libgnome - en to tr translation catalogue (272 entries)

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Informational message
tr: Bilgilendirme mesajı

en: Log in
tr: Giriş

en: Log out
tr: Çıkış

en: Miscellaneous message
tr: Çeşitli mesaj

en: Question dialog
tr: Soru penceresi

en: System events
tr: Sistem olayları

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Default Background
tr: Öntanımlı Arkaplanı

en: Choose menu item
tr: Menü öğesini seç

en: Click on command button
tr: Komut düğmesine tıkla

en: Select check box
tr: Seçme kutusuna tıkla

en: User interface events
tr: Kullanıcı arayüzü olayları

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
tr: Terminal bulunamadı, xterm kullanılıyor, ancak çalışmayabilir

en: GNOME GConf Support
tr: GNOME GConf Desteği

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
tr:  GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP alan adı bulunamadı.

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
tr: GNOME_FILE_DOMAIN_HELP alan adı bulunamadı.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
tr:  %s bir dizin olmadığı için yardım gösterilemiyor. Lütfen yükleme işlemini kontrol ediniz.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
tr: Yardım yolları %s ya da %s bulunamıyor. Lütfen kurulumunuzu kontrol edin

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
tr: %s ve %s konumlarında yardım dosyaları bulunamadı. Lütfen yükleme işlemini kontrol ediniz.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
tr: Yardım dosyaları arasında %s doc_id  bulunamadı

en: Help document %s/%s not found
tr: %s/%s yardım belgesi bulunamadı

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
tr: Bonobo Desteği

en: Bonobo activation Support
tr: Bonobo activation Desteği

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
tr: Kullanıcı başına gnome ayar dizini `%s' yaratılamadı: %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
tr: Her kullanıcıya özel gnome yapılandırma dizini `%s' durumlandırılamadı: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
tr: 0700 chmod değeri kullanıcı başına gnome ayar dizinine uygulanamıyor `%s': %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
tr: Gnome hızlandırıcı dizinler yaratılamıyor `%s': %s

en: GNOME Virtual Filesystem
tr: GNOME Sanal Dosya Sistemi

en: Disable sound server usage
tr: Ses sunucusunun kullanımını kapat

en: Enable sound server usage
tr: Ses sunucusunun kullanımını etkinleştir

en: Host:port on which the sound server to use is running
tr: Ses sunucusunun çalıştığı Makine:port

en: HOSTNAME:PORT
tr: MAKİNE:PORT

en: GNOME Library
tr: GNOME Kütüphanesi

en: Show GNOME options
tr: GNOME seçeneklerini göster

en: Popt Table
tr: Popt Tablosu

en: The table of options for popt
tr: Popt için seçenek tablosu

en: Popt Flags
tr: Popt İşaretleri

en: The flags to use for popt
tr: Popt için kullanılan işaretler

en: Popt Context
tr: Popt İçeriği

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
tr: GnomeProgram tarafından kullanılan popt içerik işaretleyicisi

en: GOption Context
tr: GOption içeriği

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
tr: GnomeProgram tarafından kullanılan goption içerik işaretleyicisi

en: Human readable name
tr: Okunabilir isim

en: Human readable name of this application
tr: Bu uygulamanın okunabilir ismi

en: GNOME path
tr: GNOME yolu

en: Path in which to look for installed files
tr: Yüklenen dosyalara bakılacak konum

en: App ID
tr: Uygulama No

en: ID string to use for this application
tr: Bu uygulama için kullanılacak ID değeri

en: App version
tr: Program sürümü

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

en: GNOME Prefix
tr: GNOME Öneki

en: Prefix where GNOME was installed
tr: GNOME'un kurulduğu yer

en: GNOME Libdir
tr: GNOME Kütüphane Dizini

en: Library prefix where GNOME was installed
tr: GNOME kütüphanesinin kurulduğu yer

en: GNOME Datadir
tr: GNOME Veri Dizini

en: Data prefix where GNOME was installed
tr: GNOME verilerinin kurulduğu yer

en: GNOME Sysconfdir
tr: GNOME Sistem Yapılandırma Dizini

en: Configuration prefix where GNOME was installed
tr: GNOME yapılandırma dosyalarının kurulduğu yer

en: GNOME App Prefix
tr: GNOME Uygulama Öneki

en: Prefix where this application was installed
tr: Bu uygulamanın yüklendiği yer

en: GNOME App Libdir
tr: GNOME Uygulama Kütüphane Dizini

en: Library prefix where this application was installed
tr: Bu uygulamanın kütüphanelerinin yüklendiği yer

en: GNOME App Datadir
tr: GNOME Uygulama Veri Dizini

en: Data prefix where this application was installed
tr: Bu uygulamanın verilerinin yüklendiği yer

en: GNOME App Sysconfdir
tr: GNOME Uygulama Sistem Yapılandırma Dizini

en: Configuration prefix where this application was installed
tr: Bu uygulamanın yapılandırmasının yüklendiği yer

en: Create Directories
tr: Dizinleri Oluştur

en: Create standard GNOME directories on startup
tr: Başlangıçta standart GNOME dizinlerini oluştur

en: Enable Sound
tr: Sesi Etkinleştir

en: Enable sound on startup
tr: Başlangıçta sesi aç

en: How to connect to esd
tr: Esd'ye nasıl bağlanılacağı

en: Help options
tr: Yardım seçenekleri

en: Application options
tr: Uygulama seçenekleri

en: Dynamic modules to load
tr: Yüklenecek dinamik modüller

en: MODULE1,MODULE2,...
tr: MODÜL1,MODÜL2,...

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: %s
    Mevcut olan komut satırı seçeneklerinin tam listesini görmek istiyor sanız '%s' --help'i çalıştırın.

en: Unknown internal error while displaying this location.
tr: Bu konum gösterilirken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: The specified location is invalid.
tr: Belirtilen konum geçersiz.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
tr: Bu konumla ilişkilendirilmiş varsayılan eylem ayrıştırılırken hata oluştu.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
tr: Bu konumla ilişkilendirilmiş varsayılan eylem başlatılırken hata oluştu.

en: There is no default action associated with this location.
tr: Bu konumla ilişkilendirilmiş varsayılan eylem yok.

en: The default action does not support this protocol.
tr: Öntanımlı eylem bu protokolü desteklemiyor.

en: The request was cancelled.
tr: İstek iptal edildi.

en: The host "%s" could not be found.
tr: "%s" makinası bulunamadı.

en: The host could not be found.
tr: Makina bulunamadı.

en: The location or file could not be found.
tr: Konum ya da dosya bulunamadı.

en: The login has failed.
tr: Giriş başarısız oldu.

en: Error showing url: %s
tr: URL gösterimi sırasında hata: %s

en: Extra Moniker factory
tr: Daha fazla İsimlendirici üreticisi

en: GConf moniker
tr: GConf isimlendiricisi

en: config indirect moniker
tr: dolaylı ismi yapılandırma

en: Unknown type
tr: Bilinmeyen tür

en: Key %s not found in configuration
tr: %s anahtarı yapılandırmada bulunamadı

en: Beep when a modifier is pressed.
tr: Bir değiştiriciye basıldığında biple.

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
tr: İki tuşa birden basıldığında etkisiz hale getir.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
tr: Bir tuşa @delay milisaniye uzunlukta basılmadıkça basılmış olarak kabul etme.

en: How long to accelerate in milliseconds
tr: Ne kadar süre hızlandırılacağı milisaniye cinsinden

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
tr: 0'dan en yüksek hıza ulaşmak için kaç milisaniye gerektiği.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
tr: Fare hareket tuşlarının harekete başlamasından önce kaç milisaniye beklemek gerektiği.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
tr: En yüksek hızda hareket edilmesi için ne kadar piksel / saniye gerektiği.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
tr: @delay milisaniye içerisinde _aynı_ tuşa birden fazla basmayı gözardı et.

en: Initial delay in milliseconds
tr: Milisaniye cinsinden başlangıç gecikmesi

en: Minimum interval in milliseconds
tr: Milisaniye cinsinden en düşük aralık

en: Pixels per seconds
tr: Saniye başına piksel

en: minimum interval in milliseconds
tr: milisaniye cinsinden en düşük aralık

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop.
tr: GNOME masaüstüne giriş yaptığınızda başlatılacak yardımcı teknoloji uygulamaları listesi.

en: Startup Assistive Technology Applications
tr: Başlangıç Yardımcı Teknoloji Uygulamaları

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login.
tr: GNOME'un giriş sırasında tercih edilen Taşınabilir yardımcı teknoloji uygulamasını başlatması.

en: Preferred Mobility assistive technology application
tr: Tercih edilen Taşınabilir yardımcı teknoloji uygulaması

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
tr: Giriş, menü ya da komut satırında kullanılacak tercih edilen Taşınabilir yardımcı teknoloji uygulaması.

en: Start preferred Mobility assistive technology application
tr: Tercih edilen Taşınabilir yardımcı teknoloji uygulamasını başlat

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login.
tr: GNOME'un tercih edilen Sanal yardımcı teknoloji uygulamasını giriş sırasında başlatması.

en: Preferred Visual assistive technology application
tr: Tercih edilen Sanal yardımcı teknoloji uygulaması

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
tr: Giriş, menü ya da komut satırında kullanılacak tercih edilen Sanal yardımcı teknoloji uygulaması.

en: Start preferred Visual assistive technology application
tr: Tercih edilen Sanal yardımcı teknoloji uygulamasını başlat

en: Browser needs terminal
tr: Tarayıcı uçbirime ihtiyaç duyuyor

en: Browser understands remote
tr: Tarayıcı uzaktaki sistemi anlar

en: Default browser
tr: Öntanımlı tarayıcı

en: Default browser for all URLs.
tr: Tüm URL'ler için öntanımlı tarayıcı.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
tr: Öntanımlı tarayıcının çalışması için bir uçbirime ihtiyaç duyup duymadığı.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
tr: Öntanımlı tarayıcının uzaktan netscape anlayıp anlamayacağı.

en: Calendar needs terminal
tr: Takvim uçbirime ihtiyaç duyuyor

en: Default calendar
tr: Öntanımlı takvim

en: Default calendar application
tr: Öntanımlı takvim uygulaması

en: Default tasks
tr: Öntanımlı görevler

en: Default tasks application
tr: Öntanımlı görevler uygulaması

en: Tasks needs terminal
tr: Görevler uçbirime ihtiyaç duyuyor

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
tr: Öntanımlı takvim uygulamasının bir uçbirime ihtiyaç duyup duymadığı.

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
tr: Öntanımlı görevler uygulamasının bir uçbirime ihtiyaç duyup duymadığı.

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
tr: Programları uçbirimde çalıştırmak için kullanılan, 'exec' anahtarıyla belirlenmiş bağımsız değişken.

en: Exec Arguments
tr: Çalıştırma Argümanları

en: Terminal application
tr: Uçbirim uygulaması

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
tr: Üçbirime ihtiyaç duyan uygulamalar başlatılırken kullanılacak uçbirim programı.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
tr: İlk pencere yöneticisinin çalışma alanları isimleri listesi. Bu anahtar GNOME 2.12 sonrası kullanılmamaktadır.

en: Fallback window manager (deprecated)
tr: Son çare pencere yöneticisi (kullanılmıyor)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
tr: Eğer pencere yöneticisi bulunmazsa son çare olarak kullanılacak pencere yöneticisi. Bu anahtar GNOME 2.12 sonrası kullanılmıyor.

en: Names of the workspaces (deprecated)
tr: Çalışma alanlarının adları (kullanılmıyor)

en: The number of workspaces (deprecated)
tr: Çalışma alanlarının sayısı (kullanılmıyor)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
tr: Pencere yöneticisinin kullanması gereken çalışma alanlarının sayısı. Bu anahtar GNOME 2.12 sonrası kullanılmıyor.

en: User window manager (deprecated)
tr: Kullanıcı pencere yöneticisi (kullanılmıyor)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
tr: İlk olarak denenecek pencere yöneticisi. Bu anahtar GNOME 2.12 sonrası kullanılmıyor.

en: Color Shading Type
tr: Renk Gölgelendirme Türü

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom".
tr: wallpaper_filename ile atanmış resimlerin nasıl taranacağını belirtir. Geçerli değerler "none", "wallpaper", "centered", "scaled" , "stretched" ve "zoom"dur.

en: Draw Desktop Background
tr: Masaüstü Arkaplanını Çiz

en: File to use for the background image.
tr: Arkaplan resmi için kullanılacak dosya.

en: Have GNOME draw the desktop background.
tr: GNOME'un masaüstü arkaplanının olması.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
tr: Arkaplan renginin nasıl gölgelendirileceği. Geçerli değerler, "horizontal-gradient", "vertical-gradient", ve "solid"dir.

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
tr: Geçişleri çizerken kullanılacak Sol veya Üstteki renk, veya sabit renk.

en: Opacity with which to draw the background picture.
tr: Arkaplan resminin çizileceği matlık.

en: Picture Filename
tr: Resim Dosyaadı

en: Picture Opacity
tr: Resim Donukluğu

en: Picture Options
tr: Resim Seçenekleri

en: Primary Color
tr: Birincil Renk

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
tr: Geçişleri çizerken kullanılacak Sağ veya Alttaki renk, sabit renkler için kullanılmaz.

en: Secondary Color
tr: İkincil Renk

en: File Icon Theme
tr: Dosya Simge Teması

en: Theme used for displaying file icons.
tr: Dosya simgelerini görüntülemekte kullanılacak tema.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
tr: Gtk+ tarafından kullanılan öntanımlı temanın ana adı.

en: Buttons Have Icons
tr: Düğmelerde Simgeler Bulunsun

en: Can Change Accels
tr: Hızlardırıcılar değiştirilebilir

en: Cursor Blink
tr: İmlecin yanıp sönmesi

en: Cursor Blink Time
tr: İmlecin Yanıp Sönme Süresi

en: Default font
tr: Öntanımlı yazıtipi

en: Document font
tr: Belge yazıtipi

en: Enable Accessibility
tr: Erişilebilirliği Etkinleştir

en: Enable Animations
tr: Canlandırmaları Etkinleştir

en: GTK IM Module
tr: GTK IM Modülü

en: GTK IM Preedit Style
tr: GTK IM Öndüzenli Biçemi

en: GTK IM Status Style
tr: GTK IM Durum Biçemi

en: Gtk+ Theme
tr: Gtk+ Teması

en: Icon Theme
tr: Simge Teması

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
tr: Panel, nautilus vs. kullanmak için simge teması

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
tr: Menü çubuklarını açan klavya kısayolu.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
tr: İmlecin yanıp sönme döngü uzunluğu, milisaniye olarak.

en: Menubar Detachable
tr: Menü Çubukları Ayrılabilir

en: Menubar accelerator
tr: Menü çubukları hızlandırıcısı

en: Menus Have Icons
tr: Menülerde Simgeler Bulunsun

en: Menus Have Tearoff
tr: Menülerde Ayıraç Bulunsun

en: Module for GtkFileChooser
tr: GtkFileChooser için modül

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "gnome-vfs" and "gtk+".
tr: GtkFileChooser parçası için dosya sistemi modeli olarak kullanılacak modül. Geçerli değerler, "gio", "gnome-vfs" ve "gtk+"dır.

en: Monospace font
tr: Eş aralıklı yazıtipi

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
tr: Uçbirimler gibi yerlerde kullanılacak eş aralıklı (sabit genişlikli) yazıtipinin adı.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
tr: Gtk+ tarafından kullanılan Öndüzenli Biçeminin GTK+ girdi metodu adı.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
tr: Gtk+ tarafından kullanılan Durum Biçeminin GTK+ girdi metodu adı.

en: Name of the default font used by gtk+.
tr: Gtk+ tarafından öntanımlı olarak kullanılan yazıtipinin adı.

en: Name of the default font used for reading documents.
tr: Belgeleri okumak için kullanılan öntanımlı yazıtipinin adı.

en: Name of the input method module used by GTK+.
tr: GTK+ tarafından kullanılan girdi metodu adı.

en: Show the 'Input Methods' menu
tr: "Giriş Metodları" menüsünü göster

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
tr: "Unikod Kontrol Karakteri" menüsünü göster

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
tr: Araç çubuğundaki simgelerin boyutu, ya "small-toolbar" ya da "large-toolbar".

en: Status Bar on Right
tr: Durum Çubuğu Sağda

en: Toolbar Detachable
tr: Araç Çubuğu Ayrılabilir

en: Toolbar Icon Size
tr: Araç Çubuğu Simge Boyutu

en: Toolbar Style
tr: Araç Çubuğu Biçemi

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
tr: Araç çubuğu biçemi. Geçerli değerler  "both", "both-horiz", "icon", ve"text".

en: Use Custom Font
tr: Özel Yazıtipi Kullan

en: Whether Applications should have accessibility support.
tr: Uygulamalarda erişebilirlik desteğinin olup olmayacağı.

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
tr: Canlandırmaların gösterilip gösterilmeyeceği. Not: Bu genel bir anahtardır, ve pencere yöneticisi, panel vb. işleyişlerini değiştirir.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
tr: Düğmelerde girdilerin yanında simgelerin gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
tr: Menülerde girdilerin yanında simgelerin gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether menus should have a tearoff.
tr: Menülerde ayıraçların olup olmayacağı.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
tr: İçerik menüsü girişlerinin ve metin görünümlerinin giriş metodunu değiştirmeyi önermesi.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
tr: İçerik menüleri girişlerinin ve metin görünümlerinin kontrol karakterleri eklenmesini önermesi.

en: Whether the cursor should blink.
tr: İmlecin yanıp sönmesi.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
tr: Kullanıcının menüleri ayırıp ekranda taşıyabilmesi.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
tr: Kullanıcının araç çubukarını ayırabilmesi ve ekranda taşıyabilmesi.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
tr: Bir menü açıldığında kullanıcının dinamik olarak yeni bir hızlandırıcı girebilmesi.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
tr: Sağda bir durum çubuğu ölçücü gösterilmesi.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
tr: Gtk+ uygulamalarında özel yazı tipi kullanılması.

en: Disable URL and MIME type handlers
tr: URL ve MIME tür işleyicilerini etkinsizleştir

en: Disable command line
tr: Komut satırını iptal et

en: Disable lock screen
tr: Ekran kilitlemeyi kapat

en: Disable print setup
tr: Yazıcı yapılandırmayı iptal et

en: Disable printing
tr: Yazdırmayı iptal et

en: Disable saving files to disk
tr: Dosyaların diske yazılmasını iptal et

en: Disable user switching
tr: Kullanıcı geçişini kapat

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
tr: Herhangibir URL ya da MIME tür işleyici uygulamasının çalışmasını engelle.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
tr: Kullanıcının uçbirim ya da komut satırına erişmesini engelle. Örneğin, Paneldeki "Uygulama çalıştır"a erişim iptal edilecektir.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
tr: Kullanıcının yazıcı ayarlarını değiştirmesine izin verme. Örneğin, Tüm programlardaki "Yazıcı Ayarları"na erişim engellenecektir.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
tr: Kullanıcınınyazıcıerişmesiniengelle.Örneğin,Tüm programlardaki "Yazdır" seçeneği iptal edilecektir.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
tr: Kullanıcının dosyaları diske yazmasını engelle.Örneğin,tüm uygulamalardaki "Farklı Kaydet" seçeneği iptal edilecektir.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
tr: Kullanıcının oturumu etkinken başka bir kullanıcı hesabına geçmesini engeller.

en: Prevent the user to lock his screen.
tr: Kullanıcının ekranını kilitlemesini engeller.

en: File name of the bell sound to be played.
tr: Çalınacak zil sesinin dosya adı.

en: Keyboard Bell Custom Filename
tr: Klavye Zili Özel Dosya adı

en: Remember NumLock state
tr: NumLock durumunu hatırla

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
tr: Eğer seçiliyse, GNOME oturumlar arasında, NumLock LED durumunu hatırlayacak.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
tr: geçerli değerler "on", "off", ve "custom"dır.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
tr: Fare hareketleri için hızlanma çarpanı. Eğer değer -1 ise sistem öntanımlı değeri kullanılır.

en: Cursor font
tr: İmleç yazıtipi

en: Cursor size
tr: İmleç boyutu

en: Cursor theme
tr: İmleç teması

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
tr: İmleç tema ismi. Sadece XFree86 4.3 ve sonrası gibi Xcursor destekleyen Xservers'ları için kullanılır.

en: Distance before a drag is started.
tr: Sürükleme başlamadan önceki uzaklık.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
tr: Fare hareketi başlamadan önce imlecin taşınması gereken benek değerinde uzaklık. Eğer bu değer -1 ise sistem öntanımlı değeri kullanılır.

en: Double Click Time
tr: Çift Tıklama Süresi

en: Drag Threshold
tr: Taşıma Eşiği

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
tr: İmlecin yazıtipi. Eğer hiç bir şey atanmamışsa öntanımlı yazıtipi kullanılır.Bu değer sadece X oturumu başlangıcında atanır, bir sonraki oturuma kadar bu değişiklik etkin olmaz.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
tr: Kontrol tuşuna basılıp bırakıldığında imlecin bulunduğu noktayı belirtmesi.

en: Length of a double click.
tr: Çift tıklama uzunluğu.

en: Locate Pointer
tr: Belirteci Konumlandır

en: Motion Threshold
tr: Hareket Eşiği

en: Mouse button orientation
tr: Fare tuşları konumlandırması

en: Single Click
tr: Tek Tıklama

en: Single click to open icons.
tr: Simgeleri açmak için bir kere tıklayın.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
tr: cursor_theme tarafından belirtilen imlecin boyutu.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
tr: Solaklar için sağ ve sol tuşların yerini değiştir.

en: Default mixer device
tr: Öntanımlı karıştırıcı aygıtı

en: Default mixer tracks
tr: Öntanımlı karıştırıcı parçaları

en: Enable ESD
tr: ESD'yi Etkinleştir

en: Enable sound server startup.
tr: Ses sunucusunun başlatılmasını etkinleştir.

en: Input feedback sounds
tr: Girdi geri besleme sesleri

en: Sound theme name
tr: Ses tema ismi

en: Sounds for events
tr: Olaylar için sesler

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
tr: Olay sesleri için kullanılacak XDG ses teması.

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
tr: Çokluortam tuş bağları tarafından kullanılacak öntanımlı karıştırıcı aygıtı.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
tr: Çokluortam tuş bağları tarafından kullanılacak öntanımlı karıştırıcı parçaları.

en: Whether to play sounds on input events.
tr: Girdi olaylarında ses çalınması.

en: Whether to play sounds on user events.
tr: Kullanıcı olaylarında ses çalınması.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
tr: Gün olarak ön bellekte küçük resimlerin azami yaşı. Temizlemeyı kapatmak için -1 olarak atayın.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
tr: Megabayt olarak ön bellekte küçük resimlerin azami boyutu. Temizlemeyı kapatmak için -1 olarak atayın.

en: Disable all external thumbnailers
tr: Tüm dış öngörünümleri iptal et

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
tr: Eğer seçiliyse, ayrı ayrı kapat/etkinleştir ayarlarından bağımsız olarak tüm dış öngörünüm programlarını iptal eder.

en: Allow postponing of breaks
tr: Molaların erkelenmesine izin ver

en: Break time
tr: Mola Zamanı

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
tr: Mola kipinin başlamasından önce yazmak için dakika sayısı.

en: Number of minutes that the typing break should last.
tr: Mola kipinin sonlanması için gereken dakika miktarı.

en: Type time
tr: Yazma zamanı

en: Whether or not keyboard locking is enabled
tr: Klavye kilitlemesinin etkinliği

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
tr: Klavye kilitlemesinin etkinliği.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
tr: Mola ekranının ertelenip ertelenemeyeceği.
