libgnomekbd - en to sq translation catalogue (49 entries)

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
sq: Planimetria e tastierës «%s»
    Copyright &#169; X.Org Foundation e bashkpunëtorëve të XKeyboardConfig
    Për liçensën shiko metadata e paketit

en: XKB initialization error
sq: Gabim i nisjes së XKB

en: There was an error loading an image: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë ngarkimit të një figure: %s

en: layout "%s" | layouts "%s"
sq[0]: planimetria "%s"
sq[1]: planimetritë "%s"

en: option "%s" | options "%s"
sq[0]: opsioni "%s"
sq[1]: opsionet "%s"

en: model "%s", %s and %s
sq: modeli "%s", %s dhe %s

en: no layout
sq: asnjë planimetri

en: no options
sq: asnjë opsion

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
sq: Një përmbledhje script/esh për t'u përdorur kur gjendja e tastierës ringarkohet. E nevojshme për të ri-aplikuar rregullime bazë tek xmodmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
sq: Një listë me file modmap në dispozicion në directory $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
sq: Grupi i prezgjedhur, caktuar kur krijohet dritarja

en: Keep and manage separate group per window
sq: Mban dhe manazhon grupe të veçantë për dritare

en: Keyboard Update Handlers
sq: Trajtues rifreskimi tastiere

en: Keyboard layout
sq: Planimetria e tastierës

en: Keyboard model
sq: Modeli i tastierës

en: Keyboard options
sq: Opsionet e tastierës

en: Save/restore indicators together with layout groups
sq: Ruaj/rikthe treguesit së bashku me grupet e planimetrive

en: Secondary groups
sq: Grupe dytësorë

en: Show flags in the applet
sq: Shfaq flamuj në applet

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
sq: Shfaq flamuj në applet për të treguar planimetrinë në përdorim

en: Show layout names instead of group names
sq: Shfaq emrat e planimetrive në vend të emrave të grupit

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
sq: Shfaq emrat e planimetrive në vend të emrave të grupit (vetëm për versionet e XFree që suportojnë më shumë se një planimetri)

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
sq: Blloko mesazhin paralajmërues "konfigurimi i sistemit X është ndryshuar"

en: The Keyboard Preview, X offset
sq: Pamja e parë e tastierës, offset horizontal

en: The Keyboard Preview, Y offset
sq: Pamja e parë e tastierës, offset vertikal

en: The Keyboard Preview, height
sq: Pamja e parë e tastierës, lartësia

en: The Keyboard Preview, width
sq: Pamja e parë e tastierës, gjerësia

en: The list of enabled Keyboard Indicator plugins
sq: Lista e plugin të Treguesi i tastierës aktivë

en: keyboard layout
sq: Planimetria e tastierës

en: keyboard model
sq: Modeli i tastierës

en: modmap file list
sq: Lista e file modmap

en: Activate more plugins
sq: Aktivizo plugin të tjerë

en: Active _plugins:
sq: _Plugin aktivë:

en: Add Plugin
sq: Shto plugin

en: Close the dialog
sq: Mbyll dritaren e dialogut

en: Configure the selected plugin
sq: Konfiguro plugin e zgjedhur

en: Deactivate selected plugin
sq: Çaktivizo plugin e zgjedhur

en: Decrease the plugin priority
sq: Ul prioritetin e plugin

en: Increase the plugin priority
sq: Rrit prioritetin e plugin

en: Keyboard Indicator Plugins
sq: Plugin e treguesit të tastierës

en: The list of active plugins
sq: Lista e plugin aktivë

en: _Available plugins:
sq: Plugin në _dispozicion:

en: No description.
sq: Asnjë përshkrim.

en: Unable to open help file
sq: E pamundur hapja e file të ndihmës

en: Failed to init GConf: %s
sq: Gabim gjatë nisjes së GConf: %s

en: Enable/disable installed plugins
sq: Aktivizo/çaktivizo plugin e instaluar

en: Keyboard Indicator plugins
sq: Plugin e treguesit të tastierës

en: Keyboard Indicator Test (%s)
sq: Test treguesi i tastierës (%s)

en: Indicator:
sq: Treguesi:
