libgnomecanvas 2.12 - en to rw translation catalogue (16 entries)

en: Text
rw: Umwandiko

en: Font
rw: Intego-nyuguti

en: Font weight
rw: Uburemere bw'imyandikire

en: Font size
rw: Ingano y'imyandikire

en: Strikethrough
rw: Icishamokarongo

en: Underline
rw: Gucaho umurongo

en: Scale
rw: Gupima

en: Color
rw: Ibara

en: Width
rw: Ubugari

en: Height
rw: Ubuhagarike

en: Visible
rw: kigaragara

en: Direction
rw: Icyerekezo

en: Text direction
rw: Icyerekezo cy'umwandiko

en: Anchor
rw: Agafashi

en: Left Margin
rw: Marije y'ibumoso

en: Right Margin
rw: Marije y'iburyo
