libgnomekbd - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: XKB initialization error
sv: XKB-initieringsfel

note: Translators: The count is related to the number of options. The %s * format specifier should not be modified, left "as is".
en: layout “%s” | layouts “%s”
sv[0]: layout ”%s”
sv[1]: layouter ”%s”

note: Translators: The count is related to the number of options. The %s * format specifier should not be modified, left "as is".
en: option “%s” | options “%s”
sv[0]: alternativ ”%s”
sv[1]: alternativ ”%s”

en: model “%s”, %s and %s
sv: modell ”%s”, %s och %s

en: no layout
sv: ingen layout

en: no options
sv: inga alternativ

en: Keyboard Layout
sv: Tangentbordslayout

en: Preview keyboard layouts
sv: Förhandsvisa tangentbordslayouter

en: Keyboard layout “%s”
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
sv: Tangentbordslayouten ”%s”
    Copyright &#169; X.Org Foundation och XKeyboardConfig-bidragsgivarna
    Se paketets metadata för licensiering

en: Unknown
sv: Okänd

en: There was an error loading an image: %s
sv: Det inträffade ett fel vid inläsning av en bild: %s

en: Default group, assigned on window creation
sv: Standardgrupp, tilldelade för fönsterskapande

en: Keep and manage separate group per window
sv: Behåll och hantera separat grupp per fönster

en: Save/restore indicators together with layout groups
sv: Spara/återställ indikatorer tillsammans med layoutgrupper

en: Show layout names instead of group names
sv: Visa layoutnamn istället för gruppnamn

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
sv: Visa layoutnamn istället för gruppnamn (endast för versioner av XFree som har stöd för flera layouter)

en: Load extra configuration items
sv: Läs in extra konfigurationsobjekt

en: Load exotic, rarely used layouts and options
sv: Läs in exotiska, sällan använda layouter och alternativ

en: The Keyboard Preview, X offset
sv: Tangentbordsförhandsvisning, X-position

en: The Keyboard Preview, Y offset
sv: Tangentbordsförhandsvisning, Y-position

en: The Keyboard Preview, width
sv: Tangentbordsförhandsvisning, bredd

en: The Keyboard Preview, height
sv: Tangentbordsförhandsvisning, höjd

en: Secondary groups
sv: Sekundära grupper

en: Show flags in the applet
sv: Visa flaggor i miniprogrammet

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
sv: Visa flaggor i miniprogrammet för att indikera aktuell layout

en: The font family
sv: Typsnittsfamiljen

en: The font family for the layout indicator
sv: Typsnittsfamiljen för layoutindikatorn

en: The font size
sv: Typsnittsstorleken

en: The font size for the layout indicator
sv: Typsnittsstorleken för layoutindikatorn

en: The foreground color
sv: Förgrundsfärgen

en: The foreground color for the layout indicator
sv: Förgrundsfärgen för layoutindikatorn

en: The background color
sv: Bakgrundsfärgen

en: The background color for the layout indicator
sv: Bakgrundsfärgen för layoutindikatorn

en: Keyboard model
sv: Tangentbordsmodell

en: keyboard model
sv: tangentbordsmodell

en: Keyboard layout
sv: Tangentbordslayout

en: keyboard layout
sv: tangentbordslayout

en: Keyboard options
sv: Tangentbordsalternativ

en: Indicator:
sv: Indikator:
