libgnomecanvas 2.3.0 - en to eo translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
eo: Glatigite

en: The antialiasing mode of the canvas.
eo: La glatiga modo de la kanvaso.

en: Text
eo: Teksto

en: Text to render
eo: Teksto por desegni

en: Markup
eo: Markado

en: Marked up text to render
eo: Markada teksto por desegni

en: Font
eo: Tiparo

en: Font description as a string
eo: Tipara priskribo kiel literĉeno

en: Font description
eo: Tipara priskribo

en: Font description as a PangoFontDescription struct
eo: Tipara priskribo kiel PangoFontDescription struct

en: Font family
eo: Tipara familio

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
eo: Nomo de la tipara familion, ekz. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
eo: Tipara stilo

en: Font variant
eo: Tipara varianto

en: Font weight
eo: Tipara pezo

en: Font stretch
eo: Tipara etendito

en: Font size
eo: Tipara grado

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
eo: Tipara grando (oble de PANGO_SCALE, ekz. 12*PANGO_SCALE por 12pt tipara grando)

en: Font points
eo: Tiparaj punktoj

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
eo: Tipara grando en punktoj (ekz. 12 por 12pt tipara grando)

en: Rise
eo: Leviĝo

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
eo: Pozicio de la teksto sur la streko (sub la streko, se leviĝo estas negativa)

en: Strikethrough
eo: Trastreki

en: Whether to strike through the text
eo: Se strekanta tra la teksto

en: Underline
eo: Substreki

en: Style of underline for this text
eo: Substreka stilo por tiu teksto

en: Scale
eo: Skalo

en: Size of font, relative to default size
eo: Tipara grando, relativa ĉe defaŭlta grando

en: Color
eo: Koloro

en: Text color, as string
eo: Teksta koloro, kiel literĉeno

en: Text color, as a GdkColor
eo: Teksta koloro, kiel GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
eo: Teksta koloro, kiel R/G/B/A kombina entjero

en: Text width
eo: Teksta larĝo

en: Width of the rendered text
eo: Larĝo de la desegna teksto

en: Text height
eo: Teksta alto

en: Height of the rendered text
eo: Alto de la desegna teksto

en: Font family set
eo: Tipara familia aro

en: Whether this tag affects the font family
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan familion

en: Font style set
eo: Tipara stila aro

en: Whether this tag affects the font style
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan stilon

en: Font variant set
eo: Tipara varianta aro

en: Whether this tag affects the font variant
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan varianton

en: Font weight set
eo: Tipara peza aro

en: Whether this tag affects the font weight
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan pezon

en: Font stretch set
eo: Tipara etendita aro

en: Whether this tag affects the font stretch
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan etenditon

en: Font size set
eo: Tipara grandeca aro

en: Whether this tag affects the font size
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan grandon

en: Rise set
eo: Leviĝaro

en: Whether this tag affects the rise
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan leviĝon

en: Strikethrough set
eo: Trastrekaro

en: Whether this tag affects strikethrough
eo: Se tiu etikedo efikas la trastrekon

en: Underline set
eo: Substrekaro

en: Whether this tag affects underlining
eo: Se tiu etikedo efikas la substrekon

en: Scale set
eo: Skalaro

en: Whether this tag affects font scaling
eo: Se tiu etikedo efikas la tiparan skalon

en: Text to display
eo: Teksto por montri

en: X position
eo: X-pozicio

en: Y position
eo: Y-pozicio

en: Width
eo: Larĝo

en: Width for text box
eo: Larĝo por tekstujo

en: Height
eo: Alto

en: Height for text box
eo: Alto por tekstujo

en: Editable
eo: Redakteble

en: Is this rich text item editable?
eo: Ĉu tiu riĉteksta ero estas redaktebla?

en: Visible
eo: Videble

en: Is this rich text item visible?
eo: Ĉu tiu riĉteksta ero estas videbla?

en: Cursor Visible
eo: Kursoro videbla

en: Is the cursor visible in this rich text item?
eo: Ĉu la kursoro videblas en ĉi tiu riĉteksta ero?

en: Cursor Blink
eo: Kursora pulsado

en: Does the cursor blink in this rich text item?
eo: Ĉu la kursoro pulsas en ĉi tiu riĉteksta ero?

en: Grow Height
eo: Kreska alto

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
eo: Ĉu la tekstuja alto kresku se la teksto estas tro granda?

en: Wrap Mode
eo: Falda modo

en: Wrap mode for multiline text
eo: Falda modo por plurlinia teksto

en: Justification
eo: Ĝisrandigo

en: Justification mode
eo: Ĝisrandigo-modo

en: Direction
eo: Direkto

en: Text direction
eo: Teksta direkto

en: Anchor
eo: Ankro

en: Anchor point for text
eo: Ankropunkto por teksto

en: Pixels Above Lines
eo: Rastrumeroj supraj linioj

en: Number of pixels to put above lines
eo: Nombro de rastrumeroj meti supre linioj

en: Pixels Below Lines
eo: Rastrumeroj malsupraj linioj

en: Number of pixels to put below lines
eo: Nombro de rastrumeroj meti malsupre linioj

en: Pixels Inside Wrap
eo: Rastrumeroj en la faldo

en: Number of pixels to put inside the wrap
eo: Nombro de rastrumeroj meti en la faldo

en: Left Margin
eo: Maldekstra marĝeno

en: Number of pixels in the left margin
eo: Nombro de rastrumeroj en la maldekstra marĝeno

en: Right Margin
eo: Dekstra marĝeno

en: Number of pixels in the right margin
eo: Nombro de rastrumeroj en la dekstra marĝeno

en: Indentation
eo: Deŝovo

en: Number of pixels for indentation
eo: Nombro de rastrumeroj por deŝovo
