libgnomekbd - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: XKB initialization error
fi: XKB-alustusvirhe

note: Translators: The count is related to the number of options. The %s * format specifier should not be modified, left "as is".
en: layout "%s" | layouts "%s"
fi[0]: asettelu ”%s”
fi[1]: asettelut ”%s”

note: Translators: The count is related to the number of options. The %s * format specifier should not be modified, left "as is".
en: option "%s" | options "%s"
fi[0]: lisävalinta ”%s”
fi[1]: lisävalinnat ”%s”

en: model "%s", %s and %s
fi: malli ”%s”, %s ja %s

en: no layout
fi: ei asettelua

en: no options
fi: ei lisävalintoja

en: Keyboard Layout
fi: Näppäimistöasettelu

en: Preview keyboard layouts
fi: Esikatsele näppäimistöasetteluja

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
fi: Näppäinasettelu ”%s”
    Tekijänoikeudet &#169; X.Org Foundation ja XKeyboardConfig-avustajat
    Katso lisensointiehdot paketin metatiedoista

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: There was an error loading an image: %s
fi: Virhe ladattaessa kuvaa: %s

en: Default group, assigned on window creation
fi: Oletusryhmä, asetettu ikkunaa luotaessa

en: Keep and manage separate group per window
fi: Säilytä ja hallitse erillisiä ryhmiä ikkunoille

en: Save/restore indicators together with layout groups
fi: Tallenna ja palauta ilmaisimet asetteluryhmien mukana

en: Show layout names instead of group names
fi: Näytä asettelujen nimet ryhmänimien sijasta

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
fi: Näytä asettelujen nimet ryhmänimien sijasta (vain XFree-versiolla, jotka tukevat useita asetteluja)

en: Load extra configuration items
fi: Lataa lisäasetteluita

en: Load exotic, rarely used layouts and options
fi: Lataa harvemmin käytettyjä asetteluita ja valintoja

en: The Keyboard Preview, X offset
fi: Näppäimistön esikatselu, X-sijainti

en: The Keyboard Preview, Y offset
fi: Näppäimistön esikatselu, Y-sijainti

en: The Keyboard Preview, width
fi: Näppäimistön esikatselun leveys

en: The Keyboard Preview, height
fi: Näppäimistön esikatselun korkeus

en: Secondary groups
fi: Toissijaiset ryhmät

en: Show flags in the applet
fi: Näytä liput sovelmassa

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
fi: Näytä sovelmassa lippu ilmaisemaan tämänhetkistä asettelua

en: The font family
fi: Fonttiperhe

en: The font family for the layout indicator
fi: Asetteluilmaisimen fonttiperhe

en: The font size
fi: Fontin koko

en: The font size for the layout indicator
fi: Asetteluilmaisimen fontin koko

en: The foreground color
fi: Edustaväri

en: The foreground color for the layout indicator
fi: Asetteluilmaisimen edustaväri

en: The background color
fi: Taustaväri

en: The background color for the layout indicator
fi: Asetteluilmaisimen taustaväri

en: Keyboard model
fi: Näppäimistön malli

en: keyboard model
fi: näppäimistön malli

en: Keyboard layout
fi: Näppäimistöasettelu

en: keyboard layout
fi: näppäimistön asettelu

en: Keyboard options
fi: Näppäimistön lisävalinnat

en: Indicator:
fi: Ilmaisin:
