libgnomecanvas 0 - en to hr translation catalogue (92 entries)

en: Antialiased
hr: Zaglađivanje

en: The antialiasing mode of the canvas.
hr: Način zaravnavanja platna

en: Text
hr: Tekst

en: Text to render
hr: Tekst za prikazivanje

en: Marked up text to render
hr: Označeni tekst za prikazivanje

en: Font
hr: Pismo

en: Font description as a string
hr: Opis pisma u obliku znakova

en: Font description
hr: Opis pisma

en: Font description as a PangoFontDescription struct
hr: Opis pisma u obliku PangoFontDescription

en: Font family
hr: Obitelj pisama

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
hr: Ime porodice pisama, npr. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
hr: Stil pisma

en: Font variant
hr: Varijacija pisma

en: Font weight
hr: Težina pisma

en: Font stretch
hr: Rastezanje pisma

en: Font size
hr: Veličina pisma

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
hr: Veličina fonta (višekratno od PANGO_SCALE, npr. 12*PANGO_SCALE za font veličine 12 točaka)

en: Font points
hr: Točke pisma

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
hr: Veličina fonta u točkama (npr. 12 za font veličine 12 točaka)

en: Rise
hr: Dizanje

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
hr: Odmak teksta od osnovne linije (ispod linije ukoliko je vrijednost negativna)

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Whether to strike through the text
hr: Bilo da se precrta tekst

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Style of underline for this text
hr: Stil podcrtavanja za ovaj tekst

en: Scale
hr: Razmjer

en: Size of font, relative to default size
hr: Veličina pisma, u odnosu na uobičajenu veličinu

en: Color
hr: Boja

en: Text color, as string
hr: Boja teksta, kao tekst

en: Text color, as a GdkColor
hr: Boja teksta, kao Gdk boja

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
hr: Boja teksta, kao kombinacija cijelih brojeva za R/G/B/A

en: Text width
hr: Širinu teksta

en: Width of the rendered text
hr: Širina prikazanog teksta

en: Text height
hr: Visina teksta

en: Height of the rendered text
hr: Visina prikazanog teksta

en: Font family set
hr: Postava porodice pisma

en: Whether this tag affects the font family
hr: Bilo da ovaj tag utječe na porodicu pisma

en: Font style set
hr: Postavljanje stila pisma

en: Whether this tag affects the font style
hr: Bilo da ovaj tag utječe na stil pisma

en: Font variant set
hr: Postava varijacije pisma

en: Whether this tag affects the font variant
hr: Bilo da ovaj tag utječe na varijacije pisma

en: Font weight set
hr: Postava mjera psima

en: Whether this tag affects the font weight
hr: Bilo da ovaj tag utječe na težinu pisma

en: Font stretch set
hr: Postava rastezanja pisma

en: Whether this tag affects the font stretch
hr: Bilo da ovaj tag utječe na rastezanje pisma

en: Font size set
hr: Postava veličine pisma

en: Whether this tag affects the font size
hr: Bilo da ovaj tag utječe na veličinu pisma

en: Rise set
hr: Postavljanje dizanja

en: Whether this tag affects the rise
hr: Bilo da ovaj tag utječe na rast

en: Strikethrough set
hr: Postavljanje presijecanja

en: Whether this tag affects strikethrough
hr: Bilo da ovaj tag utječe na precrtavanje

en: Underline set
hr: Postavljanje podcrtavanja

en: Whether this tag affects underlining
hr: Bilo da ova tag utječe na podcrtavanje

en: Scale set
hr: Postavljanje mjere

en: Whether this tag affects font scaling
hr: Bilo da ovaj tag utječe na skaliranje pisma

en: Text to display
hr: Tekst za prikaz

en: X position
hr: X položaj

en: Y position
hr: Y položaj

en: Width
hr: Širina

en: Width for text box
hr: Širina tekstnog okvira

en: Height
hr: Visina

en: Height for text box
hr: Visina tekstnog okvira

en: Editable
hr: Može se uređivati

en: Is this rich text item editable?
hr: Da li se ovaj dio teksta može uređivati?

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Is this rich text item visible?
hr: Da li je ovaj dio teksta vidljiv?

en: Cursor Visible
hr: Kursor je vidljiv

en: Is the cursor visible in this rich text item?
hr: Je li pokazivač vidljiv na ovom dijelu teksta?

en: Cursor Blink
hr: Treperenje kursora

en: Does the cursor blink in this rich text item?
hr: Da li pokazivač trepće na ovom dijelu teksta?

en: Grow Height
hr: Rast visine

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
hr: Trebali se tekstni okvir povećavati ako tekst ne stane u njega?

en: Wrap Mode
hr: Način omotavanja

en: Wrap mode for multiline text
hr: Način omotavanja višelinijskog teksta

en: Justification
hr: Obostrano poravnanje

en: Justification mode
hr: Način poravnanja

en: Direction
hr: Smjer

en: Text direction
hr: Smjer teksta

en: Anchor
hr: Sidro

en: Anchor point for text
hr: Točka sidrenja teksta

en: Pixels Above Lines
hr: Točkice iznad linije

en: Number of pixels to put above lines
hr: Broj točkica koje treba staviti iznad linije

en: Pixels Below Lines
hr: Točkice ispod linije

en: Number of pixels to put below lines
hr: Broj točkica koje treba staviti ispod linije

en: Pixels Inside Wrap
hr: Točkice unutar omotavanja

en: Number of pixels to put inside the wrap
hr: Broj točkica koje treba staviti unutar omotača

en: Left Margin
hr: Lijeva margina

en: Number of pixels in the left margin
hr: Broj točkica na lijevoj margini

en: Right Margin
hr: Desna margina

en: Number of pixels in the right margin
hr: Broj točkica u desnoj margini

en: Indentation
hr: Podešavanje uvlačenja

en: Number of pixels for indentation
hr: Broj točkica za uvlačenje
