libgnome - en to pl translation catalogue (272 entries)

en: Error message
pl: Komunikat błędu

en: Informational message
pl: Komunikat informacyjny

en: Log in
pl: Zalogowanie

en: Log out
pl: Wylogowanie

en: Miscellaneous message
pl: Różne komunikaty

en: Question dialog
pl: Okno z pytaniem

en: System events
pl: Zdarzenia systemowe

en: Warning message
pl: Komunikat z ostrzeżeniem

en: Default Background
pl: Domyślne tło

en: Choose menu item
pl: Wybór elementu menu

en: Click on command button
pl: Kliknięcie na przycisku polecenia

en: Select check box
pl: Zaznaczenie pola wyboru

en: User interface events
pl: Zdarzenia interfejsu użytkownika

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
pl: Nie można odnaleźć terminala, zostanie użyty xterm, choć może nie działać

en: GNOME GConf Support
pl: Obsługa GNOME GConf

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
pl: Nie można odnaleźć dziedziny GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
pl: Nie można odnaleźć dziedziny GNOME_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
pl: Nie można wyświetlić pomocy, gdyż %s nie jest katalogiem. Oznacza to niepoprawną instalację.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
pl: Nie można odnaleźć ścieżek pomocy %s lub %s. Proszę sprawdzić instalację.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
pl: Nie można odnaleźć plików pomocy w %s ani w %s. Oznacza to niepoprawną instalację.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
pl: Nie można odnaleźć doc_id %s na ścieżce pomocy

en: Help document %s/%s not found
pl: Nie odnaleziono dokumentu pomocy %s/%s

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
pl: Obsługa Bonobo

en: Bonobo activation Support
pl: Obsługa Bonobo activation

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracji "%s" w katalogu użytkownika: %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracji "%s" w katalogu użytkownika: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
pl: Nie można ustawić uprawnień do katalogu konfiguracji "%s" w katalogu użytkownika na 0700: %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: GNOME Virtual Filesystem
pl: Wirtualny system plików GNOME

en: Disable sound server usage
pl: Nie wykorzystuje serwera dźwięku

en: Enable sound server usage
pl: Wykorzystuje serwer dźwięku

en: Host:port on which the sound server to use is running
pl: Komputer:port na którym uruchomiony jest serwer dźwięku

en: HOSTNAME:PORT
pl: HOST:PORT

en: GNOME Library
pl: Biblioteka GNOME

en: Show GNOME options
pl: Wyświetla opcje GNOME

en: Popt Table
pl: Tablica popt

en: The table of options for popt
pl: Tablica z opcjami dla popt

en: Popt Flags
pl: Znaczniki popt

en: The flags to use for popt
pl: Znaczniki używane przy popt

en: Popt Context
pl: Kontekst popt

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
pl: Wskaźnik na kontekst popt, z którego korzysta GnomeProgram

en: GOption Context
pl: Kontekst GOption

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
pl: Wskaźnik na kontekst goption, z którego korzysta GnomeProgram

en: Human readable name
pl: Nazwa zrozumiała dla człowieka

en: Human readable name of this application
pl: Zrozumiała dla człowieka nazwa programu

en: GNOME path
pl: Ścieżka GNOME

en: Path in which to look for installed files
pl: Ścieżka, pod którą wyszukiwane są zainstalowane pliki

en: App ID
pl: ID programu

en: ID string to use for this application
pl: Ciąg ID używany dla tego programu

en: App version
pl: Wersja programu

en: Version of this application
pl: Wersja tego programu

en: GNOME Prefix
pl: Przedrostek instalacji GNOME

en: Prefix where GNOME was installed
pl: Przedrostek instalacji GNOME

en: GNOME Libdir
pl: Katalog bibliotek GNOME

en: Library prefix where GNOME was installed
pl: Przedrostek instalacji bibliotek GNOME

en: GNOME Datadir
pl: Katalog z danymi GNOME

en: Data prefix where GNOME was installed
pl: Przedrostek instalacji danych GNOME

en: GNOME Sysconfdir
pl: Katalog konfiguracji GNOME

en: Configuration prefix where GNOME was installed
pl: Przedrostek instalacji konfiguracji GNOME

en: GNOME App Prefix
pl: Katalog programów GNOME

en: Prefix where this application was installed
pl: Przedrostek instalacji tego programu GNOME

en: GNOME App Libdir
pl: Katalog bibliotek programów GNOME

en: Library prefix where this application was installed
pl: Przedrostek instalacji bibliotek tego programu GNOME

en: GNOME App Datadir
pl: Katalog danych programów GNOME

en: Data prefix where this application was installed
pl: Przedrostek instalacji danych tego programu GNOME

en: GNOME App Sysconfdir
pl: Katalog konfiguracji programów GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
pl: Przedrostek instalacji konfiguracji tego programu GNOME

en: Create Directories
pl: Tworzenie katalogów

en: Create standard GNOME directories on startup
pl: Tworzenie przy uruchamianiu standardowych katalogów GNOME

en: Enable Sound
pl: Używanie dźwięku

en: Enable sound on startup
pl: Uaktywnienie dźwięku przy uruchamianiu

en: How to connect to esd
pl: Sposób połączenia z esd

en: Help options
pl: Opcje pomocy

en: Application options
pl: Opcje programu

en: Dynamic modules to load
pl: Ładowane dynamiczne moduły

en: MODULE1,MODULE2,...
pl: MODUŁ1,MODUŁ2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Uruchom "%s --help" aby zobaczyć listę wszystkich dostępnych opcji.

en: Unknown internal error while displaying this location.
pl: Nieznany błąd wewnętrzny podczas wyświetlania bieżącego położenia.

en: The specified location is invalid.
pl: Podane położenie jest niepoprawne.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
pl: Błąd przy analizie domyślnego polecenia powiązanego z bieżącym położeniem.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
pl: Błąd przy uruchamianiu domyślnego polecenia powiązanego z bieżącym położeniem.

en: There is no default action associated with this location.
pl: Brak domyślnej czynności powiązanej z bieżącym położeniem.

en: The default action does not support this protocol.
pl: Domyślna czynność nie obsługuje bieżącego protokołu.

en: The request was cancelled.
pl: Żądanie zostało anulowane.

en: The host "%s" could not be found.
pl: Nie można odnaleźć komputera "%s".

en: The host could not be found.
pl: Nie można odnaleźć komputera.

en: The location or file could not be found.
pl: Nie można odnaleźć położenia pliku.

en: The login has failed.
pl: Logowanie nie powiodło się.

en: Error showing url: %s
pl: Błąd wyświetlania adresu url: %s

en: Extra Moniker factory
pl: Generator dodatkowych monikerów

en: GConf moniker
pl: Moniker GConf

en: config indirect moniker
pl: Pośredni moniker konfiguracji

en: Unknown type
pl: Nieznany typ

en: Key %s not found in configuration
pl: Nie odnaleziono w konfiguracji klucza %s

en: Beep when a modifier is pressed.
pl: Sygnał dźwiękowy po przyciśnięciu modyfikatora.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
pl: Wyłączenie po jednoczesnym przyciśnięciu dwóch klawiszy

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
pl: Akceptuje przyciśnięcia klawiszy, tylko, jeśli trwają co najmniej przez podany okres czasu (w milisekundach).

en: How long to accelerate in milliseconds
pl: Czas przyspieszania (w milisekundach).

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
pl: Czas przyspieszania od 0 do maksymalnej prędkości (w milisekundach).

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
pl: Okres oczekiwania przed rozpoczęciem działania klawiszy przemieszczających wskaźnik myszy.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
pl: Określa maksymalną szybkość ruchu w pikselach na sekundę.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
pl: Ignoruje kolejne przyciśnięcia _tego samego_ klawisza, jeśli będą one miały miejsce w podanym okresie czasu (w milisekundach).

en: Initial delay in milliseconds
pl: Początkowe opóźnienie w milisekundach

en: Minimum interval in milliseconds
pl: Minimalny odstęp czasowy w milisekundach

en: Pixels per seconds
pl: Liczba pikseli na sekundę

en: minimum interval in milliseconds
pl: minimalny odstęp czasowy w milisekundach

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop.
pl: Lista programów technologii wspierających uruchamianych podczas logowania do środowiska GNOME.

en: Startup Assistive Technology Applications
pl: Uruchamianie programów technologii wspierających

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login.
pl: Określa, czy GNOME ma uruchamiać preferowany program technologii wspierających mobilność podczas logowania.

en: Preferred Mobility assistive technology application
pl: Preferowany program technologii wspierających mobilność

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
pl: Preferowany program technologii wspierających mobilność używana do logowania, menu lub wiersza poleceń.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
pl: Uruchamianie preferowanego programu technologii wspierających mobilność

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login.
pl: Określa, czy GNOME ma uruchamiać preferowany program technologii wspierających widzenie podczas logowania.

en: Preferred Visual assistive technology application
pl: Preferowany program technologii wspierających widzenie

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
pl: Preferowany program technologii wspierających widzenie używana do logowania, menu lub wiersza poleceń.

en: Start preferred Visual assistive technology application
pl: Uruchamianie preferowanego programu technologii wspierających widzenie

en: Browser needs terminal
pl: Przeglądarka wymaga terminala

en: Browser understands remote
pl: Przeglądarka obsługuje protokół zdalnego sterowania

en: Default browser
pl: Domyślna przeglądarka

en: Default browser for all URLs.
pl: Domyślna przeglądarka dla wszystkich adresów URL.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
pl: Określa, czy domyślna przeglądarka wymaga terminala do działania.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
pl: Określa, czy domyślna przeglądarka obsługuje protokół Netscape do zdalnego sterowania.

en: Calendar needs terminal
pl: Kalendarz wymaga terminala

en: Default calendar
pl: Domyślny kalendarz

en: Default calendar application
pl: Domyślny program kalendarza

en: Default tasks
pl: Domyślne zadania

en: Default tasks application
pl: Domyślna program zadań

en: Tasks needs terminal
pl: Zadania wymagają terminala

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
pl: Określa, czy domyślny program kalendarza wymaga terminala do działania

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
pl: Określa, czy domyślny program zadań wymaga terminala do działania

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
pl: Argument wykorzystywany do uruchamiania programów w terminalu zdefiniowanym przez klucz "exec".

en: Exec Arguments
pl: Argumenty wywołania

en: Terminal application
pl: Program terminala

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
pl: Program terminala wykorzystywany przy uruchamianiu programów wymagających terminala.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
pl: Lista z nazwami biurek pierwszego menedżera okien. Klucz ten jest przestarzały od czasu GNOME 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
pl: Zastępczy menedżer okien (przestarzały)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
pl: Zastępczy menedżer okien jeśli menedżer okien użytkownika nie może zostać odnaleziony. Klucz ten jest przestarzały od czasu GNOME 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
pl: Nazwy obszarów roboczych (przestarzałe)

en: The number of workspaces (deprecated)
pl: Liczba obszarów roboczych (przestarzałe)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
pl: Liczba obszarów roboczych, które powinien obsługiwać menedżer okien. Klucz ten jest przestarzały od czasu GNOME 2.12.

en: User window manager (deprecated)
pl: Menedżer okien użytkownika (przestarzałe)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
pl: Pierwszy w kolejności do wypróbowania menedżer okien. Klucz ten jest przestarzały od czasu GNOME 2.12.

en: Color Shading Type
pl: Typ przejścia pomiędzy kolorami

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
pl: Określa sposób wyświetlania obrazu opisanego przez wartość wallpaper_filename. Dopuszczalnymi wartościami są: "none" (brak), "wallpaper" (tapeta), "centered" (wyśrodkowany), "scaled" (przeskalowany), "stretched" (rozciągnięty), "zoom" (powiększony) i "spanned" (rozdzielony).

en: Draw Desktop Background
pl: Rysowanie tła pulpitu

en: File to use for the background image.
pl: Plik wykorzystywany jako obraz tła.

en: Have GNOME draw the desktop background.
pl: Powoduje rysowanie tła pulpitu przez GNOME.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
pl: Metoda przejścia pomiędzy kolorami tła. Możliwymi wartościami są "horizontal-gradient", "vertical-gradient", oraz "solid".

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
pl: Lewy lub górny kolor podczas rysowania gradientów lub kolor jednolity.

en: Opacity with which to draw the background picture.
pl: Przezroczystość obrazu w tle.

en: Picture Filename
pl: Nazwa pliku z obrazem

en: Picture Opacity
pl: Nieprzepuszczalność obrazu

en: Picture Options
pl: Opcje obrazu

en: Primary Color
pl: Kolor główny

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
pl: Prawy lub dolny kolor podczas rysowania gradientów, nie wykorzystywany dla koloru jednolitego.

en: Secondary Color
pl: Kolor pomocniczy

en: File Icon Theme
pl: Motyw ikony pliku

en: Theme used for displaying file icons.
pl: Motyw wykorzystywany do wyświetlania ikon plików.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
pl: Podstawowa nazwa domyślnego motywu wykorzystywanego przez gtk+.

en: Buttons Have Icons
pl: Przyciski zawierają ikony

en: Can Change Accels
pl: Dopuszczanie zmian skrótów klawiszowych

en: Cursor Blink
pl: Migotanie kursora

en: Cursor Blink Time
pl: Czas migania kursora

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Document font
pl: Czcionka dokumentu

en: Enable Accessibility
pl: Używanie mechanizmu dostępności

en: Enable Animations
pl: Użycie animacji

en: GTK IM Module
pl: Moduł wprowadzania danych GTK

en: GTK IM Preedit Style
pl: Styl edycji wstępnej metody wejściowej GTK

en: GTK IM Status Style
pl: Styl stanu metody wejściowej GTK

en: Gtk+ Theme
pl: Motyw GTK+

en: Icon Theme
pl: Motyw ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
pl: Motyw ikon wykorzystywany przez panel, nautilusa itd.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
pl: Skrót klawiaturowy do otwierania pasków menu.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
pl: Długość cyklu migania kursora, w milisekundach.

en: Menubar Detachable
pl: Rozłączalny pasek menu

en: Menubar accelerator
pl: Skrót klawiaturowy paska menu

en: Menus Have Icons
pl: Menu zawierają ikony

en: Menus Have Tearoff
pl: Menu może być odłączane

en: Module for GtkFileChooser
pl: Moduł dla GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "gnome-vfs" and "gtk+".
pl: Moduł użwany jako model systemu pliku przez widget GtkFileChooser. Dopuszczalnymi wartościami są "gio", "gnome-vfs" i "gtk+".

en: Monospace font
pl: Czcionka ze stałym odstępem

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
pl: Nazwa czcionki ze stałym odstępem (jednorodnej) używanej w takich miejscach jak terminale.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
pl: Nazwa stylu edycji wstępnej metody wejściowej GTK używanej przez gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
pl: Nazwa stylu stanu metody wprowadzania danych GTK używanej przez gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
pl: Nazwa domyślnej czcionki, używanej przez GTK+.

en: Name of the default font used for reading documents.
pl: Nazwa domyślnej czcionki używanej do czytania dokumentów.

en: Name of the input method module used by GTK+.
pl: Nazwa modułu metody wprowadzania danych GTK używanej przez GTK+.

en: Show the 'Input Methods' menu
pl: Wyświetlanie menu "Metody wprowadzania danych"

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
pl: Wyświetlanie menu "Znak sterujący unikodu"

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
pl: Rozmiar ikon na paskach narzędziowych, dostępne wartości to "small-toolbar" (małe) lub "large-toolbar" (duże).

en: Status Bar on Right
pl: Pasek stanu po prawej stronie

en: Toolbar Detachable
pl: Odłączalny pasek narzędziowy

en: Toolbar Icon Size
pl: Rozmiar ikon na pasku narzędziowym

en: Toolbar Style
pl: Styl paska narzędziowego

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
pl: Styl paska narzędziowego. Dopuszczalne wartości to "both", "both_horiz", "icons" i "text".

en: Use Custom Font
pl: Użycie innej czcionki

en: Whether Applications should have accessibility support.
pl: Określa, czy programy powinny obsługiwać mechanizm dostępności.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
pl: Określa, czy powinny być używane animacje. Uwaga: jest to klucz globalny, zmieniający zachowanie się menedżera okien, panelu itp.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
pl: Określa, czy na przyciskach powinny być wyświetlane ikony jako dodatek do tekstu.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
pl: Określa, czy przy elementach menu powinny być wyświetlane ikony.

en: Whether menus should have a tearoff.
pl: Określa, czy menu powinny być odłączalne.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
pl: Określa, czy menu kontekstowe wejść i widoków tekstu powinny oferować możliwość zmiany metody wprowadzania danych.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
pl: Określa, czy menu kontekstowe wejść i widoków tekstu powinny oferować możliwość wstawienia znaków kontrolnych.

en: Whether the cursor should blink.
pl: Określa, czy kursor powinien migać.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
pl: Określa, czy użytkownik może odłączać i przemieszczać menu.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
pl: Określa, czy użytkownik może odłączać i przemieszczać paski narzędziowe.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
pl: Określa, czy użytkownik może przy wskazywanym aktywnym elemencie menu wprowadzić nowy skrót klawiszowy.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
pl: Określa, czy pasek stanu powinien być wyświetlany z prawej strony.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
pl: Określa, czy programy gtk+ powinny używać czcionek użytkownika.

en: Disable URL and MIME type handlers
pl: Wyłącz obsługę typów MIME i adresów URL

en: Disable command line
pl: Wyłączenie wiersza poleceń

en: Disable lock screen
pl: Wyłączenie blokowania ekranu

en: Disable print setup
pl: Wyłączenie ustawień drukarki

en: Disable printing
pl: Wyłączenie drukowania

en: Disable saving files to disk
pl: Wyłączenie zapisu plików na dysk

en: Disable user switching
pl: Wyłączenie przełączania użytkowników

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
pl: Wyłącza uruchamianie programów obsługujących adresy URL lub typy MIME.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
pl: Blokuje użytkownikowi dostęp do terminala lub podania polecenia do uruchomienia. Na przykład, zablokuje dostęp do okna panelu "Uruchom program".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
pl: Blokuje użytkownikowi możliwość modyfikacji ustawień drukowania. Na przykład, zablokuje dostęp we wszystkich programach do okna "Ustawienia drukowania".

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
pl: Blokuje użytkownikowi możliwość drukowania. Na przykład, zablokuje dostęp we wszystkich programach do okna "Wydrukuj".

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
pl: Blokuje użytkownikowi możliwość zapisu plików na dysk. Na przykład, zablokuje dostęp we wszystkich programach do okna "Zapisz jako".

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
pl: Zapobiega przed przełączeniem na inne konto użytkownika w trakcie trwania jego sesji.

en: Prevent the user to lock his screen.
pl: Zapobiega przed zablokowaniem ekranu przez użytkownika.

en: File name of the bell sound to be played.
pl: Nazwa pliku z dźwiękiem odtwarzanego dzwonka.

en: Keyboard Bell Custom Filename
pl: Nazwa pliku z dźwiękiem dzwonka klawiatury

en: Remember NumLock state
pl: Zapamiętanie stanu NumLock

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
pl: Jeżeli ustawione, GNOME zapamięta stan NumLock pomiędzy sesjami.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
pl: dopuszczalnymi wartościami są "on", "off" oraz "custom".

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
pl: Współczynnik przyspieszenia ruchu myszy. Wartość -1 oznacza ustawienie domyślne.

en: Cursor font
pl: Czcionka kursora

en: Cursor size
pl: Rozmiar kursora

en: Cursor theme
pl: Motyw kursora

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
pl: Nazwa motywu kursora. Używana tylko przez Xserwery obsługujące Xcursor, takie jak XFree86 4.3 i późniejsze.

en: Distance before a drag is started.
pl: Odległość rozpoczynająca przeciąganie.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
pl: Odległość w pikselach, o jaką wskaźnik myszy musi zostać przesunięty, by został aktywowany ruch przyspieszony. Wartość -1 oznacza ustawienie domyślne.

en: Double Click Time
pl: Czas podwójnego kliknięcia

en: Drag Threshold
pl: Próg przeciągania

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
pl: Nazwa czcionki kursora. W przypadku pominięcia nazwy zostanie użyta czcionka domyślna. Wartość ta jest przekazywana do serwera X tylko podczas uruchamiania sesji, więc jej zmiana w trakcie sesji będzie widoczna dopiero po ponownym zalogowaniu.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
pl: Powoduje wyróżnienie aktualnego położenia wskaźnika myszy po naciśnięciu i zwolnieniu klawisza Control.

en: Length of a double click.
pl: Czas oczekiwania przy dwukrotnym kliknięciu.

en: Locate Pointer
pl: Lokalizowanie wskaźnika

en: Motion Threshold
pl: Próg ruchu

en: Mouse button orientation
pl: Ułożenie przycisków myszy

en: Single Click
pl: Pojedyncze kliknięcie

en: Single click to open icons.
pl: Uaktywnianie ikon pojedynczyn kliknięciem.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
pl: Rozmiar kursora wskazanego przez cursor_theme.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
pl: Zamienia funkcje lewego i prawego przycisku myszy.

en: Default mixer device
pl: Domyślne urządzenie miksera

en: Default mixer tracks
pl: Domyślne ścieżki miksera

en: Enable ESD
pl: Użycie serwera dźwięku (ESD)

en: Enable sound server startup.
pl: Włączone uruchamianie serwera dźwięku.

en: Input feedback sounds
pl: Dźwięki w odpowiedzi na działania użytkownika

en: Sound theme name
pl: Nazwa motywu dźwiękowego

en: Sounds for events
pl: Dźwięki dla zdarzeń

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
pl: Motyw dźwiękowy XDG używany przez powiadomienia dźwiękowe.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
pl: Domyślne urządzenie mixera używane przez klawisze multimedialne.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
pl: Domyślne ścieżki miksera używane przez klawisze multimedialne.

en: Whether to play sounds on input events.
pl: Określa, czy przy zdarzeniach użytkownika powinny być odtwarzane dźwięki.

en: Whether to play sounds on user events.
pl: Określa, czy przy zdarzeniach użytkownika powinny być odtwarzane dźwięki.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
pl: Maksymalny wiek miniaturek w buforze, w dniach. Można ustawić na -1, aby wyłączyć czyszczenie.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
pl: Maksymalny rozmiar bufora miniaturek, w megabajtach. Można ustawić na -1, aby wyłączyć czyszczenie.

en: Disable all external thumbnailers
pl: Wyłączenie zewnętrznych programów tworzących miniaturki

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
pl: Określa czy wyłączyć zewnętrzne programy tworzące miniaturki, niezależnie od tego czy są one oddzielnie włączone/wyłączone.

en: Allow postponing of breaks
pl: Zezwolenie odroczenia przerwy

en: Break time
pl: Czas przerwy

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
pl: Liczba minut pisania na klawiaturze zanim zostanie uaktywniony tryb przerwy.

en: Number of minutes that the typing break should last.
pl: Liczba minut trwania przerwy w pisaniu.

en: Type time
pl: Czas pisania

en: Whether or not keyboard locking is enabled
pl: Okresla czy blokowanie klawiatury jest włączone

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
pl: Okresla czy blokowanie klawiatury jest włączone.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
pl: Określa, czy ekran przerwy pisania może być odroczony.
