libgnomecanvas2 - en to wa translation catalogue (85 entries)

en: Text
wa: Tecse

en: Text to render
wa: Tecse a håyner

en: Markup
wa: Sorbriyance

en: Marked up text to render
wa: Tecse a håyner e sorbriyance

en: Font
wa: Fonte

en: Font description as a string
wa: Discrijhaedje del fonte (tchinne di tecse)

en: Font description
wa: Discrijhaedje del fonte

en: Font description as a PangoFontDescription struct
wa: Discrijhaedje del fonte (structeure PangoFontDescription)

en: Font family
wa: Famile del fonte

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
wa: No del famile del fonte, eg: Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
wa: Stîle del fonte

en: Font variant
wa: Variante del fonte

en: Font weight
wa: Pwès del fonte

en: Font stretch
wa: Lårdjeu del fonte

en: Font size
wa: Grandeu del fonte

en: Font points
wa: Ponts del fonte

en: Font size in points
wa: Grandeu del fonte, e ponts

en: Rise
wa: Hôteu

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
wa: Eplaeçmint e hôteu pa rapoirt al roye di båze pol tecse (å dzo del roye si l' valixhance est negative)

en: Strikethrough
wa: Båré

en: Whether to strike through the text
wa: Bårer li tecse d' ene roye åd triviè

en: Underline
wa: Sorlignî

en: Style of underline for this text
wa: Stîle di sorlignaedje po ci tecse chal

en: Scale
wa: Schåle

en: Size of font, relative to default size
wa: Grandeu del fonte, pa rapoirt al prémetowe grandeu

en: Color
wa: Coleur

en: Text color, as string
wa: Coleur do tecse (come tchinne di tecse)

en: Text color, as a GdkColor
wa: Coleur do tecse (come valixhance GdkColor)

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
wa: Coleur do tecse (come on nombe etir k' est ene valixhance R/V/B/A)

en: Text width
wa: Lårdjeu do tecse

en: Width of the rendered text
wa: Lårdjeu do tecse a håyner

en: Text height
wa: Hôteu do tecse

en: Height of the rendered text
wa: Hôteu do tecse a håyner

en: Font family set
wa: Famile del fonte en alaedje

en: Whether this tag affects the font family
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol famile del fonte

en: Font style set
wa: Stîle del fonte en alaedje

en: Whether this tag affects the font style
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol stîle del fonte

en: Font variant set
wa: Variante del fonte en alaedje

en: Whether this tag affects the font variant
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol variante del fonte

en: Font weight set
wa: Pwès del fonte en alaedje

en: Whether this tag affects the font weight
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol pwès del fonte

en: Font stretch set
wa: Lårdjeu del fonte en alaedje

en: Whether this tag affects the font stretch
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol lårdjeu del fonte

en: Font size set
wa: Grandeu del fonte en alaedje

en: Whether this tag affects the font size
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol grandeu del fonte

en: Rise set
wa: Hôteu en alaedje

en: Whether this tag affects the rise
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol hôteu do tecse

en: Strikethrough set
wa: Båraedje en alaedje

en: Whether this tag affects strikethrough
wa: Po decider si ciste etikete a on efet li båraedje do tecse

en: Underline set
wa: Sorlignaedje en alaedje

en: Whether this tag affects underlining
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol sorlignaedje do tecse

en: Scale set
wa: Schåle en alaedje

en: Whether this tag affects font scaling
wa: Po decider si ciste etikete a on efet sol metowe e schåle do tecse

en: Text to display
wa: Tecse a håyner

en: X position
wa: Plaeçmint X

en: Y position
wa: Plaeçmint Y

en: Width
wa: Lårdjeu

en: Width for text box
wa: Lårdjeu del boesse di tecse

en: Height
wa: Hôteu

en: Height for text box
wa: Hôteu del boesse di tecse

en: Editable
wa: Aspougnåve

en: Is this rich text item editable?
wa: Est çki ci cayet chal di tecse eritchî est aspougnåve?

en: Visible
wa: Veyåve

en: Is this rich text item visible?
wa: Est çki ci cayet chal di tecse eritchî est veyåve?

en: Cursor Visible
wa: Cursoe veyåve

en: Is the cursor visible in this rich text item?
wa: Est çki l' cursoe est veyåve dins ç' cayet di tecse eritchî chal?

en: Cursor Blink
wa: Gligntant cursoe

en: Does the cursor blink in this rich text item?
wa: Est çki l' cursoe gligntêye dins ç' cayet di tecse eritchî chal?

en: Grow Height
wa: Ragrandi l' hôteu

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
wa: Est çki l' hôteu del boesse di tecse doet esse ragrandeye si l' tecse ni rintere nén?

en: Justification
wa: Djustifiaedje

en: Justification mode
wa: Môde djustifiaedje

en: Direction
wa: Direccion

en: Text direction
wa: Direccion do scrijhaedje

en: Anchor
wa: Anke

en: Pixels Above Lines
wa: Picsels å dzeu des royes

en: Number of pixels to put above lines
wa: Nombe di picsels a mete å dzeu des royes

en: Pixels Below Lines
wa: Picsels å dzo des royes

en: Number of pixels to put below lines
wa: Nombe di picsels a mete å dzo des royes

en: Left Margin
wa: Mådje a hintche

en: Number of pixels in the left margin
wa: Nombe di picsels pol mådje a hintche

en: Right Margin
wa: Mådje a droete

en: Number of pixels in the right margin
wa: Nombe di picsels pol mådje a droete

en: Indentation
wa: Ritrait

en: Number of pixels for indentation
wa: Nombe di picsels pol ritrait
