libgnomecanvas - en to pl translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
pl: Antyaliasing

en: The antialiasing mode of the canvas.
pl: Tryb wyświetlania z antyaliasingiem.

en: Text
pl: Tekst

en: Text to render
pl: Renderowany tekst

en: Markup
pl: Tekst ze znacznikami

en: Marked up text to render
pl: Wyświetlany tekst opisany znacznikami

en: Font
pl: Czcionka

en: Font description as a string
pl: Opis czcionki w postaci napisu

en: Font description
pl: Opis czcionki

en: Font description as a PangoFontDescription struct
pl: Opis czcionki w postaci struktury PangoFontDescription

en: Font family
pl: Rodzina czcionek

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
pl: Nazwa rodziny czcionek, np. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Font variant
pl: Wariant czcionki

en: Font weight
pl: Grubość czcionki

en: Font stretch
pl: Rozciągnięcie czcionki

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
pl: Rozmiar czcionki (jako wielokrotność PANGO_SCALE, np. 12*PANGO_SCALE dla czcionki o rozmiarze 12pkt.)

en: Font points
pl: Punkty czcionki

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
pl: Rozmiar czcionki w punktach (np. 12 dla czcionki o rozmiarze 12pkt.)

en: Rise
pl: Wysunięcie

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
pl: Wysunięcie tekstu powyżej linii bazowej (wartość ujemna oznacza przesunięcie poniżej linii bazowej)

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Whether to strike through the text
pl: Określa, czy tekst powinien być przekreślony

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Style of underline for this text
pl: Styl podkreślenia tego tekstu

en: Scale
pl: Skala

en: Size of font, relative to default size
pl: Rozmiar czcionki względem domyślnego rozmiaru

en: Color
pl: Kolor

en: Text color, as string
pl: Kolor tekstu w postaci napisu

en: Text color, as a GdkColor
pl: Kolor tekstu jako GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
pl: Kolor tekstu jako liczba całkowita zawierająca R/G/B/A

en: Text width
pl: Szerokość tekstu

en: Width of the rendered text
pl: Szerokość wyświetlanego tekstu

en: Text height
pl: Wysokość tekstu

en: Height of the rendered text
pl: Wysokość wyświetlanego tekstu

en: Font family set
pl: Ustawienie rodziny czcionek

en: Whether this tag affects the font family
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na rodzinę czcionek

en: Font style set
pl: Ustawienie stylu czcionki

en: Whether this tag affects the font style
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na styl czcionki

en: Font variant set
pl: Ustawienie wariantu czcionki

en: Whether this tag affects the font variant
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wariant czcionki

en: Font weight set
pl: Ustawienie grubości czcionki

en: Whether this tag affects the font weight
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na grubość czcionki

en: Font stretch set
pl: Ustawienie rozciągnięcia

en: Whether this tag affects the font stretch
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na rozciągnięcie czcionki

en: Font size set
pl: Ustawienie rozmiaru czcionki

en: Whether this tag affects the font size
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na rozmiar czcionki

en: Rise set
pl: Ustawienie wysunięcia

en: Whether this tag affects the rise
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wysunięcie

en: Strikethrough set
pl: Ustawienie przekreślenia

en: Whether this tag affects strikethrough
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na przekreślenie

en: Underline set
pl: Ustawienie podkreślenia

en: Whether this tag affects underlining
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na podkreślenie

en: Scale set
pl: Ustawienie skali

en: Whether this tag affects font scaling
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na skalę tekstu

en: Text to display
pl: Renderowany tekst

en: X position
pl: Pozycja X

en: Y position
pl: Pozycja Y

en: Width
pl: Szerokość

en: Width for text box
pl: Szerokość prostokąta ograniczającego tekstu

en: Height
pl: Wysokość

en: Height for text box
pl: Wysokość prostokąta ograniczającego tekstu

en: Editable
pl: Modyfikowalny

en: Is this rich text item editable?
pl: Określa, czy element wzbogaconego tekstu jest modyfikowalny.

en: Visible
pl: Widoczność

en: Is this rich text item visible?
pl: Określa, czy element wzbogaconego tekstu jest widoczny.

en: Cursor Visible
pl: Widoczny kursor

en: Is the cursor visible in this rich text item?
pl: Określa, czy wewnątrz elementu wzbogaconego tekstu widoczny jest kursor.

en: Cursor Blink
pl: Migotanie kursora

en: Does the cursor blink in this rich text item?
pl: Określa, czy kursor wewnątrz elementu wzbogaconego tekstu powinien migotać.

en: Grow Height
pl: Przyrost wysokości

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
pl: Określa, czy wysokość prostokąta ograniczającego element wzbogaconego tekstu powinna wzrastać, jeśli tekst się nie mieści.

en: Wrap Mode
pl: Tryb zawijania

en: Wrap mode for multiline text
pl: Tryb zawijania napisów wielowierszowych

en: Justification
pl: Justowanie

en: Justification mode
pl: Tryb justowania

en: Direction
pl: Kierunek

en: Text direction
pl: Kierunek tekstu

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Anchor point for text
pl: Punkt zakotwiczenia tekstu

en: Pixels Above Lines
pl: Miejsce nad wierszami

en: Number of pixels to put above lines
pl: Liczba pikseli umieszczanych nad wierszami

en: Pixels Below Lines
pl: Piksele pod wierszami

en: Number of pixels to put below lines
pl: Liczba pikseli umieszczanych pod wierszami

en: Pixels Inside Wrap
pl: Piksele w zawinięciu

en: Number of pixels to put inside the wrap
pl: Liczba pikseli umieszczanych w zawinięciu

en: Left Margin
pl: Lewy margines

en: Number of pixels in the left margin
pl: Liczba pikseli wewnątrz lewego marginesu

en: Right Margin
pl: Prawy margines

en: Number of pixels in the right margin
pl: Liczba pikseli wewnątrz prawego marginesu

en: Indentation
pl: Wcięcie

en: Number of pixels for indentation
pl: Liczba pikseli we wcięciu
