libgnomecanvas - en to tr translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
tr: Tahallüssizleştirilgen (Tegizleştirilgen)

en: The antialiasing mode of the canvas.
tr: Bezniñ tahallüssizleştirilüv kelişi.

en: Text
tr: Metin

en: Text to render
tr: Qılınacaq metin

en: Markup
tr: Tamğalama

en: Marked up text to render
tr: Tamğalandırılğan qılınacaq metin

en: Font
tr: Urufat

en: Font description as a string
tr: Tizgi olaraq urufat tasviri

en: Font description
tr: Urufat tasviri

en: Font description as a PangoFontDescription struct
tr: PangoFontDescription (PangoUrufatTasviri) yapısı olaraq urufat tasviri

en: Font family
tr: Urufat ailesi

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
tr: Urufat ailesiniñ ismi, meselâ Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
tr: Urufat uslûbı

en: Font variant
tr: Urufat variantı

en: Font weight
tr: Urufat ağırlığı

en: Font stretch
tr: Urufat kerilmesi

en: Font size
tr: Urufat ölçüsi

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
tr: Urufat ölçüsi (PANGO_SCALE'niñ qatı olaraq, meselâ 12 noqtaliq (pt) urufat ölçüsi içün 12*PANGO_SCALE)

en: Font points
tr: Urufat noqtaları

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
tr: Noqtalar cınsından urufat ölçüsi (meselâ 12 noqtalıq (pt) urufat ölçüsi içün 12)

en: Rise
tr: Yükseliş

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
tr: Metinniñ temel-sızıq üstünde çıqıntısı (eger menfiy ise temel-sızıq altında)

en: Strikethrough
tr: Üzerini sızuv

en: Whether to strike through the text
tr: Metinniñ üzeri sızılğan olıp olmaycağı

en: Underline
tr: Altını sızuv

en: Style of underline for this text
tr: Bu metin içün alt-sızıq uslûbı

en: Scale
tr: Miqyas

en: Size of font, relative to default size
tr: Urufat ölçüsi, ög-belgilengen ölçüge nisbeten

en: Color
tr: Tüs

en: Text color, as string
tr: Metin tüsü, tizgi olaraq

en: Text color, as a GdkColor
tr: Metin tüsü, GdkColor (GdkTüs) olaraq

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
tr: Metin tüsü, birleştirilgen R/G/B/A tamsayısı olaraq

en: Text width
tr: Metin kenişligi

en: Width of the rendered text
tr: Qılınğan metinniñ kenişligi

en: Text height
tr: Metin yüksekligi

en: Height of the rendered text
tr: Qılınğan metinniñ yüksekligi

en: Font family set
tr: Urufat ailesi kümesi

en: Whether this tag affects the font family
tr: Bu nişannıñ urufat ailesine tesir etip etmegeni

en: Font style set
tr: Urufat uslûbı kümesi

en: Whether this tag affects the font style
tr: Bu nişannıñ urufat uslûbına tesir etip etmegeni

en: Font variant set
tr: Urufat variantı kümesi

en: Whether this tag affects the font variant
tr: Bu nişannıñ urufat variantına tesir etip etmegeni

en: Font weight set
tr: Urufat ağırlığı kümesi

en: Whether this tag affects the font weight
tr: Bu nişannıñ urufat ağırlığına tesir etip etmegeni

en: Font stretch set
tr: Urufat kerilmesi kümesi

en: Whether this tag affects the font stretch
tr: Bu nişannıñ urufat kerilmesine tesir etip etmegeni

en: Font size set
tr: Urufat ölçüsi kümesi

en: Whether this tag affects the font size
tr: Bu nişannıñ urufat ölçüsine tesir etip etmegeni

en: Rise set
tr: Yükseliş kümesi

en: Whether this tag affects the rise
tr: Bu nişannıñ urufat yükselişine tesir etip etmegeni

en: Strikethrough set
tr: Üzerini sızuv kümesi

en: Whether this tag affects strikethrough
tr: Bu nişannıñ üzerini sızuvğa tesir etip etmegeni

en: Underline set
tr: Alt-sızıq kümesi

en: Whether this tag affects underlining
tr: Bu nişannıñ altını sızuvğa tesir etip etmegeni

en: Scale set
tr: Miqyas kümesi

en: Whether this tag affects font scaling
tr: Bu nişannıñ urufat miqyaslamasına tesir etip etmegeni

en: Text to display
tr: Kösterilecek metin

en: X position
tr: X mevamı

en: Y position
tr: Y mevamı

en: Width
tr: Kenişlik

en: Width for text box
tr: Metin qutusı içün kenişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Height for text box
tr: Metin qutusı içün yükseklik

en: Editable
tr: Tarir etilebilir

en: Is this rich text item editable?
tr: Bu zengin metin unsurı tarir etile bilemi?

en: Visible
tr: Körünebilir

en: Is this rich text item visible?
tr: Bu zengin metin unsurı körüne bilirmi?

en: Cursor Visible
tr: İmleç Körünebilir

en: Is the cursor visible in this rich text item?
tr: Bu zengin metin unsurında imleç körüne bilirmi?

en: Cursor Blink
tr: İmleç Qıpması

en: Does the cursor blink in this rich text item?
tr: Bu zengin metin unsurında imleç qıparmı?

en: Grow Height
tr: Yükseklik Ösüvi

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
tr: Metin sığmağanda bu metin qutusınıñ yüksekligi össünmi?

en: Wrap Mode
tr: Sarma Kelişi

en: Wrap mode for multiline text
tr: Çoq-satırlı metin içün sarma kelişi

en: Justification
tr: Yaslandırma

en: Justification mode
tr: Yaslandırma kelişi

en: Direction
tr: Yöneliş

en: Text direction
tr: Metin yönelişi

en: Anchor
tr: Lenger

en: Anchor point for text
tr: Metin içün lenger noqtası

en: Pixels Above Lines
tr: Satır Üstündeki Piksel Sayısı

en: Number of pixels to put above lines
tr: Satırlar üstünde qoyulacaq piksel sayısı

en: Pixels Below Lines
tr: Satır Altındaki Piksel Sayısı

en: Number of pixels to put below lines
tr: Satırlar altında qoyulacaq piksel sayısı

en: Pixels Inside Wrap
tr: Sarma İçindeki Piksel Sayısı

en: Number of pixels to put inside the wrap
tr: Sarma içinde qoyulacaq piksel sayısı

en: Left Margin
tr: Sol Kenar

en: Number of pixels in the left margin
tr: Sol kenardaki piksel sayısı

en: Right Margin
tr: Sağ Kenar

en: Number of pixels in the right margin
tr: Sağ kenardaki piksel sayısı

en: Indentation
tr: Kirintileme

en: Number of pixels for indentation
tr: Kirintileme içün piksel sayısı
