: Opacitât da l'imagjine

en: Picture Options
fur: Opzions da l'imagjine

en: Primary Color
fur: Colôr primari

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
fur: Colôr a gjestre o in bas cuant ch'a si dopre un gradient, opûr il colôr pa tinte unide.

en: Secondary Color
fur: Colôr secondari

en: File Icon Theme
fur: Teme icone dai files

en: Theme used for displaying file icons
fur: Teme doprât par visualizâ lis iconis dai files

en: Basename of the default theme used by gtk+.
fur: Nom di base dal teme predefinît doprât das GTK+.

en: Can Change Accels
fur: Lasse gambiâ i aceleradôrs

en: Cursor Blink
fur: Cursôr ch'al lampe

en: Cursor Blink Time
fur: Interval di lampament dal cursôr

en: Default font
fur: Tipo di caràtar predefinît

en: Document font
fur: Tipo di carâtar par i documents

en: Enable Accessibility
fur: Abilite acessibilitât

en: Enable Animations
fur: Abilite animazions

en: Gtk+ Theme
fur: Teme GTK+

en: Icon Theme
fur: Teme des iconis

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
fur: Teme des iconis doprât par il panel, nautilus, ecc.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi lis baris dai menu

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
fur: Trop ch'al dure il ciclo di lampament dal cursôr, in milliseconds

en: Menubar Detachable
fur: Bare dai menu stacabil

en: Menubar accelerator
fur: Aceleradôr da bare dai menu

en: Menus Have Icons
fur: Menu cun iconis

en: Menus Have Tearoff
fur: menu cun stacadôr

en: Module for GtkFileChooser
fur: Modul par GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
fur: Modul di doprâ come model di filesystem par il widget GtkFileChooser. Valôrs pussibî a son "gnome-vfs" and "gtk+".

en: Monospace font
fur: Carâtar Monospace

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
fur: Il nom di un carâtar monospace (largjece fisse) di doprâ in posizions come i terminâi.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Preedit Style doprât.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Status Style doprât.

en: Name of the default font used by gtk+.
fur: Nom dal tipo di caràtar doprât in mût predefinit des GTK+.

en: Name of the default font used for reading documents
fur: Nom da tipo di caràtar doprât in mût predefinît par lei i documents

en: Name of the input method module used by GTK+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Status Style doprât.

en: Show the 'Input Methods' menu
fur: Mostre il menu "Metodos di input""

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
fur: Mostre il menu "Caratàrs di control Unicode""

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar"
fur: Dimension des iconis tes baris, "small-toolbar" o "large-toolbar"

en: Status Bar on Right
fur: Bare di stât a gjestre

en: Toolbar Detachable
fur: Bare dai imprescj stacabil

en: Toolbar Icon Size
fur: Dimension des iconis ta bare dai imprescj

en: Toolbar Style
fur: Stîl da bare dai imprescj

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text"
fur: Stîl da bare dai imprescj. Valôrs pussibî a son "both", "both-horiz", "icons", and "text"

en: Use Custom Font
fur: Dopre caràtar personalizât

en: Whether Applications should have accessibility support
fur: A mostre se lis aplicazions an di vê il supuart pa l'acessibilitât
