libgnomeui 2.6-branch - en to af translation catalogue (304 entries)

en: Child Item 1
af: Kinditem 1

en: Hint for item 1
af: Wenk vir item 1

en: Child Item 2
af: Kinditem 2

en: Hint for item 2
af: Wenk vir item 2

en: Credits
af: Vermeldings

en: Written by
af: Geskryf deur

en: Documented by
af: Gedokumenteer deur

en: Translated by
af: Vertaal deur

en: C_redits
af: V_ermeldings

en: Program name
af: Programnaam

en: The name of the program
af: Die naam van die program

en: Program version
af: Programweergawe

en: The version of the program
af: Die weergawe van die program

en: Copyright string
af: Kopiereg-string

en: Copyright information for the program
af: Kopiereginligting vir die program

en: Comments string
af: Opmerkings-string

en: Comments about the program
af: Opmerkings oor die program

en: Authors
af: Outeurs

en: List of authors of the programs
af: Lys van outeurs van die programme

en: Author entry
af: Outeurinskrywing

en: A single author entry
af: 'n Enkele outeurinskrywing

en: Documenters
af: Dokumenteerders

en: List of people documenting the program
af: Lys van mense wat die program dokumenteer

en: Documenter entry
af: Dokumenteerder-inskrywing

en: A single documenter entry
af: 'n Enkele dokumenteerder-inskrywing

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
af: Vermelding van die vertalers. Hierdie string moet as vertaalbaar gemerk word

en: A logo for the about box
af: 'n Logo vir die "aangaande"-kassie

en: About %s
af: Aangaande %s

note: Some standard menus
en: _File
af: _Lêer

en: _File/
af: _Lêer/

en: _Edit
af: _Redigeer

en: _Edit/
af: _Redigeer/

en: _View
af: _Bekyk

en: _View/
af: _Bekyk/

en: _Settings
af: _Instellings

en: _Settings/
af: _Instellings/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
af: _Nuwe

en: _New/
af: _Nuwe/

en: Fi_les
af: Lê_ers

en: Fi_les/
af: Lê_ers/

en: _Windows
af: _Vensters

en: _Game
af: _Spel

en: _Help
af: _Hulp

en: _Windows/
af: _Vensters/

en: Open a file
af: Open 'n lêer

note: Save
en: _Save
af: _Stoor

en: Save the current file
af: Stoor die huidige lêer

note: Save As
en: Save _As...
af: Stoor _As...

en: Save the current file with a different name
af: Stoor die huidige lêer onder 'n ander naam

note: Revert
en: _Revert
af: _Keer terug

en: Revert to a saved version of the file
af: Keer terug na 'n gestoorde weergawe van die lêer

note: Print
en: _Print...
af: _Druk...

en: Print the current file
af: Druk die huidige lêer

note: Print Setup
en: Print S_etup...
af: Druko_pstelling...

en: Setup the page settings for your current printer
af: Stel die bladsy-instellings vir jou huidige drukker op

note: Close
en: _Close
af: _Sluit

en: Close the current file
af: Sluit die huidige lêer

note: Exit
en: _Quit
af: _Verlaat

en: Quit the application
af: Verlaat die toepassing

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
af: Kn_ip

en: Cut the selection
af: Knip die seleksie

note: 10 Copy
en: _Copy
af: _Kopieer

en: Copy the selection
af: Kopieer die seleksie

note: Paste
en: _Paste
af: _Plak

en: Paste the clipboard
af: Plak die knipbord

note: Clear
en: C_lear
af: Maak _skoon

en: Clear the selection
af: Maak die seleksie skoon

note: Undo
en: _Undo
af: _Ontdoen

en: Undo the last action
af: Ontdoen die vorige aksie

note: Redo
en: _Redo
af: _Herdoen

en: Redo the undone action
af: Herdoen die ontdoende aksie

note: Find
en: _Find...
af: _Vind...

en: Search for a string
af: Soek na 'n string

note: Find Again
en: Find Ne_xt
af: Vind Vol_gende

en: Search again for the same string
af: Soek weer na dieselfde string

note: Replace
en: R_eplace...
af: V_ervang...

en: Replace a string
af: Vervang 'n string

note: Properties
en: _Properties
af: _Eienskappe

en: Modify the file's properties
af: Wysig die lêer se eienskappe

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
af: Voork_eure

en: Configure the application
af: Stel die toepassing op

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
af: _Oor

en: About this application
af: Oor hierdie toepassing

en: Select _All
af: Selekteer _Almal

en: Select everything
af: Selekteer alles

note: * Window menu
en: Create New _Window
af: Skep Nuwe _Venster

en: Create a new window
af: Skep 'n nuwe venster

en: _Close This Window
af: _Sluit Hierdie Venster

en: Close the current window
af: Sluit die huidige venster

note: * The "Game" menu
en: _New Game
af: _Nuwe spel

en: Start a new game
af: Begin 'n nuwe spel

en: _Pause Game
af: _Onderbreek spel

en: Pause the game
af: Onderbreek die spel

en: _Restart Game
af: _Begin spel oor

en: Restart the game
af: Begin die spel oor

en: _Undo Move
af: _Ontdoen skuif

en: Undo the last move
af: Ontdoen die vorige skuif

en: _Redo Move
af: _Herdoen skuif

en: Redo the undone move
af: Herdoen die ontdoende skuif

en: _Hint
af: _Wenk

en: Get a hint for your next move
af: Kry 'n wenk vir die volgende skuif

note: 30
en: _Scores...
af: _Tellings...

en: View the scores
af: Bekyk die tellings

en: _End Game
af: _Beëindig spel

en: End the current game
af: Beëindig die huidige spel

en: _Contents
af: _Inhoud

en: View help for this application
af: Bekyk hulp vir hierdie toepassing

en: Text Below Icons
af: Teks Onder Ikone

en: Priority Text Beside Icons
af: Prioriteitteks langs ikone

en: Icons Only
af: Slegs Ikone

en: Text Only
af: Slegs Teks

en: Use Desktop Default (%s)
af: Gebruik werkarea se verstek (%s)

en:  (press return)
af:  (druk "Enter")

en: ERROR:
af: FOUT:

en: Warning:
af: Waarskuwing:

en: y
af: j

en: yes
af: ja

en: no
af: nee

en:  (yes or no)
af:  (ja of nee)

en:   - OK? (yes or no)
af:   - OK? (ja of nee)

en: Progress
af: Vordering

en: The application ID string
af: Die ID-string van die toepassing

en: Has Progress
af: Het Vordering

en: Create a progress widget.
af: Skep 'n vorderingskoppelvlakdingesie.

en: Has Status
af: Het Status

en: Create a status widget.
af: Skep 'n statusdingesie.

en: Interactivity
af: Interaktiwiteit

en: Level of user activity required.
af: Vlak van gebruikersaktiwiteit benodig.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
af: Jou HTTP-Instaanbediener vereis dat jy moet aanmeld.

en: You must log in to access "%s".
    %s
af: Jy moet aanmeld om toegang te verkry tot "%s".
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
af: Jou wagwoord sal sonder enkodering gestuur word.

en: Your password will be transmitted encrypted.
af: Jou wagwoord sal met enkodering gestuur word.

en: Authentication Required
af: Verifiëringsversoek

en: You must log in to access %s
af: Jy moet aanmeld om toegang te verkry tot %s

en: Specify session management ID
af: Spesifiseer sessiebestuurs-ID

en: Specify prefix of saved configuration
af: Spesifiseer prefiks van gestoorde opstelling

en: PREFIX
af: PREFIKS

en: Disable connection to session manager
af: Deaktiveer konneksie na sessiebestuurder

en: Session management:
af: Sessiebestuur:

en: Show session management options
af: Wys keuses vir sessiebestuur

en: Session management
af: Sessiebestuur

en: Cancel Logout
af: Kanselleer afmelding

en: Received invalid color data
af: Het ongeldige kleurdata ontvang

en: Open a dialog to specify the color
af: Open 'n dialoog om die kleur te spesifiseer

en: Pick a color
af: Kies 'n kleur

en: Time
af: Tyd

en: The time currently selected
af: Die tans geselekteerde tyd

en: DateEdit Flags
af: DateEdit-vlaggies

en: Flags for how DateEdit looks
af: Vlaggies wat die voorkoms van DateEdit bepaal

en: Lower Hour
af: Laer Uur

en: Lower hour in the time popup selector
af: Laer uur in die tydopspringselekteerder

en: Upper Hour
af: Hoër Uur

en: Upper hour in the time popup selector
af: Hoër uur in die tydopspringselekteerder

en: Initial Time
af: Aanvanklike Tyd

en: The initial time
af: Die aanvanklike tyd

en: Date
af: Datum

en: Select Date
af: Kies Datum

en: Select the date from a calendar
af: Kies die datum vanaf 'n kalender

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
af: Kalender

en: Select Time
af: Kies Tyd

en: Select the time from a list
af: Kies die tyd vanuit 'n lys

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
af: gnome_date_edit_get_date verouderd, gebruik gnome_date_edit_get_time

en: Title
af: Titel

en: Title of the druid
af: Titel van die slimmerd

en: Logo image
af: Logobeeld

en: Top Watermark
af: Boonste watermerk

en: Watermark image for the top
af: Watermerkbeeld vir die bokant

en: Title Foreground
af: Titelvoorgrond

en: Foreground color of the title
af: Voorgrondkleur van die titel

en: Title Foreground Color
af: Titelvoorgrondkleur

en: Foreground color of the title as a GdkColor
af: Voorgrondkleur van die titel as 'n GdkColor

en: Title Foreground color set
af: Titelvoorgrondkleur gestel

en: Foreground color of the title is set
af: Titel voorgrondkleur is gestel

en: Background Color
af: Agtergrondkleur

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Background color as a GdkColor
af: Agtergrondkleur as 'n GdkColor

en: Background color set
af: Agtergrondkleur gestel

en: Background color is set
af: Agtergrondkleur is gestel

en: Contents Background Color
af: Inhoud-agtergrondkleur

en: Contents Background color
af: Inhoud-agtergrondkleur

en: Contents Background color as a GdkColor
af: Inhoud-agtergrondkleur as 'n GdkColor

en: Logo Background Color
af: Logo-agtergrondkleur

en: Logo Background color
af: Logo-agtergrondkleur

en: Logo Background color as a GdkColor
af: Logo-agtergrondkleur as 'n GdkColor

en: Logo Background color set
af: Logo-agtergrondkleur gestel

en: Logo Background color is set
af: Logo-agtergrondkleur is gestel

en: Show Finish
af: Wys Eindig

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
af: Wys die 'Eindig'-knop in plaas van die 'Volgende'-knop

en: Show Help
af: Wys Hulp

en: Show the 'Help' button
af: Wys die 'Hulp'-knop

en: History ID
af: Geskiedenis-ID

en: GTK entry
af: GTK-inskrywing

en: The GTK entry
af: Die GTK-inskrywing

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
af: Unieke indentifiseerder vir die lêerinskrywing.  Dit sal gebruik word om die geskiedenislêer te stoor.

en: Browse Dialog Title
af: Blaaidialoogtitel

en: Title for the Browse file dialog.
af: Titel vir die lêerblaaidialoog.

en: Directory Entry
af: Gidsinskrywing

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
af: Of die lêerinskrywing gebruik word vir volle gidsname of volledige lêername.

en: Modal
af: Modaal

en: Whether the Browse file window should be modal.
af: Of die blaaivenster modaal moet wees of nie.

en: Filename
af: Lêernaam

en: Filename that should be displayed in the file entry.
af: Lêernaam wat in die lêerinskrywing moet verskyn.

en: Default Path
af: Verstekpad

en: Default path for the Browse file window.
af: Verstek pad vir die Blaai-venster.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
af: GnomeEntry wat deur die lêerinskrywing gebruik word om lêername in te tik.  Jy kan hierdie eienskap gebruik om die GnomeEntry op te spoor as jy enige van hierdie parameters wil wysig of bevraagteken.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
af: GtkEntry wat deur die lêerinskrywing gebruik word om lêername in te tik.  Jy kan hierdie eienskap gebruik om die GtkEntry op te spoor as jy enige van hierdie parameters wil wysig of bevraagteken.

en: Use GtkFileChooser
af: Gebruik GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
af: Of die nuwe GtkFileChooser-dingesie of die GtkFileSelection-dingesiegebruik moet word.

en: GtkFileChooser Action
af: GtkFileChooser-aksie

en: Select file
af: Kies lêer

en: Path
af: Pad

en: Path to file
af: Pad na lêer

en: _Browse...
af: _Blaai...

en: Pop up a file selector to choose a file
af: Laat 'n lêerkieser opspring

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
af: AaBbCcDdEeÊêËëÉéFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoÔôPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyÝýZz

en: Pick a Font
af: Kies font

en: The title of the selection dialog box
af: Die titel van die seleksiedialoog

en: Mode
af: Modus

en: The mode of operation of the font picker
af: Die modus operandi van die fontkieser

en: Font name
af: Fontnaam

en: Name of the selected font
af: Naam van die geselekteerde font

en: The selected GtkFont
af: Die geselekteerde GtkFont

en: Preview text
af: Teksvoorskou

en: Preview text shown in the dialog
af: Sien voorskou van teks in die dialoog

en: Use font in label
af: Gebruik font in etiket

en: Use font in the label in font info mode
af: Gebruik die font in die etiket in die fontinligtingsmodus

en: Font size for label
af: Font-grootte vir etiket

en: Font size for label in font info mode
af: Font-grootte vir etiket in die fontinligtingsmodus

en: Show size
af: Vertoon grootte

en: Show size in font info mode
af: Vertoon font-groottes vir die fontinligtingsmodus

en: GNOME GConf UI Support
af: GNOME GConf UI-ondersteuning

en: _Details
af: _Besonderhede

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
af: Die toepassing "%s" het 'n aspek van jou opstelling probeer verander wat jou stelseladministrateur of bedryfstelselverkoper jou nie toelaat om te verander nie. Sommige van die instellings wat jy geselekteer het mag dalk nie toegepas word nie, of mag dalk nie teruggestel word wanneer jy weer die toepassing gebruik nie.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
af: 'n Fout het voorgekom terwyl die optstellingsinligting vir %s gelaai of gestoor is. Van jou instellings mag dalk nie behoorlik werk nie.

en: The URL that GnomeHRef activates
af: Die URL wat GnomeHRef aktiveer

en: Text
af: Teks

en: The text on the button
af: Die teks op die knop

en: End World Hunger
af: Beëindig wêreldhonger

en: Link color
af: Skakelkleur

en: Color used to draw the link
af: Kleur wat gebruik word om die skakel te teken

en: This button will take you to the URI that it displays.
af: Hierdie knop sal jou neem na die URI wat vertoon word.

en: An error has occurred while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
af: 'n Fout het voorgekom terwyl die verstekblaaier gelaai is.
    Gaan die instellings in die 'Voorkeurtoepassings'-voorkeure na.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
af: Unieke identifiseerder vir die ikooninskrywing.  Dit sal gebruik word om die geskiedenislys te stoor.

en: Title for the Browse icon dialog.
af: Titel vir die Blaai-ikoon dialoog.

en: Pixmap Directory
af: Pixelkaartgids

en: Directory that will be searched for icons.
af: Gids wat deursoek sal word vir ikone.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
af: Lêernaam wat in die ikooninskrywing vertoon moet word.

en: Picker dialog
af: Kieserdialoog

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
af: Ikoonkieserdialoog.  Jy kan hierdie eienskap gebruik om die GtkDialog-dialoog te kry as jy enige van die eienskappe daarvan wil wysig of bevraagteken.

en: Choose Icon
af: Kies ikoon

en: Icon selection dialog
af: Ikoonseleksiedialoog

en: This dialog box lets you select an icon.
af: Hierdie dialoogkassie laat jou toe om 'n ikoon te kies.

en: Icon Selector
af: Ikoonselekteerder

en: Please pick the icon you want.
af: Kies asseblief die ikoon wat jy wil hê.

en: This button will open a window to let you select an icon.
af: Hierdie knop sal 'n venster oopmaak sodat jy 'n ikoon kan selekteer.

en: Browse
af: Blaai

en: Icon path
af: Ikoonpad

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
af: Hier moet jy die naam van die gids intik waar ikoonbeelde gehou word.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
af: GnomeIconSelection: '%s' bestaan nie, of is nie 'n gids nie

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
af: GnomeIconSelection: kon nie gids '%s' oopmaak nie

en: Loading Icons...
af: Besig om Ikone te Laai...

en: Information
af: Inligting

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Error
af: Fout

en: Question
af: Vraag

en: Message
af: Boodskap

en: _Username:
af: _Gebruikernaam:

en: _Domain:
af: _Domein:

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: _New password:
af: _Nuwe wagwoord:

en: Con_firm password:
af: _Bevestig wagwoord:

en: Password quality:
af: Wagwoordkwaliteit:

en: Co_nnect
af: Ko_ppel

en: Connect _anonymously
af: Koppel _anoniem

en: Connect as u_ser:
af: Koppel as gebr_uiker:

en: _Forget password immediately
af: _Vergeet wagwoord dadelik

en: _Remember password until you logout
af: _Onthou wagwoord tot by afmelding

en: _Remember forever
af: _Onthou vir altyd

en: Do Preview
af: Doen voorskou

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
af: Of die pixelmap-inskrywing 'n voorskou moet hê.

en: No Image
af: Geen Beeld

en: Image Preview
af: Beeldvoorskou

en: A preview of the image currently specified
af: 'n Voorskou van die beeld wat tans gespesifiseer is

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
af: Kan nie 'n hbox vind nie, daarom word 'n normale lêerseleksie gebruik

en: Preview
af: Voorskou

en: Top Ten
af: Top Tien

en: User
af: Gebruiker

en: Score
af: Telling

note: TRANSLATORS NOTE: Date format used when showing scores in games. * Please refer to manpage of strftime(3) for complete reference.
en: %a %b %d %T %Y
af: %a %d %b %T %Y

en: Table Borders
af: Tabelkantlyne

en: Table Fill
af: Tabelagtergrondkleur

en: Bulleted List
af: Stippellys

en: Numbered List
af: Genommerde lys

en: Indent
af: Inkeep

en: Un-Indent
af: Ontkeep

en: About
af: Aangaande

en: Disable Crash Dialog
af: Deaktiveer ineenstortingsdialoog

en: GNOME GUI Library:
af: GNOME GUI-biblioteek:

en: Show GNOME GUI options
af: Wys GNOME-GUI-keuses

en: X display to use
af: X-vertoon om te gebruik

en: DISPLAY
af: VERTOON

en: GNOME GUI Library
af: GNOME GUI-biblioteek

en: Could not open link
af: Kon nie skakel open nie

en: Exit the test
af: Sluit die toets af
