libgnome - en to ug translation catalogue (269 entries)

en: Error message
ug: خاتالىق ئۇچۇرى

en: Informational message
ug: ئادەتتىكى ئۇچۇر

en: Log in
ug: تىزىمغا كىر

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Miscellaneous message
ug: ھەر خىل ئۇچۇر

en: Question dialog
ug: سوئال سۆزلەشكۈ

en: System events
ug: سىستېما ھادىسىسى

en: Warning message
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرى

en: Default Background
ug: كۆڭۈلدىكى تەگلىك

en: Choose menu item
ug: تىزىملىك تۈرىنى تاللا

en: Click on command button
ug: بۇيرۇق توپچىنى چېكىڭ

en: Select check box
ug: كۆپ تاللاش رامكىسىنى تاللاڭ

en: User interface events
ug: كۆرۈنمەيۈز ھادىسىلىرى

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ug: تېرمىنال تېپىلمىدى، xterm ئىشلىتىدۇ، ئەمما ئۇمۇ ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن

en: GNOME GConf Support
ug: GNOME GConf قوللاش

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
ug: GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP نىڭ ئورنى تېپىلمىدى

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
ug: GNOME_FILE_DOMAIN_HELP نىڭ ئورنى تېپىلمىدى.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
ug: %s مۇندەرىجە بولمىغانلىقتىن ياردەمنى كۆرسىتەلمىدى. ئورناتمىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
ug: %s ياكى %s  ياردەم ھۆججەت يولى تېپىلمىدى. ئورناتمىڭىزنى تەكشۈرۈڭ

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
ug: %s ياكى %s دىن ياردەم ھۆججىتىنى تاپالمىدى. ئورناتمىڭىزنى تەكشۈرۈڭ

en: Unable to find doc_id %s in the help path
ug: ياردەم مۇندەرىجىسىدىن doc_id %s تېپىلمىدى

en: Help document %s/%s not found
ug: %s/%s ياردەم ھۆججىتى تېپىلمىدى

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
ug: bonobo قوللاش

en: Bonobo activation Support
ug: Bonobo  ئاكتىپلاش قوللىشى

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
ug: ھەر بىر ئىشلەتكۈچىنىڭ gnome سەپلىمە مۇندەرىجىسى`%s' نى قۇرالمىدى: %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
ug: ھەر بىر ئىشلەتكۈچىنىڭ شەخسىي gnome سەپلىمە مۇندەرىجىسى`%s'نى قۇرالمىدى: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
ug: ھەر بىر ئىشلەتكۈچىنىڭ شەخسىي gnome سەپلىمە مۇندەرىجىسى`%s'نىڭ ھوقۇقىنى 0700 قىلىپ تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
ug: gnome تېزلىتىش مۇندەرىجىسى`%s'نى قۇرالمىدى: %s

en: GNOME Virtual Filesystem
ug: GNOME مەۋھۇم ھۆججەت سىستېمىسى

en: Disable sound server usage
ug: ئاۋاز مۇلازىمېتىر ئىشلىتىشنى چەكلە

en: Enable sound server usage
ug: ئاۋاز مۇلازىمېتىر ئىشلىتىشنى قوزغات

en: Host:port on which the sound server to use is running
ug: ئاۋاز مۇلازىمېتىرى ئىشلەتكەن باش ئاپپارات: ئېغىز

en: GNOME Library
ug: GNOME ئامبار

en: Show GNOME options
ug: GNOME تاللانمىسىنى كۆرسەت

en: Popt Table
ug: Popt جەدۋەل

en: The table of options for popt
ug: popt نىڭ تاللانما جەدۋىلى

en: Popt Flags
ug: Popt بەلگىسى

en: The flags to use for popt
ug: popt قا ئىشلىتىلىدىغان بەلگە

en: Popt Context
ug: Popt تىل مۇھىتى

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
ug: GnomeProgram ئىشلىتىلىدىغان popt تىل مۇھىتى ئىسترېلكىسى

en: GOption Context
ug: GOption تىل مۇھىتى

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
ug: GnomeProgram ئىشلىتىدىغان goption تىل مۇھىتى

en: Human readable name
ug: ئوقۇغىلى بولىدىغان ئىسىم

en: Human readable name of this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ ئوقۇغىلى بولىدىغان ئىسمى

en: GNOME path
ug: GNOME يول

en: Path in which to look for installed files
ug: ئورنىتىلغان ھۆججەتلەرنى ئىزدەيدىغان يول

en: App ID
ug: پروگرامما بەلگىسى

en: ID string to use for this application
ug: بۇ پروگراممىغا ئىشلىتىلىدىغان كىملىك تېكىستنى

en: App version
ug: پروگرامما نەشرى

en: Version of this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ نەشرى

en: GNOME Prefix
ug: GNOME ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Prefix where GNOME was installed
ug: GNOME ئورنىتىلغان جاينىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: GNOME Libdir
ug: GNOME ئامبار مۇندەرىجىسى

en: Library prefix where GNOME was installed
ug: GNOME ئورنىتىلغان جايدىكى ئامبار مۇندەرىجىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: GNOME Datadir
ug: GNOME سانلىق-مەلۇمات مۇندەرىجىسى

en: Data prefix where GNOME was installed
ug: GNOME ئورنىتىلغان جايدىكى سانلىق-مەلۇمات مۇندەرىجىسىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: GNOME Sysconfdir
ug: GNOME سىستېما سەپلىمە مۇندەرىجىسى

en: Configuration prefix where GNOME was installed
ug: GNOME  ئورنىتىلغان مۇندەرىجە ئالدى قوشۇلغۇچىسىنىڭ سەپلىمىسى

en: GNOME App Prefix
ug: GNOME پروگرامما ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: Prefix where this application was installed
ug: مۇشۇ پروگرامما ئورنىتىلغان مۇندەرىجە ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: GNOME App Libdir
ug: GNOME پروگرامما ئامبىرىنىڭ مۇندەرىجىسى

en: Library prefix where this application was installed
ug: مۇشۇ پروگرامما ئورنىتىلغان ئامبار مۇندەرىجىسىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: GNOME App Datadir
ug: GNOME پروگرامما سانلىق-مەلۇمات مۇندەرىجىسى

en: Data prefix where this application was installed
ug: مۇشۇ پروگرامما ئورنىتىلغان سانلىق-مەلۇمات مۇندەرىجىسىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: GNOME App Sysconfdir
ug: GNOME پروگراممىسىنىڭ سىستېما سەپلىمە مۇندەرىجىسى

en: Configuration prefix where this application was installed
ug: مۇشۇ پروگراممىنى ئورناتقان جايدىكى سەپلىمە مۇندەرىجىنىڭ ئالىي قوشۇلغۇچىسى

en: Create Directories
ug: مۇندەرىجە قۇرۇش

en: Create standard GNOME directories on startup
ug: قوزغاتقاندا ئۆلچەملىك GNOME مۇندەرىجىسى قۇرىدۇ

en: Enable Sound
ug: ئاۋاز قوزغات

en: Enable sound on startup
ug: قوزغالغاندا ئاۋازنى قوزغات

en: How to connect to esd
ug: esd گە قانداق ئۇلىنىدۇ

en: Help options
ug: ياردەم تاللانمىلىرى

en: Application options
ug: پروگرامما تاللانمىلىرى

en: Dynamic modules to load
ug: يۈكلەيدىغان دىنامىك مودېل

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: %s
    '%s --help' ئىجرا قىلىپ بۇيرۇق قۇرىنىڭ تولۇق تاللانما تىزىملىكىنى كۆرۈڭ

en: Unknown internal error while displaying this location.
ug: بۇ ئورۇننى كۆرسەتكەندە نامەلۇم ئىچكى خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The specified location is invalid.
ug: بەلگىلەنگەن ئورۇن ئىناۋەتسىز.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
ug: بۇ ئورۇن بىلەن مۇناسىۋەتلىك كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات بۇيرۇقىنى يەشكەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
ug: بۇ ئورۇن بىلەن مۇناسىۋەتلىك كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات بۇيرۇقىنى چاقىرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There is no default action associated with this location.
ug: بۇ ئورۇن بىلەن باغلانغان كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات يوق.

en: The default action does not support this protocol.
ug: كۆڭۈلدىكى كېلىشىم بۇ مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ.

en: The request was cancelled.
ug: ئىلتىماس ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: The host "%s" could not be found.
ug: باش ئاپپارات "%s"  تېپىلمىدى.

en: The host could not be found.
ug: باش ئاپپارات تېپىلمىدى.

en: The location or file could not be found.
ug: ئورۇن ياكى ھۆججەت تېپىلمىدى.

en: The login has failed.
ug: تىزىمغا كىرەلمىدى.

en: Error showing url: %s
ug: url كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Extra Moniker factory
ug: نورمىدىن سىرت Moniker زاۋۇتى

en: config indirect moniker
ug: ۋاسىتىلىك moniker سەپلە

en: Unknown type
ug: نامەلۇم تىپ

en: Key %s not found in configuration
ug: سەپلىمىدىن %s ئاچقۇچ تېپىلمىدى

en: Beep when a modifier is pressed.
ug: ئۆزگەرتىش توپچىسى بېسىلسا ئاۋاز چىقار

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ug: ئىككى توپچىنىڭ بىرلا ۋاقىتتا بېسىلىشىنى چەكلە

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
ug: @delay مىللىسېكۇنت بېسىپ تۇرغاندىن سىرت، كۇنۇپكا بېسىپ كىرگۈزۈشكە قوشۇلما.

en: How long to accelerate in milliseconds
ug: قانچە مىللىسېكۇنتتىن كېيىن تېزلىتىشنى باشلايدۇ

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
ug: قانچە مىللىسېكۇنتتا 0 دىن ئەڭ يۇقىرى سۈرئەتكە ئۆرلەيدۇ.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
ug: چاشقىنەك يۆتكىلىش توپچىسى كۈچكە ئىگە بولۇشتىن ئىلگىرى كۈتىدۇ.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
ug: ئەڭ يۇقىرى تېزلىكتە ھەر سېكۇنتتا قانچە پىكسېل يۆتكىلىدۇ.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
ug: @delay مىللىسېكۇنتتا ئوخشاش بىر كۇنۇپكىنى تەكرار بېسىشقا پەرۋا قىلما.

en: Initial delay in milliseconds
ug: دەسلەپلەشتۈرۈشتە كېچىكتۈرىدىغان مىللىسېكۇنت سانى

en: Minimum interval in milliseconds
ug: مىللىسېكۇنتنىڭ ئەڭ كىچىك ئارىلىقى

en: Pixels per seconds
ug: ھەر سېكۇنتلۇق پىكسېل سانى

en: minimum interval in milliseconds
ug: مىللىسېكۇنتنىڭ ئەڭ كىچىك ئارىلىقى

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop.
ug: GNOME ئۈستەلئۈستىگە تىزىمغا كىرگەندە قوزغىتىدىغان ياردەمچى تېخنىكىلىق پروگرامما تىزىملىكى.

en: Startup Assistive Technology Applications
ug: قوزغىتىدىغان ياردەمچى تېخنىكىلىق پروگرامما

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login.
ug: GNOME تىزىمغا كىرگەندە ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆچمە ياردەمچى تېخنىكىلىق پروگرامما.

en: Preferred Mobility assistive technology application
ug: ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆچمە ياردەمچى تېخنىكىلىق قوللىنىشچان پروگرامما

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
ug: تىزىمغا كىرىش، تىزىملىك ياكى بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلىتىلىدىغان ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆچمە ياردەمچى تېخنىكىلىق قوللىنىشچان پروگرامما

en: Start preferred Mobility assistive technology application
ug: ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆچمە ياردەمچى تېخنىكىلىق پروگراممىنى قوزغات

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login.
ug: GNOME تىزىمغا كىرگەندە ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆرۈنۈشچان ياردەمچى تېخنىكىلىق پروگرامما.

en: Preferred Visual assistive technology application
ug: ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆرۈنۈشچان ياردەمچى تېخنىكىلىق قوللىنىشچان پروگرامما

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line.
ug: تىزىمغا كىرىش، تىزىملىك ياكى بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلىتىلىدىغان ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆرۈنۈشچان ياردەمچى تېخنىكىلىق قوللىنىشچان پروگرامما

en: Start preferred Visual assistive technology application
ug: ئالدىن قوزغىتىدىغان كۆرۈنۈشچان ياردەمچى تېخنىكىلىق پروگراممىنى قوزغات

en: Browser needs terminal
ug: توركۆرگۈگە تېرمىنال زۆرۈر

en: Browser understands remote
ug: توركۆرگۈ يىراقتىكى بۇيرۇقنى چۈشىنىدۇ

en: Default browser
ug: كۆڭۈلدىكى كۆرگۈ

en: Default browser for all URLs.
ug: ھەممە URL نى كۆرىدىغان كۆڭۈلدىكى كۆرگۈ.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ تېرمىنالدا ئىجرا بولامدۇ يوق.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ netscape يىراقتىكى بۇيرۇقنى چۈشىنەمدۇ يوق

en: Calendar needs terminal
ug: يىلنامىگە تېرمىنال زۆرۈر

en: Default calendar
ug: كۆڭۈلدىكى يىلنامە

en: Default calendar application
ug: كۆڭۈلدىكى يىلنامە پروگراممىسى

en: Default tasks
ug: كۆڭۈلدىكى ۋەزىپىلەر

en: Default tasks application
ug: كۆڭۈلدىكى ۋەزىپە پروگراممىسى

en: Tasks needs terminal
ug: ۋەزىپىگە تېرمىنال زۆرۈر

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
ug: كۆڭۈلدىكى يىلنامە پروگراممىسى تېرمىنالدا ئىجرا قىلىنامدۇ يوق

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
ug: كۆڭۈلدىكى ۋەزىپە پروگراممىسى تېرمىنالدا ئىجرا قىلىنامدۇ يوق

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ug: «ئىجرا» كۇنۇپكىسىدا ئېنىقلانغان تېرمىنالدا ئىجرا قىلىنىدىغان پروگراممىنىڭ ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى

en: Exec Arguments
ug: ئىجرا ئۆزگەرگۈچىسى

en: Terminal application
ug: تېرمىنال پروگراممىسى

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
ug: تېرمىنالغا ئېھتىياجلىق پروگراممىنى قوزغاتقاندا ئىشلىتىدىغان تېرمىنال پروگراممىسى.

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ug: بىرىنچى كۆزنەك باشقۇرغۇچ خىزمەت رايون ئاتىنىڭ تىزىملىكى. بۇ كۇنۇپكا GNOME 2.12 نەشرىدىن كېيىن ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: Fallback window manager (deprecated)
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك باشقۇرغۇچ(تەۋسىيە قىلىنمايدۇ)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ug: ئىشلەتكۈچى كۆزنەك باشقۇرغۇچ كۆڭۈلدىكى كۆزنەك باشقۇرغۇچنى تاپالمىدى. بۇ كۇنۇپكا GNOME 2.12 نەشرىدىن كېيىن ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: Names of the workspaces (deprecated)
ug: خىزمەت رايون ئاتى(تەۋسىيە قىلىنمايدۇ)

en: The number of workspaces (deprecated)
ug: خىزمەت رايون سانى(تەۋسىيە قىلىنمايدۇ)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ug: ئىشلەتكۈچى كۆزنەك باشقۇرغۇچ ئىشلىتىدىغان خىزمەت رايون سانى. بۇ كۇنۇپكا GNOME 2.12 نەشرىدىن كېيىن ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: User window manager (deprecated)
ug: ئىشلەتكۈچى كۆزنەك باشقۇرغۇچ(تەۋسىيە قىلىنمايدۇ)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
ug: ئالدى بىلەن سىنايدىغان كۆزنەك باشقۇرغۇچ. بۇ كۇنۇپكا GNOME 2.12 نەشرىدىن كېيىن ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: Color Shading Type
ug: رەڭ يورۇقلۇق تىپى

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
ug: تام قەغەز ھۆججەت ئاتىدا بەلگىلەنگەن سۈرەتنى قانداق كۆرسىتىش بەلگىلىنىدۇ. قىممىتى: "none"، "wallpaper"، "centered"، "scaled"، "stretched"، "zoom"، "spanned"

en: Draw Desktop Background
ug: ئۈستەلئۈستى تەگلىكىنى سىز

en: File to use for the background image.
ug: تەگلىككە سۈرەتكە ئىشلىتىدىغان ھۆججەت.

en: Have GNOME draw the desktop background.
ug: GNOME غا ئۈستەلئۈستى تەگلىكىنى سىزدۇرىدۇ.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
ug: تەگلىك رەڭگىنى قانداق تەدرىجىي ئۆزگەرتىدۇ. قىممىتى «توغرىسىغا تەدرىجىي ئۆزگىرىش»، «بويىغا تەدرىجىي ئۆزگىرىش» ۋە «ساپ رەڭ».

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ug: تەدرىجىي ئۆزگىرىش دائىرىسىنى سىزغاندا سول تەرەپ ياكى ئۈستى تەرەپ رەڭگى ياكى سىزغان ساپ رەڭ.

en: Opacity with which to draw the background picture.
ug: تەگلىك رەسىم سىزغاندىكى تۇتۇقلۇقى.

en: Picture Filename
ug: رەسىمنىڭ ھۆججەت ئاتى

en: Picture Opacity
ug: رەسىمنىڭ تۇتۇقلۇقى

en: Picture Options
ug: رەسىم تاللانمىلىرى

en: Primary Color
ug: ئاساسىي رەڭ

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ug: تەدرىجىي ئۆزگىرىش دائىرىسىنى سىزغاندا ئوڭ تەرەپ ياكى ئاستى تەرەپنىڭ رەڭگى، سان رەڭ سىزغاندا ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: Secondary Color
ug: ئىككىنچى رەڭ

en: File Icon Theme
ug: ھۆججەت سىنبەلگە تېمىسى

en: Theme used for displaying file icons.
ug: ھۆججەت سىنبەلگىسى كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلىدىغان تېما.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ug: gtk+ ئىشلەتكەن كۆڭۈلدىكى تېمىنىڭ ئاساسى ئاتى.

en: Buttons Have Icons
ug: توپچىدىكى سىنبەلگە

en: Can Change Accels
ug: تېزلىتىشنى ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: Cursor Blink
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلدىشى

en: Cursor Blink Time
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلداش ۋاقتى

en: Default font
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى

en: Document font
ug: پۈتۈك خەت نۇسخا

en: Enable Accessibility
ug: قوشۇمچە قورالنى قوزغات

en: Enable Animations
ug: جانلاندۇرۇمنى قوزغات

en: GTK IM Module
ug: GTK IM بۆلىكى

en: GTK IM Preedit Style
ug: GTK IM ئالدىن تەھرىر ئۇسلۇبى

en: GTK IM Status Style
ug: GTK IM ھالەت ئۇسلۇبى

en: Gtk+ Theme
ug: Gtk+ تېمىسى

en: Icon Theme
ug: سىنبەلگە تېمىسى

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
ug: تاختا، nautilus قاتارلىقلارغا ئىشلىتىلىدىغان سىنبەلگە تېمىسى.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
ug: تىزىملىك بالداقنى ئاچىدىغان ھەرپتاختا تېز كۇنۇپكا.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
ug: نۇر بەلگە لىپىلداش دەۋرىيلىكىنىڭ ئۇزۇنلۇقى، بىرلىكى مىللىسېكۇنت.

en: Menubar Detachable
ug: تىزىملىك بالداق پارچىلىنىدۇ

en: Menubar accelerator
ug: تىزىملىك بالداق تېزلەتكۈچ

en: Menus Have Icons
ug: تىزىملىكتىكى سىنبەلگە

en: Menus Have Tearoff
ug: تىزىملىكتىكى ئايرىغۇچ

en: Module for GtkFileChooser
ug: GtkFileChooser نىڭ بۆلىكى

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio", "gnome-vfs" and "gtk+".
ug: GtkFileChooser پارچىسى ئىشلىتىدىغان ھۆججەت سىستېما مودېلىنىڭ بۆلىكى. ئىشلىتىلىشچان قىممىتى: "gio"، "gnome-vfs" ۋە "gtk+"

en: Monospace font
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخا

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ug: تېرمىنال پروگراممىغا ئوخشاش جايلاردا ئىشلىتىلىدىغان تەڭ  كەڭلىكتىكى(مۇقىم كەڭلىكتىكى) خەت نۇسخا

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ug: gtk+ ئىشلىتىدىغان GTK+ كىرگۈزگۈچ ئالدىن تەھرىر ئۇسلۇبىنىڭ ئاتى.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ug: gtk+ ئىشلىتىدىغان GTK+ كىرگۈزگۈچ ھالەت ئۇسلۇبىنىڭ ئاتى.

en: Name of the default font used by gtk+.
ug: gtk+ ئىشلەتكەن كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا ئاتى.

en: Name of the default font used for reading documents.
ug: پۈتۈك ئوقۇشتا ئىشلەتكەن كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا ئاتى.

en: Name of the input method module used by GTK+.
ug: gtk+ ئىشلەتكەن كىرگۈزگۈچ بۆلىكىنىڭ ئاتى.

en: Show the 'Input Methods' menu
ug: 'كىرگۈزگۈچ' تىزىملىكىنى كۆرسەت

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
ug: «يۇنىكود تىزگىن ھەرپلىرى» تىزىملىكىنى كۆرسەت

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
ug: قورال بالداقتىكى سىنبەلگە چوڭلۇقى، «كىچىك قورال بالداق» ياكى «چوڭ قورال بالداق».

en: Status Bar on Right
ug: قورال بالداق ئوڭ تەرەپتە

en: Toolbar Detachable
ug: قورال بالداق پارچىلىنىدۇ

en: Toolbar Icon Size
ug: قورال بالداقتىكى سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Toolbar Style
ug: قورال بالداق ئۇسلۇبى

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
ug: قورال بالداق ئۇسلۇبى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى «قوش»، «قوش (توغرىسىغا)»، «سىنبەلگە» ۋە «تېكىست».

en: Use Custom Font
ug: ئىختىيارى خەت نۇسخا ئىشلەت

en: Whether Applications should have accessibility support.
ug: قوللىنىشچان پروگرامما ياردەمچى زىيارەتنى قوللامدۇ يوق

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ug: جانلاندۇرۇمنى كۆرسىتەمدۇ يوق. دىققەت: بۇ ئومۇمىيەت تەڭشىكى بولۇپ، ئۇ كۆزنەك باشقۇرغۇچ، تاختا قاتارلىقلارنىڭ قىلمىشىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
ug: توپچا تېكىستىنىڭ يېنىدا سىنبەلگە كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
ug: تىزىملىكتىكى تىزىملىك تۈرىنىڭ يېنىدا سىنبەلگە كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether menus should have a tearoff.
ug: تىزىملىكتە ئايرىغۇچ بولامدۇ يوق.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
ug: كىرگۈزۈش رامكىسى ۋە تېكىست كۆرۈنۈشىدىكى تىل مۇھىت تىزىملىكى كىرگۈزگۈچنىڭ تاللانمىسىنى ئۆزگەرتەلەمدۇ يوق.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
ug: كىرگۈزۈش رامكىسى ۋە تېكىست كۆرۈنۈشىدىكى تىل مۇھىت تىزىملىكى تىزگىن بەلگىسى تاللانمىسىنى قىستۇرۇش بىلەن تەمىنلەمدۇ يوق.

en: Whether the cursor should blink.
ug: نۇر بەلگە لىپىلدامدۇ يوق.

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
ug: ئىشلەتكۈچى تىزىملىك بالداقنى پارچىلاپ تۆت ئەتراپقا يۆتكىيەلەمدۇ يوق.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
ug: ئىشلەتكۈچى قورال بالداقنى پارچىلاپ تۆت ئەتراپقا يۆتكىيەلەمدۇ يوق.

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
ug: نۇربەلگە ئاكتىپ تىزىملىكنى كۆرسەتكەندە، ئىشلەتكۈچى يېڭى تېزلەتكۈچنى ھەرىكەتچان كىرگۈزەلەمدۇ يوق.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
ug: ئوڭ تەرەپتە ھالەت بالداق ئەسكەرتىشىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ug: gtk+ پروگراممىدا ئىختىيارى خەت نۇسخا ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Disable URL and MIME type handlers
ug: URL ۋە MIME تىپلىق بىر تەرەپ قىلغۇچنى چەكلە

en: Disable command line
ug: بۇيرۇق قۇرىنى چەكلە

en: Disable lock screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلاشنى چەكلە

en: Disable print setup
ug: بېسىش تەڭشەكلىرىنى چەكلە

en: Disable printing
ug: بېسىشنى چەكلە

en: Disable saving files to disk
ug: ھۆججەتلەرنى دىسكىغا ساقلاشنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable user switching
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇرۇشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
ug: URL ۋە MIME تىپلىق بىر تەرەپ قىلغۇچ ئىجرا قىلىشنى توس

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
ug: ئىشلەتكۈچى جەدۋىلىنىڭ تېرمىنال زىيارەت قىلىشتىن توسىدۇ ياكى ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق قۇرىنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن، بۇنداق بولغاندا تاختىدىكى «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈنى زىيارەت قىلىش چەكلىنىدۇ.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ پرىنتېر تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىشنى توسىدۇ. مەسىلەن، بۇنداق بولغاندا ھەممە قوللىنىشچان پروگراممىلارنىڭ «پرىنتېر تەڭشەك» سۆزلەشكۈنى زىيارەت قىلىشنى چەكلەيدۇ.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ بېسىشىنى توسىدۇ. مەسىلەن، بۇنداق بولغاندا ھەممە قوللىنىشچان پروگراممىلارنىڭ «پرىنتېر تەڭشەك» سۆزلەشكۈنى زىيارەت قىلىشنى چەكلەيدۇ.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
ug: ئىشلەتكۈچىنى ھۆججەتنى دىسكىغا ساقلاشتىن توسىدۇ. مەسىلەن، بۇنداق بولغاندا ھەممە قوللىنىشچان پروگراممىلارنىڭ «باشقا ئاتتا ساقلا» سۆزلەشكۈنى زىيارەت قىلىشنى چەكلەيدۇ.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
ug: ئىشلەتكۈچى ئۆزىنىڭ ئاكتىپ ئەڭگىمەسىدە باشقا بىر ھېساباتقا ئالمىشىشىنى توسىدۇ.

en: Prevent the user to lock his screen.
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئۆز ئېكرانىنى قۇلۇپلاشتىن توسىدۇ.

en: File name of the bell sound to be played.
ug: قويىدىغان قوڭغۇراق ئاۋازىنىڭ ھۆججەت ئاتى.

en: Keyboard Bell Custom Filename
ug: ھەرپتاختا ئاۋازىنىڭ ئىختىيارى ھۆججەت ئاتى

en: Remember NumLock state
ug: NumLock ھالىتىنى ئەستە تۇت

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، GNOME ئوخشاش بولمىغان ئەڭگىمەلەر ئارىسىدا NumLock چىرىغىنىڭ ھالىتىنى ئەستە تۇتىدۇ.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ug: تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى "on"(ئوچۇق)، "off"(تاقاق) ۋە "custom"(ئىختىيارى)

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ug: چاشقىنەك ھەرىكىتىنىڭ تېزلىتىش ھەسسىسى. سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتى -1

en: Cursor font
ug: نۇربەلگىسىنىڭ خەت نۇسخىسى

en: Cursor size
ug: نۇر بەلگە چوڭلۇقى

en: Cursor theme
ug: نۇربەلگىسىنىڭ ئۇسلۇبى

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later.
ug: نۇر بەلگە تېمىسىنىڭ ئاتى. پەقەت Xcursor نى قوللايدىغان Xservers غا ئىشلىتىلىدۇ، مەسىلەن، XFree86 4.3 ياكى يېڭى نەشرى

en: Distance before a drag is started.
ug: سۆرەشنى باشلىغۇچە بولغان ئارىلىق.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ug: چاشقىنەك ھەرىكىتىنى تېزلىتىشنى قوزغىتىشتىن ئىلگىرى چوقۇم يۆتكىلىشكە تېگىشلىك پىكسېل سانى. سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتى -1

en: Double Click Time
ug: قوش چېكىشنىڭ ئارىلىقى

en: Drag Threshold
ug: سۆرەشنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
ug: نۇر بەلگە خەت نۇسخىسىنىڭ ئاتى. ئەگەر تەڭشەلمىسە ئۇنداقتا كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت ھەر قېتىملىق ئەڭگىمە باشلىنىشتىن ئىلگىرى X مۇلازىمېتىرغا يوللايدۇ، شۇڭلاشقا ئەڭگىمەدە ئۇنى ئۆزگەرتىشنىڭ پايدىسى يوق، سىز كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە ئاندىن كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ug: Ctrl نى بېسىپ قويۇۋەتكەن چاغدىكى چاشقىنەك ئورنىنى يورۇتامدۇ يوق.

en: Length of a double click.
ug: قوش چېكىش ئارىلىقى.

en: Locate Pointer
ug: كۆرسەتكۈچ ئورنى

en: Motion Threshold
ug: ھەرىكەت بوسۇغا قىممىتى

en: Mouse button orientation
ug: چاشقىنەك توپچا يۆنىلىشى

en: Single Click
ug: تاق چەك

en: Single click to open icons.
ug: تاق چېكىلسە سىنبەلگە ئاچىدۇ.

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ug: cursor_theme نەقىل ئالغان نۇر بەلگە چوڭلۇقى.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ug: سولخاي چاشقىنەككە ئوڭ سول توپچىنى ئالماشتۇرىدۇ.

en: Default mixer device
ug: كۆڭۈلدىكى ئارىلاشتۇرغۇچ ئۈسكۈنىسى

en: Default mixer tracks
ug: كۆڭۈلدىكى ئارىلاشتۇرغۇچ ئاۋاز يولى

en: Enable ESD
ug: ESD نى قوزغات

en: Enable sound server startup.
ug: قوزغالغاندا ئاۋاز مۇلازىمىتىنى قوزغات.

en: Input feedback sounds
ug: كىرگۈزۈش ئىنكاس ئاۋازى

en: Sound theme name
ug: ئاۋاز تېمىسىنىڭ ئاتى

en: Sounds for events
ug: ھادىسىنىڭ ئاۋازى

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
ug: ھادىسە ئاۋازىغا ئىشلىتىدىغان XDG ئاۋاز تېمىسى

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
ug: كۆپ ۋاسىتە كۇنۇپكا باغلىنىشى ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ئارىلاشتۇرغۇچ ئۈسكۈنىسى.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
ug: كۆپ ۋاسىتە كۇنۇپكا باغلىنىشى ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ئارىلاشتۇرغۇچ ئاۋاز يولى.

en: Whether to play sounds on input events.
ug: كىرگۈزۈش ھادىسىسى كۆرۈلگەندە ئاۋاز چىقىرامدۇ يوق

en: Whether to play sounds on user events.
ug: ئىشلەتكۈچى ھادىسىسى كۆرۈلگەندە ئاۋاز چىقىرامدۇ يوق.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
ug: كىچىك سۈرەتنى غەملەشنىڭ ئەڭ ئۇزۇن ئۆمرى، بىرلىكى كۈن. -1 غا تەڭشەلسە ئۆزلۈكىدىن تازىلاش چەكلىنىدۇ.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
ug: غەملەنگەن كىچىك سۈرەتنىڭ ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى، بىرلىكى مېگابايت. -1 گە تەڭشەلسە ئۆزلۈكىدىن تازىلاش چەكلىنىدۇ.

en: Disable all external thumbnailers
ug: سىرتتىكى ھەممە كىچىك سۈرەتنى چەكلە

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
ug: true قىلىپ تەڭشەلسە بۇ پروگراممىلارنىڭ ئۆزىدە قوزغىتىلغان ياكى چەكلەنگەن بولسىمۇ سىرتتىكى ھەممە كىچىك سۈرەت پروگراممىسىنى چەكلەيدۇ.

en: Allow postponing of breaks
ug: ئۈزۈشنى كېچىكتۈرۈشكە يول قوي

en: Break time
ug: ئۈزۈش ۋاقتى

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ug: ئۈزۈش ھالىتى باشلىنىشتىن ئىلگىرىكى ئەڭ قىسقا خەت ئۇرۇش ۋاقتى.

en: Number of minutes that the typing break should last.
ug: خەت ئۇرۇشنى ئۈزۈش داۋاملىشىدىغان مىنۇت سانى.

en: Type time
ug: خەت ئۇرۇش ۋاقتى

en: Whether or not keyboard locking is enabled
ug: ھەرپتاختا قۇلۇپلاشنى قوزغىتىشقا يول قويامدۇ يوق

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
ug: ھەرپتاختا قۇلۇپلاشنى قوزغىتىشقا يول قويامدۇ يوق.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
ug: خەت ئۇرۇشنى ئۈزۈش ئېكرانىنى كېچىكتۈرۈشكە بولامدۇ يوق.
