libgnomecanvas - en to sk translation catalogue (92 entries)

en: Antialiased
sk: Jemné hrany

en: The antialiasing mode of the canvas.
sk: Mód plátna s jemnými hranami.

en: Text to render
sk: Text na zobrazenie

en: Markup
sk: Označiť

en: Marked up text to render
sk: Označený text na zobrazenie

en: Font
sk: Typ písma

en: Font description as a string
sk: Popis typu písma ako reťazec

en: Font description
sk: Popis typu písma

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sk: Popis typu písma ako štruktúra PangoFontDescription

en: Font family
sk: Rodina písma

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sk: Meno rodiny písma, napr. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
sk: Štýl písma

en: Font variant
sk: Varianta typu písma

en: Font weight
sk: Hrúbka písma

en: Font stretch
sk: Roztiahnutie písma

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
sk: Veľkosť písma (ako násobok PANGO_SCALE, napr. 12*PANGO_SCALE pre veľkosť písma 12 bodov)

en: Font points
sk: Body písma

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
sk: Veľkosť písma v bodoch (napr. 12 pre veľkosť písma 12 bodov)

en: Rise
sk: Vzostup

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sk: Posunutie textu nad základnou čiarou (pod základnou čiarou, ak je vzostup negatívny)

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

en: Whether to strike through the text
sk: Či bude text prečiarknutý

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Style of underline for this text
sk: Štýl podčiarknutia pre tento text

en: Scale
sk: Mierka

en: Size of font, relative to default size
sk: Veľkosť typu písma, relatívne k predvolenej veľkosti

en: Color
sk: Farba

en: Text color, as string
sk: Farba textu (ako reťazec)

en: Text color, as a GdkColor
sk: Farba textu (ako GdkColor)

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
sk: Farba textu (ako R/G/B/A kombinované číslo)

en: Text width
sk: Šírka textu

en: Width of the rendered text
sk: Šírka zobrazeného textu

en: Text height
sk: Výška textu

en: Height of the rendered text
sk: Výška zobrazeného textu

en: Font family set
sk: Nastaviť rodinu typu písma

en: Whether this tag affects the font family
sk: Či táto značka ovplyvní rodinu typu písma

en: Font style set
sk: Nastaviť štýl typu písma

en: Whether this tag affects the font style
sk: Či táto značka ovplyvní štýl typu písma

en: Font variant set
sk: Nastaviť variant typu písma

en: Whether this tag affects the font variant
sk: Či táto značka ovplyvní variant typu písma

en: Font weight set
sk: Nastaviť hrúbku písma

en: Whether this tag affects the font weight
sk: Či táto značka ovplyvní hrúbku písma

en: Font stretch set
sk: Nastaviť roztiahnutie písma

en: Whether this tag affects the font stretch
sk: Či táto značka ovplyvní roztiahnutie písma

en: Font size set
sk: Nastaviť veľkosť písma

en: Whether this tag affects the font size
sk: Či táto značka ovplyvní veľkosť písma

en: Rise set
sk: Nastaviť vzostup

en: Whether this tag affects the rise
sk: Či táto značka ovplyvní vzostup

en: Strikethrough set
sk: Nastaviť prečiarknutie

en: Whether this tag affects strikethrough
sk: Či táto značka ovplyvní prečiarknutie

en: Underline set
sk: Nastaviť podčiarknutie

en: Whether this tag affects underlining
sk: Či táto značka ovplyvní podčiarknutie

en: Scale set
sk: Nastaviť mierku

en: Whether this tag affects font scaling
sk: Či táto značka ovplyvní zmenu veľkosti písma

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: X position
sk: Pozícia X

en: Y position
sk: Pozícia Y

en: Width
sk: Šírka

en: Width for text box
sk: Šírka textového poľa

en: Height
sk: Výška

en: Height for text box
sk: Výška pre textové pole

en: Editable
sk: Upravovateľné

en: Is this rich text item editable?
sk: Je toto textové pole rich upravovateľné?

en: Visible
sk: Viditeľný

en: Is this rich text item visible?
sk: Je toto textové pole rich viditeľné?

en: Cursor Visible
sk: Viditeľný kurzor

en: Is the cursor visible in this rich text item?
sk: Je kurzor viditeľný v tomto textovom poli rich?

en: Cursor Blink
sk: Blikajúci kurzor

en: Does the cursor blink in this rich text item?
sk: Kurzor bliká v tomto textovom poli rich?

en: Grow Height
sk: Zväčšovať do šírky

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
sk: Má sa textové pole zväčšovať do šírky ak sa text doňho nezmestí?

en: Wrap Mode
sk: Režim zalamovania

en: Wrap mode for multiline text
sk: Režim zalamovania pre viacriadkový text

en: Justification
sk: Zarovnanie

en: Justification mode
sk: Režim zarovnania

en: Direction
sk: Smer

en: Text direction
sk: Smer textu

en: Anchor
sk: Kotva

en: Anchor point for text
sk: Miesto ukotvenia pre text

en: Pixels Above Lines
sk: Body nad čiarami

en: Number of pixels to put above lines
sk: Počet bodov, ktoré umiestniť nad čiarami

en: Pixels Below Lines
sk: Body pod čiarami

en: Number of pixels to put below lines
sk: Počet bodov, ktoré umiestniť pod čiarami

en: Pixels Inside Wrap
sk: Bodov vnútri zalomenia

en: Number of pixels to put inside the wrap
sk: Počet bodov, ktoré umiestniť vnútri zalomenia

en: Left Margin
sk: Ľavý okraj

en: Number of pixels in the left margin
sk: Počet bodov na ľavom okraji

en: Right Margin
sk: Pravý okraj

en: Number of pixels in the right margin
sk: Počet bodov na pravom okraji

en: Indentation
sk: Odsadzovanie

en: Number of pixels for indentation
sk: Počet bodov pre odsadzovanie
