libgnomecanvas - en to xh translation catalogue (94 entries)

en: X
xh: u-X

en: Y
xh: u-Y

en: Antialiased
xh: Egudisiweyo

en: The antialiasing mode of the canvas.
xh: Imo yokugudisa yekhanvasi.

en: Text
xh: Umbhalo

en: Text to render
xh: Umbhalo oza kwenziwa

en: Markup
xh: Ophawulweyo

en: Marked up text to render
xh: Umbhalo ophawulweyo oza kwenziwa

en: Font
xh: Ifonti

en: Font description as a string
xh: Inkcazelo yefonti ngokothotho lwamagama

en: Font description
xh: Inkcazelo yefonti

en: Font description as a PangoFontDescription struct
xh: Inkcazelo yefonti njenge-PangoFontDescreption struct

en: Font family
xh: Usapho lwefonti

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
xh: Igama losapho lwefonti, umz. i-Sans, i-Helvetica, i-Times, i-Monospace

en: Font style
xh: Udidi lwefonti

en: Font variant
xh: Uhlobo oluthile lwefonti

en: Font weight
xh: Umlinganiselo wefonti

en: Font stretch
xh: Umgama wefonti

en: Font size
xh: Ubungakanani befonti

en: Font points
xh: Iindawo zefonti

en: Font size in points
xh: Iindawo zobungakanani befonti

en: Rise
xh: Ukunyuka

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
xh: Ukuyekwa ukumiselwa kombhalo ngaphezulu komgca osisiseko (ngaphantsi komgca osisiseko ukuba unyuko alululo)

en: Strikethrough
xh: Ukucima ngokukrwela umgca

en: Whether to strike through the text
xh: Nokuba ngaba kukucima ngokukrwela umgca embhalweni

en: Underline
xh: Krwela umgca

en: Style of underline for this text
xh: Udidi lokukrwela lwalo mbhalo

en: Scale
xh: Isikali

en: Size of font, relative to default size
xh: Ubungakanani befonti, ngokumalunga nobungakanani obumiselweyo

en: Color
xh: Umbala

en: Text color, as string
xh: Umbala wombhalo, njengothotho lwamagama

en: Text color, as a GdkColor
xh: Umbala wombhalo, njenge-GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
xh: Umbala wombhalo, njenge-R/G/B/A combined integer

en: Text width
xh: Ububanzi bombhalo

en: Width of the rendered text
xh: Ububanzi bombhalo owenziwayo

en: Text height
xh: Ubude bombhalo

en: Height of the rendered text
xh: Ubude bombhalo owenziwayo

en: Font family set
xh: Ukulungelelaniswa kosapho lwefonti

en: Whether this tag affects the font family
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela usapho lwefonti

en: Font style set
xh: Ukulungelelaniswa kodidi lwefonti

en: Whether this tag affects the font style
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela udidi lwefonti

en: Font variant set
xh: Ukulungelelaniswa kohlobo oluthile lwefonti

en: Whether this tag affects the font variant
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela uhlobo oluthile lwefonti

en: Font weight set
xh: Ukulungelelaniswa kobunzima befonti

en: Whether this tag affects the font weight
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela ubunzima befonti

en: Font stretch set
xh: Ukulungelelaniswa komgama wefonti

en: Whether this tag affects the font stretch
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela umgama wefonti

en: Font size set
xh: Ukulungelelaniswa kobungakanani befonti

en: Whether this tag affects the font size
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela ubungakanani befonti

en: Rise set
xh: Ukulungelelaniswa konyuko

en: Whether this tag affects the rise
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela unyuko

en: Strikethrough set
xh: Ukulungelelaniswa kokucima ngokukrwela umgca

en: Whether this tag affects strikethrough
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela ukucima ngokukrwela umgca

en: Underline set
xh: Ukulungelelaniswa kokukrwela umgca

en: Whether this tag affects underlining
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela ukukrwela umgca

en: Scale set
xh: Umiselo lwesikali

en: Whether this tag affects font scaling
xh: Nokuba ngaba le thegi ichaphazela ukukalwa kwefonti

en: Text to display
xh: Umbhalo omawuboniswe

en: X position
xh: Ubume u-X

en: Y position
xh: Ubume u-Y

en: Width
xh: Ububanzi

en: Width for text box
xh: Ububanzi bebhokisi yombhalo

en: Height
xh: Ubude

en: Height for text box
xh: Ubude bebhokisi yombhalo

en: Editable
xh: Iyahleleka

en: Is this rich text item editable?
xh: Ingaba lo mba wombhalo omkhulu uyahleleka?

en: Visible
xh: Ebonakalayo

en: Is this rich text item visible?
xh: Ingaba lo mba wombhalo omkhulu uyabonakala?

en: Cursor Visible
xh: Ikhesa iyaBonakala

en: Is the cursor visible in this rich text item?
xh: Ingaba ikhesa iyabonakala kulo mba wombhalo omkhulu?

en: Cursor Blink
xh: Ukudanyaza kweKhesa

en: Does the cursor blink in this rich text item?
xh: Ingaba ikhesa iyadanyaza kulo mba wombhalo omkhulu?

en: Grow Height
xh: Ukwandisa uBude

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
xh: Ingaba ibhokisi yobude bombhalo kufuneka yandiswe xa inganeli?

en: Wrap Mode
xh: Indlela yokuqhubeka kwesivakalisi kumgca olandelayo

en: Wrap mode for multiline text
xh: Imo yokuqhubeka kwesivakalisi kumbhalo onemigca emininzi

en: Justification
xh: Ukuthethelela

en: Justification mode
xh: Imo yokuthethelela

en: Direction
xh: Icala

en: Text direction
xh: Icala lombhalo

en: Anchor
xh: I-ankile

en: Anchor point for text
xh: Incam ye-ankile yombhalo

en: Pixels Above Lines
xh: Ii-pixel ezingaPhezu kweMigca

en: Number of pixels to put above lines
xh: Inani leepixel emazibekwe ngaphezu kwemigca

en: Pixels Below Lines
xh: Ii-pixel ezingaphantsi kwemigca

en: Number of pixels to put below lines
xh: Inani lee-pixel emazibekwe ngaphantsi kwemigca

en: Pixels Inside Wrap
xh: Ii-pixel ezingaphakathi kuqhubeko lwesivakalisi ekupheleni

en: Number of pixels to put inside the wrap
xh: Inani lee-pixel emazifakwe ngaphakathi koqhubeko lwesivakalisi ekupheleni komgca

en: Left Margin
xh: Umda osekhohlo

en: Number of pixels in the left margin
xh: Inani lee-pixel kumda wasekhohlo

en: Right Margin
xh: Umda Wasekunene

en: Number of pixels in the right margin
xh: Inani lee-pixel kumda wasekunene

en: Indentation
xh: Ukuqala nganeno ukubhala

en: Number of pixels for indentation
xh: Inani lee-pixel lokuqala ukubhala nganeno
