libgnomecanvas - en to am translation catalogue (26 entries)

en: Text
am: ጽሑፍ

en: Font
am: የፊደል ቅርጽ

en: Font description
am: የፊደል ቅርጽ መግለጫ

en: Font family
am: የፊደል ቅርጽ ቤተሰብ

en: Font style
am: የፊደል ቅርጽ ዘይቤ

en: Font stretch
am: የፊደል ቅርጽ ዘርጋ

en: Font size
am: የፊደል ቅርጽ መጠን

en: Font size in points
am: የፊደል ቅርጽ በነጥቦች

en: Strikethrough
am: ስርዝ

en: Underline
am: የስር መስመር

en: Scale
am: መለኪያ

en: Color
am: ቀለም

en: Text width
am: የጽሑፍ ስፋት

en: Text height
am: የጽሑፍ እርዝማኔ

en: X position
am: የX ቦታ

en: Y position
am: የY ቦታ

en: Width
am: ስፋት

en: Height
am: እርዝማኔ

en: Visible
am: የሚታይ

en: Cursor Blink
am: የመጠቆሚያዋ አበራርና አጠፋፍ

en: Wrap Mode
am: የመሸፈኛ ዘዴ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Text direction
am: የጽሑፍ አቅጣጫ

en: Left Margin
am: የግራ ህዳግ

en: Right Margin
am: የቀኝ ህዳግ

en: Indentation
am: አዲስ አንቀጽ
