libgnomecanvas - en to ug translation catalogue (93 entries)

en: Antialiased
ug: ھەرە چىشقا قارشى

en: The antialiasing mode of the canvas.
ug: رەسىم تاختىنىڭ ھەرە چىشقا قارشى ھالىتى.

en: Text
ug: تېكىست

en: Text to render
ug: سىزىدىغان تېكىست

en: Markup
ug: بەلگە

en: Marked up text to render
ug: كۆرسىتىلىدىغان بەلگە تېكىستى

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font description as a string
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ يازمىچە چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Font description
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ PangoFontDescription struct چە چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Font family
ug: خەت نۇسخىسى ئاتى

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ug: خەت نۇسخىسى ئاتى مەسىلەن: Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
ug: خەت نۇسخا ئۇسلۇبى

en: Font variant
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ باشقا ئاتى

en: Font weight
ug: خەت نۇسخىسى توملۇقى

en: Font stretch
ug: خەت نۇسخىسىنى سوزۇش

en: Font size
ug: خەت چوڭلۇقى

en: Font size (as a multiple of PANGO_SCALE, eg. 12*PANGO_SCALE for a 12pt font size)
ug: خەت چوڭلۇقى(PANGO_SCALE ھەسسىلىكى بويىچە، مەسىلەن: 12*PANGO_SCALE يەنى 12pt خەت چوڭلۇقىنى بىلدۈرىدۇ)"

en: Font points
ug: خەت نۇسخىسى نۇقتىسى

en: Font size in points (eg. 12 for a 12pt font size)
ug: نۇقتا بويىچە ئىپادىلەنگەن خەت چوڭلۇقى(مەسىلەن: 12 خەت چوڭلۇقىنىڭ 12pt ئىكەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ)

en: Rise
ug: ئۆرلىتىش

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ug: تېكىستنىڭ ئاساسىي سىزىقتىن ئېغىشى(مەنپىي قىممەت بولسا ئاساسىي سىزىقنىڭ ئاستىدا)

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

en: Whether to strike through the text
ug: تېكىستكە ئۆچۈرۈش سىزىقى سىزامدۇ يوق

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Style of underline for this text
ug: تېكىستنىڭ ئاستى سىزىق ئۇسلۇبى

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Size of font, relative to default size
ug: خەت چوڭلۇقى، كۆڭۈلدىكى چوڭلۇققا نىسبەتەن

en: Color
ug: رەڭ

en: Text color, as string
ug: تېكىست رەڭگى (يېزىق بىلەن ئىپادىلەنگەن)

en: Text color, as a GdkColor
ug: تېكىست رەڭگى(GdkColor بىلەن ئىپادىلەنگەن)

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
ug: تېكىست رەڭگى (R/G/B/A نىڭ بىرىكمىسى بىلەن ئىپادىلەنگەن پۈتۈن سان)

en: Text width
ug: تېكىست كەڭلىكى

en: Width of the rendered text
ug: سىزىدىغان تېكىستنىڭ كەڭلىكى

en: Text height
ug: تېكىست ئېگىزلىكى

en: Height of the rendered text
ug: سىزىدىغان تېكىستنىڭ ئېگىزلىكى

en: Font family set
ug: خەت نۇسخىسى ئاتىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font family
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخا ئاتىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Font style set
ug: خەت نۇسخىسى ئۇسلۇبى

en: Whether this tag affects the font style
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخا ئۇسلۇبىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Font variant set
ug: خەت نۇسخىسى باشقا ئاتىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font variant
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىنىڭ باشقا ئاتىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Font weight set
ug: خەت نۇسخىسى توملۇقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font weight
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىسىنىڭ توملۇقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Font stretch set
ug: خەت نۇسخىسىنى سوزۇشنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font stretch
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىسىنى سوزۇشقا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Font size set
ug: خەت نۇسخىسى چوڭلۇقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font size
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىسىنىڭ چوڭلۇقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Rise set
ug: ئۆرلىتىش تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the rise
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىسىنى ئۆرلىتىشكە تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Strikethrough set
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects strikethrough
ug: بۇ بەلگە ئۆچۈرۈش سىزىقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Underline set
ug: ئاستى سىزىق بەلگىلەش

en: Whether this tag affects underlining
ug: بۇ بەلگە ئاستى سىزىققا تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Scale set
ug: نىسبەت بەلگىلەش

en: Whether this tag affects font scaling
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىسى نىسپىتىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Text to display
ug: كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: X position
ug: X ئورنى

en: Y position
ug: Y ئورنى

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Width for text box
ug: تېكىست كۆزنەكچىسىنىڭ كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: Height for text box
ug: تېكىست كۆزنەكچىسىنىڭ ئېگىزلىكى

en: Editable
ug: تەھرىرچان

en: Is this rich text item editable?
ug: مول تېكىست تۈرىنى تەھرىرلىگىلى بولامدۇ؟

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Is this rich text item visible?
ug: مول تېكىست تۈرى كۆرۈنەمدۇ؟

en: Cursor Visible
ug: نۇربەلگىسىنى كۆرسىتىش

en: Is the cursor visible in this rich text item?
ug: نۇربەلگە مول تېكىست تۈرىدە كۆرۈنەمدۇ؟

en: Cursor Blink
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلدىشى

en: Does the cursor blink in this rich text item?
ug: بۇ rich تېكىست تۈرىدە نۇربەلگىسى لىپىلدىسۇنمۇ؟

en: Grow Height
ug: ئېگىزلىكىنى ئېگىزلىتىش

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
ug: ئەگەر تېكىست پاتمىسا تېكىست كۆزنەكچىسىنى ئېگىزلىتەمدۇ؟

en: Wrap Mode
ug: قۇر قاتلاش ھالىتى

en: Wrap mode for multiline text
ug: كۆپ قۇرلۇق تېكىستنىڭ قۇر قاتلاش ھالىتى

en: Justification
ug: تەڭشەش

en: Justification mode
ug: تەڭشەش ھالىتى

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Text direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

en: Anchor
ug: لەڭگەر

en: Anchor point for text
ug: تېكىست لەڭگەر

en: Pixels Above Lines
ug: قۇر ئۈستىدىكى پىكسېل

en: Number of pixels to put above lines
ug: قۇر ئۈستىگە قوشىدىغان پىكسېل سانى

en: Pixels Below Lines
ug: قۇر ئاستىدىكى پىكسېل

en: Number of pixels to put below lines
ug: قۇر ئاستىغا قوشىدىغان پىكسېل سانى

en: Pixels Inside Wrap
ug: قۇر ئالماشقاندىكى پىكسېل

en: Number of pixels to put inside the wrap
ug: قۇر ئالماشقاندا قوشىدىغان پىكسېل سانى

en: Left Margin
ug: سولدىكى بوشلۇق

en: Number of pixels in the left margin
ug: سول تەرەپتىكى بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: Right Margin
ug: ئوڭ بوشلۇق

en: Number of pixels in the right margin
ug: ئوڭ تەرەپتىكى بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: Indentation
ug: تارايت

en: Number of pixels for indentation
ug: تارايتىشنىڭ پىكسېل سانى
