libgnomeui - en to br translation catalogue (309 entries)

en: Child Item 1
br: Elfenn mab 1

en: Hint for item 1
br: Korvigell evit an elfenn 1

en: Child Item 2
br: Elfenn mab 2

en: Hint for item 2
br: Korvigell evit an elfenn 2

en: Credits
br: Perzhourion

en: Written by
br: Skrivet gant

en: Documented by
br: Teuliadur savet gant

en: Translated by
br: Troet gant

en: C_redits
br: Pe_rzhourion

en: Program name
br: Anv ar goulev

en: The name of the program
br: Anv ar goulev

en: Program version
br: Handelv ar goulev

en: The version of the program
br: Handelv ar goulev

en: Copyright string
br: Hedad Copyright

en: Copyright information for the program
br: Titouroù Copyright evit ar goulev

en: Comments string
br: Hedad an askelennoù

en: Comments about the program
br: Askelennoù diwar-benn ar goulev

en: Authors
br: Aozerion

en: List of authors of the programs
br: Roll aozerion ar goulevioù

en: Author entry
br: Maezienn enankañ an aozer

en: A single author entry
br: Ur vaezienn enankañ evit un aozer hepken

en: Documenters
br: Paotred an teuliadurioù

en: List of people documenting the program
br: Listenn an dud o deus savet teuliadur ar goulev

en: Documenter entry
br: Maezienn enankañ paotr an teuliadur

en: A single documenter entry
br: Ur vaezienn enankañ eeun eus paotr an teuliadur

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
br: Trugarez d'an droourien. Ret eo bezañ merket e-giz troiñ ar chadenn-mañ

en: A logo for the about box
br: Ul logo evit ar voest Diwar-Benn

en: About %s
br: Diwar-benn %s

note: Some standard menus
en: _File
br: _Restr

en: _File/
br: _Restr/

en: _Edit
br: K_emmañ

en: _Edit/
br: K_emmañ/

en: _View
br: _Gwelout

en: _View/
br: _Gwelout/

en: _Settings
br: _Arventennoù

en: _Settings/
br: _Arventennoù/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
br: _Nevez

en: _New/
br: _Nevez/

en: Fi_les
br: _Restroù

en: Fi_les/
br: _Restroù/

en: _Windows
br: _Prenestroù

en: _Game
br: _C'hoari

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Windows/
br: _Prenestroù/

note: Open
en: _Open...
br: _Digeriñ ...

en: Open a file
br: Digeriñ ur restr

note: Save
en: _Save
br: _Enrollañ

en: Save the current file
br: Enrollañ ar restr vremanel

note: Save As
en: Save _As...
br: Enrollañ dind_an...

en: Save the current file with a different name
br: Enrollañ ar restr bremanel gant un anv all

note: Revert
en: _Revert
br: _Stumm diaraog

en: Revert to a saved version of the file
br: Adlakaat en e-sav un handev gwaredet ar restr

note: Print
en: _Print...
br: _Moullañ ...

en: Print the current file
br: Moullañ ar restr vremanel

note: Print Setup
en: Print S_etup...
br: Kefluniadur ar voull_erez...

en: Setup the page settings for your current printer
br: Kefluniañ arventennoù ar pajennaozañ evit ar moullerez vremanel

note: Close
en: _Close
br: S_erriñ

en: Close the current file
br: Serriñ ar restr vremanel

note: Exit
en: _Quit
br: _Kuitaat

en: Quit the application
br: Kuitaat an arload

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
br: _Troc'hañ

en: Cut the selection
br: Troc'hañ an diuzad

note: 10 Copy
en: _Copy
br: _Eilañ

en: Copy the selection
br: Eilañ an diuzad

note: Paste
en: _Paste
br: _Pegañ

en: Paste the clipboard
br: Pegañ ar golver

note: Clear
en: C_lear
br: _Goullonderiñ

en: Clear the selection
br: Dilemel an diuzad

note: Undo
en: _Undo
br: _Dizober

en: Undo the last action
br: Nullañ ar gwezh diwezhañ

note: Redo
en: _Redo
br: _Adober

en: Redo the undone action
br: Adober ar gwezh nullet

note: Find
en: _Find...
br: _Kavout ...

en: Search for a string
br: Klask un hedad

note: Find Again
en: Find Ne_xt
br: Kavout a-_heul

en: Search again for the same string
br: Adklask ar memes chadenn

note: Replace
en: R_eplace...
br: _Erlec'hiañ ...

en: Replace a string
br: Erlec'hiañ ur chadenn

note: Properties
en: _Properties
br: _Perzhioù

en: Modify the file's properties
br: Kemmañ perzhioù ar restr

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
br: _Gwellvezioù

en: Configure the application
br: Kefluniañ an arload

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
br: _A-zivout

en: About this application
br: Diwar-benn an arload-mañ

en: Select _All
br: Diuz an _Holl

en: Select everything
br: Diuzañ pep tra

note: * Window menu
en: Create New _Window
br: Krouiñ ur _Prenestr Nevez

en: Create a new window
br: Krouiñ ur prenestr nevez

en: _Close This Window
br: Serriñ ar _Prenestr-mañ

en: Close the current window
br: Serriñ ar prenestr bremanel

note: * The "Game" menu
en: _New Game
br: C'hoari _Nevez

en: Start a new game
br: Loc'hañ ur c'hoari nevez

en: _Pause Game
br: _Ehanañ ar c'hoari

en: Pause the game
br: Ehanañ ar c'hoari

en: _Restart Game
br: _Adloc'hañ ar c'hoari

en: Restart the game
br: Adloc'hañ ar c'hoari

en: _Undo Move
br: _Dizober ar fiñv

en: Undo the last move
br: Dizober ar fiñv diwezhañ

en: _Redo Move
br: _Adober ar fiñv

en: Redo the undone move
br: Adober ar fiñv diwezhañ bet nullet

en: _Hint
br: _Korvigell

en: Get a hint for your next move
br: Kaout un tun evit ho fiñv a zeu

note: 30
en: _Scores...
br: _Eriñvoù...

en: View the scores
br: Gwelout an eriñvoù

en: _End Game
br: _Paouez ar c'hoari

en: End the current game
br: Paouez ar c'hoari a-vremañ

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: View help for this application
br: Gwelout skoazell an arload-mañ

en: Text Below Icons
br: Testenn dindan an arlunioù

en: Priority Text Beside Icons
br: Tevetegezh d'an destenn e-kichen an arlunioù

en: Icons Only
br: Arlunioù hepken

en: Text Only
br: Skrid hepken

en: Use Desktop Default (%s)
br: Implijout ar burev dre ziouer (%s)

en:  (press return)
br:  (pouezit war ar stokell distreiñ)

en: ERROR:
br: FAZI :

en: Warning:
br: Evezh :

en: yes
br: ya

en: n
br: k

en: no
br: ket

en:  (yes or no)
br:  (ya pe n'eo ket)

en:   - OK? (yes or no)
br:   - Mat eo ? (ya pe n'eo ket)

en: Progress
br: Araokadur

en: App ID
br: ID an arload

en: The application ID string
br: Hedad naoudi (ID) an arload

en: Has Progress
br: A ya war-raok

en: Create a progress widget.
br: Krouiñ ur widjed a-fet araokadur.

en: Has Status
br: En deus ur stad

en: Create a status widget.
br: Krouiñ ur widjed a-fet stad.

en: Interactivity
br: Etrewezhiadelezh

en: Level of user activity required.
br: Live oberiantiz an arveriad azgoulennet.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
br: Ret eo deoc'h bezañ kennasket a-raok ober gant an dafariad proksi HTTP.

en: You must log in to access "%s".
    %s
br: Ret eo deoc'h bezañ kennasket evit mont e  "%s".
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
br: Kaset e vo ho ker-tremen dre ur mod dienrineget.

en: Your password will be transmitted encrypted.
br: Kaset e vo ho ker-tremen dre ur mod enrineget.

en: Authentication Required
br: Azgoulennet eo an dilesa

note: Translators: "You must log in to acces user@server.com/share domain MYWINDOWSDOMAIN."
en: You must log in to access %s domain %s
br: Ret eo deoc'h en em gennaskañ a-benn tizhout %s e domani %s

en: You must log in to access %s
br: Ret eo deoc'h en em gennaskañ evit mont e %s

en: Specify session management ID
br: Erspizañ naoudi (ID) ardoadur an estezioù

en: Specify prefix of saved configuration
br: Erspizañ rakger ar c'hefluniadur enrollet

en: PREFIX
br: RAKGER

en: Disable connection to session manager
br: Diweredekaat ar c'hennask ouzh ardoer an estezioù

en: Session management:
br: Ardoadur an estezioù :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Session management
br: Ardoadur an estezioù

en: Cancel Logout
br: Dilezel an digennaskañ

en: Received invalid color data
br: Degemeret ez eus bet roadennoù didalvoudek a-fet livioù

en: Open a dialog to specify the color
br: Digeriñ ur voestad emzivi a-benn erspizañ al livioù

en: Pick a color
br: Dibab ul liv

en: Time
br: Eur

en: The time currently selected
br: An eur diuzet bemañ

en: DateEdit Flags
br: Bannieloù DateEdit

en: Flags for how DateEdit looks
br: Bannieloù da ziskouez penaos eo DateEdit

en: Lower Hour
br: Eur izel

en: Lower hour in the time popup selector
br: Eur izel e diuzer kemparzhel an eur

en: Upper Hour
br: Eur uhel

en: Upper hour in the time popup selector
br: Eur uhel e diuzer kemparzhel an eur

en: Initial Time
br: Eur deraouiñ

en: The initial time
br: An eur deraouiñ

en: Date
br: Deiziad

en: Select Date
br: Diuzañ an deiziad

en: Select the date from a calendar
br: Diuzañ un deiz en deiziataer

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
br: Deiziataer

en: Select Time
br: Diuzañ an eur

en: Select the time from a list
br: Diuzit un eur diwar ul listenn

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
br: gnome_date_edit_get_date dispredet, arverañ gnome_date_edit_get_time

en: Title
br: Titl

en: Title of the druid
br: Titl an drouizig

en: Logo image
br: Skeudenn al logo

en: Top Watermark
br: Rouedigell en nec'h

en: Watermark image for the top
br: Skeudenn ar rouedigell en nec'h

en: Title Foreground
br: Rakleur an titl

en: Foreground color of the title
br: Liv rakleur an titl

en: Title Foreground Color
br: Liv rakleur an titl

en: Foreground color of the title as a GdkColor
br: Liv rakleur an titl evel ul liv mod GdkColor

en: Title Foreground color set
br: Liv rakleur an titl erspizet

en: Foreground color of the title is set
br: Erspizet eo liv rakleur an titl

en: Background Color
br: Liv an Drekleur

en: Background color
br: Liv an drekleur

en: Background color as a GdkColor
br: Liv an drekleur evel ul liv mod GdkColor

en: Background color set
br: Liv ar rakleur erspizet

en: Background color is set
br: Erspizet eo liv ar rakleur

en: Contents Background Color
br: Liv drekleur an endalc'hadoù

en: Contents Background color
br: Liv drekleur an endalc'hadoù

en: Contents Background color as a GdkColor
br: Liv drekleur an endalc'hadoù evel ul liv mod GdkColor

en: Contents Background color set
br: Liv drekleur an endalc'hadoù erspizet

en: Contents Background color is set
br: Erspizet eo liv drekleur an endalc'hadoù

en: Logo Background Color
br: Liv drekleur al logo

en: Logo Background color
br: Liv drekleur al logo

en: Logo Background color as a GdkColor
br: Liv rakleur al logo evel ul liv mod GdkColor

en: Logo Background color set
br: Liv drekleur al logo erspizet

en: Logo Background color is set
br: Erspizet eo liv drekleur al logo

en: Show Finish
br: Diskouez Echuiñ

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
br: Diskouez an afell 'Echuiñ' e-lec'h an afell 'War-lerc'h'

en: Show Help
br: Diskouez ar skoazell

en: Show the 'Help' button
br: Diskouez an afell 'Skoazell'

en: History ID
br: ID ar roll istor

en: GTK entry
br: Enankad GTK

en: The GTK entry
br: Enankad GTK

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
br: Naoudi nemetañ evit maezienn enankañ ar restroù.  Arveret e vo a-benn enrollañ roll ar roll istor.

en: Browse Dialog Title
br: Titl ar voestad emziviz da furchal

en: Title for the Browse file dialog.
br: Titl ar voestad emziviz da furchal e-touez ar restroù

en: Directory Entry
br: Enankad ar c'havlec'hiad

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
br: Menegiñ a ra hag ez eo arveret maezienn enankañ ar restr a-benn biziata anvioù kavlec'hioù pe anvioù restr klok.

en: Modal
br: Modek

en: Whether the Browse file window should be modal.
br: Menegiñ a ra hag ez eo modek ar prenestr da furchal e-touez ar restroù.

en: Filename
br: Anv ar restr

en: Filename that should be displayed in the file entry.
br: Anv restr a zlefe bezañ skrammet e maezienn enankañ ar restroù.

en: Default Path
br: Treug dre ziouer

en: Default path for the Browse file window.
br: Treug dre ziouer evit ar prenestr da furchal e-touez ar restroù.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
br: GnomeEntry arveret gant maezienn enankañ ar restr a-benn enankañ anvioù restroù. Arveret e vez ar perzh-mañ a-benn kaout GnomeEntry mar bez ezhomm daskemmañ pe gerc'hat unan eus he ferzhioù.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
br: GtkEntry arveret gant maezienn enankañ ar restr a-benn enankañ anvioù restroù. Arveret e vez ar perzh-mañ a-benn kaout GTKEntry mar bez ezhomm daskemmañ pe gerc'hat unan eus he ferzhioù.

en: Use GtkFileChooser
br: Arverañ GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
br: Meneg a ra mar bez arveret widjed GtkFileChooser nevez pe widjed GtkFileSelection a-benn diuzañ restroù.

en: GtkFileChooser Action
br: Gwezh GtkFileChooser

en: The type of operation that the file selector is performing.
br: Rizhoù ar gwezhioù sevenet gant an diuzer restroù.

en: Select file
br: Diuzit ar restr

en: Path
br: Treug

en: Path to file
br: Treug d'ar restr

en: _Browse...
br: _Furchal...

en: Pop up a file selector to choose a file
br: Skrammañ un diuzer restroù a-benn dibab ur restr

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
br: AaBbCHchC'Hc'hDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnÑñOoPpRrSsTtUuÙùVvWwYyZz

en: Pick a Font
br: Dibabit un nodrezh

en: The title of the selection dialog box
br: Titl ar voestad emziviz da ziuzañ

en: Mode
br: Mod

en: The mode of operation of the font picker
br: An doare da vont en-dro gant diuzer an nodrezhoù

en: Font name
br: Anv an nodrezh

en: Name of the selected font
br: Anv an nodrezh diuzet

en: Font
br: Nodrezh

en: The selected GtkFont
br: An nodrezh Gtk diuzet

en: Preview text
br: Testenn an alberz

en: Preview text shown in the dialog
br: Testenn an alberz diskouezet er voestad emziviz

en: Use font in label
br: Arverañ un nodrezh er skitellig

en: Use font in the label in font info mode
br: Arverañ un nodrezh er skitellig e mod titouriñ a-zivout an nodrezh

en: Font size for label
br: Ment an nodrezh evit ar skitellig

en: Font size for label in font info mode
br: Ment an nodrezh evit ar skitellig e mod titouriñ a-zivout an nodrezh

en: Show size
br: Diskouez ar vent

en: Show size in font info mode
br: Diskouez ar vent e mod titouriñ a-zivout an nodrezh

en: GNOME GConf UI Support
br: Skor ketal an arveriad evit GNOME GConf

en: _Details
br: _Munudoù

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
br: Klasket en deus an arload "%s" kemmañ ul lodenn eus ho kefluniadur n'oc'h ket aotreet da gemmañ gant ardead ho reizhiad pe bourchaser ho reizhiad korvoiñ. Un darn eus an arventennoù diuzet ganeoc'h ne vint ket efedus pe atoret e vint ar wech a zeu ma vo loc'het an arload.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kargañ pe enrollañ stlennoù ar c'hefluniadur evit %s. Marteze ned ay ket mat en-dro arventennoù zo eus ho kefluniadur.

en: The URL that GnomeHRef activates
br: An URL gweredekaet gant GnomeHRef

en: Text
br: Testenn

en: The text on the button
br: An destenn war an afell

en: Link color
br: Liv an ere

en: Color used to draw the link
br: Liv arveret a-benn tresañ an ere

en: This button will take you to the URI that it displays.
br: Kaset e viot gant an afell-mañ betek an URI skrammet ganti.

en: An error has occurred while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o klask loc'hañ ar merdeer web dre ziouer.
    Mar plij, gwiriit hoc'h arventennoù e benveg ar gwellvezioù 'Arloadoù gwell ganin'.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
br: Naoudi nemetañ evit maezienn enankañ an arlunioù.  Arveret e vo a-benn enrollañ roll ar roll istor.

en: Title for the Browse icon dialog.
br: Titl evit ar voestad emziviz da furchal e-touez an arlunioù.

en: Pixmap Directory
br: Kavlec'hiad Pixmap

en: Directory that will be searched for icons.
br: Ar c'havlec'hiad a ranko bezañ kerc'het evit an arlunioù.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
br: Anv restr a rankfe bezañ skrammet e maezienn enankañ an arlunioù.

en: Picker dialog
br: Boestad emziviz an diuzañ

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
br: Boestad emziviz da ziuzañ an arlunioù. Arveret e vez ar perzh-mañ a-benn kaout GTKDialog mar bez ezhomm daskemmañ pe gerc'hat unan eus he ferzhioù.

en: Choose Icon
br: Diuzañ un arlun

en: Icon selection dialog
br: Boestad emziviz da ziuzañ an arlunioù.

en: This dialog box lets you select an icon.
br: Ar voestad emziviz-mañ ho laosk da ziuzañ un arlun.

en: Icon Selector
br: Diuzer arlunioù

en: Please pick the icon you want.
br: Tapit an arlun a fell deoc'h, mar plij.

en: This button will open a window to let you select an icon.
br: Gant an afell-mañ e vo digoret ur prenestr ho laosko da ziuzañ un arlun.

en: Browse
br: Furchal

en: Icon path
br: Treug an arlun

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
br: Amañ ez eo ret deoc'h enankañ anv ar c'havlec'hiad m'emañ skeudennoù an arlunioù.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
br: GnomeIconSelection : '%s' n'eus ket anezhañ pe n'eo ket ur c'havlec'hiad

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
br: GnomeIconSelection : n'hall ket digeriñ ar c'havlec'hiad '%s'

en: Loading Icons...
br: O kargañ arlunioù ...

en: Information
br: Titouroù

en: Warning
br: Diwallit

en: Error
br: Fazi

en: Question
br: Goulenn

en: Message
br: Kemennadenn

en: _Username:
br: Anv _arveriad :

en: _Domain:
br: _Domani :

en: _Password:
br: _Ger-Tremen :

en: _New password:
br: Ger-tremen nevez :

en: Con_firm password:
br: Kadarnaat ar ger-tremen :

en: Password quality:
br: Perzhded ar ger-tremen :

en: Co_nnect
br: Ke_nnaskañ

en: Connect _anonymously
br: Kennaskañ _dianv

en: Connect as u_ser:
br: Kenna_skañ evel arveriad :

en: _Forget password immediately
br: Disoñjal ar _ger-tremen diouzhtu

en: _Remember password until you logout
br: De_rc'hel soñj eus ar _ger-tremen betek ma tikennaskot

en: _Remember forever
br: De_rc'hel soñj da viken

en: Do Preview
br: Seveniñ un alberz

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
br: Menegiñ a ra hag ez eus un alberz gant maezienn enankañ Pixmap.

en: No Image
br: Skeudenn ebet

en: Image Preview
br: Alberz ar skeudenn

en: A preview of the image currently specified
br: Un alberz eus ar skeudenn erspizet bremañ

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
br: N'hall ket kavout hbox en ur ober gant un diuzadur restr reizh

en: Preview
br: Alberz

en: Top Ten
br: Ar re wellañ

en: User
br: Arveriad

en: Score
br: Eriñv

en: Table Borders
br: Riblennoù an daolenn

en: Table Fill
br: Leuniadur an daolenn

en: Bulleted List
br: Roll gant padelligoù

en: Numbered List
br: Roll gant niverennoù

en: Indent
br: Lakaat un dilennennad

en: Un-Indent
br: Lemel un dilennennad

en: About
br: Diwar-benn

en: Disable Crash Dialog
br: Diweredekaat boestad emziviz ar chanadoù

en: GNOME GUI Library:
br: Levraoueg ketal arveriad GNOME :

en: Show GNOME GUI options
br: Diskouez dibarzhioù ketal arveriad GNOME

en: X display to use
br: Skrammadenn X da implijout

en: DISPLAY
br: SKRAMMAÑ

en: GNOME GUI Library
br: Levraoueg ketal arveriad GNOME

en: Could not open link
br: N'hall ket digeriñ an ere

en: Exit the test
br: Kuitaat ar prouad
