libgnomecanvas - en to sr translation catalogue (92 entries)

en: Antialiased
sr: Омекшано

en: The antialiasing mode of the canvas.
sr: Омекшаност ивица слике

en: Text
sr: Текст

en: Text to render
sr: Текст за исцртавање

en: Markup
sr: Означи

en: Marked up text to render
sr: Означени текст за исцртавање

en: Font
sr: Фонт

en: Font description as a string
sr: Опис фонта као ниска

en: Font description
sr: Опис фонта

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sr: Опис фонта као PangoFontDescription struct

en: Font family
sr: Породица фонта

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sr: Име породице фонта, нпр. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
sr: Стил фонта

en: Font variant
sr: Варијанта фонта

en: Font weight
sr: Тежина фонта

en: Font stretch
sr: Растегнутост фонта

en: Font size
sr: Величина фонта

en: Font points
sr: Штампарских тачака фонта

en: Font size in points
sr: Величина фонта у штампарским тачкама

en: Rise
sr: Успон

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sr: Помјерај текста изнад основне линије (испод основне линије ако је успон негативан)

en: Strikethrough
sr: Прецртан

en: Whether to strike through the text
sr: Да ли да текст буде прецртан

en: Underline
sr: Подвучен

en: Style of underline for this text
sr: Стил подвлачења за овај текст

en: Scale
sr: Размјера

en: Size of font, relative to default size
sr: Величина фонта, у односу на подразумјевану величину

en: Color
sr: Боја

en: Text color, as string
sr: Боја текста, као ниска

en: Text color, as a GdkColor
sr: Боја текста као GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
sr: Боја текста, као R/G/B/A комбиновани цео број

en: Text width
sr: Ширина текста

en: Width of the rendered text
sr: Ширина исцртаног текста

en: Text height
sr: Висина текста

en: Height of the rendered text
sr: Висина исцртаног текста

en: Font family set
sr: Породица фонта изабрана

en: Whether this tag affects the font family
sr: Да ли ова ознака утиче на породицу фонта

en: Font style set
sr: Стил фонта изабран

en: Whether this tag affects the font style
sr: Да ли ова ознака утиче на стил фонта

en: Font variant set
sr: Варијанта фонта изабрана

en: Whether this tag affects the font variant
sr: Да ли ова ознака утиче на варијанту фонта

en: Font weight set
sr: Тежина фонта изабрана

en: Whether this tag affects the font weight
sr: Да ли овај таг утиче на тежину фонта

en: Font stretch set
sr: Растегнутост фонта изабрана

en: Whether this tag affects the font stretch
sr: Да ли ова ознака утиче на растенгутост фонта

en: Font size set
sr: Величина фонта изабрана

en: Whether this tag affects the font size
sr: Да ли ова ознака утиче на величину фонта

en: Rise set
sr: Помјерај укључен

en: Whether this tag affects the rise
sr: Да ли ова ознака утиче на померај

en: Strikethrough set
sr: Прецртавање слова укључено

en: Whether this tag affects strikethrough
sr: Да ли ова ознака утиче на прецртавање слова

en: Underline set
sr: Подвлачење слова укључено

en: Whether this tag affects underlining
sr: Да ли ова ознака утиче на подвлачење слова

en: Scale set
sr: Размјера укључена

en: Whether this tag affects font scaling
sr: Да ли ова ознака утиче на размјеру фонта

en: Text to display
sr: Текст за приказ

en: X position
sr: X координата

en: Y position
sr: Y координата

en: Width
sr: Ширина

en: Width for text box
sr: Ширина поља за текст

en: Height
sr: Висина

en: Height for text box
sr: Висина поља за текст

en: Editable
sr: Измјењиво

en: Is this rich text item editable?
sr: Да ли је ова ставка обогаћеног текста измјењива

en: Visible
sr: Видљиво

en: Is this rich text item visible?
sr: Да ли је ова ставка обогаћеног текста видљива

en: Cursor Visible
sr: Курсор видљив

en: Is the cursor visible in this rich text item?
sr: Да ли је курсор видљив у овој ставци обогаћеног текста?

en: Cursor Blink
sr: Курсор трепери

en: Does the cursor blink in this rich text item?
sr: Да ли курсор трепће у овој ставци обогаћеног текста?

en: Grow Height
sr: Увећање висине

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
sr: Да ли поље са текстом треба да се повећава уколико текст не може да стане

en: Wrap Mode
sr: Прелом текста

en: Wrap mode for multiline text
sr: Прелом текста у случају текста у више редова

en: Justification
sr: Слагање редова

en: Justification mode
sr: Слагање редова

en: Direction
sr: Правац

en: Text direction
sr: Правац текста

en: Anchor
sr: Ознака

en: Anchor point for text
sr: Место за скок у тексту

en: Pixels Above Lines
sr: Тачака изнад линија

en: Number of pixels to put above lines
sr: Број тачака које треба оставити изнад линија

en: Pixels Below Lines
sr: Тачака Испод Линија

en: Number of pixels to put below lines
sr: Број тачака које треба оставити испод линија

en: Pixels Inside Wrap
sr: Тачака у оквиру прелома текста

en: Number of pixels to put inside the wrap
sr: Број тачака које захвата прелом

en: Left Margin
sr: Лијева Маргина

en: Number of pixels in the left margin
sr: Број тачака у лијевој маргини

en: Right Margin
sr: Десна Маргина

en: Number of pixels in the right margin
sr: Број тачака у десној маргини

en: Indentation
sr: Поравнање

en: Number of pixels for indentation
sr: Број тачака за поравнање
