libgnomekbd 2.19.91 - en to el translation catalogue (39 entries)

en: XKB initialization error
el: Σφάλμα αρχικοποίησης XKB

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
el: Διάταξη πληκτρολογίου "%s"
    Πνευματικά δικαιώματα &#169; X.Org Foundation και συντελεστές XKeyboardConfig
    Για πληροφορίες για την άδεια διάθεσης, δείτε τα μεταδεδομένα του πακέτου

en: Unknown
el: Άγνωστη

en: layout "%s" | layouts "%s"
el[0]: διάταξη "%s"
el[1]: διατάξεις "%s"

en: option "%s" | options "%s"
el[0]: επιλογή "%s"
el[1]: επιλογές "%s"

en: model "%s", %s and %s
el: μοντέλο "%s", %s και %s

en: no layout
el: χωρίς διάταξη

en: no options
el: χωρίς επιλογές

en: There was an error loading an image: %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την φόρτωση της εικόνας:·%s

en: Keyboard Layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

en: Preview keyboard layouts
el: Προεπισκόπηση διατάξεων πληκτρολογίου

en: Default group, assigned on window creation
el: Προεπιλεγμένη ομάδα, ορίζετε κατά την δημιουργία του παραθύρου

en: Keep and manage separate group per window
el: Διατήρηση και διαχείριση ξεχωριστών ομάδων για κάθε παράθυρο

en: Save/restore indicators together with layout groups
el: Αποθήκευση/επαναφορά των ενδείξεων μαζί με τις ομάδες διατάξεων

en: Show layout names instead of group names
el: Εμφάνιση ονομάτων διάταξης αντί ονομάτων ομάδας

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
el: Εμφάνιση ονομάτων διάταξης αντί ονομάτων ομάδας (μόνο για εκδόσεις του XFree με υποστήριξη πολλαπλών διατάξεων)

en: Load extra configuration items
el: Φόρτωση έξτρα στοιχεία ρυθμίσεων

en: Load exotic, rarely used layouts and options
el: Φόρτωση εξωτικών, σπάνια χρησιμοποιούμενων διατάξεων και επιλογών

en: The Keyboard Preview, X offset
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, μετατόπιση X

en: The Keyboard Preview, Y offset
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, μετατόπιση Y

en: The Keyboard Preview, width
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, πλάτος

en: The Keyboard Preview, height
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, ύψος

en: Secondary groups
el: Δευτερεύουσες ομάδες

en: Show flags in the applet
el: Εμφάνιση σημαιών στη μικροεφαρμογή

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
el: Εμφάνιση σημαιών στη μικροεφαρμογή ως ένδειξη της τρέχουσας διάταξης

en: The font family
el: Η οικογένεια γραμματοσειρών

en: The font family for the layout indicator
el: Η οικογένεια γραμματοσειρών της ένδειξης διάταξης

en: The font size
el: Το μέγεθος γραμματοσειράς

en: The font size for the layout indicator
el: Το μέγεθος γραμματοσειράς της ένδειξης διάταξης

en: The foreground color
el: Το χρώμα προσκηνίου

en: The foreground color for the layout indicator
el: Το χρώμα προσκηνίου της ένδειξης διάταξης

en: The background color
el: Το χρώμα παρασκηνίου

en: The background color for the layout indicator
el: Το χρώμα παρασκηνίου της ένδειξης διάταξης

en: Keyboard model
el: Μοντέλο πληκτρολογίου

en: keyboard model
el: μοντέλο πληκτρολογίου

en: Keyboard layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

en: keyboard layout
el: διάταξη πληκτρολογίου

en: Keyboard options
el: Επιλογές πληκτρολογίου

en: Indicator:
el: Ένδειξη:
