libgnomecanvas 2.6.0 - en to ca translation catalogue (89 entries)

en: Antialiased
ca: Suavitzat

en: The antialiasing mode of the canvas.
ca: El mode suavitzat del llenç.

en: Text to render
ca: Text a representar

en: Markup
ca: Marcatge

en: Marked up text to render
ca: Text marcat a representar

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font description as a string
ca: Descripció del tipus de lletra com a cadena

en: Font description
ca: Descripció del tipus de lletra

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ca: Descripció del tipus de lletra com a estructura PangoFontDescription

en: Font family
ca: Família del tipus de lletra

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ca: Nom de la família tipus de lletra, p.e. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
ca: Estil del tipus de lletra

en: Font variant
ca: Variant del tipus de lletra

en: Font weight
ca: Pes del tipus de lletra

en: Font stretch
ca: Amplada del tipus de lletra

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
ca: Mida del tipus de lletra (múltiple de PANGO_SCALE, p.ex. 12*PANGO_SCALE per a una mida de 12 punts)

en: Font points
ca: Punts del tipus de lletra

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
ca: Mida del tipus de lletra en punts (p.ex. 12 per a una mida de 12 punts)

en: Rise
ca: Alça

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ca: Desviació del text per damunt de la línia base (per sota de la línia base si l'augment és negatiu)

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Whether to strike through the text
ca: Si s'ha de ratllar a sobre el text

en: Underline
ca: Subratllat

en: Style of underline for this text
ca: Estil del subratllat per a este text

en: Scale
ca: Escala

en: Size of font, relative to default size
ca: Mida del tipus de lletra, relativa a la mida per defecte

en: Text color, as string
ca: Color del text, com a cadena

en: Text color, as a GdkColor
ca: Color del text, com a GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
ca: Color del text, com a enter combinat R/G/B/A

en: Text width
ca: Amplada del text

en: Width of the rendered text
ca: Amplada del text representat

en: Text height
ca: Alçada del text

en: Height of the rendered text
ca: Alçada del text representat

en: Font family set
ca: Joc de família de tipus de lletra

en: Whether this tag affects the font family
ca: Si esta etiqueta afecta la família de tipus de lletra

en: Font style set
ca: Joc d'estil de tipus de lletra

en: Whether this tag affects the font style
ca: Si esta etiqueta afecta l'estil del tipus de lletra

en: Font variant set
ca: Joc de variant de tipus de lletra

en: Whether this tag affects the font variant
ca: Si esta etiqueta afecta la variant del tipus de lletra

en: Font weight set
ca: Joc de pes de tipus de lletra

en: Whether this tag affects the font weight
ca: Si esta etiqueta afecta al pes del tipus de lletra

en: Font stretch set
ca: Joc d'amplada del tipus de lletra

en: Whether this tag affects the font stretch
ca: Si esta etiqueta afecta l'amplada del tipus de lletra

en: Font size set
ca: Joc de mida de tipus de lletra

en: Whether this tag affects the font size
ca: Si esta etiqueta afecta la mida del tipus de lletra

en: Rise set
ca: Joc d'alçada

en: Whether this tag affects the rise
ca: Si esta etiqueta afecta l'alçada

en: Strikethrough set
ca: Joc de ratllat

en: Whether this tag affects strikethrough
ca: Si esta etiqueta afecta al ratllat

en: Underline set
ca: Joc de subratllat

en: Whether this tag affects underlining
ca: Si esta etiqueta afecta al subratllat

en: Scale set
ca: Joc d'escala

en: Whether this tag affects font scaling
ca: Si esta etiqueta afecta l'escalat del tipus de lletra

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: X position
ca: Posició X

en: Y position
ca: Posició Y

en: Width
ca: Amplada

en: Width for text box
ca: Amplada per a la caixa de text

en: Height
ca: Alçada

en: Height for text box
ca: Alçada per a la caixa de text

en: Is this rich text item editable?
ca: Si es pot editar este element de text enriquit

en: Is this rich text item visible?
ca: És visible este element de text enriquit?

en: Cursor Visible
ca: Cursor visible

en: Is the cursor visible in this rich text item?
ca: Si és visible el cursor en este element de text enriquit

en: Cursor Blink
ca: Parpelleig del cursor

en: Does the cursor blink in this rich text item?
ca: Si parpelleja el cursor en este element de text enriquit

en: Grow Height
ca: Creixement de l'alçada

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
ca: Si hauria de créixer l'alçada de la caixa de text si el text no cap

en: Wrap Mode
ca: Mode d'ajust

en: Wrap mode for multiline text
ca: Mode d'ajust per a text en múltiples línies

en: Justification
ca: Justificació

en: Justification mode
ca: Mode de justificació

en: Direction
ca: Direcció

en: Text direction
ca: Direcció del text

en: Anchor
ca: Ancoratge

en: Anchor point for text
ca: Punt d'ancoratge per al text

en: Pixels Above Lines
ca: Píxels per damunt de les línies

en: Number of pixels to put above lines
ca: Nombre de píxels per a separar per damunt les línies

en: Pixels Below Lines
ca: Píxels per sota de les línies

en: Number of pixels to put below lines
ca: Nombre de píxels per a separar per sota de les línies

en: Pixels Inside Wrap
ca: Píxels dins de l'ajust

en: Number of pixels to put inside the wrap
ca: Nombre de píxels per a separar dins d'un ajust

en: Left Margin
ca: Marge esquerre

en: Number of pixels in the left margin
ca: Nombre de píxels en el marge esquerre

en: Right Margin
ca: Marge dret

en: Number of pixels in the right margin
ca: Nombre de píxels en el marge dret

en: Indentation
ca: Sagnat

en: Number of pixels for indentation
ca: Nombre de píxels per al sagnat
