libgnomekbd master - en to vi translation catalogue (39 entries)

en: XKB initialization error
vi: Lỗi khởi tạo XKB

note: Translators: The count is related to the number of options. The %s * format specifier should not be modified, left "as is".
en: layout “%s” | layouts “%s”
vi[0]: bố cục “%s”

note: Translators: The count is related to the number of options. The %s * format specifier should not be modified, left "as is".
en: option “%s” | options “%s”
vi[0]: tùy chọn “%s”

en: model “%s”, %s and %s
vi: mô hình “%s”, %s và %s

en: no layout
vi: không có bố cục

en: no options
vi: không có tùy chọn

en: Keyboard Layout
vi: Bố cục bàn phím

en: Preview keyboard layouts
vi: Xem thử bố cục bàn phím

en: Keyboard layout “%s”
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
vi: Bố cục bàn phím “%s”
    Bản quyền &#169; Tổ chức X.Org và nhóm đóng góp XKeyboardConfig
    Xem siêu dữ liệu của gói để xem giấy phép

en: Unknown
vi: Không rõ

en: There was an error loading an image: %s
vi: Gặp lỗi khi tải ảnh: %s

en: Default group, assigned on window creation
vi: Nhóm mặc định, được gán khi tạo cửa sổ

en: Keep and manage separate group per window
vi: Giữ và quản lý một nhóm riêng cho mỗi cửa sổ

en: Save/restore indicators together with layout groups
vi: Sao lưu/phục hồi các chỉ thị cùng với nhóm bố cục

en: Show layout names instead of group names
vi: Hiển thị tên bố cục thay cho tên nhóm

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
vi: Hiển thị tên bố cục thay cho tên nhóm (chỉ cho phiên bản XFree có hỗ trợ nhiều bố cục)

en: Load extra configuration items
vi: Tải mục cấu hình bổ sung

en: Load exotic, rarely used layouts and options
vi: Tải tùy chọn và bố cục kì cục, ít khi dùng

en: The Keyboard Preview, X offset
vi: Bộ xem thử bàn phím, bù X

en: The Keyboard Preview, Y offset
vi: Bộ xem thử bàn phím, bù Y

en: The Keyboard Preview, width
vi: Ô xem thử bàn phím, chiều rộng

en: The Keyboard Preview, height
vi: Ô xem thử bàn phím, chiều cao

en: Secondary groups
vi: Nhóm phụ

en: Show flags in the applet
vi: Hiển thị cờ trong tiểu ứng dụng

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
vi: Hiển thị cờ trong tiểu ứng dụng để chỉ ra bố cục đang dùng

en: The font family
vi: Phông chữ

en: The font family for the layout indicator
vi: Phông chữ của bộ chỉ báo bố cục

en: The font size
vi: Kích thước phông

en: The font size for the layout indicator
vi: Kích thước phông chữ của bộ chỉ báo bố cục

en: The foreground color
vi: Màu chữ

en: The foreground color for the layout indicator
vi: Màu chữ của bộ chỉ báo bố cục

en: The background color
vi: Màu nền

en: The background color for the layout indicator
vi: Màu nền của bộ chỉ báo bố cục

en: Keyboard model
vi: Mô hình bàn phím

en: keyboard model
vi: mô hình bàn phím

en: Keyboard layout
vi: Bố cục bàn phím

en: keyboard layout
vi: bố cục bàn phím

en: Keyboard options
vi: Tùy chọn bàn phím

en: Indicator:
vi: Chỉ thị:
