libgnomecanvas - en to bg translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
bg: Загладен

en: The antialiasing mode of the canvas.
bg: Загладено състояние на канавата.

en: Text
bg: Текст

en: Text to render
bg: Текст за изобразяване

en: Markup
bg: Текст с маркери

en: Marked up text to render
bg: Текст с маркери за изобразяване

en: Font
bg: Шрифт

en: Font description as a string
bg: Шрифтово описание като низ

en: Font description
bg: Шрифтово описание

en: Font description as a PangoFontDescription struct
bg: Шрифтово описание като структура за описание на шрифт в Pango

en: Font family
bg: Шрифтово семейство

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
bg: Име на шрифтово семейство, напр. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
bg: Шрифтов стил

en: Font variant
bg: Шрифтов вариант

en: Font weight
bg: Шрифтова чернота

en: Font stretch
bg: Ширина на шрифта

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
bg: Размер на шрифта (кратно на PANGO_SCALE, напр. 12*PANGO_SCALE за шрифт 12pt)

en: Font points
bg: Размер в точки

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
bg: Размер на шрифта в точки (напр. 12 за шрифт 12pt)

en: Rise
bg: Издигане

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
bg: Издигане на текста спрямо базовата линия (под линията при отрицателна височина)

en: Strikethrough
bg: Зачертаване

en: Whether to strike through the text
bg: Дали текстът да е зачертан

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Style of underline for this text
bg: Тип на подчертаване

en: Scale
bg: Мащаб

en: Size of font, relative to default size
bg: Мащаб на шрифта спрямо размера по подразбиране

en: Color
bg: Цвят

en: Text color, as string
bg: Цвят на текста (име)

en: Text color, as a GdkColor
bg: Цвят на текста (GdkColor)

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
bg: Цвят на текста (R/G/B/A целочислена стойност)

en: Text width
bg: Широчина на текста

en: Width of the rendered text
bg: Широчина на изобразения текст

en: Text height
bg: Височина на текста

en: Height of the rendered text
bg: Височина на изобразения текст

en: Font family set
bg: Указано шрифтово семейство

en: Whether this tag affects the font family
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовото семейство

en: Font style set
bg: Указан шрифтов стил

en: Whether this tag affects the font style
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовия стил

en: Font variant set
bg: Указан шрифтов вариант

en: Whether this tag affects the font variant
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовия вариант

en: Font weight set
bg: Указана шрифтова чернота

en: Whether this tag affects the font weight
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовата чернота

en: Font stretch set
bg: Указана шрифтова ширина

en: Whether this tag affects the font stretch
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовата ширина

en: Font size set
bg: Указан шрифтов размер

en: Whether this tag affects the font size
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовия размер

en: Rise set
bg: Указано издигане

en: Whether this tag affects the rise
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовото издигане

en: Strikethrough set
bg: Указано зачертаване

en: Whether this tag affects strikethrough
bg: Дали този маркер влияе на зачертаването

en: Underline set
bg: Указано подчертаване

en: Whether this tag affects underlining
bg: Дали този маркер влияе на подчертаването

en: Scale set
bg: Указано мащабиране

en: Whether this tag affects font scaling
bg: Дали този маркер влияе на шрифтовото мащабиране

en: Text to display
bg: Текст за изобразяване

en: X position
bg: Положение по X

en: Y position
bg: Положение по Y

en: Width
bg: Широчина

en: Width for text box
bg: Широчина на текстовата кутия

en: Height
bg: Височина

en: Height for text box
bg: Височина на текстовата кутия

en: Editable
bg: Указано редактируем

en: Is this rich text item editable?
bg: Може ли този обект с обогатен текст да се редактира

en: Visible
bg: Видимост

en: Is this rich text item visible?
bg: Вижда ли се този обект с обогатен текст?

en: Cursor Visible
bg: Видим курсор

en: Is the cursor visible in this rich text item?
bg: Вижда ли се курсорът в обекта с обогатен текст?

en: Cursor Blink
bg: Мигащ курсор

en: Does the cursor blink in this rich text item?
bg: Мига ли курсорът в този обект с обогатен текст?

en: Grow Height
bg: Увеличавай височината

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
bg: Дали текстовата кутия да става по-висока, ако текстът не се побира?

en: Wrap Mode
bg: Режим на обтичане

en: Wrap mode for multiline text
bg: Режим на обтичане за текст от повече от един ред

en: Justification
bg: Подравняване

en: Justification mode
bg: Тип на подравняването

en: Direction
bg: Посока

en: Text direction
bg: Посока на текста

en: Anchor
bg: Котва

en: Anchor point for text
bg: Котва за текст

en: Pixels Above Lines
bg: Пиксели над линиите

en: Number of pixels to put above lines
bg: Брой пиксели, които да се сложат над линиите

en: Pixels Below Lines
bg: Пиксели под линиите

en: Number of pixels to put below lines
bg: Брой пиксели, които да се сложат под линиите

en: Pixels Inside Wrap
bg: Пиксели за обтичане

en: Number of pixels to put inside the wrap
bg: Брой пиксели, които да се сложат при обтичането

en: Left Margin
bg: Ляво поле

en: Number of pixels in the left margin
bg: Брой пиксели в лявото поле

en: Right Margin
bg: Дясно поле

en: Number of pixels in the right margin
bg: Брой пиксели в дясното поле

en: Indentation
bg: Отстъп

en: Number of pixels for indentation
bg: Брой пиксели в отстъпа
