libgnomecanvas 2.5.0 - en to no translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
no: Antialias-modus

en: The antialiasing mode of the canvas.
no: Antialias-modus for canvas.

en: Text
no: Tekst

en: Text to render
no: Tekst som skal rendres

en: Markup
no: Tagging

en: Marked up text to render
no: Tagget tekst som skal rendres

en: Font
no: Skrift

en: Font description as a string
no: Beskrivelse av skrift som en streng

en: Font description
no: Beskrivelse av skrift

en: Font description as a PangoFontDescription struct
no: Beskrivelse av skrift som en PangoFontDescription struct

en: Font family
no: Skriftfamilie

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
no: Navn på skriftfamilien, f.eks. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
no: Skriftstil

en: Font variant
no: Skriftvariant

en: Font weight
no: Skriftens tyngde

en: Font stretch
no: Skriftens strekk

en: Font size
no: Skriftens størrelse

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
no: Skriftstørrelse (som en multippel av PANGO_SCALE, f.eks. 12*PANGO_SCALE for en 12 pt skriftstørrelse)

en: Font points
no: Skriftens punkter

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
no: Skriftstørrelse i punkter (f.eks 12 for en 12pt skriftstørrelse)

en: Rise
no: Hev

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
no: Tekstens avstand over grunnlinjen (under grunnlinjen er hevingen negativ)

en: Strikethrough
no: Gjennomstreket

en: Whether to strike through the text
no: Om teksten skal gjennomstrekes

en: Underline
no: Understreking

en: Style of underline for this text
no: Stil for understreking av denne teksten

en: Scale
no: Skalering

en: Size of font, relative to default size
no: Størrelse på skriften, relativ til forvalgt størrelse

en: Color
no: Farge

en: Text color, as string
no: Tekstfarge, som en streng

en: Text color, as a GdkColor
no: Tekstfarge, som en GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
no: Tekstfarge, som et R/G/B/A-kombinert heltall

en: Text width
no: Tekstbredde

en: Width of the rendered text
no: Bredde på rendret tekst

en: Text height
no: Teksthøyde

en: Height of the rendered text
no: Høyde på rendret tekst

en: Font family set
no: Skriftfamilie satt

en: Whether this tag affects the font family
no: Om denne merkingen påvirker skriftfamilien

en: Font style set
no: Skrifttypestil satt

en: Whether this tag affects the font style
no: Om denne merkingen påvirker skriftstilen

en: Font variant set
no: Skriftvariant satt

en: Whether this tag affects the font variant
no: Om denne merkingen påvirker skriftvarianten

en: Font weight set
no: Skrifttypens tyngde satt

en: Whether this tag affects the font weight
no: Om denne merkingen påvirker skriftens vekt

en: Font stretch set
no: Strekking av skrift satt

en: Whether this tag affects the font stretch
no: Om denne merkingen påvirker skriftens strekk

en: Font size set
no: Størrelse på skrift satt

en: Whether this tag affects the font size
no: Om denne merkingen påvirker skriftens størrelse

en: Rise set
no: Heving satt

en: Whether this tag affects the rise
no: Om denne merkingen påvirker hevingen

en: Strikethrough set
no: Gjennomstreking satt

en: Whether this tag affects strikethrough
no: Om denne merkingen påvirker gjennomstreking

en: Underline set
no: Understreking satt

en: Whether this tag affects underlining
no: Om denne merkingen påvirker understreking

en: Scale set
no: Skalering satt

en: Whether this tag affects font scaling
no: Om denne merkingen påvirker skalering av skriften

en: Text to display
no: Tekst som skal vises

en: X position
no: X-posisjon

en: Y position
no: Y-posisjon

en: Width
no: Bredde

en: Width for text box
no: Bredde på tekstboksen

en: Height
no: Høyde

en: Height for text box
no: Høyde på tekstboksen

en: Editable
no: Redigerbar

en: Is this rich text item editable?
no: Er denne rik-tekst oppføringen redigerbar?

en: Visible
no: Synlig

en: Is this rich text item visible?
no: Er denne tekstoppføringen i rikt tekstformat synlig?

en: Cursor Visible
no: Markør synlig

en: Is the cursor visible in this rich text item?
no: Er markøren synlig i denne oppføringen i rikt tekstformat?

en: Cursor Blink
no: Markøren blinker

en: Does the cursor blink in this rich text item?
no: Blinker markøren i denne oppføringen i rikt tekstformat?

en: Grow Height
no: Øk høyde

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
no: Skal høyden på tekstboksen øke hvis teksten ikke passer?

en: Wrap Mode
no: Brytningsmodus

en: Wrap mode for multiline text
no: Brytningsmodus for flerlinjet tekst

en: Justification
no: Justering

en: Justification mode
no: Justeringsmodus

en: Direction
no: Retning

en: Text direction
no: Retning på tekst

en: Anchor
no: Anker

en: Anchor point for text
no: Ankerpunkt for tekst

en: Pixels Above Lines
no: Piksler over linjer

en: Number of pixels to put above lines
no: Antall piksler som skal settes inn over linjer

en: Pixels Below Lines
no: Piksler under linjer

en: Number of pixels to put below lines
no: Antall piksler som skal settes inn under linjer

en: Pixels Inside Wrap
no: Piksler inni brytning

en: Number of pixels to put inside the wrap
no: Antall piksler som skal plasseres inni brytning

en: Left Margin
no: Venstre marg

en: Number of pixels in the left margin
no: Antall piksler i venstre marg

en: Right Margin
no: Høyre marg

en: Number of pixels in the right margin
no: Antall piksler i høyre marg

en: Indentation
no: Indentering

en: Number of pixels for indentation
no: Antall piksler for indentering
