libgnomecanvas2 - en to tr translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
tr: Yumuşak yazıtipleri

en: The antialiasing mode of the canvas.
tr: Canvas'ın yazı yumuşatma modu.

en: Text
tr: Metin

en: Text to render
tr: Sıvanacak Metin

en: Markup
tr: İşaretleme

en: Marked up text to render
tr: İşaretlenmiş Sıvanacak Metin

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Font description as a string
tr: Yazıtipini tanımlayacak bir yazı kullan

en: Font description
tr: Yazıtipi Tanımlaması

en: Font description as a PangoFontDescription struct
tr: Yazıtipi tanımlaması için PangoYazıtipiTanımlama yı kullan

en: Font family
tr: Yazıtipi Ailesi

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
tr: Yazıtipi ailesinin adı, örneğin Sans, HElvetica, Times,Monospace

en: Font style
tr: Yazıtipi stili

en: Font variant
tr: Yazıtipi varyantı

en: Font weight
tr: Yazıtipi genişliği

en: Font stretch
tr: Yazıtipi sıkıştırması

en: Font size
tr: Yazıtipi boyu

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
tr: Yazıtipi boyutu (PANGO_SCALE'in katı olacak şekilde, örn. 12pt yazıtipi boyutu için 12*PANGO_SCALE)

en: Font points
tr: Yazıtipi Noktaları

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
tr: Nokta cinsinden yazıtipi boyutu (örn. 12pt yazıtipi boyutu için 12)

en: Rise
tr: Şişirtmek

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
tr: Temel çizgi üstündeki Metni tut (eğer negatif ise temel çizgi altında)

en: Strikethrough
tr: Üzeri çizili

en: Whether to strike through the text
tr: Metnin üzeri çizili

en: Underline
tr: Altı Çizgili

en: Style of underline for this text
tr: Bu metin için alt çizgi stili

en: Scale
tr: Derece

en: Size of font, relative to default size
tr: Varsayılan olarak kabul edilen Yazıtipi boyutu

en: Color
tr: Renk

en: Text color, as string
tr: Metin Rengi(yazıyla)

en: Text color, as a GdkColor
tr: Metin Rengi(GdkRenkleri)

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
tr: Metin Rengi (R/G/B/A kominasyonundaki tamsayı)

en: Text width
tr: Metin genişliği

en: Width of the rendered text
tr: Sıvanmış Metnin genişliği

en: Text height
tr: Metin yüksekliği

en: Height of the rendered text
tr: Sıvanmış Metnin yüksekliği

en: Font family set
tr: Yazıtipi ailesini ayarla

en: Whether this tag affects the font family
tr: Bu etiket Yazıtipi ailesini belirler

en: Font style set
tr: Yazıtipi stilini ayarla

en: Whether this tag affects the font style
tr: Bu etiket Yazıtipi stilini belirler

en: Font variant set
tr: Yazıtipi varyantını ayarla

en: Whether this tag affects the font variant
tr: Bu etiket Yazıtipi genişliğini belirler

en: Font weight set
tr: Yazıtipi genişliğini ayarla

en: Whether this tag affects the font weight
tr: Bu etiket Yazıtipi genişliğini belirler

en: Font stretch set
tr: Yazıtipi sıkıştırmasını ayarla

en: Whether this tag affects the font stretch
tr: Bu etiket Yazıtipi sıkıştırmasını belirler

en: Font size set
tr: Yazıtipi boyutunu ayarla

en: Whether this tag affects the font size
tr: Bu etiket yazıtipi boyutunu belirler

en: Rise set
tr: Şişkinliği ayarlar

en: Whether this tag affects the rise
tr: Bu etiket Yazıtipi şişkinliğini belirler

en: Strikethrough set
tr: Ortası çizgili ayarla

en: Whether this tag affects strikethrough
tr: Bu element yazı ailesini etkilesin mi?

en: Underline set
tr: Alt Çizgiyi ayarlar

en: Whether this tag affects underlining
tr: Bu etiket Yazıtipi alt çizgisini belirler

en: Scale set
tr: Oranlama miktarı

en: Whether this tag affects font scaling
tr: Bu element yazı odaklamayı etkilesin mi?

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: X position
tr: X konumu

en: Y position
tr: Y konumu

en: Width
tr: Genişlik

en: Width for text box
tr: Metin kutusunun genişliği

en: Height
tr: Yükseklik

en: Height for text box
tr: Metin kutusu yüksekliği

en: Editable
tr: Düzenlenebilir

en: Is this rich text item editable?
tr: Bu metin düzenlenebilir mi?

en: Visible
tr: Görüntülenebilir

en: Is this rich text item visible?
tr: Bu zengin metin biçimi görüntülenebilir mi?

en: Cursor Visible
tr: Görünür İmleç

en: Is the cursor visible in this rich text item?
tr: İmleç, zengin metin öğesi içinde görünebilir mi?

en: Cursor Blink
tr: İmleç Yanıp Sönmesi

en: Does the cursor blink in this rich text item?
tr: İmleç, bu metin içinde yanıp sönebilir mi?

en: Grow Height
tr: Değişken Yükseklik

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
tr: Eğer yer yetmezse metin kutusunun yüksekliği artsın mı?

en: Wrap Mode
tr: Satırbaşı Modu

en: Wrap mode for multiline text
tr: Çokmetinli yazı için satırbaşı modu

en: Justification
tr: Sayfa ayarı

en: Justification mode
tr: Sayfa ayar modu

en: Direction
tr: Yön

en: Text direction
tr: Metin yönü

en: Anchor
tr: Çapa

en: Anchor point for text
tr: Metin için çapa konumu

en: Pixels Above Lines
tr: Çizgilerin Üzerindeki Benek Sayısı

en: Number of pixels to put above lines
tr: Çizgilerin üzerine konulacak beneklerin sayısı

en: Pixels Below Lines
tr: Çizgilerin Altındaki Benek Sayısı

en: Number of pixels to put below lines
tr: Çizgilerin altına konulacak beneklerin sayısı

en: Pixels Inside Wrap
tr: Piksel (Her satırbaşı için)

en: Number of pixels to put inside the wrap
tr: Satır başlarına eklenecek piksel sayısı

en: Left Margin
tr: Sol Boşluk

en: Number of pixels in the left margin
tr: Soldaki benek sayısı

en: Right Margin
tr: Sağ Boşluk

en: Number of pixels in the right margin
tr: Sağdaki benek sayısı

en: Indentation
tr: Girinti

en: Number of pixels for indentation
tr: Girinti için kullanılacak benek sayısı
